10/10
Juli1 2007 szept. 03. - 11:17:44 10/10
(492/4932)
Ajaj, lemaradtál egy fontos részrõl...
Nagyjából a lényeg, egy spanyol vendégmunkást halálra vernek, majd nemsokkal késõbb az elõzõ helyszínhez közel, egy turista nõt megtámadnak, és félholtra verik. A nõ nem emlékszik a támadóira, mert eltakarták az arcukat, de kiderül, hogy többen voltak.Az egyértelmûnek tünik, hogy ugyanazok az elkövetõk!
Greget elküldik valahova, már nem emlékszem hova, de a lényeg, hogy egy sötét sikátorban meglátja, hogy egy földön fekvõ embert többen rugdosnak, és segítséget hív rádión. De mivel a földön fekvõ férfi élete veszélyben van, ezért odagurul a kocsijával, és megpróbálja elzavarni a támadókat! Az egyik viszont felvesz egy követ, és elkezd Greg kocsija felé futni, Greg pedig elindítja az autót, és elüti. A következõ pillanatban betörik az ablakát, és kiszedik a kocsiból, és Õt is elkezdik ütni, csúnyán helyben hagyják szegényt:(
Nick, és Warrick a helyszínen nézik Greg kocsiját, (aminek nekimentek a támadók egy autóval távozáskor), és Nickbe beleköt egy fickó, és Nicknek elborul az agya és megüti! Warrick menti a helyzetet, és nem lesz belõle gond. Greg kórházba kerül, és elmondja Grissomnak, hogy az anyja úgy tudja, hogy még laboros, mert nem merte Neki elmondani, hogy már helyszínelõ, mert egyszem gyerek, és az anyja nagyon félti! A megmentett férfi életben marad, de a fiú, akit elütött Greg,meghal!
Jaj, nem emlékszem hogy hogy találnak rá az elsõ lányra...abban segítséget kérek...azt hiszem hogy egy üzenet kap a megölt fickó mobiljáról, vagy valami ilyesmi
A lényeg, hogy kiderül hogy fiatalok szórakozásból turistákat vernek.
A lány egyik barátnõjénél megtalálják a halott fickó mobilját, és iratait. Kiderül hogy vezér, egy "malac" nevü valaki. Nick kitalálja hogy küldjenek üzenetet mindenkinek a malac nevében, mintha újabb "turiverés" lenne, és ott várják õket. Miután elkaptak mindenkit, kiderül hogy a "malac" az a fickó akinek Nick behúzott egytet:), és hogy Õ az egyetlen nagykorú a csapatban.
A végén van egy kis filozofálgatás LV romlottságáról, a szülõi felelõségrõl, meg a lelkismeretrõl...
Hát kb ennyi
nautilus64 2007 szept. 03. - 10:20:32
(491/4932)
sziasztok! valaki elmesélné nekem, hogy mi történt az utolsó részben!? sajnos olyan helyen voltam, ahol nem volt Viasat! :( nagyon szépen kérem! :D köszi elõre!
10/10
fairydust 2007 szept. 02. - 23:59:22 10/10
(490/4932)
Kia, kérdezted, hogy mi volt a levélben. Most kicsit utánaszaglásztam, megnéztem a két releváns epizódot (7.14. és 7.22), nagyjából sikerült összeszedni a dolgot. (Zárójelbe azokat a részeket raktam, amiket a 7.22-ben nem olvastak fel (Grissom hangján), de benne volt a levélben.)


(Sara,

Our parting was awkward...) I don't know why I find it so difficult to express my feelings
to you. Even though we're far apart, I can see you as vividly as if you were here with me. I said I'll miss you, and I do.
As Shakespeare more ably wrote my sentiment in Sonnet 47,
("Betwixt mine eye and heart a league is took,
And each doth good turns now unto the other:
When that mine eye is famish'd for a look,
Or heart in love with sighs himself doth smother,
With my love's picture then my eye doth feast
And to the painted banquet bids my heart;
Another time mine eye is my heart's guest
And in his thoughts of love doth share a part:
So, either by thy picture or my love,)
Thyself away art present still with me;
For thou not farther than my thoughts canst move,
and I am still with them and they with thee;
Or, if they sleep, thy picture in my sight,
Awakes my heart to heart's and eye's delight."

[valami P-betûs szó (ezt eddig mindenki csak tippelgetni merte, de nem túl reálisak a felmerülõ opciók)] ; aláírás (?)
10/10
fairydust 2007 szept. 02. - 23:19:40 10/10
(489/4932)
Sajnos az idézetek nincsenek meg leírva, így általában a tartalmukat megjegyzem, és ha valami miatt elõjönnek, akkor rákeresek neten. :)
Szerintem nem az a baj, hogy a Viasat hetente adja csak az új részeket, én eredetileg is úgy néztem, mert ugye USA-ban is csütörtökönként jön ki, én meg péntekenként néztem mindig. Nekem egyszerûen az a bajom, hogy az "új" részek, valójában nem újak, és csak felidegesítenek a szinkronnal. ^^

Kedvenc epizódom nekem nem igazán van, sokkal inkább egy-egy jelenetbe szeretek bele.
Elsõ évadból szerintem jó a Blood Drops, az Unfriendly Skies, a Table Stakes ('Suck it up Greg, you're well rested. - You want a valium for her? - I heard that.' :DD).
Második évadból talán a Scuba Doobie-Doo ('Chalk. *shrug*' ;)), a The Finger, a You've Got Male (tényleg, You've Got Mail-t ismeritek? ;) az is nagyon jó film ^^).
Harmadik évad Crash and Burn-je nagy kedvencem, imádom a végét ('you've got plans? - nope. - wanna get beer? - drive').
Huh, ez tudom, hogy hülyeség, de 4.07.-ben (Invisible Evidence) aaaannyira jó hangsúllyal mondja Catherine, hogy 'not enough', annak ellenére is, hogy pont Sara elleni megnyilvánulásról van szó. (Alapvetõen be is rágtam a jeleneten, de a hangsúly akkor is hihetetlen jó. ^^). Umm, negyedik évadból még Butterflied (aaaannyira szomorú, Grissom olyan hülye tud lenni), és persze a Bloodlines (viiii, megfogta a kezét!!! ;).
Ötödik évadból Viva Las Vegas, aztán persze Nesting Dolls (ez ilyen tipikus omg! rész ^^), Committed és a Grave Danger is, bár utóbbi valami mérhetetlenül megviselt.
Hatodikból Gum Drops (ezt már ugye említettétek is), Kiss-Kiss, Bye-Bye (aranyos, hogy Greg tiszta fan lesz ^^), The Unusual Suspect (az a kislány egyszerûen félelmetes), Rashomama (ez nagyon a topon van, de szintén említette már Juli) és a Way To Go az utolsó jelenet miatt (Brass-en megszakadt a szivem).
Hetedikbõl Built to Kill (1-2) (nekem tetszett, hogy Cath Sarat hívta :P), Fannysmackin' (viiii, 'I came here for you, Greg'), Loco Motives (ezen szabályszerûen fetrengtem a röhögéstõl ^^ 'So... how's your day going?'), Rendrum (ooolyan kis okosak ;), Law of Gravity (végre hazajött :P), Empty Eyes (ez kb azért, mert nagyon hosszú szünetet tartottak elõtte, és legalább egy hónapot vártunk rá, úgyhogy rá voltunk izgulva a kérdésre ;) másrészt Sara-centric, GSR a végén, úgyhogy tökéletes), Lab Rats (oké, Hodges szánalmasan röhejes ;)), Ending Happy (viiiiiii, 'To me, sex without love is pointless. It makes you sad. - Well, I'm pretty sure I don't make you sad. - No. You make me happy.' Vuhúú. ^^), Leapin' Lizards (levélke ;). TGTBatD-t utáltam. Naaagyon. Living Doll meg az a tipikus 'everybody freaks out' rész. ^^

Hja, azt hiszem, kimerítettem a "kedvenc epizódok felsorolása" fogalmát. ;)
10/10
Juli1 2007 szept. 02. - 21:13:02 10/10
(488/4932)
Nálam a Grave Danger az elsõ:)
De nagy kedvencem az a rész amikor Nick keresi, és megtalálja a kislányt, ahogy a kislány hangja végig hallható, nekem nagyon bejön:)
Vagy pl. most láttam szintén a 6.évadból az esküvõs rész:)
Vagy egy csomó jelenet ami tetszik, egyik nagy kedvencem amikor egy futóversennyel kezdõdik, és ahogy futnak, és alatta a zene nagyon tuti szerintem!
Kia 2007 szept. 02. - 20:13:01
(487/4932)
Sajnos címeket nem tudok, mert én csak magyarul néztem, de a legutóbbi kedvencem a Mason bírós, amikor ugye Paul Milander-rõl kiderül, hogy valójában nõnek született. Meg persze a hatodik évad utolsó részei:).
10/10
attisne 2007 szept. 02. - 19:32:08 10/10
(486/4932)
Nektek mi a kedvenc részetek? Ha lehet egyáltalán egy részt kiemelni..
Természetesen több rész is jöhet, sõt!:)
Mia1222 2007 szept. 02. - 15:35:27
(485/4932)
Szegény Greget megverték.Mia-t mikor mutatják már?????????
10/10
Juli1 2007 szept. 02. - 14:43:47 10/10
(484/4932)
Jó ez a klipp, bár az utolsó évadokat kicsit összecsapta már:) Azért tényéeg jól eltálta a jó pillanatokat:)
10/10
Juli1 2007 szept. 02. - 14:34:10 10/10
(483/4932)
Hát nekem is tanulni kéne, októberben lesz egy vizsgám...
Nem baj lányok, én lelkileg még huszonéves vagyok, úgy hogy ha titeket nem zavar, akkor nincs gond:)
Attisne hétvégén és itt leszünk:)
Kia 2007 szept. 02. - 14:32:18
(482/4932)
Szerintem egyáltalán nem viszik túlzásba a magánéleti szálakat. Pl Gris-Sara vonalon a hetedik évadban még semmi utalás nem történt a hatodik évad végén történtekre. Ha jól láttam a videókból, inkább az évad második felében lesznek olyan jelenetek, párbeszédek. Viszont valaki árulja el nekem legyen szíves, hogy mit írt Grissom abban a levélben Sara-nak? Ha nagyon spoiler, akkor jöhet privátban is. Köszönöm. :)
10/10
attisne 2007 szept. 02. - 14:12:58 10/10
(481/4932)
Hát igen! Azt a valamit jó lenne a Viasattal és a többi magyar adóval is megtanítani, mert én még itthon nem láttam hasonlót! Pedig biztos kaphatóbbak lennének az emberek a sorozatokra, ha ilyeneket látnának!

Na itt egy link, nemrég találtam, lehet már láttátok is! Nem 8.évados, a 7.bõl is csak pici van benne, szóval picit spoileres, de nem nagyon! Mindenesetre nekem nagyon tetszik, ahogy végigköveti a fejlõdésüket!

http://uk.youtube.com/watch?v=zA8nVH78yRA

És hát igen, a 7.évadra tényleg változások történtek, de szerintem már ráfért a sorozatra! És azért nyugi, nem fog átcsapni szappanoperába!:)

Átlagéletkor..:D Na és még az én "viszonylag" magasabb életkorom elvesztése is rontani fogja a statisztikát, mert lassan beindul az egyetem, és akkor már csak 7végén leszek netközelben.. :(
Kia 2007 szept. 02. - 14:07:06
(480/4932)
Igen, ezek a hetedik évados részek mások, mint a többik. Én megnézném szívesen az egészet egyben :), végülis így tovább tart. A youtube-ról már én is letiltottam magam, mert az egyik videóban úgy néz ki, hogy van esély, a másikban, meg hogy nincs. És még nagyon messze van 28-a, amikor mi is megtudjuk, hogy mi történik majd. Viszont azon gondolkozom, hogy lehet, hogy Sara nélkül már nem fogom nézni a sorozatot...õk annyira egy csapat. Bármelyikük nélkül már nem lesz ugyanolyan.
10/10
Juli1 2007 szept. 02. - 13:58:09 10/10
(479/4932)
Uh, ha jól látom itt az átlag életkort anyátok helyett anyátok lehetnék...:):):)
10/10
Juli1 2007 szept. 02. - 13:57:12 10/10
(478/4932)
Úgy látom jó kis csapat kezd itt összejönni:)
A 7. évad tényleg kicsit más mint a többi! Ahogy máshol nézem nem arat túl nagy sikert itt nálunk, aminek szerintem az az oka, hogy mivel eléggé sok összefüggés van az egyes részek között, a a heti 1 alkalom sajnos nem alkalmas az élvezetre:( Én nagyjából egyszerre néztem meg az összes részt, és teljesen más hatással volt rám, mint most, hogy csak heti egyszer látom. Szóval szerintem nem volt jó ötlet a VIASAT-tól, na mindegy!
attisne vigyázz a promóval, én már direkt "elzárom" magamtól, mert tényleg nagyon hatással bír... ezek CBS-esek tudnak valamit:):)
Kia 2007 szept. 02. - 13:46:16
(477/4932)
Sziasztok!
Én is "enyhe" CSI függõségben szenvedek:). Végigolvastalak bennetekek:). Én is már többször láttam a most futó részeket a viasaton, viszont a hetedik évad kísértésének ellenálltam, és csak most nézem õket szinkronosan. Nem tudok annyira angolul, hogy eredetiben is nézzem, sajnos. Kedvenc szereplõm Sara és Grissom. Én is végignéztem már minden videót a youtube-on a nyolcadik évad elejével kapcsolatban. Jorja oldalát is rendszeresen nézem, de ott sincs semmilyen konkrétum.
magyar krokodil 2007 szept. 02. - 13:32:30
(476/4932)
azt meg kell hagyni, hogy érdekes változáson ment keresztül a sorozat így a 7. és 8., évad között valahol. még alig ment le pár új rész, de máris teleírták mindenfélével, ami eddig nemigazán volt rá jellenmzõ. beszélgetõ halottak, a szereplõk magánélete, Greg esete...mindenesetre az azért látszik, hogy abszolút az újítás volt a szándékuk. remélem azért nem lesz benne túl sok a helyszínlõk magánélete, mert azért szerintem nem tenne jót neki az enyhe szappanopera-jelleg...
10/10
attisne 2007 szept. 02. - 13:30:35 10/10
(475/4932)
Na igen, ezért is nevezik Grissom és Sara kapcsolatát "geeklove"-nak!

Most meg én nem bírok lekattanni a promoról! Jajjj, még mindig annyira a hatása alatt vagyok..
10/10
Juli1 2007 szept. 02. - 12:40:16 10/10
(474/4932)
Az DVD extrában nyilatkozta a Warrick-ot formáló színész, hogy itt a stréberek az igazi hõsök:)
Igen, teljesen új megközelítés, és valóban most már nem a lepukkant zsaruk a népszerüek, hanem a maguknak való tudósok:)
10/10
attisne 2007 szept. 02. - 12:11:44 10/10
(473/4932)
Hát egyébként ez így van! Én is azért járok mostmár pl. ide is, mert a környezetemben senki nem kattant rá ennyire a CSI-re, úgyhogy egyszerûen kellenek helyek, ahol a dolgokat ki lehet adni magamból, meg lehet beszélni, vitázni, eszmétcserélni, ilyenek:)
Néhányan egyenesen õrültnek tartanak emiatt a fanatizmus miatt, de ez van, elfogadják!:) Egy ismerõsöm azt mondta, hoy egyesek a kábítószertõl függenek, én meg a CSI-tõl, meg úgy általában a sorozatoktól:D:D:D

Hát érdekes, de nem vagyok benne biztos, h mikor láttam az elsõ részt, de vszínû uncsimnál. Akkor úgy megtetszett, elkezdtem nézni, még vhol az eleje környékén! Érdekes volt, hogy teljesen új irányból közelítik meg a bûnügyek megoldását! Nincsenek durva akciók, végre az elme kapta meg a teret! Szóval addig is imádtam, de amikor a netet bekötötték, elszabadult a pokol:):) Kép és vidinézés folyamatosan, youtube, meg helyszínelõs oldalak!:) Megismerkedtem a rövidítésekkel, és persze, hogy a GSR lett a kedvencem!:) Amikor a Viasaton ment, mindig néztem, ha jó rész volt, akkor még az ismétlést is!

De figyi fairydust, nincsenek ezek az idézetek meg olyan formában, hogy az e-mailben továbbítható legyen? Legyen már!:$:) Mert akkor elküldhetnéd!!:) (e-mailt priviben)