Seven7Crown 2011 febr. 27. - 13:36:50
(793/1093)
-Akkor még egyszer leírom, az utolsó ronda mondat nélkül!

-Egy fórumozó kolléga elmagyarázta, hogy ennek az egész folyamatnak az az oka, hogy ha valakit elnyomnak egy párkapcsolatban, akkor az elnyomott fél, egy másik hasonló sorstársnál keresi boldogságát, aki akár saját neme is lehet!


-Még többet a fórumozó kollégától kérdezhettek!
Sziluett2 2011 febr. 27. - 12:10:02
(792/1093)
Egyszer láttam az elejét, most láttam az egész filmet. Nem tudom miért voltak annyira ezért a filmért anno nagyon oda.
Nekem nem tetszett ebben a sztoriban, hogy családot alapítottak, pedig már tudták mik is õk. Álszenten mondta az egyik a feleségére, hogy csak a számokat bújja, miközben a pénzéért vette el, jól érzi magát a gazdagságban.
Megfogalmazódik bennem ha más környezetbe születnek bele, akkor is egymásra találtak volna. Mondták is, hogy a hegy hozta össze õket.
Frusztráció, mókuskerék elvette az eszüket. Semmi hobbi, szórakozás. Elég két unalmas jellem volt. És elgondolkoztat, hogy csak a határok feszegetése miatt jötte-e össze.
far vik 2011 febr. 27. - 09:33:47
(791/1093)
Magvas, értékes gondolatok. És ez a film, hála az alkotóknak, mindig elõ fogja hívni az értékes, beleérzõ elgondolkodást a témáról.
pneklara 2011 febr. 27. - 07:00:59
(790/1093)
Olvasgattam Czeizel Endrét, talán az õ tollából megtudok valami konkrétumot. Elment hozzá egy család. A fiúk leszerelt a katonaságtól, s otthon elmondta, hogy meleg. Az anya kérte a doktort, gyógyítsa ki a fiát, mert õ öngyilkos lesz. Azt mondta, asszonyom, nem lehet. Ráadásul ön örökítette át ezt az X kromoszómát a fiának. Fogadják el...
Kis idõ múlva az apa felhívta a doktort: megtette, öngyilkos lett.
-A felesége? - Nem, a fiam.
De Cz. E. arról nem ír, hogy egy másik csoport netán nem örökletesen lesz homo, hanem mert laza, szabadgondolkodású, fél az ellenkezõ nemtõl, kényelmes, kíváncsi...
Szerintem ebben a filmben csak az egyik srác lehetett genetikailag kódolt, a másik csak belesodródott.
De én úgy gondolom, nem a közvélemény foglalkozik annyit ezzel a témával, hanem az érintettek nem tudják természetesen kezelni helyzetüket, õk a frusztráltak. Különben szerveznének felvonulást? Minek? Kit érdekelnek?
twillight 2011 febr. 26. - 23:43:18
(789/1093)
hol?
8/10
filmbolond 2011 febr. 26. - 23:30:36 8/10
(788/1093)
Csak azt nem értem, mért írják a videóra, hogy vígjáték?!
rockjano 2011 febr. 26. - 23:14:39
(787/1093)
A normaltás fogalma teljesen relatív.

Ez a film a filmtörténet egyik legszebb és legszomorúbb szerelmesfilmje.

Sokminden lehet amiért két ember nem lehet egymásé de ott és akkor amikor a film játszódik ez tényleg kizárt volt, vagy olyan kiközösítettséget kellett felvállalni miatta ami szinte elképzelhetetlen.

És remélem mindenki érti hogy a végén agyonverték a szerelmét a lehetõ legbrutálisabb módon.
twillight 2011 febr. 26. - 23:08:28
(786/1093)
Egységes álláspont, hogy a homoszexuális teljesen természetes. Lévén az állatvilágban is teljesen általános, a kacsáknál pl. a hímek túlnyomó többsége (akár 90%) hajlamos a hmoszexalitásra. Szarvasmarháknál a nõstények közt fordul elõ a jelenség, ám annak más gyökere látszik lenni.

A kutatási eredmények szerint (l. pl. Kinsey) szinte senki nem 100%-ban hetero-, vagy homoszexuális, inkább egy köztes állapot jellemzõ.

A homoszexualitás egyik valószínû evolúciós elõnye, hogy a vadászni (munkába stb.) menõ férfias hímek nyugodtan egyedülhagyják az ismerten homoszexuális egyedekkel a nõstényeket, így azoknak jó esélyük nyílik a szaporodásra.
Ezt a biszexuálisok ténye nagyban támogatja.

Másik lehetõség többek között, hogy a dolog evolúciós csökevénye a nemváltás nevû képességnek (egyéb példa a magzati korban kialakuló kopoltyúkezdemények és hasonlók). Ez pl. békáknál gyakori: ha egynemû (pl. csak nõsténybõl álló) közösségbe kerülnek, egyes egyedek nemet váltanak (említett esetben hímekké alakulnak, bár több esetben csak ideiglenesen, míg "valódi" hímek nem születnek).

Továbbá lévén a legelsõ, legprimitívebb élõlények aszexuális (nem nélküli, pl. osztódás - baktériumok, férgek, hagymás növények -, vagy szûznemzés - pl. levéltetvek), illetve hermafrodita (pl. férgek, de embereknél is elõfordul - bár ez nem feltétlen ugyanaz a jelenség) módszerrel szaporodtak, nem lehetetlen, hogy a szexualitás nem úgy mûködik mint azt általában elképzeljük (azaz lehet hogy az elsõ lépés a vonzalom kialakulásánál hogy a meglátott egyed ember-e, és csak második lépésben vesszük számításba a nemet).
far vik 2011 febr. 26. - 22:34:55
(785/1093)
Ez egy szépséges-szomorú történet, egy kiváló film. A léleknek azt hiszem, nincs neme, és itt két lélek találkozik. Történetesen két férfi. Azt hiszem, ez nem meleg-film, hanem a fenti történet. De nem tudom, milyen, amikor egy férfi megkíván egy másik férfit, fizikai szinten nem tûnik normálisnak. Az egyetlen lehetséges hozzáállás a tolerancia.
pneklara 2011 febr. 26. - 17:39:56
(784/1093)
Szerintem is. Összetettebb ez a kérdés, mint hogy öröklés, meg gének, meg X kromoszóma. Sokszor kényelmi kérdés az egész. De ilyenrõl nem illik beszélni.Mert könnyebb azt mondani, születéstõl determinált a dolog.
Seven7Crown 2011 febr. 26. - 16:18:53
(783/1093)
-Értem, mert csatlakoztam Faceook-on az "Eddig még nem szexeltem kecskével" csoporthoz, mert jó poénnak tûnt, Most viszont nem merek kilépni!:(
:DDD
offtopic
Thousand Lakes 2011 febr. 26. - 16:14:28
(782/1093)
Az van, amíg ki nem cenzúrázzák.
Thousand Lakes 2011 febr. 26. - 16:13:51
(781/1093)
Ez a köcsög buzi Tóta W. meg hülyeséget írt: szerinte filmbõl kell megtudni mirõl beszél, aki buzizik.
Seven7Crown 2011 febr. 26. - 16:13:23
(780/1093)
-Miért, itt szólásszabi van?:))
-Mert akkor elég sok minden kerülne be, és a modinak is túlórapénzt kéne fizetni!!:)
offtopic
Thousand Lakes 2011 febr. 26. - 16:10:21
(779/1093)
Legalább kiírta volna a buzit.
Seven7Crown 2011 febr. 26. - 16:05:58
(778/1093)
-Ha nem találod a nagy Õ-t, nyomd le a shift-et:)
-De aszem, Neked nem ezen a pályán kéne keresgélned!:)

P.S.
-Szerencsére!!
bitomiki 2011 febr. 26. - 10:15:14
(777/1093)
Végre valamiben egyetértek Tóta W-vel
BitóMiki
Thousand Lakes 2011 febr. 26. - 10:02:41
(776/1093)
Remek ajánló.
szingh 2011 febr. 26. - 09:46:39
(775/1093)
"Aki ennyit nem hajlandó elhinni, nem képes felfüggeszteni a gyûlöletét és undorát, és akit nem érdekel a tõle különbözõk sorsa, annak nem való a film. Kizökkentené, aztán még a végén kiderülne, hogy a maga gyûlölködõ, egyszerû kis világa undorítóbb, mint megannyi kovbojsegg. Mindenki másnak erõsen ajánlott. Hogy legalább tudja, mirõl beszél, aki buzizik." Tóta W. Árpád
Hanyes 2011 febr. 26. - 09:39:11
(774/1093)
Szerintem ez egy jó film, mint film, jók a szereplõk, jó a rendezés és a többi filmes dolog, pl. az operatõri munka.
Más. Én nem értek hozzá, de én úgy vagyok vele, hogy ha egy férfinek felesége van, gyerekei, akkor nõvel is lefekszik, ha korábban, vagy azóta férfival is, akkor szerintem az nem homoszexuális, hanem biszexuális. Szerintem egy igazi homoszexuális férfi nem feküdne le nõvel és nem is házasodna vele.