Téma: Csernobil

Blindmouse 2019 máj. 09. - 22:24:11
(2/262)
Gyerekek ez borzasztó.. megnéztem az elsőt..

A fényképezés (cgi) szép, látványos.. de amúgy annyi köze van a valósághoz mint a StarWarsnak..
Halál idegesítő hogy mindenki kérdezget mindenkit hogy érez-e fémes ízt.. meg 2 perc alatt mindenki hányni kezd meg leég a keze a sugárzástól? na neee...

Pár éve (kb 5) az Ukránok által csinált Мотыльки c. 4x50 perces minisorozat az SOKKAL hitelesebb hangulatilag meg mindenben is... igaz abban nincs a technikai izéről szó.. de az sokkal jobban hozza a hangulatot mint ez. ahogy néztem a HBO-sok még egy fránya ikarust se tudtak összelapátolni a kitelepítéshez a trailer alapján.. :D :D :D
10/10
Kistupac 2019 máj. 09. - 07:58:31 10/10
(1/262)
Hiteles ábrázolás, az atmoszféra tökéletes visszaadása, a képi megjelenítés plasztikussága. Tetszett még az is, ahogy a döntéshozók felelősségvállalását, vagy annak hiányait bemutatja a sorozat első része. Hiányoltam a reaktor felrobbanásához vezető leállítási kísérlet bemutatását, az orosz/ukrán nyelvet a tökéletes hangulat eléréséhez. Megérdemelt végre egy tisztességes bemutatást a baleset, gyerekkoromban emlékszem volt ugyan pár gyenge próbálkozás (talán egy "tévéjáték" volt a legközelebb a valósághoz) sajnos közel harmincöt evet kellett várni, hogy tisztességesen ábrázolják a tragédiát, ami kis híjján egész európát elpusztította. Köszönet a készítőknek.