Téma: Cloverfield

clockwork 2009 jan. 27. - 22:52:08
(202/382)
Az eddig legjobban sikerült kézikamerás film véleményem szerint. Tekintsünk el a szokásos amerikai sablontól, az elsõ unalmas 40 perctõl, a tápos szereplõktõl. Profik a vágások, a kézikamerás megoldás szintén jól átgondolt munka, jó komponálás. Az operatõr kiváló munkát végzett. A megoldás alapján 10/8 a sztori alapján 10/2
offtopic
hErO 2009 jan. 10. - 22:02:17
(201/382)
Szóval akkor sablonos de jó?
10/10
arnold-ka 2009 jan. 10. - 21:37:22 10/10
(200/382)
Szerintem nagyon jó film,érdemes megnézni.
Van akinek nagyon tetszik ez a megoldás,és van aki csak nézi a sablonos sci-fi-ket,habár mégis valami újra vár.
Kristyna 2008 dec. 25. - 18:42:29
(199/382)
Ekkora egy gáz filmet! És ebbõl még februárban mozifilm is volt. Hatalmas csalódás.... sõt!!
verdeleth 2008 okt. 17. - 23:59:36
(198/382)
Nem tökmindegy hogy hihetõ e vagy nem egy katasztrófafilm? Az eddig általam látott katasztrófafilmek egyike sem nagyon volt hihetõ, szörnyfilmek meg szintén nem azok. Akkor ettõl miért várjuk el? persze hogy nem birja ki a kamera, persze hogy nem igy történne a valóságban... stb És? egy csak egy film, szerintem nem kevés szatírával. A film technikája is dicséretes, ötletes. Nem estem hasra tõle, de abszolút szórakoztató, mint bármelyik usa-szörny szutyok. Alig van romantika, nem kapunk semmire választ... Ez így sokkal jobb.
Dantes 2008 okt. 11. - 18:20:57
(197/382)
Hm..egy nagy izé szörny sem hihetõ..XD
Redfield 2008 okt. 11. - 17:56:33
(196/382)
Egyértelmû, de megoldhatták volna valahogy hihetõbben is.
Dantes 2008 okt. 11. - 17:55:50
(195/382)
Ha nem vitték volna a kamerát végig avároson nem lett volna film...XD
Redfield 2008 okt. 11. - 17:36:00 Előzmény robigo
(194/382)
Az eleje eléggé fárasztó, mert ugye sokáig nem történik semmi. Aztán beindulnak a dolgok, de:
1. Lehettek volna picit jobbak is a szörnyek
2. Miért kell végigrángatni azt a hülye kamerát plusz súlyként a városon, amikor az életedért menekülsz egy épületeket romboló óriás-szörny elõl?
Az alapötlet és a megvalósítás nagyon tetszett, de átgondolhatták volna még egy picit jobban is.

7/10
robigo 2008 szept. 14. - 15:51:23
(193/382)
jó pár évvel ezelött láttam egy hasonlót. Azt hiszem az elsõ "dráma vágatlan kézikamerás felvételen keresztül."
Ezt keresem! OFF
Spanyol vagy olasz film. ... Fiú esküvõ elötti félrelépése, ami pont az esküvõ napján derül ki és gyakorlatilag a lagzis kamerás srác ennek a drámának a felgöngyölítését örökiti meg.
Szivesen vennék bármi infót errõl ami közelebb vinne a film ciméhez.
elõre is köszönettel.ON
Bess cica 2008 aug. 30. - 23:37:32 Előzmény Semprini
(192/382)
Már ne is haragudj, de írtam, hogy akinek nem inge, nem veszi magára. Nem vagyok egy beképzelt típus, és még én sem vágok mindent a filmekrõl, és van még mit tanulnom, csupán egy vélemény fejtettem ki. De ha gondolod vedd magadra. Nekem mindegy.
7/10
Semprini 2008 aug. 29. - 21:22:03 7/10 Előzmény Bess cica
(191/382)
"Nem értem miért hasonlítják Godzillához, és a belsõ kamera nézet miatt az Idegleléshez?" - Nos, talán azért, mert valóban erre a két filmre hasonlít, sõt felismerhetõen ezeknek a mintájára készült, mintegy a kettõ ötvözete.

"És nem akarok nagyképûsködni... de akadnak itt egy páran akik annyira nem értenek a filmelemzéshez, értékeléshez, hogy a hozzászólások már fájnak. Szaroznak filmeket, de azt se tudják, hogy mit akartak az alkotók kihangsúlyozni, és mit jelent a SPOILER kifejezés! "
Na, ha baloldalra pillantasz, akkor láthatod, hogy ott meg van magyarázva a SPOILER kifejezés, úgyhogy ezzel most nagyon mellélõttél. És mi az hogy nem akarsz nagyképsûködni, de azért úgy osztod az észt, mint ha a földkerekségen egyedül te konyítanál a filmekhez, és egyedül neked lehet rálátásod és reális véleményed! Kíváncsi vagyok, akkor mit csinálnál, ha nagyképûsködni akarnál! Idemásolnád a filmesztétika-diplomádat, vagy mi? :-P
Nem szédülsz a magas lovon?
Bess cica 2008 aug. 28. - 09:19:41
(190/382)
Szerintem a film ott van, azt adta amit kell: borzongást. Nem értem miért hasonlítják Godzillához, és a belsõ kamera nézet miatt az Idegleléshez? Aki meg lehúzza a filmet csak azért mert keveset mutat a kamera, meg idegesítõ a nézet, az nézzen inkább bugyuta popcorn szörnyfilmet, mint az AVP!!! És nem akarok nagyképûsködni, és akinek nem inge, nem veszi majd magára, de akadnak itt egy páran akik annyira nem értenek a filmelemzéshez, értékeléshez, hogy a hozzászólások már fájnak. Szaroznak filmeket, de azt se tudják, hogy lényegében mit akartak az alkotók kihangsúlyozni, és hogy mit is jelent a SPOILER kifejezés!
Egy kis filmesztétikai segítség:

A spoiler irodalmi mûvekre, filmekre, videojátékokra stb. vonatkozó olyan információ, amelynek idõ elõtti közlése elrontja, tönkreteszi a befogadás élményét. Leggyakrabban a végkifejlet elárulását jelenti, de kulcsfontosságú információk (fõleg hosszabb alkotások esetén) nem csak a mû végén találhatók.

Persze ez egy olyan oldal, ahol szabadon elmondhatod a véleményedet, és ez nem is baj!Az viszont, hogy filmkritikust játszanak okoskodva,az már sok.
joker21 2008 aug. 25. - 07:05:00
(189/382)
predator!nézd meg az az extákat a filmen:))))))utánna mond hogy nem godzillát akartak:)))))))
PredatorNo1 2008 aug. 25. - 00:25:03
(188/382)
Én akkor is kitartok hogy nem godzilla, akkor is silenthill feelingje van a szörnynek...godzillához és egyéb dinoszauruszokhoz egyátalán nem hasonlitható,inkább valami rejtélyes a caps-od meg kapcsold ki ha ide irsz..
Engem megfogott a film, igazán bele tudtam élni magam.(pont)
Alternat 2008 aug. 23. - 18:18:41
(187/382)
10/8 a részemrõl
Én ajánlom mindenkinek. Nem hasonlítanám az Idegleléshez. Nekem az is bejött a magamódján.
7/10
Semprini 2008 aug. 23. - 12:21:02 7/10
(186/382)
***SPOILER*** Elöljáróban leszögezném: az Ideglelést a magam részérõl nem tartom filmnek, az egy nulla volt szerintem, hogy miért lett belõle blockbuster, inkább hagyjuk, szerintem nézhetetlenül amatõr színvonalú. A Cloverfield egész más mûfaj, bár ez is "áldokumentumfilm"-nek van álcázva, azaz kézikamerával vették fel, de már maga a kép is sokkal jobb minõségû, (helyenként vissza-visszavált a kép a memokártyán "alatta lévõ", éppen letörlendõ felvételre, fokozva ezzel is a drámai hatást). Igen ám, csakhogy ez nem egy gagyi tinihorror, hanem egy igazi, vérbeli katasztrófafilm á'la Godzilla, persze a 25 millás költségvetésbõl nem futja túl sok trükkre, de ami van, az elsõ osztályú, korrektül és akkurátusan leamortizálják Manhattant (Brooklyn hidastól-Szabadságszobrostól), a film második felében pedig megkapjuk a várva várt szörnyadagot, nagyban és kicsiben egyaránt - a "kis Godzillák" engem kissé a Csillagközi invázió arachnid harcosaira emlékeztetnek, a nagy viszont igazából semmire, nem hasonlít egyetlen korábbi filmes szörnyre sem, és ez benne a jó. Semmit nem tudunk meg róla, tovább fokozandó a rejtélyt. Végig a szereplõk szemszögébõl látjuk a sztorit, akik szerintem ismeretlenségükhöz képest elég jók, a csajok pedig ráadásul szépek és dögösek.
Szóval jó kis film lett ez, nem sci-fi, nem akció, nem horror, de mindenbõl van benne egy kevés, és az uncsi elsõ negyedóra után végig feszülten izgalmas. Csak ajánlani tudom!
leopard26 2008 aug. 22. - 10:52:34
(185/382)
Mondjuk nekem megmondhatná valaki a kamera márkáját,mert ha ennyit kibír,érdemes megvenni:)
joker21 2008 aug. 22. - 08:25:54 Előzmény PredatorNo1
(184/382)
DE BIZONY IGAZ A GODZILLA COPY, MERT AMERIKÁNAK KING KONG-ON KIVÜL NINCS EMLíTÉSRE MÉLTÓ SZÖRNYIJE:))SZERETTEK VOLNA EGY HASONLÓT MINT GODZILLA:)))HÁT EZ NEM SIKERÜLT,MERT SOKKAL JOBBAT CSINÁLTAK:))SILENT HILLHEZ MEG VÉGKÉPP NINCS KÖZE MERT AZ EGY NYOMASZTÓ HORROR EZ MEG SCI-FI.NAGYON KITALTÁK A FILMET SENKI NEM TUDJA MI FOLYIK KÖRÜLÖTTE CSAK A KÁOSZ ÉS A ZÛRZAVAR,VALÓSZINÛ A VALOSÁGBAN IS ILYEN LENNE EGY KATASZTROFA.EGYIK PERCBEN EGY ESKÜVÖN VAGY MÁSIKBAN MEGKAJOL EGY SZÖRNYI:)A FILM SOKMINDENKINEK NEM FOG TETSZENI NEKEM BEJÖTT:)))))))
ádám almája 2008 aug. 20. - 23:28:19
(183/382)
Az amerikaiakat mintha vinzaná az összes sötét zug, erdõ, bokros, rekettyés, aluljáró, metróalagút, szennyvízcsatorna, bármi, amiben alien, jeti, bogár, dinoszaurusz, pszihopata zombik serege vadássza a szerencsétlen, nehéhelyzetû állampolgárokat. Ráadásul a négereket kifejezetten szeretik.