Téma: Borotvaélen

Guszti2004 2012 szept. 09. - 23:35:27
(59/99)
Spoiler
Nem szeretem amikor valamit tervnek próbálnak láttatni, pedig egy halom valószínûtlen eseménybõl áll.
Egy ilyen terv sikerének valószínûsége jóindulattal 1 ezrelék, tehát nem vágnak bele és nincs film. Ül 25 évet és kész, ennyi a mozi. Például szólhat egy film arról, hogy valaki nyer a lottón és elveri, de ne legyen az a sztori, ahol a fõszereplõ tervének része, hogy nyer a lottón.
Egy rendes rendezõ megoldja e nélkül. Ezen túllépve a vége meg nagyon összecsapott.
Spoiler vége

Azért nézhetõ, meg töri az ember a fejét (mindenre rájön gyorsan, aztán túlgondolja), szóval szórakoztató, de jobb is lehetett volna sokkal.
8/10
zs9302 2012 aug. 23. - 13:54:08 8/10
(58/99)
Izgalmas film, tetszett. 10/8
Cameron66 2012 júl. 27. - 16:55:10
(57/99)
nálam 10/8.5 véleményem itt: http://blogolok.ingyenblog.hu/?p=379
8/10
Tamás22 2012 júl. 25. - 17:40:47 8/10
(56/99)
Jó film, tetszett!!! 10/8 nálam. Végig leköti az ember figyelmét, a szõke rendõr csaj meg színészileg is jó volt, meg jól is néz ki!:) (Y)
10/10
vodkaredbull 2012 júl. 22. - 23:32:13 10/10
(55/99)
Ez egy k@rva jó film!!!!! Aki a kákán is csomót akar keresni, az nézze magát a tükörben egész este :DDDDD
kybuck 2012 júl. 15. - 00:14:36
(54/99)
Nem rossz, de egyszernézõs film ez is: aki látta A nagy vonatrablást, a Briliáns csapdát, a Belsõ embert, a Nincs alkut, esetleg Delon 72-es Zsaru c. filmjét, meg hasonlókat, az nagyjából tudja mire számíthat, nekem személy szerint legalábbis ezek ugrottak be a film nézése közben. Persze nem baj, ha bevált recept szerint dolgozik egy filmkészítõ, csak az, ha valahogy elvéti az arányokat, és nem azt teszi a fazékba, amit kellene, pl. majdnem az Olsen-banda szintjén csetlõ-botló amatõr rablópárost, akik többek közt menet közben jönnek rá a klausztrofóbiára, és akiknek rablás közben is lényeges a szájfény. Viccesnek nem vicces, inkább fárasztóan blõd, nyilván a legújabb generációnak akartak rittyenteni egy "igazamat keresem, ezért betörök" filmet, a legújabb (feltételezett) trendeknek megfelelõen, de ez így is (vagy épp ezért) gyenguska - persze gondolhatták õk biztos nem láttak (még) annyi korábbi filmet, amikben ezeket a kliséket már csontig lerágták. Ed Harris jó, persze õ igazi színész, hosszú tapasztalattal, nem a gimibõl esett be épp, mint manapság szokás.
Egy estére jó, a manapság megszokott színvonalhoz képest feljebb van ugyan (már ez is valami), de többszöri megnézésre való ingert ez produkció sem fog kiváltani.
9/10
Hisztini 2012 júl. 10. - 00:15:34 9/10
(53/99)
Nekem nagyon tetszett a film, a maga nemében végre egy kerek, értelmes történet!!! Negatívumként azt említeném meg, hogy szerintem kicsit gyorsan bontották ki a cselekményt, így a vége hamar kiszámítható lett. Az alapötlet viszont nagyon jó, és számomra végig érdekes volt a történet, annak ellenére is, hogy látszott, mire megy ki a játék. Valóban fel lehet hozni olyan hibákat is, amiket írtatok néhányan, és ha így nézzük, nekem a legvége volt egy kicsit túlzottan "szuperhõsös", de összességében végre nem egy totál gagyi film, hanem van benne egy kis értelem! - ahogy az elején is írtam.
kevinspéci 2012 júl. 06. - 08:31:17 Előzmény Csonger
(52/99)
SPOILER van benne!

Akárha én írtam volna...

A csaj és a fickó az egyik pillanatban cívódó hülyegyerekek, a következõben vérprofi kasszafúrók. Egyszerûen nem értem, aki komoly filmet akar készíteni, az hogy írhat bele ilyen jeleneteket, párbeszédeket. Iszonyatos szenvedést okoztak ezzel számomra. Erõltetettség a köbön. Ahelyett, hogy gyorsan kirámolnák a széfet, a nézõ a csaj melleit (nem baj, de teljesen oda nem illõ dolog), a csávó a csaj bugyiját bámulja - idõnként arról dumcsiznak, kikkel kefélt a nõ a találkozásuk elõtt.
Egy fokkal voltak csak jobbak Worthington és a szöszi párbeszédei. Ott is sokszor a fejemet fogtam. Nem tudom, milyen szerencsétlen ír ilyen szövegkönyvet.

Logikátlanság logikátlanság hátán. Ed Harrisrõl pl. miért gondolták, hogy magához veszi a gyémántot? A logikus az lett volna, megnézi és otthagyja, hiszen - így a rabláskísérlet után - már biztonságban van a széfben. De nem, õ kivette.
A néger csávó kizárja a többi zsernyákot a szobából, azok meg odakint siránkoznak. Majd 5 perc után eszükbe jut, hogy be lehetne rúgni az ajtót akár.
Ez csak két példa volt. Holnap reggelig sorolhatnám a többi baromságot.

Mindegy. Nem akarom szaporítani a szót. Egy ígéretes történetet agyoncsapott a rossz rendezés és az irtó gyenge szövegkönyv. A film második fele színtiszta szenvedés volt. Habár nem moziban néztem, így is sajnáltam a nézésével töltött idõt, ez sok mindent elmond szerintem.

Hány pont legyen? Végül is végignéztem, és túléltem. Mondjuk kap ötöt, mert ezek szerint csak MAJDNEM nézhetetlen.
csontfej 2012 jún. 30. - 05:35:59
(51/99)
Csatlakozom az elõttem szólóhoz, ritkán látok ilyen végig a képernyõ elé szegezõ izgalmas filmet.
10/10
Ragnotti 2012 jún. 25. - 16:36:39 10/10
(50/99)
Na jó, most már egy kicsit unalmas, hogy bejönnek ide egyesek, és lehúzzák akár a legjobb filmeket is...... Ez egy iszonyat jó film volt, tele fordulatokkal, remek színészekkel....... Persze mindenbe bele lehet kötni, de egy filmet úgy kell nézni, hogy végignézzük, és lesz egy összbenyomásunk! Írták elõttem, hogy unalmas, stb... Akinek ez unalmas, az üljön be COD-ozni az xbox elé.....
9/10
zz76zz 2012 jún. 20. - 08:47:02 9/10
(49/99)
Elõször le akartam húzni a filmet, ami tulajdonképen tetszett, de annyi baromságot összehordtak már itt róla, hogy mégsem azt teszem.
Az egyenes vonalú egyenletes mozgás (gy..k.: kiszámítható okok, okozatok) lehet élvezhetõ is, mert az embernek nem kell azon agyalni, hogy vajon ki a rossz fiú, hanem tudja, hogy a gyõzelemhez vezetõ útját kísérjük végig. Megérthetjük a részleteket és összefüggéseket különösebb gondolkodás nélkül.
Élvezhetjük a tekintetek vagy akár domborzatokat is kedvünk szerint. Nem maradunk le semmirõl.
Nem kell agyonzsúfolni egy filmet, ahhoz, hogy kellemes élévezhetõ szórakozást nyújtson.
Mégis pörgõs feszített tempójú. A két szál idõzítése hozza az izgalmakat, ahogy kell.
Szerintem.
Ja és a matracról annyit, hogy:
1, igen is szigeteli valamelyest a robbanás zaját is, ami elég lehet, hisz elég magasan vannak és elég nagy a zaj lenn
2, a törmelék miatt is kellett.

Na arról, hogy ha visszagondolok mennyi logikai és egyéb kivitelezési hiba van: kb harmadát sem írta le az összes ócsároló együtt véve, mint, amire emlékszem csak én pont leszarom: élveztem a filmet :)
3/10
Mike088 2012 jún. 14. - 22:35:07 3/10
(48/99)
Az izgalomnak még a szikrája sincs meg ebben a gyenge kis semmiségben. Amennyiben 50 perc kevés egy filmnek, hogy virítson valamit akkor már megette a fene az egészet (eddig bírtam). 10/3
3/10
csokikugli 2012 jún. 12. - 22:34:16 3/10
(47/99)
nagyon ratyi
Carolin80 2012 jún. 11. - 19:08:54
(46/99)
Hát igen a film vége valóban nagyon ellett cukrozva. Rengetek hiba van a sztoriban , amit elég részletesen kifejtettek már elõttem. Ezeket ha könnyen emésztjük azért érdemes egyszer végignézni a filmet. El nem fog rajta aludni talán senki. 6/10
offtopic
Iceman87 2012 jún. 10. - 19:59:36
(45/99)
Aki látta szinkronosan a filmet... megtudná mondani ki lett Sam Worthington (Nick Cassidy) és Ed Harris (David Englander) magyarhangja?

elõre is köszönöm! :-)
4/10
Heisenberg 2012 jún. 09. - 19:49:26 4/10 Előzmény Csonger
(44/99)
Spoiler
Egyetértek veled, azon túl hogy még lehetne folytatni a hibákat.
Pl: Ha jól emlékszem egy ágypamlagot tettek a bombára, hogy ne szóljon akkorát. ez ezért elég vicces :)
Kit temettek el ha nem az apját? Kétlem hogy homokzsákok eltemetésével átlehetne verni a temetõt, kórházakat, rendõrséget..
Kiszórta a pénzt a 20-ik emeletrõl, namost az mire leér több perc és úgy szétszóródik hogy alig jut pár db a nép közé, meg honnan volt ennyi pénze egyébbként is?
Lehetne sorolni még.
Az eleje az alapötlet egy ideig érdekes volt a végén már teljesen véletlenszerûen alakultak az események ahol a fõhõsnek volt óriási mázlija csak így nyerte el a gonosz a büntetését a fõhõs meg a szabadságát.
nálam 4-5 pont a film
5/10
joey90 2012 jún. 07. - 13:12:56 5/10
(43/99)
Szerintem pörgõs film, egyáltalán nem unalmas, csak a vége nem tetszett. Nagyon elrontották.
8/10
_Freddy_ 2012 jún. 07. - 05:46:07 8/10
(42/99)
Én nem csalódtam benne mert azt sem tudtam mi a története csak megnéztem.
Sam Worthington jól játszik benne, meg úgy mindenki más is.
Végig izgalmas a film ami nagy szó, és a végén is meglepõdtem, nem egy átlagos film ez.
Viszont túl egyszerûen szökött meg a "temetésrõl" meg ilyenek de nekem tetszett.
Egy erõs 8-ast simán megér.

10/8
6/10
Atis88 2012 jún. 05. - 01:27:16 6/10
(41/99)
Eleve nagyon egyszerû a történet, ráadásul a mûfajában vannak sokkal jobban megcsináltak is. 6/10 és akkor még jóindulatú is voltam. Már a film felénél össze lehetett rakni az egész képletet.
5/10
Paszternák 2012 jún. 05. - 01:13:58 5/10
(40/99)
Végiggondolva, kicsit túlértékeltem az 5/10-el. Logikátlan, jó néhány hiteltelen karakterrel megspékelt közhelygyûjtemény. Az évõdõs jelenetek pedig nem viccesek, inkább kínosak.