cikikola nov. 11. 21:35:07
(496/496)
Láttam néhány Büszkeség és balitélet film feldolgozást, számomra ez a film a legjobb közülük.
10/10
gmadlo okt. 19. 20:58:25 10/10
(495/496)
Tökéletes a sorozat és a film is. Nyílván aki a sorozatot látta az többet kér belőle, de egy filmbe nem lehet mindent belesűríteni. Ezzel együtt a filmből jó érzékkel vettek ki részeket, cserébe nem rohanták végig a történetet. Időnként meg lehetett állni, merengeni, a néző is eljut érzelmileg oda, ahova a szereplők. A zene is csodálatos. Empátia nélkül ne is várja senkise, hogy számára jó lesz a film.
1/10
csomolungma okt. 13. 12:43:55 1/10
(494/496)
Jézus Isten...nézni is fájdalom!! Egyebkent azt remelem tudja a sok szentimentalis elvarazsolt no,hogy a parkapcsolatok nem ilyenek?! Annyira bargyu, nyalas, blodseg. Hat biztos boldogan elnek mig meg nem halnak...ahh
ControlAlt szept. 09. 14:26:19
(493/496)
Fú de rossz. A bárgyú megjelenésű Darcy különösen. Van még bőven kivetni való,de arra hellyel-közzel rámutattak már az előttem szólok.
6/10
ludmilla máj. 19. 23:22:48 6/10
(492/496)
alapvetően nekem tetszett volna a film, ha Lizziet nem Keira Knightley alakítja.. konkrétan mindenki lejátssza a vászonról, beleértve a fiatalabb hugait is. Sajnáltam, mert ez eléggé elrontotta számomra az egészet. Nem tartottam eddig sem valami jó színésznőnek, mert sosem látszik hitelesnek, nem hiszem el, amit játszik és egysíkú. Ugyanaz a bárgyú tekintet, meg semmitmondó szenvedős fej. Talán az egyetlen hitelesebb alakítása, amikor kiborul. Mondjuk egy Rachel Weiszt inkább el tudtam volna képzelni..
8/10
gyereamozibabe máj. 08. 02:23:13 8/10
(491/496)
Elolvastam a fanyalgó hozzászólókat, és úgy döntöttem ezzel a filmmel kezdem a sztori megismerését. Elhiszem, hogy az angol sorozat (vagy a könyv) sokkal szórakoztatóbb, de szűz-szemmel nézve ez a film is kielégítő volt számomra. 8 pontot megér. Most letöltöm a sorozatot is, és reménykedek benne, hogy az mégjobban fog tetszeni.
5/10
pihes ápr. 23. 15:24:59 5/10
(490/496)
A sok pipiskedés, és a lányok elsózása nem ébresztett fel bennem sokat.
Egy közepest megér!

5/10
10/10
Hematit1 márc. 27. 09:16:36 10/10
(489/496)
Hurrá AMC csatorna ! A beígért film helyett megy valami éppen, de fogalmam sincs, hogy mi ! Ugyanis a tájékoztatás elmaradt, nincs kiírva ! :(
Nincsnickname márc. 22. 18:25:38 Előzmény Kaliff
(488/496)
100%-ban egyetértek!
10/10
Hematit1 jan. 15. 20:38:46 10/10
(487/496)
Azok figyelmébe, akik nincsenek tisztában azzal, hogy mikor játszódik a film tőrténete, és mégis véleményt mondanak, vagyis tudatlanságukat reklámozzák !

Jane Austen
író, forgatókönyvíró
Született: 1775. december 16. (Anglia, Steventon, Hampshire)
Meghalt: 1817. július 18. (Anglia, Winchester, Hampshire)

Tehát: JÓ RÉGEN !
Jó film, szeretem,....megint nézem ! :D
háziboszorkány jan. 15. 15:32:12 Előzmény Annis
(486/496)
Köszi, ez eléggé meggyőző volt! :-)
10/10
Hematit1 2019 nov. 21. - 19:15:12 10/10
(485/496)
Kedvenc filmjeim egyike : IMÁDOM ! ...még mindig, és megint megnézem ! Csak ajánlani tudom mindenkinek: NÉZZÉTEK ! :)
2/10
Dolly17 2019 okt. 28. - 19:37:47 2/10
(484/496)
Nem tetszett. Láttam az 1995-ös sorozatot, ami kiválóan teljesen hűen követi az eredeti regényt.
Ez valami szörnyű volt. A színészek nem jól hozzák a karaktereket, a sorozattal ellentétben, ami megunhatatlan számomra. Nem tetszettek a helyszínek, a jelmezek és a film hangulata sem. Nem beszélve a jellegtelen szereplőkről és a párbeszédekről.

Az 1995-ös sorozatban Lizzy szerepét egy gyönyörű brit színésznő játsza kiválóan, ez a gebe hölgy a nyomában sincs. Minden egyes szereplője brillirozik. Kihagyhatatlan gyönyörű sorozat.

A 2005-ös egész filmnek szinte semmi köze az etedeti műhöz. Egy összecsapott hollywoodi borzalom.
1/10
napraforgó 2018 jún. 09. - 06:04:22 1/10
(483/496)
Az amerikanizált változatnak semmi köze Austin regényéhez. Lehet, hogy még a rendező sem olvasta. Csinált valami olyasmit, ami talán elmenne a vadnyugaton, ahol a gazda többet törődik a disznóival, mint a családjával, a ház kisasszonyai napszámra lógó, loboncos hajjal szaladgálnak a szürke, stapabíró ruháikban és a fennkölt érzelmek igen távol állnak tőlük.
De hogy néz ki Mr. Billings is, az idétlen kakastaréjos kamasz? Én el nem tudom képzelni, hogy egy mélyérzésű Mr. Darcy a barátjának tudná választani ezt a vicces kakadút. Meg, hogy egy művelt, finomlelkű Jane, akit Austin leírt, oly nagyon beleszeretne .... Nekem nevethetnékem támadt tőle. Elisabeth is egy a sok Bennett lány közül, bizony semmivel sem tűnik ki közülük. Egy lapos mellű nyiszlett csirke, aki időnként próbált jókat mondani, megbotránkoztatva a begyepesedett, ostoba társaságot.
Mr. Collins itt egy jellegtelen figura, akit szerencsére megfogott Eliza jellegtelen, vénkisasszony barátnője, megszabadítva őt attól, hogy föláldozza magát a család oltárán.
Ezzel szemben az 1995-ös BBC sorozat nemcsak hogy hűen követi a regényt, de végtelenül szórakoztató, szellemes, a szereplők csodásan hozzák a karaktereket, még a mellékszereplők is!!. Mr. és Mrs. Bennett (az idegeim!) külön tanulmány tárgya lehetne. Mr. Collins a tenyérbemászó, talpnyaló figurája meg oly ellenszenves, hogy én imádtam a megalkuvó hajlongásaival, meg a kimódolt bókjaival együtt.
Itt még Darcy figurája volt épp, hogy elfogadható, nem volt kimódolt, viszonylag természetes karakter, de ahhoz kevés, hogy ezt a silány filmet jóvá tegye.
Pocsék film, kár volt megcsinálni. Hiába a szép természet - ezzel próbálták felturbózni az eredeti regényt, amely jobbára csak a nemesi szalonokban, báltermekben játszódik, de sajna sikertelenül, mert a hatalmas tölgyfa látképe cseppet sem nyomja el a gyatra dramaturgiát.
Lilko03 2018 márc. 17. - 19:02:59
(482/496)
Ez a változat borzalmas, semmi köze nincs az eredeti Austen-regényhez.
10/10
Jimana 2018 márc. 01. - 02:23:50 10/10
(481/496)
Ez a kedvenc filmem. Láttam az eredetit is, de valahogy ez a verzió sokkal közelebb áll a szívemhez. Csak ajánlani tudom :)
hanguktaekwondoo 2017 szept. 30. - 21:41:32
(480/496)
Az 1995-ös, ezidáig egyetlen hiteles változat nagy élmény. Semmi nyál. a kilencvenes években még nagyon is igényes bbc aggályosan figyelt a korhû részletekre
-a színészek nemcsak magukra vették a lelki-fizikai ruhákat, hanem viselni is tudták õket.
belebújtak a figurákba, életre keltették a gyakran összetett karaktereket. A felvételek alatt maguk mögött hagyták a 20. századot és megélték mindazt, ami Austen szerint lejátszódott a szereplõkben.
Nagyon sok mai nyugati "színész" nem ismeri azt a meghatározó feladatot és élményt, amit fentebb leírtam, ezért lett totális bukás a kitudjahány remake.

Érdemes rászánni az idõt:
David Bamber vérperverz vadparaszt papja felülmúlhatatlan /alakítását Mikó István szenzációs szinkronja emeli még feljebb/;
a lányok apja egyetlen tekintetével külön filmet nyit a filmben;
anyu hálistennek megismételhetetlen, Darcy telitalálat, a nõ fûszeres.
A gonoszlédi hangja eredetiben pompás -ez a plusz a szinkronnal eltûnt. Ha lehetõség van rá, nézd felirattal, bár a szinkron is nagyon színvonalas.
A mellékszereplõk közt, ahogy emlékszem egy gyenge láncszem nincs, mind komoly, érdeklõdést keltõ egyéniség.
filmes blaszfémia, hogy mindezt többször is próbálták megfejelni futtatott hozottmalacokkal a profit érdekében

https://www.youtube.com/watch?v=lmRd2AZYezY
2/10
Annis 2017 szept. 30. - 20:47:22 2/10
(479/496)
Én nem láttam a régi változatot, szóval elfogulatlanul írhatom le, hogy ez a film egy nagy rakás trágya. :) Darcy kivételével számomra az összes szereplõ hihetetlenül idegesítõ. A szépséges Jane is csak jó szándékkal középszerû nõ, a fiatalabb lányok pedig olyanok, mint valami menzás konyhalánybrigád. :) De nem is a külsejük a fõ szempont, hanem a játékuk. És az borzalmas.
A film egyébként vonatott, lapos, unalmas.
De ezek után meg fogom nézni a régi változatot is, csak még ki kell hevernem ezt a komédiát. :)
Lilko03 2016 dec. 03. - 22:56:06 Előzmény URI
(478/496)
Ezt nem a BBC készítette, hanem egy amerikai változat. Valóban szerencsétlenül sikerült ez a film, nagyon kevés köze van a könyvhöz. Sem a szereplõk, sem a ruhák, sem a házak, paloták, stb., azok berendezései, de semmi sem felel meg a kornak, amiben a történet játszódik. Teljesen felesleges volt megcsinálni, fõleg, hogy az angol 6 részes 95-ös sorozat annyira kiváló és szívhezszóló volt. Most direkt végigszenvedtem ezt az amerikai változatot, hogy össze tudjam hasonlítani, de tényleg szenvedtem.
Ágnes Polcsik 2016 márc. 27. - 15:56:56
(477/496)
Nem tudtam végignézni, szerintem ez a feldolgozás siralmas. Nekem megvan DVD-n a 1995-ös, ha valamit sokat nézek, akkor az az. Hû a könyvhöz.