9/10
s-man 2017 okt. 26. - 10:49:57 9/10
(81/221)
Kicsit félve indultam megnézni, mert hallottam a sok fanyalgást, de nagyon jól sikerült! Az valóban egy komoly dolog és méltó folytatása az elõzõ film eszmei hátterének, hogy replikánsnak is születhet gyermeke (igaz, nem replikánstól). Ez egy olyan evolúciós lépés, mintha a robotok teljesen önállóan robotokat tudnának létrehozni (tervezni és építeni): nem lesz szükség(ük) többé az emberre és ezért az rövidesen el is fog tûnni, kiszorul (kis reményt adhat az emberiségnek, hogy aki megszületett, annyira gyenge hogy valószínûleg nem tud újabb utódot világra hozni). Az nagyon szimbolikus volt, ahogyan "kivonta a forgalomból" a tervezõ a legfrissebb, ámde még mindig szaporodásképtelen nõi replikánst, a nem megfelelõen mûködõ részénél.
Ami nagyon fontos: végre, ebben a filmben szép nõk játszották a szép nõket! Még a fehér ruhás replikánsnõ is egész jól nézett ki. De a karaketerét is jól kitalálták, láthattuk, hogy vannak érzései, mert szemmel láthatólag nagyon bejött neki a fõhõs, (akit egyébként meg kellett volna ölnie) :)
Egy biztos: ezt a filmet is párszor meg kell még nézni, hogy igazán értékelhessük azt, ami benne van, pont úgy, mint az elõzményét. Én 3D-ben láttam, de szerintem az nem sokat adott hozzá, inkább csak "kötelezõ" extra lehetett a producerek részérõl.
9/10
androcles 2017 okt. 25. - 15:37:43 9/10
(80/221)
Kevés nagy filmnek csinálnak jó folytatást, de ez szerencsére jó nagyon jól sikerült!
10/10
Pasallusz 2017 okt. 24. - 11:45:54 10/10
(79/221)
50múltam mégis imádtam B.R.2049et is. Persze elsõ B.R.-t oda-vissza 34éven keresztül legalább évente egyszer megnéztem minden féle alternatív kiadásban is emiatt sem lehet még olyan jó második része még. Aki szerette elsõ részt és elkapja, fonalat annak bejön ez is, szerintem. Persze vannak hiányosságok (nálam zene, mindig azt vártam, na, most jön Vangelis mester iránymutatása-de sajnos soha nem lett katarzis, nem arról van szó, hogy nem jó, de nagyon üres nekem zeneileg (Egerben szépen szólt és nem ordított). Imádtam a lassú tempóját filmnek mintha én is ott lehetnék velük filmben és nézelõdhetek. Aki Transformer részt vagy Star Wars Jar Jar Bigs szerû fantazy világot vár annak csalódást fog okozni, én imádtam ezt a részt is. Aki meg az asszonyával ment el erre a filmre és párja nem is volt Blade Runner rajongó az tutira mellényúlt. Na, hogy milyen színpadiasan tud szuszogni egy unatkozó nõ-majd õ megmutatja milyen uncsi ez a film :)legközelebb majd õ választ egy komoly szerelmes filmet  viccesesek voltak:) Bûn bevinni párodat erre, ha nem rajongó! Végre egy film, amin lehet gondolkodni és szárnyalhat fantázia. Valszeg ez zavart meg egy pár nézõt. Hála isten neonfény és annak zizegõ effektje is volt, rengeteg esõvel és annak nyugtató hangjával, ez alap nálam:) Lassan lüktetõ film, érzelmekkel, gondolkodásra ösztökélve (na, ez nem megy már egy pár embernek, egybõl megoldást akarnak, frikk-frakkot-Mátrixot. Ez egy más világ " Szigorúan bizalmas-szerkezetû Kevin Spacey nyomozós, Dráma-Krimi-Misztikus-disztópikus neo-noir-rain Thriller és nem Drágán add az életem thriller-akció. Aki tényleg azért szerette elsõ részt, mert érdekelte klónozás hová fejlõdik és gondolkodni is akar az élet és annak értelmének szépségének keresése, annak alap ez is. Persze elsõ résznél nagyon magas a léc ez attól messze van, de az elsõ rész több verzióban létezik már és keverednek emiatt a hozzá állások is. Elsõ rész elsõ kiadás 1982ben már a próbavetítés után újra vágták annyira nehezen értelmezhetõ és reménytelen hangulatot sugárzó volt, ezért látták el a végét is monológgal egy Deckard általi visszaemlékezésként amint Rachellel menekül /ez volt az elsõ verzió- a végtelen szerelem egy örökéletû álomszép Replikánssal, ehez kapcsolódik most az új rész B.R.2049! 2007ben jelent meg a második újra vágott verzió Final Cut verzióban, ahol Ridley Scott világa testesül meg, amit õ szeretet volna megmutatni (aki ezt a világot szerette annak nem is jöhet be folytatás. Final Cut arról szól, hogy kiderül a végén apró emlék morzsákból valamint a papírból hajtogatott egyszarvú lóból, amit a rendõrnyomozó hagyott ott, Deckard, akárcsak Rachel, maga is egy mesterséges emlékekkel élõ replikáns, szintén korlátozott és a végéhez közeledõ élettartammal rendelkezik, azaz nem is lehet folytatás a 4év élettartammal rendelkezõknek!
9/10
giggs1985 2017 okt. 22. - 14:48:06 9/10
(78/221)
Nagyon jól összeszedted. Gratulálok.
10/10
JoeM 2017 okt. 22. - 11:28:36 10/10
(77/221)
Trade Banner 2049 (powered by sony and peugeot) - kicsit gonosz, de nem szeretem a tolakodó reklámokat. :D

A filmre 10-est adtam, de valójában egy nyolcas, csak hozzácsaptam abbéli örömömet, hogy mint folytatást, nem cseszték el és ha nem is ér fel a nagy elõdhöz, azért jó iparosmunka. Érdemes megnézni, de a nagy kérdés, hogy kinek. Alapvetõen két célcsoport van, a B.R. rajongók és azok, akik hajlandóak voltak a film megtekintése elõtt megnézni az elõzmény filmet. Ez sokat elhibázták és csak beestek a moziba, aztán jönnek ide hõbörögni egysejtûként, hogy miaszarez, unalmas, stb. Ennek a filmnek lassúnak és hosszúnak kell lennie, mert nem brúszviliszes, az elején csõre töltök, másfél óra múlva kitárazok típusú film. Olyan kérdést feszeget, amit nem lehet egy elsütõbillentyûvel megválaszolni. Habár, a topik szerint, igény lenne rá.

A B.R. egy olyan jövõ vízióját vetíti elénk, amiben az ember istent játszva teremt életet, félredobva minden erkölcsi aggályt, és érzõ, egy idõ után kvázi emberi lényekké váló androidokat használ saját kényelmére, ahogy ezt egy pusztulóban levõ bolygó meghasonlott társadalmában az ész és szükség diktálhatja. Ha pedig a teremtmény szembeszegül alkotójával, egyszerûen elpusztítják, ami nem kivégzés, hanem kiiktatássá szelídül, mert a külsõségekre adni kell és a "lelkiismeret" sem szenved így csorbát.

A folytatás témája remekre sikeredett. A B.R. 2049 valójában arról szól, hogy mi van, ha a mesterséges ember képessé válik a szaporodásra. Ez, egy a jövõben nagyon komollyá válható társadalmi problémát vet fel, egyrészt a lázadás, másrészt a keveredés lehetõségét és az ebbõl fakadó, az egész emberiséget érintõ genetikai módosulást, ami óriási veszélyeket rejthet magában, kiszámíthatatlan változásokat generálhat és ezért gondolkodás nélkül üldözendõ. Miközben valóságos boom lehet üzleti értelemben a gyártó cégnek. Ennek a problémának a körüljárására nyilván a 160 perc sem elég, de jelzésértéke azért van, hogy megpróbálták, bevállalták a szinte dupla mozit, pedig a mai lopcorn mozik korszakában, amikor a nézõk java csak vizuális tobzódásért ül be a moziba, ez nem csak szokatlan, hanem szinte kerülendõ is.

Zene, hangeffektek: funkcionális, a kellõ hangulatot azért hozza. Eleve esélytelen, hogy Vangelist akár csak megközelítsék, ez nem is jön össze, a hangulatot megteremteni hivatott effektek pedig sokszor már tolakodóvá válnak. Pozitív, hogy a végére azért betették a Tears in the Rain-t.

K és Luv szerintem remek választás volt a szerepükre, apróbb hibákkal el is viszik a hátukon a mozit, ellenben Wallace a legrosszabb karaktere a filmnek, pedig központi szerepe lenne benne. Adódik az összehasonlítás Eldon Tyrell-lel, aki a tudományt mûvészi szinten ûzõ úriember volt, habár tevékenysége etikailag megkérdõjelezhetõ. Hozzá képest Wallace egy kisstílû, de rosszindulatú tróger képében tetszeleg, nem tudom, hogy ez a színésznek vagy a forgatókönyvírónak a számlájára írható-e, vagy mindkettõnek egyszerre, de nagyon nem tetszett. Deckard most tulajdonképp mellékszereplõ, talán ezért is jelenik csak a film közepétõl és sajnos H. Ford nem is tesz túl sokat azért, hogy valami emlékezeteset nyújtson.

Összességében rajongóknak kötelezõ, aki meg csak "egy" mozira vágyik, az üljön be inkább egy másik terembe. Mazsolák, utolsó mohikánok, kerüljék.
10/10
Pygmaeus 2017 okt. 21. - 22:30:15 10/10
(76/221)
A 3D másodlagos, de minél nagyobb vásznon, annál jobb. Ennél a filmnél a képek hatnak a legjobban. 2D IMAX lenne a legjobb.
cybericius 2017 okt. 21. - 19:26:17
(75/221)
Megéri a 3D?
Eredeti nyelv + 3D van mozikban?
9/10
joshfeed 2017 okt. 21. - 16:17:08 9/10
(74/221)
Kezdem ott hogy a régi verzió nálam a No1. Sci-fi. Az elsõ részt tudtam, hogy nem éri utol, de végülis minden rendben volt a filmmel. Egyet kivéve az pedig a zene. Hans Zimmer és Benjamin Wallfisch ellopta a katarzist a jelenetekböl illetve bele se rakta. Pedig szeretem Zimmert, de lettek volna erre jobb zeneszerzõk erre a filmre. Jól kijön, hogy nem kell minden nagy filmbe õt rakni zeneszerzõnek. A hangeffektek és a képi világ is kiváló. Nálam 7es a film.
The Last Mohican 2017 okt. 20. - 22:27:43 Előzmény domo.robi
(73/221)
Ez is egy nagyon jó hozzászólás, talán a legszebben megfogalmazott.
The Last Mohican 2017 okt. 20. - 22:18:48 Előzmény MaZsola_Megmondja
(72/221)
Pedig sajnos ez a helyzet, amit felvázoltál. Még pár baromság:
- nevetséges kézitusa a 75 kilós fõhõs, és egy mázsa feletti begyûjtendõ egyén között
- a fára karcolt számoktól bevillan a hõsünknek a valóság, de a nõje ezt még a nézõ szájába is rágja, hogy a leghülyébb is értse
- és még a lovacskázni is kell, hogy tovább nyújtsák ugyanazt a döbbenetes rejtélyt
- a testcserés szeretgetési jelenet már a Ghostban is merõ giccs volt, de ott egyszer el lehetett sütni ezt a poént, itt már bõven ciki
Egyetlen olyan jelenetet nem sikerült alkotni, amire azt mondanám, hogy ebben van ötlet.
Talán az emlékgyártó nõ megjelenése, és ahogy beszélt, abban volt valami, de hát neki is el kellett sírnia magát...
Biztosan volt, aki szepegett a moziban, én alig vártam, hogy a szabad levegõn lehessek.
The Last Mohican 2017 okt. 20. - 21:56:53 Előzmény Gavroche1
(71/221)
Mindig örülök, amikor azt látom, vannak még értelmes emberek, köszi. Pontosan így gondolom én is.
The Last Mohican 2017 okt. 20. - 21:54:31
(70/221)
Egy fantáziátlan fantáziafilm. Ilyen is elõfordul néha. Sokat nem vártam tõle, a pörgõs részek hiánya sem zavar, de én bizony hazamentem a moziból. Több mint 1 órán át a világon semmi nem történik, idõhúzás ezerrel, a látványvilág sem kiemelkedõ, a fõszereplõ meg egyenesen katasztrófa. Engem nagyon irritált a buta tekintete, egy magyar humoristára, vagy színészre hasonlít, nem tudom, mi a neve, de jobb is, mindegy. A sztori vérszegény, nudli, semmilyen feszültség, semmi rejtély, és nagyon, de nagyon messze van az eredeti film látványvilágától, zenéjétõl (!), filozofikus mélységétõl. Csak huszonéveseknek ajánlom, 30 felettiek be fognak aludni rajta. Bár ez nem biztos. Na, mindegy, szerintem pocsék.
9/10
giggs1985 2017 okt. 20. - 15:59:19 9/10
(69/221)
Bevallom, nekem nem tetszett anno túlságosan a Szárnyas fejvadász, de Villeneuve miatt mindenképpen akartam adni egy esélyt a folytatásnak. És milyen jól tettem.
Az utóbbi idõk egyik legfajsúlyosabb alkotását kaptam, ami a maga majd 3 órás hosszával, és lassú cselekményével is végig lekötött.
A látványvilág egyszerûen tökéletes. Mind az operatõri munka, mind a 2049-es haldokló Föld képe. A lehetõ legaprólékosabban és legpontosabban megfestett képek, jelenetrõl jelenetre. Minden részlet ott van a maga helyén. Nincs a szánkba rágva semmi, de az óriási szeméttelep, a szûk és klausztrofób szobák, ahol az emberek nyomorognak, a szellemvárosok és a kies pusztaságok önmagukban alkalmasak arra, hogy világot teremtsenek.
A történet bár hihetetlenül lassú, és visszatekintve nem túl bonyolult, mégis mûködik. Olyan részletességgel boncolgatja a „mi teszi emberré az embert” kérdést, amin még sokáig lehet gondolkodni. (Fõleg úgy, hogy a szereplõk jelentõs része nem valódi ember, a dolog technikai értelmében).
Vagy az is felvetõdik, hogy mi következik az utódnemzésbõl? Korlátlan számú, és reprodukálható „rabszolgahad”, akik minden generációja újra és újraéli az elõzõ szenvedését, vagy ebben rejlik a végsõ szabadság kulcsa? És még sorolhatnám…
A színészi játék is rendben van (kiemelném Gosling és Ana De Armas alakítását, viszont Letót eléggé gyengének / sablonosnak éreztem).
Ahogy olvasgatom a mai popcorn mozikon és agyament CGI orgiákon, a lehetõ leghihetetlenebb módon megkomponált akciójeleneteken felnõtt réteg nem tud vele mit kezdeni, de ez legyen az õ gondjuk. Nem tetszhet mindenkinek…
Nekem biztos újranézõs lesz.
sanya2017 2017 okt. 19. - 23:42:37
(68/221)
Szerintem nagyon jó lett a film. Egyáltalán nem vontatott és méltó folytatása az elõdnek. Az ilyen filmekhez gondolkodni is kell. Akinek nem jön át, az nézzen Marvel filmeket... jó sokat, mert valszeg az való neki.
3/10
cellasto 2017 okt. 19. - 17:43:27 3/10
(67/221)
képzeld, ha az lett volna a címe, hogy "álmodnak-e az androidok elektronikus bárányokkal" :D
nekem az elsõ sem igazán jött be, igaz azt belátom, hogy megkerülhetetlen a cyber punk sci-fi kategóriában

ezt meg majd megsasolom, ha kijön kék lézeren..
azért nem akkora kretén ridley bátyó..bár az utóbbi filmjeivel mélyen alulmúlta magát sajnos
1/10
icram 2017 okt. 18. - 23:35:55 1/10
(66/221)
Ne haragudjatok ezért kár elmenni moziba, ha otthon néztük volna a felénél kikapcsoljuk. Sajnos számunkra rettentõ unalmas volt .:/
2/10
tesz-vesz 2017 okt. 18. - 22:56:42 2/10
(65/221)
ez a rendezõ egy kretén, már az Érkezés óta tudom. csak 3 órás ez a köldöknézegetõ? én 6 órásra is meg tudtam volna vágni, még egy kicsi vizes jelenet, még egy kicsi hópehelynézegetõ, párkapcsolati szappanopera, + 20-20 perc és máris kész a kultfilm, a sznobok zabálni fogják, mint a disznók a moslékot. már az elsõ film is gyenge volt, erõltetett, ez is az lett, a final countdownról nem is beszélve, utoljára zsanklód vandaam volt ilyen kemény. csak az 30 éve volt, elment, de ez új film és nem ég a pofája a primkó rendezõnek? nem. nem is tudja mi az hogy a filmnek legyen dinamikája a történetben, csak látszódjunk nagyon mûvészinek, mutassuk sokat a falóvat, hópelyhet, és legyen az a végsõ akivel már korábban megismerkedtünk , tök véletlenül ne legyen választékos a film, kevesebb színésznek kell fizetni a gázsiját.
hogy lehet ilyen fiatal a fõgonosz? micsoda 80-as évekbeli identitása van már? azt most se tudtuk meg miért lett az elsõ rész címe szárnyas fejvadász, de ez a magyar filmesek hibája , az igaz.
Molnár Csaba 2017 okt. 18. - 22:21:49
(64/221)
Szerintem a kép - hang - cselekmény egysége nagyon jól sikerült, egyáltalán nem vontatott és nem tartom túlzásnak a játékidõt. Magáért az elsõ részért nem voltam odáig, de ez a második rész szinte tökéletes lett. A lényeget csak úgy tudom leírni, ha konkrét jelenetekre utalok, ezért aki még ezután akarja megnézni a filmet, ne olvassa tovább!

SPOILER kezdete
Számomra a csúcsjelenet az, amikor a hologram nõ, "aki" tulajdonképpen egy 20 cm hosszú, kis doboz nagyságú számítógép, rendesen fél a haláltól, és amikor rádöbben, hogy másodpercek vannak hátra az "életébõl", gyakorlatilag emberibb, mint a valódi emberek.

Lehet, hogy szentségtörést követek el, de Harrison Ford nekem igazából nem hiányzott a film utolsó fél órájából, nélküle is megállt volna a történet.

A film vége egy kicsit elnagyolt lett, a földalatti lázadók fekete ruhás csoportját nem éreztem igazán ide illõ elemnek, kicsit olyan érzésem volt, mint a Mátrix 1 végén, amikor Neo elrepült... Felesleges és ront a film hangulatán, legfeljebb a folytatást készíti elõ. Én tuti kihagytam volna és az utolsó negyed órát is abban a sebességben folytattam volna, ahogy az addig ment.
SPOILER vége

Mindennel együtt is azt mondom, hogy az elmúlt évek legjobb sci-fi filmje, ötösre értékelem.

Még valami:
Annyiszor olvasom/hallom azt, hogy a 3D felesleges, nem ad hozzá semmit, stb. Ez a vélemény vagy sznobság vagy nettó baromság vagy akik ezt mondják, eleve egyszemûek (Küklopsz?) Szerintem nagyon jó a 3D. Ha már elmegy az ember a moziba, kapjon valamit a pénzéért. Az ilyen monumentális filmeket direkt csak IMAx 3D moziban nézem meg, mert egész más a hatása a dolognak, mint mondjuk otthon, monitoron (ne adj isten mobiltelefonon) megnézve.
9/10
giggs1985 2017 okt. 18. - 18:29:03 9/10
(63/221)
Ennyire unatkozol, Cellasto? XD
Most csináltál egy vadiúj reget, a filmhez nem szólsz hozzá, és beszólogatsz? Téged ez éltet?
A filmrõl esetleg? Én holnap nézem meg, és ha érdemesnek tartom, leírom a véleményemet. Próbáld ki azt is, hogy a filmekrõl is írsz néha. Persze miután megnézted, Cellastókám... ;)
Ezt az offot meg nem kell folytatni.
9/10
giggs1985 2017 okt. 17. - 18:54:10 9/10
(62/221)
Mire fel emlegetsz ezen film kapcsán, amikor nem is írtam ide, kedves troll barátom? Ha megnézem, majd írok ide is. Esetleg a filmhez is hozzá tudsz szólni?