10/10
Destroid 2015 máj. 21. - 15:50:13 10/10
(443/623)
Igen, sajnos nagyon sokan elfutnak ezek mellett a dolgok mellett, vagy át se látják, fel sem fogják.

Olvastam olyan kommenteket, amiben akkora agyatlan baromságok voltak beírva, hogy megkérdeztem volna az írótól, tényleg látta a filmet, vagy annyira hozzászokott a tömegfilmek gondolkodás nélküli nyeléséhez, hogy ezt már fel se tudja dolgozni, értelmezni (vagy szándékába sem állt), esetleg csak unatkozik.

Nem szeretem az ilyen témájú filmeket, egyedül ez keltette fel az érdeklõdésemet, és talán valóban igaz az is, hogy (többek között) Ultron vitte el a hátán az egészet. S ahogy látom, nagyon sok "túlintelligens" embernél bizony nem kis zavarokat is okozott, ha már a gondolkodást és értelmezést nézzük. Pedig méltán reménykedhetnénk, hogy egy "ilyen" mûfaj nem fog ki senkin.

Tévedtem...
Kovács kolléga 2015 máj. 21. - 13:53:41
(442/623)
Mi volt a bajom a Bosszúállók 2-vel?

1. Akciójelenetek általában túlméretezettek és kaotikusak voltak. Nehéz volt õket követni, a sok felhõkarcoló-rombolás pedig már unalmas volt.
2. Nem volt lendülete a filmnek. Idõnként bántóan leült az egész történet, néha meg túlpörgették. Hiányzott belõle az a szép egészséges ritmus, ami olyan nagy értéke volt az elsõ résznek.
3. A Marvel-filmek egyre inkább egyformák. Igaza van azoknak a kritikusoknak, aki szerint annyira önismétlõvé válnak, ami elõbb-utóbb a kipukkadáshoz fog vezetni. Hozzátenném, hogy a Carter ügynök címû tévésorozat a remek karaktereivel, retró képi világával és a régi Hitchcock-mozikat idézõ kémfilmes dramaturgiájával kimondottan élvezetes volt. Nem az univerzumépítéssel van tehát a baj, hanem azzal, hogy eltûnt az egyes filmek közötti különbözõség. Jobb lenne, ha a mozifilmeknél is visszatérnének az alapokhoz, vagyis mind stílusát, mind látványvilágát, mind pedig történetvezetését tekintve markánsan különböznének az egyes filmek.
4. Túl bonyolult volt a történet, súlytalan fõgonosszal. Agyalni pedig nem volt rajta érdemes, mert az agysejtek túl értékesek ahhoz, hogy semmiségekre pazaroljuk. Nem baj, ha Whedon távozik a rendezõi székbõl, mert ez a drámázgató-fontoskodó CGI-termékbemutató sehová nem vezet.
Zachary15 2015 máj. 21. - 01:21:46
(441/623)
Sziasztok! :)

Eladnám vadonatúj Hulkbuster figurámat. Én is ma kaptam a Marvel-tõl, és szeretném eladni! Nagyon szép darab, és sokat is ér! :) Link a termékrõl : https://www.sideshowtoy.com/collectibles/marvel-hulkbuster-artist-mix-hot-toys-902339/

Ár.: 25.000Ft.

Kapcsolatfelvétel : early.edition22@gmail.com
Hú dejó a habos sütemény 2015 máj. 21. - 00:28:51
(440/623)
bizony bizony!
keggyetlen szar, tottális agyhalál.
s még a látvány se volt jó akkora kusza szar katyvasz káosz

pedig az elsö rész emléxem még tetszett... :(
Kovács kolléga 2015 máj. 20. - 22:37:13
(439/623)
Hát ez bizony csalódás volt, alig vártam, hogy vége legyen.

Nagy jóindulattal...

7/10
10/10
Sirius111 2015 máj. 20. - 13:25:12 10/10
(438/623)
Üdv!

Eddig igyekeztem türtõztetni magam a hozzászólástól, de az emberi butaság határtalan....
Én szeretem a filmet, de nem vagyok képregény-fan...

Viszont azt nem értem, hogy bizonyos emberek zsigerbõl vagdalkoznak totálisan banális hibákkal, amikre tökéletes és érthetõ magyarázatot kaptak volna, ha VALÓBAN NÉZIK a filmet...

Példák:

(SPOILER ALERT)

"Ultron gyenge, mert simán atom-háborúzhatna, meg letölthetné magát stb...
Tökéletes magyarázat a filmbõl: JARVIS
-Õ védi az atomtámadáshoz szükséges kódokat, majd a végén Õ kapcsolja le Ultront teljesen a hálózatról...
Ez konkrétan elhangzik a filmben, talán kissé szájbarágósan is. Csókoltatom azokat akiknek ez "kimaradt"...

"Ultron unalmas gonosz, mert ki akarja irtani az emberiséget stb..."
Ez is hüeség, már bocsánat. Õ nem akarja kiirtani a teljes emberiséget, inkább "átalakítaná, fejlesztené" a zömét...aki ellenáll ( elsõsorban a Bosszúállók ) azoknak kéne pusztulni.

"Thor és Hulk túl erõs Ultronnak és ezért nem harcolnak...."
Egek most ez komoly??? IGEN JÓL LÁTOD!!! Ezért akarja Ultron megosztani õket már az elejétõl, hogy egymást gyilkolják...alá Ultron igencsak intelligens...

Igen szeretem a filmet...nem fogok habzó szájjal kiállni mellette, mert ahogy olvasom a fórumot ez már nem is számít senkinek, csak a személyeskedés. Viszont aki logikai badarságokkal jön, könyörgöm LÁSD a filmet, ne csak NÉZD!

Köcce!
ajtony92@gmail.com 2015 máj. 18. - 20:54:01
(437/623)
Nekem elég nagy csalódás volt a film a remek elsõ rész után.

SPOILER

Túl sok volt benne az erõltetett, gyermeteg poénkodás, ami lényegében az elejétõl a végéig jelen van. Nem tetszett a kusza történet sem, az elsõ sokkal jobban össze volt rakva ilyen téren is.
Aztán én nagy Hulk rajongó vagyok, így azt mondom, hogy a Hulkbusternek nem szabadott volna legyõznie õt, fõleg nem ilyen csúfosan. Ultronból is sokkal többet ki lehetett volna hozni, így elég gyenge ellenfél volt. Egyszerûen nem volt súlya a filmnek, rendesen untam.

Szóval ahhoz képest, hogy mennyire várta mindenki, szerintem elég ergya lett.

Uff, én szóltam!
xdm 2015 máj. 18. - 20:36:44
(436/623)
Igen, ezzel én is kiegyeztem volna :D
10/10
Destroid 2015 máj. 18. - 17:24:56 10/10
(435/623)
Ez a befejezés sokkal szebb lett volna.
shaca 2015 máj. 18. - 14:06:00
(434/623)
http://filmsor.net/egy-rajongo-osszeeresztette-a-marvel-es-a-dc-hoseit/
Szerintem egyszerûbb lett volna ha társulnak és együtt harcolnak Thanos ellen.
10/10
Greta21 2015 máj. 18. - 13:49:32 10/10
(433/623)
Amire teremtetett a film, arra 10/10-et adok. Én soha nem néztem volna meg, csak a Gyerekem miatt ültem be. De kategóriájában 10/10.
4/10
trikaja 2015 máj. 18. - 13:46:36 4/10
(432/623)
Ebbõl még miért nem csináltak filmet? http://en.wikipedia.org/wiki/Hostile_Waters:_Antaeus_Rising
10/10
mro26 2015 máj. 18. - 07:42:45 10/10
(431/623)
Ne legyél már ekkora sötétségben légyszives! :)
Kategóriázgatással nem értesz egyet? Akkor az mi, hogy vannak a filmeken belül, drámák, akciófilmek, vígjáték, életrajzi film, akció-vígjáték, rajzilm, animációs film????? Ugyanígy van képregény film (sõt negatív jelzõsbe még Micheal Bay-filmek is, de ez csak kis poén így a végére)
De ha nem akarsz kategóriázni akkor tedd egy kalap alá a Rocky elsõ részét és a Bad Boys második részét.
10/10
offtopic
Destroid 2015 máj. 17. - 21:48:27 10/10
(430/623)
Ne nézz hülyének. Azt hiszed, hogy amit közvetlen nem írsz le, az nem jön át abból, amire utaltál? Vicc. - És nem arról van szó, hogy magamra vettem-e vagy nem (nyilván nem magamra gondoltam), hanem még azokra, akik esetleg élvezték a filmet és tetszett nekik.

És ha már Keresztapa:
- Inkább ezt a filmet nézem meg még egyszer, mint azt.

Ízlések és pofonok. Engem az nem kötött le, akárhányszor néztem meg. Csak nehogy elsírd magad.

Get rekt.
zegorias 2015 máj. 17. - 20:50:42
(429/623)
Nem jobb mint az elsõ rész, és nem is rosszabb, kb ugyanolyan. Én kicsit untam, de hát ízlések és pofonok.
10/10
mro26 2015 máj. 17. - 20:07:28 10/10
(428/623)
Alapból úgy kezdted, hogy ,, a nagy Marvel fanok" kicsit fennhangon, lenézõen, szerintem csak direkt fikázod a filmeket.
De egyszerû ha nem tudod elfogadni a képregényfilm adaptációkat akkor NE NÉZD! :D
10/10
mro26 2015 máj. 17. - 19:58:51 10/10
(427/623)
Az a bajod, hogy te olyan kategóriába sorolod a képregényfilmeket mint a Keresztapa.
EMBER! EZ KÉPREGÉNYFILM (nagybetûvel írtam, hátha úgy jobban el tudod olvasni), nem ettõl kell nagyon várni.
A maga kategóriájában a jobbak között van.
Alapból nevetséges hogy Keresztapához hasonlítgatod, ez tök komolytalanná tesz téged :DD
10/10
offtopic
Destroid 2015 máj. 17. - 19:20:06 10/10
(426/623)
"Egyébként én teljes mértékben megértem, hogy egy józan gondolkodású ember tudata miért nem képes befogadni, hogy az ilyen gagyi-orgiákért hogy tudnak más emberek rajongani?"

Ennyit a minõsítgetésrõl. Ne legyél már ennyire képmutató, ember.
xdm 2015 máj. 17. - 18:34:15
(425/623)
Reméljük visszatér :)
7/10
Findzs 2015 máj. 17. - 18:05:20 7/10
(424/623)
megnéztem, kicsit tömény volt, kicsit sablonos de a maga kategóriájában 7 pont -ot ér
nekem az elõzõ jobban tetszett

spoiler
- a gyors csávó, hogy tudta szó szerint szétütni a robotokat?
aztán meg simán lelõtték ...
legalább valami vas kesztyü lehetett volna rajta
- ultron több alkalommal is lemásolhatta volna magát
pl. mikor a hajóval meg akart lépni akkor a hajó számítógépébe vagy azon keresztül a netre meglóghatott volna
- hulk meg thor túl erõsek voltak ahhoz, hogy ultron testi erõvel meg tudta volna õket akár karcolni
valószínûleg azért nem is állították egymással szembe õket a film készítõi
vagy amerika kapitánnyal vagy vasemberrel csatázott ultron
- a vibránium ahoz képest milyen ritka volt a filmben elég sokat lehetett belõle látni fõleg a végén a nagy gép ...
- a kis ikercsaj elég könnyen "kiütötte" a bosszúállókat
- a téma megint az emberiség kipusztítása volt, elég uncsi már ...
spoiler

és tudnék még kötözködni ...