duckshoot 2011 szept. 05. - 21:07:27
(102/222)
Jonah Hex ufókkal.
Kovács kolléga 2011 szept. 05. - 19:30:03
(101/222)
SPOILER!!!!!

Feledhetõ és középszerû.
6/10
Amúgy érdekes megnézni az alábbi három film bevételi adatait:

Ragadozók: 40 millió dollárból készült és 127 milliót hozott a konyhára.

Super 8: 50 millió dollárt költöttek rá és 248 milliós bevételt produkált.

Cowboyok és ûrlények: 163 millió dolláros büdzsé és eddig összesen 146 milliós bevétel.

(Forrás: box office)



Mivel a három filmnek megegyezik a mûfaja, ezért érdemes összevetni õket. Vajon mi az oka annak, hogy az elsõ kettõ kifejezetten jól teljesített, míg a harmadik nagyot bukott. Hogy lehet az, hogy a két Spielberg-produkció közül az egyik sztárok és CGI-termékbemutató nélkül is tarolt, míg a másik egy rakat csillaggal együtt is elhasalt?



A válasz egyértelmû. Az elsõ két film mögött erõs rendezõi koncepció állt és a mûfaj átlagához képest igényes forgatókönyv. A Cowboy-filmnél viszont az alkotók szemlátomást nem tudták eldönteni, mit is akarnak. Arról pedig nem is beszélek, hogy a Favreau-film hiába volt hatalmas költségvetésû, látványvilágban semmivel sem hozott többet a fapados Ragadozóknál, a Super 8-at pedig meg sem tudta közelíteni.



Szerintem a Cowboyokhoz is elég lett volna egy 40-50 milliárd körüli büdzsé. A 146 milliós bevételt így is lehetett volna hozni, és most mindenki ünnepelhetne.

Amúgy ha én csinálhattam volna meg a Cowboyok és ûrlényeket, akkor Daniel Craiget a karakterével együtt kihagyom, Harrison Ford helyett pedig a sokkal olcsóbb Dennis Quaidet szerzõdtettem volna. Ugyanakkor fõszereplõvé lépett volna elõ Sam Rockwell, Olivia Wilde pedig a stáblista élére kerül abszolút fõhõsként, követve ezzel az Alien-filmek hagyományát. Semmiképpen nem lettek volna repülõgépek, az alieneket pedig, ameddig csak lehet elbújtatom. Titokzatos indiándémonok lettek volna, akiket mindenütt átláthatatlan porfelhõ takar be, és akikrõl csak az utolsó percekben derül ki, hogy kicsodák.
7/10
offtopic
_Freddy_ 2011 szept. 05. - 16:19:02 7/10 Előzmény khamal
(100/222)
azért annyira nem rossz, hogy odakerüljön...

az elképzelés jó volt, végre egy új történet, a megvalósítás lett egy kicsit gyenge, volt benne pár hiba is
Belua 2011 szept. 05. - 15:58:31
(99/222)
Mielõtt láttam volna a filmet azt gondoltam hogy ennél nagyobb baromságot nem lehet kitalálni.
Sõt arra számítottam hogy a gyomorba petézõk vs. cowboyok lesznek a porondon. Ennyire nem volt durva, viszont ezt a történetet sem tudom hová tenni. Jó volt az akció része, a szereplõket is eltalálták, csak azt nem tudom hogy mi a francnak csináltak megint egy képtelen sztorit. Vagy csináljanak egy sci-fit, vagy egy westernfilmet. Ha egyik se megy igazán, akkor inkább el se kezdjék. Ennek ellenére élvezhetõ volt a film, de semmi nyomot nem hagyott.
7/10
megint 2011 szept. 02. - 23:44:44 7/10
(98/222)
A film alapötlete tetszett. Igazi felüdülés volt, hogy az alienek végre nem 2020-ban támadnak, és nem New Yorkban vagy Los Angelesben, amikor az amerikai hadsereg éppen a leghypeoltabb idõszakát éli. Cowboyok és ûrlények? Elsõre abszurdnak tûnt, pedig nagyon is ötletes, miért ne lehetne?
Maga a film helyenként elég vontatott volt, de tetszett Ford és Craig alakítása is. Egyszer simán meg lehet nézni (talán kell is, ha valaki szereti a valóságtól elrugaszkodott filmeket). Részemrõl 7/10.
A fórumozók komoly részétõl eltérõen én nem az Olivia Wilde-hoz fûzõdõ vonzalmam fokáról írtam, hanem magáról a filmrõl (javasolnám ezt másoknak is, nagyon dühítõ, hogy a portos fórumokon tíz kommentbõl hatnak semmi köze a filmhez).
blowup 2011 szept. 02. - 18:21:49
(97/222)
A klasszikus western mára már halott, mindent és mindenféleképpen elmondtak róla. Ez alól ez sem kivétel, hiába turbózták alienekkel. Szép tájképek - tényleg jó nézni Imaxban - lapos sztori, üresjáratok, untam, kivéve az utolsó 20 percet. Bukás teljesen érthetõ.
A baltaarcú Craig Bondnak nem jó, itt ahol meredt macsósan kell nézni, még elmegy.
Olivia, biztos hogy affinitás kell egy ilyen husky-szemû, magas homlokú, erõteljesen csontos ragadozó állkapcsú nõhöz, különlegessége adja vonzerejét, annyit viszont nem mutatnak belõle, hogy csak ezért érdemes legyen megnézni a filmet.
4,5/10
1/10
khamal 2011 szept. 02. - 09:42:47 1/10 Előzmény katkunder
(96/222)
Az ötlet jó lett volna. Nekem hiányzott a story. Hiba volt megnézni.
A Film+-on majd mehet a többi 90es évekbeli ZS kategórás film között.
leopard26 2011 szept. 01. - 22:08:18 Előzmény Mermaid.
(95/222)
az olivia nem egy nagy szám!
greeen 2011 szept. 01. - 22:02:22 Előzmény Mermaid.
(94/222)
hehe a poén az hogy pont írtam itt egy kommentelõ ismimnek priviben a leendõ magasröptû válaszodat és szinte totál ugyanazt írtad:) De hát nõ vagy ,vagy legalábbis a tipizált fajta:) A lényeg az hogy értsd is mire céloztam.Az hogy Olivia mennyire dekoratív és ennek mennyire köszönheti is a sikereit és a rajongóit ez nyilvánvaló,és a te véleményed nyilvánvalóan semmit nem változtat ezen a tényeken.Ez nem is vitatéma.Itt a baj az hogy némely magába szakadt némber (és tisztelet minden kivételnek) ha egy egy másik nõrõl ír véleményt a külsejére,azonnal átmegy olyan alpári stílusba hogy ronda,savószemû,kigyószemû és a barátom is megmondta szánalmas stílusba.Ez neked hozzátartozik egy színésznõ építõ kritikájához akkor máris bemutatkoztál.nekem teljesen mindegy hogy sírsz e vagy nevetsz e párnacsatázás közben a szépérzékû barátoddal,itt csak arra utaltam hogy ha kritikus szeretnél lenni akkor a böszme fikázást ne keverd bele az építõ jellegû kritikába!Én elhiszem neked hogy a barátod szerint sokkal szebb vagy Oliviánál vagy Jessica Albánál,vagy JLO-nál,vagy bármelyik sztárnál.:)) És most jöhet a biztos hú de megviselt engem és összeomlok Olivia sértegetése miatt hehe.Kurvára nem érdekel a muff csak szedd már kicsit jobban össze magad ha egy nõt akarsz építõ jelleggel fikázni:)
katkunder 2011 szept. 01. - 14:12:07
(93/222)
Érdekes film volt...elõször nem tudtam hova tenni. nem ájultam el tõle de nem is mondom ,h. "nézhetetlen".egy cola+pattogatott kukoricás estét megér.
cszilvi84 2011 szept. 01. - 09:08:38
(92/222)
Tegnap hirtelen felindulásból elmentünk és megnéztük. Elég késõn, negyed tizenegykor kezdõdött, úgyhogy féltem, hogy elalszom, de az az igazság, hogy olyan jól szórakoztam, hogy eszembe se jutott, vajon hány óra, és vajon álmos vagyok-e.

*** SPOILER ***

Ami a sztorit illeti, nem kell azt várni, hogy a csillagokat lehozza az égbõl, legfeljebb az ufókat, de azt szépen logikusan és emészthetõen. Amennyit megismertünk az idegenekbõl, abban nem volt logikai bukfenc, legfeljebb az, hogy miért van ilyen kevés fegyverük, de azt magyarázhatja az is, hogy nem számítottak semmi komoly ellenállásra... Node! Találkoztunk jellemfejlõdéssel, újrakezdési lehetõségekkel. Pl. Harison Fordról kiderült, hogy nem egy álnok gonosztevõ, hanem egy megkeseredett öregember, aki nem tudott embert nevelni a fiából. Tetszett, hogy kap még egy esélyt rá a végén, és hogy felismeri az igazi emberséget.
A küzdelmek is hihetõek voltak, a túlerõ egyértelmû volt, nem is akarták elhitetni velünk, hogy a fõhõs egy szuperember, aki vasból van és üt-vág, mert õ is tudott gyenge és gyengéd lenni, és õ is kapott pofonokat. A nõci jó választás volt idegennek. Szerintem nem szép a szó klasszikus értelmében, inkább különleges és karakteres arca van, ami alkalmas volt arra, hogy azt érezzük belõle, más. A karakteres csúnyaság is lehet vonzó, szerintem ez a nõ kifejezetten vonzó a vásznon.
Tudtam megijedni, és tudtam röhögni azon, hogy jó a szinkron, korhû a viselkedés, vannak taplók és tanulatlanok, nem voltak "mûcowboyok" :) Szerettem az ironikus poénokat, és igenis megható volt, ahogy Ford a karjában tartja az egyetlen embert, aki önmagáért is tudta tisztelni. Mindenki a helyére került, dramaturgiailag is a helyükön voltak a dolgok.

*** SPOILER VÉGE ***

Nekem nagyon tetszett, bátran ajánlom azoknak, akik szeretik a filmeket, amiknek van elejük és végük, ironikus a humoruk, ütnek-vágnak benne, és a szereplõk hús-vér emberek, akik hibáznak is, de még képesek javulni :)
offtopic
Mermaid. 2011 szept. 01. - 03:59:31
(91/222)
Ja és ha már itt tartunk, szerinted ki a jó fenét érdekel a te izlésvilágod Olivia Wilde-ról????? Senkit. :) Fõleg hogy már lejárt lemez....
offtopic
Mermaid. 2011 szept. 01. - 03:56:15
(90/222)
Úgy veszem észre inkább neked fáj az ha valaki azt irja a "te Oliviádra" hogy bizony nem mindenkinek jön be és kissé csúnyácska és savószemü (mert bizony az). A filmhez mint kritika pedig ez is hozzátartozhat, ha mást nem mint filmes kellék....., mert ez a film kb annyira volt értelmes mint hogy az embernek bizony kb ennyi maradt meg belõle. Sorry. Nem sirom éjjelente tele a párnámat emiatt, sem az Olivia miatt. :DDDD Felõlem ki is ugorhatsz az ablakon bánatodban ha valami nem tetszik és ha nem birod a negativ kritikákat :DDDDD
greeen 2011 szept. 01. - 03:26:32 Előzmény Mermaid.
(89/222)
Az hogy neked meg a barátodnak mennyire jön be olivia Wilde mondjuk az aztán tényleg senkit nem érdekel.Sõt biztos az általad titulált csúnyaságának óriási hátrányát élvezheti a karrierjében és nagyon irigy lehet a hasonmásaira:) egyébként olvastam azt a cikket ahol ezt nyilatkozta és ha értetted volna akkor lejött volna hogy irónikusan értette, bár te valószínûleg valamelyik magyar szennylap vagy oldal torz változatát tetted magadévá!Továbbá ha te építõ jellegû kritikáról beszélsz mint nõ egy másik nõrõl,az nem onnan kezdõdik és máris abban kell hogy kimerüljön hogy egy számodra nem szép nõre csakis a savószemû,kígyószemû,csúnya stb jelzõvel tudsz hasonlatot hozni igen kiteljesedett esztétikai érzékeddel:). Teljesen nyilvánvalóan az irigységre utal a böszme jelzõk tömege és nem az építõ kritikára.:)Dehát mint tudjuk a tényeken ez nem változtat akármennyire is fáj.Õ egy gyönyörû színésznõ:)
Bigpapa 2011 aug. 31. - 22:59:31 Előzmény scoobylee
(88/222)
Te, nem azert, de egy SPOILERT benyomhattal volna a nagymonologod ele, mert kurvara lelotted az osszes erdekesseget a filmben. Figyelj mar oda, hogy olyan is olvas kritikat, aki meg nem latta a filmet. Jezusom es ezert szolni kell!
10/10
gabor96 2011 aug. 30. - 19:40:58 10/10
(87/222)
Egyszerûen király film volt! Ebben az évben szerencsére szinte minden film a 8-10.ig kategóriába volt nálam! Hollywood ezért a legjobb!!! És Jon Favreu újra bebizonyította (már harmadszorra), hogy tud 10-es akció filmet csinálni.
7/10
scoobylee 2011 aug. 30. - 10:02:22 7/10
(86/222)
***SPOILER PÓTOLVA***


Hát õszintén szólva nagyon vártam, merthogy Ford végre egy hozzá illõ filmben szerepel, de vegyes érzelmekkel távoztam a moziból, ahol ráadásul egyedül voltam. Forever Alonekodtam a teremben.
Craig némasága és búskomorsága szerintem nagyon jót tesz a filmnek, bár magának a színésznek nem kell szinte semmit tenni. Harrison Ford is hozta a formáját, mint mindig, Olivia Wilde túl okos volt, mint minden nõ az akciófilmekben. Túl okos volt, és ez zavart. Õ igazította ki az embereket, õ mindent tudott a cowboyokról. A töbi mellékszereplõ, a kocssmáros Doki, a pap, a kisfiú, az indián... ezek rendben voltak.
A pap, aki legelõször megjelenik, mint mellékszereplõ, és elõször hal meg. Amikor Jake elmegy, és a többiek mondják, hogy gyáva... Ez olyan motívum, ami csak a vígjátékokban nincs. Lebénázzák, aztán õ lesz a megmentõ.
Aztán kicsit furcsán érintett, hogy Ella nem ember, hanem valami földönkívüli... Vártam, hogy megmutassa igazi alakját, ne csak mesztelenkedjen a sok férfi elõtt.

Hát én Craiget nem sajnálom, mert nem bírom a képét, de viszont szegény Fordnak nem esik túl jól a nemtudomhányéves karriere ideiglenes végére egy ilyen film. Sokkal többet vártam. De azért megkapja a négyest!
Ja és a alieneket nemtudom, hogy tervezték, mert olyan bonyolultak, meg olyan nemnormális az arcuk... és úgy mozognak, mint
egy robot, és ahogy kergetik az embereket, kész röhej, mint egy olcsó számítógépes játék. A földbe építet hajó viszont tetszett, meg ahogy elégették Jake feleségét, meg amikor a kisfiú szívenszúrja az ûrlényt. Azelõtt elbújik abba a lyukba, és látszik, hogy elmegy az az alien, lecsendesül minden, és hirtelen egy másik vadbarom ordít be a nyíláson. Annyira nyilvánvaló volt, hogy vmi ijesztõ lesz.

Na, m1. Egyszer-kétszer jó megnézni, aztán max. sajnálhatjuk, hogy kidobtunk az ablakon 1290 Ft-t (én szerencse csak 990-et;)...
10/8!
szekfuandras 2011 aug. 29. - 22:29:22
(85/222)
Még régebben láttam egy mûsorban, hogy az ember majdnem tökéletes lény. A rendezõk nyilván úgy gondolják, hogy egy embernél fejlettebb életformának tökéletesnek(vagy közel tökéletesnek) kell lennie. Ezért elterjedt a rovarforma(köztudottan a csótány az egyik legtökéletesebb lény), és a humanoid lények. Szerintem nem kell ide újítás...

Ez az én véleményem...

Ettõl függetlenül a film érdekel, Olivia Wilde és Harrison Ford miatt, no meg persze az alaptörténet se rossz, és a westerneket is szeretem...
5/10
tibicamon 2011 aug. 29. - 21:34:57 5/10
(84/222)
A jó alapötletbõl, egy elég gyenge film lett. Nem részletezem, meg kell nézni. Egy dolgot azért sokadszorra mégis kiemelnék: - Alien - Miért törvényszerû (Hollywood-nak), hogy egy földönkívüli lény "emberszabású" legyen (2 fej, 2 láb és 1 fej)? Az Alien-eket illetõen, most már sokkal kreatívabbnak kellene lenni a készítõknek. (Ritka kivételek a "Csillagközi invázió"-s rovarok).
Említettétek a 3D-ét is, de úgy gondolom ennek a filmnek teljesen mindegy hány dimenzió... 5/10
offtopic
Ford Mustang 2011 aug. 29. - 20:45:14
(83/222)
Én nem is kedvelem egyáltalán Craig-et, szóval nem támogatom a filmeket sem, amikben szerepel, csak mondtam, hogy az Ellenállók jó film - de nem azért, mert Craig szerepel benne... :-)