Téma: Bugra Gülsoy

9/10
hanga45 2016 máj. 06. - 19:12:35 9/10
(420/760)
Au utolsó mondat második része helyesen: a partyban is hajlandó leszek feláldozni magam, és partner leszek. :))
(Úgy tûnik elvette az eszemet ez a kibelezett Dart Vader). :))
9/10
hanga45 2016 máj. 06. - 19:09:19 9/10
(419/760)
Aztamindenségitnekijje! Micsoda tortát ütöttél össze erre a jeles évfordulóra, Adricim! Bár én csak pár hónapja kibickedtem be ide közétek, ezért nem is érzem illendõnek, hogy több szintet is leeszegessek belõle, de egy szeletet mindenképpen bekapok. Emiatt hajlandó vagyok az eredetileg mai naptól kezdõdõ fogyókúrám elsõ napját holnapra áttolni. ;) Mary kedves, Te is nagyon hiányoztál, már kezdtem aggódni. És természetesen csakúgy, mint a tortaevésben, a partyban is hajlandó leszek feláldozom magam és partner leszek. :))
maryriddle 2016 máj. 06. - 17:00:30
(418/760)
Ó, hát nagyon köszönöm, én tényleg nem tudtam. De az az igazság, hogy a te becsapódásod még jelentõségteljesebb, tõled indult minden, lehet hogy nem mondtam még, de anno a te hozzászólásaid ösztönöztek arra hogy én is színre lépjek. Hû, de gyorsan eltelt ez az egy év!
Egyébként jövõhónap elsején lesz egy éves a barlang, kéne csapni valami partyt.
Köszönjük a barlangtortát, fincsi volt, és akkor már az elsõ nemzeti eledelünk is meg van:-)

Én is nagyon csendben voltam a héten nem tudtam jönni, talán holnap vagy vasárnap.
9/10
hanga45 2016 máj. 05. - 18:40:48 9/10
(417/760)
Soraidbõl azt veszem ki, hogy nem hiába írtad ezt. ;) Mi történt a mai napon? :)) (Igen, van második része, azaz folytatása.)
9/10
hanga45 2016 máj. 04. - 13:50:36 9/10
(416/760)
Igen, egyetértünk. :)) A múltkor valamikor írtam is itt róla, csak címet azt hiszem nem említettem. A második része már pár fokkal jobb, azon talán kétszer sikerült is elmosolyodnom. ;) (Gondolom azt is megcsinálják majd a lányok.)
A Dirilist néztétek? Nekem tetszett, de van egy aprócska szívfájdalmam: gyönyörû HD (sõt, azt hiszem, full HD verzióban is) elérhetõ a Youtube-on hozzá videó. Mivel szakavatottként jól tudom, hogy a kettõbe darabolás, feliratozás általi konvertálások miatt sajnos eleve romlik a képminõség, ezért sajnálom, hogy a látott videó alapján valószínûleg a legrosszabb képfelbontással dolgoztak a feliratozók/fordítók. :(( Kár érte, ez a film szerintem megérdemelné, hogy legklasszabb képfelbontással lehessen élvezni (ha már a fordítás ennyire szuper - mert AZ, és nagy-nagy elismerésem érte készítõknek.).
9/10
hanga45 2016 máj. 02. - 17:54:33 9/10
(415/760)
Óhhh, micsoda ajándékot hoztál, kedves Mrs. Hakmen!! Teºekkür ederim! (Már le is töltöttem). Ezzel és Mary társalgási könyvével felfegyverkezve már bátrabban vághatunk bele az újabb a szöktetési akcióba. Én például köszönésben és becézgetésben már perfekt vagyok, Mary meg ugye az illemhelyek felszereltségérõl tud tökéletes kiejtéssel érdelõdni, szóval biztos, hogy ez alkalommal nem fogunk lyukra futni. ;))
Timea Hakmen 2016 máj. 02. - 14:55:20
(414/760)
Merhaba!

A múltkor elfelejtettem, hogy törökéknél ajándékkal illik jönni, ezért most pótolom. Olvastam, hogy itt kacsingattok a török nyelv felé, fõleg Erika. Nos, én is. Egy hónapja elkezdtem tanulgatni, elõször csak poénból, de ha belelendülsz, könnyen bele lehet szerelmesedni, fõleg, ha szükséged van valami alibire hogy semmiképp se a saját tanulmányaiddal foglalkozz, de közben mégis produktívnak érezd magad. Férjuramat alakító színész úr magyar fb oldalának, törökül tanuló admin kisasszonyát szoktam zaklatni néha, tõle kaptam ezt a könyvet, azt mondta, hogy nyugodtan terjesszem, innen lehet letölteni pdf-ben: http://www.mediafire.com/download/a5d56er3j4wenkd/A1+DERS+K%C4%B0TABI.pdf Õk egyetemen ebbõl tanulták az alapokat, és török tancinénije szerint ez az egyetlen használható tankönyv, szóval biztos jó. Szerintem igen. (Én kinyomtattam, bekötettem, és azzal idegesítem az embereket, hogy törökül olvasok fel nekik, nagyon kellemes szabadidõs tevékenység:))

Köszönöm az exkluzív felvételt boszporuszi Burak hajáról, na, sejtettem, hogy még vizizombiként is képes lesz fodrászhoz járni!
Erika, roppant gyanús vagy, hogy ilyeneket kérdezel tõlem... Annyit elmondok, hogy természetesen nem hagyjuk meg robot Can kezén a Holdingot, és bizony hogy szövögetjük a ravasz terveket a hajón, de konkrét információkat sajnos nem árulhatok el, ismervén a Kuzeyhez fûzõdõ viszonyodat... Nem lesz itt még egyszer SNCG-féle összeesküvés, egy ilyen rafinált feleség mellet! Résen vagyok ám.
Köszi neked is még egyszer Adrienn. És még a pszichológiai teszten is átmentem, ezt meg hogy csináltam?:))
9/10
hanga45 2016 máj. 01. - 18:19:37 9/10
(413/760)
Köszönöm szépen, ez a Feith 1453 felcsigázott. :) Megtaláltam hozzá a hungarian srt-t is, a filmet most mentem YT-ról (mindjárt lejön). KÖSZI!!!! :) :*
9/10
hanga45 2016 máj. 01. - 16:19:20 9/10
(412/760)
Azt nem tudom, hogy csapodár vagy-e, én viszont látnok, mert szerintem van valami a postaládában. ;)
9/10
hanga45 2016 máj. 01. - 15:45:26 9/10
(411/760)
Természetesen töröknek (mi másnak?) ;)
9/10
hanga45 2016 máj. 01. - 14:22:41 9/10
(410/760)
Ez mekkora!!! :)))) (Igen jó hajzseléje lehet, ha még ott is így tart!)

Mankos, hogy te miket nem talász?! :)) Errõl az amorf ördögrõl csak nekem jut eszembe Turgut? Tudom, hogy nem ennyire kackiás a bajsza, de akkor is. ;)

Köszi a filmajánlókat, jegyzetelek bõszen, bár én tegnap belekezdtem egy újabb sorozatba. Meglátom, mennyire köt majd le. Olyan jó lenne, ha 48 órából állna egy nap, mert abból 24-et biztosan filmnézéssel töltenék el. :))
9/10
hanga45 2016 máj. 01. - 14:12:04 9/10
(409/760)
Naugye! TUDTAM én, hogy Barisunk vígan éldegél valahol, és nem pedig éldögöl odalenn a Boszporusz mélyén. :))
Kedves Tímea, te, mint a legnagyobb bennfentes (és a leghõsebb szerelmes), tudsz-e arról valamit, hogy tervezi-e a visszatérést a néhai Sinaner Holding élére? :)
maryriddle 2016 máj. 01. - 14:07:53
(408/760)
Kösz a vidit Erika abla, miket tudsz te csinálni.
Sosem volt kétségem felõle, hogy utálni fogom Uzerli asszonyt, de így legalább tényleg lesz okom utálni jó magyar szokás szerint :-), de én is azt gondolom hogy Murat uraság kárpótol majd, de a Burak Deniz gyerek is érdekel.

Timea, köszi hogy elmondtad, örülök hogy akkor végül mégis bemerészkedtél a barlangba, de jöhettél volna sokkal hamarabb is. Inkább úgy fogalmaznék hogy mi kicsit belefáradtunk a KG-ba de azért nem tabu, látod nálunk is elõjön még.

Na, sejtettem én hogy a PVE nem hagyta annyiban a dolgot. :-) Errõl is hazudott Hilal! Jó tudni hogy nem vagy nekrofil pedig már kezdtem gyanakodni :-)))

Kép: exkluzív felvétel a boszporuszi Burak hajáról.
Timea Hakmen 2016 máj. 01. - 13:34:09
(407/760)
Köszönöm a kedves fogadtatást!

Kedves, Maryriddle, azt hiszem nem olyan titkosak az elõzmények. Ahogy mondtam, a Kuzey Güney után rákattantam a fórumotokra. Azonban bármennyire is húzott erre a szívem, nem mertem korábban jönni, ugyanis azt láttam, hogy nálatok a Kuzey Güney tabutémává lett, én pedig nem akartam feltépni a régi sebeket. Valahol Yazin Öyküsü-s kritikákig voltam veletek, a Karadayis véleményezéseket csak nemrég kezdtem el olvasni. Akkor újfent felfedeztem a PVE nevét Adrienn egyik hozzászólásában, és mivel én nem vagyok olyan, mint Cemre, elöntött a bûntudat: azt hiszi, hogy a PVE ellenszenvezett a barlanggal? Tettem valami rossz célzást? - kérdeztem magamtól. Aztán megkérdeztem tõle is. De megnyugtató választ kaptam. És jöttem. Bár a török sorozatokban a nyomotokba sem érek, így nem álszerénykedésbõl mondom, hogy nem hiszem hogy sok hasznomat veszitek :)) De kösz, hogy befogadtátok ezt a hontalant, mert a Tûz év Víz oldal mellett ez az a fórum, ahol beszélgetésre alkalmas, - nem Basak asszony szapulásában kimerülõ - humorra vevõ, nem sértõdékeny török sorozat rajongókkal találkoztam.

Karadayi: Vad tempóban néztem, most kicsit lassítottam, de igyekszem felzárkózni a facebokhoz, ha jól emlékszem a 45. bölümnél tartok, de nagyjából tisztában vagyok vele, mik lesznek.
Kedvencem Mahir és természetesen Turgut cancazim. :)
A csalom-e Barist elég sértõ a kérdés, kedves Mary. Nem csalom! Csak egy nagyon kicsit... Nem vagyok fából, nem mondom, hogy Mahir teljesen hidegen hagy... De természetesen hûséges vagyok hozzá. Bár elhunyt, de mégsem. No nekrofília! Mindössze rendeltem egy Tardist ebayrõl, visszarepültem az idõben férjem meggyilkolásának a napjára, kimentettem õt Burak égetett karmai közül, mint egy hõs amazon... mi elmentünk a hajóval, és azóta ott élünk boldogan. Burak motorcsónakja rejtélyes körülmények között felborult, így további hunyorgását sajnos a Boszporusz mélyén folytatja. Ennyit tudok róla. A haja állapotáról nincsenek információim.

Ok, legközelebb majd megpróbálok valami értelmes hozzászólással jönni. :)

Görüsürüz!
9/10
hanga45 2016 ápr. 30. - 23:42:45 9/10
(406/760)
Akkor ezennel megszavazásra került (Adri és Mankos abláim utólagos engedelmével) barlangindulónak ez a nóta. :) A könnyebb megtanulhatóság kedvéért megfeliratoztam és feltöltöttem Youtube-ra (remélem, nem billentenek hátsón miatta és tiltanak le fiókostul). :))
https://youtu.be/ROLti8AoIDI

Senkit ne rémisszen meg a majdnem 7 perces hossz, az akció az elsõ két percben van. A többit csak a gyönyörködés (és nyelvgyakorlás) kedvéért nem vágtam le. És hát azok a mosolyok... Igen.

Marycim, most elõre szólok, hogy - amennyiben tényleg rászánom magad a Királynõre, (és hát RÁSZÁNOD, mert azt mondtad) - Uzerli asszonyt nagyon fog utálni. Viszont lesz kárpótlás, és csak erre gondolj. (Egy magas, fekete, nótás kedvû legény és egy picike édes kiskölök személyében. A kettõjük sok közös jelenete pedig maga a gyönyör). :))

Na, megyek tovább bámészkodni, zenélgetni.
Mindenkinek nyugadalmas jóéccakát! :)

UI: jahh, tényleg. Nem baj, maradt még abból a pénzbõl neki is. :))
maryriddle 2016 ápr. 30. - 22:45:33
(405/760)
Ja, igen, tetszik a nóta és a szöveg is. Kicsit olyan szerbes hangzású, de jó. Részemrõl elfogadom barlangi indulónak!
maryriddle 2016 ápr. 30. - 22:43:45
(404/760)
Cokkk cookkkk helyeske!!!! ;-) Nekem se szépfiús (amúgy se szeretem a szépfiúkat) de van egy szimpi kisugárzása, ráadásul értelmes és jófej emberkének tûnik meg olyan jó kis, vérbeli türkös.

TSz. Azt kivételesen nem Kuzey fricskának szántam, inkább török fricskának. :-) Bár a testvérem exe tabu dologgal én teljesen tudok azonosulni, szóval az nem is fricska volt, csak arra akartam kilikadni hogy akkor evidens, a bácsikám felesége meg extratabu. - Gondolta a tisztesség(?) török bácsi.
Igen, ebben teljesen igazad van, hogy Adnan hülye volt. A hülyesége viszont bennem inkább értetlenséget, nem ellenszenvet keltett. Mert nem bontották ki, hogy miért volt hülye, mert az akart lenni, vén kecske megnyalná a sót okokból vagy naivitásból. Ez kicsit olyan Banus-Güneyes, Barisos-Cemrés dolog, csak hogy Adnan nem volt olyan szánalmas karakternek beállítva ezért nála furább, hogy mit képzelt.
Jó, lehet hogy hosszútávon nem mûködött volna, végül is, igaz már Behlül elõtt is volt gondjuk pl. az abortuszos ügy.
Az igaz szerelemen alapú öreg-fiatal kapcsolatokkal viszont semmi bajom, HA létezik ilyen.

KUNYHÓ :-)) Én úgy emlékszem mintha valaki felvetette volna fb-n, hogy Burak talán Baris pénzébõl fizette le Simayt?
9/10
hanga45 2016 ápr. 30. - 21:33:39 9/10
(403/760)
Örülök, hogy sikerült felcsigázni Murat fiúval. Ugye, milyen kis helyeske? :)) Pedig õ aztán nálam tényleg nem a szépfiú kategória azzal a csúnyácska orrával, de mégis... mégis van benne valami, ami engem nagyon vonz. Simán megszöknék vele is. :))) (Aztaa, de csapodár vagyok, remélem a férjem uram nem tagja az olvasótábornak). ;))
És ezek szerint a nóta is tetszik, ugye? (Szöveggel hogy állunk?) ;))

Tetszett ez a kis Kuzeyes fricska is, jókat vigyorogtam, és bizony bólogattam is. :) Jól van már, na. Tudjátok, hogy nekem az a film a gyengém. Totálisan elfogult és elvakult vagyok azóta is Kuzey dolgait illetõen. De legalább bevallom és ezt remélem értékelitek is. De már nem veszem személyem elleni sértésnek, ha bántás éri. :))

TSZ: nyilván nem volt szép dolog Bihter részérõl a megcsalás, sem Behlülérõl a bácsikája felszarvazása. Bihterben valóban nem volt egy cseppnyi bûntudat sem, legalábbis én sem emlékszem a filmbõl ilyesmire. Mellesleg Bihtert egyáltalán nem kedveltem, éppen ezért a film vége sem rázott meg. Én sem azt mondtam, hogy Adnan megérdemelte a hátbaszúrást. Pusztán azt, hogy ez szerintem nagyon benne volt a pakliban, hiszen Bihter részérõl ez nem szerelmi házasság volt. Adnan abban (is) hibázott, hogy azt hitte, hogy igen és hogy nem vette észre, mire megy ki a dolog (mármint hogy Bihter az anyján akart bosszút állni ezzel az egész házasságosdival, és igen, apakomplexus is volt benne).
Amúgy emlékeim szerint Bihter el akart volna válni, csak - mivel Behlül mindig visszakozott - nem merte, illetve nem akarta meglépni, mert akkor az anyja utcára került volna (és õ is). Amúgy én nem tartom valószínûnek, hogy ha nincs Behlül, mûködõképes lett volna ez a házasság. Eleve nem hiszek az idõs férfi - lányakorú fiatal nõ házasságokban, legalábbis a hosszútávú mûködõképességükben. (Visszafelé úgyszintén).
Szóval én nem felmentem õket, csak megértem az okokat.
Adnan nálam a megerõszakolással ásta el magát végképp.

Barisunk: az én agyam még mindig nem akarja elfogadni, hogy ilyen csúnya véget ért volna az élete. Magával vitt egy csomó pénzt, és sem az nem került elõ, sem a a holtteste. Én továbbra is bizakodom, hogy egy távoli szigetecskén koktélozgat és golfozgat, és közben szövi a terveket, hogyan foglalja vissza Buraktól a céget és szerezze vissza a kunyhót. :))
9/10
hanga45 2016 ápr. 30. - 20:38:10 9/10
(402/760)
Puding (alias Baris Hakmen) Védõ Egylet. :)
maryriddle 2016 ápr. 30. - 20:08:12
(401/760)
Na, visszatértem.

Erika abla, elõször is köszönöm a férjelöltet. Hát, nem rossz, de túl komoly harcos, vagy inkább honfoglalós fejszerkezete van, másrészt rágugliztam és majdnem minden képen úgy áll az orra, mintha mindig fintorogna. A sorozat igazából érdekelne, mert amúgy nagy kosztümös film/sori rajongó vagyok, és törökben még nem láttam ilyet (a Szulejmán nem jött be), de egyelõre még nem tudok sort keríteni rá, a várólistám legelején a Királynõ áll, amit a Murat legényrõl linket remek videjód csak megerõsített. ;-)

TSZ.
Hogy miért nem zavartatta magát Adnan hogy a klasszpasi nõcsábász unokaöcsi elég vigye a fiatalasszonyt? Szerintem Törökországban, ahol egy fiú 75 bölümön keresztül nem mer hozzáérni életeszerelméhez, mert a bátyja EXmenyasszonya volt, és összeveri a barátját, mert az a halott barátja menyasszonyára hajtott ez a kérdés magától értetõdõ, ilyen eszébe sem jutott :-)
Ami a megcsalást illeti... oké, a szerelembeesésért senkit nem lehet hibáztatni. De az hogy hónapokig képes volt gyakorlatilag semmi bûntudattal a férje mellett élni, úgy hogy közben az unokaöcsi birizgálja, az nekem SOK(K) volt. Behlültõl is, de neki legalább volt bûntudata. Attól függetlenül, hogy Adnan hibázott ezzel a házassággal, én nem tudtam úgy tekinteni rá hogy meg is érdemelte a hátbaszúrást. Ha Bihter az elsõ elgyengülés után elválik tõle minden más lett volna, de mint bûntudat nélküli, önzõ nõszeméllyel egyáltalán nem tudtam azonosulni.
A másik, Kivanc ide-oda komolyan nem értem, hogy mit evett Behlülben egy értelmes nõ. Bennem ezért merült fel esetleg, hogy ez tényleg szerelem vagy csak vágy, mert Behlül annyira nem olyan karakter akiért öngyilkos lesz egy nõ.
Bihter szerintem is az anyját akarta idegesíteni a házassággal, azt hiszem ez ki is lett mondva a sorozatban. De volt benne némi apa-kompli is szerintem, a házasságuk elején azért õ jól érezte magát Adnannal, ha nem is volt belé szerelmes de szerette, tisztelte, és meg is próbált a felesége lenni. Ha nincs Behlül talán még mûködhetett is volna a házasságuk. Ezért nem is értem, hogy miért nem sajnálta egy kicsit az urát Bihter. Meg azt sem, hogy miért nem vált el Adnantól. A pénz miatt? Vagy...?

Karadayi amit még elfelejtettem a 63. rész kapcsán, Orhan most akkor azzal érdemelte ki a tiszteletet a börtönben hogy MEGÖLT VALAKIT??? NÉ???? Vagy csak félnek tõle? Te ezt érted Adri?

Tímea kedves. Én is köszönöm a kedves szavaidat, jó tudni hogy tényleg nem csak ellendrukker olvasóink vannak :-) Magam is nagy PVE-rajongó voltam, mindennap jókat szórakoztam és bólogattam a fb-s eszmecseréiteken. A Puding úr iránti megingathatatlan rajongásotokat is nagyon tiszteltem, és általatok (is) kezdtem én is még jobban megkedvelni ezt a karaktert. Gratulálok a kitartásotokért, nagyon ügyesen, intelligensen és lenyûgözõ nyugalommal álltátok a sarat. Örülök, ha a mi is elmozdítottuk kicsit a gondolkodásodat a még radikálisabb irányba ;-) Hogy gyorsan be is vonjalak a társalgásba: esetleg szabad tudni az elõzményeket, kíváncsi vagyok, persze ha csak publikus ;-) Karadayival hogy állsz, hol tartasz? Ki a kedvenc? Csalod-e valakivel Barist? ;-) Özvegyként viseled a nevét, vagy feltámadott? Mert mi úgy tudtunk, hogy Kata szavaival élve a Boszporuszban folyósodik szegény ember.
Persze minden egyéb témában várjuk a hozzászólásokat, amihez tudsz bátran szólj hozzá,ha van idõd, kedved, akár visszamenõleg a KG-témában is, látod, mi is össze-vissza csapongunk itt.
A nagy Kenan-szöktésre és egyben legényfogó isztambuli utunkon pedig a te részvételedre is számítunk!