10/10
darcliz 2009 jan. 16. - 15:52:31 10/10
(249/509)
Inkább mégse olvasd el, ha szereted a mértéktartó kritikákat, akkor tényleg nem neked való ez a világirodalmi remekmû ...
7/10
zee944 2009 jan. 16. - 15:40:37 7/10
(248/509)
Nekem sokat nem jelent a lelkendezés, ha egyszer felkapnak valamit, a nép onnantól kötelességének érzi, hogy dicsõítse, akármilyen is. Egy mértéktartó kritikának inkább hiszek.

Azért majd elolvasom, csak éppen ettõl nem jött meg a kedvem hozzá.
10/10
darcliz 2009 jan. 16. - 15:19:02 10/10
(247/509)
Bizony, ez igy van ... :-) itt nincs Mark Darcy ...
10/10
darcliz 2009 jan. 16. - 15:14:21 10/10
(246/509)
Nyugodtan olvasd el!!! Ha kicsit visszaolvasol a hozzászólásokban, láthatod, h az ilyen, nem a legpozitivabb vélemény nem gyakori a fórumon, sõt, "hiánycikk", ha szabad ezt a kifejezést használnom.

Mindenkinek meg van a joga a véleménynyilvánitásra, moldtun nevú fórumtársunk csak a saját véleményét osztotta meg velünk. Szive-joga ezt tenni!

Én arra biztatnálak, h igenis olvasd el!!! Sztem, tetszeni fog!!!
7/10
zee944 2009 jan. 16. - 14:49:05 7/10
(245/509)
Nahát! Pedig milyen régóta el akartam olvasni.
Tomio 2009 jan. 16. - 14:33:53
(244/509)
"nem túl erõs alapanyagból "...?????

Jane Austen életmûvének talán legismertebb, egyes kritikusok szerint legjelentõsebb darabja az 1796 októbere és 1797 augusztusa között, elõször First Impressions címmel íródott Büszkeség és balítélet.

Az angol romantika nagy írónõje regényeiben a nõi kisvilágot ábrázolta nagy mûvészi erõvel. A kor középosztálybeli asszonyainak életét pontosan, lélektanilag hitelesen, egyszerre kritikusan és megértõen szemlélte, s ez ad minden mûvének lenyûgözõ hitelességet. Jane Austen mûveit a legjobb angol mûvek közé sorolják.

http://colinfirth.extra.hu/OLDALAK/FILMISM/PP_janeausten.html
mimoza777 2009 jan. 15. - 15:20:33 Előzmény mushi
(243/509)
Abszolút egyetértek. Ezt a rusnya, bulimiás, idióta pofájú nõt ha más játszaná...
Magát a történetet nagyon imádom.
10/10
Gabriella54 2009 jan. 05. - 17:21:45 10/10
(242/509)
Nekem a kedvenc Büszkeség és Balítéletem, talán csak a nagyon régi angol sorozat ér fel hozzá, ahol Lewis Flander alakította Mr. Darcy-t. Matthew MacFadyen nekem nagyon "bejött", annak ellenére, hogy épp eléggé büszke, valahogy sokkal emberibb és szimpatikusabb, mint a Colin által hozott figura. Márpedig soha nem árt, ha Fitzwilliam Darcy már a film elején rokonszenves :)))
10/10
zara18 2009 jan. 05. - 17:14:43 10/10
(241/509)
a látvány gyönyörû, a játék élvezhetõ, szóval aki nem látta annak muszáj megnéznie persze a sorozattal nem ér fel de azért elég jó
ribizliszörp 2008 dec. 30. - 23:29:25 Előzmény mushi
(240/509)
Helyes, egyetértek. Pont azt a hibát követték el, mint akik a Psycho vagy a Meseautó remake-jét leforgatták; de itt még a nemespenészt sem hagyták megérni rajta.
2/10
mushi 2008 dec. 30. - 19:19:45 2/10
(239/509)
Egyszer láttam... Egyáltalán nem tetszett.. Még a közelébe sem ér a filmsorozatnak. Keira Knightley-t pedig szörnyen nem szeretem.. Lehet hogy ez is "elvakít" egy kicsit.. És ez a pasi pedig, aki Darcy-t alakítja.. Hát nem egy Colin Firth, az tuti. Firth-ben ott van a gõg, a büszkeség, a nézését valóban tanítani kellene, Keira pedig egyszerûen nem illik bele egy 18. századi filmbe...
Bár a 8. kép itt a képgalériában nagyon jó.. Mindent egybevetve nekem egy 2-es a szavazatom. Maradok inkább a Colin Firth-Jennifer Ehle párosnál, és megnézem nyolcadszorra is. Az sokkal hitelesebb.
marie1 2008 dec. 26. - 12:27:40
(238/509)
Nézhetõ, de középszerû film. A romantikája persze elragadott, de rendkívül jellegtelen színészi játékokat látunk. Sajnos, a sokszor átdolgozott és filmre vitt klasszikusoknál már nem nagyon lehet felülmúlni egy korábbi alkotást...és néha nem is kellene...
montanosz 2008 dec. 14. - 19:04:28
(237/509)
a lost in austen c. minisorozat is ezt a témakört dolgozza fel, rajongóknak ajánlom.
delamico 2008 dec. 09. - 20:57:18 Előzmény Beabetty
(236/509)
Nekem az elõzõ sokkal jobban tetszett, ez az új verzió nekem valahogy nagyon nem stimmelt. Túlzottan eltért a regénytõl vagy nem tudom. És egyetértek abban, hogy Darcy búskomornak és nekem még kissé nevetségesnek is hat végig. Az egyetlen jelenet, amiben szimpatikus volt, az a vége, mikor Bingleyvel elpróbálja a lánykérést. Az aranyos. Különben kimondottan ellenszenvesnek találtam ezt a 2005-ös Dracyt. Ezenkívül szerintem Elizabeth is jobb az elõzõben.
delamico 2008 dec. 09. - 20:54:09 Előzmény Szívkirálylányka
(235/509)
Nekem az elõzõ jobban tetszett.
Beabetty 2008 dec. 06. - 19:18:17
(234/509)
Elõször csodálkoztam, hogy van, akinek jobban tetszik az új verzió, mint a 95-ös, jóllehet azt is ismeri, és a regényt is olvasta. Aztán rájöttem: sokfélék vagyunk, különbözõ az ízlésünk, mások a
preferenciáink, hogy a szövegértésünk színvonalát már ne is említsem.

A 2005-ös tényleg tempósabb, a fényképezés, a zene valóban hatásos, bár Austen világához kevésbé passzol. Austen - jóllehet az érzelmekre fókuszál - egyáltalán nem vadromantikus; nagyon is kontrollált, okosan analizál, máskor üdítõen ironikus. Tehát
nem csak érzelmes, hanem okos is. Látásmódja
valamelyest átjön a 95-ös változatban, az újban viszont túl erõsek a gesztusok, mármint a rendezõéi.

A regény lélektanilag hitelesen ábrázolja, hogy Elizabeth hogyan jut el fokozatosan a könnyed ellenszenvtõl a felháborodott visszautasításon át a megértésig, Darcy igazának belátásig, s végül a hála és bizonytalanság érzéseinek köszönhetõen a szerelemig.
A BBC-sorozat ebbõl láttatott valamennyit, az új film szinte semmit.

Meglehet, Jane meggyõzõbb angol szépségnek, és a fõszereplõk is hamvasabbak a Wright-filmben, mint a sorozatban. De MM Darcyja nekem nem komolynak vagy éppen - a regényhez híven - gõgösnek, rátartinak tûnt, hanem inkább búval gyakottnak. De hát ha valaki mást látott a kék szemében, lelke rajta. Kinek a pap, kinek papné, nekem meg inkább a Colin Firth.
10/10
Szívkirálylányka 2008 dec. 06. - 18:57:30 10/10
(233/509)
Nagyon tetszett ez a film. Már egy régebbi változatot is láttam, de ez sokkal jobban tetszett. :)
Tomio 2008 nov. 26. - 14:20:32 Előzmény e-batta
(232/509)
"Bár Jane Austen könyve fõként Elizabeth szemszögébõl meséli el a történetet, Andrew Davis [az 1995-ös BBC-változat rendezõje] elhatározta, hogy elkészíti a saját verzióját, amelyben Darcy története sokkal jobban érvényesül. Ezt olyan új jelenetek megalkotásával érte el, amelyek nem a merev társadalmi eseményeken mutatták be Darcy-t, lehetõséget adva ez által a nézõnek, hogy többet lásson a férfi igazi jellemébõl.

Andrew adaptációjában láthatjuk például Darcy-t vívni, és természetesen úszni a híres tavas jelentben. A közönség így már Elizabeth-et megelõzve felfedezheti, hogy Darcy több, mint az a konzervatív sznob, akinek eleinte tûnt."

Forrás: http://www.colinfirth.extra.hu/OLDALAK/FILMISM/PP_jelmez.html
pankulas 2008 nov. 26. - 13:27:21
(231/509)
Nekem tetszett, mint film. Még nem olvastam a regényt, a sorozatot sem láttam. Mindenképpen bepótolom ezt a lemaradásom, kíváncsi leszek, azután mit mondok majd.
Többször is megnéztem. Elõször az eredeti hanggal, angolul láttam, azután megnézve magyarul kicsit fura volt. Szerintem jobb az eredeti, mint a magyar szinkron, pedig általában szeretem a magyarhangokat:)
A színészek ott voltak, a fényképezés csodás volt, imádtam a hangulatát. Elõször hiányoltam a végérõl a csókjelenetet, de újra megnézve jobb is, hogy lemaradt, egyébként elvesztette volna a varázsát. Túlságosan is hozzá vagyunk szoktatva az amerikai befejezésekhez (már akik olyan filmeket néznek), pedig nem kellene így lennie.
Összességében szerettem és bármikor megnézném újra.
10/10
flakon 2008 nov. 16. - 09:41:26 10/10
(230/509)
Én megnézet mindkét verziót és szerintem a 95-ben készült bbc feldolgozás nagyon részletes és jó volt.Aszereplõk is nagyon odaillettek!De ez a 2003-as film szerintem nagyon jól sikerült!Az elején nem találtam megfelelõnek a szereplõket, de a végén nagyon megszerettem õket!Szerintem annyira sokszép jelenet van benne, hogy kár lenne kihagyni!!!!!Én csak ajánlani tudom!