Téma: Csak a szél

1/10
offtopic
kõmacska 2012 máj. 09. - 21:05:15 1/10 Előzmény kõmacska
(115/155)
Szerintem ez a szöveg csak látszólag paródia. Szerintem komolyan veszik, hogy tényleg van egy bizonyos csoport, akikhez a felsorolt bûnelkövetési módszerek annyira hozzátartoznak, hogy jellemzõnek mondhatók. A "fehér" természetesen csak SZIMBOLIKUS elnevezésük, a "fehér" ebben az esetben (többek között) a "fekete" szimbóluma. Szerintem még azt is komolyan veszik, hogy az egyetlen védekezési mód ez ellen a rendkívül agresszív kisebbség ellen - valamiféle tömörülés, és a szemmel tartásuk. Ebben viszont tévednek, ez a megoldás a részükrõl öncsalás.
vénasszonyok_nyara 2012 máj. 09. - 19:33:42
(114/155)
Norvég cserediákok voltak.
madib 2012 máj. 09. - 19:15:38
(113/155)
Itt a retek képe, mielõtt valaki azt mondaná hogy holland tulipánárusok voltak az elkövetõk :
madib 2012 máj. 09. - 19:10:48
(112/155)
Egy újabb hír a máskulturájúakkal :



Kést szorítottak a 80 éves magyar néni torkához a cigányok, majd megerõszakolták

Keddre virradó éjszaka két álarcot viselõ férfi betört egy böhönyei idõs nõ családi házába, az otthon tartózkodó idõs nõt egy késsel megfenyegetve pénzének átadására kényszerítették, majd a helyszínrõl elmenekültek.
A Kapos.hu információi szerint két 40 év körüli férfi tört be a 80 éves nénihez. Az ajtó elõtt lévõ szúnyoghálót késsel felvágták, betörték az ablakot, majd az ajtóban hagyott kulccsal kinyitották az ajtót. Az idõs nõ torkához kést szorítottak, majd megerõszakolták. A néni attól félt, hogy elvágják a torkát, így nem ellenkezett.
A két betörõ 700 forintot rabolt el az asszonytól. Miután a rablók elmenekültek, az idõs nõ a szomszédjához ment át segítséget kérni.
A nyomozás eredményeként az elkövetés napján a rendõrök elfogtak egy 37 éves férfi, akit a nyomozók gyanúsítottként hallgattak ki, majd a Marcali Rendõrkapitányság õrizetbe vette.
A bûncselekménnyel kapcsolatban a Marcali Rendõrkapitányság körözést adott ki az alábbi képen látható 38 éves Bogdán József ellen, akinek felkutatásához a lakosság segítségét kéri.
1/10
offtopic
kõmacska 2012 máj. 09. - 00:26:02 1/10
(111/155)
"Jellegzetes bûnözõi csoportról fogunk beszélni, melynek megjelenését a világon mindenütt erõszak kíséri. El kell mondani emellett, hogy ez a csoport ez egy kisebbség. Egy szûk kisebbség. És méghogyha a média soha, semmilyen körülmények között sem mondja ki ennek a szûk csoportnak a nevét, mi most ezt megtesszük.... Nagyon fontos, hogy tudjuk, õk minden szempontból kisebbség, tehát bõrszínük, nyelvük és vallásuk alapján is kisebbségrõl beszélünk.... vessünk véget annak a pc-nek, amelyik az állítja, hogy a fehérbûnözésnek szociológiai okai vannak. És lássuk be, hogy a fehérbûnözésnek fajtasajátosságai vannak, hogy ez nem egy szociológiai, hanem egy alapvetõen etnikai probléma. Milyen a tipikus fehérbûnözõ? A bõrszíne - fehér... Vallása - általában Amerikában két szektorra oszlik...a bürokratikus, állami, szervezetten a közvagyon megrablására vonatkozó bûncselekmények vagy az emberi jogok elleni bûncselekmények azok általában... hagyományosan protestáns bûnözés... Így van, a hagyományos protestáns közösséghez tartoznak. Foglalkozása a tipikus fehérbûnözõnek... hát... számos foglalkozást ûznek, de ami a legjellemzõbb: kereskedelem, marketing, állami szektor, média, a legtipikusabb az ez a négy. Egy dolgot biztosan lehet tudni, hogy fizikai munkát nem fognak végezni. Miért nem? Hát mert az büdös nekik. Hát hagyományosan rühellnek dolgozni. Hogyha olyan fehérbûnözõvel találkozol, akinek a keze az így feltöredezett a kapanyéltõl, akkor valami, valami nagyon-nagyon furcsa helyzetben vagy. Akkor csipkedd meg magad, hogy álmodsz-e vagy sem. A fehérbûnözõ az hagyományosan fehérgalléros fehérbûnözõ.... A fehérbûnözõ tipikus vadászterülete a spekuláció, tehát adatok és számsorok kvázi kereskedelme. Hát egyébként ez az, amit a fehérbûnözõk nagyon nagyrészt elterjesztettek a világban, tehát kitaláltak egy virtuális valóságot, amit helyenként bankszektornak, helyenként tõzsdének, helyenként különbözõ értékpapírok vizsgálatának hívják, és itt valójában nem csinálnak mást, mint virtuális javakat halmoznak fel. Tehát itt arról van szó, hogy spekulációval és csalással olyan javakat termelnek, amelyek mögött nincsen fedezet. Ezekbõl a kereskedésekbõl bejövõ bevételt azt késõbb valakinek meg kell termelnie, rendesen, kétkezi munkával, ahogy azt illik... Melyek a tipikus, hétköznapi, köztörvényes fehér bûncselekmények? Hát mindannyian ismerünk ilyeneket, tele van velük a padlás. Hûtlen kezelés, közokirathamisítás, befolyással való üzérkedés, tipikusan fehér bûncselekmények. Az ilyen bûncselekmények 98%-át fehéremberek hajtják végre. Nem beszélve az ingatlanpanamákról, biztosítási csalásokról, amelyek annyira fehérbûnözõi szokások, hogy nagyon elvétve találunk olyan esetet, ami nem egy fehérbûnözõhöz köthetõ. Ezt sem mondták még ki. Ott vannak a sorozatgyilkosságok, a tömeges mészárlások, melyeket különös kegyetlenséggel hajtanak végre, a kriminológia számon tartja, hogy ezek tipikusan fehérbûnözõi magatartásformák. Azt kell látni, hogy már a gyerekkorban a fehérbûnözõk kifejtik a tevékenységüket. Tehát az iskolai lövöldözések, a tömeges mészárlások gyerek fehérbûnözõkhöz köthetõk. Politikai és egyéb hatalmi korrupció - tipikusan fehérbûncselekmények. Itt Magyarországon is az elmúlt húsz évben tapasztalt politikai korrupciónak gyakorlatilag a száz százalékát fehéremberek követték el. Trösztellenes törvények megsértése, a cégeknek a bûncselekményei, amiket elkövetnek, tipikusan fehérbûncselekmények, de hát a fiktív kft-k, részvénytársaságok, befektetési alapok létrehozása, offshore számlázás, áfacsalás, jogosulatlan visszaigénylés, fiktív számlázás... ezek mind-mind-mind tipikusan fehérbûncselekmények. Beszéljünk az emberellenes népirtó ideológiák és diktatúrák kitervelésérõl és mûködtetésérõl! Hát a bolsevizmus és a nácizmus egyaránt nagyon-nagyon MAGAS SZINTÛ fehérbûnözésnek tekinthetõk. Tipikus fehérbûnözõk által elkövetett bûncselekményekrõl beszélünk. Tehát ez nem egyéni akció, hanem ehhez több százezer ember összehangolt, tudatos munkája kellett, hogy embertársaink millióit irtsák ki. Hát itt a világ népeinek kiirtásáról, rabszolgasorba kényszerítésérõl, javaik elrablásáról, kultúrájuk lerombolásáról beszélünk, eufémisztikus nevén a GYARMATOSÍTÁSRÓL. A gyarmatosítás az a folyamat, melynek a révén a fehérember a világ egyéb más, különbözõ rasszokhoz tartozó népeit rabigába vonta, önmaga számára kiszolgáltatta, kizsákmányolta, elemésztette. Azt lehet mondani, hogy a fehérbûnözõi csoportok történelmileg nem pusztán köztörvényes bûncselekményekért, hanem a legsúlyosabb emberiségellenes bûncselekményekért felelõsek! A klasszikus, majd a modern rabszolgatartás kiötlése, majd megvalósítása, gyakorlása, úgy az antikvitásban, mind a modern idõkben, egyaránt, a fehérbûnözõi csoportokhoz köthetõk. A társadalmak tömeges kiirtásáért, a koncentrációs táborok kiötléséért, ugye már a búr háborúkban fehérbûnözõk voltak felelõsek. Aztán késõbb más fehérbûnözõk voltak azok, akik ezeket a koncentrációs táborokat mûködtették, úgy Európában a nácik, ahogy a szovjet Távol-Keleten a bolsevikok... az ipari szintû tudatmanipuláció kiötlõje....Hogyan védekezhetünk ez ellen a rendkívül agresszív kisebbség ellen? Ennek a módja a mi véleményünk szerint az, hogy gárdákat alapítsunk, és a tipikus fehérlakta településeken demonstratíven felvonuljunk, és vétessük velük észre, hogy a végtelenségig nem mehetnek el! Tudjuk, hogy fajtasajátosságuk ez a bûnözés, észrevettük õket, megfigyeljük õket, minden lépésüket számon tartjuk; és ha még egyszer merészelnek ilyen bûncselekményeket elkövetni, ott leszünk, hogy számon kérjük rajtuk és ott leszünk, hogy megbüntessük õket."
http://www.youtube.com/watch?v=oxF5Audw-g8
1/10
offtopic
kõmacska 2012 máj. 08. - 22:46:36 1/10 Előzmény fredi60
(110/155)
te már csak tudod... :))))))))) (mert te voltál, mi?)
madib 2012 máj. 08. - 20:44:57 Előzmény fredi60
(109/155)
Dehogy lopnak a cigányok ! Azok mind svéd cserediákok vagy izlandi halászok vagy dán agykutatók akik lopnak , bandában ( mert egyedül gyáva) fosztogatnak, lincselnek, fosszák ki a mentõkocsikat, befalazzák majd fel akarják gyújtani a Csontváry-képet, tanárokat köpdönek és vernek össze, na meg orvosokat. és még egyéb hasonló nyalánkságok, melyek végül is csak egy " más kultúrához" tartoznak :(((((((
madib 2012 máj. 08. - 20:41:27 Előzmény fredi60
(108/155)
És milyen igazuk volt , mert cigányok voltak.
vénasszonyok_nyara 2012 máj. 08. - 14:22:57
(107/155)
Valóban így volt. Ma már viszont jellemzõen cigánybandák fosztogatják végig Európát. Olvashatsz elég sokat a témáról Ausztria, Olaszország és Franciaország vonatkozásában.
offtopic
fredi60 2012 máj. 08. - 14:20:09
(106/155)
Ha még emlékszel, 1988 után osztrák üzletek tucatjaiban volt olvasható a felirat: MAGYAR, NE LOPJ!
Gondolod, akkor is csak cigányok loptak? .... nem, ahogyan napjainkban sem.
vénasszonyok_nyara 2012 máj. 08. - 14:00:30
(105/155)
Tudod, állandóan Magyarország külföldi megítélésén rugóztok. Nos az ilyen esetek, mint ez és Marian Cosma esete nem öregbítik a jó hírünket a világban. Legalább derüljön ki, egy olyan kisebbség áll az események mögött, amelyik egy kereszt a magyarok számára is.
fredi60 2012 máj. 08. - 13:54:11
(104/155)
Hétfõn volt egy hír - többek között az origón is -, mistzerint egy burgenlandi lakos két magyar tolvajt fogott. Egybõl jöttek a kommentek (csak úgy, ismeretlenül), hogy biztosan cigányok voltak, nem magyarok....
Ennyit errõl az országról.
1/10
Darth Plagueis 2012 máj. 08. - 13:33:45 1/10 Előzmény madib
(103/155)
Szerintem ezt a moderátor törölni fogja !
Nekem is sok romákkal kapcsolatos bemásolt belinkelt hírt kitörölt.
Szerinte nincs cigánybûnözés !
madib 2012 máj. 06. - 22:06:16
(102/155)
Van ennél frissebb hír is :


Az agyonhallgatott újszentgyörgyi gyilkosság

Már egy hét telt el azóta - különösebb sajtóvisszhang nélkül -, hogy április 29-én Újszentgyörgy és Tomajmonostora között brutálisan megvertek egy középkorú férfit, aki azóta bele is halt sérüléseibe. A liberális lapok közül az Új Néplap a tények elferdítésével egy hangyányi cikkben arról számolt be az esetrõl, annyit írva, hogy az elkövetõ egy fiatalember volt. A valóság azonban teljesen más: két éppen nagykorú feldühödött cigánybûnözõ minden ok nélkül, ideglevezetésképpen agyonverte a tomaji származású lakost, s az egyik elkövetõt azóta már a rendõrség el is engedte.

A tragikus eset április 28-áról 29-ére virradóra történt, amikor az áldozat hazafelé, Tomajmonostorára tartva egy 8 fõs, fiatalokból álló csoporttal találkozott, akik az út másik oldaláról átkiáltottak neki, hogy megkérdezzék, mennyi az idõ. Az elkövetõket a válasz - „Éjfél elmúlt már, menjünk hazafelé, gyerekek” - annyira felbõszítette, hogy gondolkodás nélkül hátulról leütötték, majd a földön fekvõ férfit teljes erõbõl rugdosni kezdték. Ketten verték, hatan feltehetõen figyelték az esetet. Késõbb az is kiderült, hogy a történteknek rajtuk kívül más szemtanúja is volt, aki nem hívta a rendõrséget, hanem titokban tartotta a látottakat. Nem elég ez a sátáni tett, a felismerhetetlenségig összevert áldozatot le is vetkõztették, elvették a mobiltelefonját, illetve a lakáskulcsát, majd az újszentgyörgyi temetõ árkába hajították s magára hagyták a félholtra vert férfit. Õt nem sokkal az eset után megtalálták a rendõrök, akik értesítették a mentõket. A kiérkezõ mentõsök megállapították az agyhalál beálltát, majd kórházba vitték, ahol május 3-án hunyt el.
Az emberek mély megdöbbenéssel fogadták a hírt. A család, az ismerõsök, a település és a térség lakosai a mai napig nem tudják felfogni sem, hogyan történhetett meg ez a brutális cselekmény egy olyan keménykötésû, magabíró, határozott emberrel szemben, aki mindenki szeretetét és barátságát élvezte.

A rendõrség 24 órán belül felkutatta és elkapta az elkövetõket, akik a megbánásnak még a jelét sem tanúsították. Kiderült, hogy verekedésbe keveredtek aznap már a falunapon is, ahol az ottani biztonságiak kitették a szûrüket. Innen indultak vissza Tiszaszentimrére, ahonnan elõzõleg jöttek: ekkor találkoztak össze az áldozattal. A többit már tudják...
Április 2-án, az áldozat halála elõtti napon az egyik cigány elkövetõ már szabadon járhatott-kelhetett. Vajon miért hagyta a rendõrség, hogy egy gyilkos továbbra is veszélyt jelentsen a többi ártatlan emberre? Miért nem lépnek fel határozottan az elkövetõkkel szemben? A halálbüntetést vissza kell állítani elõbb vagy utóbb, mert elrettentõ példa nélkül ezen bûnözõi réteg vérszemet fog kapni, és nem lesz majd senki, aki õket megállítsa.
Az egyik elkövetõ korábban nyugdíjas tanárának is nekifordult, majd késõbb otthagyta az iskolát azért, hogy erejét növelni tudja mások megfélemlítése végett. Családja is a mai napig ugyanilyen bûnözõi életmódod folytat.



Ha egy idióta filmet csinálnak abból, hogy 2 vagy 3 cigányt megölt pár az mszp által felbérelt ember, akkor milyen monstre sorozatot kellene készíteni a szinte naponta cigányok által agyonvert magyar emberek haláláról ??
1/10
offtopic
kõmacska 2012 máj. 06. - 21:31:03 1/10
(101/155)
El se hiszem, hogy ezt te írtad le. Miben különbözik ez a gondolat attól, amit õk mûveltek? Senkit nem lehet a "saját fegyverével" legyõzni. Azt olvastam, hogy pl. egy manipulátort nem lehetséges "túlmanipulálni", a szociopatát pedig: 1. ne tedd ellenségeddé, 2. igyekezz elkerülni vagy próbálj tõle elmenekülni; 3. ha támad, akkor viszont állj ki magadért. De ha te támadsz rá, akkor ráadásul még igaza is lesz.
Leírok neked egy sztorit, hogy ezt megértsd, mást nem tehetek: "És lõn, mikor a mezõn valának, támada Kain Ábelre az õ atyjafiára, és megölé õt. És monda az Úr Kainnak: Hol van Ábel a te atyádfia? Õ pedig monda: Nem tudom, avagy õrizõje vagyok-é én az én atyámfiának? Monda pedig az Úr: Mit cselekedtél? A te atyádfiának vére kiált én hozzám a földrõl. Mostan azért átkozott légy e földön, mely megnyitotta az õ száját, hogy befogadja a te atyádfiának vérét, a te kezedbõl. Mikor a földet míveled, ne adja az többé néked az õ termõ erejét, BUJDOSÓ ÉS VÁNDORLÓ LÉGY A FÖLDÖN. Akkor monda Kain az Úrnak: Nagyobb az én büntetésem, hogysem elhordozhatnám. Ímé elûzöl engem ma e földnek színérõl, és a te színed elõl el kell rejtõznöm; BUJDOSÓ ÉS VÁNDORLÓ LESZEK A FÖLDÖN, és akkor akárki talál reám, megöl engemet. És monda néki az Úr: Sõt inkább, aki megöléndi Kaint, hétszerte megbüntettetik. És megbélyegzé az Úr Kaint, hogy senki meg ne ölje, a ki rátalál. És elméne Kain az Úr színe elõl, és letelepedék Nód földén, Édentõl keletre."
vénasszonyok_nyara 2012 máj. 06. - 18:39:47
(100/155)
Szörnyû, de valahol érthetõ. Gondolom pár roggyant öreg alkoholista volt a szemtanú, akiknek esélyük sem lett volna a felfegyverzett hordával szemben. Ide már lángszóró kellene!
1/10
offtopic
kõmacska 2012 máj. 06. - 17:48:21 1/10
(99/155)
Te jó ég, hát ez szörnyû. És szinte ez a legfájdalmasabb: "Az arcomat igyekeztem védeni a kezemmel, így hátráltam a terasz felé, ahol ott voltak a vendégek. Miközben nekiestem az ajtónak, megfordult a fejemben, talán segítenek, de senki sem tett semmit. Bámultak... A kedves vendégek, akik tétlenül nézték végig a gyilkosságot, utóbb a rendõröknek azt vallották: nem láttak semmit."
Hemish 2012 máj. 02. - 11:47:53
(98/155)
Megvárom mikor fogja valaki megfilmesíteni Szögi Lajos utolsó napját és az hány díjat fog nyerni vele.
Corso74 2012 ápr. 25. - 09:48:55
(97/155)
Sziasztok! A filmhez: tegnap filmklub, vártam (sajtópörgés + trailer érdekes), megnéztem, friss az élmény (sajnos, a producerrel leadott beszélgetést kihagytam, így saját élményeimre alapozok). Nekem elsõre az ugrott be, hogy iszonyat távol van ez a világ a film nézõjétõl (szerényen: tõlem). Azt vágtam, hogy nekem szól a film (bocsi a hivalkodó hangért, de városi, értelmiségi - van még ilyen??? - kvázi fiatal, tehát nyitott + fogékony a társadalmi kérdések feszegetésére és esetleg érdekelt abban, hogy egy brutális jelenség mögé lásson/nézzen), csak azt nem vágtam, hogy az alkotó ezt miért mutatja meg (most, itt, így). Minden toposz - kicsit tervezetten - a helyén volt: mélyszegénység, rasszizmus, diszkrimináció, plusz gyerekek (ezt elég olcsó fogásnak érzem) - eszközök tarrbélásan és dokumentaristán kikalapálva, minden, amire azt mondjuk/gondoljuk, hogy kell egy ilyen anyaghoz. Nekem épp ezért volt steril: az eredetiség hiányzott a tálalásból. Sajtóanyag, akta-íze volt, semmi több. Lehet, hogy ez volt a cél.
A zsaru-párbeszédnél felvillanyozódtam: na, itt tényleg mond valamit az alkotó! Brillírozó pesti srác, igazi faluzsaru szövegelés, egy-két elhelyezett mondat, ami üt. Aztán várakozás majd a kielégületlen izgalom lohadni kezd... Itt sem megy végig. Innen már nem volt illúzióm - tényleg ez a film. Bevallom, maga a põre bemutatás nekem túl sok volt a mondanivalóhoz (volt ilyen?). Sokat markolt, keveset fogott, értékes amit bemutat mégis kicsit szájbarágós, kicsit egydimenziós. Mutat, de nem láttat. A hatáshoz láttatni kell. Egy átlagos magyar fehér pasasnak, aki ezt a filmet megnézi, max. az jut eszébe róla, hogy tényleg! gyûjtök egy kis ruhát nekik és elmegyek a Vöröskereszthez. Komolyan kíváncsi lennék a bennetek indukált akcióra, arra amit belõletek kiváltott a film! Mit tesztek holnap, hogy mindez NE ÍGY legyen? Én olyan filmet vártam, ami megmozgat, ami után magamban választ fogok keresni pl. a saját hétköznapi diszkriminációimra... Ez a film megdöbbentett, de nem mozgatott meg. Nincs honnan (saját élményanyag) hová asszociálni belõle. A vége, az utolsó 3 perc viszont üt + hat, zseniális, ezt minden fórumon el kell ismerni! Nem tudom, milyen volt a mezõny az Ezüstmaciért, de gondolom, ez a 3 perc hozta a díjat. Õszintén gratulálok hozzá.
7/10
offtopic
adamnagysweetmovie 2012 ápr. 19. - 13:50:14 7/10
(96/155)
Személyeskedni én is tudok, csak értelmét nem látom. Fõleg itt nem.