Téma: Csatahajó

7/10
Heisenberg 2012 szept. 10. - 12:59:06 7/10
(235/335)
Ekkora költségvetésbõl csinálhattak volna egy igényes filmet is.
7 pont
10/10
stop20 2012 szept. 10. - 07:13:44 10/10
(234/335)
Már rég egyértelmûvé vált számomra, hogy ez a Portos szavazás egy nagy szar. Majdnem nem néztem meg ezt a filmet, mert 6 egész valamennyis pontra értékelték. Aztán belegondoltam, hogy néztem már meg olyan filmet amit itt 9.5-re értékeltek kb. 400 szavazat alapján, és sajnálom, hogy két órát vesztegettem rá az életembõl...Ez egy jó film. Látványos, vicces. Szóval ne a pontozás alapján ítéljetek, nézzétek meg, mert érdemes. :)
4/10
Ezekiel 2012 szept. 08. - 22:48:58 4/10
(233/335)
Atyaég, ez valami borzalmas volt. Sablon és közhelygyûjtemény..
5/10
green01 2012 szept. 07. - 11:07:57 5/10
(232/335)
A szarnál is szarabb ez a film.még jó hogy a transformers látványvilága kicsit segit rajt.rihana meg kellett bele mint egy falat kenyér.nevetséges.
5/10
offtopic
Rahar 2012 szept. 03. - 22:16:45 5/10
(231/335)
Akkor már gyarmatosítva lennénk :)
Palex 2012 szept. 03. - 15:20:18
(230/335)
Na ja.
Hosszú lenne a sor.

Amúgy szerinted nem gyarmatosítás lenne a vége, ha valaki idejönne?
Sirius111 2012 szept. 03. - 13:51:42
(229/335)
SPOILER!

A legfuribb az egészben, hogy egy több-száz fõs legénységgel ( kb 280 ) rendelkezõ rombolón, mindössze 5 arc teljesít lényeges szolgálatot:
Ez felderítenek, tüzelnek, gyalogsági kommandós szerepet játszanak, tankelhárító löveggel lõnek, gépágyúznak stb...
De hol a többi és mit csinál, ha ezek öten mindent megoldanak???

SPOILER VÉGE
5/10
offtopic
Rahar 2012 szept. 03. - 12:59:26 5/10
(228/335)
Nem akartam az ilyen típusú filmekre leírni a szokásos problémahalmazt, te megtetted helyettem. Az elsõ észrevételt kivéve osztom a több gondolatodat és még tudnék írni néhányat.
Palex 2012 szept. 03. - 12:50:48
(227/335)
Egyszer nézhetõ, igényes képi é hangi megvalósítású akció film, se több, se kevesebb.
Viszont van néhány kérdés (ami szinte minden hasonló filmre ráfogható).

SPOILER!
- Az a része szerintem jól sikerül, miszerint, ha valaki idejön, akkor az olyan lesz, mint Amerika felfedezése, azaz le lesz igázva a "fejletlenebb" civilizáció.

- Viszont pont ez a lényeg, hogy ilyen technológiával, amivel rendelkeztek, kb. pont fikarcnyi esélyünknek sem kellett volna lennie. Miért nem lõtték sz@rrá a 3. hajót is az elején, mikor a másik kettõt pillanatok alatt elsüllyesztették? Miért akarták gyalogos egységekkel csak a hajó hajtómûvét megbénítani, amikor 10mp alatt pergõtûzzel elsüllyeszthették volna a hajót? Amikor a kommunikációs bázisnál elmegy a tudós csóka a motyójáért, miért nem csapják le, mint a legyet, miközben a környékre tévedõ rendõröket ízekre szedik?

Szóval mindig ez a bajom az ilyen filmekkel, hogy ilyen technológiával rendelkezõ hódítók esetén kb. annyi esélyünknek kéne lennünk, mint az indiánoknak volt anno, azaz a hazai pálya nyomán esetleg egy-két kisebb csatát megnyerni, de egyébként nulla eséllyel le kellene minket igázni.
9/10
Rent25 2012 szept. 02. - 19:59:47 9/10
(226/335)
Egyértelmû, hogy a látványvilágra épül a film, ami jelen esetben kifogástalanra sikeredett. A történetet kicsit megfûszerezhették volna jobban, mert tényleg nagyon kiszámítható volt, és olykor már unalmasba torkollt, de alapjában véve tetszett a film. Rihannát meg sem ismertem. Az utolsó 20 perc illetve a veteránok segítsége vitte a pálmát.
Értékelésem: 9/10
5/10
Viki1080 2012 szept. 01. - 13:38:46 5/10
(225/335)
A trükkök irdatlanul jók,maga a film viszont pocsék és kiszámítható,mint minden olyan film,ami csak a trükkökre épül....az 5/10 se reális annyira de ezt még megkapja Neeson miatt:D
aricsys 2012 szept. 01. - 11:05:39
(224/335)
Pontosan 1x nézhetõ film.
Egy normális filmet, nem csak a látvánnyal kell "eladni"! ( mert az rendben volt, az tuti! )
Nem ártana, egy rendes story, tisztességes szinészi alakítás.
(pl.: Ben Hur... a mai napig rendben van az a film )
Sz. Péter 2012 szept. 01. - 10:25:24 Előzmény Atis88
(223/335)
"az asszony is visszajön"?
Miért, hová ment?
5/10
Rahar 2012 szept. 01. - 09:58:51 5/10
(222/335)
Számomra ez egy nagyon igényes képi megvalósítású alkotás. Csak azt nem értem, hogy ha ebben ennyi pénz, energiát, idõt és körültekintést felhasználtak, akkor miért nem lehet megfizetni egy vagy néhány forgatókönyv írót is. Mert a karakterek egysíkúak, a fõszereplõ antipatikus, az idegenek logikátlanul cselekszenek. Az elõttem fórumozók közül már többen is részletesen taglalták az alkotás történeti, cselekményvezetési hibáit és hiányosságait, ezért én nem fogom. Szép, látványos, felejthetõ.
TheGreatDanton 2012 aug. 31. - 08:54:01
(221/335)
Neked a sötét lovag nem tetszett ez meg igen????
ez mindenképpen érdekes. A sötét lovag az egyik legjobb akciófilm az elmúlt években a csatahajó pedig egy végig kiszámítható de nagyon jó látványt mutató film. Persze ízlések és pofonok.
satan.adam00@gmail.com 2012 aug. 31. - 06:45:26
(220/335)
Hát nem értelek benneteket, nekem igenis tetszett ez a film, jó színészek, jó szerepek, jó CGI, bár mondjuk a sötét lovag után néztem meg na az egy szar film volt így lehet hogy csak azért gondoltam jónak majd megnéztem még egyszer és ugyanolyan jó film volt sõt jobb is
5/10
begyowsky 2012 aug. 30. - 22:03:46 5/10
(219/335)
Ez a film úgy-ahogy elmegy, adtam rá egy ötöst. Szerintem gyenge utánérzése a Függetlenség napja c. alkotásnak, haditengerészetre átírva.
DE.
És most Offtopic jön:
Megnéztem ennek a filmnek az Asylum-féle változatát, hát botrányosan rossz lett :D
Láthatatlan hajó, láthatatlan drón - ötletnek nem rossz, de az effekteken látszik, hogy olcsó szoftverrel dolgoztak a fiúk, és sajnálták az idõt a jó munkára: a vízbe csapódó lövedékeknél felntûnõ, hogy ugyanolyan szögben repül valami ki a vízbõl minden egyes becsapódásnál, csak épp néha tükrözik a képet.
És egy szarvashiba: a kapitány és az elsõ tiszt kukkolja a vizet, és karattyolnak valamit a célpontról, de egymáshoz képest közel 90°-os szöget zárnak be, azaz teljesen más irányba néznek. Ez már tipikusan a rendezõ igénytelenségére utal.
Offtipic vége.
6/10
Atis88 2012 aug. 30. - 12:58:09 6/10
(218/335)
Az effektek faszák ez tény, de ezen kívül semmit nem tud ez a film felmutatni ez is tény. Érdekes, hogy az idegenek olyan fogyatékosok itt is, hogy be tudják fogni a jelünket, ide tudnak jönni ûrhajókkal, de már nem tudnak hazaüzenni csak azzal a kommunikációs cuccal amit mi építettünk? Amerika nem csak a földön de az univerzumban is a legkeményebb mi? Na hagyjuk már... Kezd nagyon unalmas lenni ez a sablonsztori. Egyszerû recept ez is. Elsõ fél óra: teljesen lényegtelen hülye gyereket kiragadnak az amcsi seregbõl aki a kirúgás szélén áll mert egy semmirevaló link ember aki inkább barátnõzik reggeltõl estig, de mit ad isten most azért vele is fasírtban van. Másik fél óra: jönnek a fogyó idegenek akik igaz elsõre mindig kõkemények, szétszednek pár várost meg a sereget is. Utolsó fél óra: megjön a mennybéli világosság, az idegenek mégse olyan kemények, feltöltünk nekik egy vírust(függetlenség napja, aztán reméljük hogy a vírusírtójuk még nem ismeri fel és lás csodát tényleg nem... Jelen esetben meg szétcsesszük a kommunikációs rendszerünket mert nekik úgy sincs... aztán minden meg van oldva és a világvége események hatására az asszony is visszajön fõhõsünkhöz ahogy illik... UNCSIIII.
8/10
Tamás22 2012 aug. 29. - 17:49:29 8/10
(217/335)
Nekem tetszett! Rosszabbra számítottam, de kellemesen csalódtam. Nem untam magam a 2 óra alatt, látványos és nem baromság meg stb. mint egyesek írják, szerintem ezt jól összehozták. 10/8.
6/10
Kulcskészítõ 2012 aug. 28. - 21:29:30 6/10
(216/335)
Pont olyan, mint a Transformers. Itt is van valami történetféle, de igazából semmit nem számít, mert a CGI özön elnyomja az egészet. Akinek persze az bejött, ez is tetszeni fog, de azért senki ne várjon tõle világmegváltó gondolatokat.
Egyébként meg teljesen olyan, mintha Michael Bay rendezte volna. Amikor elõször láttam a trailert, azt is hittem, mert a hangulata nagyon olyan, de ezt nem éppen jó értelemben mondom, inkább arra célzok vele, hogy az eszetlen pusztítást itt is körbelengi az "amerikai faszagyerek a világvége ellen" feeling, persze a háttérben lobogó 50 csillagos zászlóval együtt.