Téma: Chappie

2/10
Rahar 2015 szept. 18. - 20:49:13 2/10
(97/137)
Elõttem elég sokan leírták, hogy mennyi problémájuk volt az alkotással, csatlakozom hozzájuk. Bugyuta, idegesítõ, stb.
Mindenféle bántás nélkül annyit érnék, hogy nekem nem tetszik, akiknek meg igen azok jól jártak, mert akkor õk láttak egy jó filmet. :)
kleavenae 2015 szept. 02. - 22:24:47
(96/137)
A film sok sebbõl vérzik, de meg tudom bocsájtani, mert a koncepció és a mondanivaló nagyon jó. Viszont nem értem, hogy ez a film miért nem veszi komolyan magát. A poénkodás helyett akciódrámát kellett volna csinálni, és mehetett volna Oscarra.
3/10
Dudvarek 2015 aug. 26. - 11:32:54 3/10
(95/137)
Szerintem Neill kezdi bebizonyítani, hogy teljesen esetlen rendezõ. A District9 isteni, de az utána következõ alkotások egyre borzasztóbbak, ráadásul az egyedi dokumentarista jellege sem annyira újszerû sokadik alkalommal. De még mindig ez a bája, ugyanis a sztori annyira retardált és logikai bukfencektõl tarkított, mintha nem is igazán gondolkodtak volna sem elõtte, sem közben, sem utána. Mirõl szóljon? Legyen benne mondanivaló, új kérdéskör? Mi fogja lekötni a nézõt, vagy akár újra megnézésre késztetni? Egy retardált robot és egy teljesen abszurd világ, baromi gyenge poénok?
A filmben a legnagyobb problémát nem mély mondanivalók, hanem egy egyszerû akkumulátor lemerülés jelenti... nanemáár!
A lehetetlen problémákat annyira triviálisan oldják meg, ezáltal annyira idegesítõ, hogy az ember nem is tudja, miért nézze tovább a filmet. Ráadásul teljesen jellegtelen, szög egyszerû karakterek a szereplõk.
"A jó, a rossz és a retardált." FÁJT!
10/3
chrsblgh01 2015 aug. 16. - 00:18:23
(94/137)
A sok agyondicsért szar film után egy kellemes meglepetés.Amit az amatõr színészek nyújtanak benne az nagyszerû és igenis van mondanivalója a filmnek. Csak sajnálni tudom aki nem érti...A transzcendensnél sokkal jobb film , pedig a fõ téma hasonló.Az agyon van magasztalva ezt meg lehúzzák a kritikusok.Nekem nagy kedvenc ez a film , pedig nem sok van amit többször megnézek...
9/10
King Diamond 2015 aug. 06. - 22:54:49 9/10
(93/137)
SPOILER IS LEHET BENNE!!!
Aranyos film. Elsõre ez ugrik be, ám azért cseppet sem a sima családi mozi kategóriába sorolható. Nem nézek rengeteg ilyen jellegû filmet, így nekem baromira nem volt unalmas a téma, végig lekötött. A szereplõk szerintem nagyon jók, Chappie a lehetõ legjobban lett kivitelezve, amikor otthagyták a "szülei" a huligánok között, rendkívül megható jelenet volt. Aki nem tudja egy ilyen jelenetbe érzelmileg beleélni magát, az nem rendelkezhet túl mély érzelmi intelligenciával. Nagyon sajnáltam ekkor Chappie-t, meg mikor elkapja Jackman. A színészek is jók, Jackman, Weaver, Dev Patel is, valamint a két zenész, a Die Antwoord formáció tagjai is bejöttek nekem, fõleg a hölgy, Yolandi Visser. Magát a zenéjüket még nem hallgattam meg, de gondolom a filmben is szólt tõlük szám, így nem hiszem, hogy arra vevõ lennék. A végén a másik robot brutális volt, ám kicsit nagyobb ellenállást is tanúsíthatott volna. A film zenéje is jó volt egyébként, ilyen jellegû filmek alá tökéletes, és a magyar szinkronhangokkal is elégedett voltam.
A rendezõnek ez volt a harmadik nagyjátékfilmje és eddig számomra nem hibázott. Remélhetõleg tudja tartani majd ezt a szintet az új Alien filmmel kapcsolatban is.
9/10
pippelino 2015 júl. 31. - 15:48:02
(92/137)
Szerintem igenis tuti film.Csak sokan nem erre vártak,nem ezt akarták.Kikapcsolt simán mikor néztük,s ami nem kapcsol ki,nah az a ratyi.Azt meg tudhatnátok,hogy Bloomkamp egy sajátos,feltörekvõ,s szerintem sikeres rendezõ lesz.
2/10
baktertom 2015 júl. 12. - 22:19:30 2/10
(91/137)
Nos, én szeretem a Sci-fit. A robotos filmeket kiváltképp.
De ez meg mi? Ki rendezte? Egy tini? Vagy minden jelenetet más tini és nem beszéltek egymással?
Borzadály. És pénzt költöttek rá.
A film tömérdek hibáit már elõttem megírták.
10/2
Csonger 2015 júl. 09. - 22:12:38
(90/137)
Az elsõ kétharmada a filmnek mintha gyerekeknek szólna. Aztán jön a nagydarab robot, és kettétép egy embert. Valószínûleg ezt már nem gyerekeknek szánták.

A nagydarab robothoz bár elvileg van az a neurotranszmitter sisak, mégis joystickok és monitorok segítségével irányítja õt Jackman. Ott van elõtte három-négy monitor. De vajon mit lát belõlük, ha a szemét eltakarja a sisak? Én ezt nem értettem. :)

Chappie-nek voltak jópofa jelenetei. Egyébként az egész robotot jól megcsinálták. Az egyetlen szimpatikus szereplõ õ volt a filmben.

A szõke picsa irgalmatlanul idegesítõ volt. Mintha még Csöpinél is gyermetegebb szinten lett volna agyilag. Lehet, hogy ezt csak a magyar hangjának köszönhette, engem mindenesetre irritált.

SPOILER

Az indiai srác meg biztos boldog, hogy mostantól egy fémtestben kell élnie az idõk végezetéig (vagy amíg az akksija le nem merül). Innentõl nem eheti meg a kedvenc kajáját, nem élvezheti a nyári szellõt, és nem lesz merevedése sem. Hát ez aztán tényleg egy boldog jövõ. Inkább hagyjanak meghalni, mint hogy ez várjon rám.
A szõke picsa is biztos örül majd, amikor a robottestben újraéled... Amihez ráadásul épp az õ arcát készítették el. Mikor? Hogyan?
Nagyon szánalmas lett a film vége. Blomkamp 3 filmje közül ez lett a legrosszabb. Az elsõ a legjobb.

Ezek alapján a negyedik filmjét már végképp nem lesz érdemes megnézni.
8/10
Bsmarcona 2015 júl. 09. - 08:30:24 8/10 Előzmény Atis88
(89/137)
Ez a film nem veszi komolyan magát, inkább amolyan vígjáték, szerintem nem nagyobb logikátlanság mint az Interstellar vagy az Avengers. Ez egy rendkívül sajátos látásmóddal készült laza akciófilm.
pihes 2015 júl. 04. - 15:34:21 Előzmény Atis88
(88/137)
Csöpi, a rendõrrobot, aki megsemmisül. Késõbb, összerakják, és programozzák. Gyerekszinten lesz, de lassan fejlõdik.
Csöpi lesz a Gangxsta, Csöpi rossz.
Csöpi változik.
Az alkotója, és õ, hasonlóak lesznek, az alkotó megmenekül egy más formába.

Nézhetõ, inkább, ez egy gyerekfilm.
4/10
Atis88 2015 jún. 28. - 18:42:54 4/10
(87/137)
Annyira gagyi. Annyi ellentmondásos baromság volt benne, ráadásul tele van irritáló, felesleges karakterekkel, bugyuta jelenetekkel.
Sajnálatos, mert jó film is lehetett volna belõle, jó volt az alapötlet, de pocsék a kivitelezés.

4/10. Nagyon sok jó indulattal.
Gustaff 2015 jún. 26. - 21:02:01
(86/137)
Ez egy modernizalt Pinokkio tortenet. Egy "nem igazi kisfiu" a rosszfiuk koze kerul stb. A film stilusa is eleg gyerekes. Eleinte azt hittem gyekefilm, de akkor meg minek bele azok a brutalis jelenetek es a kemeny karomkodas? A latvany persze tokeletes. A japan nevek meg dalok alapjan nem lepne meg ha valami japan kepregenybol lenne meritve az otlet :)
8/10
Bsmarcona 2015 jún. 23. - 08:14:32 8/10
(85/137)
Nekem tetszik a rendezõ sajátos látásmódja, a District 9 is ku*vajó volt, bár lehet azt a színvonalat nem hozta. A látvány pedig ekkora költségvetésbõl iszonyat jó. Még 1080p-s bluray minõségben sem látszik Chappien hogy CGI. Persze a forgatókönyv kicsit bugyuta, de nem igazán lehetett ebbõl többet kihozni, ennyi idõ alatt és ekkora költségvetésbõl. Ha kétszer ennyi pénzt adtak volna a rendezõnek minimum vmi kultfilm lett volna. Így viszont simán egy erõs film. Ja és igen a vége tényleg hülyeség, hogy átmentik a tudatát egy robotba, de ezt képletesen kell érteni. Szerintem nem nagyobb hülyeség mint az Interstellar vége.
7/10
Ze74 2015 jún. 22. - 13:38:34 7/10
(84/137)
Örülök,hogy végig néztem,mert igazából a végére tetszett meg......ilyen is van.
3/10
motoreger1 2015 jún. 21. - 10:47:51 3/10
(83/137)
Ha nem lenne benne öldöklés,a családi film kategóriába sorolnám. Nem bírtam végig nézni. :-(
offtopic
makovecz1972 2015 jún. 18. - 17:17:11 Előzmény freeware
(82/137)
Rozsomák, nem farkas a wolverine nem farkast jelent, és a képregényben sem farkas volt! :D :D
offtopic
Sz Peter 2015 jún. 16. - 20:27:36
(81/137)
"Hugh Jackman sem az a kimondott Farkas"?

Olyanról hallottál már, hogy egy színész többféle karakter megformálására is képes?
Tulajdonképpen ezért is hívják õket színészeknek. ;)
3/10
freeware 2015 jún. 16. - 19:30:18 3/10
(80/137)
Nagyon sok baromság volt benne. pl: amikor Chappie leáll a firmware update miatt, akkor nem hal meg? Gyakorlatilag felül írta az oprendszerét... Akkor meg?
Hogy a bánatba tanul meg beszélni ezektõl a kretén barbár bandatagoktól? Ráadásul a nyelvtant is tudja szinte perfektül. Hááát, izé, na.
Ráadásul szegény Chappie olyan mint egy kutya, állandóan hegyezi a füleit.
Ha a prgramja valóban több terabyte, akkor kapásból nem férne rá arra kis raspberryre ami elvileg vezérli. Plusz egy ilyen kis gépnek tuti nem elég a teljesítménye egy AI kiszolgálására. Amikor lementi magát, akkor meg simán ráfért a laptopra/pendrive-ra. Vicc.
Az átvitt tudat meg simán tudja használni a robot testet. Hát, ez sem logikus.
Nem rossz film, de nem is kiemelkedõ. Hugh Jackman sem az a kimondott Farkas... tõle többet vártam.
Sz Peter 2015 jún. 14. - 20:06:18
(79/137)
"közhelyes mondanivaló a nevelésrõl"?

Akkor félreértettél. Én a A.I.-ra gondoltam, nem a nevelésre.
8/10
offtopic
cellasto 2015 jún. 14. - 18:04:40 8/10
(78/137)
egyébként meg :D

itt emlegették sokan die antword-ot(lehet nem így kell írni)mint szereplõt
nézegettem a stáblistát itt is meg az imdb-n is,azt sehogy nem jött össze a dolog
aztán rövid keresgélés után találtam meg,hogy ez valami zenei formáció
és a mama-papa a tagjai :D

eléggé el vagyok maradva ezek szerint a mai zenei felhozatalban
bár meghallgatva a "zenéjüket"..hát nem csoda,hogy soha nem hallottam felõlük :D