Téma: Bugra Gülsoy

9/10
hanga45 2016 febr. 14. - 15:53:57 9/10
(300/760)
Nos, bevallom, mankos, hogy nekem sajnos nem jött be ez a film. Számomra a "szódával egyszer elmegy" kategóriába tartozott, de semmi több. Nekem egyáltalán nem voltak hitelesek az alakítások. A srácé még hagyján, de a kisasszonyé (egykori Murka) igen nagy csalódást okozott. Pl. rögtön az elején annyira hiteltelenül sírt(?), hogy én egy darabig kerestem, honnan indulnak azok a vízcseppek, amik végül az álláról(!) csöpögnek lefelé (azt hittem, talán izzad a nõ). Mert ha valaki sír, annak minimum vörössé válik egy kicsit a szeme, de itt semmi nem volt. Ugyanez vonatkozott a többi bömbire is. És sajnos a srácra is.
Én, aki még egy reklámon is képes vagyok elérzékenyülni, ezen a filmen egy csepp könnyet sem hullattam. Szerintem végtelenül erõltetett volt az egész. A sztori is, a filmes klisékrõl már nem is beszélve. A srác valami baromi nagyot és meghatót akart csinálni, de nálam nem sikerült elérnie kívánt hatást. Talán egyetlenegyszer, azzal a levéllel a végén, ott volt egy pici gombóc. Nagyon pici.

Itt szeretnék csatlakozni azon véleményekhez, melyek szerint a hölgy igen gyengusz színésznõ. Egyben most már tudom, hogy a Kurt Seyitben valóban csak a Sura iránti ellenszenvem miatt láttam benne fantáziát.

A többirõl majd késõbb, most ez kívánkozott ki akutan belõlem. :)

UI: Adri, remélem a derekad már javulgat! :) KÖZELEG AZ IDÕ!! :))) (Én sajnos azóta is küszködök vele. Talán nem kellett volna kipróbálnom a Facebookon látott törölközõ diétát.).

UI2: Karadayiból azóta sem néztem egy percet sem. (Kuzeyt bezzeg abba sem tudtam anno hagyni).

UI3: Kedves mankos, fogadd te is õszinte együttérzésemet Kenan nõsülése kapcsán. Tudom, mit érzel... :)

UI4: hiányzik nagyon Kata!!! :((
maryriddle 2016 febr. 12. - 14:21:44
(299/760)
Jaj még azon szoktam jót nevetni hogy egyes nézõk annyira azonosulnak a török kultúrával hogy pl. Kivanc Basakja egy erkölcstelen bukott nõ a szemükben, mert volt már férjnél :-))) Nem az, hogy falta a férfiakat, hanem hogy egyszer férjhez ment.... Nem tudom, ha ezeknek az embereknek megvizsgálnánk a múltját õk mennyire lennének feddhetetlenek...
maryriddle 2016 febr. 12. - 14:04:25
(298/760)
Egyetértek, én is így vettem észre. Én sosem idealizáltam a törököket. Az elsõ sorozatom a Seherezádé volt, nos az úgy kezdõdött, hogy leukémiás volt a nõ gyereke, ám a milliárdos nagypapi nem volt hajlandó pénzt adni csontvelõre, mert hogy anno a fia, a tiltása ellenére vette feleségül a nõt, ezért az neki nem az unokája... Aztán persze megbánta a bûnét és szent emberré vált, de akkor is elgondolkoztam, ez az a nagy családi összetartás a törököknél? Talán tényleg összetartóbbak, de ez nem feltétlenül szeretet alapú összetartás, hanem szokás, pl. hogy muszáj 10-en jelen lenni ha valakinek vakbélmûtéte van a családban. Ami egyébként szerintem aranyos, de attól még nem biztos hogy jobbak, õszintébbek nálunk. Bár nem szeretem annyira általánosítani a népeket, nyilván törökök közt is nagy különbségek vannak ahogy nálunk is. Én nagyjából elfogadtam, hogy a régimódiak régimódiak, õk ebben nõttek fel, ezt tanították hogy így a helyes és van aki nem is tud ennél továbblátni és punktum.
Csak azt nem szeretem ha következetlenek, pl. aki kihasznál egy nõt, utána ne legyen már õ a megtestesült erkölcsrendészet (Kuzey). Mert egy feddhetetlen embertõl, pl. Mahirtól már jobban el tudom fogadni a szemérmetességet.

Szerintem ez alap, hogy a saját népérõl így beszél valaki :-)). Külföldön élõ magyar ismerõseim folyamatosan "a bunkó magyarok'-oznak, meg hát a saját elnököt is illik utálni általában. De Erdogan az tényleg olyan hogy szerintem épplelkû, agyú embernek nem lehet más a véleménye, de hát ezek szerint sok a nem ép lelkû, agyú törökhonban.... Még az iszlámról is beszéltünk, azt mondta Törökország már, de inkább MÉG szekularizált ország... Szóval szerinte is nagyon nem jó irányban haladnak ott dolgok. Nem tudom olvastátok-e a nagy hírt, hogy a valláshatóság már azt is nehezményezi hogy a török nõk szõrtelenítsenek, illetve az miniszterelnök helyettesnek volt egy olyan beszólása is hogy nem nagyon kéne a nõknek annyira nyilvánosan nevetniük :-)))
maryriddle 2016 febr. 10. - 19:35:35
(297/760)
Jaj és még valami. Néztem egy kis fórumstatisztikát, a filmes topikokat nem lehet összeveszni a személyekével, de kb. 11 000 személytopik van a porton, ezek közül a mi kis féléves, még 800 hozzászólást sem megélt Bugra Gülsoyunk, ha jól számoltam a 28.! helyen a megtekintések számát illetõen. Tehát van olyan topik, amiben többször4-szer, 5-ször ennyi hozzászólás van, sokkal több ember ír bele, és sokkal régebb óta, és még így is lekörözzük megtekintésekben. Valamit tényleg nagyon jól csinálunk:-)) (De azért a számok háborúját illetõ korei háborút magasan a koreaiak nyerték...)
9/10
hanga45 2016 febr. 10. - 19:33:18 9/10
(296/760)
UI: Olyannyira sötét vagyok, hogy volt az a pont, amikor még Kígyó Berdanon is meghatódtam... :)))
9/10
hanga45 2016 febr. 10. - 19:30:06 9/10
(295/760)
SZIASZTOOOOK! :)

Jelentem: élek, olvasok, csak válaszolni nem válaszoltam még sehol senkinek (de fogok!!). :)
Most én is csak villámlátogatok, mert itt-ott el vagyok maradva ezzel-azzal.
Szóval NEM tûntem el, nem VILÁGOSODTAM ki és meg, csak picit el vagyok havazódva. :)
De véleményem van, (volt, lesz) mindenrõl és mindenkirõl, amit meg is fogok majd osztani. :)))

Puszilgatás mindenkinek! :)
maryriddle 2016 febr. 10. - 19:16:43
(294/760)
Még akartam valamit tegnap, de annyira csapongok mostanában minden elfelejtek. Képzeljétek mi történt velem, eszmét cseréltem egy igazi törökkel! 10 éve él Mo-n, de eléggé töri a nyelvet, a gy betût pl nem tudja kimondani, pedig azt olvastam, elvileg a török az, aki akcentus nélkül tudja beszélni a magyart, és fordítva. Kicsit kimûveltettem magam vele, ami érdekes lehet és megosztanám veletek - bár lehet, hogy nektek nem újdonság - a családi nevek, tudtátok, hogy van rendszer az abizásban, ablázásban? Ami szerintem tök jó, hogy külön konkrét neve van az apai és az anyai ágon lévõ rokonoknak. Pl. az anyai nagymama az anneanne, az apai a babaanne. Anyánk testvérei a teyzénk, és a dayink, apánk testvérei pedig halánk és az amcánk.
Ha nincs vérségi rokon, akkor pedig kötelezõen abi és abla, aki idõsebb nálunk, de fiatalabb, mint a szüleink vagy velük egyidõs. Ha idõsebb, akkor akkor amca és teyze. És idõsebb embert tiszteletlenség simán a keresztnevén szólítani.
Szóval akkor mi itt ablái vagyunk egymásnak.:-)
Illetve még kicsit finoman utaltam rá hogy ugye a törökök kicsit nem normálisak? Azt mondta Törökországban mindenki hülye, élén a köztatársasági elnökkel :-) Meg azt is, hogy török embernél alap a hitelkártya, sosincs pénzünk, de mindig vásárolnak, aztán fizethetik a kamatot. Persze nagy különbség van a vallásos és a modern népek között, ez nem újdonság nektek se, de azt nem tudtam hogy mennyire gyûlöli, lenézi egymást a két csoport.

És még hoztam egy kis érdekességet, találtam egy cikket, kicsit horror: https://tedeinturkey.wordpress.com/2014/09/05/becsuletgyilkossagok-verfagyaszto-valosag/ Rögtön Cemre jutott eszembe persze :-)))
maryriddle 2016 febr. 09. - 23:47:31
(293/760)
Jó estét!

Én is megjöttem, próbálom kicsit összekapni magam, szegény dayit eléggé elhanyagoltam mostanában ajj, pedig egyre izgibb, talán a 44. rész felénél tartottam utoljára.
Feridét nagyon bírom perpill, igazad volt Erika, rengeteget fejlõdött már most (bár az Adri által elmondottak alapján késõbb fogja még gyötörni az idegeimet:-)), de most meglepõ módon inkább Mahir bey idegesít kicist, bár közben szórakoztat is, nem néztem volna ki belõle hogy ilyen kis durci murci is tud lenni:-). És hát igen, már mondtam Kenan nekem alapvetõen nem tetszik annyira küllemre, nem az én típusom, de pont a mosolygós nézése tette elõször szimpatikussá, vonzóvá, annyira õszinte jóságot sugároz, felnõtt embereknél ritka az ilyen.

Bülent karaktere most kezd ott tartani nálam, azt hiszem, ahol már Hilal asszony beleszólt a forgikönyvbe, ugye Adri:-) De igazából van ebben a következetesség, pont az ilyen önbizalomhiányos, szerencsétlen, "légyneknemtudártani"-nak tûnõ fazonok az igazán frusztráltak és kattannak be sokszor. Mint karakter nekem amúgy Bülent az egyik legvalóságosabb, rá is nagyon kíváncsi leszek.

A hetvenes évek török széfbankjait inkább nem kommentálnám.:-)))

Serrát továbbra is nagyon bírom, már õ is átvette a cancaaaazimot, a férjét meg méginkább. Jólesik, hogy Erika mint világosoldalról jövõ is így látod, akkor nem vagyok annyira beteg a Turugt imádatommal. :-) Egyébként ahogy nézegettem a véleményeket, a külföldi nézõk se gyûlölték õt úgy, mint akár Güneyt. Én személy szerint nem tudom nem poénra venni, talán eddig Ayten megerõszakolása jelenet volt a kivétel. De annyira látszik, a színész is remekül szórakozik önmagán (instagramján is látszik hogy imádta Turgutot:-)), ez teszi Turgutot annyira szórakoztatóvá.


Nagyon OFF. Ezt Katának (a többiek is elolvashatják csak lehet hogy uncsi lesz az elõzmények ismerete nélkül.) Inkább ide írok, mivel mondtad, hogy olvasol minket, és nem tudom hogy mikor nézed meg legközelebb a privát leveleket. Lehet, hogy téged is untatni foglak, de hát ismersz már, én már csak ilyen közléskényszeres emberke vagyok, de megpróbálom rövidre fogni.
Majdnem mindent megcsináltam, amit sugalltál hogy csináljam meg. Aláírós oldalt nyomkodtam/nyomkodom, terjesztettem is, nagyon jó és cuki, kaptam pillangókat, sõt csillagokat is (a port-tal ellentétben...), remélem hogy ennek valóban van haszna a gyakorlatban is, mindenesetre kicsit produktívabbnak érzem magam tõle.
Kisfilm nagyon hatásos, azt is terjesztettem, sõt, benne vagyok egy ilyen vegyes összetételû rajzos/festõ szakkörben ahol feldobtam témának, jó kis mûvecskék születtek.
A nagyfilm nagyon érdekes volt, nagyon elgondolkodtatott. Engem nyilván leginkább az emberi természet kontra genetikáról szóló rész kötött le, régóta gondolkozom ezen, kicsit szkeptikus vagyok ebben a kérdésben. Annyira szeretnék én is hinni benne, hogy az ember csakis a körülményeinek az áldozata. De! Mintha a film megfeledkezne róla, vagy csak felszínesen érinti hogy ezt az egészet az ember hozta létre, ergo szerintem mindig kellett hogy lenne benne vágy az törtetésre, önzésre, uralkodásra, emiatt hajlok afelé, hogy ez egyszerûen benne van az alaptermészetünkben (talán nem mindenkiében), és emiatt a teljes egyenlõség megteremtése szinte lehetetlen.
Érdekes, hogy a film az amisokat hozza példának, mint olyan társadalmat, ahol szinte nem létezik az erõszak, miközben õk maguk ellenzik a vallást. Ezzel csak oda akarok kilyukadni, hogy pl. az amisok sem így vannak kódolva, hanem egy külsõ, visszatartó hatalom, a vallásuk miatt élnek úgy, ahogy. (Egyébként engem egyfelõl lenyûgöznek, ajánlott film: Amish Grace - Igaz megbocsátás.) Az embereknek mindig szükségük volt valami felsõbbrendû hatalomra, istenekre, bálványokra, vallásra, törvényekre, ami szabályozza az életüket, visszafogja az ösztöneiket. Épp ezért szerintem az ember eredendõen nem szabad lény, sõt fél a szabadságtól. Azt nem mondom, hogy ez a projekt halálra lenne ítélve, bár a teljes paradicsomi állapotban azért nem hiszek, ahhoz tényleg az a naiv emberképp kellene, amiben õk hisznek (de lehet, nekik van igazuk, jó lenne). Egyelõre ez csak egy szép utópia. Ahogy te is írtad, még nem készült fel rá az emberiség. Alapjaiban kellene, hogy megváltozzon a gondolkodásunk, magasabb szinte kellene lépni, mind intelligenciában, lélekben, erkölcsileg. Nem tudom, ez természetes folyamat útján megtörténhet-e, vagy tényleg egy totális összeomlás kellene hozzá, hogy kigyúljon a villanykörte setét fejeinkben. Valahogy divattá, mainstreammé kellene tenni ezt a gondolkodásmódot, azt szereti az ember. Szerintem a mai normák sem úgy alakultak ki, hogy minden egyes ember belátta, hogy ez jó, pl. hogy a fekete ugyanolyan ember, mint a fehér, egyszerûen csak sodródtak a gondolkodóbb árral, és ha másképp is gondolja valaki, ma már jobb körökben ciki rasszistának lenni. Az ár, az intelligencia, a a sodródó tömegnek meg mondjuk a focistákkal, énekesekkel nem tusfürdõt vagy pepszikóklát hanem vénuszprojektet népszerûsítenék. Jó lenne, ha idõvel ugyanolyan ciki lenne kiszolgálni ezt az elcseszett rendszert, mint pl. nyíltan rasszistának lenni. Csak persze a manipulációs hatalom azoknak a kezében van, akiknek pont nem ez az érdeke, és ez kissé nagyon megnehezíti az ügyet.
A gazdasági rész volt olyan, hogy annyira nem mondott sok újat, nem azért mert olyan okos vagyok, hanem mert végtelenül rosszhiszemû. Viszont pont ezt a részt kellene tananyaggá emelni. Az múltkori oktatási reformjaidat még kiegészíteném egy manipuláció szûrõ címû tantárggyal is. Talán nem vennének a szülõk a gyerekeiknek 10 000 forintos (!!!) Artúdítú és Yoda SÉTÁLÓ LUFIT (+ 2500 ft a hélium, hogy sétáljon, most éppen ez volt a legfrissebb sokkom, tényleg van ilyen.) Persze az sem újdonság, ahogy az õsz bácsi mondta arra tanítanak minket, hogyan legyünk hülyék. Nyílt titok, hogy az oktatási rendszer részben erre épül, gondolkodó embernek lenni veszélyes dolog. Komolyan elgondolkodtam, hogy ezt az Frescot hogy hogy nem nyírták még ki. Valószínûleg nem olyan hatásos még a mozgalma hogy nagy érdekeket sértsen(?).
Szóval ilyen gondolatok foglalkoztattak, köszi ezt a filmet, nagyon jó, és elgondolkoztató, már el is terveztem hogy kiket fogok kényszeríti a megnézésére, ha kell meg is kötözöm õket:-)
Na, nem sikerült rövidre fognom, bocs. (Lehet hogy egy csomó hülyeséget írtam, mentségemre nagyon fáradt vagyok és este még hülyébb, mint nappal.)

Jaj és még a Yeterrõl úgy érzem ezt el kell mondanom valamit, nem manipulációs célzattal, de ez olyan izgi, hogy nem bírom ki, aztán ígérem, leszállok rólad.:-) A szõke nõ Yekta felesége (volt?), de valamit csinált vele Yekta, amitõl bekattant, ezért azt képzeli hogy 18 éves, mivel 19 volt amikor hozzáment és nem akar rá emlékeztetni, Yekta pedig, hogy emlékeztesse, akárhányszor elmegy hozzá, eljegyzi!
9/10
hanga45 2016 febr. 07. - 20:15:17 9/10
(292/760)
Tudom, hogy te is elfogult vagy. :)))
Nem baj az. Olyan jó ilyen vén fejjel (legalábbis az enyémmel) rajongani. Tisztára tinédzsernek érzem magam... (Gondolom mások szerint meg röhejes vagyok, de sebaj. Sosem állítottam magamról, hogy normális vagyok.) :))

Hogy mit szólok a nászhoz?
Fura nekem ez az idõpont korrigálgatás a hírekben. Egy facebook-os hozzászóló elgondolkodtatott. Erõsen kezdek én is arra hajlani, hogy megvolt már az az esküvõ. Méghozzá szerintem nyáron, amikor Basak instagrammját állítólag feltörték (amin az esküvõjükrõl szóló hír jelent meg). Amúgy sem lenne logikus, hogy most házasodnak össze, amikor Kivanc számára kezdõdik a munka. Tavaly egész évben nem forgatott, rengeteget utazgattak nyáron, szerintem ez volt az esküvõ és a nászút idõpontja. Szerintem. De rövidesen kiderül. Én mindenesetre nagyon sok boldogságot kívánok nekik, és sokakkal ellentétben nekem Basak szimpatikus. :)

Engem abban a 76-osban Ilknur gyásza borított ki legjobban. Ilyent még tényleg sosem láttam sehol... És hát fiús anya vagyok, szóval... :((
9/10
hanga45 2016 febr. 06. - 19:40:35 9/10
(291/760)
Nem emlékszem már, milyen idõ volt maci napon. :) (Vajon hogy döntött? Visszabújt, vagy kint maradt? Bár ezt a téli nyarat elnézve tuti, hogy kint maradt.)

Köszönöm a hiúságom legyezgetését, drága Adri! :)) Lehet, hogy van +5 napunk, mert állítólag mégsem Valentinkor lesz a frigyre lépés. ;)

A sírásról beszélgettetek itt a minap. Hát ööö..... tudom, hogy unalmas leszek, de nekem bizony Kivo sírásánál nincs meghatóbb. Ahogy Alit siratta a 40 bölüm végén, illetve többször is a 2. évadban, attól én kész voltam. A hullaházas jelenet vitte nálam a pálmát, de együtt zokogtam vele akkor is, amikor a szobájában az apja nyakába borulva omlott össze.
A Kurt Seyitben a szülei temetésekor szintén nagyot alakított. Én valójában itt találkoztam elõször ilyen fokú férfiúi érzelemkinyilvánítással filmvásznon, pedig láttam már pár filmet (és nem csak vígjátékokat).
De az is lehet,hogy csak én vagyok nagyon elfogult ezzel a sráccal, azért hat rám ennyire minden könnye. (Habár Kurt Seyitnél itt az elején még csak ismerkedõben voltam vele). :)

Amit viszont Kenanban imádok, az a mosolygós nézése. Amikor csak a szeme mosolyog elõször, majd utána húzódik csak mosolyra a szája. Nekem õ ebben verhetetlen. :)

Karadayi nézésével kicsit el vagyok maradva, egyéb projekteken dolgozom. :)

DE: Turgut játéka hihetetlenül szórakoztat! :))) Negatív hõs és elvileg utálni kellene, de én mégis nagyon bírom. :))
maryriddle 2016 febr. 02. - 09:16:37
(290/760)
Jó reggelt!

Na, gyorsan összedobok valamit, mert hétvégéig nem biztos hogy lesz idõm okoskodni.

Võlegényszöktetési terveket teljes mértékben támogatom, mint mondtam az uniós pénzekbõl az állami jacht, limuzin, isztambuli legényfogó kiruccanások mellett erre a nemes célra is áldozhatunk, illetve segítségül még két birodalmi rohamosztagos legényt is kirendelek a bevetésre, egészségügyi miniszterünk derekát óvandó.
Ha nem jön össze, akkor pedig meghívok mindenkit egy birodalmi fagyis, romantikusfilmes pizsipartira.

Hoppá, akkor Hilal asszony bekeményített a Kara Sevdában, biztos megunta már a sok picsogást a KG-ban. Láttam közösségi oldalokon hogy rángatott valami leányzót az Emir bey, még akartam is kérdezni hogy azt meg miért. Na mondtam én, hogy nem nekem való ez a karakter, az ilyet nem bírom. Güneynél is Melda, ill Barisnál Simay miatt haragudtam a legjobban.

Kenan mint leghitelesebben síró színésszel nagyon egyetértek. Nekem igazán a függönyös jelenet óta dobogtatja meg jobban a szívemet a színész úr, vagy háromszor visszatekertem. De azért Bugra is elég jól nyomja ezt a mûfajt.

Orhan és a prostija még csak szemezgetnek nálam, de már most nem vagyok Orhan nemi és szerelmi életére kíváncsi....

Erika, ha a nagyközönségnek nem tetszik, akkor lehet hogy majd sort kerítek arra a filmre ha lesz egy kis idõm, de nem ígérek semmit. Leo-s filmet most egyelõre kihagynám még a Macbethet és a Star Warst se néztem még meg, (pedig még Darth Vader-es pezcukor adagolót is vettem a filmre) de azért köszi.

És a szomorú rész....
Hát én privátban már kifejeztem szívfájdalmamat Katának...:-( Itt csak annyit, hogy szeretettel várunk vissza bármikor és remélem minél hamarabb. Mert belügyminiszer asszony és alkotmány alkotónk nélkül nem lehet teljes állam az állam. :-(
9/10
hanga45 2016 febr. 01. - 17:21:22 9/10
(289/760)
Hát ez.... :)))

ÍGY VAN, ideje akcióba lépni, mert még a végén tényleg lenyúlják elõlem az embert...
Fantasztikus az akcióterved, Adri, könnyezve röhögtem rajta. :))
Bár bevallom, a munkamegosztásban érzek némi kis igazságtalanságot, amit most rögvest szóvá is tennék. Tehát: 2, (azaz kettõ!) akcióhõs maci hatástalanítaná a kis gyenge testû Basak nénit, míg én 1, (azaz egy!)szál magam kapnám fel azt majdnem két méteres izomkolosszust (ahhh.....), akinek egyben megengedném, hogy mátkájául fogadjon.
Namármost: mivel a derekam az utóbbi idõben sokat rosszalkodik, így félõ, hogy rögvest úgy is maradnék (félig meghajolva) Kivanc Isten elõtt, amint éppen próbálnám felnyalábolni. :)) Egyedül az ordítást érezném kivitelezhetõnek ebbõl az akciótervbõl, ami a torkomból kiszakadna közben.
(Csak zárójelben jegyzem meg, hogy Hupikék Törpikék sztoriban rám férne némi memóriafrissités, úgyhogy szerintem hagyom a francba az összes Kivanc filmet és sorozatot, és nekifeszülök Törpapáék sztorijának, hogy képben legyek).

Ja igen, és Pataky Attila szavaival élve: "Nekem nem kell más, csak Téged akarlak!!!". Úgyhogy a B terv (mint fagyizás, bõgés, másik pasi után nézés, mit olyan szóba sem jöhet.

Az akciónak annál is inkább sikeresnek kell(!!!) lennie, mivel ez az én kékszemû izomkolosszusom (ahhh....) igen nagy segítséget jelentene májusban Kenan úrfi megszöktetésében és (elhurcolásában). :))
9/10
hanga45 2016 febr. 01. - 16:15:52 9/10
(288/760)
Nem, nem, nem és NEMMMMM!!!!
Én nem helyetted jöttem, hanem melléd!
Azonnal mars vissza!

Érdemben gyakorlatilag én sem tudok szinte semennyit hozzászólni itt semmihez. Csak locsogok itt összevissza.
Ti mindig olyan jókat is okosakat írtok, én meg szinte arra sem emlékszem, mi volt pl. Karadayi elõzõ részében. Pláne, hogy mindenki máshol tart (ahogy elnézem).

Drága Kata, kérlek, ne ne menj el...
Hüppögés...
9/10
hanga45 2016 jan. 31. - 20:08:00 9/10
(287/760)
Húúú, köszi, mankos ezt a feliratkeresõ oldalt. Nekem is vannak lelõhelyek megkönyvjelzõzve, de ahogy látom, itt sok-sok lelõhely van egy csokorba szedve, keresõfunkcióval az összeshez. El is mentettem.

A Visszatérõ elsõ feliratával az volt a gondom, hogy - bár passzolt a videóra - de nagyon rosszul volt fordítva. Magyarul volt, mégsem értettem sok helyen belõle egy szót sem, többször is vissza kellett tekernem, hogy megértem az adott mondatokat. Az a baj, hogy sokan szó szerint fordítanak, és nem ültetik át a magyar nyelvre. Emiatt sok film gyakorlatilag élvezhetetlen.

A Mürvetet alakító színésznõ számomra meggyõzõnek tûnt a Kurt Seyitben. Lehet, hogy azért, mert Surát sajnos nagyon nem bírtam, így örültem, mikor õ színre lépett. :)
Meglátjuk, mit hoz ki belõle Kenan. ;) (Lehet, hogy pozitív hatással lesz rá). Az tény, hogy a kis csaj nagyon szép, meglátjuk, ez mire lesz elég ebben a sorozatban.

A medvés jelenethez mit szólsz? :)) Döbbenetes volt szerintem, napokig túrtam a netet a kulisszatitkokról, míg végül sikerült megtudnom, hogy csinálták. :)
9/10
hanga45 2016 jan. 31. - 18:34:44 9/10
(286/760)
Nos, bekövetkezett rengeteg rajongó rémálma: elkelnek nagyjaink. :) Az enyém két hét múlva, Mankosé májusban...
Igazi gyászév lesz ez az idei sokunknak. :)
Nagyon vicces az a tömeghisztéria, ami egyes rajongói oldalakon kialakult ezen hírek hallatán. Én legalábbis jókat szórakozok rajta (pedig ugye én is érintett vagyok az egyik fél részérõl). A két menyasszony micsoda jelzõket kap! Egészen elképesztõ! :D Ha nem virtuálisan zajlana a csihipuhi, talán még a tettlegességig is elmennének egyesek. :)

Csatlakozom a szinkron vs eredeti hang véleményetekhez. Én is jobban szeretem eredeti hanggal nézni a filmeket, sorozatokat. (Legutóbb pl. az új Dicaprio filmet néztem így, és szuper volt! Az más kérdés, hogy elsõre egy elég ócska fordítást találtam hozzá, de nem adtam fel, és végül sikerrel járt a keresgélés: találtam egy nagyon jót, így újranéztem a filmet. (Igény esetén szívesen elküldöm az srt fájlt annak, aki kéri. A visszatérõ c. filmrõl van szó)).

Nálam a Kurt Seyit sorozat volt az elsõ eredeti hang élmény, azóta is ezt favorizálom. Néha megdöbbenek, hogy mennyire el tudnak cseszni egy filmet egy rosszul megválasztott szinkronhanggal (pedig mi, magyarok állítólag sok jó szinkronszínésszel rendelkezünk.)

Megint nagyon jó témát vetettetek fel. A tisztálkodás, fogmosás, napokig át(nem) öltözés dolog az én fejemben is szöget ütött. :)) Én például még semelyik török sorozatban nem láttam senkit sem fogat mosni. Fürdeni viszont igen, és a Kurt Seytben például nagyon szexis volt Kivanc. ;)
Az is fura pl. a karadayi-ban, hogy verekszik Mahir, és az inge mégis makulátlan utána. Ha emlékeim nem csalnak, fehér ing is volt rajta egy ideig. Azoknál a részeknél például azt vettem észre magamon, hogy azt figyelem, hogy a fenébe nem lett koszos az az ing még csak egy kicsit sem. Én ha fehér inget húzok, tuti, hogy az az elsõ, hogy mindjárt le is eszem. :))

Mary, a Török Hírességek oldalon van fent új film (Sev Beni). Sokan leszólták, de nekem érdekes módon tetszett. Túl sok török filmet ugyan nem láttam még, de érdekes volt számomra, hogy ilyen témát is elõvesznek. Érdekelne a véleményed róla (és persze a többieké is.)

Mindenkinek nagyon vidám jövõ hetet kívánok! :)
maryriddle 2016 jan. 29. - 14:02:46
(285/760)
Nekem is ez a véleményem a szinkronról, az nekem úgy már nem is ugyanaz a film. Én a KG-ig a török sorikat magyarul néztem, de amikor elkezdtem törökül, hát ég és föld, nagyon sokat elvesz, az ízes Allah Allahozások, off yaaa-k, vagy wajj wajj-ozások annyira hozzátartoznak már a török sorozatélményemhez hogy nem is tudnám nélkülük elképzelni.

Haha, ezeket a dolgokat én is megfigyeltem már. Mahirnál talán még elnézendõ, mert õ mindig rohanásban, élet-halál harcokban van, de nála még azt vettem észre, hogy a bajsza mindig tökéletes, viszont soha nem borostás, hogy van ideje mindig borotválkozni ha átöltözni meg nem?:-)) A TSZ-ben én mindig azon csodálkoztam hogy Bihter meg Firdeusz kb. egész nap a házban ültek, mégis úgy néztek ki mindig mintha valami nagyon fontos helyre készülnének.
És errõl jut eszembe, tudom beteg vagyok de annyira tetszett a Sadece sen-ben hogy büdös volt a fickó.:-)))) Mármint ilyen naturalista elemet még nem is láttam török soriban.
Az akciójelenetek után nekem az a vicces, hogy ha meztelen is ébrednek, utána gondosan állig betakarózva szégyenlõsködnek reggel az akciópartner elõtt a nõk. Ez annyira amerikai...

Yasin cölibátusában semmi meglepõ nincs, ha azt vesszük hogy Mahirnak is Feride volt az elsõ pedig Ayten évekig ott volt elõtte.:-)) Ezek a török férfiak, legalábbis sorozatszereplõk másképp mûködnek mint a többi, ezt már elfogadtam. Még FéreGüney is 4 évet várt Cemrére, akkor majd pont Yasin nem.

Igen, tényleg nem boksz volt, sokkal durvább, de amennyire otthon vagyok ezekben kb. a karatéra is képes lennék azt mondani, hogy boksz.:-) De ugyanez a véleményem errõl a sportról... Mit szeret benne aki csinálja, nem igazán értem (de, a pénzt), de ami nonszensz nekem hogy mások azzal kaszálnak milliókat hogy két ember agyonveri egymást. Filmekben mindig szexinek akarják eladni a bokszolókat, hát én nem látom annak õket. Bocs a bokszrajongóktól.

Orhan akkor gondolom változni fog(?), ha Erika és te is ennyire bírjátok... Majd meglátom, de nem hiszem hogy szeretni tudnám. Férfiként nekem õ jönne be a legjobban, ezért is láttam benne potenciált, de igazából sem a karakternek sem a színésznek nincs olyan aurája, hogy magával ragadjon. Ja és a hangja tényleg elég béna:-) Amúgy szerintem itt Kenané a legszexuálisabb.

Adri, még a zenékrõl, el is felejtettem. Nagyon jókat linkeltél, ha poénnak is szántad ez a Buray ember nem az én stílusom, de ez komolyan tetszett. A mai tucc-tucc amcsi popslágerek nekem általában hallgathatatlanok, és a törökök közt is van ilyen, de szerintem még mindig jobbak õk, már csak a törökös hangzás is ad nekik egy egzotikus bájt. Kata menekülõs zenéjét amúgy a Rekviem egy álomért címû filmbõl ismerheted, ha láttad, nekem az egyik legmegrázóbb film a világon ezért a zenéjétõl is rosszul vagyok, de zseniális az biztos.
És ha már zene, Yeterben nincsenek olyan nagy zenék, de ez olyan jó: https://www.youtube.com/watch?v=CNd99C3UIrU
maryriddle 2016 jan. 29. - 12:13:00
(284/760)
Ja és még valami, amit a múltkor írtam lehet hogy hülyeségnek tûnt, nem fejtettem ki az önzetlen ember (Mahir) is lehet, önzõ gondolatmenetemet. Itt arra gondoltam, hogy pl. magára vállalta volna a gyilkosságot, ezzel kinek lett volna jó? A család ugyanúgy elvesztett volna egy szerettét, az apjának feldolgozhatatlan fájdalmat, bûntudatot okozott volna vele. Õ mégis azzal törõdött hogy a saját elvei alapján cselekedjen, mert õ ilyen ember. Ez gyönyörû, magasztos, hatalmas dolog, de valamilyen szinten ez is önzõség.
maryriddle 2016 jan. 29. - 12:06:56
(283/760)
Folyt köv. Feride.
Oké, lehet hogy kicsit túlzásokba estem. Elkövettem azt a hibát, amirõl Kata is írt vagyis hogy sokszor mennyire feketének-fehérnek látjuk a világot. Tehát a nem önzetlen ember nem feltétlenül önzõ, igaz, de hogy nem is önzetlen a 40. bölümig Feride, abban biztos vagyok. Hogy alátámasszam egy példával, ami pölö nagyon kiakasztott, amikor megtudta Aytent és két nap volt hátra a tárgyalásig, úgy volt hogy este dolgozni fognak Mahirral az ügyön és õ mit csinált, sértõdötten bezárkózott a szobájába nézni az esõben álló Mahirt. Nõként érhetõ, de bírónõként amikor egy emberi élet függ tõle nekem kicsit sokk volt.
Azt nem mondanám hogy Feride csak Mahir szerelme miatt akar segíteni Nazif papának, mert tudom hogy õ is az igazságot akarja, csakhogy a forgiírók direkt úgy írták meg a mi idegesítésünkre, hogy amikor jóban volt Mahirral akkor mindig afelé hajlott hogy ártatlan Nazif papa, amikor nem meg, akkor meg inkább a ceruzatörés felé. Persze azt én is tudtam hogy ilyen lehetetlen, mert az tönkre vágta volna az egész sztorit.
A Mahir Kara benim jelenet utáni Feride pszichológiáját nagyon jók kivesézted Adri. Ezt már nem is boncolgatnám tovább, mert nagyon összetett kérdés. Én csak mint önzetlen, feltétel nélküli szerelem fogalma, és igazságos, objektív bírónõ képe szempontból vizsgáltam, nem összességében. De annyit még hozzátennék, hogy akár a bünözõ apjának segítene a bünözõ Mahir, az hogy bevállalta az apjáért ezt az egész játékot, a súlyos következményeivel együtt, az azért mindenképpen magasztos dolog. Persze érthetõ, hogy Feride akkor ezt nem tudta így nézni.

Adri most már értem hogy miért aggódtál értem Sinanos dolog kapcsán. De jelentem, köszi, jobban vagyok, mint valaha. Meglepett amit írtatok, nekem éppen hogy most nõtt hatalmasat a szememben Feride, a sznob dumája miatt is, és most történt elõször hogy megsajnáltam. Ez furán hangozhat, kifejtem miért. Ezeket a 41. bölümben látottak alapján írom.
Nekem eddig az világos, hogy az eljegyzés csak azért történt, hogy megtarthassa a Nazif-ügyet. Hogy ilyen fontos neki ez az ügy, egyrészt bírónõként, másrészt szerelmes nõként is magasabb szintre emeli nálam a karakterét, hiszen rengeteget kockáztat ezzel a dologgal a családja és a karrierje szempontjából is, ha esetleg kitudódna a cselszövés.
Az "én miniszterlánya bírónõ vagyok, te meg csóró cipész" szövegelést én nem vettem komolyan, egyértelmûen úgy éreztem, az csak azért volt, mert Mahir ugye nem akarta hogy Feride feláldozza magát az ügy miatt ezzel az eljegyzéssel, és Feride csak úgy tudta lerázni magáról, ha megeteti vele hogy tényleg, önszántából férjhez akar menni. Ezt pedig csak úgy tudta elérni, ha megalázza Mahirt. De láttam rajta, hogy õ is szenvedett a saját szavaitól. És pont ezért nõtt a szememben, mert képes volt megalázni a szerelmét, lerombolni a magáról kialakult képet, fájdalmat okozni mindkettejüknek, hogy feláldozhassa magát a Nazif-ügyért, a szerelme apja ügyéért. És ez nálam már az önzetlen szerelem kategóriába esik, és az igazságos, lelkiismeretes bírónõ kategóriába mindenképpen.
És igen, lehet hogy Feridében van némi sznobság, de ez nem a származásából, hanem inkább a bírónõi identitásából, és önérzetébõl ered. Hogy lenézné az alsóbb rétegeket, azt viszont soha nem éreztem nála.

Ami a szülõket illeti, egyértelmû hogy MS papánál gusztustalanabb apa még nem volt török sorozatokban, aki képes lenne felrobbantani a lánya võlegényét az esküvõjén, fujj. Kerimét amúgy nem látom annyira rossznak, mármint õ nem akar rosszat Feridének, csak annyira sznob, felszínes és emiatt annyira nem látja a fától az erdõt, és olyan sötét hogy akárhányszor megszólal, csak fogom a fejemet.

Köszönöm az Orhanról írtakat is Adri. Már kezdtem magam egyedül érezni az Orhan utálatommal:-)
maryriddle 2016 jan. 28. - 22:49:50
(282/760)
Sziasztok!
Egy kis vegyesfelvágottal jöttem.

Manóhangú Yasin vs búgóhangú Oszmán. Én talán pont a különbségek (esztétikum, kor, magasság:-)) miatt látom bájosnak a Yasin-Songül dolgot. (Bár van benne egy kis cukrosbácsi effektus, de nem annyira hogy zavarbaejtõ legyen). A Songül-Osman love számomra csak egy sima cuki tinilávsztori lenne, nem lenne vele bajom, de nem is érdekelne különösebben. Meg mivel az Oszmány gyerekre mint karakterre nem tudok férfiként nézni, ezért nem is fog meg annyira az õ szerelmi élete. Leszámítva a külsõ hiányosságokat, Yasin stílusa, udvarlása, kiállása nekem vonzóbb, ha pár fokkal szebb, vagyis inkább karizmatikusabb színész játszaná, belé hamarább beleszeretnék, mint Oszmánba. Így megértem Songült meg hát a szívnek nem lehet parancsolni. Búgó hangban egyetértek az nekem is bejön:-), mint színész ember (megnéztem a twitterét, igazi kis mûvész úr nem az a szelfikirály típus) biztos vonzó lehet az életben Oszmán színész úr:-) Ja amúgy ha már hangok, csak nekem tûnt fel hogy Yasin rendõrbarátjának milyen vicces fejhang hangja van?:-))

Meryemes cuccba megint belepillantgattam vérfarkaskeresési indíttatásból. Gondolom a tengerpartos birizgára gondoltál Adri. Eszembe jutott Anakin a Klónok támadásában "Nem szeretem a homokot, érdes és mindenhová behatol". Bocsi. :-) A vérfarkas akkor a kis göndör, bokros szemöldökû, Burak Deniz nevezetû színész által játszott gyerek? Mert azt a színészt én már egy ideje kinéztem magamnak, annyira cuki bölcsészfeje van, megnézném valamiben. De ez a sorozat nálam Meryem miatt esélytelen, meg idõm se lenne rá.

Éééés csoda történt! Befejeztem az Ask Yeniden elsõ évadát, vagyis 19. bölümöt. Adri te azt láttad? Sírvaröhögõs, Bear Grylls Bugra Gülsoy version, majd egy kis török Macskajaj. Ha még nem láttad és röhögni akarsz egy jót, ajánlom.

Megnéztem a Sadece sen-t is. Nos, nem az én stílusom sem a történet, sem a boksz (egyéni szoc. prob. a bunyós sportokat nem szeretem, nekem egy lecsúszott fotbalista romantikusabb lett volna, mint bokszoló) sem a hangulata, sem a pasi, így nem tudtam annyira belemerülni sem egyenként a karakterekbe, se ebbe a szerelembe hogy különösebben meghasson,... ráadásul színészek közt sem éreztem a kellõ kémiát. Összességében számomra elég amcsi stílusú volt , nem is tudom hogy volt benne valami török elem, de midettõl függetlenül, objektíven egy nagyon jól megcsinált, igényes filmrõl van szó. Nem bántam meg, hogy megnéztem. Török Hugh Laurie színész meglepett, valamiért nem néztem ki belõle sok jót. Mint férfi nekem nagyon nem..... de a hangja ohhh. A színésznõre direkt rákoncentráltam így hogy mondtad Erika, szerintem se volt annyira meggyõzõen vak. A Beren Saat-os filmet tényleg még meg se néztem, pedig kellene.
Jaj, és Adri!!! Na ki tûnt fel benne egy jelenet erejéig? Baris Arduc színmûvész úr, rögtön te jutottál eszembe. ;-))

Paramparca. Van már fb oldala is, írják a hozzászólók csupa idegenek játszanak benne, na mondom ez valami földönkívülis sorika lesz:-) Jaj de vicces vagyok, haha. De nagyon komoly, maffiózó arcok vannak benne, a sztorija elég szappanopera, szinkronos filmet alapból is csak végszükség esetén nézek, ráadásul a magyar kereskedelmi tv-n török sorit elkezdeni eleve necces, szóval nem hinném hogy nézni fogom. De azért meséljetek majd róla, aki igen.

Kvanci kontra Koncsíta, már csak az alliteráció miatt:-). Igen én is erre gondoltam hogy itt "harc" lesz:-) Mondom, én ezzel a Burakfiúval szimpatizáltam mert míg Kvancink kisugárzásában mindig érzek valami hidegséget, merevséget (bocs) addig szelfikirályunk olyan kis jókedvû, kellemes emberkének tûnik. De színészek meg pont fordítva érzem. Kvanci természetesebben, Burak nem tudok rá jobb szót, amennyit láttam belõle (nem sokat), nekem modoros. De hiszek neked Adri, te nézed. Bár különösebben nem érdekel, ki lesz a trónbitorló, nem nekem valóak ezek a széplegények, már rájöttem:-) Esetletleg akkor nézek bele vmelyik produkciójukba ha valami igazán érdekes, perverz, elvontabb karaktert alakítanak, szerelemi nyöszörgésekre már nem nagyon vagyok kíváncsi tõlük. Engem nagyon ritkán tud megfogni egy lávsztori amúgy, törökben konkréten a Karadayin, esetleg Seherén kívül egyiknek se sikerült.

Katának. Meggörgettem Zeitgeist, ZTM fb oldalakat. Zseniálisak!!!!! Eddig nem ismertem õket, igaz nem vagyok egy nagy fb-s. Annyit bólogattam mintha koncerten lennék. Fõleg bizonyos magyarul gyümölcs nevû külföldi politikussal kapcsolatos posztoknál. Talán nagyképûen hangozhat, de annyira sok újat nem mondott, (bár mondjuk azt speciel hogy éhezõ országokkal gyarmatadót fizettet bizonyos csigazabáló nemzet nem tudtam, ez még engem is meglepett:-)))))) de csak megerõsítette a gondolataimat. Birkalegelõkön azért nagykivetõn mutogatnám az ilyen oldalakat. No, tényleg fejeztem. Csak annyit akartam, hogy köszi, abszolút magamének érzem a gondolataikat, nagyon a vesszõparipa témáimat érinti, követni fogom.

Akartam még Feridézni, ma már nincs erõm hozzá, talán majd holnap, de nagyon jó dolgokat írtál Adri.
9/10
hanga45 2016 jan. 27. - 17:24:28 9/10
(281/760)
ADRI!!! NE ADD FEL!!! Nekem mára teremtek ide a csillagjaim!!! (Holott tegnap értékeltem, és akkor még kopasz volt a nevem mellett). :))
Már csak azt nem értem, hogy ha jól számolom, ez 9 csillagocska, és hogy ez hogy a fenébe jött ki. :) Elõször értékeltem Güneyt 8-asra. A nevem mellett ekkor még semmi. Aztán értékeltem a sorozatot 10-esre. A nevem csillagok nélkül árválkodott még mindig a fejlécen.
És mára lõn 9 csillagom. (Vajon átlagot számolt?) :D

Viszont a profilomat továbbra sem mutatja a kis rohadék itt bal oldalon. :))
Lehet, hogy büntiben vagyok, amiért a múltkor itt hagytam csapot-papot és leléptem.

Egyéb témákkal majd még jövök valamelyik nap.

UI: Mary, nálam jó vagy egy csomag cukrozott mogyoróra farsangkor. (Legyen mire hüppögni.):))