7/10
napraforgó júl. 26. 05:33:07 7/10
(172/172)
A nagymama akciója a "nemzetközi bűnöző" elfogására eléggé vicces.
Először is, a bejárati ajtó tárva-nyitva volt, tehát betörésről nemigen lehet beszélni. Másrészt az első évadban láttuk, hogy Staniszlav Roznernak volt 2 hatalmas ír farkaskutyája - ezeket több alkalommal láthattuk, ahogy sétáltatja a szőlőben. Sztano halálával ez a két hatalmas kutya nyilván nem szűnt meg létezni.
Hol voltak ezek a házőrzők az ominózus "betörés" idején?
Miért tagadta le Viola, hogy a Rozner klán tagja?

Karinról, meg Rita Kernováról csak annyit, hogy madarat tolláról....
7/10
napraforgó júl. 25. 19:55:15 7/10
(171/172)
Megalakult a Martin ellenes liga.
7/10
napraforgó júl. 24. 09:17:19 7/10
(170/172)
Brano is jól meg van áldva az anyjával. Jó, hogy elég messze költözött tőle. kérdés, hogy az anyja meddig akar nála maradni?
7/10
napraforgó júl. 24. 09:17:18 7/10
(169/172)
Brano is jól meg van áldva az anyjával. Jó, hogy elég messze költözött tőle. kérdés, hogy az anyja meddig akar nála maradni?
7/10
napraforgó júl. 23. 06:37:43 7/10
(168/172)
Ahogy más sorozatoknál is, nekem itt is bajom van a szereplők életkorával.
Most azt mondták, hogy Anna dédi majdnem 80 éves. Ha ez így van a fia Sztano mindössze csak 60 körül lehetett. Peter fia, aki szemre minimum 40 , Martin 35 borzasztó fiatal korában születhetett. (nem lehetetlen, csak nem is valószínű)

Iván Szano kebelbarátja volt fiatalon, vagyis ő sem lehet több 60-nál - habár szemre minimum 70 éves.
Ingrid is, aki szemre szintén kb. 45 éves, most kismama. Igaz, a színésznő nagyon jó tartja magát, akár 5-10 évet is letagadhatna. A húgát, Mirkát 20 évesnek, illetve akörülinek mondják. Szerintem ő kicsit idősebb, és bizony eléggé maszkulin.

Iván eredetileg azt mondta, hogy 25 éve, 1988-ban akart disszidálni (mondjuk a 3 gyerekéről egy szót sem ejtett...), amikor letartóztatták. A legkisebb gyereke Nina akkoriban pár hónapos volt. Ez az időpont stimmelne a sorozat 2013-as sorozatkezdésével.

Később meg több alakalommal is csak 20 évről beszélt, hogy 20 éve van haragban a Roznekkel. Itt már nem stimmelnek az időpontok!

Nekem ezek a nagyon is különböző életkorok nagyon nem stimmelnek. Jó lenne, ha az alkotók kicsit jobban figyelnének az életkorokra, az időpontokra!
7/10
napraforgó júl. 23. 06:14:21 7/10
(167/172)
Zavarosak itt a leszármazási vonalak.

az előzetesből lehet tudni, hogy Gusto Viera vér szerinti apja

, Anna elszólásából lehet arra következtetni, hogy Sztano, a fia Zoli fia. Azt már megtudtuk, hogy a kis Szabina apja Robo. Jajj, hát itt mindenki más gyereke, mint amit hivatalosan tudni????

Továbbra is zavar Dorota mániája a teherbeesést illetően. Miért nem próbálja meg a hagyományos úton? Miért kell itt hisztériázni???
7/10
napraforgó júl. 21. 11:09:41 7/10 Előzmény Záporeső9
(166/172)
Én úgy látom, hogy Gusto szerelme Viera, az ő fényképét bámulta a betöréskor.
10/10
Záporeső9 júl. 21. 11:00:50 10/10
(165/172)
Lehetséges, hogy majd elmegy onnan Martin . Valaminek csak történnie kell, hogy változás legyen. Emlékezetem szerint, az előző főorvos azt mondta , a másik orvos megy el, aki mindig áskálódik Martinra. Vagy rosszul emlékszem? Sok - szinte elképzelhetetlen- eseményt szőttek a sorozatba. Többek között a rendelőben való szeretkezést is annak tartom. Főleg, ha tudom, hogy bármikor benyithatnak! Az emlékként való visszajátszásban is látható, hogy nem öreg a patikus. Elképzelhetőnek tartom, hogy Branó lesz, mert ugye neki is van titka. Na ez érdekes fejleményekhez vezetne. Engem izgat az is, hogy az öreg tengerésznek ki volt a szerelme? Csak nem nagyanyó? Mintha mindig Őt lesné.
7/10
napraforgó júl. 20. 06:25:37 7/10
(164/172)
Bizony nehéz egy férfi élete, ha egy nő kéretlenül nyomul rá, pláne ha ez a nő a főnöke. Nyilván nem akarja megsérteni, hisz akkor számíthat a megtorlásra. De a végtelenségig nem játszhatja el a hülyét sem, aki nem érti, mit akar a nő tőle. Mit lehet ilyenkor csinálni?
7/10
napraforgó júl. 19. 09:29:57 7/10
(163/172)
Nekem úgy tűnt, hogy Mirka azzal védte meg magát, hogy a szeszes üveggel fejbevágta Krisztiánt és elmenekült.
Nekem úgy tűnt, hogy a visszaemlékezésiben nem egy öreg patikust vágott fejbe annó, hanem egy fiatalt. Talán épp Branót.
Habár fogalmam sincs, hogy egy patikus mi a csudát keres éjszaka a patikában, pláne sötétben???? Mert ha leltározna, égne a villany.

A másik furcsaság az, hogy Nina mi a fenének ment be a kórházba Martinhoz? Szerintem erre nem volt semmi oka. Ha mondani akart neki valamit, miért nem hívta telefonon? Az még érthető lett volna, ha
a pasi műszakjának végén elémegy, mert programjuk van, vagy ilyesmi. Na de semmi ilyesmiről nem volt szó, csak Martin kanos akciójáról.

Már bocsánat, de egy lelkes, felelősségteljes fiatal orvos ne keféljen az orvosi szobában az íróasztalán....
Ez hülyeség.
10/10
Záporeső9 júl. 18. 15:48:00 10/10
(162/172)
A tápszerügy engem is zavart. Úgy tűnik a rendezők elfelejtik mi volt az előző részben. Mirka talán nem esik már vissza.
7/10
napraforgó júl. 17. 05:40:52 7/10
(161/172)
Mielőtt Ingrid elindult Ivánnal a borkóstolóra, Slávóra bízta a babát. Slávó megkérdezte, mit adjon neki, ha megéhezik. Mire Ingrid: anyatejet, van két palackkal a hűtőben.
Ezek után mit látunk? Slávó tápszert adagol egy üvegbe és buzgón rázogatja. Miért, ha van anyatej? De mindegy is, mert addigra Adamkó elaludt Igor mellkasán.

A főorvosnő kicsit sem burkoltan nyomul Martinra és mivel a férfi "nem vette a lapot", juszt is kitette Terezkát a kórházból.
Ennek a viszonynak nem lesz jó vége, már látom előre, hogy Martinnak mennie kell a kórházból, ha nem hajlandó megdugni a nőt.

Remélem, hogy Mirka nem esik vissza, hogy csak a fiúról mondták, hogy bedrogozva és részegen találták meg.
Mirkáról látszott, hogy elfelejtette a telefonját magával vinni, talán a pénztárcáját is, így majd megint stoppolni kényszerül. Az meg rizikós, nem mindenki veszi fel "ingyen".
10/10
Záporeső9 júl. 16. 19:15:08 10/10 Előzmény napraforgó
(160/172)
Megint közös nevezőn vagyunk. Pontosan így gondolom én is. Remélem Mirka nem esik vissza! Az új főorvos asszony elcsábító hadművelete következik, ha jól sejtem.
7/10
napraforgó júl. 16. 13:18:30 7/10
(159/172)
Ingrid azt mondta, hogy az a megtámadott patikus idős, 70 körüli férfi volt. És mi van, ha az a fickó is ott volt, aki Mirkát Zsarolja? Talán ő is azt a patikát nézte ki magának. És kihasználta Mirka akcióját éd ő lopott kábítószert.??? Mert honnan is tud Mirka előéletéről?
Erikácska júl. 16. 12:43:17
(158/172)
Nem lehet hogy Brano az a gyógyszerész akit Mirka leütött annak idején? És majd ha emlékszik mindenre, ez derül ki?
7/10
napraforgó júl. 16. 08:24:08 7/10
(157/172)
Különösnek találom, hogy Nina, mint borász nem ismeri fel a Merlot bort. Mint ahogy az is fura volt, hogy korábban nem ismerte fel a botritiszt, az aszusodást előidéző nemes penészt.
Talán más szakmát kellene választania.
7/10
napraforgó júl. 16. 08:24:07 7/10
(156/172)
Különösnek találom, hogy Nina, mint borász nem ismeri fel a Merlot bort. Mint ahogy az is fura volt, hogy korábban nem ismerte fel a botritiszt, az aszusodást előidéző nemes penészt.
Talán más szakmát kellene választania.
7/10
napraforgó júl. 16. 04:41:54 7/10 Előzmény KisPanda44
(155/172)
Fura kérdés, az igaz, de nem tartozik rá. Szerintem a gyógyszerész srác csak kicsit félénk és volt egy rossz tapasztalata a múltban. Pl. találkozott egy Karin szerű pénzéhes, becsvágyó nővel, aki csúnyán átverte. Ez óvatosságra intette a nőkkel szemben.

Ezt a kérdést amúgy Mirkának is fel lehetne tenni. Mert ő is a szülei halála után a nővérére maradt, aki nem tudott megfelelően foglalkozni egy kamaszlánnyal. A lány drogozni kezdett és az élete rossz irányba fordult. Azt tudjuk, hogy sok mindent eladott otthonról, majd lopni kezdett. Arról nem tudunk, hogy árulta volna magát, de a bizonytalansága arra mutat, hogy azt még talán nem. Ezért olyan bizonytalan a gyógyszerész sráccal.
KisPanda44 júl. 15. 22:21:03 Előzmény napraforgó
(154/172)
Még régebben láttam a reklámban hogy Martin és a gyógyszerész beszélgetések, és Martin megkérdezi a srácot hogy szűz-e még! Szerintem ez egyáltalán nem rá tartozik, és csak így feltenni egy ilyen kérdést... nem tudom egyáltalán a srác mit válaszolt erre?
7/10
napraforgó júl. 12. 06:47:23 7/10
(153/172)
Ez a Karin mindig talpára esik, mint a macska. Most Baxa mellett látjuk, nyilván az ő szeretője.
Kíváncsi vagyok, hogy Baxa belement-e André ajánlatába. Ha igen, nem értem, hogy hagyhatják figyelmen kívül a tulajdonostárs elővételi jogát????