Téma: Bûvölet

Biribon 2009 jún. 13. - 15:02:24 Előzmény Tenike
(742/922)
***SPOILER*** Hirtelen komplikációk léptek fel nála. Összeesett az egyik oldali tüdeje, valószínûleg átszúrta az egyik törött borda. Aztán veseelégtelenség lépett fel nála. Aztán hipp-hopp, egyik napról a másikra már menthetetlen volt... :-O ***SPOILER VÉGE***
hercule 2009 jún. 12. - 16:28:50
(741/922)
Ha már úgyis csak kötözködni járunk ide... :-)
Tegnapi részben két gyöngyszemet találtam:
Luca rájön, hogy Lorenzo érzi a lábát, Leila benyit, majd kis szöveg után kimennek a kórterembõl és akkor Luca azt mondja: "Láttad volna, hogy TEGNAP megmozdította a lábát..." Ekkor a kórház? Egy nap kell, míg kiérnek a terembõl? (Amúgy abban igaza volt Lucának, hogy szerdai részben jött rá erre és a csütörtöki részben volt a beszélgetés, talán tudta, hogy a hangos doboz elõtt ülõknek ez két nap lesz? :-))
A másik: temetés után Benetti és Falco a halálról beszélnek meg a fájdalomról, majd ezután a klinikán ül Falco és Elsa és szóbakerül szintén a halál és akkor azt mondja a doktornõ: "Errõl beszéltem Benettivel a NAPOKBAN!" - hát nem tudom, de sztem csak 1-2 óra telt el a beszélgetés óta (Alberto még a temetési öltönyben ült Davide mellett a kórházban és az elõbbi jelenet után volt, szóval egy napon játszódtak...elvileg...)!
Leiláról tudnék mit mondani, de inkább nem teszem! :)
Tenike 2009 jún. 09. - 08:08:44 Előzmény szevia
(740/922)
Sziasztok,

Nyaraltunk egy hétig, kimaradt nekünk: most hogy halt meg Elena? Köszi ha megirjátok!
Biribon 2009 jún. 08. - 23:46:46
(739/922)
Engem is idegesít néhány karakter és fordulat, pedig én nem is nagyon nézem, illetve más módon ismerem a történetet.
De Luciano az tényleg szörnyû, meg ez a Leila-Lorenzo történet. És, hogy egy szélhámos bemondására minden vizsgálat és utánajárás nélkül elhiggyék a dokik, hogy lebénult... Ez szerintem elég nagy dramaturgiai hiba...
szevia 2009 jún. 05. - 22:24:56 Előzmény Skultetyko
(738/922)
Hát igen, most már Leilából is kezdenek hülyét csinálni, mint ahogy Tilli figuráját is tönkretették. Az, hogy mindenek dacára is megesik a szíve a zsivány Lorenzón, nekem belefért a képbe, mert õ egy tiszta, nemes szív. Viszont intelligens /is volt/ és hogy nekiáll vele csókolózni, meg nem jön rá az átejtésre, ez már...nem õ.
De engem Carolina berohanása Leila ellen/"miattad szenved a bátyám", stb. stb./ is kész õrület volt, mert nem fér bele a figurába. Szóval elképesztõ ahogy idõnként elõrángatnak valami "fejleményt" és ha törik, ha szakad..
mert pl. az sem felfogható számomra hogy mi a tragédia Dante és Carolina egymásra találásában, vagy a középkorban élnénk? nekem nem tûnt fel..Vagy hogy -Davide és .. na hogy is hívják a büfés lányt.. szóval válás nincs a világon? én úgy tudtam, hogy van..megint egy mûbalhé..
szevia 2009 jún. 05. - 22:17:22 Előzmény hercule
(737/922)
>végre eltûnik a sorozatból, borzasztóan idegesít, még >1-2 karaktert nyugodtan kinyírhatnának az izgalom és a >frissítés miatt...
:-)) szólj Lorenának!:-) majd megszervezi
szevia 2009 jún. 05. - 22:15:43
(736/922)
>De a Gyõzike-féle mûsoroknál azért nézhetõbb!
:-) Egyelõre még... bár néha mûr nem értem, mit keres a Duna Tv-ben még..már olyan RTL-es lassan..
hercule 2009 máj. 29. - 11:26:31 Előzmény adorjan
(735/922)
Egyet értek veled, így a 10. évadra elég sok, már többféleképpen "becsomagolt", mégis ugyanolyan sablon köszön vissza... Most Luigi felbukkant testvére (mert asszem elég egyértelmû, hogy az új csaj a testvére) is érdekesnek indult, aztán két rész után egyértelmû lett a dolog, kíváncsi vagyok, meddig húzzák...
És hogy Lorenzo-t meg Gomezt nem jelentik fel? Nem lenne köteles vki a rendõrséget hívni? Emberrabló, megerõszakolta Leilát, Gomeznek is volt néhány mocskos húzása és a sok hülye meg tûri... amúgy kíváncsi lennék, Gomez másik fia hova tûnt? (Talán Adrian volt a neve?) Bírom, hogy eltûnnek szereplõk, elfelejtenek rokonokat és szó sem esik róluk soha többet...
Annak örülök, h Elene végre eltûnik a sorozatból, borzasztóan idegesít, még 1-2 karaktert nyugodtan kinyírhatnának az izgalom és a frissítés miatt...
adorjan 2009 máj. 28. - 20:43:48 Előzmény hercule
(734/922)
Hogy az orvosok nem veszik észre, hogy a béna nem béna? És Te ezen csodálkozol? Nem látod, hogy ebben a teljesen hülye sorozatban minden, de minden baromság újra meg újra elõjön, azzal sem fárasztják magukat, hogy új ötleteket találjanak. Hány szereplõnek lett már itt felnõtt korában gyereke, akirõl addig nem tudott? Négynek? Ötnek? És ez a bénaság is. Még régen a Roberto nevû takonybéla játszotta ezt az amúgy kissé lüke doktornõvel. Aztán az ügyvéd úr, aki lekaratézta a barátját, és évekig nyomta neki a zsozsót, mert elhitte, hogy béna. Most meg ez a HP a Lorenzo nevû akasztófavirággal...ugyan, megérdemlik egymást.
1/10
Skultetyko 2009 máj. 21. - 19:30:21 1/10 Előzmény szevia
(733/922)
Én kezdetben szerettem Leilát, most viszont elfogadhatatlan, amit mûvel. Cseppet sem profiként elkotyogja Lorenzonak, hogy talán Luca mûhibát követett el - ezt akkor sem tehetné meg, ha egyébként igaz lenne. Igazságtalanul vádaskodik, nekitámad Lucának, még szép, hogy Lucának elege van.
Egyébként az egész sorozat teljesen hiteltelen - egy magára valamit is adó kórház már régen börtönbe küldte volna az akasztófára való bûnözõ Lorenzót és apját, Leilát pedig kirúgnák ezért a bajkeverésért.
Normális nõ nem kedveskedik annak, aki megerõszakolta, megverte, fogva tartotta, zsarolta és megfélemlítette. Rendben van, hogy nem kívánja a halálát, de messzirõl el kellene kerülnie, és az igazságszolgáltatás kezére juttatnia. A börtönben biztosan nem játszaná meg Lorenzo, hogy béna.
hercule 2009 máj. 20. - 11:03:25
(732/922)
****SPOILER****
Most komolyan: Lorenzo úgy tesz, mintha megbénult volna és SENKI nem jön rá az orvosok közül? Ez nevetséges és egyben szánalmas a sorozatra nézve...
****SPOILER VÉGE****
szevia 2009 máj. 16. - 21:39:28 Előzmény hercule
(731/922)
Nem tudom Lucát vagy Lorenzót utáljam jobban, de néha már Lucát! Leila a legaranyosabb az egész stábban; (eleinte nehezen szoktam meg az arcát, idõközben a kedvencemmé lépett elõ a sugárzó tiszta kis arcával, mosolyával)szóval hogy két ilyen figurára pazarolja a szívét.. .!
Akosh 2009 máj. 15. - 17:02:03 Előzmény lulu60
(730/922)
Miért kétszer? Csak szerdán maradt el, pénteken a 10 évadot még soha nem adták.
8/10
lulu60 2009 máj. 14. - 10:45:22 8/10
(729/922)
Felháborító, hogy egy héten kétszer is zsenge magyar focimeccs miatt marad el a sorozat lejátszása.
1/10
Skultetyko 2009 máj. 12. - 18:02:20 1/10 Előzmény dora13
(728/922)
Igazatok van; megnéztem a You Tube-on és Massimo valóban visszatér. Bár én rapszódikusan néztem a sorozatot (egyes évadok teljesen kimaradtak), ezért azzal sem vagyok teljesen tisztában, hogy hogyan halt meg, csak az égési sérült Alessio szavait hallottam késõbb.
Így legalább van miért nézni a filmet, hiszen szegény Tilly igazán megérdemli azt a nagy boldogságot, hogy visszakapja a fiát.
Akosh 2009 máj. 09. - 17:40:07
(727/922)
Nem sokára, amikor hazatér Massimo meg fogjuk tudni. Valószínû mielõtt kigyulladt a ház valahogyan kimenekült és hogy miért várt eddig a visszatéréssel, az majd az írói leleményen múlik. Bár ilyenkor az amnézia, vagy Afrika esetén a fogvatartás jöhet szóba.
Majd a 80. epizód után ezekre is fény derül.
dora13 2009 máj. 09. - 12:08:37 Előzmény Akosh
(726/922)
Köszi Akosh a választ. De én arra vagyok kíváncsi hogy hogy menekült meg Maximo.
Kedves Skultetyko én is úgy emlékszem hogy nem találták meg a 7. évadban Maximo holttestét,és csak Allesio elmondásából lehet következtetni ara hogy meghalt.
tv-nézõ 2009 máj. 08. - 21:03:18
(725/922)
Ez a nem kölcsönös tegezõdés orvosok és ápolók, valamint orvosok és már nem érthetõen fiatal betegek között már régebben is volt a Bûvöletben, és engem már akkor is zavart. Azt nem tudom, ez eredetileg is így van benne, vagy csak a fordító mûve?
1/10
unicornelia 2009 máj. 08. - 19:15:19 1/10 Előzmény Skultetyko
(724/922)
Nagyon igaz; az ilyesmire figyelni kéne, hiszen ez azt mutatja, hogy Olaszország még nem emelkedett felül a feudalista és (késõbbi) fasisztoid osztálykülönbségeken.

"És ami engem felháborít, az a csendõr-pertu, ami pl. a kiérdemesült középkorú fõnõvér (Elsa Scotti) és a göndör hajú fiatal doktornõ között jött létre. Miközben a fõnõvér alázatosan magázza a doktornõt, az lekezelõen tegezi a nála sokkal idõseb kollegát. Ez a rangkórság és a pozíció tiszteletének feudális öröksége eddig csak a Zone Stúdió által ferdített dél-amerikai szappanoperákban jelent meg"
1/10
Skultetyko 2009 máj. 08. - 19:01:32 1/10
(723/922)
Bocs, ez Akoshnak volt válasz