7/10
napraforgó aug. 15. 05:18:29 7/10 Előzmény Záporeső9
(185/225)
Én meg azon töröm a fejem, hogy miből akar Igor házat venni? Fél éve még azon nyűglődött, hogy minden spórolt pénzét az eljegyzési gyűrűbe fektette. Nem tudom, hogy visszakapta-e, annyira zavaros volt a gyűrű útja. Viola - a WC kagyló, meg Salomé. Salomé Zsigó lakásáért akarta csak visszaadni a gyűrűt, de szó volt arról is, hogy az étterembe fektette.
Aztán az éttermet bérbe adta Violának. Hogy most hol a gyűrű, visszaadták-e az ékszerésznek (és vajon ki?).
Igor miből akar házat venni, félévi fizetés nem elég beugrónak sem, még ha jelzáloghitelt is akar felvenni.
Arról meg szó se volt, hogy a szülők, Viola, meg Zsigó kisegítenék őket anyagilag.
Na szóval ez is zavaros.

Az meg, hogy ki Lubka kislányának az apja egy -két részig érdekes lehet, de már lehet olvasni, hogy ő két évvel később fogant, született, amikor Igorral már végetért a románc.

Érdekesebb, hogy Viera mit kezd most az apjával, aki kétségtelenül ellátásra, gondozásra szorulna.
10/10
Záporeső9 aug. 14. 20:59:12 10/10 Előzmény napraforgó
(184/225)
Abból indultam ki, hogy senkinek sem beszéltek róla. Titok, csak a Rozner gyereknek mondta el Dorota. Így volt az egyezség a fiatal házasok között. Most jön a nyomozás a kislány származásáról. Engem jobban izgat, hogy mit tervez a francia srác.
7/10
napraforgó aug. 14. 19:46:20 7/10 Előzmény Záporeső9
(183/225)
Ez a külön házba való költözés most még csak terv. De Viola tudja ezt, és máris lakberendezési magazinokkal látja el a lányát és a kertjét is ő tervezi. Dorka nyúlketreceket akar és nem kerti pavilont, zöldségágyásokat és nem sziklakertet.
10/10
Záporeső9 aug. 14. 18:03:40 10/10 Előzmény napraforgó
(182/225)
Lehet, hogy nem jól tudom, de mintha Viola nem tudna arról, hogy Dorota külön házba fog költözni. A saját otthonának kertjét tervezgeti, hogy kedvezzen a lányának. Ismétlem, lehet hogy én értettem rosszul.
7/10
napraforgó aug. 14. 06:53:01 7/10
(181/225)
Sehogy nem értem, hogy miért akarja Viola a lánya leendő kertjét berendezni - szilakerttel, kerti pavilonnal, angol gyeppel.
Neki magának van egy háza, ahonnan kitette a volt férjét, Mirót. Dorota megemlíti, hogy a házuk kertjét Miró kívánságára angol gyeppel, meg sziklakerttel rendezték be, ami Dorotának már akkor se tetszett. Nem értem, hogy az anyjának miért nem elég a saját házának kertje, miért akarja a lányára rákényszeríteni a saját elképzelését. Miért a lánya kertjében akar pihengetni egy kerti pavilonban, miért nem a saját házában valósítja ezt meg, ha ez a vágya.

Sőt, még azt se nagyon hiszem, hogy ez lenne a saját vágya egy olyan nőnek, aki 30 éven keresztül csak sütött-főzött, háztartást vezetett, stb. Levezényelte Miró partijait. Én szerintem egy ilyen nő nagyon is örülne egy saját kis konyhakertnek, hogy ne kelljen állandóan a piacra szaladgálnia egy kis zöldségért.

Dorota most pont ezt akarja megvalósítani és pont Violának nem tetszik a terve. Amúgy Dorka, aki 30+-os, mi a fenének engedi, hogy az anyja beleszóljon a terveibe?
7/10
napraforgó aug. 13. 20:45:31 7/10
(180/225)
Szlovákiában két Vinna is van. Az egyik gyakorlatilag Pozsony egyik külvárosa, a másik Lelet-Szlovákiában van, országúton kb. 480 km-re Pozsonytól. Az bizony autóval is kb 5 óra, távolsági busszal még több.
Brano anyja seperc alatt ott termett a fiánál, hogy panaszkodjon. Mirka meg órákig utazhatott a busszal.
Vajon ez a Vinna melyik Vinna?
7/10
napraforgó aug. 13. 20:31:04 7/10
(179/225)
Kerestem Vinnát, hát kiderült, hogy Szlovákiában két Vinna is van. Az egyik Pozsony külvárosa, a másik Kelet-Szlovákiában Kassától északkeletre. Vajon ez a sorozat melyikben játszódik?
Mert Mirka busszal ment Pozsonyba és onnan vissza. Branó anyja viszont seperc alatt a fiánál termett panaszkodni.
7/10
napraforgó aug. 13. 19:22:01 7/10 Előzmény Záporeső9
(178/225)
Úgy van. Aztán ott volt Kofi, Martin mennyit nyavalygott, hogy visszamegy érte Kongóba és elhozhassa. Elvette Alicát, aztán meg fizetett érte, hogy megkapja. Filipnek is tartozott egy csomó pénzzel, de szót se hallottunk róla, hogy megadta a kölcsönt. Aztán megkapta Kofit, aki kb. 3 rész után el is tűnt, mert eljött érte az apja.
Eltűnt Tóth is, mondjuk, hogy börtönben van. De Robóról is már mikor mondták, hogy mindjárt szabadul, aztán mégsem láttuk.
Hogy Baxa kitől kapott vesét, az is rejtély, az meg méginkább, hogy ő, mint felbújtó, meg bűnrészes, miért is van szabadlábon?
10/10
Záporeső9 aug. 13. 18:34:26 10/10
(177/225)
Nekem is kicsit csalódás a sorozat, mert összecsapott. Fontos dolgok mellett siklanak el, melyek nem életszerűek. Túl sok benne az erotikus mozzanat, lehetne mindezt halványabban, finomabban érzékeltetni. A Nagyin is kiakadtam, amikor a felügyelőt oktatta, meglehetősen drasztikus módon. Vajon André miben sántikál, Baxa tanácsára. Dorotkát már teljesen elfelejtette? Annyira nagy gazember, hogy a halál kapujában sem érintette meg az a tudat, hogy van egy vér szerinti gyermeke?
7/10
napraforgó aug. 13. 09:48:53 7/10
(176/225)
Azért van pár anomália a sorozatban.
Pl. az első évadban elég jelentős szerepet kapott Alica, aki Martin felesége is lett. Nem tudni, mi lett a rákbeteg nővel, mivel sehol nem közölték a halálhírét az eltűnése után. Alica még életében ráiratta Martinra a kastélyát, amit a férjétől örökölt. Azért adta át neki a kastélyt, hogy ott nehéz sorsú gyerekeket lásson el, támogasson.
Ehhez képest most semmit nem tudunk a kastélyról, meg a nehéz sorsú gyerekekről, azt odahagyták Filipnek, Dása pasijának, aki Brüsszelből (?) irányítja azt. Fura. Dása gyerekéről sincs hír, pedig legelőször ő jelentettte be a terhességét. Azóta már Eva és Ingrid is megszült.

A mostani részekben nekem se tetszik, hogy Martin - aki már jó féléve, vagy még több ideje együtt él Ninával, mégis olyan idétlenül viselkedik Ninával, hogy mindig a munkahelyén akarja megdugni. Jajj, hát ennyire nem lehet kanos egy férfi, hogy néhány órával a kedvesétől való elválás után nem bir magával, mikor pár óra múlva újra együtt lehetnek. Martin kb 35 éves, Nina is 25, vagyis már nem annyira kamaszok, hogy ne birjanak ki pár órát egymás nélkül. Vajon miért teszi ki magát egy komoly férfi, egy orvos, annak, hogy a főorvos asszony állandóan cseszegesse emiatt?

Igor és Dorotka szexjelenet is túlzásba vannak vive. Ők se a legfiatalabbak már, lehetnének diszkrétebbek is.
7/10
napraforgó aug. 02. 08:24:41 7/10
(175/225)
Elcsodálkoztam, hogy lehet Branonak hasán, a jobb oldalán sebhely, amikor Mirka hátulról vágta fejbe.
10/10
Linka22 aug. 02. 04:57:17 10/10
(174/225)
A "Bor, mámor, szerelem" című film, mely angolul "Taste of Love - Búrlivé víno" néven ismert, jelenleg a top search témák között szerepel. Ez a szenvedéllyel teli romantikus dráma egyedülálló élményt nyújt a nézőknek, tele érzelmekkel és lenyűgöző történettel. Ha keresel egy új filmet, amely izgalmas és emlékezetes, ne hagyd ki ezt a darabot. Érdemes hozzáadni a bakancslistádhoz és felfedezni a film által nyújtott varázslatos élményt! https://www.google.com/
7/10
napraforgó aug. 02. 04:26:27 7/10
(173/225)
Nem tudom követni, hogy mikor lesz, mikor marad el, pláne, hogy majd néha dupla adagokat adnak le.
Annyi, de annyi sportcsatorna van, most a Duna World is azzá vált, legalább azt az egy Dunát hagyhatnák érintetlenül. Nem mindenkit érdekel a sport.
7/10
napraforgó júl. 26. 05:33:07 7/10
(172/225)
A nagymama akciója a "nemzetközi bűnöző" elfogására eléggé vicces.
Először is, a bejárati ajtó tárva-nyitva volt, tehát betörésről nemigen lehet beszélni. Másrészt az első évadban láttuk, hogy Staniszlav Roznernak volt 2 hatalmas ír farkaskutyája - ezeket több alkalommal láthattuk, ahogy sétáltatja a szőlőben. Sztano halálával ez a két hatalmas kutya nyilván nem szűnt meg létezni.
Hol voltak ezek a házőrzők az ominózus "betörés" idején?
Miért tagadta le Viola, hogy a Rozner klán tagja?

Karinról, meg Rita Kernováról csak annyit, hogy madarat tolláról....
7/10
napraforgó júl. 25. 19:55:15 7/10
(171/225)
Megalakult a Martin ellenes liga.
7/10
napraforgó júl. 24. 09:17:19 7/10
(170/225)
Brano is jól meg van áldva az anyjával. Jó, hogy elég messze költözött tőle. kérdés, hogy az anyja meddig akar nála maradni?
7/10
napraforgó júl. 24. 09:17:18 7/10
(169/225)
Brano is jól meg van áldva az anyjával. Jó, hogy elég messze költözött tőle. kérdés, hogy az anyja meddig akar nála maradni?
7/10
napraforgó júl. 23. 06:37:43 7/10
(168/225)
Ahogy más sorozatoknál is, nekem itt is bajom van a szereplők életkorával.
Most azt mondták, hogy Anna dédi majdnem 80 éves. Ha ez így van a fia Sztano mindössze csak 60 körül lehetett. Peter fia, aki szemre minimum 40 , Martin 35 borzasztó fiatal korában születhetett. (nem lehetetlen, csak nem is valószínű)

Iván Szano kebelbarátja volt fiatalon, vagyis ő sem lehet több 60-nál - habár szemre minimum 70 éves.
Ingrid is, aki szemre szintén kb. 45 éves, most kismama. Igaz, a színésznő nagyon jó tartja magát, akár 5-10 évet is letagadhatna. A húgát, Mirkát 20 évesnek, illetve akörülinek mondják. Szerintem ő kicsit idősebb, és bizony eléggé maszkulin.

Iván eredetileg azt mondta, hogy 25 éve, 1988-ban akart disszidálni (mondjuk a 3 gyerekéről egy szót sem ejtett...), amikor letartóztatták. A legkisebb gyereke Nina akkoriban pár hónapos volt. Ez az időpont stimmelne a sorozat 2013-as sorozatkezdésével.

Később meg több alakalommal is csak 20 évről beszélt, hogy 20 éve van haragban a Roznekkel. Itt már nem stimmelnek az időpontok!

Nekem ezek a nagyon is különböző életkorok nagyon nem stimmelnek. Jó lenne, ha az alkotók kicsit jobban figyelnének az életkorokra, az időpontokra!
7/10
napraforgó júl. 23. 06:14:21 7/10
(167/225)
Zavarosak itt a leszármazási vonalak.

az előzetesből lehet tudni, hogy Gusto Viera vér szerinti apja

, Anna elszólásából lehet arra következtetni, hogy Sztano, a fia Zoli fia. Azt már megtudtuk, hogy a kis Szabina apja Robo. Jajj, hát itt mindenki más gyereke, mint amit hivatalosan tudni????

Továbbra is zavar Dorota mániája a teherbeesést illetően. Miért nem próbálja meg a hagyományos úton? Miért kell itt hisztériázni???
7/10
napraforgó júl. 21. 11:09:41 7/10 Előzmény Záporeső9
(166/225)
Én úgy látom, hogy Gusto szerelme Viera, az ő fényképét bámulta a betöréskor.