Téma: Christine

DaRedDa 2008 júl. 11. - 00:47:02
(15/195)
Az a szerencsés eset, hogy 2 héten belül kétszer is lemegy ez a film. Furcsa programszervezés, de most jól járunk.
Én szeretem ezt a filmet.
10/10
rockqueen 2008 jún. 19. - 12:45:27 10/10
(14/195)
Elõször is egy kérdésem lenne: A végén, amikor már a roncstelepen volt a kocsi, akkor egyszercsak régi rockzene hallatszott. Már azt hitték, hogy a kocsi újra feléledt, de kiderült, hogy az egyik munkás rádiójából jött a zene. Ekkor mindenki megkönnyebbült. De amikor közelebbrõl mutatták Chirstine-t, akkor mintha megint hallatszott volna nagyon hallkan zene. Ezt én képzeltem be, vagy tényleg így volt?
Egyébként nekem tetszett ez a film. Múltkor amikor még csak a Végítéletet, a Holtsávot, Langoliereket, és a Sorvadj elt! láttam, akkor azt mondtam még, hogy a Sorvadj el, volt idáig a legjobb, de mostmár úgy vélem, hogy amelyen Stephen King filmet láttam azok közül ez volt a legjobb.
Dennis szerepe nagyon tetszett. Elõször még nem volt valami szimpi. Aztán kiderült, hogy õ az iskola egyik legmenõbb csávója, és Arnie viszont a nagy stéber, akit mindenki utál, de ennek ellenére Arnienak a legjobb barátja volt.
Egyébként én azt hittem, hogy valahogy összekapcsolódik a kocsi a tulajdonossal és amíg a tulajdonosa még él, addig tud a kocsi is életre kelni.
AvatáR Gil Maerth 2008 jún. 19. - 11:39:37
(13/195)
#32 (asszem :)

érdekes horror, szinte az elsõ amelyet teljes egészében végignézek -amúgy az akció-kaland- humor- romantika vonulatra szavazok.

***SPOILER***

Szóval...

A kocsi karrierje is gonoszul indul: lecsspja manus kezét, majd egy másikat megfullaszt (amikor az rácigizik a bõrdiványra).
De a további útját is öngyilkosságok,családi drámák szegélyezik.

A félénk Arnie azért veszi meg hogy anyáskodó szüleitõl függetlenedjen.A megszállottsága fokozatosan alakul ki.
Majd a szétversése jelenet után azonosul a kocsi gonsosz szellemiségével.
Nem pusztán arrogáns lesz, hanem Gonosz.

Eltávolodik barátaitól, sõt egy jelenetben mindenki más halálát óhajtja. s ezzel Darth Vaderi magasságokba emelkedik.

A Düh, a Harag,a Sötétség BENNE VAN.
A bosszúállás kapcsán elszabadul a Pokol.
Itt szimbolizmus is szerpet kap (égõ kocsi, gázolás a rakodóplatónál).
A Tûz kifejezi az Égõ dühöt, a vad elszántságot.

Jelzésértékû hogy az Emberi Gonoszság a kocsiéával egyenértékû, sõt azt táplálja.
A javitásos jelenetben látszik ez.
A kocsi magától helyreáll (holott minimum a MÉH-be mehette volna).

A Rockzene jo dolog, de legalább annyi a Terminátorra hajazó gépies effekt is.Nem is tudom leigh miért utálja.

A vége jól ki lett centizve.
Már én is majdnem azt hittem, hogy kezdõdik az egész elõlrõl. :)
styx___ 2008 jún. 19. - 09:44:29
(12/195)
vajon hány csotrogányt zúzott halálra Carpenter negyed százada?;)

/// amúgy, mindent összevetve; mit nem adnék, ha most nem 2008-at írnánk, hanem 1983-at>;P ///
10/10
georgia57 2008 jún. 18. - 22:35:11 10/10
(11/195)
a könyv fantasztikus és ami szép dolog hogy a film a lényeget tökéletesen visszaadja bár temészetesen röviditve,King rajongóknak és jó horrort kedvelõknek mindenképes érdemes megnézni:)
marcus86 2008 jún. 18. - 22:28:45 Előzmény Goped
(10/195)
Nekem is megvan a könyv, hátborzongatóan jó. Volt, hogy azon kaptam magam, hogy mindjárt reggel van, és suliba kell menni:D A film a könyv után annyira nem tûnt hû de nagy durranásnak, inkább a technika része tetszett. A filmet úgy tudom, magyar szinkronnal dvd-n még nem adták ki. Nekem feliratosan van meg, de most megörültem neki, hogy adják ismét tv-ben. Kár, hogy nincs videómagnóm/dvd-felvevõm:(

Jó mozizást!
10/10
Goped 2008 jún. 18. - 17:08:13 10/10
(9/195)
Ez egy olyan film amit egyszer láttam, és annyira megfogott hogy soha nem felejtem el. Azt sajnálom hogy még nem láttam megjelenni dvd-n. Ha látnám dvd-n aonnal megvenném. Ezt a filmet kötelezõ megnézni, nem lesz csalódás. Legfeljebb a könyv után. De olvasson az, akinek nincs tv-je....
pathfinder 2008 jún. 18. - 16:53:51 Előzmény Semprini
(8/195)
Hát akkor kevés Carpenter mozit láthattál :):) Én a könyvet nem olvastam - tudom, mennyire szeretik a King-fanok -, viszont a filmet nagyon jónak tartom a képi világa és a hangulata alapján. Nem tudom, mennyire követi a könyv cselekményét (hiszen nem olvastam), viszont mint film abszolút megállja a helyét. Christine szinte már "színészi" alakítást nyújt és ez bizony Carpenternek köszönhetõ. Szerintem.
tom_i 2008 jún. 18. - 16:03:30
(7/195)
"Bad To The Bone"
George Thorogood and The Destroyers
Pcboy 2008 ápr. 16. - 15:47:10
(6/195)
Nem tudja vki megmondani h mi az a jó kis rock-os zene a film alatt??,
fareszgood 2007 okt. 24. - 17:06:08
(5/195)
azért ennyire nem szörnyû a helyzet:)nagy kedvenc a könyv,fiatal srácok a szereplõk,olyanok mint én, amerikai autókról szól,amiket imádok.Nem biztos,hogy a rendezõ hibája,elõfordulhat,hogynem lehet filmkockán megjeleníteni amiket írásban,a könyvben igen.
1/10
Semprini 2007 okt. 24. - 16:23:52 1/10
(4/195)
És akkor még finoman fogalmaztál!
Könyvben talán az egyik legélvezetesebb king-mû, filmen pedig az egyik legelcseszettebb, Carpenter filmográfiájának szégyenfoltja (bár én amúgy se vagyok nagy rajongója a filmjeinek...:-P)
fareszgood 2007 okt. 24. - 16:04:14
(3/195)
Sajnos a film nem adja vissza a könyv hangulatát.
6/10
Newcastle United 2007 márc. 26. - 10:43:00 6/10
(2/195)
Szerintem a hangulat se az igazi. Könyvben se nagyon tetszett, de a film sem sikerült túl jóra.
andromedes 2007 márc. 25. - 21:35:39
(1/195)
Kedves horrorkedvelõk! Aki még nem látta a Christine-t, az feltétlenül nézze meg, mert kevés szórakoztatóbb filmet lehet látni. Nem is a sok vér, meg nem is a lehengerlõ mûvészi játék. Hanem a hangulat :)!