Téma: Castle

10/10
keril 2011 ápr. 16. - 15:15:17 10/10
(541/1241)
Ja és azt is mondta, hogy még nem lesznek egy pár.

Szóval én ha tippelhetek, akkor ötletem sincs mit kezdenek egymással :D
10/10
keril 2011 ápr. 16. - 15:13:32 10/10
(540/1241)
***SPOILER***

Michael Ausiello fõszerkesztõ nyilatkozott a TVLINE-nak az évadzáró részrõl.

Ha jól értettem, elõrébb lépnek Beckett anyjának nyomozásában, (ezt mondjuk a címbõl is lehetett sejteni) Castle és Beckett kapcsolata is új szintre lép, de azt nem árulta el milyen irányba. Azonban megígérte hogy se Josh se Gina nem zavar be és a fanok sem fogják elküldeni õt (mármint a fészerkesztõt) a francba.

Ajánlom is neki, mert ha megint úgy zárják le hogy pofára esik valaki mint az elõzõ évad végén, akkor én biza elküldöm a francba :D

http://www.tvline.com/2011/04/castle-finale-spoilers-beckett/
10/10
keril 2011 ápr. 16. - 10:09:18 10/10
(539/1241)
Az nem baj, ha mindenki azon szurkol, hogy összejöjjenek.

De ahogy Alexis titkos hódolójánál is mondta Castle: Nem az a lényeg hogy mi vár az út végén hanem maga az út a lényeg :)
10/10
zora 2011 ápr. 16. - 10:03:40 10/10
(538/1241)
Hû, de egyszerre gondolkodunk... :-)
10/10
zora 2011 ápr. 16. - 10:01:06 10/10
(537/1241)
Igazad van, hogy a romantikus oldalról nézi a többségünk. De ez az írók hibája! Már eleve úgy kezdték a sorit, hogy egymásnak szánták a szereplõket. Pl a Mentalista azért jó (vagy ilyen szempontból jobb - nem megkövezni!), mert hiába van a két különnemû fõszereplõ, hiába dolgoznak olyan jól együtt, semmi nem utal romantikus érzelmekre kettõjük között. A mellékszereplõkrõl most nem beszélek. Szerintem tényleg a készítõk tehetnek róla, hogy 90% már egy éve Caskettet akar. Nem kellett volna rámenniük ennyire erõsen az elejétõl. Én meg már annyira beléjük pistultam, hogy nem tudok elszakadni tõlük... Pedig tényleg, az új részek elõtti 1-2 napban már arról gyõzködöm magam, hogy egyáltalán nem érdekel, összejönnek-e vagy sem, mert ez egy krimi, és nem ez a lényeg. De hát nem megy...!
10/10
keril 2011 ápr. 16. - 10:01:03 10/10 Előzmény zora
(536/1241)
Ó én egészen át tudom érezni a helyzetüket.
Elsõ nagy szerelmemmel 4 évig játszottuk ugyan ezt :D
Jó barátok voltunk, bírtuk egymást, néha elmentünk moziba, kirándulni, beszélgettünk, szerelmes is voltam bele de soha nem vallottam be neki :D

Most így utólag jobb is :))
Tundéri lány, de kicsit furcsa, olyan mint Castle elsõ felesége :D
10/10
keril 2011 ápr. 16. - 09:45:22 10/10 Előzmény memari
(535/1241)
Meg amúgy valóban ütköznek az érzéseim.
Drukkolok nekik, de szerintem a be nem teljesített vágyakozásaik és az ebbõl adódó interakciójuk teszik szerethetõvé a szereplõket.
Magyarul az a jó a történetben, hogy drukkolhatok nekik, hogy összejöjjenek, ha összejönnek akkor ez már nem lesz benne.

Ha összejönnek az a történet csúcspontja. Onnan 2 dolgot lehet. Be lehet fejezni a történetet, vagy új történetet lehet kezdeni, ezekkel a szereplõkkel, de az már nem ez a történet lenne.

De szerintem más dolog miatt is nézzük a sorozatot.
Én egy remek klasszikus, "Kojak", "San Francisco utcáin" jellegû krimit nézek, izgalmas rejtélyekkel és nyomozásokkal, aminek a sajátos hangulatát a két fõszereplõ közötti speciális, momentán romantikus kapcsolat adja.
A romantikus szál miatt tudok különösen mélyen azonosulni a szereplõkkel, de ettõl még a krimit nézem, aminek a hangulata oda lenne ha összejönnének.

Te és ahogy látom a többi fan, pedig elsõsorban a romantikus oldalról nézi a történetet, amibe belefér hogy összejönnek, és az ebbõl adódó konfliktusokkal foglalkozik továbbiakban a történet, hiszen számodra a krimi az csak körítés a romantikus szálhoz.

Egyébként a történet eme kettõssége miatt is olyan jó.

A Moonlightnak azért lett vége mert simán elfogytak az ötletek, kifulladt a történet, és mint minden sorozatnál, ilyenkor elkezdenek mûvészi szinten, szenvedve lelkizni, miközben a humoros könnyed történet semmivé enyészik, pedig azért szerettük eredetileg, nem pedig a komoly gondolatokért.
Jó pár kedvenc ifjúsági sorozatnak ez lett a halála. A szereplõk felnõttek, megkomolyodtak és elkezdtek gondolkodni, ami már nem állt olyan jól nekik :)
10/10
keril 2011 ápr. 16. - 09:06:28 10/10 Előzmény memari
(534/1241)
Túl romantikázod :)
Félreérthetõen írtam, de nem arra gondoltam, hogy kézen fogva szerelmesen andalogjanak, hanem karoljanak egymásba és sétáljanak el ami belefér a sima barátságba egy nõ és férfi között de mégis több mint két munkatárs.

Volt már ilyen jelenetre példa, most meg nem mondom melyik részben, ott is Josh mûszakban volt, Castle felajánlotta a karját, Beckett kicsit gondolkodott, belekarolt és vigyorogva eltipegtek a lift felé. Ez picivel jobb mint az hogy leülnek és elkezdik töltögetni a papírokat.
Ez egy kicsit illúzió romboló volt, hogy somolyognak egymásra, majd hirtelen "na akkor írjuk meg a jelentést"
Bár lehet hogy pont ez volt a cél, hogy megtörjék az idillt.
10/10
zora 2011 ápr. 14. - 07:32:32 10/10
(533/1241)
Látom, Memari már leírta... Na, egyezik a éleményünk! Bár én a kapcsolatkezdésnek a fél évet is túl késõinek tartom..., nemhogy egyet!
10/10
zora 2011 ápr. 14. - 07:30:22 10/10
(532/1241)
Ez nem igaz, hogyha egymáséi lesznek, vége a sorozatnak! Jó, amúgy meggyõztél, hogy bazsajgáson túl nem kell várnom többet, de nyugodtan belevághatnak egy mélyebb kapcsolatba! Vagyis, elõször Josh-tól kell megszabadulni, de aztán...!
10/10
memari 2011 ápr. 14. - 02:19:54 10/10
(531/1241)
SPOILER

keril, ellent mondasz saját magadnak. Sétáljanak el kézen fogva hamburgerezni, de nem is lenne olyan jó, ha ilyen hamar összejönnek. Akkor most mit szeretnél? :)

Az a kijelentés,h vége a sorozatnak, ha összejönnek cáfolható pl: Chuck. Azért mert a fõszereplõk 1 párt alkotnak, még nem kell temetni a sorozatot. (A Moonlight sorozat esetében millió más ok pl: személyes, szereplõk karrierútjai, pénz közrejátszott). Igenis meg lehet izgalmasra, viccesre, drámaira, bármilyenre írni a közös élet kialakítását; s a Castleban nagyon sok lehetõség rejlik e téren is.
Pl: * Beckett viselkedjen-e anyaként Alexissel, és ha igen, miért nem?
* Alexis féltékeny lehet, h az apja figyelmét nem 100%ban õ kapja.
* Castle hogy viseli, h más (B) is hozzon döntéseket Alexisrõl (Ginával is ez volt a koncertjegy vételkor).
* Castle eddig nem tudott megtartani 1 nõt sem maga mellett, miért tudná Beckettet megtartani?
* Alexis és Martha hogy fogadja Beckettet? amíg csak Castle munkatársa szeretik, de ha már naponta ott lesz, velük lesz, akkor ez változhat.
* Beckett már nem csak magát sodorhatja veszélybe az ügyek kapcsán, hanem Alexist is (Castlet már sodorta).
* Castle hogyan viselkedik majd, ha már 1 párt alkot Beckettel az õrsön (munkatársi kapcsolat, a fõnök/szabályzat hogyan tolerálja), vagy a civil életben (amikor rendezvényeken együtt illene megjelenniük)? ... és sorolhatnám még, mi mindent kell lejátszani, megbeszélni, elrendezni, elfogadni és elfogadtatni egymással és a környezettel, s ez van annyira, vagy még jobban izgalmas, mint, h hogyan jöttek össze. Stana is azt nyilatkozza állandóan, h attól h õk egy pár, még ugyanúgy van élet, sõt még talán jobb is, lásd Mr és Mrs Smith c. film.

A zárójelent meglepõen hatalmas elõrelépés volt számukra. Az íráson keresztül, de vallottak, s nem viccelték el, s ez metaforája lehet a nem munkakapcsolatuknak is. Beckett nem volt szemét, Castle hozta az õ megkérdezése nélkül Conradot a nyakára, cserébe húzta az agyát (megleckézteti), s szerencsére ezzel együtt kiugrasztotta a féltékenységi nyuszit a bokorból.
Ebbõl a jelenetbõl több nem hozható ki, mert nem szabad elfelejtenünk, h tudtunkkal Beckettnek még ott van Dr. Motorcycle Boy. S azért van annyira rendes, tisztelettudó lány és Castle is olyan úriember,h... Szóval ne álmodjunk még a kézen fogva andalgásról. Majd 0,5-1 év múlva :D

Bocsánat, h hosszúra sikeredtem, de jól esett ezeket kiírni magamból. :)
10/10
keril 2011 ápr. 13. - 22:39:22 10/10 Előzmény memari
(530/1241)
Na igen, a pizzás részt még mindig nem tudtam megnézni, mert nem kötött le annyira hogy végigszenvedjem angolul, de ez nem tudtam abbahagyni.
10/10
keril 2011 ápr. 13. - 22:36:36 10/10 Előzmény zora
(529/1241)
SPOILER

Jaj ne legyél már telhetettlen szerintem aranyosak voltak.
Vagy 5* néztem meg a jelenetet.

Tetszett hogy Beckett letámadta mintha egy gyanúsított lett volna, és a végén Castle megtört. Bevallotta, hogy féltékeny, meg magának akarja, Beckett pedig hûséget fogadott neki, a végén meg bazsajogtak egymásra és még csak rá sem kérdezett hogy "mivan", mint ahogy szokta.

Najó, az igaz, hogy lehetett volna máshogy is befejezni. Ha nem is csókjelenettel, de lezárhatták volna úgy is, hogy elsétálnak hamburgerezni kéz a kézben, meg még bazsajognak egy kicsit, amíg be nem csukódik a liftajtó, ez még a kétértelmûséget sem zavarta volna meg.

Nem is lenne jó ha hirtelen egymásra találnának, bár tény hogy kezd kicsit életszerûtlen lenni ez a sok évõdés, de ha egymásé lesznek, akkor vége a sorozatnak, szóval ha jön a 4. széria akkor kb. eddig fognak eljutni. Kíváncsi leszek hogyan fogják megtörni az idilt, mert csak úgy nem lehet a szõnyeg alá seperni a kapcsolatuk fejlõdését.

Azért Beckett kicsit szemét volt. Látta Castlen hogy majd meg eszi a fene, de direkt húzta Conraddal, még rá is tett egy lapáttal a muffinos jelenetnél, de a zárójelenet miatt megbocsájtok neki :)
10/10
keril 2011 ápr. 13. - 22:16:22 10/10 Előzmény Little Fallen Angel
(528/1241)
És elkészülsz a fordítással a júniusig? :)
10/10
zora 2011 ápr. 13. - 17:34:05 10/10
(527/1241)
Köszi! Igen, érdekelnek a spoilerek, a Bones-on kívûl másnál nem akarok önmegtartóztató lenni. (Hogy azt is meddig fogom bírni???)
Annak örülnék, ha Beckett addigra szakítana Josh-sal, így nem lenne kihez "visszamenni".
10/10
memari 2011 ápr. 13. - 15:04:37 10/10
(526/1241)
megírtam pm-ben szépen kifejtve :)
10/10
zora 2011 ápr. 13. - 14:15:25 10/10
(525/1241)
Ja, hol van spoiler arról a részrõl?
10/10
zora 2011 ápr. 13. - 14:15:00 10/10
(524/1241)
Na jó, de azért 2 héttel késõbb sem szeretnék falnak menni...
10/10
memari 2011 ápr. 13. - 13:59:18 10/10
(523/1241)
zora, jövõ héten nem tesznek semmit (hercegi esküvõrõl lesz). Azt követõ héten a Knockdown ismétlése, így 2 hét kimarad, s május 2.án lesz új rész.

De már vannak spoilerek a részrõl, s Caskettékrõl ... :D
10/10
zora 2011 ápr. 13. - 13:44:26 10/10
(522/1241)
De ha a jövõ heti részben bármelyikük is úgy tesz, mintha mi sem történt volna, a falnak megyek!!!