Téma: Castle

10/10
zora 2011 máj. 19. - 20:12:52 10/10
(581/1241)
SPOILER 3. ÉVADZÁRÓ

Ez olyan kár lenne! Lehet, C-nek majd megint 1 év kell, mire összeszedi a bátorságát. Végülis miatta történt mindez: õ bolygatta fel Kate anyjának halálát, emiatt lett Monti felfedve és K meglõve. Lehet, emiatt le is mond Josh javára... :-((((
szdorina 2011 máj. 19. - 17:13:55 Előzmény zora
(580/1241)
SPOILER


Persze, Beckett életben marad, de nagyon úgy érzem, hogy nem fog emlékezni a lövés után semmire :(

SPOILER VÉGE
10/10
zora 2011 máj. 19. - 14:30:18 10/10
(579/1241)
Van felirat a 3x23-hoz. Hosszúpuskán.
10/10
keril 2011 máj. 18. - 08:54:33 10/10
(578/1241)
SPOILER 3x24

Nem is volt annyi logikai baki, csak tényleg a jelenetek kidolgozása miatt tûnik elsõre nyögvenyelõsnek az a pár dolog. A merényletnél pl. nincs semi hiba. Észreveszi a távcsövet akcióba lép, de elkésik. Ez máshogy nem is lehetne.
Annyi hiba van a történetben, hogy Castle sokkal meggyõzõbb is tudott volna lenni a vitánál. Ha az alaptermészetüket vesszük a szereplõknek ez a vita nem így történt volna. Nekem ez sántított, de ez az esemény szükséges volt a történet cselekményéhez.
A többi csak ott sántít, hogy a profi bérgyilkosok csak úgy odamennek, hogy közben a háttérben elbújhat Castle, ennyi erõvel egy kommandós osztag is várhatott volna rájuk, és Montgomery élhetne. Sokkal jobb lett volna hogy úgy jön ki, hogy azért áldozta fel magát, hogy megakadályozza a további vérontást, és lezárja az események láncolatát, de ugye ez nem így lett.
Na meg én is azt vártam, hogy magukra robbantsa a helikoptert, nem pedig egy pisztolypárbajt a nyugdíjas rendõr meg a profi bérgyilkos között. Viszont az bizakodásra ad okot, hogy Montgomery még utoljára feladott postára valami dokumentumot az üggyel kapcsolatban.
10/10
keril 2011 máj. 17. - 23:00:11 10/10
(577/1241)
Na megnéztem én is.
Zseniális.
Sokkal jobb mint amikor a szezonzárónál Gina lecsapja Beckett kezérõl Castlet.
Akkor a falat kapartam, most a végkimeneteltõl függetlenül elégedett voltam a történet alakításával és nem maradt hiány bennem.

Persze várom a történet fojtatását, de nem maradt bennem hiányérzet amitõl forgolódnék éjszaka.
Ha itt vége lenne a sorozatnak akkor is azt mondanám hogy tökéletes végkifejlet.
10/10
zora 2011 máj. 17. - 20:42:13 10/10
(576/1241)
Nekem nagyon tetszett!! Igaz, ez a 4 hónap szünet... De hát kibírom. Majd keresek más hasonló sorit. Tényleg, nem tud valaki néhány jót ajánlani? Most elkezdem a Chuckot, az 4 évad asszem, lehet, kihúzom vele a nyarat.

SPOILER évadzáró:

Persze, a hibák/logikátlanságok láthatóak a részben, de hát ez egy fikció. Semmi sem tökéletes!
A kérdés: miután B magához tér, emlékezni fog-e az utolsó percre? Ha meg nem: C el fogja ismételni? Engem ez izgat csak... Az hogy B életben marad, nem is kérdés...
relationships forever 2011 máj. 17. - 20:27:29
(575/1241)
most komolyan így bírjuk ki a nyarat :( jó kis hosszú nyár lesz de most koolyan így befejezni egy évadot olyan soká lesz még õsz
Luke2135 2011 máj. 17. - 20:20:53
(574/1241)
Élményrontó, spoiler meg hasonlók, NE OLVASD EL!

Meg kell mondjam, nekem annyira nem tetszett ez az évadzáró rész. Nem is az zavar, hogy többnyire elõre tudom, ki a tettes, itt pl. azt, hogy a kapitány volt a 3. rendõr 19. évvel korábban, hanem azok a hibák, amik a történetben vannak. Lássuk csak: 1. Castle tudja, hogy nem lehet Beckettet leszállítani az ügyrõl, azt is tudja, hogy az életét kockáztatja (nem úgy, mint általában), mégse jut eszébe a kapcsolatai/pénze segítségével felbérelni egy ultra profi kommandóst/testõrt/katonát, hogy vigyázzon rá egy hétig. 2. A végén van egy mesterlövész, akinek bõven van ideje kilõni egy álló célpontot. Elõbb hallható a lövés, mint ahogy Castle ráveti magát Beckettre - tekintetbe véve, hogy a golyó némileg gyorsabban mozog, mint a hang, Beckettet szíven kellett, hogy lõjék. Ha ezek után életben lesz a 4. évadban is, az elég súlyos hiba. Vagy amatõr lesipuskás lõtt rá, de az hogy kerülne egy ilyen komoly ellenfelekbõl álló csapatba... 3. A kapitány "keményen" felkészült a gengszterekre, akiket csapdába akart csalni. Vártam, hogy mikor fogja a képükbe robbantani a helikoptert, vagy önmagát (ha már úgyis öngyilkos bevetésre indult), de semmi különös. 4. Még az elején Beckettnek feltûnik, hogy álrendõrök vannak a tárgyalóteremben, mégse tud idõben reagálni rájuk. 5. Ha Castle csak simán odaszólt volna Beckettnek, hogy feküdj, amilyen összhangban tudnak lenni, simán el kellett volna kerülnie, hogy lelõjék. 6. Érdekes, hogy Castle meglátta a távolban csillogó fényt, tõle 2 méterre Beckett viszont nem, pedig ugyanarra néztek... Nagyjából ennyi. Ettõl függetlenül továbbra is ez a kedvenc TV sorozatom.
10/10
keril 2011 máj. 17. - 20:09:56 10/10 Előzmény Little Fallen Angel
(573/1241)
Szóval megint szemét, félbehagyott befejezés.
Akkor nem is nézem meg, kit érdekel....a francokat nem nézem meg :))))

Ez annyira nem SPOILER mert a legelsõ jelenet.
Azt figyeltétek, hogy az elején amikor a képregény tervet mutatja ugyan az az aláfestõ zene amit a dúdolt a kocsiban?

http://www.youtube.com/watch?v=cvGoM9bghkQ

Most már tényleg nagyon érdekelne hogy mi ez a zene, mert így torzított gitárral eszméletlen jó :)
Little Fallen Angel 2011 máj. 17. - 08:46:37
(572/1241)
ÓMÁJGÁD, nem tudok mit kezdeni magammal, annyira kivagyok ettõl a finálétól...szeptemberig várni...8-S
10/10
boreeester 2011 máj. 15. - 01:14:17 10/10 Előzmény szdorina
(571/1241)
én azzal vigasztalom magam, hogy "lesz rengeteg jó kis fanfic a nyáron" és "14 nap múlva találkozok Stana-val Zlinben". Kell ennél több?
szdorina 2011 máj. 14. - 09:25:05 Előzmény memari
(570/1241)
Én meg inkább meg sem nézem szeptemberig...ugyan már, úgysem bírom ki, és majd kaparom a falat :D
10/10
memari 2011 máj. 12. - 17:37:48 10/10 Előzmény Little Fallen Angel
(569/1241)
nyugi, nem leszel ezzel egyedül.

Én a héten már semmilyen interjút, cikket, videót, és egyéb olyat nem olvasok/nézek, ahol bármi is kiderülhet a fináléról. Amit hetekkel ezelõtt megtudtam is már megdobta a vérnyomásom, nem hiányzik további löket; bõven elég lesz az évadzáró rész. (Elõtte minden törhetõt eltüntetek a gép környezetébõl mások és magam testi épségének végelme érdekében)
Little Fallen Angel 2011 máj. 11. - 13:56:33
(568/1241)
Úristen, én hülye belefutottam a 3x24 sneakjébe.... ááá engem tutira ki fog nyírni ez a finálé xD
10/10
keril 2011 máj. 04. - 14:06:19 10/10 Előzmény zora
(567/1241)
Na én is megnéztem.
Tényleg nagyon jó rész.
A jó story mellet Castle parádézott a poénjaival, és Beckett is a különösen szeretni való oldalát adta.
2* is megnéztem egymás után, mert annyi jó jelent van hogy felesleges egyenként visszatekerni, egyszerûbb egyben megnézni újra :)

SPOILER
Az a jelenet amin kiakadtam, nem is lett volna olyan vészesen aljas húzás, ha a sneekpeekben nem félrevezetõen vágják össze, a feszültség keltés miatt. Sõt szerintem kifejezetten aranyosra sikerült. Hogy Lanie szavaival éljek olyan cukik, amikor ezt csinálják :)
Stana játéka ismét zseniális volt. Különösen az tetszett amikor az elején Gene Simmonsnál (a Kiss basszusgitárosa) Arról beszél Castle, hogy Hallowenkor ennek a zenésznek öltözött, mire Beckett valami meghatározhatattlan fridzsider olvasztó somolygással: "Én is"
De a "ne bökjél meg" jelenet is hatalmas, vagy amikor elkapják õket és Castle próbál mosolyogni a rendõrre :)

Ha ezt még tényleg tudják fokozni, akkor a záró rész mindent lesöpör.
10/10
keril 2011 máj. 03. - 13:28:12 10/10 Előzmény zora
(566/1241)
Még nem néztem meg mert munka van, de tényleg jó résznek ígérkezik. Estére már angol felirat is lesz remélem.
Az ominózus jelenten pedig simán lefejeltem az asztalt, hogy milyen mocsok a forgatókönyv író.
Ez már-már kimeríti a kínzás fogalmát :)
10/10
zora 2011 máj. 03. - 07:25:00 10/10 Előzmény keril
(565/1241)
Köszi! Közben megnéztem (most végeztem...)

SPOILER 3x22

Sajnos a pesszimistáknak lett igazuk... De azért jó rész volt!
10/10
keril 2011 máj. 02. - 14:21:06 10/10 Előzmény zora
(564/1241)
Angol feliratok alapján jól megértem már, de az amerikai beszédet nem nagyon sikerül dekódólni önmagában. Inkább a hangulatra szoktam ráérezni és ahhoz találok ki magamnak szövegeket a pár elcsípett szó alapján :)

***SPOILER***

Amit kihámoztam:
(elején gyakorlatilag bókol neki valamit)
Castle: Tudod miért vagy jó a történetekhez?
Beckett: Miért?
Castle: Nem a rejtélyek miatt, mert mindig ugyan azt mondom el. Az igazi mélységet a szíved teszi hozzá (B. elpirul és somolyog) ...és a keménységed ezen elvigyorodik.
Beckett: sajnos õ nehezen érthetõbb, de valamit visszabókol, vagy csípkelõdik valami olyasmit, hogy "azért te sem vagy rossz"

..nézik egymást..
Beckett: Megyek aludni. Jó éjt.
Castle: Kate!
Backett: Jó éjszakát Castle!
10/10
keril 2011 máj. 02. - 13:53:21 10/10 Előzmény zora
(563/1241)
:))))))))))))
Éééén szóóltam.

Ezt direkt csinálták, hogy kikészítsék a rajongókat, mintha nem néznék amúgy is az emberek.

Amúgy meg a történetben úgy sem az lesz, mint mi a az elõzetes alapján vélhetõen történik, szóval ez meg a következõ, amin bosszankodni fogunk.
10/10
keril 2011 máj. 02. - 13:48:32 10/10 Előzmény zora
(562/1241)
Az rendben, hogy Deminget otthagyta Castleért és éppen bevallotta volna hogy szereti (vagy valami hasonlót), de azt vedd bele, hogy csúnyán pofára is esett Gina feltûnésével, szóval nehezen kockáztat meg még egy ilyet.