10/10
offtopic
nyle 2012 jún. 12. - 11:15:15 10/10
(770/1150)
http://en.wikipedia.org/wiki/Richard_and_Mary_Parker
Nem véletlen az új Pókember filmbe a Peter szülei körülötti rejtély...
10/10
Sabyna 2012 jún. 12. - 05:44:58 10/10
(769/1150)
Én már csak attól félek, hogy nehogy túlságosan túllõjenek a célon a Bosszúállók 2-vel (és az esetleges további részeivel)! Így is elég sokan "rettegtek" attól, hogy mi lesz, ha ennyi szuperhõs egy filmben szerepel, hiszen mindegyik külön-külön már valaki/valami, és érthetõ módon teret akarnak maguknak! De ha mellettük még több szuperhõs is bekerül a filmbe, nehogy egy érhetetlen zagyvaság legyen belõle, ami csak a látványra épít!
9/10
ercypici 2012 jún. 12. - 02:13:40 9/10
(768/1150)
Nem tudja valaki, mikorra várható a DVD változat??? gondolom, augusztus,szeptember környéke...
MNem mintha nem lenne jó a szinkron,de látnom kell eredeti nyelven is:):):)
10/10
KurtWagner 2012 jún. 12. - 00:17:45 10/10
(767/1150)
Ez inkább képregényben volt eddig, de csak pár magyar vonatkozás:

A képregénybeli Avangers egyik alapítótagjának (akinek valószinû, hogy lesz önálló filmje) az elsõ felesége magyar volt. Egy alkalommal mikor hazajöttek MO-ra látogatóba gondolván, hogy már konszolidálodott a helyzet, a felségét, aki egy politikai menekült lánya volt, letartoztatták és elvileg megölték. Késõbb úgy tünt, hogy méghse, és akkor a csapat Mo-ra látogat.
Másik vonatkozás, hogy Captain America (és nem mellesleg az X-men) egyik legnagyobb ellensége Vipera, aki egykor Madame Hydra néven vezette, azt a Hydrát, ami a filmben Vörös kopponya hadserege volt. õ egy magyar háborús bünös lánya. (egyébként egy rövid ideig Rozsomáknak vagy ha jobban tetszik Farkasnak a felesége volt).
A harmadik egy Vasember ellenség az elsõ Blizzard vagyis Jégvihar, aki egy magyar származású, és szegedi születésû tudós volt, aki a Stark mûveknél dolgozott, de nem megfelelõ viselkedése miatt Stark kirugott, ami neki tetszett és bosszút esküdött. Õ már meghalt. A rajzfilmekben szereplõ Blizzard már az ismertebb második.
Szintén Vasember ellenfél Unicorn, akinek elég szlávos neve van, szóval inkább szlovák, de Pozsonyból származik.
És az F4-beli Dr. Doom országa Latvéria, Magyarország szomszédja. Valahol Mo., Románia és Szerbia között terül el. Egyszer a magyar hadsereg le is rohanta, a Fantasztikus négyes védte meg az országot. (Ami valahol dicsõség is a számunkr, az amerikai hadsereghet egy szuperhõs Hulk elintézi, nekünk egyszerre nlgy kellett, hogy a földbe döngöljenek).
Ja és mivel Drakula is része a Marvel univerzumnak - Penge, aki jelenleg X-men tag, egy Tomb of Dracula történetben bukkant fel - nem kell tovább ragoznom.
8/10
Smonika 2012 jún. 11. - 22:56:28 8/10
(766/1150)
izé...Avangers...hülyeséget írtam.
8/10
Smonika 2012 jún. 11. - 22:54:03 8/10 Előzmény KurtWagner
(765/1150)
Végül is mindegy. Azt gondoltam, hogy SJ egy korábbi filmjében volt egy Bp-i jelenet. Láttam, hogy a Vasember 2-ben is szerepelt, de azt a filmet nem láttam.
Nem vagyok ennyire otthon filmes témában, úgyhogy nem tudom, milyen magyar vonatkozása van a Marvelnek és az Average-nek. De ez már az én hiányosságom. Talán egyszer utánanézek.
10/10
Iceman87 2012 jún. 11. - 18:36:31 10/10
(764/1150)
Bosszúállók 2 - Pókember a csapatban?

Bár az elsõ csoportból kimaradt, a bevételi adatokat látva nyilván a Sony nem követi el még egyszer ezt a hibát és a második Bosszúállókba már maguk tuszkolják bele a hálószövögetõt.

Egyre biztosabbá válik, hogy a Pókember is szerves részét képezi majd a Bosszúállók 2 csapatának, méghozzá a nemrégiben megszellõztetett Hangya mellett. Gondoljunk csak bele: Pókember már három Sam Raimi filmben is bemutatkozott, továbbá egy hónap választ el minket a reboottól, érthetõ módon õt már nem kell bemutatni a közönségnek, mehet a többi szuperhõs közé. A pletykák szerint Edgar Wright is hamarosan villant a Hangyával, tehát õ is megkapja az eredetfilmjét, szintén belépõt nyert a Bosszú Angyalai közé. Most A csodálatos Pókember producere, Avi Arad nyilatkozta azt, hogy szerintük semmi sem lehetetlen és ha megtörténne a kooperáció, akkor a Disney és a Sony is rendkívül jól járna. Arad szerint már csupán egy remek sztorira van szükség a megvalósításhoz. Vajon a Sony rájött, hogy nagy és ízletes tortaszeletet kaphat a Bosszúállókból, ha beszáll?

Forrás: cinestar
10/10
KurtWagner 2012 jún. 10. - 22:23:48 10/10
(763/1150)
Nem mindegy? poénnak jó volt. Amúgy sok minden történhetett, a Marvelnek és abból is az Avangersnek jó pár magyar vonatkozása is van...
8/10
Smonika 2012 jún. 10. - 19:57:25 8/10
(762/1150)
Budapest??? Mi volt Budapesten?
7/10
adi223 2012 jún. 09. - 19:47:27 7/10
(761/1150)
Én óriásit csalódtam a filmben. Minden ismerõsöm azt mondta hogy ilyen jó meg olyan jó...és ilyenkor gondolkodom el azon hogy az a baj, hogy túl sok filmet nézek mostanában és így nõttek az elvárásaim egy filmtõl. Tipikus amerikai film volt: a történet nagyon gyenge és sablonos volt,a film vége is sablonos volt és a hõsök közül Amerika Kapitány se tetszett nagyon(bár már a saját filmje is gyengus volt) ahogy egy pajzzsal csapkodta szét az idegeneket(akik robotszerûek voltak, nehogy már legyen egy kis vér ugye)ahhoz képest, hogy neki nincs is szuperképessége, csak ki van gyúrva. A legjobban Vasember tetszett(R.D. Jr. hozta a formáját) és Hulk(SPOILER-fõleg, ahogy a földhöz csapkodta Lokit-na hát az beszarás volt). A párbeszédek egyszerûen szörnyûek voltak-komolyan mondom, mintha 3 éves gyerekeket ültettek volna le hogy írjanak dialógusokat egy szuperhõsös mesének. Néha nevettem rajta egy jót de ennyi. Ja és meg kell, hogy mondjam hogy ez a városos lövöldözõs, pusztítós történet sokkal jobban megvolt csinálva pl. a Transformers 3-ban. Csalódtam benne, de ha alacsonyabb elvárásokkal ültök be, akkor biztos tetszeni fog, mert látom, hogy nagyon sokaknak tetszett. Én tényleg csak azt sajnálom, hogy 5 filmben baromi ötletesen felvezették a sztorit(a stáblista utáni jelenetekkel) és mégis csak ennyit sikerült csinálni belõle.
AvatáR Gil Maerth 2012 jún. 07. - 08:33:38
(760/1150)
remélem nem baj, ha egy újabb Avengers csapatmustrát nyomok be,
(Bosszú angyalai 3.sorozat. 25.rész)

ezúttal a Mintapéldányok nevû színitársulat ellen készülõkét . (nem is rossz :) - a sarki boltig biztos elmehetsz velük :)

Herkules, Thor, Amerika kapitány, Wonder Man, Skarlát Boszorkány, Óriás,
Higanyszál, Vasember, Jogbajnok (pszichokinetika), Tûzcsillag (A mikrohullám erejével), Darázs,
Pókember, Nova

:D
Durvulens. ennél többen csak a Morgan le Fay elleni kezdõszámban voltak (legalább 40-en !!! :)
és ami még durvább. ebbe a részben (25-ödik) ki is kapott ez az élgárda (!!!)
10/10
KurtWagner 2012 jún. 06. - 20:47:53 10/10
(759/1150)
A történet alpja szerintem ez a sztori lesz:

http://en.wikipedia.org/wiki/Extremis_(comics)

Ezt arra lapozom, hogy a Guy Pearce által megformált Dr. Aldrich Killian-nek, és a Rebecca Hall által megformált Maya Hansen-nek ebben a történetben volt jelentõsebb szerepe. Hogy mennyire átdolgozva, és filmre írva az már más kérdés, mivel tudtommal se Firepower, se Eric Savin vagyis Coldblood nem szerepelt ebben a történetben (ha igaz a hír, õ is fog szerepelni a filmben, legalább is az eddig napvilágot látott stáblista szerint):

http://en.wikipedia.org/wiki/Coldblood
Csodakapitány 2012 jún. 06. - 20:45:47
(758/1150)
Hulk filmet végig se tudtam nézni, itt se javult a hulk jelenség, pont ilyen elmebaj nem hiányzik egy szórakoztató filmbe, legalább kicsit javíthattak volna rajta, a vége elég sablonos semmilyen volt. Még ezzel is a legjobb most nézhetõ film.
10/10
Sabyna 2012 jún. 06. - 15:42:03 10/10
(757/1150)
Sorry, hogy beleszólok, de van egy ötletem: miért nem kérdezitek meg Tom Hiddlestont twitteren? Biztosan örömmel válaszolna erre a kérdésre, hiszen szereti fejtegetni az ilyesmit! Az interjúi alapján pedig azt szûrtem le, hogy nagyon belemerült a képregényvilágba (legalábbis a Bosszúállókkal kapcsolatos részébe). :))
10/10
KurtWagner 2012 jún. 05. - 16:44:04 10/10
(756/1150)
Akkor Harry Potter sem tud varázsolni mert, az õ világában vannak a varázslók, akik a mágia képességével rendlekeznk, és a varázstalanok, vagyís hülyeség õt varázslónak hívni, mert az képesség, különben bárki megtanulhatná. Attól, hogy képesség, az még lehet, fõleg a mi szemünkkel nézve varázslat. Hogy is mondja Thor a saját filmjében:

Thor: Your ancestors called it magic...
[Thor skims through a book on Norse mythology]
Thor: ...but you call it science. I come from a land where they are one and the same.

Most akkor az varázslat vagy tudomány...? És ha netán lesz Dr. Strange film, és az is része lesz az Avangers univerzumnak (ahogy a Thor alapján sejteni lehet), akkor õ mi lesz, mit fog tudni, hísz õ a Sorcerer Supreme azaz a legfõbb varázsló, aki mágiát ûz...
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jún. 05. - 16:04:09 8/10
(755/1150)
jó de nem rohangál mindenki olyan bottal mint Loki...NEMÉRTED???
9/10
csibu 2012 jún. 05. - 15:59:16 9/10
(754/1150)
Értem amit te mondasz de sokkal messzebbrõl kellene látni a dolgokat.

Loki félisten. Pont ezért van ADOTTSÁGA arra, hogy általad varázslásnak, általam meg KÉPESSÉGNEK nevezett különlegességeket megtanulja. Ha nem így lenne, akkor BÁRKI MÁS is ugyanúgy megtanulhatná, ergo több ezer Loki rohangálna... Felhívom szíves figyelmed az adottság és képesség szavak különbözõségeire, valamint hasonlatosságaira, ugyanis nem egy dolog a kettõ!
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jún. 05. - 15:24:12 8/10
(753/1150)
*varázslásnak
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jún. 05. - 15:23:57 8/10 Előzmény csibu
(752/1150)
miért ne hívhatnánk barázslásnak amit a botjával mûvel? az nem képesség meg nem is szupererõ ha valaki megtöbbszörözi magát egy rákos botnak köszönhetõen...bottal varázsolni szoktatk legalábbis filmekben...vagy idõsek járnak vele...de az más kategória
10/10
TaraAkera 2012 jún. 05. - 13:18:43 10/10 Előzmény csibu
(751/1150)
csibu javaslom, hogy ha valamirõl nincsenek pontos információid akkor ne ugass le mást.
Loki varázsló. Pont. Nem kell mindent a Harry Potter világával keverni, de ez egy tény. Egész gyerekkorában csak Thor mögött kullogott, aki mindig is erõsebb volt nála - testi erõt illetõen. És ezért határozta el, hogy ha már fizikailag nem múlhatja felül a bátyját, akkor majd máshogy teszi, és ezért tanult meg varázsolni. Nem úgy született, hogy már a birtokában volt a tudásnak ergo nem képesség. Kitanulta, és késõbb egy Eldred nevû mágustól a sötét varázslatokat is elsajátíthatta. Ez a képregényben van, de mivel a film képregényadaptáció, ezért merem állítani, hogy a filmbeli Lokival is ez a helyzet.
Kapott hatalmat a jogarral, de az csak plusz volt. (A jogar fõleg azt a célt szolgálta, hogy kövesse õt a chitauri.) Szóval ez a kijelentés, hogy "pálca nélkül õ is egy senki" ez azért elég erõs. Ékes példa erre, ha már annyira a filmhez ragaszkodunk, miután elfogták és a bázisra vitték. Rendben, hogy ott volt a jogar ami zûrzavart okozott a Bosszúállók között, és lehet, hogy úgy fest semmit nem tesz csak áll ott a kis kalitkájába zárva és vigyorog, de nem. Azt csinálja amihez a legjobban ért: összezavar, megtéveszt, mérlegel, információkat szerez, amiket majd a saját hasznára fordíthat. Késõbb pedig, amikor az egyik katona kiszabadítja és Thor nekiront, hogy elkapja már használja ismét a varázserejét. Coulson esetében is. Szóval akkor hogy is van ez?
És ezeket a dolgokat nem a kisujjamból szoptam ki, mielõtt engem is "kijavítasz".