Téma: Bûvölet

Akosh 2008 márc. 21. - 11:32:55
(422/922)
Azt hiszem ez nézõ függõ, van aki az állandó szereplõs sorozatokat kedveli, amikor a fõszereplõk végig ugyanazok, de ez a ritkább, fõként több éves sorozatok esetében. Az általad említett Szomszédokon kívül a Jóbarátok volt ilyen.
Én híve vagyok a frissítéseknek, bár azt túlzásnak tartom, hogy új évad szinte mindig teljesen új gárdával indul. Nekem eddig tetszik ez a szezon, végre a régiek (Giovanna, Tilly, Diego) is folyamatosan elõtérben vannak, csak Denise hiányzik picit. Nem tudja valaki miért kellett távoznia Linda Batistának?
Persze itt is vannak furcsaságok, mint a korábbi történésekben. A sokak számára unszimpatikus Sara viszont végre kicsit háttérbe került. Tegnapi epizódban elég bugyuta módon, de feltünt már Gomez is. Folytathatja a hadmûveleteit a Life ellen.
szevia 2008 márc. 20. - 23:12:41 Előzmény PDS
(421/922)
>A szereplõket egy idõ után muszáj lecserélni, mert nem lehet 7 rend bõrt >lenyúzni valakirõl

??? Hát nem tudom.. Pl. a magyar Szomszédok évekig ment ugyanazon szereplõkkel.. persze nem volt olyan elbûvölõ a sorozat mint a Bûvölet, csak mégis jelzi, hogy lehetséges a folyamatos történetvezetés is ..
Egyébként a jelenlegi sorozat szerintem is gyenge..
dora13 2008 márc. 20. - 21:40:34
(420/922)
Sziasztok!

Én sajnos nem tudom nézni a 9-szériát mert nekünk nincs duna tv-nk,de ha valaki tudná hogy hol olvashatom el, vagy netán tölthetem le a 9-szériát akkor lécci írjátok már meg nekem mert nagyon szeretem a bûvõletet edig minden széria minden részét látam és nagyon kiváncsi vagyok a legújabbra is.
Egyébként a 8-szériában én is nagyot csalodtam de szerintem ezel nem vagyok egyedül.
Elõre is köszi.
Sziasztok.
Nima24 2008 márc. 20. - 18:22:05
(419/922)
Sziasztok! Régebben állandó nézõje voltam a sorozatnak és nagyon tetszik a fõcímdala. A csak hangszeres meg az énekes verzió is. Valakinek megvan esetleg? Ha igen, priviben keressen meg. Elõre is köszi!
10/10
Zia 2008 márc. 20. - 17:35:50 10/10
(418/922)
Ja, ez nekem is feltûnt, hogy Diego kérdezi, hogy életben fog maradni? Meg úgy kérte ki a két doki véleményét, mintha õ ehhez tök hülye lenne, pedig pár éve õ volt a fõorvos... Azért ezek elég nagy bakik szerintem.
Na majd látjuk,hátha késõbb jobb lesz megint.
hercule 2008 márc. 20. - 07:22:48
(417/922)
Sziasztok!
Én a legelsõ résztõl követem a sorozatot, láttam minden epizódot és ez a mostani évad sztem is elég gyenge. Amiket én nem értettem:
1.) Giovanna mûtéte közben/után Diego úgy csinált, mintha nem is lenne orvos! Ahhoz képest, h világhírû sebészprofesszor, csak kérdezett, kérdezett, teljesen úgy viselkedett, mint egy civil! Számomra nagyon zavaró volt...
2.) Giovanna meglövése után még szóban sem említették, hogy értesítik a lányát, Barbarát! Ennyire apróság, mindennapos dolog, hogy szóra sem érdemes, ha vkinek meglövik az anyját és az kómában van?
10/10
Zia 2008 márc. 19. - 17:04:18 10/10
(416/922)
Ez biztos, hogy Giovanna elmegy és Viola veszi át a helyét a Life-ban? Rémes....
1. Giovanna régi bútordarab,nem szabadna kiiktatni.
2. Viola rémes, bár kezdem megszokni, de a száját és az állandó hisztijét nem nagyon sikerül. Hogy lehet egy nõnek így elcseszni a száját? Biztos, hogy a pasiknak ez tetszik??

Nekem egyelõre nem tetszik ez a széria. Nem nagyon történik semmi. És roppant zavaró, hogy 25 percenként vége egy résznek. Még ki lehetne bírni egy-két reklámot, na de, hogy minden nap 2x kell megnézni a fõcímet, meg a végét. Brrrrr. Nagyon szar...
És szerintem is romlott a színvonal.
Ami változott az elõzõ szériákhoz képest, hogy a fõ szálon futó szerelmesek esetében most 2 pasi van 1 nõ, eddig mindig 2 nõ kapart a pasi fõszereplõért.
10/10
Sompok 2008 márc. 17. - 11:27:48 10/10
(415/922)
10/10
Sompok 2008 márc. 17. - 11:27:12 10/10
(414/922)
Sziasztok!

PDS, látom Te is nagy rajongója vagy az elõzõ szériáknak. Én is, de most a segítségedet szeretném kérni.
Meg tudnád tenni, hogy írsz két levelet az info@ dunatv.hu és a marta.horvath@mtv.hu ra, hogy jó lenne ha adnák az Afrika gyönygszeme portugál sorozatot?

Köszi: sompok
PDS 2008 márc. 16. - 23:28:04
(413/922)
A 2.-ik évad végén Barbara rákos lesz, és elhatározzák Thomassal, hogy kimennek Németországba -ha jól emlékszem, ezt még a Dunán láttam évekkel ezeõtt- hogy meggyógyuljon. Késõbb még említik õket. Így valaki beszélget Giovannával és érdeklõdik Barbara felõl, persze normális választ is ad, nem olyanokat, mint ahogy Sara tûnõdik Antoniora gondolva. Caterináek pedig kimentek Brazíliába -ha jól emlékszem- Marcoval. Caterina a 6.-ik évadba haza is látogat egyszer, el kell intéznie valamit és több részen keresztül is szerepel. Ez volt számomra az egyik legmeglepõbb ilyen visszatérés.

Giovannát szerintem nem kiírták, hanem õ lépett ki, mert miután a sorozat kategóriákkal süllyedt a színvonalban, ilyesmihez nem akarta adni többé az arcát. Feltételezhetõen sokkal több idõt vesznek igénybe a forgatások, tehát több munka, kevesebb eredmény. Butaság a mennyiséget növelni a színvonalat pedig rontani.
Gondolom ezért nem szerepel most sem Denise, sem Sergio, sem sok más szereplõ.
Nagyon szerettem a Bûvöletet, de azt a bizonyos színvonalat meg kellett volna tartsák, és szerintem nem került volna sokkal többe, mint 2-szer annyi, de gyengébb részeket készíteni. Szóval ha már a színvonalat akarták megnyírbálni, akkor inkáb jobb lett volna egy normális befejezéssel abbahagyni a 8.-ik évad végén. Viszont még mindig nem késõ. Szerintem vagy ne is legyen 11.-ik évad, vagy ha lesz (igaz addig még lenne egy év), akkor legyen nagyon igényes, és legyenek benne a régi jól ismert vissza-vissza térõ szereplûk közül is.
Akosh 2008 márc. 16. - 17:35:33
(412/922)
Egyetértek veled! Számomra is nagyon furcsa az, hogy lemegy egy évad és a fõszereplõket úgy eltüntetik mintha nem is lett volna. Ez egy embernél is fura, hát még tucatnyi szereplõ elsüllyeszte. Denise számomra is talány, bizonyára a színésznõ unta már ezt a karaktert.
Fura, hogy pl. Barbaráról vagy Caterináról nem tudunk semmit, holott rokoni szálak fûzik a fõszereplõkhöz.
Kiváncsi lennék vajon miért is írták ki Giovannát, aki számomra egy meghatározó a sorozatban.

Talán ha úgy fogjuk fel, hogy a 8 és 9 sorozat között eltelt egy év (Sara elmondása alapján) akkor kicsit könnyedebb áthidalni a változást.
PDS 2008 márc. 16. - 16:59:12
(411/922)
A szereplõket egy idõ után muszáj lecserélni, mert nem lehet 7 rend bõrt lenyúzni valakirõl. Ennek ellenére vannak állandó fõszereplõk is nem csak egy-egy évadra szólóak. Mégis Giovannaval egy kicsit már sok ami megtörtént. Egyszer lelõtték már az 5.-ik évadban is, a 6.-ik évadban szegény alkoholista lett, a 8.-ik évadban valami pajzsmirigy daganata vagy mi lett, utána meg börtönbe zárták, most pedig megint meglõtték. Szóval Giovanna már messzemenõen túlteljesítette az erõs nõ karakterének sztereotípiáit, mégsem gondolom, hogy mennie kéne a sorozatból, jobb lenne ha maradhatna, csak valamivel könnyebben emészthetõ eseményekkel (legalábbis az õ számára). A valóságban akárki keresztülmenne ennyi mindenen, simán megbolondulna.

Egyébként én is nagyon bírom a Daniela Poggi által alakított karaktert, annyira gonosz, hogy szinte már ezért szimpatikus. És ez az amit hiányolni fogok ezután, a régi szereplõk újabb feltünését.
Ilyen történt már:
5.-ik évadban visszatér Christina és Giuseppe Ansaldi
6.-ik évadban visszatér Caterina és Giuseppe továbbra is szerepel
7.-ik évad végén megjelenik ismét Giuseppe, Carla és Christina is
8.-ik évadban pedig tovább szerepel Giuseppe és Christina
Mindemellett mindig elrendezték a fõszereplõk sorsát. És Caterináék, Paoláék, Martináék is szerepeltek a következõ évadok elsõ részeiben, de mivel az õk sorsok már el volt rendezve, és az új szereplõk azonnal felkeltették az érdeklõdést, ezért nem volt hiányérzetünk távozásuk után. Barbaráék bár nem szerepeltek a 3.-ik évadra, tudjuk, hogy elutaztak Németországba, hogy Barbara meggyógyuljon, és utóleg megtudtuk, hogy boldogan élnek Thomassal.
Lauráék után -bár a végére összejöttek Lucával- nem tudtuk meg, hogy mi történt, velül, úgy eltûntek, mintha a föld nyelte volna õket el, és ugyanígy eltûnt akkor Giuseppe is.

Most tulajdonképpen nem tudunk semmit Antonioékról, Sergio Demetrát választotta, de õk is eltûntek, ugyanígy eltûnt Giuseppe is. Deniset illetõen nem gyõzött meg a jelenet, hogy meghalt. Azért az nem így megy, hogy egyet szorítunk a nyakán és azonnal holtan esik össze. Szerintem ha a sorozat folytatódik (ha lesz esetleg 11.-ik évad) és ha visszatér a régi színvonalhoz nem kizárt, hogy Deniset vagy valamelyik reprezentatívabb szereplõt viszontláthassuk valaha.

A 8.-ik évad végét valószínüleg cliffhanger-nek szánták, ez esetben viszont valahol ott kellett volna folytatni, ahol abbahagyták, hanem happy end kellett volna legyen. Egy biztos: a 9.-ik évadtól kezdve a sorozatra nem jellemzõ, hogy IGÉNYES, ami eddig az egyik legnagyobb értéke volt.
Akosh 2008 márc. 16. - 15:52:15
(410/922)
Itt a porton is olvashatod: "Giovanna és Diego bejelentik, hogy egy ideig visszavonulnak, az ügyvezetõi posztot Viola Dessi veszi át, az orvos igazgatói pozíciót pedig Sensi."

Szóval Viola csókos száját, mint említetted még sokáig csodálhatjuk. No ennek én sem örülök annyira.
Akosh 2008 márc. 16. - 15:49:22 Előzmény PDS
(409/922)
Szerencsére nem vagyunk egyformák és van akinek a régi, van akinek az új jobban tetszik. Tudom sokan szerették az elõzõ két évadban Antoniot, én special annyira nem lelkesedtem érte. Személy szerint örültem pl. Daniela Poggi visszatérésének, akit mindig is kedveltem, ezt a számító karaktert nagyon jól alakította.
Tulajdonképpen a régi mértékkel számítva csupán két epizód ment le eddig és azért történt egy s más. Engem pl. nem zavarnak az új mûtõs ruhák és a díszlet sem olyan siralmas. A történetben mindgi votlak furcsaságok, pl. Tilly elmúlt dolgai, fiának hitt Alessio, agyament Constanza dolgai és hogy Altierit ne is említsem.
Még sok minden történhet még ebben a 240, felével számítva 120 részben. Persze én is hiányolok sok-sok régi szereplõt, de a sorozatoknak ez a sorsa általában.
szevia 2008 márc. 16. - 15:46:16 Előzmény Akosh
(408/922)
Jézusom!!ezt honnan veszed??! szerintem kizárt!
Én remélem nem kell megszokni se a hangját se a hisztijeit, sem azt a hátborzongató "csókos száját"!; nagyon remélem, hogy az a titokzatos csajszi sikerrel "elteszi õt láb alól", legalábbis a Bûvöletbõl, és végre nem kell elszenvednem sem nekem, sem szegény fiának, sem sem, stb stb..


Viola hangját nagyon nehezen szokom meg, pedig gondolom Giovanna távoztával õ veszi át a helyét Tilly mellett.
szevia 2008 márc. 16. - 15:41:47 Előzmény PDS
(407/922)
Hát talán annyi sok sorozat után már nehéz ujdonágokkal szolgálni.. az eddigiekben is egyébként ismétlõdtek nagyjából a témák, csak a szereplõk voltak mások..
Nekem a megszokott és megszeretett /már amikor/ szerplõk eltûnése, lecserélõdése okoz mindig "traumát".. Nem értem miért nem lehet folytatni/ folyatást kitalálni ugyanazokkal a szereplõkkel, ahelyett, hogy nagyjából mindig elõlröl kezdik ugyanazt a mesét (a Life veszélyeztetése gonosz emberek által, két fiútestvér rivalizálása, eltûnt gyermekek keresgélése, és természetesen a fõvonalban zajló live-sztori, stb. stb)más szereplõkkel..
PDS 2008 márc. 15. - 20:41:15
(406/922)
Nem értem, kinek és mi tud tetszeni ezen az évadon. Gyakorlatilag három dolog történt benne:
-Túszejtés és Giovanna meglövése.
-Loredana zaklatja Violát
-Elég furcsa módon megtudjuk, hogy Elenát gyöngéd érzelmek fûzik Davide-hoz, és erre is számíthattunk már, mielõtt Elena kimondta volna.
Az eddigi évadokban négy rész után már az események jócskán meg voltak bonyolítva és csavarva, de most alig történik valami. Az egyetlen kérdés ami négy nap és nyolc rész után megfogalmazódik bennünk az az, hogy mit akar Loredana Violától. Most nézem az M2-n is Barbaráékat, hat rész után már cask kapkodom a fejem, hogy mennyi minden történik, és ez így volt minden elõzõ évadban. A 9. évadot ha bárki is hûségesen fogja nézni, csakis megszokásból, és nem azért mert annyira izgalmasak lennének a részek, vagy annyi nyugtalanító kérdés merülne fel bennünk a sorozattal kapcsolatban.

A díszletek siralmasak. Nem értem miért nem lehetett szerzõdést kötni most is a European Hospital-lal, ami a külsõ díszleteket eddig adta. Talán azért, mert nem csak a sorozatbeli részek száma hanem a mennyiség is növekedett (250 x 25 perc =125 x 50 perc = 62 x 100 perc), majdnem 2,5 szeresére. Így maradt a nagyon mû kinézetelû makett bejárat. Ráadásul többet nem látjuk Tilly vagy Giovannaék igényesen berendezett lakását. A nagy Curti fõorvos lakása is elég szegényesen van berendezve, az egész annyira mû.
A kamera kezelése, vezetése és operatõri munka szintén katagóriákkal alulmúlja az elmúlt évadokét.

Csak reménykedni tudtam, hogy a sorozat amilyen váratlanul mélységesen süllyedt a színvonalban, ugyanilyen hirtelenséggel ismét a régi, igényes Bûvölet lehet a 10. évadra, de nem, marad közel a 9. évad színvonala. Ugyan az operatõri munka, kamerakezelés, és a díszletek egy keveset javulnak, de továbbra is messze elmarad a színvonal az elsõ 8 évadhoz képest.
Akosh 2008 márc. 15. - 20:04:34
(405/922)
Sajnos ezekkel nem tudok szolgálni, de mi a kérdésed?
kitti17 2008 márc. 15. - 19:21:56
(404/922)
Én is nagyon szeretem.Akhos lehetne egy kérdésem nem szeretnék indiszkrét lenni ezért ha van msn címed v. myvipen meg lehet találni akkor kérlek add meg. beszélni szeretnék veled.
Akosh 2008 márc. 15. - 14:11:32
(403/922)
Így van Németh Judit szinkrozinálja Corinne Cleryt, aki ha jól tudom egy korábbi James Bond filmben is játszott. Viola hangját nagyon nehezen szokom meg, pedig gondolom Giovanna távoztával õ veszi át a helyét Tilly mellett. Amúgy eddig nekem nagyon bejön ez az évad. Nektek mi a véleményetek?