Téma: Bugra Gülsoy

9/10
hanga45 2016 márc. 26. - 23:18:05 9/10
(340/760)
Óhh, Adri, a derékfájásos írásodra nem is regaáltam, látod?
Köszönöm az aggódást, most valamivel jobb a helyzet. Fájdalomcsillapítóval sikeresen átvészeltem a tegnap délutáni-esti több órás toporgást a konyhában (sütiket gyártottam). A fájdalom okát sajnos tudom: van egy gerincferdülésem, ami miatt a gerincem legalsó része némileg jobbra ferdül. A több órás ülés és a több órás toporgás nagyon nem tetszik neki. (És idõnként a fekvés és a járás sem.) Hogy a fejem jó helyen van-e, azt nem tudom, de azt igen, hogy sokszor azt sem tudom, hol áll. :))
Csontkovácshoz nem merek elmenni, mert az a helyzet, hogy a hason fekvés iszonyatosan fáj mindig. Amikor a férjem kenegeti a derekamat (a chillis lóbalzsam egészen jó rá ideig-óráig), abban a pár percben csillagokat látok és meg sem merek szinte mozdulni, mert attól félek, illetve olyan érzésem van, hogy bármelyik pillanatban beakadhat ott valami és úgy maradok. De ilyen érzésem egy szimpla jobbra fordulásnál is szokott lenni.
Orvoshoz el kellene mennem vele, de én nagyon rossz beteg vagyok. Engem rendszerint már csak akkor lát orvos, ha fekve visznek hozzá. :) Amíg valamelyest járóképes vagyok, addig az a fixa ideám, hogy a gond csak pillanatnyi, ami idõvel magától megoldódik.
A melleim méretével (sajnos) nincs gond. (Húúúú, ez mennyire off volt). :)))))))) Viszont nagyon rossz a tartásom: rendszerint elõredugom a hasamat. Hogy ez ok, vagy már okozat, azt nem tudom.
9/10
hanga45 2016 márc. 26. - 22:41:00 9/10
(339/760)
Húú, de...húúú, de... HÚÚÚ, DE JÓ sorozat ez az Éjszaka Királynõje!!!!
Én sem szeretem Meryem Uzerlit, de a sztori és a fõszereplõ srác (a nevét még nem tudom), valamint az egész film hangulata nagyon megfogott. Idõkitöltésként kezdtem el nézni, de rögtön a fotelbe ragasztott. Az elsõ rész elején mindjárt bele is szerettem a meseszép francia kisvárosba, ahol a lány él, a kis parfümboltba, ahol dolgozik. Tapsikoltam a gyönyörûségtõl, annyira tetszett. :))

Nekem a sztori is nagyon ott van, pörgõs, már az elsõ rész végére sikerült igencsak belecsapniuk a lecsóba. Kartal nagyon klassz karakter, bírom az ilyen pasikat. Egyáltalán nem az én zsánerem külsõleg, de a nézése, és úgy egyáltalán ez az egész kalibere nekem nagyon bejön. Ki mrem jelenteni, hogy én még ilyen tündérien szerelmes és bárgyú, majd késõbb fájdalmasan szomorú férfinézéssel nem találkoztam semelyik filmben, sorozatban. A 2. rész elején olyan fájdalmasan gyönyörûen nézett erre a nõre, hogy automatikusan elindultak a könnyeim. (Amúgy még csak a 2. résznél tartok.) :))
Remélem, nem kell csalódnom a továbbiakban sem és nem fogják valami hülye irányba elvinni a történetet. Azt tudom, hogy sajnos elég rövid lesz a sorozat, de végül inkább legyen egy sori 15 részes és végig érdekfeszítõ, mint 90, és idõnként baromi unalmas.

Karadayi még mindig parkolópályán nálam az 59. résznél. Egyszerûen magam sem tudom az okát, hogy miért nem fog meg annyira. Pedig a sztori jó, a szereplõgárda kiváló, szóval minden oké vele, de... valami miatt mégsem tud úgy a fotelbe ragasztani, mint nagyon sokakat.
Nilay-al amúgy hasonlóan nem tudok mit kezdeni, mint te, Mary. Orhannal úgyszintén. Pedig azt hittem, hogy õ egy klassz karakter lesz, de tévedtem. Megmondom õszintén, az õ kettõjük szerelmi szála kimondottan untat. A Necdet-Ayten kettõsös jeleneteknél szintén nézegetni szoktam, hogy mennyi van még vissza a bölüm végéig.
Aki számomra a leginkább színt hoz, az Turgut. Nagyon jól írod, Mary, konkrétan kabarét csinál ebbõl a sorozatból. Elképesztõ figura!! :)) És az a hajszerkezet... ahogy lobog, amikor ideges. És igen, a fröcsögõ nyála. :))
Legnagyobb sajnálatomra a másik kis kedvencem (Oszmán) elég kevés szerepet kapott.
És most leszek a legcsúnyább: engem Mahir és Feride szerelme sem tud extázisba hozni. Valamelyiknek folyton baja van a másikkal, valamelyik folyton engesztelgeti a másikat. Hol egyik durcizik, hol a másik.

Észre sem vettem, és rá is vezettem magamtól magamat, és itt vannak az okok, hogy miért nem fog meg engem annyira ez a Karadayi. :)) Persze végig fogom nézni, ha már elkezdtem, és talán az én érdeklõdésemet az a nagy drámai történés fogja átbillenteni a holtponton.

Testvérem kontra barátom: legnagyobb örömömre a KS-ban ez nem volt probléma, hanem pont az ellenkezõje, Kemal kimondottan örült. Az már más kérdés, hogy az a kapcsolat valójában egyoldalú kapcsolat, de kimondottan felüdítõ volt, hogy a nagy bevallásnál nem pofonok röpködtek, hanem örömteli vállveregetések.

És ha már ilyen kis frappánsan sikerült átkanyarodnom a Kara Sevdára, jelenteném, hogy ez a másik sorozat, ami odatapaszt a monitor elé. Nyomom ezerrel. :)) Bali bég szerintem nagyon jól hozza a jó karaktert, míg a negatív hõst alakító srác szintén baromira jól játszik. A kettõjük jelenetei jobban lekötnek, mint a fõhõs és fõhõsnõ között feszülõ szerelmi szál (ami amúgy nagyon tetszik).

Mankos, megnéztem jövendõbeli Kenanné és Menekse vígjátékát. Tetszett, de rájöttem, hogy én sírni szeretek jobban. :)) Sinem Kobal tényleg ilyen pösze? Nekem ez elég kiábrándító volt. Egy ilyen pasihoz, mint Kenan, más nõt képzelnék el. De nem akarok olyan hibába esni, mint a Basakot leszólók, így tehát most szépen befogom a lepcsest. De a szöktetésnél még hatványozottabban számíthatsz a segítségemre, mint azelõtt, mielõtt "megismertem" volna az arát.

Nem tudom, melyik témát nem érintettem még, de mára szerintem ennyi elég volt itt belõlem.

(Meneksérõl húúúú, miket tudnék írni!!!! Mivel ismerem magam, tuti, hogy nem fogom tudni magamban tartani és ki fog bukni belõlem, annak ellenére, hogy azt a sorit rajtam kívül itt szerintem egyikõtök sem nézi.) :))
9/10
hanga45 2016 márc. 26. - 17:19:49 9/10
(338/760)
Kedves Rosszcsontok! :) (Húsvétkor nem akartam itt "sötét"-ezni.) :))

Ezzel a - szerintem a csoportocskánkhoz illõ - képpel szeretnék Nektek nagyon boldogságos Húsvétot kívánni! :)
Egyetek sok sütit (Mary, jöhetsz hozzám is, ééén is sütöttem ám!), illetve mindenkinek sikeres menekülést kívánok a locsolók elõl. Egy ilyen profi szöktetõs akciócsoport tagjainak ez gondolom nem fog nagy kihívást jelenteni.
Aki pedig mégis szereti az ilyen öntözgetõs bulikat, azoknak sok fess legényt, finom kölnivel (és egyebekkel) felszerelkezve. ;)

Semmi jót ne halljak rólatok!
Mindenkinek sok puszi! :))
maryriddle 2016 márc. 24. - 21:29:14
(337/760)
Szijjjasztok!

Jönni akartam már rég, de annyi dolgom volt, bár most se vagyok a helyzet magaslatán, de azért próbálok összehablatyolni valamit.
Karadayival lassan haladgatok, 55. bölümig jutottam, szóval nem mindenre tudok még teljeskörûen válaszolni. Melih-téma: még nem tudom a nagy titkot, de vannak sejtéseim. Amúgy Melih sorsával tisztában vagyok, tehát gondolom valami nagy katyvaszt mûvelt a gyerek (mondjuk megölte a feleségét?! De inkább ne mondjátok el.) Alapból mint sötés oldalas, ahogy Güneynél megállapítottuk, nem mindenkitõl lehet elvárni a mártírságot, bár nagyon elítélem a tettét (Feride elárulását), de nem véresszájúskodom rá annyira, egyelõre. Necdet még nem csinált semmi durvát (ahhoz képest hogy Necdet), az esküvõn való kifakadásával Ayten éneklése miatt már egyértelmûvé tette, hogy hogyan lesznek ebben a "házasságban" kiosztva a szerepek. Feleség = mûtárgy. Bár ebben Mahir is ilyen volt vele, ami szintén nem tetszett. Aytent nem teljesen értem ezzel a házassággal, még a megerõszakolt nõ szemszögébõl se, nem igaz hogy nincs olyan férfi Isztambulban, aki feleségül vette volna, mert nem szûz, és esetleg nem is sorozatgyilkos mint Necdet? De õ legalább nem csókolgatja Mahirt a suszterüzlet tetején, csak pogácsát kínál. :-)

Most kicsit goncsi leszek, de Nilayt nem kedvelem, egyáltalán nem hat meg ez a karakter, nem tudom, talán a színésznõ pocsék játéka miatt. Annyira üres, buta az egész tekintete, semmi érzelmet nem érzek a játékában, és amikor megszólal, olyan érzésem van mint amikor valaki idegennyelven beszél és gondolkodnia kell a szavakon. Még utána is néztem, hogy esetleg külföldi-e. Orh
DE! A tény, hogy Nazif papa minden neheztelés nélkül egy bárcás prostit a házába fogad, - aki karonfogva járkál a szûzkislány Songüllel, kis Nazif buksiját simizi, és Safiye mamával fõzõcskézik - az számomra a sorozat egyik leggyönyörûbb momentuma volt. Igazából tõle nem is számítottam másra. De hogy ezt megtették egy török sorozatban, az valami zseniális. Nagy respect a forgiiíróknak érte. A Karadayi török sorozat az, amirõl azt tudom mondani, hogy igazán valódi ÉRTÉKEKET közvetít az álszent török ideák (ld. Kuzey Güney, pl Szüzikénk szüzessége) helyett. És külön tetszik, hogy ezek vallásos emberek, pont azért mert a vallásnak szerintem errõl kellene szólnia amit Nazif papa képvisel. Az ilyen vallásosságot jobban tiszteletben tudom tartani.
Nilay párocskájáról, hiába cukiskodik, róla nem nagyon változott a véleményem... A börtönös jelenetekben jöttem rá, hogy miért olyan borzalmas Orhan, mert Kuzey és Güney rossz tulajdonságait hordozza magában egyszerre (vagyis amiket én nem szerettem bennük). Amikor azt mondta Mahirnak, hogy itt fogsz megrohadni a börtönben, engem az nagyon szíven ütött. Mint pozitív karaktert a gyilkosság, és a sógor "takarításra" való biztatása miatt sosem fogom elfogadni (ha már Güney és Baris már kevesebbért fõördögök voltak....), negatív karakternek meg nem elég karakteres, karizmatikus, tragikus vagy bármi. Ennyit róla, elnézést az Orhan fanoktól.

Turgut továbbra is kabarét csinál a sorozatból. Nagyon bírom, ahogy járkál azokban a selyemköntösökben a kórházban és közben cancaaazimozza a különbözõ férfiakat. Mitõl ilyen nyugodt? Suat fojtogatásán fuldokoltam a röhgöstõl. :-)) A Yeter-ben is így fröcsög a nyála, amikor ordít:-)

Amit már rég írni akartam, nem tudom már melyik részben, nagyon tetszett hogy Necdet hogy örült annak, hogy Oszmán egyetemre megy. Eszembe jutott a jó karakternek számító Sami, aki a saját fiára féltékenykedett mert nem pék akart lenni, és piszkálta mert tanul. És itt van ez a bûnözõ, intézetben nevelkedett, mûveletlen Necdet akinek szintén lehetne kisebbségi komplexusa az öccsével szemben, mégis inkább örül, támogatná a testvérét.
Nagyon tetszett a hagyományokról szóló gondolatmeneted, pörköltös példád Adri. Ezen én is elgondolkoztam már. Én azt hiszem, hogy azért vannak olyanok akik kritizálják, de akkor, ha negatív szereplõk áldoznak a hagyományoknak, én ezt a KG idején figyeltem meg... (Tudom, beiratkozom egy anonim Kuzey Güney elemzõ függõ gyûlésbe:-)) Volt az a gondolat ugye, hogy Kuzey és Sami azért olyanok, amilyenek, mert törökök. Itt nekem megint a kettõsmérce volt a gondom. Rendben, csak egy olyan világban ahol elverjük a barátot mert rámozdult a halott barát menyasszonyára, és még õk kérjenek bocsánatot, az is legyen már alap szerintem, hogy a testvér exe tabu vagy hogy nem csókolgatunk házas nõket, és nem használunk ki szexuálisan Simayokat, aki szintén valakinek a húga, lánya, stb-je... És ne legyen már az, hogy egy Güneyt vagy Barist - mert õk viszkit isznak raki helyett, nem bõrkabátban járnak és nem vetik le a cipõjüket a házban - nem ismerünk el török férfiként, és mint ilyeneknek nekik nincs joguk bosszút állni az õket megalázó nõn és szeretõn, vagy az exre rámozduló öccsön. Értitek, hogy nem értek ezzel egyet, csak ha már török szokások, akkor ne csak a bõrjakós, rakis, szazos pasiknál legyen mentség hogy õ másik kultúrából jött :-) Szóval alapból én se hõbörgök a török sémák miatt, csak a nézõi megítélések akasztottak ki néha. Amúgy meg néha annyira azonosulok ezzel a világgal miközben nézem õket, hogy én is meghökkenek bizonyos dolgokon, mint egy kendõs törökasszony, amiket nyugati filmek esetében nem tennék, pl. ezért írtam anno Feride cuppanósságán hogy meglepett. A régi regényekkel, kosztümös filmekkel is így vagyok, hogy ha pl. házasság elõtti birizga van bennük, ugyanúgy tudok enyje-benyjézni mint az adott kor emberei.

Yeter. Jaaa, nem Mahirunk Yekta apja, hanem csak Mahirnak hívják.:-)) A "hárem" az úgy megy, hogy az exfeleségét - akinek szintén vannak bajai ott fent - beköltöztette a házba, mint a lányuk dadáját, és esténként massziroztatja magát vele hogy féltékennyé tegye az asszonyt (aki nem tudja, hogy az exfelesége). Rosszul is esik a nõnek, szegény exasszony meg élvezi a helyzetet, pedig az õ életét is tönkretette anno Yekta, neki köszönheti a defektjeit. Ja, és van még egy fiatal nõ, aki szintén pályázna Yekta kegyeire, na õ se normális, levágja a feleség fejét Yekta családi képeirõl, és a sajátját ragasztja rá, ill. szemtanúja volt a feleség öngyi-kísérletének és direkt akadályozta Yektát, nehogy megakadályozza. Aztán van még egy lány, aki szerintem csak rajong érte, mint emberért (az õ apját bénította le Yekta és tartja fogva egyébként:-))), de a barátja féltékeny Yektára. Szóval kapós férfi itt Turgutunk, olyan mint Kivanc a sorozataiban, mindenkit õt akarja:-)))

Most ennyi. Ha még eszembe jut valami, megírom. Nem tudom még hogy jövök, én annyira nem szoktam készülni húsvétra, csak feleszem mások süteményeit, szóval lehet, hogy most több idõm lesz az ünnepek alatt. Jó húsvétolást nektek!
9/10
hanga45 2016 márc. 23. - 20:35:13 9/10
(336/760)
Mindenkinek ölelés és puszi! :))
Csak egy gyors beköszönésre jöttem, és hogy jelezzem: élek és (nem) virulok. :)
Befejezem az utolsó projektet és JÖVÖK hamarosan. Lesznek fel-/és ellenvetéseim. :)
Addig is jók legyetek, írjatok sokat, mert szeretem olvasgatni (azt is, amit nem értek, mert nem láttam). :)))

Szedjétek a füvet, csináljátok a fészket, fessétek a tojást, reszeljétek a tormát. :)
Puszihegyek!!!!!!!!!!!!!!!!!
maryriddle 2016 márc. 15. - 17:54:49
(335/760)
Selamlar!

Sok érdemlegessel nem tudok szolgálni, csak csendmegtörési céllal jöttem kicsit. Sajnos én se dayiztam az utolsó megszólalásom óta, de legalább Turgutoztam, jobban mondva Yetereztem, muszáj volt felzárkóznom vele a heti részekhez, és már majdnem 3 órás egy bölüm, nem is értem a törökök hogy bírják ki a reklámokkal együtt. Nagyon nagy kár, hogy nem feliratozzák, eddig számomra ez az elsõ sorozat, amely mögött valódi intelligenciát érzek. Na, nem pofázok róla sokat, de elmondanám, igazam volt, a visszamutogatós, csepegtetõs módszert kezdik alkalmazni egészen Yekta gyerekkoráig. Na vajon mitõl lett ilyen sérült, otthagyta az anyja a szadista apjával.(Mahirral:-)) gyerekkorában És most olyat csinált, ami szerintem még török sorozatban sem volt, egy házban él a volt feleségével és az aktuálissal! Kormánybarát sorozat ez:-) (Erdoganné nemrég nyilatkozta hogy jó vót a háremrendszer.:-)

Erika, a Kara Sevdát bár én sokat bántottam, de az én véleményem egyáltalán mérvadó, mert éppen csak belepislogtam, de Adrival akkor majd tudtok róla beszélni, õ nézi. Nekem a benyomásom róla, hogy kilométerekrõl látszik, hogy Hilal keze van a dologban, és ezt nem feltétlen pejoratív értelemben mondom (én pl. nem szeretem a Tarantino-filmeket se, mert olyan tarantinósak), de nincs nekem most szükségem erre a nõre, még mindig elvonón vagyok:-). Meg a szerelmi nyöszörgés már nekem nagyon nem kell, ezért is szúrtam ki magamnak a Yetert ahol végre nem az van a központban. Burak kék haja amúgy nekem is feltûnt... a férfi hajfesték, - hacsak nem nagyon indokolt - nekem nagyon kiábrándító. Bár nekem az egész hajzata túl sok, sõt mindene, annyira tökéletesen néz ki az egész ember, hogy nem hiszem el hogy igazi, ezáltal nem több számomra mint egy Kenbaba. Arra meg nem izgulok. És nagyon sminkelik is a férfiakat benne. A KG-ban azért ilyet annyira nem csináltak, de itt ahogy látom mindig ugyanolyan tökéletes mindenki mint egy falanszterben. Amúgy a Yeter is ilyen, akármi történik vele, a fõhõsnõ szemöldöke mindig tökéletes (irigy is vagyok rá), szóval szõrtelenítés szempontjából meg még se kormánybarát sorozat :-) Burak mint színész... a KS-re lehet hogy fejlõdött ha már fõszereplõnek beválasztották, abból nem sokat láttam, de a Fahriyés mozifilmjüket kb. a negyedénél kikapcsoltam annyira merev, erõlködõ volt. Én csalódtam benne, pedig drukkoltam neki hogy elfoglalja Kvanci trónját, mert õ még tetszett is a csillogó juhászlegény szemeivel, de hát... Nem bízok én többé a szépfiúkban, amíg nem bizonyítanak.

Ami Zerrin Tekindort illeti, igazából nekem nincs vele annyi bajom. Szerintem nem rossz színésznõ, csak a KG-ban kicsit elszaladt vele a ló, nekem már a ripacsodás volt amit mûvelt, de a TSZ-ben szerintem jól hozta a bánatosszemû tanítókisasszonyt.

Ja, Safiye mama sorsa nekem is nagyon fájni fog, õ is az egyik kedvencem. :-(

"Másik agyalás: miért borulnak ki annyira szinte minden sorozatban a fivérek, amikor kiderül, hogy a húgocskáknak valaki közeli barátjuk csapja a szelet? Ezzel mi a gond?"
Mahir szerintem nem attól borult ki, hogy a barátja, hanem hogy a "háta mögött" csinálták. Ráadásul õ Songült még gyereknek tartja, a feliratban young volt, de törökül kücük-nek nevezte :-)) Ezt a "csalódottságot" valamennyire meg tudom érteni, mi lányok vagyunk, de amikor észrevettem hogy a tesóm elkezdett érdeklõdni a másik nem iránt, nekem is volt egy ilyen fura, kellemetlen érzésem ezzel kapcsolatban, mert annyira gyereknek látom még. Szóval elhiszem hogy egy vaskalapos, török fivérnek ez miért trauma, csak más kérdés a dolgok lereagálása...

Na most ennyi, ma már elkezdek dayizni, aztán jövök valamikor.
9/10
hanga45 2016 márc. 11. - 09:53:54 9/10
(334/760)
Jaaaa!!!! Hogy õ az a Suna! :)))
Elõbb láttam a legvégét, mint hogy ez a csaj megjelent volna, így amikor megjelent (amit már láttam), nem tudtam, hogy õt láttam a legvégén. Ami a gáz, hogy a neve sem tûnt fel... Úgy tûnik ezek szerint elég felszínesen néztem az utóbbi részeket. Ez a név totál nem maradt meg bennem. (Jesszus, Jesszus... Hülyülök, basszus!) :))))

Szóval ez a lányka is jellemalakuláson fog átesni? Nah, erre például kíváncsi leszek nagyon. ;)

Tegnap este tüzetesebben megnéztem Burak fiú haját. Ez bizony kékesfeketére van festve.

Mentségemre legyen mondva, hogy egy részt ennél a sorinál is kb. 5 napig nézek ám, szóval Karadayit nem azért nem nézem, mert nem tetszik, hanem azért, mert annyi másban csapongok. :))

Múlt hétvégén meg szinte csak moziztam. Megnéztem a Mentõexpedíciót Matt Damonnal, ami tökre tetszett, (és nem csak azért mert nálunk forgatták), és a Fury-t Brad Pittel, ami nekem szintén nagyon bejövõs volt. Erre már régebben fentem a fogam, amikor még csak a bemutiját láttam, aztán teljesen kiszállt a fejembõl. Most eszembe jutott, és nem csalódtam. :)

Reményeim szerint ebben a négynapos ünnepben tudok itt-ott hiányt pótolni (Pl. Karadayi esetében). :)
9/10
hanga45 2016 márc. 10. - 21:35:23 9/10
(333/760)
Merhaba, merhaba! :)

Hááát...ööö... szóval azért nem nagyon írkálódok errefelé, mert csupa olyant nézek, amitõl nektek lila a hajatok. :D Például Meneksét (ezt ugye munkaügyileg is követem + ha nem dolgoznék benne, akkor is nézném, mert érdekel és tecccik.)

Ésss.... a hétvégén rákattantam Kara Sevdára (tudom: Hilal fõrendezõ asszony és Zerrin T...). Nekem az a helyzet, hogy bejön. :) Most az elõbb kezdtem a 4. bölümöt.
Tudom, hogy irkáltatok róla anno, csak már nem emlékszem, hogy mit. Majd visszakeresem, mert érdekel a véleményetek.
Burak gyerek szép fiú, de ennyi. Direkt teszeltem magam rajta, hogy tényleg csak a szépségre bukok-e, de nem, valami más is kell nekem. Kuzcsiba a legelsõ filmjének, amit láttam tõle (Kurt Seyit) kb. 3. bölümjénél már belepistultam. De itt semmi. Úgyhogy kell nekem valami olyan egyéb kisugárzás is, ami átjön a monitoron....
Amúgy fodrászként (mivel ez az egyik szakmám) végig azon gondolkodtam, hogy Burak hajszíne eredeti-e. (Szerintem egyébként rá van segítve némi festékkel, vagy színezõvel.) Na mindegy. Szóval van ebben a sorozatban valami, ami megfogott.
A fõszereplõ hölgynek pedig (a nevét még nem tudom) szerintem valami gond lehet a veséjével. Iszonyat táskásak sokszor a szemei, ami erre utalhat (ez meg most az eü. dolgozó- és miniszter mondja belõlem).

Szégyellem ezt is bevallani, de Karadayi nálam az 59. bölüm kb. felénél parkolópályán áll. Viszont eszembe jutott valami, amin anno nagyon kiakadtam. Tudjátok, amikor Mahir még nem vallotta be Feridének (de sokszor már majdnem), hogy õ MAHIR, Feride meg feszt nyaggatta, hogy mondja már el neki, hogy mi nyomasztja, mert õ annyira szereti Salihot (Mahirt), hogy nincs az a titok, ami õt megbotránkoztatná, szóval nyugodtan mondja már, és mondja már el. És mi történt, amikor Salih (Mahir) végül bevallotta, hogy õ Mahir? Na mi történt? Feride kiakadt, mint a sezlonyrugó, és jó pár részen keresztül hisztizett és nagyon-nagyon gusztustalanul viselkedett vele. Na, nálam ez kiverte a biztit. Ez kb. olyan dolog, mint amikor a szülõ biztatja a gyerekét, hogy ne hazudjon, hanem mindig vallja be, ha valami csibészséget csinál, nem fog büntetést kapni, csak legyen õszinte, és amikor a szerencsétlen gyerek egyszer tényleg bevallja, akkor meg úgy megbünteti, mint annak a rendje. (Gyerekként sajnos jártam így többször is, szülõként viszont én ezt nagyon komolyan betartottam és ilyen esetekben sosem büntettem, csak maximum egy ejnye-bejnye volt - mert azért a csibészséget mégsem hagyjuk már szó nélkül, ugye.) Szóval ez a dolog engem több részen keresztül kiakasztott és Feridét utáltam is érte rendesen.

És a nap kérdése: KI AZ A SUNA? (Azonkívül, hogy jó neve van). :))) A nõt láttam az utolsó bölümben (ki ne nézte volna meg elõre, ugyi?). De az elejtett (spoiler) szavakból valami csavart, huncutságot vélek kihallani. ;)) Azt már nem kérdezem meg, hogy esett ki Songül a kosárból, vagy Songül kosarából Yasin, mert akkor nem lesz érdekes. Viszont ahogy írod, Mankos, ebben a félbehagyott részben lesz a lánykérés? Óhhh....

Másik agyalás: miért borulnak ki annyira szinte minden sorozatban a fivérek, amikor kiderül, hogy a húgocskáknak valaki közeli barátjuk csapja a szelet? Ezzel mi a gond?

És ha már spoilerezni lehet: én nem kevésbé fogom sajnálni AKKOR Safiye nénit... Az én szívemnek õ is nagyon-nagyon kedves. :(((

Helyeslõen bólogatok. A török rendõrség valóban balfácánok gyülekezete minden sorozatban (Meneksében sincs ez másként). :)) Ha ez a valóság is, akkor oda simán elmennék bankrablónak, sosem találnának meg. :))

Drága Mary, sajnos nem az én kezem van a kéz meg nem fogásban. Én ebben ártatlan vagyok (MÉG). Egyszer eljön majd az a nap is, de ez nem az a nap. :))
Most különben is nyûglõdök egészségileg. A derekam derekasan fáj továbbra is. Hol jobban, hol kissé elviselhetõbben, de MINDIG fáj és szenvedek vele. Ez egy kicsit aggaszt és eléggé el is vagyok keseredve. Ez nem az a szerve az embernek, mint a foga, hogy ha fáj, akkor ki lehet húzatni. Nem tudom, mi lesz ennek a vége, de hogy jó nem, az biztos. Úgyhogy legényrablás, mint program bizonytalan idõre felfüggesztve. :((

De KT iránti szerelmem továbbra is kiolthatatlan. :))))))))))

Most ennyire futotta tõlem. Sok okosságot (ismét) nem tudtam semmihez sem hozzászólni, de legalább hallattam a hangomat. :))

Mindenkinek puszik és ölelések, vigyázzatok magatokra (és a derekatokra). :)) :* :*
maryriddle 2016 márc. 09. - 18:43:23 Előzmény maryriddle
(332/760)
Bocs, a végére is bekerült valahogy a török férfis mondatom, inkább géprõl folytatom telóról nem megy nekem ez az írás, régimódi leány vagyok én.

Szegény Ask Yenident én is leparkoltam jóideje. Nincs három sorira idõm most sajnos, szerintem nyáron folytatom, akkor kicsit több idõm lesz. Az éjszaka királynõjérõl van infód Adri, hogy csak a rossz nézettség miatt lesz vége vagy téynleg Meryem problémázott már megint? Vagy hogy hogy beálltál az anti táborba? :-) Egyébként ha ilyen rövid lehet hogy ezt a sorit is felveszem a várólistámra, érdekelne ez a Kartal, meg maga a színész feje is elég szimpi. És persze ott van Burak Denizkém. Egyébként õt akartam összehozni a KS-es szõkefiúval, nem szépenfutó Kaant Baris Arduk mûvész úrral, de az is vicces forgatókönyv lenne:-)

Yeter. Igazából másabb, mint számítottam. Szenvedõsebb, lélektanibb sorinak gondoltam, ehhez képest azért eléggé izgalmas. A régi dolgokra még mindig nem derült fény, tehát nem teljesen tiszta hogy mi indokolta a nõt arra a durva lépésre, hogy halottnak hazudja a lányukat, ezt tényleg jó lenne ha kifejtenék mert annyira nem tudok együtt érezni a feleséggel, mint illene. Viszont Yekta nagyon zseniálisan csavargatja a szálakat a maga beteges módján. Elrabolta a kislányt, és ugyanezt megcsinálta a feleségével, hogy elhiteti vele, hogy meghalt a lány. Csak azért bánom hogy senki nem nézi, mert az angol vélemények nem adnak nekem önigazolást, hogy nincsenek nagy gondok nálam, amiért egy kicsit Yektával is együtt tudok érezni, még ha természetesen el is ítélem a bosszúhadjáratát. Mert azért az tényleg nem semmi, hogy 5 évig eltitkolja elõle a gyerekét a felesége... És igazából a fiúk se olyan sérült, potenciális kis pszichipata kölyök, mint számítottam rá. Sõt, Yekta is tulajdonképpen szereti a családját a maga módján, tehát még õ se annyira pszicho, inkább azt mondanám, hogy diktátor komplexusban szenved. Arra vágyik, hogy õt feltétel nélkül szeressék. Illetve van egy kis KG copy, a Ferhat-féle Sermin Koflu elem itt is megjelenik, Yekta a felesége szülészorvosával csinálta meg ugyanezt.

És egy kis bulvár, hát Kivancék házassága nem megromlott máris? már a kezét se fogja az assszonynak!!! Erika meg nem jelentkezik, roppant gyanús, lehet hogy a kettõ között van valami összefüggés? Hmm...
maryriddle 2016 márc. 09. - 18:04:13
(331/760)
Merhaba!

Karadayi. Nem zavarnak a (nem túl nagy) spoilerek Adri, nem kell virágnyelven írnod.:-) Én az 52. bölümöt néztem legutóbb végig, És most úgy döntöttem, egy kicsit piszkálni akarom a forginéniket, olyan még úgy se volt :-) Na, azért meg is dícsérem õket rendezõ úrral együtt, mert az 50-51. bölümök egyfelõl valami csodálatosak voltak, Nazif papa tárgyalása, a nagy Mahir - Turgut jelenet aztán Mahir vitte a szakadó esõben a haldokló ellenségét az annyira gyönyörûen drámai volt. Viszont amit a rendõrséggel mûvelnek ezek a forgiírók sorozatról sorozatra, hát,.... ha török rendõr lennék én már bizony sértve érezném magam. A sorikban róluk festett kép alapján persze nem csalódtam bennük. Itt van ez a Turgut nevû sorozatgyilkos aki legutóbb féltucat rendõr elõtt meglépett, az egyiket még le is vetkõztette, és mit csinál a nagyon okos rendõrség amikor tõrbe akarja csalni, egy szál korrupt kis rendõrt küld, okéééé. Yasin mindig ott van mindenhol, ilyenkor az irodájában üldögél, ez is okéééé. Aztán kicsit csalódtam Mahirban is, ezt komolyan gondolta hogy TURGUT kockáztatja a letartóztatását az apja miatt? Turgutcumról meg aztán tényleg nem tudom, hogy mit gondoljak, nem teljesen tiszta most ez, hogy miért csinálta. Elõször mondom ez nem lehet ilyen hülye, hogy odamegy. Aztán kicsit nõtt a szememben az öngyilkosságával, gyávábbnak gondoltam. De akkor sem értem, hogy miért kockáztatott ennyit, hisz nem lehetett biztos benne, hogy túléli, ennyire nem gyûlölheti Mahirt hogy a saját életét kockáztassa a bosszúért. Szóval, igen, ez most kicsit olyan Hilalosra sikeredett, mint az a bizonyos Güneyes lábonlövés, ugyanez jutott eszembe nekem is.
És ha már Hilal, igen Bülent is abszolút elindult ezen az úton, de õ tényleg nagyon valós, jól kidolgozott karakter.
És tessék lássék, a világ legjámborabbjának tûnõ török férfija se reagál különb módon mint a legnagyobb macsó, ha meglátja a volt asszonyt amint hozzáér a család barátjának a kezéhez, vagy kabátujjához... És itt visszatérve Mahir féltékenységére, nagyon egyetértek amúgy a múltkori gondolatoddal Adri. Az hogy õ nem egy általa birtokolt tárgyként néz Feridére, és ahogy õszitén bevallotta a féltékenység érzését, az nekem is aranyos és szép volt egy ilyen izzig-vérig, büszke török alfahímtõl, talán még egy nyugatitól is az lett volna. És megragadom az alkalmat, hogy elmondjam hogy számomra Mahir a "jó sztereotip török". Egyébként olvasgattam mostanában magyar nõi tapasztalatokat török férfiakról, vegyesek, viszont egy jellemhibában mindenki egyetért, hogy a legintelligensebb, legrendesebb, legmodernebb török férfi is szörnyen féltékeny. Szóval kezdem elhinni hogy ez a színészféltékenység nem csak egy ilyen figyelemfelkeltõ mûhiszti.

Songül, igen, azért sértõdött vérig Yasinra mert nem ment el a bálba. Meg se kérdezte miért, végül is csak egy rendõr a võlegénye.... Egyébként szigorúan török szemmel, eljegyzett nõként hogy más pasival táncikál, az engem kissé meglepett... Szóval, igen, nekem se szimpatikus mostanában a leányzó.... De a Yasin - Mahir kibékülés nagyon tetszett.

Akit még nem értek teljesen az Sinan, kezdem azt hinni, hogy is valami török dolog hogy férfiak kifejezetten szeretnek olyan nõt feleségül venni/maguk mellett tartani, akik nem szeretik õket/másba szerelmesek? Itt Sinan, Necdet, KG-ban Baris, KS-ben Koala úr. Jah, és az elhálatlan nászéj persze itt is kötelezõ elem.

Még Orhant nyúzzam kicsit, az elmaradhatatlan. Az egy dolog hogy a saját életével mit kezd, de igazából amiért végleg megundorodtam még a múltkor tõle, hogy gyilkosságra akarta rávenni a sógorát, a kisöccse apját??? fujj.
Direkt olvasgattam mostanában magyar nõi tapasztalatokat török férfiakról, vegyesek, viszont egy jellemhibában mindenki egyetért, hogy a legintelligensebb, legrendesebb, legmodernebb török férfi is
Na, most ennyi dayi jutott eszembe. Kicsit késõbb jövök az egyéb dolgokkal.
maryriddle 2016 márc. 07. - 12:17:00
(330/760)
Sziasztok. Most csak beköszönök, nem disszdáltam Adri, csak mostanában Yetereztem mert 4 résszel elmaradtam és próbáltam felzárkózni, de majd ma már dayizok, aztán jövök én is.
9/10
hanga45 2016 márc. 01. - 22:21:48 9/10
(329/760)
Szijjjasztok! :)
Nah, most én is csak egy gyors puszidobás erejéig röppentem be ide. (Majd jövök bõvebben, de .... majd!)

És azért, hogy lássátok, hogy már tudom ám nagylányként kezelni, ha ekézitek Kuzcsit. :D Jól van na, igazatok van ám sok mindenben! Legszívesebben én is nyakonvágtam volna, hogy olyan mocsok volt Sereffel, de viszont ha nem lett volna az, akkor nem láthattuk volna az ökölcsatát a ringben, ami nagyon-nagyon tetszett! Seref nagyon jól beolvasott (és jókat bemosott) neki. Szóval valljuk be közösen, hogy ez azért klassz volt. :))

Adri! Jajj, jajj a körmeid miatt. :(( Nekem egyszer sikerült úgy eltanyáznom az irodámban, hogy a mûkörmös ujjamat (ami akkor még lehetett, mostanra már nem engedélyezett a melóhelyemen) úgy odavágtam a hûtõhöz, hogy a körmöm félig leszakadt a körömágyamról. :(( RETTENETES VOLT!!! Úgyhogy fogadd a legõszintébb részvétemet.

Lányok, Karadayi ügyileg én az 59-es bölümöt taposom (ahogy elnézem, Mankost leszámítva én állok a legjobban a csapatból.) :)
Ne akarok spoilerezni, de .......................................................................



Turgut börtönbeli alakításán könnyesre röhögtem magam. :))) Hatalmas ez a figura, elképesztõen bírom!! (Az nagyon gáz, ha azt mondom, én elsõsorban miatta nézem ezt a sorozatot?)
Ja igen! Mahir rendszeres durcizása nekem nagyon fura, nem szeretem, ha egy férfi minden vackon elduzzogja magát. Még akkor is, ha amúgy megértem, de egy férfi NE hisztizzen. (Azt csak nekünk, nõknek szabad). ;) :P

Adri, nagy-nagy élvezettel olvastam a lagzis okfejtésedet! :))) Basak Dizer azt hiszem 36 éves. Errõl tényleg nem tudni pontosat, azt viszont megtaláltam, hogy 175 cm és 54 kiló. (Esetleg ebbõl próbálj meg valami horoszkóp analízist kifaragni). :))
maryriddle 2016 márc. 01. - 12:53:51
(328/760)
Szia Adri, jó hogy itt vagy. Áááh ezt a körömdolgot még olvasni is rossz volt, velem is szoktak hasonló dolgok történni. Gecmic olsun!
Tegnap folytattam az 50. résszel, még nem fejeztem be, és nem tudom mikor, hogy fog Mahir kibékülni Yasinnal, de nekem is a Kuzey - Seref párhuzam jutott eszembe. És hozzávéve hogy Mahir nem használja ki a nõket, és hogy neki valóban a húga Songül, aki egy szûz kislány, nem olyan, aki egy discos elsõ randis éjszaka után lefekszik Yasin alias Alival mint Demet, én is sokkal jobban meg tudom érteni és megbocsátani neki, régimódi török szemmel mint Kuzeynek a Seref ügyet. És még azt is hozzátenném hogy Mahir nem verte agyba-fõbe szegény Oszmánt se Yasint, mert ahhoz viszont valóban nem lett volna joga, valamint másnap már elég megértõ volt Songüllel, nem úgy mint Kuzey akinek még hetekig kellett könyörögni hogy bocsássa meg a nagy semmit. Szóval így én is elég hamar megbocsátottam Mahirnak.

Az 50. bölüm után pedig újfent gratulálni szeretnék a török rend éber õrienek! Ennyi erõvel mehettek volna szirénázva is Turgut búvóhelye elé, sõt meg is piknikezhettek volna esetleg, hogy szegény Turgut is el tudja fogyasztani a szimitjét, hát éhesen kellett elmenekülnie szegénynek. :-( Komolyan tekkesek tanulhatnának tõlük. Jót röhögtem. Azt azért megnéztem volna, Tugutcum hogy szedte le a rendõrruhát a rendõrbácsiról :-))
maryriddle 2016 febr. 28. - 20:19:43
(327/760)
Iyi aksamlar bakanlar!

Folytattam a nyomozást Menekse szinkron ügyben, Kvanci, Menekse és Sinan eredeti hangján is összehasonlító vizsgálatot végeztem, Kvancié hasonló de szerintem nem az, a másik kettõ pedig 100%, hogy nem. Fõleg Sinané teljesen más, akinek amúgy a hangsúlyozása/vagy inkább annak hiánya, meglehetõsen idegesít a dayiban. Egyébként rájöttem kire emlékeztet, Röhrig Gézára (Saul fia).
Erika, a Meneksére most nincs idõm, talán majd egyszer, de most még szeretett Yeterremmel is elmaradásban vagyok, pedig olyan izgi, az Ask Yenident meg kényszer szüneteltetem, pedig azt meg úgy szeretem.
Amúgy bocs, de nekem a Gümüsben is kicsit gyengeelméjû hülyegyerek volt Kvanci, vagyis az a Mehmet. Bár ha belegondolok, Behlül is (Kuzey iránti érzéseimet meg nem kell ecsetelnem), ejj lehet, hogy meg kéne néztem a Seyitet. :-)

Mankos, belenéztem abba a Kenanos sorozatba. (Elmondom nektek, ha engem ráakartok venni hogy nézzek meg valamit, csak mondjátok azt hogy nagyon rossz, nézhetetlen és azonnal kíváncsivá tesztek.) Hát, megértelek.... Az a mûszakáll, jajj. Azért technikailag rengeteget fejlõdött a török sorozatgyártás az elmúlt szûk 10 évben. (Egyébként ez a ház van az Ask Yenidenben is, nekem annyira bántják a szememet ezek az aranyozott nagyházak.)

Egy kis Dayi. Lassan haladok vele, de biztosan, végre sikerült befejeznem a 49. bölümöt, annyira vártam már hogy Mahir megtudja Yasint. Nos, igen. Kissé ironikusan jött ki a dolog a Mahirnál. Ha õ megpofozza azt,/megsértõdik rá, aki tisztességgel eljegyzi a testvérét (igaz, hogy titokban), akkor Melihnek akár le kellene lõnie, amiért õ olyan "ronda dolgokat" mûvel Feridével??? :-) De Songül meg mennyire gyáva és önzõ, Orhan feljelentésénél is hagyta hogy Mahir vigye el a balhét, ahogy most is eltûrte, hogy szegény hajléktalan Osman-t miatta megverjék, kidobják. Nem is értem, hogy mit esznek annyira Songulön, azon felül, hogy szépségkirálynõ az alakítója. Fõleg Osman önzetlen szerelmét nem értem. És itt megjegyezném, hogy a legnagyobb önzetlen szerelmes itt nem is az Othello-szindrómás Mahirunk, hanem Osman. Pont ez idegesít benne, a nagy büszkeségnek se vagyok a híve, de kicsit tisztelhetné jobban magát a fiú, nekem ez már sok.
Ami még sok volt: Ilknur engedélyt kér Mahirtól, hogy dolgozhasson! Mi??? Aztán azon, hogy Songül nem az anyjától hanem az abi-tól kér engedélyt, hogy elmehessen az érettségi bálba, meg sem lepõdtem...

Mostanában fordult a kocka, Feridét egyre jobban szeretem, Mahir aranyos féltékenységei rohamai néha már idegesítenek, de azért jókat röhögök. Viszont azt nem értem, hogy mernek ennyire nyilvánosan mindent, amíg le nem zárul a Nazif ügy. Ha nem is lenne Sinan, akkor sem alap, hogy a bírónõ és a vádlott fia felállás nem nyerõ?

Orhan és a prostija sztori nem nagyon fogott meg, nincs bajom a prosti témával, de semmi kémiát nem érzek köztük. Viszont a zenéjük nagyon jó, nem is illik rájuk ez a magasztos muzsika, bocs.

S a végére hagytam a kedvencemet, szegény Turgutcumot. A Turgut papás "Beshmany sweets" (utána néztem mi az, de nem találtam róla semmit, esetleg valaki tudja a török nevét?) jelenet imádtam! Ahogy tömte a szájába, sírtam a röhögéstõl. És nagyon tetszett, hogy nem hatásvadász, szájbarágós módon mutatták be, csak utaltak rá, hogy mibõl is indul ki Turgutunk elcseszettsége, és nagyon szépen érzékeltette Tugutszínész azt az iróniával leplezett fájdalmat.
Amúgy amikor legelõször mutatták Turgut papát ahogy rendezgette a tányérját, mintha kicsit õ is ilyen kis rendmániás lenne? Hmm, lehet hogy akkor Yekta Turgut fia, ergo Turgut papa unokája? :-O

Adri várunk, jajj, remélem jól vagy, jobbulást nektek!
9/10
hanga45 2016 febr. 27. - 16:31:55 9/10
(326/760)
Óhhh!!! Te jó ég!!! :)))) A kis helyeske Baris... :))) Gondolom mit kaphatott a fejére ezért a szerepéért is az ellenlábasaitól... :) Az igazi rajongó természetesen még a negatív karaktert megformálás esetében is rajongó marad és képes megsajnálni szegényt még egy hoppon maradt sorozatgyilkos szerepben is. :) (Megértelek!!!)

Belenéztél Meneksébe? :) Jól tetted! (Hazabeszélek.) ;)
Úgy gondolod, hogy szinkronos? Nem lehet, hogy ez csak a fiatalabb hangjuk? Kivancé szerintem is tuti a sajátja. Bár bevallom, az elején nagyon nem tetszett. Olyan kis nyálas volt, és ahogy mondta, hogy "Menekse" - ezt meg olyan éneklõsen hangsúllyal is ráadásul. (Sokszor felállt a szõr a hátamon.) Késõbb már azért sokkal férfiasabb lett a hangja is és a megjelenése, de az elején nekem olyan kis gyengeelméjû hülyegyereknek tûnt, és nem is tetszett, csak a kék szeme. Hogy direkt kellett-e ilyenre vennie a figurát, vagy õ volt ilyen, azon nem is sokat szeretnék gondolkodni. (Habár mégis. Jobban belegondolva a Gümüsben még fiatalabb és tapasztalatlanabb volt, ott mégsem tapasztaltam ilyesmit, bár a hangot nem tudom, mert szinkronosan láttam belõle azt a pár részt, amit láttam).

Kár, hogy nem nézitek, pedig ez a sorozat is felvet pár érdekes gondolatot. (A szûziesség természetesen itt is jelen van, sõt!). :))
De tényleg bölümrõl bölümre egyre jobb. Természetesen sok badarság és képtelenség és túlzás és stb. van ebben is, de engem elszórakoztat. A fõszereplõt alakító színésztõl meg bármit megnéznék, még akár azt is, ha mondjuk két hétig állna szótlanul egy ablak elõtt, kezében egy Lenin képpel. :))

Hogy miért üvöltenek, ha be vannak kattanva? Azt nem tudom. Talán mert be vannak kattanva. :)) Sajnos én is üvöltõs vagyok, ha valaki bekattant, bár torkokat nem szoktam megragadni - ezidáig legalábbis. (De a vágy idõnként ott van bennem!) :)))

Mankos! Tetszik, hogy te sem vagy olyan elvakult Kenannal és a sorozataival. :) Vigasztaljon minket az a tudat, hogy ahogy telnek az évek, és minél többet tesznek le asztalra, annál jobb szerepeket kapnak (és vállalnak majd el.) Úgyhogy a gagyibbra sikerült sorikért szerintem kárpótolva leszünk. :)

Adri!VÁRUNK!!!! (Õrült projekt, sérülés.... Allah!!! Merre voltál, mit csináltál, kit szöktettél???) :))) Kis családodnak jobbulást kívánok, remélem már mindenki túl van a nehezén. :)

Puszik mindenkinek! :)
maryriddle 2016 febr. 26. - 20:09:26
(325/760)
Fogalmam sincs, mi vezérelt, de ma belenéztem a Meneksébe. Nem tudom, hogy ez most saját felfedezésem vagy mások is észrevették-e de ez a sorozat is ilyen szinkronos? elõször Kivancnál gyanús volt, mintha másabb lenne a hangja, de aztán megláttam Sinant a dayiból, az õ vékony hangja tuti nem változott annyit azóta.
maryriddle 2016 febr. 25. - 22:09:35
(324/760)
Elõször azzal a szép nagy gyûrûvel dekorálta ki az öcsike fejét, aztán elõkapta a pisztolyt, de leütötték, elvették a fegyverét :-( és akkor jött a nagybalta. :-)) de pont amikor suhintott vele, beindult az autó motorja, és sikerült elmenekülniük a rokonoknak. Õ meg sírt szegény hogy nem sikerült lekaszabolni õket. Majdnem megsajnáltam (tényleg :-)))
9/10
hanga45 2016 febr. 25. - 21:30:18 9/10
(323/760)
Neeeeee!!! :))))))))))

Annyira megörültem a fotónak, hogy milyen kis helyeske, meg pisztoly, meg erdõ, hogy el sem olvastam a hozzá tartozó cikket (pontosabban riportot). Azt csak késõbb, de akkor sem esett le, hogy ez a képkocka abból a sorozatból lehet. (Azt mondod baltával, de ez egy pisztoly. :O Vagy az a másik kezében van??? Allahhhhh.......) :)))
maryriddle 2016 febr. 25. - 20:46:20
(322/760)
Hát én belenéztem ebbe a csodás sorozatba és tuti nem Isztambulban játszódik, hanem valami faluban vagy kisvárosban, de mivel szeretem mindenért Hilal asszonyt hibáztatni, inkább kenjük rá ezt is!!! :-) (Amúgy kabát alapján ezt a jelenet pont láttam is, ez a cuki Baris itt éppen pár családtagot(?) akart lemészárolni az erdõben, baltával! :-)))

Adri, én is várom már azt az értékelõt! :-)
9/10
hanga45 2016 febr. 25. - 19:23:19 9/10
(321/760)
Mary! Mivel nem akarom e témában tovább szaporítani már a szót, a kommentem a kommentedre csak ennyi: (Y)

Jaj, de cuki ezen a képen Baris!!!
Ez ugye Ferhat meggyilkolásának helyszíne? (Még a végén kiderül, hogy Baris puffantotta le, csak Hilal asszony rosszul tudta.) ;)

Most, hogy ezt a fotót megláttam, rájöttem, hogy mennyire hiányzik nekem õ is! :) (Nagyon bírtam!)
Talán újra meg kellene néznem a Kuzeyt? :))

A napokban volt Bugra születésnapja, Isten (akarom mondani Allah) éltesse õt nagyon sokáig! :)

UI: Adri, nagyon várom ám azt az értékelõt!!!! :))

Mindenki legyen jó és vidám (és egészséges)!
Puszi!!