Kovács kolléga 2012 ápr. 29. - 07:59:32
(550/1150)
Nagyon jó film, csak ajánlani tudom

10/10

Korábban volt egy kis vita arról, hogy mennyien kíváncsiak rá. Nos, én tegnap délután néztem meg a Westendben 2D-s formátumban. A moziterem kb. háromnegyed részben megtelt.

Szinte biztos, hogy ez lesz az idei év elsõ olyan filmje, amelyik át fogja lépni az egymilliárd dolláros bevételi határt.
hdtomi 2012 ápr. 29. - 01:38:06
(549/1150)
Most néztem meg Sopronban, nagyon jó film, csak ajánlani tudom.

DE lenne 1 kérdésem. A képarány csak 16:9 nem pedig teljes szélesvásznú moziformátumú? Engem zavart a dolog, 2 oldalt az a nagy feketeség. IMDB-n is azt írják vagyis 1,85:1.

Máshol is így játsszák?

Sajnos elég hanyagok Sopronban, szinte mindig van valami. Tavaly egyszer a világítást hagyták bekapcsolva jó 20 percig. Az éhezõk viadalakor nem volt hang, szólnunk kellett és újból indították a filmet...
10/10
liquid1 2012 ápr. 29. - 01:31:59 10/10
(548/1150)
Hatalmasak voltak az elvárásaim a filmel kapcsolatban.DE.
Még ezeket az elvárásokat is jócskán felül múlta.Egy percig nem unatkoztam a film alatt és az sem mellékes, hogy egyes jeleneteknél jókat kacagtam.
Óriási film csak ajánlani tudom.


Nem is értem miért húzták le a szívazók 7,7re nálam 10/9,5.
karserasl 2012 ápr. 28. - 21:47:36
(547/1150)
Where can i watch it in original ENGLISH audio?

Thats how the movie is recorded.. not the hungarian BS dub.
10/10
KurtWagner 2012 ápr. 28. - 21:26:15 10/10
(546/1150)
Spoiler

Thanos, egy igazi nagyágyú.

Spoiler vége.
9/10
csibu 2012 ápr. 28. - 21:16:31 9/10
(545/1150)
Hogy visszatereljem a témát a filmhez:
SPOILER ON
Nem tudod/Nem tudjátok ki volt a film legvégén megjelenõ alak? Mire utalhattak a második résszel kapcsolatosan?
SPOILER OFF
luigipietro 2012 ápr. 28. - 21:15:44
(544/1150)
Ma megnéztem IMAX-ban. Tetszett! 10/8.5 nálam
SPOILER
Mondjuk elég ravaszak voltak az elõzetesekkel, elõzetesen abszolút máshogyan képzeltem el a film alakulását, jeleneteit.
Rufallo nagyon jó volt, mint Hulk. Kemény volt nagyon! Remélem párszor még láthatjuk ebben a szerepben.
Szerintem a többi színészi játékkal se volt gond, se a szinkronokkal.
A végsõ csata kifejezetten látványos és élvezhetõ volt!
Én biztos vagyok benne, hogy a 2014-es titkos Marvel projekt a Bosszúállók 2. lesz, ahol Thanossal lesz majd nagyon durva csörte!
9/10
csibu 2012 ápr. 28. - 21:13:18 9/10
(543/1150)
Köszi, szeretem az ilyen eszmecseréket. Belátom, nagyobb a tudásod e téren és ennek fejet hajtok.
Azonban 2 dolgot továbbra is hadd jegyezzek meg:
- wikipédiát nem illik linkelni, mint bizonyítékot, oda én is akármit beírhatok (egyetemen elég sok gond is van ezzel dolgozatok hivatkozásiban...)! ;)
- Beast-et nem állítottam, hogy nem volt Avengers tag, sõt, ha megnézed felsoroltam õt is még a legelsõ hsz-emben! Csak annyit mondtam, hogy nem egyszerre volt X-men és Avengers tag. :)
Amúgy mint mondtam örülök, hogy más megvilágításba helyezted a dolgokat számomra.
10/10
KurtWagner 2012 ápr. 28. - 20:25:08 10/10
(542/1150)
Bocsi a fent említett kiadványokat én is ismerem, sõt rendelkezem vele, sõt én az X-menben abszólút jártas vagyok, így bizton állítom, hogy Bestia tag volt a 70-es évek végén, 80-as évek elején. Erre legjobb példa, hogy az X-men újraindítása, amikor az X-ek pályája fellendült olyan tagokkal, mint Rozsomák, Árnyék, Vihar, Kolosszus 76-ban történt, ahol a második fõellenségük Neffaria gróf volt, aki amúgy Avengers ellenfél volt, és Bestia, akkor már mint az Avangers tagja kér segítséget az X-ektõl. A Fõnix halála 80-ban jelent meg és akkor Bestia Bosszú angyalos ügyeleti helyét hagyja ott, hogy segítsen a volt csapattársainak. De nézd csak meg jobban, te magad írtad, hogy Beast (Holdsárkánnyal együtt) a 137. részben csatlakozott. Ha bizonyíték kell:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Avengers_members

Ki mikor csatlakozott, évszámmal.

http://www.kepfeltoltes.hu/view/120428/m_handbook_001_28_rougher_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A te általad belinkelt OHOTMU oldal folytatása.

http://www.kepfeltoltes.hu/view/120428/ClassicX-Men002-020_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az említett 76-os X-men egy oldala.

Azt, hogy 2012-ben, azért mert csapatmegalakulás, csak a 90-es évekig néznék a képregényeket, nem állja meg a helyét. Ha csapatmegalakulás, elég csak az elsõ öt évet nézni, a többi lényegtelen. De nem azt teszik erre példa Fekete Özvegy, aki csak a 70-es évek elején csatlakozott, vagy Maria Hill, aki csak 2000 után bukkant fel a képregényekben:

http://en.wikipedia.org/wiki/Maria_Hill

Így nézve karakterek tekintetében 2012-ig kell nézni, mert innen kezdve, az addigi tagokig, akár fõ, akár alternatív univerzumban volt tag (vagy soha nem is volt az, esetleg a filmig nem is létezett Coulson ügynök)szerepelhet egy esetleges Avengers filmben. Mint,ahogy Namornak sem muszálynáluk szerepelni, hanem a jelenlegi szerepe szerint akr az újX-men filmben isfelbukkanhat, mert most jelenleg ott tag (csak úgy, mint Penge). Az alternatív univerzumot, úgy értettem, hogy maga a film egy alternatív univerzum (aminek sok tekintetben egy másik alternatív univerzum az ultimate az alapja -néger Nick Fury), aminek így csak nagy vonalakban van közze a képregényekhez, így bármit kitalálhatnak, még akár azt is, hogy Batman is tagja az Avengersnek (ez nem fog megtörténni, mert az DC tudom, de, hogy érzékeltessem, hogy akár ki is találhatnak tagokat, akár sosem volt tagokat is betehetnek). Pl. az X-menben a filmíg, nem volt Vadócnak civil neve, ott kapta a Mariet, ami aztán utána a képregényben is átvettek. Coulson ügynök sosem létezetta képregényben, az csak a filmben létezik (plusz szerepelt az Ultimate spiderman rajzfilmben, meg két digitális comicban, de amúgy sosem. Hogy érzélkeltessem, hogy mennyire más univerzum, ha nem unod végig olvasni, belinkelem az alternatív univerzumok listáját, leírását:

http://www.marvunapp.com/master/earthteaz.htm

És külön univerzumként találod benne: A Howard a kacsa filmet, az eddigi Megtorló filmeket, az X-men evolutiont, az X-men rajzfilmet, az X-men filmeket stb. Az Avengers is ilyen külön univerzum a saját szanbályai szerint ezáltal.
De személy szerint annak én sem örülnék, ha pókember vagy Rozsi, mint tag bukkanna fel, van ott bõven más tag. Az más lapratartozik, ha apró poénok, kikacsintások,estleg egyébb team-up-ok erejéig ezek a filmek is bekerülnének a Marvel projectbe. Meg bevallom öszintén még egy olyan F4 történetnek örülnék, ami volt is képregényben, egy három részes sztori, amiben az eredeti tagok bajba kerülnek és egy új alakalmilag összeverödött csapat menti meg õket, amiben a tagok Rozsomák, Pókember, Hulk és Szellemlovas. Ebbõl az F4, Rozsi és Szellemlovas (Cage nélkül) még menne, mert azok Fox tulajdon, a másik kettõ már nem.
9/10
csibu 2012 ápr. 28. - 19:20:35 9/10
(541/1150)
Freddy, te tipikusan az a tahó vagy, aki nem tudja a saját hülyeségét megvédeni, és jól eltûnik, de ha egy másik illetõ száll velem vitába, és úgy érzed, neki van igaza, akkor elõugrasz, hogy te vagy a király. Elmondanám, hogy valóban van helyed a királyi udvarban: mint udvaribolond. :)

KurtWagner! :) Beast akkor még nem volt X-men tag. Az ok, hogy a képregényekben van párhuzamos verzió, a filmben azonban ilyen nincs és nem is lesz, max. idõben való ugrálás (lásd: X-men sorozat). Én nem fejbõl írtam fel az akkori tagokat, hanem hivatkoztam egy eredeti Marvel kiadásra (ráadásul még képet is csatoltam). Ha te is hivatkozol egy konkrétra és azt elõ tudom keresni, akkor elismerem, hogy hibáztam. Addig azonban továbbra is tartom álláspontom:
Az 1990-es évekig nem volt sem Pókember, sem Rozsomák az Avengers tagja. Az, hogy az azutáni idõszakban utólag párhuzamos dimenziókkal és egyéb új képregényekkel tagjai közé sorolja a Marvel, már más kérdés, azt nem kérdõjeleztem meg. Amíg azonban a film az eredeti csapattal és a 90-es évekig tartó sorozattal foglalkozik, addig én sem fogok az elmõlt 10-15 évében született képregényekbõl idézni. :)

Végül ismét Feddy megnyugtatásul közlöm: legalább olvasni tanulj meg! Maga KurtWagner, akivel értelmes eszmecserét folytatok, õ maga írta le: "Egyébként a régi Pókember és Rozsomák annak a csapatnak valóban nem volt tagja (még)."
És ez a mondat szerintem le is zárja a további e témát feszegetõ vitákat. :)
10/10
littlerock 2012 ápr. 28. - 18:07:45 10/10
(540/1150)
akinek ez nem tetszik, az nézzen valóvilágot vakulásig... abban biztos több a dráma... talán még dugnak is...

Ez a film jó. A látványt eltaláltak, pofonegyszerû poénokkal de nagyot ütnek, maximum fél percig áll meg a pörgés, de mégsem túl fárasztó... kivetnivalót nem találtam, talán egy apróság kivételével... Hulk elõször irányíthatatlan, késõbb meg ideális harcigép... de ennyit fel tudok áldozni a minden részletre kiterjedõ igényességbõl...
10/10
tobipe 2012 ápr. 28. - 18:05:57 10/10
(539/1150)
Na, örülök, hogy valaki megmondta neki a frankót. Köszönöm cardas!
Mindig van valaki, aki csak azért jön ide, hogy tegye a nagyokost és lekezelõen nyilatkozzon azokról, akinek a film tetszett. Megnézném, hogy tud-e õ jobbat csinálni. Mert, ha igen, akkor elismerésem!
Charles Foster Kane pedig morgolódjon, amin csak akar. Rózsabimbó.
10/10
cardas 2012 ápr. 28. - 17:29:34 10/10
(538/1150)
Persze hogy arra hegyezõdik ki a dolog, hogy egy csapatban legyenek. Ezzel szerintem nincs semmi gond, és ettõl még nem lesz bénább vagy jobb a film, mert pl. nekem se a Hihetetlen Hulk és a Vasember 2 se tetszett annyira, szóval ha összetesszük õket, attól még nem lenne jobb. És ez a Tarantino példa meg úgy üt, mintha valakinek eszébe jutna, hogy "hé, tegyük össze mindet, és az lesz a legjobb Tarantino film", azaz elõre nem eltervezett, csak késõbb valakinek eszébe jut, de a Bosszúállókban ezt már a legelején eltervezték, és már 50 éve várja az Avengers sztori, hogy megfilmesítsék, és meg is érdemelte.

"A fekete ozvegy nem szuperhos, sem a Solyom, nincsenek szuper kepessegeik" - és miért baj, hogy nincs? Ha mindenki szuper lenne, nem lenne izgalmas, mert nem sérülhetne meg egyikük sem. Így legalább vannak emberközelibb karakterek, szerintem ez egy átgondolt dolog.

"Egyebkent is, hogy lenne Hulk a legerosebb? Nem szuper kepessege van, egyszeruen rage-el, es nagydarab. Ennyi. Ettol max annyira lesz eros, mint egy nagydarab felduhodott gorilla." - azért annál erõsebb egy picit ;) És szuperképesség, amennyiben tudja kontrollálni, és végül tudta, ha többet gyakorol, akkor pedig irányíthatja is, szóval igenis szuperképesség.

"Ha annal nem erosebb egy felisten, akkor bajban van az univerzum" - ha Lokira célzol, õ nem isten, csak örökbe fogadták az istenek, legalábbis a filmben, azt hiszem. Amúgy az "isten" a Marvel univerzumban nem azt jelenti, hogy legyõzhetetlen, végtelen, stb, hanem, hogy emberfeletti, azaz mint egy szuperhõs, csak nem evilági (hogy változatosabb legyen a dolog)

"Az meg hogy megmentik-e a vilagot, kb. eppen leszartam, annyira volt erdekes, mint hany milimetert nott ma a fu." - engem nem is az érdekelt, hogy mit kell csináljuk, hanem az, hogy hogyan és közben mi történik. Szinte minden szuperhõs dolog errõl szól, ami nagyobb kaliberû, és attól még lehet jó. Nem azért kell izgulni hogy megmentsék a földet, az úgy is meglesz :D Pl. ugyanez a téma a Transformersbe nem jött be, nagyon béna volt.

"Komolyan, hany eves vagy? Mennyire tartod meg erdekesnek azt, hogy masik univerzumbol ranktamad egy rakat szorny, szuperhosok meg szetutik a fejuket, amig elpusztul fel NY" - elég sokan szeretik az ilyesmit, fõleg amerikában, de engem leginkább a szereplõk és a sztori érdekel, nem pedig az, hogy mit rombolnak le, az csak hozzáad az élményhez. Mit nézzünk akkor inkább? Mert akkor ennyi erõvel ki is dobhatnánk az összes sci-fit, fantasyt, akkor a Gyûrûk Ura egy sz*r, mert csak mennek benne, és közben találkoznak emberekkel, az SW-ben meg csak lõnek és kardoznak.

Bocsi, hogy így kivesézem a véleményed, csak ez egy jó alap volt, hogy mélyebben leírjam a véleményem :)
dominoizzy 2012 ápr. 28. - 16:08:35
(537/1150)
köszi a válaszokat!
Charles Foster Kane 2012 ápr. 28. - 16:01:57
(536/1150)
Hogy "nincs drama csak akcio", arra egy dolgot mondok, aztan erd be azzal.

Die Hard. Nem hiszem, hogy van ennel tisztabb pelda akciora. Es, erdekel az, hogy Mcclane, "megmenti a vilagot"? Aligha. Azt viszont ki sem tudod varni, hogy mi lesz a felesegevel.

**spoiler**

Teljesen mindegy, hogy milyen mufaj a film, mindig kell lennie benne valamilyen szemelyes kotodesnek. Itt akar lehetne a testveri parhuzam, es van is eros multjuk amire lehetne epiteni, de nem tortenik meg. Nezd meg a film veget. Semmilyen utalas nincs arra, hogy ez Thor es Loki kozott kellene lejatszodnia. Hulk szetveri, mert be akartak azt a poent jatszani, hogy o a legerosebb.

Ezekrol a dolgokrol beszelek, egy poenert felaldozzak, az egesz tortenetszalat, es ez szamtalanszor megtortenik. Valahol ertem, bizonyos embereknek ez miert szorakoztato, de mint film, gagyi.
offtopic
Charles Foster Kane 2012 ápr. 28. - 15:53:49
(535/1150)
Tokeletesen unalmaas talan. A film gyenge, unalmas, semmirol nem szol, ket es fel ora primitiv gegek paradeja. Csak mindenki arra hegyezi a f*szat, hogy benne van az osszes szuperhos. Ezzel tenyleg baromi nagy lett a sztori, hatalmas elkepzeles. Legkozelebb rakjuk be egy filmbe az osszes nemtom Tarantino foszereplot, es attol meg lesz minden idok legnagyobb Tarantino filmje.

A "fekete ozvegy" nem szuperhos, sem a "Solyom", nincsenek szuper kepessegeik. A masik negy meg teljesen zsizsa. Abszolul atgondolatlan. Egyebkent is, hogy lenne Hulk a legerosebb? Nem szuper kepessege van, egyszeruen rage-el, es nagydarab. Ennyi. Ettol max annyira lesz eros, mint egy nagydarab felduhodott gorilla. Ha annal nem erosebb egy felisten, akkor bajban van az univerzum.

Az meg hogy megmentik-e a vilagot, kb. eppen leszartam, annyira volt erdekes, mint hany milimetert nott ma a fu. Komolyan, hany eves vagy? Mennyire tartod meg erdekesnek azt, hogy masik univerzumbol ranktamad egy rakat szorny, szuperhosok meg szetutik a fejuket, amig elpusztul fel NY. Ennel a filmnel meg a Marigold Hotelben is tobb fordulat volt.
10/10
KurtWagner 2012 ápr. 28. - 15:29:55 10/10
(534/1150)
Szerintem egyik rész sem akarta magát komolyan venni. Könnyed szórakoztatás. A poénok végig ülnek. (Ellentétben például a Transformers 3 poénkodásaival, ahol mind Torturo, mind az amúgy általam nagyrabecsült Malkovich, a fõszereplõ srácról nem is beszélve, csak ripacskodik).
Az erõviszonyok is átjöttek szerintem.

SPOILER

Amerika kapítány nem bír Lokival, bár azért hõsiesen helytáll, Vasember a technológiájával megtudja szívatni, Thor legyõzi, az Özvegy nem is harcol vele, Solyomszem meg egyszer elbukik, egyszer meg a trükkös nyílával megszopatja, de ott is csak a trükkös nyíl segíthet, nem ellenfél Lokinak, Hulk, meg lazán földbe döngöli. Hulk ellen is csak Thor képes harcolni, a többieknek esélye sem lenne. És Hulk elsõ reakciója Fekete Özvegyre érthetõ, ott van Loki lándzsája, ami nõveli a dûhûket, haragjukat, érthetõ, hogy az átváltozott Banner tudtát a dûhös Hulk írányítja, akit ráadásul még meg is támadnak, vagyis még jobban feldûhitenek, a második csatában, viszont már Banner írányítja Hulkot úgy-ahogy ("Intelligens" Hulk).

Spoiler vége

Egy szóval a fiilm tökéletes két és fél óra kikapcsolódás.
offtopic
Charles Foster Kane 2012 ápr. 28. - 15:09:06
(533/1150)
Csak a Thort kell megnezned. Bar szerintem azt is megegyszer szajbaragjak itt is.
dominoizzy 2012 ápr. 28. - 14:53:25
(532/1150)
Érdekel a film, majd szeretném megnézni, de idáig csak az amerika kapitányt láttam...Meg kellene néznem a thor-t és/vagy a hulk-ot is hogy a bosszúállókat megnézhessem? (hogy legalább értsem ki mit csinál benne)
offtopic
Charles Foster Kane 2012 ápr. 28. - 14:31:11
(531/1150)
En mindig is ezt utaltam az osszes reszben. Hogy probaljak baromi komolyan venni magukat, aztan megis elpoenkodjak, raadasul ez nem is karakter humor, hanem... hat nem is tudom, szituacios ironia ?? Mindenesetre a "drama" emiatt rohadtul nem mukodik. Lokit, meg ezt az egesz "fenyegetest" halalosan nem lehet komolyan venni. Es amikor a "fogonoszt" nem lehet komolyan venni az sztam mar regan baj.

A fo problema viszont ezzel a filmel nem is ez volt, hanem egy jo lehetoseg elhibazasa, megpedig egy bizonyos hierarchia kialakitasa, az eroviszonyok valodi erzekeltetese. Persze gyavasagbol nem tettek ezt, es megallapodtak abban, hogy "mindenki ugyanannyira tapos", nehogy megsertsek akarmelyik tabor erzeseit, csak hogy ez igy egy reszt nem igaz, masreszt baromi unalmas, harmadreszt ezert van tortenet meseles, es mar reg rajottek, hogy ezt ki lehet kuszobolni a "gyengebb csapattars menti meg a helyzetet" fordulattal, ami megint csak elcsepelt, de mukodott volna.
Ha mar elmentek abba az eranyba, hogy osszecsapnak, ez kotelezo irany volt, mivel az elso egy ora az acsarkodasukkal ment el, de vegulis semmi nem derult ki belole, nem tudtunk meg semmivel se tobbet a karakterekrol.

Aztan ott van Hulk. Mi van?! Eloszor ratamad a csajra, mert keptelen kontrolalni, aztan meg konkretan utasitasokat adnak neki, hogy mit tamadjon? Ez akkor most hogy is?

A HIMYM Robinrol meg nem is beszelve, total komolyanvehetetlen figura, ami mar csak azert is vicc, mert o az egyetlen aki tenyleg vegig fapofaval, es semmi vicce sincsen, pedig o az akihez tenyleg a vigjatekot kotod.