Téma: Bugra Gülsoy

9/10
hanga45 2016 ápr. 11. - 22:59:08 9/10
(360/760)
Uhhh!!! :))) Adjuk csak a tippeket, hátha olvassák õk is (Marytõl tudom, hogy igen nagy az olvasótábor.) ;)

Az a baj (vagyis nem is baj), hogy nálam egyre bõvül a repertoár. Ha az összes kedveltem benne lehetne egyazon sorozatban, igen érdekes - ámde annál izgalmasabb - végtermék születne. Csak az a baj, hogy lehet, hogy nem is lenne benne nõi szereplõ. :)) Mert azok között nincs kedvencem ezidáig. Nem kedveltem viszont annál több. :))
9/10
hanga45 2016 ápr. 11. - 22:27:05 9/10
(359/760)
Én Kenannal (vagyis Mahirral) sokszor vagyok úgy, hogy szinte lélegzet visszafojtva figyelem, hogy reagál majd egy adott szituációra. Kitör-e, mint a vulkán, megsértõdik-e (vagyis a szigorú arc), vagy váratlanul mosolyra derül-e elõször a szeme (ennek tényleg a mestere!), majd az arca. Sokszor okozott már meglepetést azzal, hogy másként reagált, mint amire számítottam volna tõle. :) Bírom ám a fickót én is nagyon! :))
9/10
hanga45 2016 ápr. 11. - 22:21:11 9/10
(358/760)
Nem mondod, hogy nem láttad az Ezelt?? ALAPMÛ!!!!! (Direkt üvöltöm). :)) Nagyon-nagyon-nagyon jó sorozat, tényleg tátott szájjal bámultam minden délután. A férjem akkoriban külföldön dolgozott, a fiammal voltunk itthon kettecskén, lazaság volt, így délutánonként rá tudtunk tapadni a TV-re. A fiam, miután vége lett, megnézte még egyszer...majd még egyszer... és még egyszer. Szerintem õ az Ezel sorozat egyik nézõi rekordere. :)
Viszont érdekes módon engem sem ettõl szállt meg a török õrület, hanem szintén a KG-tõl. ;) Nekem más oka volt (Kivanc), mint neked, de a lényegen nem változtat. Illetve pontosítok: a Kurt Seyt indított el a kivanci úton, ezt követte már tudatosan õmiatta a Kuzey, ezután pótlékként jött a Tiltott szerelem, majd a Gümüsbe kezdtem bele, de az nem kötött le, így jöttek a többiek, ezután már vegyesen, de Kivo film (Pillangó), sorozat (Menekse) azért prioritást élvezve, de itt már meg lettem fertõzve rendesen, és mára már úgy vagyok vele, hogy kitágulnak a pupilláim és az orrcimpáim, ha török film van a közelben (bármelyik színésszel), elérhetõ (lehetõleg angol) felirattal, mert azért érteni is szeretem. Nyilván azért nem teljesen lényegtelen a fõszereplõ személye sem, de lám, a számomra ezidáig teljes ismeretlenségbõl is ki tudom halászni a számomra érdekeset (Murat Yildirim), akit ezután tudatosan figyelek, és már el is kezdtem vadászgatni a sorozatait, filmjeit, pontosabban azok feliratos elérhetõségeit. És ugye itt jönnek képbe a kedves abláim (Adri), akik mindjárt ajánlgatnak is nekem filmet tõle. :) :*
Irigykedem a románokra, náluk állítólag nagyon sok török filmet, sorozatot adnak, van is egy külön weboldaluk, ahol románul feliratozva fent van egy csomó (innen történik a Menekse fordítás is.). Sajnos a törökével egyenlõ a román tudásom, így ez sem játszik nálam. (Amúgy hazudok: törökül már sokkal több szót, kifejezést tudok, mint románul, merthogy azon a nyelven tényleg semennyit. Még köszönni sem, nemhogy szerelmet vallani. Ámde törökül...). :))
maryriddle 2016 ápr. 11. - 21:48:21
(357/760)
Nekem is ez volt a gondom Nilayjal, nem láttam hogy annyira szenvedne Orhan miatt. Nem tudom hogy mi lesz az õ kapcsolatukból, talán Nilay részérõl ez nem is szerelem, inkább mintha megtisztulást várt volna az Orhanfiútól. Egyébként ennek örülök, hogy még is elcsábult a pénztõl, ergo halandó, mert õszintén szólva, amikor megláttam abban a nagymama kosztümben, a kötött zöld kardigánban a Kara házban, már kezdtem félni hogy elkezdik amolyan Ece-Melek módra szenté mosdatni a ribit.

Esküszöm Erika nekem a Karadayi és a Yeter az egyetlen az életemben. Csak mostanában más, nem filmes dolgokkal is foglalatokodom és általában olyan 11-éjfél körül jutok el oda, hogy elkezdjem nézni, aztán elálmosodom így egy bölümöt kb. 3 részletben/3 nap nézek meg mindkét sorozat esetében. Egyébként szerintem engem a KG óta megszállt valami török kór, mert azóta a sorozat óta hogy hány nem török filmet láttam egy kezemen meg tudom számolni. Még a kedvenc sorozatomat (Boston Legal) is a KG miatt hagytam félbe, és azóta se fejeztem be, ez több mint egy év. Ijesztõ hogy mit tett velem az a sorozat.

A kézmegfogós jelenetet én is imádtam!

Tudom, hogy az Ezel jobb mint a Seherezádé. A Seh-re véletlen találtam rá. Aztán néztem az interneten és mindenki Ezel lázban égett, de én meg mint alternatív leány már csak daccból is kitartottam a kis lenézett 1001 gece mellett. De majd pótolni akarom az Ezelt is, most hogy összeismerkedtem Kenan színész úrral, látni akarom bajusz nélkül is.
Amúgy tényleg van egy kis Gümüs-feelingje kivitelezésben (de szerintem a régebbi török sorik többnyire ilyenek), de azért itt magasztosabb az ask, nem annyira debilek a fõhõsök. Addig jó még kerülgetik egymást, nekem a Gümüsben is kb. az elsõ 10 rész tetszett valamennyire, aztán itt is megy az unalmas szakítunk-kibékülünk vergõdés. De annyira ment, hogy a végén sok nézõ, (köztük én is) már azt kívánta hogy menekülj Onur, és essen már pofára az a bestia Sehrezat. De nem :-(
9/10
hanga45 2016 ápr. 11. - 19:31:26 9/10
(356/760)
Mary kedves! De jó, hogy megjöttél és ilyen sokat írtál nekünk. Szokás szerint ittam szavaidat és hatalmasakat csettintgettem, helyeslõen bólogattam nagyon sok, általad felvetett dologra. :)
Az "ilyen NINCS" (és mégis van) téma nagyon-nagyon betalált. Bizony, bizony... Éppen egy ma aktuális dolgon (és annak megmagyarázása kapcsán) is valami ilyesmiket dünnyögtem. Van egy olyan nagyon rossz tulajdonságom, hogy iszonyatosan dühít, ha hülyének próbálnak nézni. Namármost ez az utóbbi években különösen gyakran fordul elõ, sajnos. És igen... Emberkék és az õ pozíció(ik)juk... "ILYEN NINCS" témáról ennyit.

Bizony, hogy elcsábult Nilay attól a sok (szerintem förtelmes) giccstõl, ami Kígyó Berdan gazdagságát hivatott ábrázolni. Szerintem amúgy valamennyi igazság biztos, hogy volt a mondandójában + magával is el akarta hitetni, hogy jó lesz ez így. És az is stimmelhet, hogy Orhant is így akarta kímélni és egy életre megutáltatni magát vele. A feltételes módot azért írom, mert Orhan távozása után nem láttam rajta azt a fájdalmat, amit normál esetben (és ha valóban Orhan miatt érzett szerelme és félteni akarása miatt mondta, amit mondott) éreznie kellett volna. Én ha ilyen célból állítanék a szerelmemnek magamról olyan dolgokat, amik tökre nem én vagyok és totálisan ellentétesek az értékrendemmel, az érzéseimmel, biztos, hogy utána beledöglenék. Szóval én nem éreztem az a "most veszítettem el õt örökre" katarzist. De az is lehet, hogy a színésznõ gyengusz, és nem tudta nekünk közvetíteni ezt a feelinget.

Igen, bevártalak (ámde nem tudatosan). :)) Magamból kiindulva és a tempódból ítélve úgy látom, nálad is azért vannak szép számmal fontossági sorrendben elõrevalóbb filmek, sorozatok. Megmondom õszintén, hogy szégyen, gyalázat, sötét, vagy nem sötét dolog, de én, ha valaki miatt végignézem egyszer ezt a sorozatot, az bizony Turgutunk miatt lesz. Hihetetlenül elszórakoztat. :)) Kisgyerekes anyukák, legyetek szívesek nekem segíteni, melyik rajzfilm állatra hasonlít ez a jóember? Tudom, hogy láttam már, de nem ugrik be, hogy melyik mesefilmben. Valami állat volt, tuti. Szerintem rozmár lehetett.
És az a monológ, amit Serdarnak levágott, miután visszakerült a cellájába! :)) Az az arcmimika... Hihetetlen egy figura!! :))
Nagyon tetszett, ahogy megfejelte a rabszállító buszban Nazif papa. (Ez kicsit olyan Kuzey-es volt, amikor az én gyönyörûségem szegény Barist küldte így meg a bírósági folyosón). :)) És mit szólunk - még mindig - Nazif papa tenyereseire a kocsmában? :))) Legalább most láthattuk, kitõl örökölte ez a Mahir gyerek ezt a verekedési technikát. :))
Nekem is tetszett a ceruzatöréses jelenet. De nálam a favorit az a rész volt, amikor Ferida és Mahir távozott a bíróság épületébõl, miután Feride megtudta, hogy leléptették. Iszonyat jó volt, ahogy a lépcsõn lefelé menet Mahir megfogta Feride kezét és összenézett vele, olyan "gyere, drágám, sz...rjunk bele, utánunk a vízözön, hadd tudja meg a világ, hogy mi összetartozunk" nézés és érzés volt. Feride helyében én is iszonyat biztonságban éreztem volna magam mellette. Nekem ez valahogy jobban tetszett, mint pl. egy csókjelent kettõjük között.

Más téma: szégyellem magam erõsen, de én bizony nem láttam a Seherezádét. Akkoriban párhuzamosan ment az Ezellel, és én azt a sorozatot néztem tágra nyílt szemekkel, mert hogy annyira tetszett, és annyira újdonság volt a korábban látott és nem török sorozatokhoz képest. De mivel azt írtátok, hogy kötelezõ darab, ezért azt is felveszem a megnézendõk listájára. (Talán most páran megdöbbentek, de a Gümüst sem láttam, csak valamennyit belõle.) :))
Adri által vetített sorozat is érdekelne. Erõsen felcsigázott ugyanis. ;) A Yeter is. :)) Szóval dömping van, vagyis lenne, ha annyi idõm lenne sorikat nézni, amennyit szívem szerint szeretnék. Talán majd egyszer, szép lassan sort tudok keríteni mindegyikre. Az Éjszaka Királynõje oldalon már be lett harangozva, hogy nem maradunk sorozat nélkül, ha ennek vége lesz (sajnos hamarosan, és nagyon sajnálom, mert iszonyatosan tetszik), mert nekiállnak majd egy másiknak. Hogy melyiknek, az még egyelõre titok, mindenesetre nagy örömmel és kíváncsisággal várom. Hátha a Yeter, vagy a Kirali Ask lesz az. ;)

Most lépek, több észrevételre, reagálásra sajna nincs most idõm.
Csók mindenkinek! :))
maryriddle 2016 ápr. 11. - 17:13:09
(355/760)
Ééés megint itt vagyok.

Karadayi. Akkor ugyanott tartunk Erika abla. Megvártál, rendes tõled :-)
És nekem ugyanez jutott eszembe Nazif papáról. Hogy ILYEN NINCS! Hogy minden bizonyíték Turgut ellen szól, megkínozták Nazif papát, Safiyét, szakértõ mondta ki, hogy szándékos volt Mahir anyjának a tûzbalesete,inkább lelövi magát a csicskása a tárgyaláson minthogy megszólaljon, végig sorra hullanak a fejek Turgut körül, eljátssza a saját halálát megöli a feleségét aki koronatanú lett volna az ügyben, a gombját megtalálták az ügyészben, stb stb stb, és még mindig neki hisznek, õ a Kahraman Savci. Ez NONSZENSZ.
Aztán tudod mi jutott eszembe, hogy amikor figyelemmel követem, itt a 21. századi magyar, európai híreket, olyankor ugyan így kiáltozom magamban: ilyen nincs, hogy ilyen világban élünk, nem lehet hogy xy vezetõ pozícióban lévõ emberek ennyi mindent megengedjenek maguknak és ne legyen következménye, miért hagyják ezt, és miért kell ennek így lennie. Ez NONSZENSZ. Kb. mindennap felteszem magamnak ezeket a kérdéseket. És mégis létezik.
Ezért hogy a 70-es évek Törökországában megtörténhet egy ilyen ügy, ha nem is mindennapos, akár elképzelhetõ is lehet. Lehet, hogy én túl pesszimista vagyok, vagy csak túl sok hírt olvasok, de én a Nazif ügyre mint ennek az igazságtalan világnak a leképzésére tekintek. Kegyetlen, mint az élet. Számomra ez a Karadayi elsõdleges mondanivalója. A szerelem meg a többi csak mellékes. És csak azért elviselhetõ ez a sok gonoszság, mert ez az aljadék Turgut annyira jópofa és vicces. Talán a készítõk + a színész is a sok sötétséget akarják kompenzálni ezzel a karakterrel. Meg még azért mert a sok gonoszság mellett rengeteg szeretet van ebben a sorozatban/a Kara családban. Ezt viszont többek között a KG-ból nagyon hiányoltam, ezért pl. engem az a sorozat sokkal több rossz és kevesebb jó érzéssel töltött el, mint a dayi.
Amúgy az 59. bölüm tárgyalásos jelenete valami zseniális volt, a ceruza, libabõõõr.

Még a Nazif papa/igazságszolgáltatás témához visszatérve, januárban olvastam egy durva esetet, és ez nem Törökországban, hanem demokrácia hazájában történt, esetleg ha valakit érdekelnek az ilyen bûnügyek, nekem Nazif papa jutott róla eszembe:
http://444.hu/2016/01/09/egy-igaz-tortenet-amitol-megrendul-a-hited-a-civilizacioban

Ami nagyon idegesít, az Mehmet Saim. Még a múltkori rész kapcsán, amikor kihajította Feridét. Ezt nem teljesen értem, Salih Ipek sokkal könnyebben lemondotta a családjáról. Lehet hogy durva amit mondok, de egy ilyen apát hogy lehet sajnálni, aki ki tagad a szerelmed miatt???? Hogy tud neki könyörögni, egy felnõtt, intelligens önálló nõ? Hogy lehet az ilyet tisztelni? Hogy tudja nem megutálni? Megértem azokat akik félelmükben meghunyászkodnak az apjuknak, de Feride tiszteletbõl és szeretetbõl teszi ezt. Tudom, hogy török kultúra, de az emberi érzések csak nem mûködnek teljesen másként náluk.

Orhant viszont életemben elõször megsajnáltam, csoda történt. Szerintetek volt igazság abban amit Nilay mondott, vagy csak így akarta menteni Orhan bõrét, esetleg önmagával is el akarja hitetni hogy így érez, hogy könnyebben megbékéljen a helyzetével? Én azért láttam rajta, hogy elcsábult kicsit amikor meglátta Kígyó Berdan házát, ékszereit, ruháit. Amúgy nekem is ugyanez az érzésem vele kapcsolatban, meg Melih-vel is, mintha nem tudnák hogy mit kezdjenek velük a forgik. Sokat akar a szarka, de nem bírja a tolla esete.

Yeter. Hát Turgutunk nem majdnem úgy járt, mint Kõmíves Kelemenné? Csak õt nem malterba keverték, hanem befalazták szegénykémet.:-)))))) Lehet, hogy ez nem olyan vicces?:-))))) Amúgy Adri nem, nemm veri a feleségét, se a gyerekeket. Viszont most megbizonyosodtam hogy tényleg szereti a nõ még mindig. Yekta amúgy nem tipikus török férfi, inkább az európai pszichopatákra emlékeztet. És én sem tudom utálni, mert annyi megható, szánalmas jelenete van, és ha nem is jól mutatja ki de szereti a gyerekeit, és másra se vágyik jobban mint a szeretetre, nem tudok mit kezdeni vele. Már-már drukkolok hogy jöjjön össze a család. Viszont egy ilyen embernek aligha lehet happy end. Fogalmam sincs hogy mi lesz a vége.

Többi témához, csak röviden.
Russel-es filmet én is köszönöm, megkönyvjelzõztem, kíváncsi vagyok rá.

Kösem. Nem tudom mi van velem, de engem érdekel a Kösem, egyszer belenéztem és lehet hogy nyáron azt is elkezdem. A Szulejmán nekem is stoptáblás, attól mindig van egy ilyen klausztrofób érzésem, mert annyira látszik hogy egy stúdióban van felvéve és ettõl olyan mûanyag az egész. Viszont a Kösemnek van egy jó hangulata, szép a képe, a díszletek, stb. Hát Öykü nem lesz soha a kedvenc színésznõm, de elviselhetõ, nincs annyi problémám vele mint Cemrével.

Meneksével most keltetted fel az érdeklõdésemet Erika. Húúú... Ezt nem gondoltam volna. De nõttek a szememben Ece-Melekék meg Hilal néni is. Lehet hogy túl sokat gonoszkodtak a korábbi sorozataikban (Menekse, TSZ), ezért enyhült úgy meg a szívük a KG-ra? Egyébként ha nincs koncepció, mondanivalója akkor tényleg gáz kinyírni a fõhöst. Inkább a KG-ban tették volna meg. Bocsi, de ott tényleg akkorát ütött volna. Ez az Ibolya ránézésbõl se ér annyi szenvedést. Olyasmi mint Nilay, annyira buta tekintete van. Még ismeretlenül is sajnálom szegény Halil gyereket.

Életszerûtlen hülyeségekrõl. Hát, igen. Vannak olyan dolgok, ami nekem is túl sok (fõleg a nagyvárosi lányok szüzességõrzése, szerintem kb. mi többet tudunk az iszlámról, mint mondjuk Cemre :-)) de összességében én bírom ezeket a hülyeségeket a törökökben. Õk ettõl különlegesek. :-) Kenanné vígjátéka féle filmek, lehet hogy Európa-közelibbek, és a török fiataloknak biztos jobban tetszik, de én pont azért is nézem a törököket hogy ne azt lássam, amit pl. amcsikban. A prûdségük például nekem tök poén, meg ahogy mi is itt elcsodálkozunk már egy-egy merészebb csókjeleneten, ami más filmekben fel sem tûnne az itt unikumnak számít. Szóval ezek nélkül a dolgok nélkül szerintem kiveszne belõlük az a báj, ami számomra különlegessé teszi ezeket a sorozatokat. :-)

Na most ennyi,asszem mindent elmondtam, amit akartam. Ha még sem még kiegészítem.
Güle, güle.
maryriddle 2016 ápr. 11. - 15:24:28
(354/760)
Üdvözletem a barlangnak!
Kis fáziskéséssel, de itt vagyok nagy örömötökre. Adri lehet a projektort ma kicsit kölcsönkérem.

Rambógyerek sorozatát meglestem. Beletekergettem pár részbe, a sztorit nem nagyon tudtam összerakni ennyibõl. A benyomásom róla, lehet hogy tévedek, hogy ez kicsit ilyen török-iszlám, TTT-n belül erõsen Támogatom kategóriás propaganda sori nemde? Csak mert ezeknek a sorozatoknak mániája hogy legyen valami erkölcsi üzenetük, ítéletük, ezért nem találkozhattunk még sosem nõverõ fõhõssel, itt nem tudom hogy mennyire negatívumként van bemutatva az erõszakosság. Meg ez a polón keresztüli sebápolás, az ártatlanarcú, alázatos fõhõsnõ és a katatonagyerek. Roppant gyanús. Az erõszakolós, margarétást részt nem találtam, esetleg ha emlékszem hol volt Adri, írd már meg, köszi.
Egyébként már írtam, hogy akarok nézni ilyen kendõs teyzés, bajszos amcás falun játszódó, török szokásjogokat bemutató sorozatokat, szóval ha tudtok még ilyeneket, ne kíméljetek. A Benim icin üzülme érdekelt volna még, de az Rotakapás, meg a már említett cuki-baltás-Barisos sorozat, de azon inkább röhögtem mint szörnyülködtem. Rambógyerek amúgy nekem inkább ilyen kurd Zek Efron mint Baris Arduk:-) De az a szakáll filmes baki, javítsatok ki ha tévedek, de a egy katonának nem lehet szakálla! De még ezzel a szõrrel is túl kölyökképû volt az én ízlésemnek. Szóval engem így, amennyit láttam, nem fogott meg a karaktere, se a külseje, viszont el tudom fogadni a vonzódásod miértjét Adri. Van ilyen:-) Nekem pl. Sonny vonzóbb volt a Keresztapa 1-ben, mint a jófiú Michael, pedig alapból a maffiózókarakter számomra visszataszító.

Seherezádé, Adri. Ez a sorozat szerintem a török sorozatrajongók alapmûveltségéhez tartozik. :-) Na jó, ezt nem gondoltam teljesen komolyan. De tényleg, hatalmas siker (és még ma is megveszik országok), magam sem értem teljesen, hogy miért. Érdekes sorozat, mert nem jó, de közben mégis jó. A forgatókönyve egész jelentéktelen, nevetségesen gagyi elemekkel, felesleges, idegesítõ szereplõkkel, önismétlésekkel összességében "van benne valami" kategória. Nekem ez volt az elsõ, akkor még új volt ez a török világ (és ebben tényleg jó sok török elem van, annak ellenére hogy a mûvelt, felsõ tízezer életét mutatja be), talán ezért, de megfogott, szerettem.
A sikert én leginkább Halit nagyapónak tudom benne. Maga a karaktere, Onur bey, egy hímsvoniniszta-papucs keverék, betegesen féltékeny bunkó, öltönybe csomagolva. Na, romantikázni azért tudott. De akkoriban valahogy bejött ez a nyálasság, az újdonság erejével hatott, nyugati filmekben ilyet nem mond férfi hogy 1001 éjszakán keresztül is várnék rád. Én lehet hogy kiröhögném ha ilyet mondana nekem.:-) De Halit színészi játéka tette mégis vonzóvá ezt a férfit, és egy idõ után 1-2 bölüm után fel sem tûnik hogy milyen csúnya :-) (Egyébként az egyetlen ember akivel tudok lájvban beszélni török sorikról egy 15 éves unokahúgom és õ azt mondta hogy az osztálytársai SZULEJMÁNBA szerelmesek!!! :-)))
Begüzar sokkal jobb színésznõ már a Karadayiban, viszont a Seherében szerintem szebb volt. A karaktere elég Boszporuszbafojtós jégcsapkirálynõ típus (Seh port fórumon írta valaki hogy ha meglátja azt a mártír arcát kinyílik a bicska a zsebében, ismerõs érzés :-))
Akkoriban még más lehetett a módi, az emancipált nõ volt talán a divat nem a lomposüldözõ, mert ennek a nõnek még a seni seviyorum is alig állt a szájára, nem hogy szerelmes nagy monológokat lenyomjon mint Cemre vagy Feride.
Érdekes hogy Sehrezatnak nem hittem el, hogy szerelmes Onurba, de az mégis érzõdött hogy a Bergüzar szerelmes Halitba, talán ez az érzés fogta vissza a színészi játékát? Mert közben zajlott ám a nagy szappanopera a háttérben, nem tudom tudjátok-e, hogy pl. Halit megnõsült egyszer a Seh. alatt, és Bergüzar volt az esküvõi tanúja! :-)) Jó, így utólag könnyû okoskodni hogy tudjuk mi lett a vége. Amúgy szerintem ha én szerelmes lennék a színészpartnerembe akkor inkább gátlásosabb lennék, fõleg ha nõs is, ezért nem osztom azt a véleményt, hogy ha nagyon jól mûködnek együtt akkor tuti, hogy igazából is mûködnek együtt;-). Bár ki tudja. Én nem véletlenül nem vagyok színésznõ:-)
Egy kis ízelítõ. A "fekete éjszaka", siyah gece: 10:30-tól a lényeg. https://www.youtube.com/watch?v=UAxqbAkQbuo Már a 2. bölümben volt szex, méghozzá pénzért!

És most jön az igazán TIZENNYÓCPLUSSZOS rész.
Kiralik askos Extra hot részhez hozzászólva: igen-igen, török sorozat szinten tényleg elég keményen tolják. De ezek inkább amerikai csókók. Mert hogy én a múltkor tube böngészés közben beleütköztem ilyen török mûvész(???) filmekbe és olyan dolgokat láttam, hogy azt el se tudjátok képzelni. Konkrétan széttárt lábakat, fedetlen melleket és rendes, lihegõs szexjeleneteket. Többet is láttam, de hármat jegyeztem meg. Direkt linkben nem ismerem betenni, mert nem tudom engedi-e a port.hu szabályzat, de így kiírom hogy tudtok rákeresni, ha valakit esetleg érdekel.
1. Medcezir ªebnem Dönmez Seviºme Sahnesi Sansürsüz (Ez a KG-bõl Melda)
2. Beren Saat Unutulmaz Seviºme Sahneleri
Ez utóbbiban az irónia, hogy errõl az Erkan Petekkayáról olvastam hogy a legnagyobb prûd színész egész törökhonban, olyan szinten hogy nem vállal csókjelenetet, rendezõt, partnernõt (akiben nehezményezte, hogy egyedül neveli a fiát) már elüldözte a sorozatból, na és õ is szerepel ebben a filmben.
A harmadikat meg csak a poén és az érdekesség kedvéért. Tudjátok ti hogy mit mûveltek a 80-as években a török filmiparban???? Hát nem a Szomszédok török verzióját... Cím: Kadir İnanır Hemºire Ahu Tuğba Erotik Dakikalar.
Ebbe nézzetek bele lütfen. :-) Igaz, hogy kicsit vicces, de ez egy majdnem 6 perces(!) szexjelenet... kis NDK-s pornós feelinggel, ápolónõ, bajúsz... Én komolyan teljesen kiakadtam. (Errõl jut eszembe, Turgut ápolónõje is hogy oda volt Turgutért... ezek a török ápolónõk mind ilyenek?!)
Azt hiszem, valójában nagyon keveset tudunk mi még a török filmvilágról. Csak egy kis kirakatba kitett részét ismerjük, a "mocskot" meg direkt rejtegetik elõlünk! :-(
Kiralik askhoz visszatérve. Én régen amúgy belenéztem, de ott már eléggé csókolták egymást, leányzó a fiú ingjében ült a konyhaasztalon meg ilyenek, szóval azt hittem õk már komoly birigzálásokban vannak, de akkor még csak most jutottak el a beteljesülésig? Amúgy a Fox õscég úgy tudom hogy amerikai, lehet azért ilyen szabadosak (az Ask Yenident is õk csinálják, meg úgy tudom õk inkább ilyen könnyedebb, nem szappanos sorikban utaznak inkább). Baris Arduk színmûvész úr látványától én még mindig nem termékenyülök meg (túl kicsi az orra! ezt talán te is említetted már Adri), szóval megértem a színésznõt, hogy inkább kitart a csúnya partnere mellett. Na de azért tényleg jóóó így is, érezhetõ a feszültség köztük.

folyt köv.
9/10
hanga45 2016 ápr. 11. - 14:14:11 9/10
(353/760)
Na, akkor ez szép lesz. :)) Amúgy fogalmam sincs, miért ez a börtönjárás a mániájuk. Az is vicces, hogy ebbõl a Kara családból rendszerint két tag mindig megtalálható a sitten. Hol Nazif papa Mahirral, hol Nazif papa Orhannal, illetve volt, hogy Mahir és Orhan. (Olyan még ugye nem volt, hogy Nazif + Mahir + Orhan egyszerre lettek volna bent?). ;)
Amúgy ezt a szegény Orhant elég régóta ott pihentetik, néha olyan érzésem van, mintha a forgatókönyv írók lepakolták volna oda szegényt, mint egy csomagot, és ott várakozik, amíg a család többi tagjával folynak a történések, õ meg csak ott van.
De ezt lehet, hogy csak azért érzem így, mert elég rapszodikusan nézem ezt a sorozatot és van, hogy több hétig bele sem kukkantok.

Nem bánom én már, hogy ki lesz Kivo párja, csak már lássak tõle valamit az Akbank reklámokon kívül. :)) (Cansu Dere-t sajnos nem túlzottan kedvelem, a Szulejmánban egyenesen ki nem állhattam. Ehhez azért nagyban hozzájárult a szinkronhangja, amitõl szó szerint kiráz a hideg. Mindegy, jöjjön õ, de tényleg már jöjjön végre az a sorozat! A címe ígéretesen hangzik, remélem nézett is lesz, mert ha két hónap után leveszik majd a mûsorról, akkor eret vágok. :)))
9/10
hanga45 2016 ápr. 10. - 22:41:09 9/10
(352/760)
Fogalmam sincs, mi lehet a gond. Engem is megtréfált már párszor ez az oldal. :))
Remélem, hogy azért sikerül majd orvosolni a problémát és láthatjuk a képeket valamilyen úton-módon.

Idõközben Karadayioztam egy kicsit, de el is ment a kedvem.
Igazán nem akarom megbántani a sorozat rajongóit, de


mivel nem tudom, ki hol tart, ezért biztos, ami biztos, kiteszem hogy

SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!







Na szóval hányszor csukják még vissza a sittre ezt a végtelenül jóságos, és amúgy nagyon szimpatikus Nazif papát? Mert egyszer-kétszer még én is elkeseregtem vele és rajta, de bevallom õszintén, most már kezd egy kicsit fárasztani és nem is akartam elhinni, hogy ilyen blõdség létezik. Számtalan bizonyíték van, hogy az aljadék (ámde igen jópofa és szórakoztató) Turgut bátyánk keze van benne, ráadásul igen mélyen a kakában, és mégis, kutyát nem érdekelve ismét Nazif bátyót ítélték el. Van ember, aki ezt elhiszi és életszerûnek találja? :)))
Na mindegy.

Oszman és rosszcsont tesójának vígasztalós, piavivõs jelenete viszont nagyon tetszett. Van ott érzõ szív... :)
9/10
hanga45 2016 ápr. 10. - 20:04:51 9/10
(351/760)
Jajj, de kár, hogy nem tudod feltenni!!!
Nagyon klassz lehetett ezeket a helyszíneket (és persze Isztambult) élõben látni. Egyszer talán nekem is sikerül. :) Nagy-nagy álmom!
9/10
hanga45 2016 ápr. 10. - 19:16:26 9/10
(350/760)
Nagyon igazad van! Az Ezelnél én a mai napig nem értem, hogy miért kellett kinyírni gyakorlatilag az összes szereplõt. Mondjuk annyi pozitívum azért volt benne, hogy nyitva hagyták a végét, lehet találgatni, hogy ki nyitott ajtót. :) Errõl jut eszembe: mintha lett volna akkoriban arról szó, hogy mozifilmet akarnak csinálni belõle (esetleg folytatást). Vagy rosszul emlékszem?

A Karadayi-nál tudom, mire gondolsz. ;)

Amúgy lehet, hogy nem is Hilal asszonnyal van gondotok a Kuzeynél is, hanem inkább a forgi írókkal? Hiszen õk alakítják a sztorit.
9/10
hanga45 2016 ápr. 10. - 17:28:46 9/10
(349/760)
Adri drága, elõször is köszönöm a Murat filmet, amit a múltkor ajánlottál. Letöltöttem, angol feliratot is találtam hozzá, úgyhogy valamelyik nap ez lesz az esti programom.:)

És most jöjjön a régóta beígért Menekse kiborulásom:

Amit a forgatókönyv író páros ezzel a sorozattal csinált, az nálam kimeríti a bûncselekmény fogalmát. Iszonyatosan dühös vagyok rájuk, és a vérnyomásomat sikerült feltolniuk az agyvérzést kiváltó állapot határértékre.
(Pedig ez egy jó kettõs, a Kuzeyt is és a Kurt Seytet is õk követték el.)








SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(Kedves olvasóink! Aki nézi ezt a sorozatot, az innentõl ne olvassa tovább!)







A kiborulásomnak nem a Kivanc Tatlitug, mint szinész iránt érzett olthatatlan imádatom az oka, tehát félreértés ne essék. De amit ez a Halil fiú elszenved ebben a sorozatban, az már nekem is sok. Beleszeret ebbe a szerencsétlen nebáncsvirág ártatlan kis Ibolykába, aki véleményem szerinte se nem szép, se nem okos. Követi mindenhová, kockáztatja érte az életét, majd mikorra végre sikerül leküzdeni egy csomó akadályt és végre boldog lehetne, hiszen elveszi feleségül, a lány képtelen neki odaadni magát, mert hogy kísértik a szörnyû emlékek az elsõ nászéjszakájáról (amirõl kiderül, hogy kismiska ahhoz képest, ami még a nagyon is közeli jövõben vár rá.) Szóval Halilunk nem haraphat bele az almába (figyelsz, Adri?), még csak meg sem nyalogathatja a héját, mert a mi kis Ibolyánk hideg, mint a jégcsap, tehát elõbb ki kellene olvasztani. (Valószínûleg a csóktól is irtózik, mert ilyesmit sem láthatunk). Szóval a megértõ úriember Halilunk tûr (és szenved, mert hát azért férfi õ, mégpedig a legjavából.) Miközben sajnálkozva morzsolgatjuk a zsebkendõnket és azt találgatjuk, hogy Ibolykának vajon mennyi idõbe fog telni, mire kiheveri az elsõ nájéjszakán átélt traumát, hoppplá, mi történik? Na mi?? Hát az, hogy ez a beste elsõ férj nem elrabolja és most aztán TÉNYLEGESEN meg is erõszakolja a mi lánykánkat?? VILÁGVÉGE, kérem szépen, VILÁGVÉGE. Itt már tudjuk, vagy legalábbis erõsen gyanítjuk, hogy ebben a sorozatban bizony nem fogjuk a nyálunkat csorgatni semmiféle ágyjeleneten, mert hogy itten olyan nem lesz, Ibolyka a büdös életben ki nem heveri ezt (itt már azért jóval megértõbbek vgyunk, mert ez azért tényleg nagyon durva és csúnya dolog volt). De lássunk csodát (amik azért igenis léteznek): az utolsó részek egyikében azért csak eljut a történet (és a két szerelmes kapcsolata) olyan magasságokba, hogy megtöténik végre a (nézõk, de legfõbbképpen Halilunk) által hõn áhított aktus. Sõt több is követi. Hurrá!! Halil nem szenved tovább!!! (Én személy szerint ennél a résznél mérhetetlenül megkönnyebbültem és tiszta szívembõl örültem Halil örömének). Nagyszerû! Pipa! Jöhet a boldog vég, család, gyerekek, kiskutya, tengerparti vityilló, miegymás, hiszen annyit szenvedtünk ebben a sorozatban, hogy itt már csakis ezt a befejezést érdemlik a nézõk (és a szerelmesek). Ráadásul felbukkan Halil halottnak hitt édesanyja, közben ugye kiderül, hogy az édesapja is él (Mithat bácsikánk a huncut apuci), szóval együtt végre "papa, mama, gyerekek, csupaszív, szeretet", "kefélnek, mint a nyulak, élnek, mint hal a vízben, boldogan, míg meg nem halnak" (Elemi ösztön c. filmes idézettel élve). Minden adott egy boldog véghez.

De nem. A kegyetlen forgatókönyv írók közbelépnek.


És kinyírják Halilt... :(((((


Mikorra végre learathatná a jól megérdemelt boldogsága gyümölcsét, a forgatókönyv írók agyonlövetik azzal az elmebeteg Mustafával. Csekély vígasz, hogy a dilis gyilkos is beadja szinte pár pillanat múlva a kulcsot.

Szóval a legmélyeb tisztelettel a hangomban kérdezem: ERRE MIÉRT VOLT SZÜKSÉG?? Mi volt itt a koncepció? Ütött ez a sorozat a szó minden értelemben enélkül is, hiszen ritkán látni ennyi szörnyûséget 36x120 perc alatt.
Itt kell elmondanom, hogy ezidáig még semelyik fõszereplõt nem sajnáltam így semelyik sorazatban, mint a mi kis Halilunkat. Annyira értelmetlen volt ez a vég, hogy nem gyõzök magamhoz térni. Áhhhh!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!




SPOILER VÉGE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!





Megyek és iszok valamit.
Sziasztok.
maryriddle 2016 ápr. 06. - 12:29:27
(348/760)
https://www.facebook.com/ashleyschannel/

Azt hiszem õ feliratozza a Kiralik Askot (vagy csak megosztja?)
9/10
hanga45 2016 ápr. 06. - 12:21:52 9/10
(347/760)
Munka közben ráengedve zenefelismerõt és berohanva itt küldöm a találati eredményt: Keyfi Yolunda Aski Sonunda eme zeneszám találata.
Yeter felirat, mint utóbb kiderült (miután belenéztem) téves riasztás volt, néhányhoz van csak elkezdve a felirat gyártás - fordítás. (Amúgy amarán).
Csóközön mindenkinek, lobog a hajam, annyira dolgozom.
maryriddle 2016 ápr. 05. - 16:08:03
(346/760)
Adriiii :-) https://www.youtube.com/watch?v=xEb87JQ9CKQ
A klipet is érdemes megnézni.
Elsõ kívánságom pedig: szervezd be nekünk Hilal ablát a fórumra (és egy tolmácsot is hozzá), a másik kettõnk még gondolkozom :-)
A kép csak a vayy vayy hangulatot, peteéréseket fokozandó :-)

Most csak ennyi, még nem dolgoztam fel mindent, de majd jövök vmikor.
9/10
hanga45 2016 ápr. 04. - 17:50:40 9/10
(345/760)
Drága Adri! :))

Jegyzeteltem, míg olvastalak és néztem a vetítést. Ha nem baj, szerkesztés nélkül közreadom. Íme:


Jegyzet eleje:

A zene isteni!!! Imádom ezt a nyelvet és a zenéjüket!!! (Hallgatás közben libabõr).
Miniszoknya + hófehér lábak + bakancs = törökhoni divat? (Csak én még eddig nem ismertem). (Holnap így menni munkába!!!)
Güzide nem csak ártatlan, szomorú nézésre képes. (Jól meg van puszilgatva, aztamindenségit). A csókok nyelvesek? Szerintem nem (ahogy elnézem, de lehet, hogy tévedek). Mert akkor lenne csak az über igazi!
Az extra hot adás tényleg EXTRA HOT volt. :)) (Tetszett nagyon!!!) ;)) A srác nem az esetem, de kimondottan jó testû (nagyon is!). És ez tényleg egy vígjáték? Ilyen kis limonádé jellegû? Jéééé!!v

Csillagszemû juhászos Burak nézés: annyira, de annyira találó. :))
(Jajj, de jókat szórakozom, míg olvaslak (és mozizok), drága Adri ablám! Teszem ezt szesz nélkül, de így is meg vagyok részegülve a látványtól (youtube videók).

Jegyzet vége, a többi már nem ösztönös írka, hanem gondolatok elõzték meg. :))

Megnéztem a Rambó gyerekes ajánlódat is, valóban van egy érdekes (nekem is tetszõ) hangulata.
Most látom csak, hogy annyi, de annyi jó török sorozat van! Azt hiszem életem végéig el tudnám õket nézegetni. Kb. 2 év múlva el is jutnék szerintem arra a szintre, hogy már érteném is a nyelvet. De amúgy egyre többször jut eszembe, hogy el kellene kezdenem valami török nyelvtanfolyamot.

Köszönöm a Murat-Beren Saat filmajánlót! Mindenképpen meg fogom nézni. Remélhetõleg találok hozzá videót, és ha szerencsém van, még talán angol feliratot is.

A Pillangót szerintem semmiképpen ne hagyd ki. Nekem bekerült a török kincses mappámba, amit egy külön meghajtón õrzök. Mivel annyira tetszett, magam is megpróbálkoztam a fordításával, találtam hozzá szuper minõségû videót is, így megfeliratoztam + ráégettem magamnak. Fel is töltöttem két helyre, de mindenhonnan letiltották, mivel szerzõi jogokat sértettem. :) Amúgy nem publikálásra szántam, csak saját magamnak, a nyilvánossá tétel elõtt már több hónapja itt lapult a gépemen. Hirtelen ötlettõl vezérelve osztottam meg másokkal, és az ismerõseim közül, akik megnézték, gyakorlatilag mindenkinek nagyon tetszett (középkorú korosztály, nem a tinik, akik csak Kivo kék szemei miatt nézték.) Szerencsére van pár ismerõsöm, akik hozzám hasonlóan nyitottak az amerikaiakén kívül más népek filmjeire is, és nekik is vannak ilyen ismerõseik, így kézrõk kézre járt a film (amíg elérhetõ volt). Ennek a filmnek is van egy különleges hangulata, amit én nagyon-nagyon szeretek, és Yilmaz Erdogant pedig egy zseninek tartom. Színészként is és a film rendezõjeként is hatalmasat alakított.
A feleségérõl már nem vagyok ilyen jó véleménnyel. Nem tehetek róla, de valami miatt engem az a nõ idegesít, és sehogy sem sikerül megkedvelnem, pedig láttam már több filmben is.

Királynõs sorozat: iszonyatosan mérges vagyok, hogy csak 15 részes lesz. Pedig elnézegetném még sokáig, és a fordító + feliratozó csapat nagyon profi, hogy ennyire naprakészen tálalják elénk a részeket. A fordításuk is tetszik. Ami egyedül picit zavaró volt benne az elején, hogy annyi szöveg van egy képkockán, de aztán hamar megszoktam, mert gyorsan elolvasom, aztán kedvemre nézegethetem az arcokat, míg vált a kép egy újabb feliratra. Szóval ez tényleg csak az elején zavart picit (és tényleg nagyon picit).
Hüma: számomra a legunalmasabb karakter és sem õ, sem az õt alakító színésznõ nem szimpatikus. (Ráadásul bõrgyógyászati dolgozóként folyton azt a hatalmas anyajegyet nézegetem az arcán. :)) Nevezetesen, hogy az most egy jóindulatú anyajegy, vagy valami egyéb? És hogy azt miért nem távolítatta még el? Szerintem ugyanis csúnya, és nem szexepil jellegû. De ez tényleg csak zárójelben). Sümbül aga, alias Hakan nekem is egy talány. Az elején egy haszonlesõ valakinek gondoltam, de mostanra már nem tudom én sem hová tenni. Én is azt hiszem, hogy vele kapcsolatban lesznek még meglepetések, és elbillen majd valamerre a mérleg nyelve.
És hát hadd ejtsek pár szót Oktayról. :) Bocsánat, de nekem valami miatt mindig az jut róla eszembe, hogy õ egy nõ, akit férfivé operáltak (Kapaszkodjatok, van ilyen ismerõsöm). ;) Benne például biztos vagyok, hogy pozitív meglepetés lesz.

Meneksével a következõ beköszönésemkor jövök. Most fel kell tennem a vacsorát (de már nagyon!).

Még egyszer köszönöm, DJ Milli, egy élmény volt!! :)))) (Esküszöm, megtanulom azt a jó kis számot, és valóban, nyelvgyakorlásnak is kitûnõ. Csak egy baj volt vele: a látvány annyira magával ragadott, hogy tátott szájjal bámultam, a szöveget meg el is felejtettem közben olvasgatni.) :))
9/10
hanga45 2016 ápr. 04. - 14:02:23 9/10
(344/760)
Jó és szófogadó kislányok vagytok, ezt már szeretem. :) Mindenki lejelentkezett, én pedig megnyugodtam. Örülök, hogy jól vagytok, a lábadozó Marynknek pedig geçmiº olsun! :)

Karadayi tegnap is annyiban maradt nálam. Helyette letöltöttem ennek a Murat nevû fiúcskának két filmjét, ez egy ilyen folytatásos akármi, de sajnos az elsõ része nekem nagyon nem jött be. A második része már valamivel jobb, azt viszont tegnap este már nem tudtam végignézni, csak félig. Vígjáték amúgy, de az elsõ részén még csak a számat sem húztam el. A másodikon viszont már igen, úgyhogy az határozottan jobban sikerült. Mondom én, hogy én nekem jobban bejön a sírás ezekkel a törökökkel, mint a kacarászás (pedig amúgy szeretem és értem is a viccet, és imádok hatalmasakat röhögni). :))

Elhatároztam, hogy kutakodok kicsit az újdonsült kis kedvencem munkássága után (elég klassz a listája), és igyekszem megszerezni, amit csak tudok tõle. Nálam sajnos csak az angol feliratos verziók jöhetnek szóba, ugyanis jelenleg csak Kivanc miatt tudom/tudnám/tudtam magam rászedni arra, hogy törökül nézzek meg bármilyen filmet, sorozatot. :))

Mary, a Menekse dühöngésemmel egyéb etikai okokból (felirat gyártásból adódó elõnyöm - mivel én már tudom magyarul, hogy mi fog következni) megvárnám a sorozat végét, és majd akkor önteném ki magamból. De iszonyatosan dühít az egész, annyit mondhatok. :))
Most nincs idõm többet írni, majd még jövök.
Napozzatok, sütkérezzetek, aki teheti. Itt a nyár. :)
maryriddle 2016 ápr. 03. - 17:20:06
(343/760)
Itt vagyok én is, Merhaba!

Jöttem volna hamarabb, de mentségemre, beteg voltam/vagyok, nem bírom az idõjárásváltozásokat.

Az éjszaka királynõjébe én is belenézem már régen, és igen, láttam a tengerpartos birizgát ;-) Meg is lepõdtem. Amúgy nálam is tervben van, Murat úr (és a Burak Deniz gyerek) nekem is bejövõs, a hangulata is tetszik, az elmebeteg család meg fõleg kecsegtetõ, szóval megpróbálom félretenni a Meryem undorom, csak most még nincs idõm rá, majd esetleg ha a Yeter nyáriszünetre megy. (Összeesküvés-elmélet: lehet hogy a kormány megmásítja a nézettségi adatokat és õk tiltották be ezt az erkölcstelen sorozatot? :-)))

A Hayat Sarkisi nem keltette fel valakinek az érdeklõdését? Új sorozat, Birkan Sokullu (úgy tudom a Kurt Seyitbe õ a bad boy) a fõhõs benne. Egy jelenetet láttam, de ennek is van egy kellemes hangulata, meg nekem tetszik a fickó, (vagyis tetszene ha nem állna úgy a haja mint egy birkának (no pun intended)

Kölykök. Jajj, nekem kis Nazif az eddigi kedvenc gyerek karakterem és színészem, Turgut mellett õ az akinek minden jelenete feldob. Nem is értem hogy volt szívük a forgiíróknak azt tenni vele. És nekem természetesen játszik, bár elhiszem hogy van egy olyan hangsúlyozása ami idegesítõ lehet:-) (nekem cuki), de szerintem õ természetszerûleg így beszél.
Egyébként tényleg jó gyerekszínészeik vannak a törököknek (nem úgy mint sok felnõtt...) Hilal asszony remekmûvét a Végsõ akaratot egy 5 éves lányka alakítása mentette meg a totális csõdtõl (számomra). Meg a Yeterben is jók a gyerekek, fõleg a kisleány.
Amúgy a kissráccal tévedtem, még se teljesen egészséges szegény, kezd olyan tisztaságmániás lenni mint az apukája, és úgy félek, hogy meg akarja ölni a hugit.

Erika én nem tudok a Yeter feliratokról, törökül nézem. Van egy Baris Ardúcos oldal ahol tesznek fel angol fragmanikat de egész bölümös feliratokat én nem találtam. Te igen? Mert megnéztem de nem találom. Belinkelnéd hogy hol? Köszcsi.
Amúgy tényleg, egy Turgut rajongónak szerintem ildomos lenne néznie ezt a sorit ;-) Tényleg nagyon jó, még törökül is, és nagyon más mint az eddigiek.
Jah, amúgy engem érdekelne az a Meneksés dolog, amit nem írtál le. ;-) Azt hallottam hogy ott is volt elhálatlan nászéj megint, a kötelezõ elem.

Karadayiban az 58.-nál tartok.
Kezdem érteni Erika hogy miért idegesít Mahir hisztije. :-) De õ annyira tökéletes, hogy ez a kis jellemhiba nekem elviselhetõ tõle. Sõt, aranyosnak tartom, bár az életben nehezen viselném az ilyesmit, két dudás egy csárdában esete lennénk. :-) Viszont Feridérõl nem gondoltam hogy ilyen kis behódoló lesz, a régi Feride tökösebb volt, õ nem kért volna engedélyt a kutyus miatt, hanem kategorikusan hazavitte volna.
Ami a kapcsolatukat illeti, nekem eddig õk a kedvenc párom az összes török pár közül (ez nem nehéz, mert még egyiket se szerettem kb.:-)) Kellõképp van adagolva a tiszta szerelem, a szexualitás, az évõdés, a "nyál", (na jó, a pátosz néha kicsit sok, de tõlük még az is tetszik) szóval pont jó. Viszont be kell vallanom, hogy, ahogy már írtam nekem a Seherezedás Onur-Sehrezat páros között volt a legerõsebb a kémhatás, és ez most sem változott, annak ellenére hogy ott nem éreztem ilyen erõsnek a szerelmet. Talán azért mert az õ szerelmük nem volt ilyen tiszta, az õ szerelmüket nem a külsõ erõk akadályozták, hanem a saját "szégyenük" és ez a konfliktus adott egy plusz báj réteget a sztorinak. Meg Halit-nak van egy ilyen nem is tudom minek nevezzem, de szexuális jellegû nézése ami a tiszta erkölcsû Mahirnak nincs meg. :-) Szóval nagyon szeretem együtt Mahirt és Feridét de annyira engem se hoz "úgy" extázisba a lávsztorijuk.

Kahraman Savci Turgut börtönös jeleneteitõl kész vagyok:-) Majdnem megsajnáltam amikor ette sírva azt a kenyeret meg a húsos piténél:-)) Amúgy én Serdart is bírom :-)

Mehmet Saim beyt meg vágja már fültövön valaki!!!, meddig kell még várni egy ilyen jelenetre? :-( Még az irodája is olyan mint egy kripta. Brr.

No most ennyi jutott eszembe hirtelen.
Várom a türkis dizis élményeket Adri. :-)
9/10
hanga45 2016 ápr. 03. - 00:24:42 9/10
(342/760)
Sziasztok! :)

Kedves pimpampuli! Nagyon köszönöm a jó tanácsokat, megfogadom õket. (Szerencsére most "nyugalmi állapot" van.) ;)

LÁÁÁNYOK!!! Nagyon nagy a csönd. :) Csak nem mindenki Az éjszaka királynõjét nézi? ;) (Én bizony egész héten ezt tettem - mármint a szabadidõmben.) Még mindig el vagyok tõle ájulva, és mivel állítólag már csak pár rész van hátra, tartok tõle, hogy ez az állapotom már így is marad. Egyben örömmel jelentem be, hogy Kivanc Tatlitug mellett kettes számú rajongottként elõlépett nálam a Kartalt alakító Murat Yıldırım. Jujj, de megkedveltem!!!
Mankos, én is nagyon-nagyon tehetséges (és édes) kisfiúnak tartom a kicsi Osmant. Hihetetlen! Tényleg csak pár éves és már igazi kis profi. :)) Ezek a török kisgyerekek nem csak nagyon tündériek, hanem nagyon cuki a hangjuk is.

Mary! Kár, hogy nem nézed, pedig mindjárt az elsõ részben olyant láthatnál, hogy ihajj! :)) Egy napi ismeretség után egymásnak esik a fõhõsnõ és a fõhõs (aki nem mellesleg nõs is). És itt is van elmebetegekbõl álló család, akik végül is szerethetõek, és normálisnak tûnõ nem elmebeteg, aki nekem mégis ellenszenvesebbnek tûnik, mint a nem normálisak. (Hüma). :)) A sztori pedig szerintem baromi jó. Állítólag ez a sorozat sem volt nézett (csakúgy, mint a Kurt Seyit - bár azt végigvitték, és nem fejezték be idõ elõtt, mint ezt.) Namármost én ezen erõsen elgondolkodtam. Nevezetesen, hogy milyen sorozatokat adhatnak ott le a török népnek, ha ezek nem jöttek be nekik?? ÉN IS AKAROM látni õket!!!

Meryem Uzerli a 11. bölüm után sem vált a kedvenc színésznõmmé, viszont kimondottan pozitívabb véleménnyel vagyok róla, mint korábban. Amivel viszont nagyon nem vagyok megbékélve, az a narancssárgára hidrogénezett és racka fazonú frizuája. Hogy a fenébe lehet ilyen fejjel képernyõre engedni egy színésznõt??? A stylistokkal, fodrászokkal szerintem amúgy is komoly gond lehet ebben a sorozatban. Miniszoknya + hófehér csupasz lábak + bakancs - ez sehogy nem fér a fejembe. Selin frizuját már említettem. (Közben végig azon gondolkodtam, hogy ennyire nem sikerült-e a szõkítés, hogy ezt a borzalmas színt eredményezte, és a fazon egy esetleges szõkítés során történõ leégetés következménye-e, vagy pedig szándékosan ilyenre akarták?). Na mindegy. Kartal öltözéke és kinézete viszont ezidáig végig rendben volt, úgyhogy ez azért ellensúlyozta némileg a fõhõsnõ cábár (ahogy anyukám mondaná)kinézetét.

Karadayi még mindig ott várakozik, ahol kb. 1 hónapja abbahagytam. Jövõ héten szerintem azt is folytatom, bár ha holnap nem lesz új Kara Sevda rész, akkor talán már holnap.

Mary, a Yeterhez van valahol angol felirat? Pár részhez találtam, de tényleg csak párhoz, talán 2-3-hoz. Mert hogy érdekelne az is, törökül viszont nem állnék neki nézni (bár egyre bõvül a szókincsem). :))

Jelentkezzetek lécci, mert kezdek ám aggódni!!! :(
pimpampuli 2016 márc. 28. - 13:46:53 Előzmény hanga45
(341/760)
Helló!
Mielõtt felkelsz reggel, vagy pisilés után feküdj vissza és párna nélküli hanyattfekvésben, terpesszed a felhúzott lábaidat ahogy csak tudod és közben a fejedet jobbra - balra forgassad szép lassan . . . Ezt imételgessed többször, majd így hanyatt fekve biciglizzél a levegõbe ameddig jólesik . . . De ha nem esik jól, akkor is, legalább 16 szor :) Jobbulást és Kellemes Húsvétot <3 2-3 as és 5-6 os csigolyámmal voltam sokszor gondban, de megnyugtatásként mondom, 80 éves leszek augusztusban és ma már valahogy jobban elvagyok, mint fiatalabb koromban, ezzel a kinõhetetlen problémával . . .Talán kitanultam magam, vagy kitapasztaltam dolgokat az életem során . . .. Olykor-olykor egy kis nehezebb mozgás után a kertben, vagy a konyhában, de ritkán van szükségem egy-egy VOLTAREN DOLO tablettára . . .
Félig ne hajolj sem a mosogatásnál, sem mosásnál, mert ez a leg rosszabb póz. . . Vagy egyenes derékkal, vagy egészen lehajolva, vagy könyökölve kell mindent csinálni . . .
Bocs az ünneprontásért, így idegenen . . Marika néni vagyok Angyalföldrõl üdv . . <3