! 2008 okt. 23. - 17:35:07
(70/150)
nemvolt rossz film,a story jó, a szereplõk is!pár dolog viszon nem teccet a filmbe mikor a vége fele Dan már ugy futkározott a falábával mintha igaziak lennének(biztos addigra bemelegedtek hehe)meeg mikor Ben önfeláldozó volt..kicsit másképp is megirhatták volna a végét szerintem..szerintem!

10\8
gy.ci 2008 okt. 20. - 14:32:27
(69/150)
Teljesen "renben" van ez a film.
Az utóbbi évek legjobb western-je. Zseniálisak a karakterek, kissé irónikus, és a vége katartikus. Kifejezetten ajánlott kategória.
10/10
Lacquo 2008 okt. 20. - 00:55:46 10/10
(68/150)
Egyébként ment a magyar mozikban.

spoiler

A vége váratlan volt, de ahogy mondta Wade az emberének, hogy "NE", tudtam, hogy lelövi õket.
Amikor meg felajánlotta neki az 1000$-t, akkor kérdezte, hogy haverok vagyunk-e. Vhol innen jött valami, de szerintem azért volt a Wade a végén becsületes, és nem ölte meg, mert együtt is volt ügyük az indiánokkal, meg a barlangnál is.
Plusz William mondta neki, hogy nem lehet olyan rossz ember.
A ló meg ment utána, mindenki hozzágondolhat bármit, lehet megszökött... de a fiú ezt nem is láthatta már.
10/10
Lacquo 2008 okt. 20. - 00:36:39 10/10
(67/150)
Megnéztem! Rég láttam jó westernt, és ez ott volt nagyon!

spoiler

Gondoltam, hogy a fiú utánuk fog menni, ill. azt is, hogy meghal a végén Dan.
8/10
yippikaya 2008 szept. 15. - 21:36:41 8/10 Előzmény leopard26
(66/150)
Hányni egy filmtõl? Az érdekes... Nekem nagyon tetszett ,attól, hogy nem lövöldöztek benne mint az állat még egy jó film. És a lelki része kicsit hihetõbb mint a Börtönvonaté. Az más kérdés hogy izgalom terén ez elmarad mögötte.
leopard26 2008 szept. 14. - 11:18:59 Előzmény yippikaya
(65/150)
a fegyvertársak jó film!ne ijessz meg!errõl jókat hallottam,azt meg láttam és majdnem elhánytam magam olyan szar
8/10
yippikaya 2008 szept. 03. - 15:40:21 8/10
(64/150)
Nagyon jó film fõleg a két fõszereplõnek köszönhetõen.Szép zene, remek fényképezés és izgalmas történet.Remélem ezentúl nem 4évenként csinálnak jó westerneket(a legutóbbi ilyen szerintem a Fegyvertársak voltak,az még ezt is übereli). Szóval nekem nagyon tetszett.
benkewood 2008 aug. 31. - 23:47:04 Előzmény cimo
(63/150)
SPOILER!!!!!!!!!!!!!!! Ne olvasd el ha még nem láttad a filmet!!!!!!!!

Úgy, hogy benne is volt némi betyárbecsület. Egymásra hangolódott a bandita és a hõs. És benne is volt ám némi jó, mint Darth Vader-ben. :-) Az, hogy dalolva felszáll a vonatra, nem jelenti, hogy el is jut a börtönig (fütty a lónak, az ment is utána, gondolom pár perc múlva meg is szökött... vagy a börtönbõl, mint ahogy már elõtte kétszer is).

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SPILER VÉGE
8/10
Roy Mustang 2008 aug. 27. - 08:06:01 8/10
(62/150)
Tegnap láttam,pedig a western nem az én mûfajom!!!!
Érdemes volt?Igen,már Crowe és Bale miatt is,a történet se volt rossz,a befejezésre pedig nem számítottam!A rendezõnek nagy bátorság kellett hogy ezt a western filmet leforgassa,de nem vesztett vele semmit........énmeg jól szórakoztam,de ha mások a szereplõk akkor meg se nézem!
oldindianboy 2008 aug. 04. - 10:27:23 Előzmény seltorin
(61/150)
Igazad van, valóban Foster játsza Charlie-t.
Csodálkoztam is, hogy Luke Wilson milyen nagyot alakít!:)
Biztos az zavart meg, hogy Foster tökre hasonlít Owen Wilsonra, úgyhogy feltételeztem, hogy csakis az öcsike lehet...
seltorin 2008 aug. 03. - 21:31:51 Előzmény oldindianboy
(60/150)
Charlie szerepét Ben Foster játssza, Luke Wilsonnak csak egy nyúlfarknyi szerepe van. Amúgy tetszett a film. Minden tetszik, amihez Elmore Leonardnak csak egy kis köze is van. (Kedvenceim közé tartozik a Szóljatok a köpcösnek, a Jackie Brown, a Mint a kámfor is.)
oldindianboy 2008 júl. 23. - 16:23:41
(59/150)
A Börtönvonat Yumába nem fogja megújítani a western mûfaját. De feltételezem, hogy nem is ez volt a készítõk célja. A film a jól bevált zsánerekbõl építkezik, de a kimagasló színészi játék kiemeli eme alkotást a tucat westernnek sorából. Russel Crowe már belekóstolt a mûfajba anno '95-ben (Gyorsabb a halálnál), viszont Bale-nek ez volt a debütálása a western világában. Ennek ellenére elmondható, hogy nem vallott szégyent! Hiába korunk egyik legtehetségesebb színésze a srác. A film inkább a Peckinpah-vonalra hajaz, mint a Leone félére, bár 1-2 stílusjegyet kölcsönvesz az olasz mestertõl is. Például jellemzõ a Man with No Name trilógiára is, hogy bár több negatív hõs (rossz) is van az egyes részekben, mégse lehet azt mondani, hogy bármelyik szereplõ is velejéig gonosz lenne. Ez igaz a Yumára is. Russel Crowe nem az a figura, akit szívbõl lehet utálni. Sõt, még a leginkább gonosznak mondható Luke Wilson se, aki mellesleg nagyot alakít Charlie szerepében! Szóval aki szereti a western mûfajt, vagy egyszerûen csak egy jó filmet szeretne megnézni, váltson jegyet a Yumába tartó 3:10-es vonatra!
5/10
cimo 2008 júl. 22. - 23:39:14 5/10 Előzmény carragher
(58/150)
Ilyen egy SZAR filmet!
***SPOILER***
Kilátott még olyat hogy a hidegvérû banditafõnök menekül saját megmentõi elõl. A végén meg lepuffantja a haverjait, és önként dalolva felszáll hogy felakasszák.
Nem értem, hogy lehet ilyen szar forgatókönyvet írni.
Legalább lett volna benne valami látványos akció. SEMMI !!!
7/10
carragher 2008 júl. 05. - 20:38:57 7/10
(57/150)
Nemrossz film de gondoljátok van olyan hogy valaki "velejéig gonosz" az még fut a tetõn fogvatartójával hogy elérje a vonatot.Ilyen egy régi western filmben biztos nem képzelhetõ el.
chaz 2008 júl. 02. - 22:34:14 Előzmény beo71
(56/150)
off:
beo csakne általánosítsál!:) vannak olyan fiatalok akiknek még helyén van az izlésük.
on:
jó film volt!
7/10
Hörcsögg 2008 jún. 13. - 21:45:47 7/10
(55/150)
Érdekes, jó film, persze itt is beüt néhol a szokásos unalom. 7/10 !
sybil carpenter 2008 máj. 21. - 20:34:15 Előzmény Mage
(54/150)
én mondjuk idevenném, ha már "roppant erõs szimbólum"
hogy egy nászutas lakosztályban várták a vonatot :]
10/10
beo71 2008 máj. 20. - 13:16:06 10/10
(53/150)
VÉGRE!Havi 25 horror gyöngyszem után végre egy FILM!Nem láttam sajnos az eredetit,bár utálom a remake-keket,ezta filmet örömmel néztem,a párbeszédek hibátlanok és a színészek is fantasztikusak.10/10.legjobbak a csendes pillanatok,amikor a tûznél vagy a farmer házában beszélgetnek minden szóra oda kell figyelni,érezni lehet,hogy egy-egy mondattól változhat a szereplõk megítélése egymás iránt.Itt elég ha a farmer csak ránéz a fiára(vagy a bandavezér az embereire)és azok már tudják a dolgukat míg a Doom,Tomb Raider és társaiban még azt is
üvölteni kell,hogy Gyerünk!Gyerünk!Harcoljunk!stb.Bár tudom,sajnos a mai fiatalok letolják a régi típusú filmeket(western,filn-noir,krimi)hiszen még beszélni sem szeretnek hosszú mondatokban,nem hogy meghallgatni azokat,mégis azt kívánom szakítsanak idõt a Hipervándor és a z i.e.10 000 között egy-egy FILMre is mint pl:Nem vénnek való vidék vagy a Börtönvonat Yumába!
7/10
efes 2008 máj. 14. - 10:33:06 7/10
(52/150)
Való igaz azonban, hogy a Wade iránti rajongás nem igazán volt indokolva a filmben, én azonban a szexuális motiváció helyett inkább valamiféle transzcendens hõs alakját látom benne. Õ a hõs. Mint a Jesse Jamestõl Doc Hollywoodig terjedõ csapatban sokan. Vele állítja szembe a rendezõ a falábú csávót, mint a födhözragadt lúzer farmer archetípusát. Szerintem tökéletes páros, feszül köztük a kulturális-társadalmi szakadék, mint ide a Grand Canyon.

A 'Fehér Herceg' és Wade viszonyában persze van némi homoerotikus felhang, de hát ez minden hierarchikusan felépített pasicsoportban (katonák, banditák, rendõrök, mentõsök, tûzoltók) így van. Bajtársiasság, vazze. Wade azonban szembenéz vele és leszámol.
7/10
efes 2008 máj. 14. - 10:18:47 7/10 Előzmény henett
(51/150)
Miért nem az? :))
Amúgy ott az oroszlánok is ágaskodnak....

Nincs ezel a filmmel semmi baj, ki ezt lát bele, ki azt nem, egynek teljesen jó volt. Kb. 7/10... Végre láttam Christian Bale-t jó színésznek.