Téma: Bugra Gülsoy

9/10
hanga45 2016 ápr. 26. - 16:21:54 9/10
(380/760)
Igen... Nagyon-nagyon szép! Isikli a zenéivel minden sorozathoz hozzátesz még 50%-nyi sikert. Szerintem.
9/10
hanga45 2016 ápr. 26. - 13:50:25 9/10
(379/760)
Te is utálod? :)))))
Na jó, megmentelek! :)
Tegnap nem néztem tovább, mivel rájöttem, hogy a temetéses rész fog elvileg következni (ami ugye hogy a viharba lehetne vidámabb?? SÕT!) Úgyhogy pihentetem kicsit megint, inkább megnéztem csillagszemû juhász Burakot. Igazán el vagyunk mostanság kapatva sorozatügyileg (és milyen jó nekünk)! Ma este például Királynõzök. Sajnálom, hogy vége. Ahogy a spoilerekbõl volt szerencsém látni (ugyanis kibírtam és NEM NÉZTEM MEG törökül - ugye, milyen kis ügyes vagyok?), elvileg csupa öröm és bódottá lesz minden. Namármost ennek én annyira nem örülök ám, mert én kicsi mocsok vagyok, vagyis nem is inkább mocsokságból, hanem szeretem, ha van egy kis dráma is sztoriban. A törökök ebben annyira jók, bennem meg partnerükre is akadnak, mert iszonyú jókat tudok sírni velük. ;) Nekem valahogy az eddig látott vígjátékaik nem igazán jöttek be. Murat fiúé (amirõl azt hiszem írtam is a múltkor) pedig egyenesen untatott, különösen az elsõ része. Hatalmas csalódás volt. Nekem iszonyatosan erõltetett volt az egész. A második részben már találtam itt-ott jópofa dolgot, de összességében a film a (nagyon gyorsan) felejthetõ kategóriába került nálam. Persze ez nem Murat hibája, õ jó volt ebben is. Szóval a lényeg, amire ezzel a sok maszlaggal ki akartam lyukadni, hogy kár ezért a Királynõs soriért. Nyilván máshogy alakultak volna itt is a dolgok, ha nem kellett volna ilyen gyorsan befejezniük, hiszen a sztoriban rengeteg lehetõség volt (lehetett volna) egy-egy izgalmasabb csavarintásra. Nekem például jó darabig volt egy olyan érzésem, hogy Emrét ki fogja nyíratni Aziz.
Félreértés ne essék, nem a totálisan drámai (és pláne értelmetlen!) végeket szeretem. De azért... Szóval értitek, nnna! :))
9/10
hanga45 2016 ápr. 25. - 20:18:38 9/10
(378/760)
Megtudtam.
Valahol éreztem, hogy ez lesz a vége...
Sokat sírtam ezen a részen (egészen pontosan végigbõgtem).
Remélem a 62-es vidámabb lesz picit.
9/10
hanga45 2016 ápr. 24. - 23:39:49 9/10
(377/760)
Csak egy gyors, lefekvés elõtti beköszönés tõlem is. :)

A mindenségit! Beszippantott Karadayi... Sosem hittem volna, hogy Melihet így meg fogom majd siratni. Hüpp hüpp.
Ezt nagyon szépen megcsinálták. Feride színészi játéka brilliáns!!! (Közben az jutot eszembe, hogy például ez az, amit Meryem Uzerli szerintem sosem tudna utána csinálni).
Mivel a 61. bölüm közepén hagytam most abba, így nem tudom meg ma, mi lesz a szöktetés végkimenete, de a szívem szakadt meg ezért a családért, amíg a bõröndjeikkel menekültek.
Ez a Songül tényleg egy buta liba. Orhan pedig .... Óhhh, szegény... De most nagyon tetszett, amit csinált.
Daylan... benne sem csalódtam. Necdet egy vadbarom, ennyire még sosem gyûlöltem. Bülent... okádás.
Nagyon kíváncsi vagyok, mi lesz a végkimenetele ennek az akciónak.

Jó éjt mindenkinek!
maryriddle 2016 ápr. 22. - 09:15:35
(376/760)
Na, meg van mit felejtettem el tegnap.
1. Találtam egy színészt Pamir Pekinnek hívják, nem tudom ismered-e Adri de megmutatom mert nekem totál Baris Arduk mûvész úr jutott eszembe róla csak öregebb kiadásban.
2. Kis Günesi. Mostanában egy húron pendülünk Adri ami az antipatikus-arisztokratikus fejû fiúkat illeti, de ezt a fõszereplõ legényt én is figyelgettem a közelmúltban. Egyes képeken elég röhejes, máskor meg olyan "van benne valami". A sorozatba még nem néztem bele, színészként milyen? A sztori érdekes, de kicsit szappanosnak tûnik, vagy nem? Meg olyan sötét hangulatúnak, a Birkás sori nekem szimpibb.
maryriddle 2016 ápr. 21. - 23:34:58
(375/760)
Sziasztok!

Azért röviden csak válaszolnék a TSZ-es felvetésedre Adri. Szóval ha a Behlül és Bihter képesek lettek volna legyõzni ezt a vágyat, és nem jutnak el fizikai szintre, vagy mondjuk megállnak egy csóknál, az én szememben - mivel õk esendõ emberek -, éppen hogy magasztos szintre emelkedtek volna. Még ha Adnannal szemben akkor se éreztem volna tisztességesnek hogy Bihter még vele van.
A szerelmet én mindkettejük részérõl elismertem. Sokat beszéltünk errõl, hogy sokféle szerelem van, náluk ez leginkább testiségben fogalmazódott meg, a pátoszos KuCe lávval szemben. Romlott nyugati nõként a Bihter-Behlül szerelem ilyen szempontból nekem sokkal élethûbb volt, nem gondolom hogy a szerelem egyenlõ a szexszel,ugyanakkor, ha nincs testi vonzalom, akkor mi különbözteti meg a sima szeretettõl. Náluk ez nem egészségügyi kufircnak éreztem, hanem igazi, szerelmes együttléteknek.
Adnan pöcs témakör :-) Erre én így fel sem figyeltem, hogy a temetõben kérte meg a kezét. Neked mi a problémád ezzel? Maga a temetõ, vagy úgy gondolod hogy vén kecske megnyalná a sót alapon kihasználta Bihter apja elvesztése miatti lelkiállapotátt? És tudatosan tette ezt? Az elejére én már nem nagyon emlékszem.
A testvérem exe dolgon én is gondolkodtam. Szerintem ott azért nem került terítékre, mert a bácsikám felesége dolog mellett ez már csak elenyészõ akadálynak számított.

Erika, persze engem nagyon érdekel a TSZ-rõl a véleményed, fõleg mint Kivanc-fan hogy láttad ezt?

Seherezádé: Igazából Onur már az elejétõl kezdve szerelmes volt Sehrezatba, csak mivel mint mondtam, nõgyülölõ majom, eleinte mindig bunkózott vele, talán így akarta leplezni, elfojtani. De amikor Seh kérte tõle a pénzt, gondolta, próbára teszi vajon belemegy-e, elõször nemet mondott, aminek Onur nagyon örült, de aztán visszament és mégis elfogadta, akkor Onurban egy világ omlott össze. Aztán ugye megtudta hogy mire kellett a pénz, (neki amúgy is az a teóriája, hogy a nõket nem tiszteli, csak az anyákat) és akkor megnemesült a szemében az ANYA, aki ilyenre képes volt a fiáért. Aztán elmesélte Seh-nek a saját nézõpontját, nagy nagy bocsánatkérés, szerelmi vallomás és megkérte a kezét, gondolkodási idõt adva. Találkozgattak, majd szép lassan egyre közelebb kerültek egymáshoz, Seh felfedezte a szép oldalát Onurnak (tényleg nagyon vágta az udvarlást), és egyszer csak igent mondott.
Sehrezat nem tudom, hogy az elejétõl kezdve szerette-e, de valószínûleg nem volt neki közömbös, mert nem mondott nemet a lánykérésre, még csak fel se háborodott, és engem meglepett hogy tényleg viszonylag elég hamar megbocsátott.

A Fatmagül érdekesnek hangzik, kíváncsi vagyok nagyon. Ez is várólistás már rég, de most ilyen hosszú sorit nem vállalok be. Majd a Karadayi után. De megnéztem a nászéjszakát, nagyon hatásos, nagyon Hilal :-) , azonban itt még így is hogy nem ismerem, jobban áttudtam érezni a pasi fájdalmát, mint amott a vesztaszüzi kesergését. Amúgy még valamit kérdezni akartam, de már nem tudom, na majd ha eszembe jut.

A Meneksét még megfontolom Erika.

Erika, Adri írását, szorozd meg kettõvel, én se tudnék erre mást írni. Nagyon sajnálom. Az a szörnyû, hogy a statisztikák szerint több nõvel történik hasonló, mint akikkel nem. Én most a migránsáradat kapcsán keserédes mosollyal konstatáltam, hogy az európai kultúrember mennyire álomvilágban él a saját "fajtáját" illetõen. Pedig annyi perverz szaladgáll itt is, és ha a törvény nem büntetné, ki tudja mennyi nemi erõszak lenne, aminek a száma igazából Europában se alacsony. Én pont ma, egy "légyneknemtudártani"-nak tûnõ ismerõsömrõl tudtam meg undorító (de nem törvénybe ütköztõ) dolgokat a saját barátnõjétõl, és a legszomorúbb, hogy a lánynak még mindezek ellenére is kell. Tényleg nem értem sokszor a világot...

Köszi a cikket Adri. Az indiai lányos cikket én is olvastam, nagyon felzaklató volt. Szerintem erre gondolsz: http://globalisvilag.com/2016/04/06/ha-lanynak-szulettel-indiaban/ Csak hogy még tovább borzoljam a kedélyeket.

Kenan szöktetésben természetesen megint számíthattok rám és a társalgási szótáramra ;-))

Dayival majd legközelebb jövök.

Iyi geceler!
9/10
hanga45 2016 ápr. 21. - 18:56:25 9/10
(374/760)
Drága Adri! Jajj, de nagyon... Köszönöm szépen! :*
9/10
hanga45 2016 ápr. 20. - 21:25:44 9/10
(373/760)
Mary (és Turgut bey) szavaival élve: vay vay vay... Épp most olvasom, hogy lehet, hogy Kenanék lagziján Kivo is ott lesz!!! :))) Uff, két légy egy csapásra... Mit szólunk, akciócsopi? ;)) (Hátha nektek is lesz ott valaki szemrevaló és szíveteknek esetlegesen kedves asztalradobós, almaelgurítós, csillagszemûjuhásznézõs, angolszász vonásokkal rendelkezõ, Rambó-féle (opcionális!) legény a násznép között?). ;)) Esetlegesen Baris úrfi is akár ott lehet azon a szigeten, kezében valami jópofa koktéllal...
9/10
hanga45 2016 ápr. 20. - 21:07:06 9/10
(372/760)
Sziasztok kedveskéim!

Csak nagyon röviden és nagyon hanyagul érintve most az általatok érintett témákat (bõvebben majd legközelebb, most nem vagyok oké, sajnos).

Adri!!! Nagyon is jól tetted, hogy érintetted az erõszak témát. Elolvastam azt is, amit belinkeltél. Minden szavaddal egyetértek. Az erõszak bárminemû formáját, akár kis(!) emberek követik el, akár nagy emberek, akár fiatal erkölcsös lányokon, akár ledérnek tartottakon, akár tegnap, vagy akár 100 éve, MINDIG és MINDEN formájában ELÍTÉLEM. Pont. A "nem" az "nem"-et jelent. Aki ez ellen vét, legyen az akár "csak" egy erõszakos szájrapuszi, vagy fogdosás (tapi), az az én szememben is bûncselekményt követ el, és mint ilyen, büntetendõ. 14 éves kislányként (az én korosztályom zömmel még az volt ennyi idõsen) én is elszenvedõje voltam egy ilyen kísérletnek, szerencsére csak kísérletnek, mivel az általam az elõbb felsorolt "csak" kategóriáig jutott el a dolog, ugyanis szerencsémre a tettes anyósa és felesége (akik nem mellesleg a rokonaim(!) voltak) idõben érkeztek. Viszont így is én voltam a csúnya rossz kislány... Bizony. Nem kívánom senkinek azt az érzést, és utána azt a megszégyenülést, ráadásul olyan dologért, amiben a legteljesebb mértékben ártatlan voltam (és akkor még MINDEN értelemben az is voltam). Ha õk nem állítanak be váratlanul, nem tudom, mi lett volna a történet vége... Persze a naívságomért akár el is lehetne ítélni, nevezetesen hogy még csak meg sem fordult a fejemben, hogy a rokonom férje ilyesmiken töri azt a csökött szemét agyát. Utána nem sokkal aztán el is váltak, és a rokoni kapcsolat is megszakadt azóta a családjaink között. Örültem neki. Vidéken laknak, kb. 100 km-re tõlünk, így attól sem kellett utána már tartani, hogy esetleg összefutok velük valahol. Azóta sem láttam õket. Sok-sok fájó pontom van ezügyben a mai napig, többek között a szüleim hozzáállása (vagyis inkább hozzá nem állása). Ha az én lányommal történik ilyesmi, én biztos kikapartam volna a srác szemét, nem pedig pironkodtam volna, hogy hát mégiscsak a ritkán látott rokon kislány újdonsült férje volt az illetõ, ne bántsuk meg a családot, stb.
Húúúha.... Nem is tudom, miért osztottam ezt most meg veletek (és az olvasóinkkal). Bocsi. Talán ismeritek ezt a "nem mondhatom el senkinek, elmondom hát mindenkinek" érzést. Talán velem is most ez történt...

Vidámabb, vagy legalábbis más téma: Adri, a sorozat következõ pár részéhez perzsa feliratokat találtam. Betettem google fordítóba és azzal néztem meg a 14-est, 15-öst. :))) Háááát... mindegy, a lényeget megértettem, nna. Pl. Kemal nevét "tökéletesség"-nek fordította. Ozannak és Galipnak is volt valami jelentése, azokra már nem emlékszem. Beletelt egy negyed bölümbe, mire ezekre rájöttem, de addig kamilláztam ám rendesen. :)) Szóval Adri, ezt a fordítást nem ajánlom, legfeljebb tényleg csak arra az esetre, ha belepusztulsz a kíváncsiságba. :)) (Amúgy amarán találtam).

Igazán hízelgõ és jól is esett az arra vonatkozó tippelgetés, hogy talán az én hercegem írhatott nekem álnéven a bazi nagy turkish lagzi után. :)) De sajna nem. A dátum sem stimmel. Azonkívül közben rájöttem, hogy dehogyisnem lájkoltam, esetleg kommenteltem török oldalakat: Pl. Toygar Isiklinél volt, hogy odavakarintottam valamit a posztja alá. Szóval talán innen ösmerhetnek a török skacok. :))

Mankos! Az a dátum, hogy május 14. mond-e neked valamit? ;)
Megyünk, lányok, szaladunk, ezúttal - okulva a múltkori "hogyan nem raboltam el egy nap alatt KT-t Párizsból" címû csúfos bukásunkra, immár sokkal, de sokkal felkészültebben fogunk eljárni akció közben. Én már be is iratkoztam egy úszótanfolyamra, ugyanis nem tudok úszni a 10 éves korom óta meglévõ víziszonyom miatt, mikoris kevésen múlt, hogy bele nem fulladtam az abaligeti tóba (klassz gyerekkorom volt, ugye?). :))

Az általatok nézett sorikhoz hozzá sem tudok nyikkanni. Karadayihoz sem, még mindig a 60. bölüm elsõ kb. 10 percénél tartok (szóval ott, ahol már kb. egy hete).

TSZ-rõl van véleményem, de azt majd legközelebb osztom meg veletek, már ha egyáltalán érdekel még valakit, hiszen olvasom, hogy ti ezt anno már kiveséztétek.

Mary, kezdd el a Meneksét, legfeljebb abbahagyod, ha nem bejövõs. Vannak benne sötét figurák, erõszak is. Kettõs mérce annyira (vagy tán semennyire) nem jellemzõ, legalábbis az én meglátásom szerint.

SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!





Adri, hogy miért kellett kinyíródnia Mithat bácsinak? Szerintem talán azért, mert hát csúnya dolgok voltak azok ott a múltban, lássuk be. És nem csak Halillal, hanem Zeynep apjával, és Halil anyjával, a nagy szerelemmel is... Viszont a logikát én sem értem, mert ugyanezzel az erõvel akár Kadir tesó és Hassan papa is kivégzõdhetett volna a sorozat végén. Úgyhogy végülis tényleg igazad van. Majd azért ha lesz egy kis idõm gondolkodni, elmélázok még egy kicsit a dolgokon, hátha rájövök valami szuper okosságokra (mostanában amúgy nem jellemzõ rám).

Mindenkinek puszi és pá, vigyázzatok magatokra! :)
maryriddle 2016 ápr. 18. - 19:25:42
(371/760)
Erika! Kezd érdekelni ez a Menekse, ahogy olvasom a véleményeket. Tényleg ennyire durva, vagy csak a rajongók az érzékenyek? Szerinted dark side szinten is az lenne?
maryriddle 2016 ápr. 17. - 13:36:07
(370/760)
Elfelejtettem megemlíteni szegény Oszmánt. Ez komoly, hogy ott kell aludnia azon a két összetolt széken, szegénynek? Én úgy megsajnáltam. Tényleg nem képesek neki szerezni egy ilyen összecsukhatós vendégágyat, vagy valamit? Nem úgy volt, hogy ha egyetemre megy, ilyen helyzetben nem kaphat valami koleszos elszállásolást? És vajon hol fürdik? :-(((( Nilay miért érdemelt többet nála?!
maryriddle 2016 ápr. 17. - 13:27:03
(369/760)
Na, meg volt a 61. bölüm. Ez a rész abszolút Begüzaré volt. Bevallom, én tõle soha sem ájuldoztam, jó színésznõnek tartottam mindig de nem éreztem benne azt az átütõ erõt, most viszont rendesen libabõröztem az alakításán, nagyon jó volt. (Külön tetszik, hogy õ azon kevés színésznõk közé tartozik, akik nulla sminkkel is vállalják magukat. A Yeterben nagyon idegesít, hogy a fõhõsnõ akármi is történik vele, mindig úgy néz ki, mintha most jött volna a kozmetikustól.)
Mehmet Saim beyyen gondolkoztam. Ha nem tudnám mi jön ez után, azt remélném tõle hogy most hogy elvesztette az egyik gyerekét megenyhül Feride felé, de így még szembetûnõbb lesz hogy mekkora pszichopata féreg. Egyébként a múltkor kicsit elragadtattam magam hogy Feride hogy tudja szeretni, valószínûleg õ korábban negédes apukája volt, amit könnyû volt mert Feride 27 éves szûzlányként szülõk álma lány volt.
Aztán gondolkodtam még az öngyilkon. Egyszer mesélte valaki, hogy õ gyûlöli a halott bátyját mert az öngyilkos lett és ezzel tönkretette a családjuk életét, nagyon érdekes volt. Nem is tudom elképzelni milyen érzés lehet. Ezért a legnehezebb megítélni ezt mert az nem csak az elkövetõt érinti, és a fájdalmon túl még ott az önhibáztatás, bûntudat is, hogy miért nem vették észre, hogy baj van.

Ami még jobban szíven ütött az utolsó jelenetsor. Na, most kicsit szemét leszek, de engem is idegesített kis Nazif, annyira szereti a nagyapját, nem igaz hogy pont ilyenkor áll neki követelni azt a hülye Bülentet. (Akin amúgy akkorát röhögtem, ahogy keménykedni akart Mahirral. És nagyon tisztelem érte Mahirt hogy még ilyen esetben is kibírja hogy ne törölje képen.)
De kis Nazif még hagyján, annak a hülye liba Songülnek lehetne annyi esze,hogy nem fájdítja még a látványos sírásával a Nazif papa szívét, amikor az életérõl van szó. A saját szenvedései mellett azért is olyan kegyetlen Nazif papa élete, mert nem kevés fejbe, és fájdalomba került már ez a nagy "szabadítsuk ki Nazif papát" projekt.

Orhant kivételesen megdicsérem. El kell ismerni, hogy nem gyáva gyerek. Az egyetlen amit tisztelek benne hogy alakoskodik és nem spicli. A pisis jelenete is nagyon jó volt. :-)

Megnéztem a Rambógyerekes soris filmben az erõszakot. Nagyon mûvészi volt a virágos képi megjelenítés, így is kirázott a hideg hogy nem nagyon ismerem a lányt. Errõl jut eszembe, hogy nemrég belenéztem a Fatmagül-be. Nagyon rossz volt nézni az ominózus jelenetet. De ez komoly, hogy ott röhögve végignézte a fõhõs ahogy megerõszakolják a lányt? Van valami mentsége, Adri?
Ja, akkor más ha gyilkolászni akart ott a Rambó barátnõje azért ütlegelte, ilyen esetben nem haragszom.

Még a múltkori lejöttünk a fáról gondolathoz visszatérve kicsit. Mostanában ugye sok cikk megjelent nemi erõszak, áldozathibáztatás témában, lehet hogy ti is olvastatok ilyeneket. Engem annyira, de annyira felháborít, hogy akár 1%-ban is az áldozatot teszik felelõssé abban ami vele történt. Legyen akár egy kihívóan viselkedõ rosszribanc, nem veszik észre, hogy igazából a férfi nemre nézve sértõ ha a vágyaikon uralkodni képtelen ösztönlényekké degradálják saját magukat? Ha a férfinem egyes tagjai így értékelik önmagukat, akkor tényleg nem értem, milyen alapon érzik magukat felsõbbrendûnek mondjuk egy majomnál. Én legalábbis nagyon sértõnek érezném ezt a gondolatot, ha férfi lennék. Errõl nem illik beszélni, a nõkben is vannak ösztönök, nekünk mikor lenne mentség a férfi túl kihívó viselkedése, öltözete ha erõszakkal rámásznánk egy egyedre? Nem, akkor is a nõ lenne a kurva. Akkor ebbõl mégis mi következik, hogy a nõ jobban tud uralkodni magán, ergo felsõbbrendûnek tartanak minket? Az a baj, hogy ezek a szûzhártya védõ sorozatok is ezt ez elképzelést erõsítik igazából, ezért haragszom. Ha belegondolok, akárhány török sorozatot láttam, olyan szinte mindig volt hogy a fõhõs elgyengül más nõ irányába (kivéve Mahir:-)), de olyat hogy akármi is történjen, a fõhõsnõ egy minutumra is elcsábuljon olyan férfi felé, aki nem a fõhõs (és nem a szexrõl beszélek!), még nem. A legviccesebb, hogy még ama férfi felé sem, akihez feleségül akar menni, vagy megy is pl. Seherezádé, KG. Cemrébõl is inkább érzéketlen, Barist kihasználó manipulátort csináltak, ahelyett hogy bevállalják, hogy akár egy pillanatra megforduljon a fejében hogy elege van Kuzeybõl és ad egy másik férfinak esélyt, azért megy férjhez. Nem, nem, mert az már hûtlenség, ami súlyosabb vétek mint egy érdekházasság, és ilyet egy muszlimasszony nem tehet....
9/10
hanga45 2016 ápr. 16. - 00:04:28 9/10
(368/760)
Csak egy igazán rövidke idõre fújt be ide most a szél (most tényleg, KS-t nézek, csak feliratokat töltök közben le a következõ részekhez, mert tuti, hogy nem tudok 1 hetet várni a következõig), de akartam, hogy tudd, Mary ablám (TE, aki nem egy szimpla pénteki kis frontocska vagy, hanem egy igazi hurrikán!): hát hogy a viharba ne ismerném a nóta eredetijét! :) Mindig is nagyon szerettem, ez olyan örök szerelem nálam, csak véletlenül rábukkantam erre a verzióra és úgy éreztem magam a hallatán, mint akibe a villám csapott bele. :)) Akartam, hogy ti is érezzétek.

Török oldalakon nem szoktam lájkolgatni, hozzászólni, csak Kivancos oldalakon dobok néha egy lájkot, de azt is egyre ritkábban, mert rájöttem, hogy - bár úgy van alapból beállítva FB oldalam, hogy csak én lássam a bejegyzéseimet, pontosan amiatt, hogy mások ne lássák, miket lájkolgatok, hová és mit szólok hozzá, - de, mint jóval késõbb megtudtam: a nyilvános oldalakon ez sajnos nem érvényes, így az összes ismim látta, látja, hogy miket mûködök közre. :))) Így erõsen visszavettem a lendületbõl. Amúgy úgy gondolom/gondolnám, hogy Kivancos külföldi rajongói oldalakon pasik nem igazán fordulnak elõ, ha pedig mégis, akkor a "Hi beauty" megszólítás csakis megtévesztés, vagyis álca lehet részükrõl, merthogy .... hát szóval meleg lesz a hétvégén, nnna.

Majd jövök még valamikor, de köszi, hogy reagáltál Adri ablánk nagyon-nagyon jópofa megjegyzésére, mert azon én is visítoztam ám, csak elfelejtettem az elõbb megemlíteni. :))

UI: a hurrikánt szigorúan pozitív jelzõnek értelmezd, kedves! :))
maryriddle 2016 ápr. 15. - 22:38:16
(367/760)
Én is itt vagyok, a pénteki front :-)

"A férfi elvileg lejött a fáról már nem állat, tud uralkodni magán, sõt ha kell intézze el a dolgait. Talán ha megismerkedik a ritkábban használt kezével még izgibb lesz. Bocsi bocsi… de komolyan nem tud érdekelni, hogy egy férfi szenved a nemi vágytól, fõleg abban az esetben, ha a partnernõ nem kész még rá."

Ez annyira jó volt Adri!!! :-) Maximálisan bólogatok. És hidd el, az életben általában én is zömében a nõk mellett állok. Még ha történetesen tényleg egy hülye p... is és a pasi a rokonom, és az egész család lehordja a nõt, mindig én vagyok az aki szól, hogy hékás, az éremnek két oldala van. Bennem is vannak szüfrazsett hajlamok, (jujj nagyon is, még a pozitív megkülönböztetést illetõen is, fiatalabb koromban még azt abban is szexista megnyilvánulásnak vettem (halkan,magamban) ha valaki látványosan elõreengedett ajtóban :-)) Szerencsére ma már azért visszafogottabb vérfeminista vagyok. De valahogy ezek a török fõhõsnõkre nagyon viszket néha a tenyerem (a mellékszereplõkre általában nem.) Na jó, nem mind, eddig Cemre, Sehrezat, régi Feride, Bihter akasztottak ki nagyon. Bár Kuzeyel szemben én igazából Cemrét védtem, néha már én sajnáltam hogy mennyire rideg , lekezelõ vele életeszerelme és hogy legyen már egy kis tartása. A TSZ-ben Adnan féle erõszaknál természetesen sajnáltam Bihtert, de ott ugyanezt éreztem a párocskával hogy nem most jöttek le a fáról, kezeltessék ki a viszketésüket vagy ha nem sikerül váljon el és menjenek világgá. De hát úgy tûnik néha erõsebb az állatias ösztön mint az intellektus, erkölcs stb, lehet hogy túlértékeljük mi magunkat, embereket.

Amúgy igen valahogy ott borul/borulnia kellene a Seherezádé sztorinak, hogy pénzért fekteti meg a nõt. Azt hozzátenném, hogy Onur nem tudja hogy mire kell a pénz, nem is tudja hogy van egy gyereke, igazából csak próbálja akarja tenni Sehrezatot, vajon megvehetõ-e, mert egy nõgyûlölõ majom ("Barátom ne higgy a nõnek, mind hamis ígérettel áltat" - mondja mindig.) Amikor megtudja nagy bûntudata lesz, és mindent bevet hogy kompenzáljon. Csak hogy valóban elgondolkoztató, milyen férfi az, aki a szeretett nõt képes úgy magáévá tenni, hogy látja rajta az undort, borzongást. Valószínûleg õ sem élvezte azt a fekete éjszakát, csak elvette ami "jár" neki a pénzért. Én igazából még meg is lepõdtem, mert Sehrezat viszonylag gyorsan megbocsátott neki, én nem hiszem hogy tudtam volna. Eddig nem is volt vele baj, kedveltem, rendes, karakán nõ volt. Csak utána kicsit elszaladt vele a paci. Ha egyszer megbocsát, feleségül megy hozzá, minek lovagol még mindig ezen az utolsó elõtti bölümig, miközben önmagán kívül senki sem ítéli el a tettéért még a sorozat legmuszlinabb szereplõje sem? Másrészt akármit csinált a férje, - aki egyébként körbenyalogatta - az elsõ reakciója hogy összecsomagolja a cuccost, fogja a gyereket akárhogy visítozik szegény és lelép. Mindenkinek hisz, kivéve a férjének. Na ez még a másik amit utálok ezekben a sorozatokban, amikor "nem hallgatlak meg!" Ha utólag kiderül, hogy nem neki volt igaza, a pasinak akkor is keményen tepernie kell a bocsánatáért, bezzeg, ha õ hibázik... "üzgünüm" nem létezik a szótárában, kész tények elé állítja az urát. A legjobb a harmadik évad, amikor férjhez akar menni egy 60+ éves komához, akit még megcsókolni se képes??? Komolyan lehet ez is ilyen propaganda hogy a nõket direkt ilyen hülyévé írják. Ha egyszer megnézed Adri, kíváncsi leszek a véleményedre vele kapcsolatban. Mert Sehrezat szerintem még Cemrénél is megosztóbb karakter volt.
A Necdet színész - Halit hasonlat nekem is eszembe jutott. És ne kérj bocsánatot, Halit nekem egyáltalán nem jön be, kízárólag az a hímsoviniszta, nõgyülõlõ Onur karakternek vannak vonzó pillanatai (ez olyan kakukktojás lehet nálam mint nálad a Rambós vonzódás :-)) Csak Necdetnek olyan vicces feje van, hogy szerintem õ soha nem tudna vonzó lenni :-)

Yeter.
Én nem olvastam rémhíreket, általában 4. szokott lenni a sorozat, szerintem ez viszonylag jó hely, úgy tudom az Anneler-t váltotta idõpontban az meg 20. helyeken végzett.
A sztori. Hát úgy lett beharangozva hogy a kegyetlen, pszicho férj, Yekta, majd össze-vissza szadizza a feleségét, gyerekét, és szegény Aylin asszony próbál kilépni a zsarnok házasságból. Nos, ehez képest szerintem mást kaptunk. Az alapszori úgy kezdõdik, hogy Aylin felfedezi, valami nincs rendben a fiukkal, miután az becsomagolta és kidobta az egyik ovitársát a szemeteskonténerbe. Ekkor elfolyik a magzatvíze, szül egy kislányt. Félelmében hogy nehogy a lány is elkapja a Yekta-kórt, a bátyjának adja, hogy õ nevelje fel, összejátszik vele az orvos és az ápolónõ is, akivel jóbarátok. Yektának azt hazudják, hogy halva született. 5 évet ugrunk az idõben. Aylin mindeközben látogatta a lányt, mint nagynéni, néha Yektáékhoz is mentek a rokonok látogatóba. Nem emlékszem már kitõl kapja a sugallatot, de Yekta valamiért elkezd nyomozni, és a 2. részben megtudja az igazságot. Ekkor jön a nagy bosszúhadjárat, mindenkin elégtételt akar venni, aki benne volt az összessküvésben, A módszereket most nem részletezném nagyon, van Sermin Koflu-féle Ferhatos sztori, Aylinnak pedig megmutatja milyen érzés, ha hazudnak valakinek a saját gyereke életérõl, stb. Most ott tart a történet, hogy magukhoz vették a lányt. Öcsike nagyon féltékeny rá, és folyamatosan próbálja likvidálni, talán megölni nem, de volt olyan jelenet, amiben azt hittem. Yekta meg játssza a sértõdöttet, mert Aylin el akart válni. Aylin pedig próbál bevágódni nála, elõször hátsószándékból a gyerekek érdekében, de a nevelõnõ-voltfeleség miatti féltékenységébõl, és a reakcióján Yekta elrablásának hírén látszódott, hogy tényleg szereti az urát, meg be is vallotta. Ez viszont megint felveti azt a kérdést, hogy ha olyan rossz Yekta, hogy Aylin képes volt lemondani a saját lányáról csak hogy ne ez az ember nevelje fel, akkor mégis hogy tud szeretni egy ilyen embert? Ráadásul a fia is szereti az apját, tehát annyira még sem volt rossz apa. Esetleg ha belevittek volna egy olyan vonalat, hogy õrülten szerelmes a férjébe és képtelen elhagyni, az magyarázat lehetne, de ezt nem látom rajta. Így nehéz megérteni ezt a nõt is. Én akit a legjobban sajnálok, a kislány, Duru. Öt év után megtudja, hogy a nagynénje az anyja, és elszakítják a családjától, kap egy újat, na meg Aylin bátyját aki tényleg lányaként szerette Durut és egyszer csak elveszik a lányát.
Forgiírókban az tetszik, pártatlanok olyan szempontból, hogy hagyják szenvedni mindkét fõhõst, meglehet sajnálni Yektát is, õt, mint pszichopatát és apát is meg lehet valamennyire érteni. Sõt, elég sok szánalmas jelenete van, fõleg mióta megjelent az anyja, és megismertük a gyerekkorát. Õt is elhagyta anno az anyja, csak az öccsét vitte magával, méghozzá, ha jól értelmeztem azért, mert félt, hogy Yekte olyanná válik mint az apja. És azért elhagyta a 15 éves fiát. Okééé.
Ja és még egy izgi szál van benne. Az orvos és az ápolónõ sztorija, akik segítettek anno Aylinnak. Õk jegyesek voltak. Ez a doki az, akit lenyomorított Yekta és fogvatartja. Mindenki úgy tudja hogy meghalt. A nõrõl meg kiderült hogy terhes és mivel a szülõk mit szólnak, most lehet hogy feleségül fog menni egy hapsihoz, aki történetesen Yekta testvére (de egyébként rendes ember, és szereti a csajt) csak hogy ezt nem tudja. Na most az mekkora lesz, ha hozzámegy, megszüli a gyereket, aztán megtudja hogy mégis él a võlegénye, a gyereke apja? Huhhhúúú.
Szóval mindenkinek van egy egyéni traumája.
Az érdekelne, hogy hogyan kell értékelni Aylin tettét, önzetlenség hogy a lánya érdekében lemondott-e a lányáról, mert nem értem, mit akarnak sugallni ezek a forgiírók.

A Kördügümrõl nem tudok semmit. De a Sadece sen-ben láttam a fickót (amiben csak mondom, BARIS ARDUK IS SZEREPEL EGY JELENET EREJÉIG!!!), és írtam is hogy nem rossz színész, jó a hangja, de küllemre nagyon-nagyon nem jön be. Dr. House jut róla eszembe :-) Igen Adri úgy vetted le, hogy az angolszász vonásúak az eseteim? :-) Nem tudom :-) De tényleg a külsõ vonzódás egy színész esetében nekem kevés. Pl. Kenan mint az alfahím, nagyon "nem az esetem", fõleg bajusszal, soha nem gondoltam volna, de mégis megfogott. Burak Összevisszaitz juhász legényes szemeirõl meg látthattadd hogy áradoztam anno, aztán mozgóképen, azt mondtam, még se. Amikor megláttam Onurt a Seh-ben, elsõ gondolatom hogy rakhattak ennyire csúnya férit fõhõsnek, és mégis volt benne valami. Szóval akár Rambóhoz vagy a török Dr. Househoz is vonzódhatnék, ha jobban megismerném a karakterüket. Nem tudom. Nekem amúgy alapból, csak külsõséget tekintve, tetszenek a török emberek, legalábbis a színészeik zömében szerintem jobban néznek ki, mint más filmek színészei.
Jah, igen Erika, Murat nekems bejön, bár róla szerintem annyira nem áradoztam, inkább a Burak Deniz gyerekrõl meg az antipatikus-arisztokrata fejû Baris akárkirõl, aki a fogyi tesót játssza a Kara Sevdában. Amúgy írtam is, hogy kicsit féltékeny vagyok, hogy mindenkinek van egy törökje itt a barlangban, én meg milyen magányos vagyok, csak ide-oda kacsingatok, de hát ha nem tudok megállapodni egyikkel se... Bár amúgy tényleg nem vagyok bepistulós típus.

Ó, Erika. Csak nem Kvanci írta azt a "hi beautyt", mert akkor meg van hogy miért nem fogták Basakkal egymás kezét ;-) Nem lehet hogy lájkolgatsz török oldalakon török bejegyzéseket és onnan találnak meg?
Az idõjárás jelentést amúgy én is láttam ;-))))) jó volt és jól esett :-)
És kösz a zenét, nagyon jó volt, az eredetijét, Simon and Garfunkeleset nem tudom ismered-e, nekem tavaly az volt az egyik kedvenc számom, jól ráéreztél.

Na megyek nézni a 61. bölümöt.
Iyi geceler!
9/10
hanga45 2016 ápr. 15. - 20:07:53 9/10
(366/760)
Jajjjj!!! Tudom már, mit felejtettem el nektek elmesélni! :)))
Szóval képzeljétek el, pár napja olvastam valamelyik Tech rovatban, hogy a facebook fiókunk rengeteg olyan levelet rejt(het), amirõl mi nem is tudunk. És ott volt az útmutató, hogyan is tudjuk ezt ellenõrizni. Meg is néztem és way way way... 5, (azaz ötös darab) török(!) fickótól (vagy profilkép alapján annak tûnõtõl) várt egy-egy kis rövidke üzenet ("Merhaba" "Hi beauty", stb. megszólításokkal). A "merhaba"-s picit többet tudhat rólam, mert kinézte belõlem, hogy érteni fogom. ;) Ezek honnan a fenébõl találhattak rám? Csupa török. Semmi más nemzetiségû. :)) Honnan ismerhetnek? És ebbõl adódott számomra rögtön a banális kérdés magamnak: lehet, hogy Kuzcsi is hallott már rólam?? Óhh...... :)))) (Az egyik srác profilképe kicsiben ráadásul tökre hasonlított is rá.). :)))
9/10
hanga45 2016 ápr. 15. - 19:43:02 9/10
(365/760)
Szijjasztok!
Megint én és megint itt. :)

Elöször is hoztam nektek valamit beköszönõnek. Nem török, nem sorozat, de nálam libabõr a javából. Ja, és önkéntelenül kicsorduló könnyek (bár tudjátok, nálam már egy reklámnál is...) :) De ez tényleg klassz: https://youtu.be/u9Dg-g7t2l4

Sebtiben reagálok gyorsan a legfontosabbakra elõször, még mielõtt elfelejteném (aztán bajság lenne belõle). :)
Adri, hellyel-közzel sikerült belõnöm a korodat. Akkor is hamvas vagy és kész. Aki 40 alatti, az mindenképpen az. ;)

Bizony, Menekse is közeleg a végéhez, az én ebbéli közremûködésem pedig már hetek óta véget ért. Nem nekem volt stábom, hanem én voltam egy stáb egyszerû kis besegítõ tagja ehhez a sorozathoz. És mint a mór, már nem vagyok az és erõs valószínûséggel nem is lesz sem a közeli, sem a távoli jövõben újabb projektem. Ha lesz is, az max. a Facebook privát oldalamon, vagy Youtube csatornámon lesz elérhetõ (amíg hagyják), és egyszemélyes buli lesz. :)

Én sem értettem a sorozat koncepcióját. Valahogy nem sikerül levonnom belõle a tanulságot. Valaki Facebookon nagyon jól írta, hogy ezt a sorozatot Kivanc vitte a hátán, és ez szerintem is így van.

SPOILER......................


Igen, Halil megtudja, hogy mi történt Meneksével, hiszen õ talál rá utána. Nagyon meg is viseli, és érthetõ is, hiszen valami elképesztõ (és számomra érthetetlen) fanatizmussal rajong ezért a lányért. Amúgy én is nagyon érzékeny vagyok a nõk elleni erõszak kérdésre, úgyhogy én is szívbõl sajnáltam Meneksét (többször is a sorozat folyamán). Ezért sem tudtam megbocsátani a végén a testvérének, mert amit tett, az nálam többszörösen kimeríti a bûncselekmény fogalmát. Mint ahogy a kedves papáé is. Mithat bácsikával már valamivel másabb a helyzet, õ ugyanis nem tudta, hogy amit tett, azt a saját fia ellen követte el (hiszen késõbb derült csak arra fény, hogy õ Halil apja). Szóval neki elhittem az utólagos megbánást és nagyjából meg is bocsátottam.
A sorozat amúgy nem rossz, és bár többet vártam tõle, de Kivanc miatt mindenképpen örülök, hogy láthattam.

SPOILER VÉGE..............................


A Gümüst viszont - megfogadva tanácsotokat - pihentetem továbbra is. Majd egyszer, ha nagyon nem lesz más, akkor elõkapom, bár ismerve magamat inkább Kuzeyt fogom még rongyosabbra nézni. :))

Királynõs sorozat: mindenképpen jelezni fogom, ha megtudom, mi lesz a stáb következõ projektje. Engem is nagyon fog érdekelni, mert ritka jónak találom a fordítást, és összegészében a csapatmunka is nagyon ott van. Nálam is külön pirospont, hogy még fizettek is a fordításokért, azért meg csillagos ötös, hogy ezt eddig nem hangoztatták (mellverdesés esete), hanem tényleg csak itt a végén hozta ki a szó.

Kördügüm: ez a fõszereplõ srác a bokszolós filmbõl (Sadece Sen). Már akkor megállapítottam, hogy arcra nem az a kimondott férfi csoda, viszont határozottan nem rossz, a teste pedig... khmmm. Szóval igen. Jöhet(ne). :)) Mint Murat Yildirim. Szépfiúnak õt sem lehet szerintem nevezni, az orra különösen nem szép, mégis a pasi összegészében (és különösen a mosolyával, a tartásával, a járásával, és nálam nagyon-nagyon fontos pasi fokmérõ: AHOGY A GATYA ÁLL RAJTA!) nagyon bejövõs. Maryt én is elnézném már bepistult állapotában, de mintha erre a srácra már írt volna akkoriban valamit. (Vagy csak keverem a sezlonyt a ....al?) :)) Mary kedves, kérlek, segíts ki e témában!
Amúgy jó ez a sorozat? És vajon fellehetõ hozzá valami angol nyelvû felirat, sorozatismertetõ, ilyesmi? Mert ha igen, akkor asszem belekezdenék - hacsak nem esetleg ezt a sorozatot tervezik elkezdeni új projektként a Királynõék. (Húú, de jó lenne, tényleg!)

Mire is nem reagáltam még? :/ Karadayihoz nem tudok, mert ugyanott tartok, mint eddig. Ja igen! Nem rozmáros mesefilm volt, hanem valami más témájú, amiben tudom, hogy szerepelt ilyesmi pofa. Lehet, hogy nem is rozmár volt.
Ahogy és amíg Turgut a monológot nyomta a böriben, akkor villant be ez a pofa. Na mindegy, egyszer csak belefutok majd valahol és akkor megmutatom nektek is. :)

Asszem máshoz most nem tudok mit hozzászólni.
(Hacsak azt nem: Adri, jajaaa, az idõjárás. :))) Hát igen... Errõl jut eszembe: mit szólunk ehhez az áprilisi nyárhoz? Hétvégén állítólag megint 28 fokhoz közelít a hõmérõ higanyszála. Bele sem merek gondolni, mi lesz itt a nyáron. Én továbbra sem bírom a hõséget, a tikkasztóan erõs napsugárzást. Majd jövök gyakrabban hûsölni). :))

Pusssz mindenkinek. Ha lesz ma este Youtube-os Kara Sevda, akkor arra fogok rákattanni (én szeretem egyben nézni). Ha ez volt az ára a Menekse abbahagyásának, akkor annyira nem is baj. :) Ugyanis nagyon tecccccik ez a sorozat is. Na, iyi geceler, güle güle!! :)
maryriddle 2016 ápr. 15. - 15:37:54
(364/760)
A 60. bölümöt fejeztem be tegnap, szóval még nem láttam az említett jelenetet mankos, de úgy nagyjából tisztában vagyok az eseményekkel szóval felõlem mehet a spoiler, Adri. Tõled meg bocs Erika, azt hittem már végignézted a 60.-at mert írtad hogy azt nézed, különben nem lõttem volna le a poént.

Fordításos csetepatéhoz ismeretlenül hozzákotyogva, akkor ez valami magyar-török sajátosság lehet. Én török korszakom elõtt mindig néztem valami angol nyelvû sorozatot, magyar vagy angol felirattal, de sosem láttam hogy a feliratokon problémázott volna bárki, mártírkodott volna, vagy pénzt kérjen, pedig szinte nincs olyan mai angol, amcsi sori amihez ne lenne felirat pl. hosszupuskasub.com-on. Az éjszaka királynõsök magyar fordítói még fizettek is érte?, ezt nem is tudtam, milyen aranyosak.

Google fordítót majd kipróbálom. Gondolom olyasmi lehet az átírása mint a youtube-on amikor volt automatikus felirat, én direkt bekapcsoltam angol vidiknél, elég vicces dolgokat írt néha:-) Amúgy szegény google fordító (vagy bármelyik) még az írott mondattal se mindig boldogul.
9/10
hanga45 2016 ápr. 15. - 11:35:47 9/10
(363/760)
Itt vagyok én is. Imádott férjemnek sikerült az egész családot beköpnie egy remek kis náthával, íg itthon vagyunk a fiammal dögrováson. Én tegnap óta, a gyermekem hétfõ óta. Tegnap olyan volt a lakás, mint valami elfekvõ, ma már talpon vagyok, de igen nehezemre esik.



SPOILER(?)


Hogy micsoda???
Melih megöngyilkolja magát?? Én is a 60. résznél tartok, de idáig még nem jutottam el. Nahát, nahát... Azt hiszem nem fog különösebben hiányozni, eddig sem tûnt fel, amikor sok-sok részen keresztül nem láttam.


SPOILER VÉGE


A Királynõs problémát én is olvastam tegnap. Valahogy nekem nem egyértelmû annyira ez az egész. Talán túl naív és jóindulatú vagyok, de elég nehezen tudom elképzelni, hogy valaki direkt ártó szándékkal ilyent tegyen. Talán az illetõ véletlenül kotyogta el magát az angolul fordító srácnak, úgy, hogy nem is gondolta, hogy ezzel esetlegesen bajt okoz. A srácot sem értem tisztán, hogy mi a gondja. Nem tudom, milyen feltételekkel bocsátja a "vevõi" rendelkezésére az angol felirattal ellátott részeket (vagy magukat a feliratokat), de ha már itt tartunk, akkor õ ugyanúgy jogtalanul jár el. Legalábbis szerintem. Vagy pedig egyikõjük sem jár el így, sem a fordító, sem az, aki a fordító fordítását tovább fordítja. :)) Amúgy én nem nagyon értem, és soem értettem ezt a hisztériát a feliratok körül. Számtalan filmhez, sorozathoz - ahogy Mankos is írja - minden egyéb kikötés nélkül elérhetõk a feliratok.

Az pedig számomra igazán döbbenetes, ahogy a Facebookos rajongók meg tudnak nyilvánulni egy-egy ilyen történés után. Majdhogynem a halálát kívánják az illetõnek, átkokat szórnak rá önmagukat vallásosnak tartó emberek és ilyesmi. Talán még máglyára is vetnék, ha felfedné magát az illetõ. Már ha egyáltalán tényleg volt ilyen személy.
Megfigyeltem, hogy ritka kivétellel gyakorlatilag az összes, általam látott sorozat fordításánál volt valami gond. Aminek a véget szerencsére azért mindig az lett, hogy pár nap alatt sikerült megoldást találni. Én hiszek benne, hogy most is ez lesz.

Amúgy azt tudtátok, hogy a Google fordítónak már van hangalapú fordító verziója is? Csak Chrome alól érhetõ el, de én tegnap kipróbáltam. :)) Rámondtam a filmbõl egy-egy mondatot törökül (hallomás után) és õ nagyon okosan megjelenítette elõször török írott formában, majd ugye magyarul a fordítást. A dolog azért nem ennyire egyszerû, mert a hosszabb mondatokat képtelen voltam megjegyezni és visszamondani neki, de természetesen ez megoldható, ha mondjuk a telefonomról játszom le a filmet és laptopomat állítom fordító üzemmódra. Így az eredeti szöveg megy a mikrofonba, csak elég macerás minden mondat után leállítani a filmet. :)) De nem lehetetlen, és szerintem a közeljövõben, ahogy halad a technika, még akár filmek közvetlen fordítása is lehetséges lesz pl. videólejátszókon. (De jó lenne!!!). De azt hiszem a Skype-on mintha lenne már valami ilyesmi opció. (Nem használok Skype-ot, de mintha olvastam volna valami ilyesmit.).

Mankos, Görögország (és a zenéjük) a másik szerelmem. Szerencsére oda már sikerült eljutnom. A cirill betûs írás nem volt elõttem sem ismeretlen, anno általános iskolában is és a gimiben is kötelezõ tantárgy volt az orosz, és elég jól ment. Mi szerintem hasonló korosztály lehetünk, ellenétben az üde és hamvas Maryvel és Adrival. :))

Adri, nagyon várom a kis esti szösszenetedet. :)) (Én jegyzettömbbe írtam eleinte a kommentjeimet, mert nálam is szállt már el az írás, de mostanában én is a Ctrl+C billentyûkombinációval biztosítom be, hogy magvas gondolataim ne lövõdjenek ki az ûrbe, hanem eljusson hozzátok.). :)

Ölelés mindenkinek, puszit nem kaptok, mert erõsen fertõzök. :))
maryriddle 2016 ápr. 14. - 23:13:12
(362/760)
Ahh, az a 60. bölüm! Katartikus élmények sora volt, fõleg, ami az alakításokat illeti. A jelenet, Kenan monológja amikor elkapta a bíró grabancát a pulpitoson keresztül, színészi alakításainak az egyik csúcspontja volt nekem. Meg úgy az egész rész. (Nem kívánom én szegény Mahir könnyeit, de hát Kenan annyira szépen sír :-))

A másik pedig a Meliht játszó gyerek. Eddig nem nagyon figyeltem rá, de WOW most nagyon kitett magáért, még utoljára. A karaktere nem nagyon fog hiányozni, túl sokat nem tett hozzá a sorozathoz, viszont utólag fájlalom hogy nem kapott nagyobb szerepet és nem dolgozták ki jobban ezt a rejtélyes ügyet. Még nem tudom a nagy titkot, de mondjuk az õ lelki tusája engem jobban érdekelt volna, mint mondjuk Dumb Orhan "engem senki se szeret" vergõdése, Nilay szállal az élen. Már csak a színész miatt is, vagy fordítva kellett volna leosztani a szerepeket. (Jajj, miért bántom mindig Orhant??? Pedig mostanában egész normális. És a Nazif szöktetést is tök ügyesen intézte.)
Az öngyilkosságot egyelõre nem kommentálom, ítélkezni nem nagyon akarok igaz, súlyosbító tényezõ, hogy ott van a kislány (akirõl eszébe jutott a forgiíróknak hogy létezik.) Viszont a bûntudatuk miatt elbukó, gyenge, gyáva esendõ karakterek engem mindig megérintenek, fõleg a KG óta ugyebár. (Igen megint eszembe jutott Güney errõl, igaz más eset, és õ más módon, ellenszenvesen vezette le, de végeredményben nem fizikálisan de õ is öngyilkos lett a bûntudata miatt.)

Most már értem miért kérdezted Adri, hogy mit szólunk Necdethez. Ennyit a nagy szerelemrõl. Még ezt az egy kis árnyalást se hagyták meg neki, hogy igazán szereti Aytent, de hát így sokkal reálisabb hogy Necdet köpekbõl se lesz békön. Bár amúgy is milyen szerelem is ez, inkább külsõségeken alapuló, gyakorlatilag egy normális beszélgetésük nem volt soha Aytennel.

Eszembe jutott mit felejtettem el a múltkor. A lánykérésen ez "Hogy vannak? Önök hogy vannak? Hogy vannak?"-ozás ez mi volt? Nem tudja valaki, ez valami török lánykérõs elem, vagy komolyan gondolták? Mert annyira erõltetett volt.

Ja még Adri, mindig elfelejtem mondani a nagy bölcsességet, mielõtt elküldöd az üzijeidet, elõtte ne felejts el nyomni egy CTRL+C-t. Majd azért remélem visszakapjuk az UFO-któl, addig is kellemes, mértékletes hajlobogtatást.
9/10
hanga45 2016 ápr. 12. - 18:41:04 9/10
(361/760)
Szia!!! :))
Óhh, kitartás!!! Utálom a hajlobogtatós napokat, pláne heteket. Fogadd õszinte részvétem, és várunk vissza nagyon! (Azért a Királynõnkre és a Sevdánkra tessék idõt szakítani!) ;)