Téma: Cloverfield

Ubul 2008 febr. 12. - 22:04:28
(22/382)
én még nem láttam,jövõhéten akarom megnézni,mert tetszett a trailer,meg érdekel is az ilyen stílusú film(nem godzillára számítok,még így,kommentolvasás után se:D),annyit kérdeznék,hogyha már ennyire szar a film,akkor imdb-n miért van majd 50E-szavazat,7.9es átlaggal?:| ... azért avp 2 kapott 5.2õt vagy picivel többet,és az télleg szar XD,viszont azt meg mindenki ajnározza,húdejó film,aztaaaa...mert rávan írva hogy alien meg az hogy predator...ennyi.már filmcímmel is mindent ellehet adni...nah mindegy,véleményre nem adok,csak elgondolkodtatóak a számok :) Peace
leopard26 2008 febr. 11. - 23:31:03
(21/382)
ennyi erõvel felveszem az anyósomat kamerára ahogy kiszál a kádból,aztán rálép a hotel társasjátékomra,aztán kiadatom a FOX Searchlighttal nagyszabású filmként!
8/10
efes 2008 febr. 11. - 12:24:36 8/10
(20/382)
én nem gondolom, hogy kalap szar, ellenben azt igen, hogy egy csomóan valami godzilla-szerû baromságot vártak, és most ki vannak akadva, hogy nem azt kapták.

szvsz érdekes film volt, nem új, de következetesen végigvitt koncepcióval, elég sablonmentes befejezéssel. aki pedig legagyizza a a film látványvilágát az vak (és fingja sincs a cgi-rõl)...
8/10
efes 2008 febr. 11. - 12:19:49 8/10
(19/382)
És a fizetett hozzászólókon kívül (akik kritikusok álnéven)(mit kapok majd ezért!)--> ez öreg, színtiszta paranoia. a többi meg marhaság.
foxymaxy 2008 febr. 11. - 09:38:15
(18/382)
Az a film egy kalap szar! ti is igy gondoljátok??
Bigpapa 2008 febr. 09. - 18:33:47
(17/382)
Elkezdtem nézni a Blair Witch-et,de idegrohamot kaptam tõle.
Utálom, amikor rángatják a kamerát, vagy rossz minõségben forgatnak, mert az a "cool"! A Bourne Ultimátumban is volt pár rész, amitõl hülyét kaptam, mert majdnem kijött az epilepsziám :)))))))))))
Ez a kamera munka nagyon állat volt a Ryan közlegény megmentésében, amikor a partraszállást veszik. Ott ütõs volt.
Inkább Balázsban bízom, mert én is utálom, ha kifizetek X összeget, és a végén még hülyébben jövök ki a moziból. Nem tudom meg, ki kivel van, ki honnan jött és mi miért történt. Ennyi erõvel itthon is maradhatok és akkor semmit sem tudok meg a filmrõl. Majd, ha adja az RTL valamelyik szombat délután, megnézem:)))))))))))))))))
TaurusHUN 2008 febr. 07. - 08:22:48
(16/382)
Mi a sz*r ez? A elõzetes tetszik, mert látok benne valami újjat. Ha az AVP2-nél jobb, akkor megnézem. Annál méllyebre már csak nem süllyed Hollywood.
k11zoltan 2008 febr. 06. - 11:13:06
(15/382)
Ha mar a Blair Witch-et, szobahoztatok, akkor ne feledkezzunk meg a REC cimu spanyol horrorrol sem, ami ugyan ezzel a technikaval keszult, es a harom film kozul messze viszi a palmat!!!
(nezzetek meg!)
Zsótti ecsém 2008 febr. 06. - 01:45:56
(14/382)
Tegnap lattam moziban (nem otthon) es nekem nagyon bejott. Szerintem ez klasszikusan az a film ami vagy nagyon tetszeni fog vagy nagyon fogod utalni. (lasd Balazs)
Nem, ez nem egy "godzillas" nyari "lityilotyi csaladi szorakozast elosegito" filmecske. Erre csak az uljon be akinek pl bejott a Blair Witch Project - vagy legalabb is latott benne fantaziat - es hatarozottan nem szokta elhanyni magat mondjuk egy szerpentines buszjaraton mert a film talan egyetlen mellekhatasa, hogy neha faraszto volt kovetni bizonyos esemenyeket. (cibalos kezikamera, por stb) Nekem nagyon bejott a film. Nem is tudom, hogy utoljara mikor lattam ilyen elethuen osszerakott jeleneteket. Nekem pont az tetszett, hogy nem akarnak megmagyarazni semmit. A koncepcio pont az, hogy mint a film szereploi, te magad sem tudod, hogy mi az isten folyik, es mi ez a valami ami epp New York-ot probalja "leamortizalni". (ismet??)Csak es kizarolag marad a sima panik, eletoszton, es a sokkolo esemenyek. Ha idegesit, ha egy filmnek nincs magyarazata, akkor ez nem a te filmed. Ha at akarod elni, amit egy ilyen megmagyarazhatatlan helyzetben az atlag (tudattalan) ember atelhet...akkor viszont mindenkepp nezd meg.
8\10
neutroman 2008 jan. 27. - 10:58:40 Előzmény balazs1983
(13/382)
szerintem meg neked nem kellene ilyen filmeket nézni és kész
8/10
efes 2008 jan. 25. - 15:30:10 8/10 Előzmény balazs1983
(12/382)
tanulság: ne dõlj be a trailereknek, mert átverve fogod magad érezni...:D

de dühöd miatt nem vettél észre egy csomó dolgot. sztori nem sok van, az tény. próbáld elfelejteni azt a sok maszlagot, amit a film marketingje összehordott, és nézd úgy, hogy éppen new york utcáján mászkálsz, amikor oszama odacsapott...

hogy gagyi lenne a film? nos, ilyen tökéletes valóságillúzió mozifilmben még nem született cgi (kompjúteranimált grafika) segítségével. ne az a lényeg, ami az orrod elõtt, hanem ami a háttérben történik.

amúgy meg, ha ezek számodra jelentéktelen apróságok, akkor viselkedj úgy, mint egy rendes ember a kandikamerában: átvertek, tessék mosolyogni. :D
1/10
balazs1983 2008 jan. 24. - 05:20:58 1/10 Előzmény efes
(11/382)
Sziasztok!
Volt "szerencsem" latni ezt a filmet, mivel itt nalunk mar elkezdtek vetiteni, de pusztan joszandekbol, szinte konyorgom nektek, h NE nezzetek meg! Egy fillert se er!
Az elozetes eleg jol megszerkesztett, ennek en is bedoltem. De tiszta lelkiismerettel mondhatom, h a "Pizzas", illetve a "23-as szam" melle bekerult ez is eletem legrosszabb filmjei koze amit valaha is moziban megneztem. Pedig eleg sokat jarok!
Egyszeruen nincsen sztori, az egesz egy gagyi szerelmi szal kore van felepitve, de, hogy a tobbi barom miert megy a sraccal megmenti a csajat, amikor az egesz varos romokban, mindenki menekul es a hadsereg az utcan harcol, az maga a rejtely! A kameras srac meg eleg kitarto, mert amikor eppen a helikopterbaleset (igen, az is van!) utan cibalja ki a legjobb haverjat a roncsok kozul, akkor se all le a filmezessel. Igazabol fel se lehet sorolni a rengeteg baromsagot amit a film tartalmaz. Teljesen eletszerutlen es gagyi az egesz!
Ja, es persze arrol, h a szorny mit keres ott a varosban, honnan jott vagy egyaltalan kinek fia borja, az nem derul ki... persze ezt lerendezhetjuk azzal a frazissal, h hat ez ilyen realisztikus cucc es hat ok se tudnak... ez a legegyszerubb, h megmagyarazzuk a tortenet abszolut hianyat!
Borzalmas! Hihetetlenul idegesitoen es duhitoen rossz ez a film!
Udvozlet:
Balazs
8/10
efes 2008 jan. 22. - 19:27:10 8/10
(10/382)
úgyúgy:)
8/10
efes 2008 jan. 22. - 18:21:29 8/10
(9/382)
szó sincs arról, hogy bármelyik hollywoodi megszörnyû kudracnak (godzilla, világok harca, king kong) a folytatása lenne a cloverfield. ez egy vadonatúj koncepció, minden ízében formabontó szörnyfilm. a koncepció kiötlõje j.j. abrams, aki a lostot is kreálta ugye.

elképesztõen komoly látványvilág, a végig kézikamerás jelenetfelvétel ellenére is. jó, a sztori nem éppen a film erõssége, sõt, a leggyengébb pont. de a látvány, a kidolgozás következetesen végigvitt perfekcionizmusa döbbenetes. ha véletlenül semmit nem tudsz e filmrõl elõzetesen, tökéletes a valóság-szimuláció. ebbõl egyenesen következik, hogy minden e filmmel kapcsolatos spoiler életfogytiglannal büntetendõ.
jigmasta 2008 jan. 22. - 11:07:57 Előzmény buzsuforever
(8/382)
Hello.
Nemtudom, csak nekem tûnt fel a trailer ben, hogy nem csak 1 nagy szörny van benne ? Hanem valami kisebbek is ? Egy fehér fóliasátor mögött, talán egy nõt tépnek szét, nem biztos.
buzsuforever 2008 jan. 20. - 15:11:50
(7/382)
Sziasztok!

Az amatõr felvételek és a tömegpánikot kiváltó támadás miatt úgy is vehetjük, hogy a Cloverfield (2008) valahol a Godzilla (1998) és az Ideglelés - The Blair Witch Project (1999) - a '90-es évek végének két hatalmas port kavaró alkotása - között van. Úgy is mondhatnánk, hogy a modernebb Ideglelés-sel állunk szemben, mivel itt jobb minõségû kamerás mobiltelefonokkal és digikamerákkal veszik fel a rémült fiatalok New York támadásának apokaliptikus jeleneteit.

Véleményemrõl bõvebben:
http://www.film5let.com/halj-meg-20080118-an-cloverfield.html

Szép napot!
8/10
Peter005 2008 jan. 17. - 16:24:14 8/10
(6/382)
Lehet hogy csak nekem tûnt fel, de ez olyan, mint az Ideglelés, csak nagyvárosban, és egy szörny az ellenfél. Az anno csalódás volt, de ez megérdemelhet 1 esélyt.
Zajac 2008 jan. 06. - 19:46:52
(5/382)
Nemhinném,hogy a Godzilla folytatása.
Trailer és Spotok alapján nemlehet rossz,csipázom amikor sz******k az amcsikat :D
Germinator 2008 jan. 01. - 13:09:37 Előzmény Dundee
(4/382)
Dehogy a Godzilla folytatása:-P

Egy önálló film, mely bár ugyanarról szól (nagy szörny bejön a városba), mégis új, mert teljesen más szemszögbõl szemléli az eseményeket, mint az említett film. Itt az átlagemberek perspektívájából követhetjük a cselekményt, az õ érzéseiket, rettegésüket, félelmeit élhetjük át mi is, szóval szerintem nagyon jó megközelítés, nekem nagyon tetszik az ötlet. Várom a premiert.
Dundee 2007 dec. 27. - 13:23:37 Előzmény 11messi87
(3/382)
a 01-18-08 a premier dátuma 2008.01.18. csak az angolok más sorrendben írják.