Téma: Bugra Gülsoy

9/10
hanga45 2016 aug. 12. - 22:07:24 9/10
(660/760)
"kis középiskolai földrajztanár" :))))))))))))))))))))))))) (ezen most hangosan felzokogtam...)
Bizony, bizony, õ a kis Dirilises hõs honfoglaló tesó. Csak nem Te is nézed??

Mary kedves, Kerim Tarzanként egy kis bõr fecskében szökkenne a fák lombjain, miközben lobogna utána a haja. Így sem tudnád elképzelni? Nem tehetek róla, de nekem folyton ez a kép ugrik be róla.
maryriddle 2016 aug. 12. - 21:22:08
(659/760)
Ja egyébként Jasszus, kitalálom hogy a "ronda nõ" kommentek az új Kadir Dogdulu sori fragmanijéhez kapcsolódtak?:-)
Úgy látom ebben is Öykü szõrös pasája szerepel, mit tud ez a fickó hogy minden sorozatban fiatal asszonyokat csábít frigyre?
A sztori elég szapapnnak tûnik, ahogy olvastam de nagyon szép lovak vannak a fragmaniban:-) https://www.youtube.com/watch?v=Ny1by_dO-hI
Timea Hakmen 2016 aug. 12. - 21:07:42
(658/760)
Jaj, bocsi hogy le Osmanoztam Mustafát. A Kösemes hercegek miatt összefolynak már ezek a Mustafák, Osmanok, Mehmetek. És csak most veszem észre, hogy a Dirilis harcosképû fõszereplõje a kis középiskolai földrajztanár külsejú fickó!??? Hogy mennyit számit a szõr!
maryriddle 2016 aug. 12. - 20:52:18
(657/760)
Erika abla! Nagyon örülök hogy jöttél és hogy te is rávetemedtél erre a remekmûre. Ugyeee? Mondtuk mi. Nekem egy év tervezgetés után sikerült csak, de így legalább közösen tudjuk nézni és kibeszélni, úgy tûnik ezt így rendelte el Allah. Én is faltam a részeket az elején, de te még engem is túl szárnyaltál ezzel a tempóval.
Kerim mozgáskultúráját tekintve elég vicces lenne elképzelni Tarzanként, szerintem szétröhögném magam ha ez a színész ilyen szerepre adná a fejét.:-) De garantálom hogy bele fogsz szeretni a karakterbe!
Engin Öztürk sejtettem hogy bejövõs lesz nálad lévén sokan mondják hogy hasonlít egy másik általad favorizált színészre. ;-) Igen Adri a Szuliban szerepelt, az elvileg alkoholista Selim herceget alakította.

Mukkadesz yengét én is ütöttem volna az elsõ néhány részben, de mára az egyik kedvencem, bár nem lett sokkal jobb jellem, de tényleg hatalmas figura és alakítás. Ahogy Rahmi is, annyira jó, alig tudom elhinni hogy az a színész igazából nem ilyen:-).

A drogot egyértelmûen azért kellett belevinni, hogy valamennyire mentsék Kerim helyzetét, és hogy belõle miért nem hozta az ki azt a szörnyeteget a szer, azzal a többiek felett álló jellemét akarja erõsíteni. Egyébként meggyõzõdésem hogy a valóságban aki ilyet elkövet az csak egy mocskos szadista perverz lehet, itt viszont csak Erdogan jellemét látom ilyennek. Selim józanul szimplán önzõ és érzéketlen. Viszont egy Vural érzékenységû emberrõl nem tudnám elképzelni. Kíváncsi vagyok hogy a valóságban hány nemi erõszakolónak van álmatlan éjszakája az áldozata miatt?

Még kicsit Musztafa - Güney párhuzamhoz: Güney számomra bonyolultabb karakter mint Musztafa, Musztafánál nekem egyértelmûbb, hogy mit és miért akar, míg Güney problémái a 2. elhilalosodott évadban már néha megfoghatatlanok és eltúlzottak voltak számomra, pl. a lábonlövés, mint bosszú Baris ellen szerintem marha nagy hülyeség volt. Güney nagyon egyedi eset, a Musztafa-karakter pedig inkább "kulturális jelenség". Szerintem több Musztafa szaladgál törökhonban, mint Güney. Meg egy ilyen eleve agresszív baromtól jobban kinézem a tetteit, mint a valaha jóindulatú, szemüveges béna kis Güneybõl, akinek végsõ lealjasítása egyértelmûen Kuzey szerelmének a felmentését szolgálta.

Spoileres rész:
A bõrönd nerde kérdésnél már biztos voltam benne hogy mire készül Vural. A bocsánatkérés nem tudom hogy mennyire volt Kerim hatása, vagy eleve benne volt a tervben, hogy így távozzon. A vallomása után már még nagyobb sebességben halad õ is a lejtõn, mert érzem, hogy ez is inkább egy öngyilkossági merénylet volt maga ellen, ha eddig is mardosta a bûntudat, mi lesz ezután?
Egyébként még így is nehéz nem megsajnálni ezt a fiút legalább egy kicsit. Bár minden nemi erõszakoló így szenvedne a tettéért.

"Bennem felmerült, hogy akkor ha az a bizonyos rosszkor voltam rossz helyen és éppen rosszat láttam meg Fatmagül részérõl, hogyan ment volna tovább. Bár meggyõztem magam, hogy ez szükségszerû volt ahhoz, hogy a bûn önkéntes felvállalása meglegyen és nagyjából a szerelem igazolása. De hogy vajon ezen lépés nélkül eljutottak volna-e a megbocsátásig? "

Szerintem igen. A "nem hagylak el, nem válok el" jelenetre is megelégedéssel emlékezett vissza, hisz a fülbefogós szerelmi vallomás után Fatmagül egyértelmûen értésre adta hogy kész elindulni a megbocsátás útján Kerim felé. (Szintén nagyon erõs jelenet volt, Berentõl az a sírás már szinte nem is színészkedés volt) Csak ahogy régen utaltam rá, ha ez nem történik meg ez a sötét folt szerintem örökké beárnyékolta volna a kapcsolatukat, így viszont valamivel tisztább lappal indulhatnak, tisztább lelkiismerettel, illetve Kerim elsõ gyáva tettét is ellensúlyozza.

És a Yasaran fiúk! Tudtam, de nem gondoltam volna, hogy a rosszfiúk is ilyen szinten kivetik majd maguk közül az erõszakolókat, de ez tetszik. Nem tudom sajnálni õket, Selimet kicsit szánom mert olyan kis béna:-)) Erdoganon inkább röhögni tudok csak.

Timea: RÉPA, nagyon ízléses egy mûemlék:-)) Ilyet is csak törökök csinálhatnak:-)
9/10
hanga45 2016 aug. 12. - 20:45:25 9/10
(656/760)
Adrim! Érdekes teória ez a Vural esetlegesen beleszeret Fatmagülbe. Igen, most, hogy mondod, még akár ez is bejátszhat. Vagy ha nem is kimondottan beleszeretett, de talán valamilyen szinten megbabonázta a lány szépsége, ártatlansága, egyszerûsége.
Erdogannál én azt láttam, hogy õ komolyan úgy gondolja, hogy Kerim megfogta Allah lábát a szép kis Fatmagüllel, idõnként esetlegesen eljátszik a gondolattal, hogy neki is jó lett volna a lány. Szerintem egyébként õt nagyon frusztrálja, hogy nem olyan sikeres a nõügyekben, mint az uncsitesó jópasi Selim. Irigykedik is rá rendesen, és amikor alkalma adódik, alá is tesz (megadja a nõnek a telefonban Meltem számát). Bár ezt szerintem Selim megérdemelte a sorozatos hûtlenkedés, kicsapongás miatt, csak az a bibi, hogy ezzel Meltemet zaklatta fel, aki szegény tényleg nem ezt érdemelné.
9/10
hanga45 2016 aug. 12. - 20:30:57 9/10
(655/760)
Most aztán bepótolom a sok ideig kimaradt kommentelést, igaz? ;)

Lányok, olyan kis aranyos gyerek ez a Kerim! Kinézetre, színészi alakításra szerintem magasan veri az olyan sokat és nagyon sztárolt "Õzikét" azzal a belõtt iszonyatjópasi frizurájával és kékre ( :)))) ) festett szempillájával. (Ez komoly? Nem vettem észre, csak a kék haját, de nyilván ahhoz dukált ez a pillaszerkezet.) :))) Ez a srác sokkal természetesebb, egyedibb azzal a lobogó hajával.
Jóóó, azt azért hozzá kell tennem, hogy fiatalabb lánykaként nekem nagyon bejöttek a sörényes srácok, de azért ma is szívesen ellegeltetem a szemem egy Tristanon (Szenvedélyek viharában (hatalmas kedvenc filmem!), vagy egy hosszú hajú Behlülön. Ez utóbbin egyéb fizimiskával is, sõt, arcszõrzettel is, amit egyébként Kivanc megismerése elõtt nem annyira kultiváltam. Visszatérve a Kerimet alakító fiúra, nekem nagyon szimpi. Olyan megkellmenteni típus.
Yenge: jajj, de jót nevettem! És amúgy tényleg! :))) Nekem a didkók annyira nem tûntek fel, viszont a farának járása annál inkább. A DÖG, akinek igen gyakran jut eszébe a pajzánkodás és folyton ungibungizni akarna - ló híján a kis féleszû férjével, és aki nem szégyellné meglesni a tusoló jó testû kis fiatal "vejét". :))) Ez is érdekes ebben a sorozatban, mert hogy ilyen nõi karaktert sem láttam még törökéknél. :))

Vural megérkezésére vissza fogok kukkantani, mert érdekel a dolog és emlékszem is, hogy van rá utalás, hogy pontosan ki is õ.

Elgondolkodtam, hogyan is képzelte ez a tiszteletteljes család, hogy megúszhatják, ugyanis minél jobban el akarják tussolni a dolgot, annál mélyebbre süllyednek a sz...ban, amirõl ugye az a mondás járja, hogy nem akkor van igazán baj, ha a nyakunkig ér, hanem amikor hullámzik. Nos, ez bizony igen erõteljesen hullámzásnak indult. Kis kopaszom meg rohangál fel-alá a tar fejét simogatva és Allahozik. :) Amúgy ilyen idegtépõ lesz a szitu egészen a 80. bölümig? Mert addigra szegénykém garantáltan agyvérzést fog kapni.

Ja igen, és jól láttam, hogy Selim mamának van egyedül aláírási joga a Holdingnál? Tehát õ a góré? Ajjaj, akkor még nagyobb slamasztikában lesz Selim papa, amikor kiderül a turpisság a kis szöszivel.

Seref hadnagy is nagyon jól hozza a genyó figurát. Zseniálisak a jelentségteljes hátbaveregetések, amikkel a huncutkodó bácsikáját illeti, jelezvén, hogy "tudom, mit tettél tegnap este". :)

Mustafát is dicsérettel illetném. Ahogy váratlanül meg tud jelenni itt-ott, nekem is feláll a szõr a hátamon a monitor elõtt ülve. Elhiszem, hogy be vannak tõle f..sva a kisfiúk, és mindenki.

Megint el...
Timea Hakmen 2016 aug. 12. - 18:33:40
(654/760)
Sziasztok!
Csak jöttem megint mondani egy eyvallahot a Bir Bulut olsamért, mégis elkezdtem a Kösem elõtt (attól már kezd fájni a fejem), és oh, Allahim ! Nagyon különleges, nagyon török, naggyon õrült! Osman Bulut egyik kedvenc karakter ever-gyanús nálam(bármit is mondjon ez el rólam:)), de nagyon bírom a második, sátáni tekintetû feleségét is, hasonlóan markáns asszonyságnak ígérkezik, akárcsak a színésznõ Kösem-béli karaktere.
Az unokatestvér-házasságon már nem lepõdöm meg (a Dogrulukban is bevett szokás volt), bár lehet, hogy naiv kérdés, bigámiát egy ilyen befolyásos családban hogy mernek elkövetni? Ha csak nem valami AKP-s párttag Bulut papa? (az õ köreikben tudom, hogy lehet ilyet csinálni) Vagy esetleg olyan elegánsan oldották meg, mint Necdet a Karadayiban?
Mary: az elsõ feleségét a nõ akarata ellenére vette el, a második pedig szerintem a pénzért ment hozzá, az épelméjûségében nem vagyok biztos eddig.
Az Engin Akyürek fan clubbotokba pedig csatlakozom, ha még van hely.:)

A városról (ami nem is Mardin, hanem a Mardin tartományban található Midyat, és a tartományt a wikipédia szerint 300 magyar muszlim lakja!) azt gondoltam, hogy valami turisalátványosság, de valóban elég veszélyes terepnek tûnik így a sorozat alapján, az egészségügyi ellátás se valami eu-s (kórház zárva, börtön nyitva), hogy az aknamezõn járkáló iskolásokat ne is említsem... A Bulut kastély amúgy egy hotel, de biztos tudtátok. Bár úgy látom fürdõszoba nincs benne a szolgáltatásban, azért fürdött az istállóban az asszony?

Mary, igen, a Dogruluk egy Beypazari nevû városkában játszódik, nem olyan egoztikus, de legalább van egy óriási répájuk a fõtér közepén: http://i1.trekearth.com/photos/95887/beypazari_001.jpg :D
(Egyébként ez valami isztambuli felsõrendûségbõl fakad, hogy a sorozatokban az õrülteket mind vidékre teszik?)
9/10
hanga45 2016 aug. 12. - 17:02:50 9/10
(653/760)
Kedves Michonne, természetesen én is sok szeretettel köszöntelek! Ne haragudj, hogy eddig ezt elmulasztottam, de annyira elkapott ez a Fatmagül õrület, hogy szinte nem is láttam mást. :) Érezd jól magad itt közöttünk! :)

Jelentem: a 8. bölümöt végeztem ki (ma nem sok idõm volt) és megint csak nagyokat csettintgetek! Ehhh, fokozódik a drámai feszültség, szegény kis Meltem erõteljesen gyanút fogott. Na, erre is nagyon kíváncsi vagyok, vajon õ hogy fogja ezt a szitut lereagálni... Az eljegyzésük éjszakáján a võlegénye megerõszakol egy nõt (ráadásul többedmagával). Amúgy ne döbbenjetek most le légyszi, de ez is milyen már... Egymás után megfordulni egy nõben, miközben a többiek "magja" még benne van. Sok szempontból undorító valóban ez a történet, varázsgomba ide, vagy oda. Csekélyke drogelméleti ismereteimbõl mintha rémlene valami olyasmi is, hogy a drog mellé nem szabad alkoholt fogyasztani. Márpedig ezek a srácok ittak is, mint az albán szamár. Mindezeket figyelembe véve másnap viszonylag hamar magukhoz tértek, Kerim meg - ha jól emlékszem - nem is aludt semmit, akinek a szervezete aztán valóban sosem látott még ilyent. Még az alkoholt sem bírta szegénykém, ahogy azt elõzõ este láthattuk. Szóval õ tényleg olyan igazi jóravaló, rendes gyerek, akit a csúnya nagyvilági haverok belevittek a rosszba.

Lányok, légyszi segítsetek egy picit, mert szerintem nem figyeltem annyira az elején, amikor errõl szó esett: szóval Vural milyen minõségben is rokona a többieknek? Õ közel sem tûnik olyan dörzsöltnek, mint a másik kettõ és határozottan jobb lelkû, mert ahogy látom, erõsen vívódik, hogy el kellene mégis mondani Kerimnek, hogy õ nem csinált semmit. Illetve a bunkó beszólása ellenére a lányt is sajnálja és lelkiismeret furdalása van (Fatmagül sikoltozását sem tudja elfelejteni).
Michonne 2016 aug. 12. - 13:22:24
(652/760)
Sziasztok,

Milli, neked és a többieknek is köszönöm a kedves fogadtatást, elég sûrû napjaim, illetve heteim lesznek, de élni fogok az invitálással, amint levegõhöz jutok.
És ne aggódj a problémás egyedek miatt, õket is szeretnie kell valakinek;)
Én az olyan bizarr alkotásokban, mint a Trier féle Nimfomániás, vagy a Kim Ki-duk féle Íjban is tudok szépséget felfedezni, szóval borítékolható volt, hogy rákattanok a BBO-ra. Valóban zseniális a Mustafa Bulut karakter és az is, ahogy Engin kibontja, nem megfeledkezve persze a többiekrõl sem.

Ahogy látom a Fatmát is elõ kell vennem, hogy lépést tudjak veletek tartani:)
Jasszus 2016 aug. 12. - 12:58:01
(651/760)
Köszöntelek a Barlangban kedves Michonne! :)
Én is köszönöm szépen a sorozat ajánlót! Régi vágyam, hogy egy igazán "sötét oldalas" karaktert lássak, mindenféle enyhítõ maszlag meg rózsaszín körítés nélkül, szóval érzem, hogy ez egy nekem való történet lesz :)) Meg persze nem kevésbé vonzó tényezõ, hogy Engin játszik benne és bár én még nem szemezgettem ezzel a mûvel, de a véleményeitek alapján rendesen felcsigáztátok az érdeklõdésemet. ;)
Engin esetében én azért bízom abban, látok benne annyi potenciált hogy a mûvészi énje felülkerekedik a karrierista felett és nem adja be a derekát egy pénzzel telenyomott, de tartalmilag üres, nagyszabású népbutító produkcióba. Ha igaz ez a hír a készülõ sorozatáról, akkor viszont hatalmasat csalódnék...


Merhaba Erika abla! :)
Örülök, hogy téged is beszippantott a Fatmagül-láz, hiszen több szem többet lát, illetve ezt a remekmûvet valóban kár lenne kihagyni egy vérbeli török sorozat nézõnek. Azt, hiszem kijelenthetem, hogy az én képzeletbeli török sorozat palettám, igencsak sok színt vesztene eme remek dizi nélkül. :)
Nagyon jókat írtál, fáj is a nyakam a sok bólogatástól, annyi mindennel egyetértettem! kivéve persze Enginnel, de hát azt a varázsgombás vacsorát képtelen vagyok kiverni a fejembõl :)))
A sorozat egyik legnagyobb erõssége vitathatatlanul a karakterek, amit a remek színészi játék még pluszba kiemel. Beren és Engin Akyürek alap zseniálisak, de Bugra Gülsoy atyaviláááág!!!Arany pillangót neki! (kb. azt hiszem ez török hon Oscarja) És igen, tuti fix, hogy Hilal és bûntársainak is feltûnt ez az ösztönös profizmus és érezték, hogy a következõ sorozatukban fõszereplõ gonosznak kell tenni egy ilyen vívódó Vural gyereket = Güney. Igaz, hogy Vural undorító tettét sose bocsájtom meg, de én egyre inkább sajnálom ezt a fiút (persze megérdemli) - és azt hiszem ha Kerimmel fûzte volna szorosabbra a barátságát, talán! lett volna esély, hogy ezt a bûnt ne kövesse el.
A másik, Mukkades és Rahmi!!! Hát, én imádom õket:))) pláne török viszonylatban egy ilyen nõ! Mukkades, váltja ki belõlem a legszélsõségesebb érzelmeket, egyes beszólása vagy cselekedete után két kézzel szorítok, hogy Meryem abla méltóztassa már tarkón vágni, máskor meg önkéntelenül is fel kell röhögnöm egyes jelenetein. Kicsit tudom beteg, de észrevettétek, hogy ennek a nõnek külön életet élnek a mellei?? meg ahogyan húzkodja a szoknyáját :))) zseniális a színésznõ!

A családok kapcsán, itt szinte senkinek sincs kiegyensúlyozott, normális családi élete. Fatmagül és Kerim tulajdonképpen árvák (ez szerintem egy nagyon fontos kapcsolódási pont az életükben!)
Vural anyukája mégis mi a fenét látott meg ebben a kopasz Münirben???? - és Vuralt, hogy megviseli, pluszba anyja árulása (vagyis hát én így szûrtem le)
Selim anyja, Perihan, valóban látszólag õt viselte meg a legjobban a fia tette, de mégis ez így édes kevés, pláne, hagyni hogy szerencsétlen Meltem egy ilyen átverésbe menjen bele, tulajdonképpen szegény lányt feláldozzák, a drága kisfiúk hírnevéért, aki ráadásul még csak nem is szereti a menyasszonyát! - persze nekem nincs gyerekem, és ebbõl adódóan könnyû mondanom, hogy a helyes lépés, hogy "feldobom a fiam", de az biztos , hogy abban nem asszisztálnék, hogy ártatlan emberek életét tegyem tönkre.
Az apuka meg....hát róla inkább hadd ne mondjak semmit :))
Szóval jó kis sorozat ez! megyek is nézni, majd jelentkezem ;))


Hoppááá már a yüksek s.(?).. dizit is fordítják?? Én csak ámulok és bámulok, ezen a "török sorozatok magyar felirattal" dömpingen!:) sajnálom is szegény tv társaságokat a várható rohamos nézettség veszteségek miatt (nahh jó nem :))
9/10
hanga45 2016 aug. 12. - 10:17:16 9/10
(650/760)
Ajjaj, látom, Kösem-láz is ég... Képtelen vagyok ennyi mindent nézni, kislányok! :)))
Belekukkantottam a múltkor az õsz tincses fiús sorozatba is, hááát... Érdekes és bátor dolognak tartom, hogy tök idegenként (hiszen konkrétan semmire nem emlékszik a régi életébõl) beköltözik egy családba, átveszi egy nagymenõ vállalat irányítását úgy, hogy asse tudja, mit is kell(ene) ott csinálnia, és hogy ezt senki nem veszi észre. És ahelyett, hogy megpróbálna gyorsan képbe kerülni (már csak azért is, hogy le ne bukjon), családi fotókat bámulgat órákig minden helyszínen...
Nyilván érdekes(?) lesz a sztori is, Barisunkat megnéztem volna benne, de ez is a majdegyszerFatmagülésDirilisésmindenegyébután kategóriába került. :)
Most viszont lelépek, nem nem lesz belõlem semmi és még egy csomó helyre kellene ma szaladgálnom.
9/10
hanga45 2016 aug. 12. - 10:08:00 9/10
(649/760)
Adrikám, elmenõben vagyok ugyan, de látom, hogy közben megérkeztél. :)
Igen, igen! Én is úgy látom, hogy mûködött benne, hogy õ ezt még drog hatása alatt sem tehette meg. Hiszen õ volt az, aki elrángatta az autóval a tengerpartról a nyácsorgató csürhe haverjait, mert sajnálta a lányt, ahogy ott bámulják a többiek a vizes ruhájában. (Bár az eljegyzésen elõször nem ismerte fel, hogy Fatmagül volt az a lány, de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy egy lány volt, aki kínos helyzetbe került, amin a haverok kéjesen röhögtek.).

Érdekelni fog a srác abban a másik sorozatban, de majd csak a Fatmagül után. Amúgy hol láthattam én õt? Mert hogy láttam már valahol, az tuti. Olyan kis csibészes és én bírom sajnos az ilyeneket (még egyszer hangsúlyozom, nem a filmbeli karakterét.) :)
9/10
hanga45 2016 aug. 12. - 09:55:37 9/10
(648/760)
Folytatnám az éjszakai gondolatvitelemet.
Az is egy érdekes dolog, hogy minden fiú emlékszik mindenre, kivéve Kerimet. Pontosabban õ is emlékszik nagy vonalakban, pl. arra, hogy elkapta a lányt, nem engedte elszaladni, és arra is, hogy a többiek erõszakot tettek Fatmagülön, arra viszont nem, hogy õ is megtette-e. Ennek ellenére mégis azt mondja, hogy õ nem vett részt benne, annak ellenére, hogy a többiek is (aljas módon) állítják, hogy debizony. Szóval akkor mire alapozza, hogy õ abban a borzalomban úgymond ártatlan? Valószínûleg az lehet, hogy inkább nem akarja elhinni magáról, hogy ilyesmire képes lenne.
Nagyon kíváncsi leszek, hogy fog Fatmagül gyûlölete átalakulni szerelemmé. Gondolom az elsõ jelek jóval késõbb lesznek még csak láthatók, hiszen nagyon az elején vagyok még a történetnek. Bár már mintha most is kezdene idõnként enyhülni Fatmagül, értem ez alatt, hogy amikor megtudja Kerim ott a kávézó teraszán, hogy meghalt a bácsikája és emiatt összeomlik, Fatmagül szemében látok némi együttérzést. Vagy talán inkább érdeklõdést, ahogy a háttérbõl a szeme sarkából figyeli. Én itt a szemében olyamit láttam, mintha tanulmányozta volna Kerimet, hogy "nahát, ennek a srácnak is vannak érzései". És akkor is, amikor sógorasszony gusztustalankodik Kerimmel, nem engedi elmenni, zsarolja, itt is látom az együttérzést. De az is lehet, hogy csak képzelõdöm, mert annyira akarom már látni a JELEKET. :)
Yengénél kegyetlenebb, szívtelenebb és undorítóbb nõt nem tudok elképzelni. Gusztustalan ilyesmit kívánni, de megérdemelte volna, hogy õt kapják el. Lesz róla szó, hogy miért ment feleségül a kissé zakkant bátyushoz? (Akinél az elején nem esett le, hogy baj van az emeleten, azt hittem, azért vigyorog folyton, mert olyan kis barátságos fajta. A kórházban Fatmagül ágya mellett azért már gyanússá vált.)

Kicsit visszakanyarodnék Seref hadnagyunkhoz. A 3 jómadár közül õ a legaljasabb. A megbánás legkisebb jelét sem látom rajta, illetve azt sem, hogy minimálisan is sajnálná Kerimet, amiért vele vitették el a balhét és elcseszették vele az életét. Véleményem szerint õ valóban és igazán élvezte az aktust (hiszen nem gyakran jut nõhöz, mert e téren nem túl szerencsés). Kíváncsi vagyok, hogy fogja majd lereagálni, amikor megtudja, hogy a gyûlölt nagybátyó jön be a kiszemelt titkárnõcskének, sõt, mit több, viszonyuk is van (éppen most látta meg a lány háza elõtt az autóját, de tovább nem tudtam már nézni az éjjel, úgyhogy ezt valszeg hamar meg fogom tudni). Feltételezem, hogy beindul majd a zsarolás és a bosszúhadjárat ezerrel.

Ennyit most Fatmagülrõl. Piszok jó sorozat iszonyú jó és elgondolkodtató témával (pontosabban témakörrel). Ritkán van olyan, hogy mindegyik karakter sorsa, a történet mindegyik szála ennyire érdekelne és ennyit agyalnék rajta. Isikli pedig ismét nagyszerû munkát végzett, mert a zene is nagyon ott van (ahogy azt Ti is írtátok).

Más:
Nem mehetek el szó nélkül az anti Basak oldal mellett. Jó pár hónappal ezelõtt nekem is volt szerencsém rábukkanni. Az az oldal nagyon jó példája az emberi primitívség határtalanságának. Név nélkül, arctalan, önmagukat felvállalni nem merõ asszonyságok köszörülik rajta a nyelvüket, csámcsognak a külsején, az életvitelén, stb. Amúgy a magyar Kivo rajongói oldalakon is jellemzõen ez a típus (név és arc nélkül, álprofillal) csámcsog, fröcsög mindig. Szerintem semmi gond nincs Basakkal, nekem hatáozottan szimpatikus a nõ. Nem is olyan régen láttam vele egy interjút. Ugyan semmit nem értettem belõle, de kíváncsi voltam rá és végignéztem. Határozott, karakán és kissé titokzatos csajnak tûnik. Szóval tetszett, na. Az meg, ahogy folyamatosan bántják, csak még szimpatikusabbá teszi számomra. Remélem idõvel azért megbékélnek a kedves mamával. Ja igen: olvastam ilyen kommenteket rajongói oldalon, hogy legyen Kivónak gyereke, csak ne ez a nõ legyen az anyja. Hát könyörgöm, akkor KICSODA??? Tessék végre tudomásul venni, hogy ez a nõ a FELESÉGE!!! Húúú, ilyenor nagyon fel tudom húzni magam és legszívesebben leosztanám õket, de aztán rájövök, hogy az ilyen primitív emberekre kár pazarolni a "tintát". :)

Leléptem. :)))
9/10
hanga45 2016 aug. 12. - 01:39:03 9/10
(647/760)
UI: most tartok ott, hogy lassan mindenki elindul/megérkezik Isztambulba. Felmerül bennem a kérdés, hogy ha az egész Karakószörcsög idejön, akkor mi értelme volt otthagyni a falut?
9/10
hanga45 2016 aug. 12. - 01:30:41 9/10
(646/760)
Sziasztok! :)
Itt vagyok újra. Ami miatt ilyen késõ éccaka billentyûzetet ragadtam, annak az az oka, hogy szeretném nektek nagyon-nagyon megköszönni, hogy felhívtátok a figyelmemet a Fatmagülre. Mivel lett egy kis szabad idõm, így elkezdtem nézni (köszi, Mary abla a feliratokat!)
Na szóóóóval: hát, lányok az utóbbi idõk, ha nem minden idõk (számomra) legérdekesebb sorozatát nézem a ti jóvoltotokból. Azt kell mondjam, eddig zseniális. A 7. bölümnél tartok, de ezt a teljesítményt tegnap esti kezdéssel hozom.
Az elsõ rész jórészt azzal telt, hogy örömmel kurjongattam, ahogy sorra fedeztem fel az itt-ott látott ismerõs színészeket. Aztán jött a végén a döbbenetes BUMMM! Engem nagyon megrázott, iszonyatosan jól megcsinálták azt a rettenetes jelenetet. A Meneksében is volt erõszak, de az nálam közel sem váltotta ki azt a döbbenetes és sokkoló hatást, mint ezek a képsorok. (Itt természetesen a technikai megoldásra gondolok).
Szerencsétlen lány, te Atyaúristen...
Kerimrõl nem hittem el, hogy megtette, és azóta be is igazolódott, hogy õ maga valóban nem vett részt az erõszakban, de abban igenis vastagon sáros, hogy segített elkapni a lányt, mikor az rémülten menekült volna, továbbá szintén megbocsáthatatlan bûn számomra, hogy nem akadályozta meg az erõszaktevésben a többi vadbarmot. Mivel soha életemben nem próbáltam ki a drog semmilyen formáját, így fogalmam sincs, hogy a hatása milyen mértékben tudja befolyásolni egy ember viselkedést. Azt azonban nehezen tudom elképzelni, hogy egy tisztességesen gondolkodó és viselkedésû emberbõl ilyen vadállatot tudjon csinálni, mint ezekbõl a srácokból. Úgyhogy nálam ez nem mentség a számukra (Kerimére sem!!!), hiába próbálnak most ezzel takarózni.
Musztafa viselkeséde szintén mélységesen megdöbbentett. Hiszen a lánnyal azért történt ez a szörnyûség, mert ki akart hozzá menni a partra elbúcsúzni. Idióta barom, nagyon haragszom rá, és valóban árulónak tartom õt én is. Most ugye bosszúhadjáratba kezdett, holott elsõ körben magát kellene szembeköpnie, amiért kihátrált a lány mögül.
Fatmagül: nagyon jól hozza az egyszerû (direkt nem butuskát írok, mert nem az) falusi lány figurát. Imádtam például, ahogy szalad. Remek színésznõnek tartom Berent!

(Most csak nagyvonalakban, mindenféle összeszedettség nélkül sorolom a benyomásaimat.)

Kopasz ügyvéd, alias családi mocsoktakarító, hibakorrigáló, szennyesmosó: nagyon bírom a figurát. Már a Meneksében is kedveltem. Idõnként néha már meg is sajnálom, ahogy újabb és újabb problémák adódnak, és mindenki tõle várja a tisztába tételt. :) A kopasz fejének ideges simogatása röhögésre késztet (holott ez TÉNYLEG nem az a sorozat, amelyiknek bármely jelenetén mosolyra húzódna az ember szája.) Õ az Oldd Meg Man.

Amúgy ahogy elnézem ezt a sznob újgazdag familyt, igencsak van itt vaj a tisztességes családapák, családanyák fején is, úgyhogy valahol nem is vagyok meglepve, hogy a kölykeik sem a tisztesség mintaszobrai.

És akkor most rátérnék a számomra egyik legérdekesebb kérdésre: a srácok anyjaira. Fiús anyaként ez erõsen elgondolkodtatott. Mármint hogy milyen iszonyatos dolog lehet megtudni, hogyha az ember lányának fiacskája ilyen aljas dolgot mûvelt egy nõvel. Mert egy nõ egészen másként viszonyul egy ilyen dologhoz, mint egy férfi (bár szemmel láthatóan az apák is elszörnyedtek, amikor kiderült a dolog). De egy ANYA mégis más, pontosan azért, mert õ is nõ. Selim anyját nagyon sajnálom, õ tényleg rettenetesen kikészült. Nem lennék meglepve, ha megöngyilkolná magát. Valahogy az õ karakterében ezt a lehetõséget is érzem, pláne, ha megtudja majd, hogy nem csak a fia ekkora söpredék, hanem a férjeura is, aki a szöszi titkárnõvel etyepetyél.

Elgondolkodtam, hogy vajon én mit tennék, ha a fiam ilyesmit tenne. Ez is nagyon érdekes dolog. Hogy az ember egy ilyen dolog után hogy tud ránézni a fiára, illetve mennyire lehet (vagy inkább NEM LEHET) partner egy nõnemû szülõ egy ilyen dolog eltussolásában. Nine asszony viselkedése volt számomra az igazán közelálló (amikor még õ is azt hitte, hogy Kerim benn volt a "buliban"). Érdekelt volna ez a karakter, ha az derült volna ki, hogy Kerim igenis sáros az erõszakban is... De persze egy fõszereplõ nem lehet erõszaktevõ, mert akkor hogy tudnának a nézõk szimpatizálni vele, ugye... (Egy ilyen sorozatot is megnéznék pedig szívesen).

Kerim: a lobogó hajú Tarzan-boy. Õ tényleg nagyon jó lenne Tarzannak! :) Olyan kis mulyán tud nézni, hogy az embernek megesik rajta a szíve. Nagyon szeretek a szemébe nézni, abban valahogy tényleg az õszinte jólelkûséget látom. Egyelõre nem sokat beszél, nagyon kíváncsi leszek ennek a karakternek a késõbbi kibontakozására is.

Vural, vagyis Güneyünk: valamelyikõtök írta, hogy HS tuti, hogy róla formázta a Güney figurát. Szerintem is! Én is rajta látom a megbánást a 3 közül, de õ amúgy is kilóg valamelyest a körbõl. Azért a hajón volt egy érdekes megjegyzése, hogy szép a szeme Fatmagülnek. Az némiképpen hányingerkeltõ volt, nemhiába verte majdnem pofán érte Kerim.

Erdogan, alias Seref hadnagy: hát tõle majdnem sírtam. Amennyire bírtam a Kuzeyben, itt annyira megvetem. Õ egy igazi aljadék szerintem, aki már szinte úgy akarja beadni, hogy Kerim végülis megcsinálta a szerencséjét azzal, hogy ártatlanul elvitte a balhét, hiszen lett egy szép felesége és pénze, amibõl szebb és jobb élete lehet. IDIOT!!!

Selim: az összes rosszfiú közül õt követem a legnagyobb figyelemmel. Izgalmas figura, elhiszem, hogy bomlanak érte a nõk. Ha nem vett volna részt abban a szörnyûségben, még szimpi is lenne, mint pasi. A színész viszont kimondottan JÓ! ;)

Amúgy azt kell mondjam, hogy le a kalappal az összes színész elõtt. Eddig még nem láttam gyöngécskén játszót.

Húúú, ennyit most így dióhéjban. Az elemzéseket meghagyom nektek, abban Ti zseniálisak vagytok. :)
Sokakat kihagytam, de most inkább nézem tovább, mert nem sokáig bírja már a laptopom itt a konyhában, ahol most ücsörgök, a töltõ meg bent van a szobában, és nem akarom felzavarni a békésen horkoló férjemuramat.
maryriddle 2016 aug. 11. - 22:15:55
(645/760)
Én is üdvözöllek köreinkben kedves Michonne! Ha van kedved betelepülni a barlangba, én is szívesen várom a hozzászólásaidat.:-)

A sorozatba belenéztem egy pár videóba. (Annyira jó az a zene ami a te linkelt videódon volt Adri, egész nap ez ment a fejemben)
Oh, hát van itt is minden, elektrosokk, asszonyverés, lövöldözés. Yekta hozzá képest egy áldott lélek. Legalább az asszonya se normális? Vagy ki megy feleségül egy ilyen alakhoz? Nagyon oda van érte ahogy látom, és nem csak õ, hanem egy másik nõ is.
A Dogrulukon (és még egy sori ami nem Isztambulban játszódik) én sajnos akkor is röhögtem amikor nem kellett volna(?), pl. baltás jelenet, ez a Musztafa karakter komolyabb és ijesztõbb bolondnak tûnik. (Minden Musztafa õrült???)
De tetszik, érdekes és az ismertetõtök is megfogott. A Fatmagül után talán, de egyszer biztosan megnézem én is, Engin Akyürek fancblub tagoknak ezek szerint kötelezõ darab.

Timea, óóóhh, emlékszem még az elsõ részben én is aggódtam a kiskölyökért, mert már ott a vérét akarták szegénynek, ha jól emlékszem fõleg az a sunyi szemû valide. És így ismeretlenül is én is az õ pártján állok:-)

Karadayi: Én is kikeltem magamból ennél a résznél erkölcs és igazságsharcos Feride miatt. Fordított esetben ha az apját vádolták volna gyilkossággal, és Mahir húzódzkodik vajon akkor is ilyen meghunyászkodó marad és rábízza a döntést, vagy erõszakkal a bíróságra rángatta volna a võlegényét? Van tippem. De azt is milyen könnyen lenyelte(ék), hogy az elsõ eljegyzésen hogy megalázta a "babacim" a Kara családot.

Fatmagüllel legközelebb jövök, de Adri miattam nehogy megkeresd, de ha még olvasgatod az Erdogan fanatikus hozzászólásait és megtalálod az erõszak elemzését az még érdekelne, hogy ugyan hogy tudja kimosdatni ebbõl is a gyönyörû szerelmét ez az õrült nõ?
Timea Hakmen 2016 aug. 11. - 21:07:34
(644/760)
Nem olyan nagy szám a karaktere (gyerekkorában bírtam, mert egy nagyszájú, flegma, rafinált kis kavarógép volt, de tuti csinál valami huncutságot, mivel kivégzik). Õ nem olyan érdekes, mint Cemre. :))) Csak hogy én elfogultan a szívszorító élettörténetû Mustafa herceg és az õt támogatók pártján állok, Dilruba meg az õ testvére, nagyjából ezért kedvelem.
(Szemléltetésképp, õ Mustafa: https://i.ytimg.com/vi/18wAMAb8ECM/maxresdefault.jpg :) Majdnem kivégezték kétszer, végül évekre bezáratatta egy szobába a szultán abi-ja, a családjától elzárva, addig, amíg teljesen be nem kattant szegény. Szóval szerintem érthetõ az elfogultságom.)
Timea Hakmen 2016 aug. 11. - 18:08:55
(643/760)
Kedves Michonne, üdv a barlangban és hálás köszönetem a linkért! Köszi a sorozatjellemzést is; meggyõztél, hogy ez a sorozat igazán nekem való. Bizony a csucsogós mézes-baklavás, fõleg hajlakk, és hajfesték cégek által támogatott, bambán távolbanézõs daraboktól már nekem is herótom van... A Kösem befejeztével nekilátok.
Adri, a Dogruluk említésével teljesen megdobogtattad a szívem, ugyanis tényleg! A mellékelt videóból úgy látom, hogy nem csak agresszivitásban, de a szomorú kutyaszemes, õrült szerelmes, érzékeny vonalon is mutat hasonlóságos a két õrült. Ez a széles érzelempaletta azért egy nagyon picit ellensúlyozza, ha nem is egyenlíti ki a mérleget, ráadásul remek lehetõséged ad egy színésznek, hogy megmutassa mit is tud valójában. Én abszolúte tudok rajongani az ilyen karakterekért és közben gyönyörködni a színészi alakításban. Na, beleszeretni, azt azért nem... Bízom benne, hogy nem. :D (A dogrulukos õrültem szerepében a saját uramat is csak annyira tartottam vonzónak, amennyire az öreg, púpos, szörös nagybácsiját.)

Mary, igen, épp ezért nem is érdemes érzelmileg nagyon belevonni magad egy ilyen történelmi sorozatba. De mivel nem dokumentumfilm és elég hatásvadász eszközökkel operál fõleg a fõszereplõk javára, így sokan képesek egyetérteni a gyilkos szerelmespár tetteivel, mentgetni õket. Belõlem pont az ellenkezõjét váltották ki, és az inkább ugyanolyan kegyetlen, önuralomra törõ, de önmagukat legalább nem angyalian ártatlannak képzelõ lázadók párján állok... (ebbõl adódik a Dilruba iránti szimpátiám is), akik még érdekesebb karakterek is, mert a szultánpár hiába hozott össze 9 gyereket, amúgy meg halvérûbbek, mint két halkonzerv.

Jasszus, az a szánalmas, legendás csókjelenet azt hiszem pont a nászéjszaka volt. Elõtte amúgy mindig a lóistállóban randiztak. :D A Güneyes tengerpartos jelenet óta valóban fokozatosan és jelentõsen visszaestek a csókolódzási képességei... bár itt most nem tudtam érte hibáztatni.:)) Az is elképzelhetõ, hogy az Osman herceget játszó színész, aki a pletykák szerint elrabolta Orhan Karánktól Öykü szívét nem engedélyezte neki, hogy jobban rácuppanjon a pasára. :D
Erdogan lánya :D Azt nem hiszem, mert az õ lányai kendõben járnak, és nem ilyen erkölcstelen iparban tevékenykednek, de nekem is eszembe jutott már, hogy esetleg nem-e nem valami befolyásos család sarja?
Cagdas uramról nincs hír, sajnos a neve még pletykaszinten se merült fel eddig a Kösem kapcsán, brühh. Oh, hogy miért nem én vagyok a menedzsere?!
Michonne 2016 aug. 11. - 12:12:08
(642/760)
Sziasztok!

Tímea és akit még érdekel, ezen a linken fent van a BBO összes része, tûrhetõ minõségben, sõt az universalosok már rá is töltötték az angol subot, ugyanazt amit az amarara is feltoltak.
https://www.facebook.com/EnginAkyurekUniversal/app/205521576149308/

Ahogy most belenéztem az elsõ résznél (mint ahogy az eredeti srt-ben is) problémás az aposztróf jelenléte a feliratban, de csak ebben a részben, a többi viszonylag rendben van kisebb nagyobb csúszásokkal. Emlékeim szerint (nem most láttam a sorozatot, illetve én letöltve néztem anno és nem errõl az onlineról) az utolsó részeknél elõfordul, hogy 3 mondatból kb. 1 fordítanak, illetve azt is úgy ahogy, de azért a lényeg átjön, gondolom ez nem fogja kedvedet szegni.

Nekem még mindig verhetetlen ez a sorozat, és csak ajánlani tudom mindenkinek, aki nem a kara sevda-megtört szívek és egyéb top nyalánkságok vonalon mozog (akik igen azoktól elõre is elnézést, mert nem degradálás ez részemrõl, hanem inkább egy fajta stílus belövés akart lenni;)
Nyilván ebben is vannak török sori klisék, illetve hibák, sõt… de valahogy a köntös mégis más, és talán ez teszi számomra olyan egyedibbé. Eszméletlen atmoszféra, vibráló karakterek, már-már arab-indiai szappansorozatokra hajazó „díszlet ” (Bulut ház…mit hááááz!! kastély!), autentikus vágóképek, és a dráma mellett rengeteg humor, igen jó színészekkel, helyzetkomikummal, no és persze zenével!!! A nézõ részérõl pedig megannyi lelki dilemma és fordulópont a 29 rész alatt.
Szvsz Engin azóta sem tudta az ebben hozott szintet megugrani.
Persze több, mint jó volt Kerimként a Fatmagülben, illetve Tek-ként a Bi Küçük Eylül Meselesi-ben (bár maga a film….khmm), de Ömerként pl. a Kara Parában már nem tetszett, túltolta Tuba Büyüküstünnel egyetemben, végig sem tudtam nézni teljesen a sorozatot annyira irritált már az egész.
Remélem nem kezdte meg a mélyrepülést a holt totál kommersz felé..…

vagy talán mégis?

Tudomásom szerint ugyanis - bár hivatalosan nem lett megerõsítve- a következõ projektében autóversenyzõt alakít, akinek talán maffiózó papája van…vagy vmi ilyesmi (sajna elõfordul, hogy felületesen olvasok), akire rátapad egy kitartó, fiatal újságírónõ….(és már kész is a szerelmi szál…pfff)
Már most hullik a hajam ettõl a lehetséges sztoritól, Engin ide Engin oda… már ha valóban ezzel rukkol elõ legközelebb.

Szívesen néznék tõle egy estés mozit, komolyabb témákkal. A Fatmagülben pl. az anyás-apás poszttraumás vonala is nagyon bejött, mármint a játéka.

Egyébként élvezet benneteket olvasgatni, ha idõm engedi idetévedek.

További szép napot nektek.

https://www.youtube.com/watch?v=rqPOmd3ZbHI
Jasszus 2016 aug. 11. - 10:50:58
(641/760)
No,nem sikerült reagálnom a Mustafa - Güney párhuzamra, amit nagyon jól kifejtettetek. Sokat gondolkoztam én is rajta, hogy miért nem tudom úgy Mustafa tetteit, indíttatásait, (sötét oldalas gondolkodásom ellenére), úgy megérteni, mint anno Güneyét. De még várok a csodára lehet, hogy majd jobban rávilágítanak.
Igazából Güney lejtmenetét sokkal összetettebbnek, kidolgozottabbnak érzem. A két karakter fájdalma is annyira más..Güney sokkal nagyobb együttérzést váltott ki belõlem, mint az inkább szánni való Mustafa.
A szülõk viselkedésének a párhuzamára is nagyon jó a rávilágítás a remek képes illusztrációkkal együtt! Igaz, hogy mindkét karakter "eltorzulásában" derekasan benne van a családi háttér. Ennek ellenére (bár Mustafa szülei viselkedése láttán nálam mindig kinyílik az a képzeletbeli bicska) azért mindkét szülõ kiállt (túlzottan is ) fia mellett, míg Güney egy két "pártra" szakadt családban élt. Igaz Mustafa bukásának ez a túlmajmolás, egyenesen istenítés volt a veszte. Míg Güney egy féltékeny,megfelelési kényszeres, szeretet éhes,önmagát fokozatosan meggyûlölõ jellem volt.
Meg összességében, Güney bûnei mögött mindig éreztem többé vagy kevésbé jogos lélaktani indíttatást, míg Mustafa folyamatosan "csak" sodródik egyik mocsárból a másikba, alárendelve önmagát egy eszmének, megszállottságnak. Így nekem Güney sokkal logikusabb, emberibb karakter, mint a nem létezõ becsületéért bosszút kiáltó Mustafa.

Ezekrõl az elvetemült, nem inkább egyszerûen buta hozzászólásokról inkább nem is írok. Ez már rémisztõ, hogy ilyen gondolkodást vallanak emberek (bár nagyon remélem, hogy ez csak kötözködés szintig ment) de ha nem, õszintén én szégyellem el magam helyette/helyettük...
A külsõségekrõl annyit, hogy épp tegnap láttam, hogy kijött egy vadonatúj ay yapim sorika fragmanija ám az angol nyelvû kommentelõk nem fogadták nagy átütõ örömmel, ugyanis véleményük szerint a hölgy fõszereplõ ronda!!!! ezért..atyavilág........

Karadayi: Mégis mi a francot mûvelnek a karakterekkel?? bocsánat, hogy kikeltem magamból, de kicsit-nagyon engem is kiakasztott ez a remekmû, amiben eddig annyira jól mozgatták a szálakat, a karakterek kapcsolódását, harmóniában álltak az egymáshoz fûzõdõ viszonyok és az ezekbõl fakadó tettek. De most? Random módon, emelnek ki (iszonyúan erõltetett módon) szereplõket: Songül!!!nee akkor inkább nézem MS papát (legalább õ önmagával szemben, nem "sunyiskodik").Jéé és Nazif papa hova lett a sorozatból??? Úgy tudtam, egyike a fõszereplõknek, hát itt a második évad végén nem úgy tûnik.
És Feride...hova lett az a határozott, karakán nõ, aki Salih Ipek! miatt (igaz az elsõ évadban,de egy totál ismeretlen férfiért megmerte ezt a lépést tenni,de a võlegény Mahir Karáért már annyira nem) úgy költözött el otthonról, hogy hátra se nézett? Akkor még kritizálta apja önzõ, zsarnok természetét, mostanra meg megnyerni és megfelelni igyekszik ezeknek az elvárásoknak. És a vallomásos dolog kapcsán még slussz poén, hogy Feride bírónõ!!!! Ez nem fér a fejembe, hogy gondolták a készítõk... szerintem náluk a bírói szakma, tapasztalat megjelenítése kimerült abban, hogy Feridét szép kosztümökbe bújtatták és felkontyolták a haját. Nekem ez így ebben a formában kevés.

Salam aleykum Tímea hatun! :)
Kicsit szégyellem is magam, hogy nem kezdtem a Kösembe, mert már ki voltam éhezve egy vérbeli török történelmi, kosztümös sorikára, de mindig jött egy Yekta vagy egy Kerim ;) De már csak Beren miatt is, Fatmagül után tuti sort kerítek rá.
Bár sokat én nem láttam belõle, de úgy veszem észre, hogy bár lehet a készítõk ennek nem igazán örülnek, de jót tett a sorozatnak az alacsony nézettség. Sokkal pörgõsebbnek látszik, mint a nyammogós nyúlós rétestészta Szulejmán. Illetve, pozitív, hogy nem dobták be a törölközõt és bevállalnak egy második évadot. Bár elnézve az új szezon kínálatát, háááát igen nehéz dolguk lesz.
Kedvenc Öyküm kapcsán :)) totál véletlen botlottam bele, egy sevgilisi jelenetbe, Dilruba és egy szakállas bácsi között, de én komolyan ezt sose feledem, ilyen szemtelen "mûcsókot" a török sorozat iparban még nem láttam! :)) Komolyan Öyküt ki a fene nyomatja?? Netán Õ Erdogan eltitkolt lánya???
Cagdas mûvész úrról semmi hír????? Pedig én már annyira de annyira vártam, hogy turbánban láthassam! De ha megint csak az utolsó 3 bölümre lesz képes leszerzõdni...akkor minimum a fejét kívánom a soriban.:)) mármint levágva :DD