10/10
norton15 2007 szept. 22. - 18:23:07 10/10
(56/236)
Csaknem megfulladtam ott... És milyen megilletõdõtten álltak a liftben meztelenenül...
ciccus92 2007 szept. 22. - 14:43:41 Előzmény norton15
(55/236)
eszméletlenül nagy baromság:D egy kretén f***ság az egész ,de mégis jó:D..
jókat lehet röhögni rajta,volt hogy majdnem megfulladtam:D
viszont az a meztelenül birkózós jelenet.. mérhetetlenül undi.. fujjjj
de amugy,ha akarsz röhögni egy jot akkor nézd meg
10/10
norton15 2007 szept. 09. - 08:55:32 10/10 Előzmény csaysee
(54/236)
NE nézd meg szinkronosan, ritka rossz lett. Tényleg, egy román faluban vették föl. Innen nem is messze...:O
csaysee 2007 szept. 08. - 18:45:35
(53/236)
Nem hiszem h ez a film meg golden globe-ot is kapott, nem tom mien lehet a szinkron de angolul nagyon jo...
Az a legerdekesebb benne h Kazasztan Romaniaban van :D
M.Shadows 2007 aug. 26. - 20:48:21 Előzmény Zolkó
(52/236)
atomjó vigjáték az1ik legjobb azok közt amiken egyáltalán röhögni lehet:D mondjuk az a szállodás télleg nemkellet volna bele...de hát minden filmben van szar:D amugymeg az a szöveg meg bemutatja a faluját asok zsidózás nagyonbetettXD
Zolkó 2007 júl. 24. - 23:04:24
(51/236)
Nem rossz film ez, jókat röhögtem rajta, de azért a birkózós jelenetnél majdnem elhánytam magam:)
Nem kall ezt a filmet komolyan venni, akkor lehet élvezni.
A Golden globe-ot viszont nem értem. Hogy került egyáltalán a jelöltek közé az alakítás?
7/10
Peter005 2007 júl. 20. - 15:29:10 7/10
(50/236)
Ma voltam túl a filmen, és utána olvastam végig a véleményeket. Hááát... Nagyjából ki lehet olvasni, hogy mi a film legnagyobb hibája. Mi a f*szért kellett betenni azt az undorító szállodában meztelenül birkózós-majd futkározós jelenetet????????? Hát az valami hányadék volt, egy pillanat mosoly nem ült ki az arcomra, max a végtelen döbbenet és undor. Nem értem, hogy S.B.C. hogy volt képes így megalázni magát. Ezen nem lehetett nevetni. Viszont szerintem ez volt a film egyetlen (igaz, bazinagy) hibája. Mert a többi poén szerintem nagyon ütött, imádtam Borat falujának bemutatását, a vacsorát a felsõ tízezerrel, a zsidószállót és Pamela Anderson bezsákolását. ja és az amcsik is megkapták a magukét a rodeos jelenetben. De sajnos ha a filmre gondolok, mindig a felül Azamat alul Borat kép jön be, és küszködöm a hányingerrel. Ezt a jelenetet lányokkal is csak akkor tudom elképzelni, ha elõtte én castingolom õket. És csak most, több hónappal késõbb vagyok meglepõdve, hogy S.B.C. hogy kaphatott Golden Globe-ot. Ezt annak ellenére mondom, hogy a film annyira nem volt csalódás számomra.
És a végén egy feladvány/kérdés/kérés: melyik az a vígjáték, ami tényleg a legjobb humort nyújtja, és amit tényleg végig lehet röhögni? Ezt a Boratban kerestem, de nem egészen találtam meg.
10/10
Semprini 2007 júl. 05. - 18:28:04 10/10
(49/236)
Nem akarok sokat írni róla, mert az elõttem szólók már minden erényéet és hibáját leírták, úgyhogy rövid leszek.
Errõl a filmrõl nagyon megoszlanak a vélemények; van, aki szerint felháborító, mások szerint zseniális. Nos, szerintem valahol középen van.
Van benne pár falrengetõ poén (talán a régiségboltoson nevettem a legnagyobbat) és ez az egész polgárpukkasztósdi nekem alapvetõen tetszik, de azért zseniálisnak semmiképpen nem nevezném (ezt a jelzõt az olyan filmeknek tartom fenn, mint a Picasso kalandjai vagy a Gyalog galopp). Viszont mivel nagyon szeretem az abszurd humort, ezt sem tartom annyira felháborítónak, bár ha egy mondatban kéne jellemezem a filmet, azt írnám: Nyolcvan percnyi tömény politikai inkorrektség...:-)

Még valami: A DVD-n a kimaradt jelenetek közt több olyan is van, ami (talán még) jobb, mint maga a film! Az utolsó, a Baywatch-fõcím-paródia például szenzációsan jó lett, de az áruházi tejtermékosztályon játszódó jelenet vagy a kutyavásárlás se volt semmi...! :-)
Emmajuly 2007 júl. 05. - 10:37:59 Előzmény Maia
(48/236)
Egyetértek Maiával, szerintem is legalább annyira amarika-paródia a film, mint amennyire egy ember primitívségét figurázza ki ( nyilván az értelmes emberek nem gondolják azt, hogy minden kazah ilyen és azt sem , hogy ez a film valóság ) . Ha nem valós helyet nevezne meg , a filmbõl elveszne a hihetõség, ami miatt olyan vicces. Egyes részek tényleg túllépik a jóízlés határát, de szerintem ez egészében véve nem zavaró. Emellett szerintem Magyarországon is lehetne hasonló embereket találni. Ali G-t én sem szeretem. Amugy van Cohennek egy 3 karaktere valami meleg osztrák , akit Brunónak hivnak. Arról tud vki vmit? Az elkészült már, vagy csak az ötlet van meg? engem érdekelne :)
joeydarko 2007 ápr. 17. - 10:15:54
(47/236)
Ez a film nagyon ott van! És pontosan azért mert a humorának lényege abban a tükörben rejlik amit már az alattam megszólalók is emlegettek. Aki nem érti és nem röhögi halálra magát, az pont azért van, mert meglátta magát a tükörben és elpirult... Ja, nem! -nem az ultrasznob jueszé majmoló kelet-európai kortársakról beszélek! Viszont aki önnálló kultúrájában képes létezni (lsd: a már szintén említett francia példa), az igenis veszi a lapot és ráérez mi ezen olyan vicces! A többi meg nevessen csak a pohárbaélvezõsmajdmegivós amcsi kölykökön :)
Maia 2007 ápr. 02. - 20:23:17
(46/236)
Igen, Borat, Ali-G, es Sasha vagy akar hogy is hivjak! O nem prud:) Egyaltalan nem:)) O helyettunk is hulyet csinal magabol, ugy hozza az embereket kellemetlen helyzetbe, ahogy akarja...mert szerintem ilyenkor mutatkozik meg az ember igazi termeszete...mennyire tudja toleralni es elfogani a massagot, az ujsat, az ismeretlent. En nem vagyok egy szemermes ember, de volt amikor en is elpirultam vagy hatravettem magam a szekben, mikozben egyes jeleneteket neztem.
Maia 2007 ápr. 02. - 19:28:05
(45/236)
Jaj, ugyan menyj man!:) A gyulolet, az eber legnagyobb ellensege, keruld ki, ahogy tudod!:)) De tenyleg, mert mindig visszaut...mindig!
Maia 2007 ápr. 02. - 18:28:12
(44/236)
En nem nevettem a filmen, nem is rohortem, csak itt-ott, azonban vegig volt bennem egy hulye mosoly, amivel vegig veztem a filmet. Franciaorszagban nagy sikere volt.
Azonban, amit az USA-ban felvett az bizony egy kicsit a rut igazsag... Ugy ertem, nem a Kazahsztaniakat akarta lealacsonyitani, szerintem nem, hanem egyszeruen tukrot tartott az Eszak-Amerikai tarsadalomnak, nekik keszult a film, lehet gondolkozni. Nem hiszem, ha tukrot tarunk az ember ele azzal rogton megbantjuk oket, vagy ilyen szandekkal kozelitunk hozza. Szerintem elgondolkodtato a film, es bizony sok hasonlo dologgal en is talalkoztam, amikor volt szerencsem az Allamokban jarni.
Ati1 2007 márc. 07. - 13:43:30
(43/236)
Így viszont megsértett egy nemzetet (sõt rögtön 2-t is, mert ha jól tudom Romániában forgattak egyes részeket). A saját országával pedig azt tesz amit akar, azt úgyis ki tudja magyarázni, ha tényleg akkora figura. Azonkívül az izraeliek is eléggé elzárt közösségben élnek, szóval azt is fel lehetett volna hozni példának.
Az a lényeg hogy a kitalált ország nevénél legyen ott a ...stan, ekkor földrajzilag mineki el tudja helyezni és ahhoz a kultúrkörhöz tudja hozzákapcsolni, viszont nem sért meg senkit :P
melovsky 2007 márc. 07. - 13:23:31 Előzmény DKD
(42/236)
Hát igen, a meztelenül rohangálós jelenet az bennem is ellenérzéseket váltott ki, kihagyhatták volna. De ha úgy veszem, hogy ez a jelenet 1%, számomra akkor is 99%-os a film.
melovsky 2007 márc. 07. - 13:18:08
(41/236)
Ja és sokmindent lehet erre a filmre mondani, de azt nem, hogy tele van klisékkel.
melovsky 2007 márc. 07. - 13:16:58
(40/236)
Nem tudom, titeket milyen elb***ott humorral áldott meg az ég, de szerintem ez a film nagyon jó. Azt sem tudom, hogy lehet egyáltalán összehasonlítani az Ali-Gvel, mert az szerintem is sz*r. Tény, hogy eszement film, elég furcsa a humora, rá kell érezni a lényegre. Sajnálom hogy valakinek ez nem megy.
mariannsziv 2007 febr. 23. - 17:49:15
(39/236)
Szerintem ezt a filmet azért csinálták, hogy a kritikusoknak legyen min gyakorolniuk...Én még nem láttam, de nem láttam, de valahogy nem is szeretném megnézni. A nõvérem azt mondta, hogy tök vicces, de amiket itt olvasok... Szerintem azt hitték az alkotók, hogy ezzel a békazöld tangabugyival hatalmasat tarolnak, dehát....
Detechtor 2007 febr. 22. - 21:54:14
(38/236)
Nagyon gyenge film, tele ócska klisékkel. Nem is nevezném filmnek, inkább egy undorító valami, sajnos.
Igényesebb humorra számítottam, de Cohen úgy látszik az Ali G után is marad az olcsó poénoknál. De hát ha ez kell a népnek, meg a "kritikusoknak"...
mariannsziv 2007 febr. 21. - 22:16:18
(37/236)
Ez a Borat egy film, vagy egy sorozat fõhõse? Mert már nem is tudom, hogy mit higgyek! Mi ez a sz*r? Ki az a h***e, aki ezt kitalálta? Szerintem valami kirúgott fürdõruhatervezõ lehetett, aki ezt a békazöld tangabugyit kitalálta? Már nem is tudom, hogy gáz e, vagy vicces ez a dolog...