10/10
mulao 2010 máj. 31. - 19:57:50 10/10
(5752/6912)
Ryan karakterével kapcsolatban nekem még az jön be, ahogy néha apró poénokat szór el, vagy ahogy felfedezte Eric és Calleigh kapcsolatát, és rákérdez. Meg mikor Natalijával a Repülés kockázata c. részben beszéli, hogy nekik is kéne egy szerelmi fészek a laborba, mert van két ember, akik élveznék. És az a mosoly, amit vág hozzá, attól behalok.:)
Ma megnéztem a 7. évad 14. részét, ebben van, hogy Calleigh és Ryan egy háztûzben ragad, s késõbb C. kórházba kerül. Jó kis rész volt, meg minden, csak azt nem értem miért kérdezett rá Calleigh-nél Eric-re, (persze ez tetszett.) Eléggé úgy fogalmazott, hogy félreérthetetlen, hogy csakis szexuális, illetve szerelmi kapcsolatra gondolhatott.
Volt valami elõzmény, látott valamit Ericék között, vagy hallotta õket valami félreérthetõrõl beszélni, vagy honnan gondolta? Mert csak pár ezelõtti részt láttam, és abban nem tûnt úgy, hogy sejthet valamit.
10/10
P.C.P. Jr 2010 máj. 31. - 17:41:39 10/10
(5751/6912)
Én szeretem Erik karakterét, és magával a személlyel sincsen bajom. Inkább mondhatnám azt, hogy bejön:)Az elején nekem sem volt szimpi, de aztán egyre jobban:) Hát igen, nem egyforma az emberek ízlése, és ez így is van rendjén! Mit is kezdenénk akkor ha mindeninek egy bizonyos típus jönne be-> káosz lenne, az tuti!:)
Ryannal kapcsolatban az a "se vele, se nélküle" érzésem van. Õ testesíti meg a két végletet. Tud nagyon szimpatikus lenni, de tudom nagyon utálni is és azt kérdezem magamtól, hogy minek õ ide(fõleg, amikor "kukacoskodik", beleszól mindenbe, vagy éppen beköp valakit). Ettõl színes ez a karakter.:D Mindennek ellenére úgy gondolom, hogy igenis kell a játéka és a karaktere a sorozatba.
10/10
Esperanza Nunez-Fuertes 2010 máj. 31. - 17:33:02 10/10
(5750/6912)
Ma lesz a kedvenc részem: A koporsó átka! Ez a rész egyszerûen... én kikészülök tõle (persze pozitív értelemben:)) Erik félelmei a Santeria átka miatt, ami késõbb Ryanra is ráragad, sõt!:)H magabiztos, mint mindig. A sorozatos balszerencse, bomba az autóban, feltámadó hulla a hullaházban, sötét temetõi jelenet:D Mi kell még a közel 40 perces izgalomhoz?!:)Jó lesz:)
10/10
mulao 2010 máj. 31. - 04:33:31 10/10
(5749/6912)
Nagyon jó volt a tegnapi rész is, nagyon látványos volt, volt cunami, repülõk, hajók, felrobbantottak egy hotelt meg minden. Szóval nem volt rossz, jó ötlet volt a történet, és sorra bontakozott ki olyan dolog, amit nem gondoltam volna.
Egy valami viszont nagyon zavart: Horatio testvérérõl azt mondták, hogy a bátya. Szóval megint nem lehet tudni, hogy ki a fiatalabb és ki az idõsebb.:(


Szerintem Adam azért nyalja sokat a száját, mert hatalmas van neki, néha látszik, hogy beszélni is alig tud tõle, és szerintem egy ekkora könnyen kiszárad. Egyszer láttam egy videót, amin ivott egy palackból, ahogy elnéztem alig bírt kortyolni, pedig kívülrõl nézve nagyon szexi, hogy ekkora a szája, neki meg kínszenvedés lehet.
Nekem kifejezetten tetszik, hogy itt nem a fánkot zabáló, kövér járõrautóban ülõ zsaru karakter jelenik meg. A hawaii ing meg Miamiban elképzelhetõ.
Szerintem Ryan karaktere nagyon jó, számomra õ olyan, akiben egyszerre meglehet bízni, de ellehet képzelni, hogy átver.Egyszerre remek helyszínelõ, de úgy érzem, hogy kb. a 6. évadtól néha az jön le, mintha nem sok kedve lenne dolgozni. Meg szerintem õ valahogy néha tud gyerekes (bár nem biztos, hogy ez a legjobb szó rá) lenni, de mégis felelõségtejes. Én valahogy így látom az õ karakterét, és nekem bejön.
Kaliff 2010 máj. 30. - 15:14:29 Előzmény Esperanza Nunez-Fuertes
(5748/6912)
ok, nem veszem...más az ízlésünk. :-)
Bírom a csini csajokat nem arról van szó, csak nekem Eva LaRue sosem volt a kedvencem. Valahogy az egész arcberendezése taszít, kezdettõl fogva és a játékával még erre rá is játszik. Emily Proctert pl. nagyon kedvelem. A magyar hangja nem az igazi, ha eredeti hanggal hallgatom sokkal másabb a benyomás róla. Valahogy jobb. De Eva-n nem segít a saját hangja sem...
Ryan karaktere nekem nagyon logikátlan és amatõr szagú. Kezdetben amikor még járõr volt és jelentkezett a helyszínelõkhöz, betanuló fázisban volt, még kedveltem, de ahogy alakult az egész...brrr...kiráz tõle a hideg.

Én Eddie Cibriannak nagyon örülök, viszont Adam Rodrigez által megformált Eric Delko-tól is kirázott a hideg. Szóval amikor azok a részek voltak, amikor Eric Natalia-ra pörgött, azok érdekes mód tetszettek, szerintem õk ketten inkább egymáshoz passzolnak mint Eric és Calleigh.
Nálam így mûködik. Két (számomra) antipatikus (színész) karakter együtt mégis jól mutat, de Eric Calleigh-vel már nem. (szerintem) Nem tartom szexinek, sõt inkább túl sok az erotikus kisugárzásból, amire még rá is tesz egy lapáttal, szar a mimikája, nyalogatja a száját...broáf...túlzásba viszi, na. Ne legyünk már ügyeletes hímringyók a vásznon, na. Hamarabb jut róla eszembe egy dzsigoló mint egy helyszínelõ, vagy rendõr. A hawaii-mintás ingei meg hányinger volt...

Szóval nálam ez nagyon visszavetett a lelkesedésbõl, de amióta Eric nincs azóta visszajött a kedvem a sorozathoz...másrészt...Eddie miatt. :-))
10/10
mulao 2010 máj. 30. - 05:09:52 10/10
(5747/6912)
Nagyon jó volt a Sorozat +-os rész is. Mondjuk kicsit emlékeztetett a 8. évad 14. részére, meg a Las Vegas-i 2. évadának egyik epizódjára, de nagyon jó ötlet volt a történet, és még egy-két poén-szerû is felbukkant benne. Aztán ott volt Ryamond Jr. is, meg Eric és Calleigh is együtt nyomoztak, az is egész jó volt.
Kb ennyi, remélem a mai is ilyen jó lesz, vagy még jobb.
10/10
mulao 2010 máj. 30. - 03:56:09 10/10 Előzmény davidos15
(5746/6912)
***SPOILER, annak aki nem látta még a 8. évad 24. részét!***
Sajnos nekem nincs nagy türelmem hosszan gépelni,
úgyhogy nem tudok olyan részletesen írni, mint te, de szerintem remekül megfogalmaztad a 24. részt.
Szerintem is nagyon jól végig volt vezetve, szinte mindenhol egyetértek veled. Különösen jó jelenetek voltak Ryan és Eric mentõakciója, illetve kerítés átugrása, ahogy Eric odarohan Calleigh-hez, a Walter&Ryan poénkodás, Nataila flörtje a pasival, aki késõbb kigyullad, mit tudom én.
Valahogy furcsa érzetem volt az Eric Horatio jelentenél, nem tudtam rájönni, hogy mi, arra gondoltam, hogy talán Adam kissé fáradtan játszik ott, de most rájöttem, hogy hiányzott az a hangulat, ami E. és H. kettõseiben jelen szokott lenni. Ezért köszi is.
A zenék, a kislány éneklése, a befejezés és a színésznõ játéka, akit végig gyanúsítottak nekem is hitelesnek tûnt, bár nekem az egy kicsit feleslegesnek hatott, hogy végig õt gyanúsítsák, ebbõl is érezhetõ volt, hogy nem õ a gyilkos.
Szóval úgy az egész egyben volt és jó volt. Most várhatok szeptemberig a 9. évadra.:( Nehezen fogom kibírni.
10/10
davidos15 2010 máj. 29. - 14:58:08 10/10
(5745/6912)
leírom a véleményem a fináléval (meg röviden az évaddal) kapcsolatban, örülnék neki, ha aki látta az megvitatná velem mit látott hasonlóképp vagy mit teljesen másképp :)

SPOILER S08E24 "All fall down"

a nyitójelenet tetszett, a kislány éneklése pedig tökéletes párosítás volt hozzá, amit ki is használtak az egész rész folyamán. azér pedig plusz pont, h a gyerekének kapcsolatban állt a címmel, ezzel együtt az utolsó levéllel és a cliffhangerrel.
Ryan beszólása és Walter tipikus reakciója egy jó kis megmosolyogtató jelenet volt, jó páros lettek az évad folyamán. aztán egy tipikus gyerek-Horatio jelenet, az ilyenre csak azt tudom mondani, h lol XD. tetszett a zene amit Calleigh az áldozat pénztarcájában való kutakodás jelenetéhez párosítottak. aztán Walter meg Jesse elment megkeresni a "gyilkos fegyvert" vagy legalább nyomokat, jól kihasználták behülyítésnek, h mivel ott volt a puska, még mintha a gyilkos is ott lenne - mondjuk ezzel a jelenettel azér nem vettek meg :D. az ötlet, h wifin keresztül lõtték le a nõt, tökéletes volt.
Delko bejelentette, h visszatér, ha Horatio visszaveszi. mégh visszaveszi :D bár itt nem éreztem azt a hangulatot, ami Delko és Horatio közt lenni szokott, pláne ebben a jelenetben nem (ahol kellett volna h meglegyen ez a hangulat), olyan sótlan és elsikeredett lett. aztán bejött a képbe a vendégszereplõnk (Melissa Walls), Phd-re vágyó egyetemi tanárunk (az volt?), tökéletes volt a szerepre, fantasztikusan alakította a nem teljesen éppelméjû, az elméleteit mindenáron be akarni bizonyító nõt. az egész rész hangulata a pszichológiára épült - engem mindenképp megvettek ezzel a vonallal.
amikor Calleigh vizsgálta a gyilkos fegyvert - irtóra tetszett az aláfestõ zene...az ilyen laboros jelenetek alatti zenék általában mindig megvesznek.
a kedvenc jelenetem pedig Ryan és Eric sikertelen életmentõ akciója volt, tökéletes felvételek :) mondjuk a Miami mindig is errõl volt híres :P Ezt követte a másik kedvenc jelenetem a részbõl, a Horatiot megrohamozó riporterhadsereg - és amilyen hidegvérrel lepattintotta, az vmi brilliáns volt: "Have a great day!" :D az egyetemi professzor halálát illetõen nem tetszett a kivitelezés: amikor mutatják, h fulladt meg, van ott egy háló, amitõl nem tud kijutni, meg aztán a fólia: hát sztem egy életéért küzdõ ember simán átszakította volna a hálót, amit nem hinnék, h annyira erõsen lett volna kifeszítve, a fóliáról nem is beszélve. szóval inkább ne is mutatták volna a szokásos flashbacket. elég sok kedvenc jelenetem lett ebbõl részbõl, most jön a következõ :D Horatio és Melissa Walls telefonos beszélgetése a következõ :D kedvenc mondatom innen: "You think I'm a suspect. I'm not stupid! Hello, Phd here!" és ahogy ezt mondja :DD
Fura volt látni Natit, amint flörtölgetett az egyik "áldozattal"...: "call me Natalia"... :D jó ötlet volt a készítõk részérõl az "égõs" jelenet is, h a gyilkos a parfümébe rakott egy kis káliumot. az üveg hátulján lévõ következõ üzenet megtévesztõsége pedig dettó. amikor mondja a gyilkos, h talán olvasták a tanulmányát amit kiadott, erre Tripp: "I couldn't put it down" szintén nagy volt :D
azt mondjuk nem értettem, miért ment be Melissa az õrsre önszántából, biztos unatkozott lol itt is fantasztikusan alakított mint ahogy a rész hátralévõ részében is, és nem vagyok benne biztos, h a professzor maga vitte véghez az egészet, sztem õ is benne volt - és nagyon remélem h benne is lesz, mert kár lenne csak egy részen szerepeltetni, nagyon jó jeleneteket szállított...és ahogy tesztalanyokként használta fel õket az új elméletehéz :D
aztán leesett nekik, h ki is az igazi gyilkos és már itt-ott köhécselnek is...sajnálom, h tudtam, mi fog történni, ugyanis sosem bírom ki, h ne olvassam el a legfrissebb spoilereket, szóval engem nem ért meglepetésként és egyáltalán nem is sokkolt a cliffhangert, nem tette meg a kellõ hatást...sajnos, és ezt csak magamnak köszönhetem, de ettõl függetlenül nem egy mindennapi volt :)
Horatio felteszi a kérdést, h miért küldte azokat a leveleket a gyilkos, a professzor pedig nem válaszol semmit - nagyon remélem a 9.évad premierjében megkapjuk ezeket a válaszokat. meg azt, h a labort miért kellett "kiirtani", mer hát mi érdeke lenne neki a labort kiirtani, mikor õ csak azokat ölte meg, akik miatt nem kaphatta meg azt a továbbléptetést vagy mit.
az utó jelenet: Delko nagyban el van magának, erre körülnéz, és mindenki a földön...nem mindennapi látvány. eszébe jut Calleigh, és a "somebody help, help" ordítással, képernyõ elsötétedéssel tökéletes lett a zárás. mondjuk az már más tészta, h egy kissé kezdenek hiteltelenné válni Cal élet-halál szituációi, ugyanis ezzel együtt 2 évad alatt harmadszorra haldoklik XD

összegezve nem volt semmi extra az évadfináléban (leszámítva a cliffhangert), és ettõl függetlenül ez volt az egyik legjobb, ha nem a legjobb zárórész...mert nem volt sem robbantgatás, sem akciódús lövöldözés - amik a finálékra jellemzõk szoktak lenni. ilyen szempontból nézve a 8x23 jobban funkcionálhatott volna évadzáróként, de vhol örülök neki, h nem az lett. Rick Stetler/David Lee Smith veszteségéért viszont nagy kár, ugyanis remekül alakította a belsõ ügyosztályos kukackodó fazont, folyton mindenbe az orrát belütõt...ezek után nem lesz aki folyton a nyomában lesz Horationak, kár érte. remélem h azért ez nem azt jelenti, h most már a laborban mindenki azt fog csinálni, amit akar és senki nem fogja õket soha felülviszgálni.

SPOILER VÉGE

no szóval a rész pontozva: 10-bõl 9,5 :)
az évad pontozva: 10-bõl 8
még az évadról általánosan annyit, h bár nem volt rossz évad, vmivel mégis gyengébbnek éreztem az elõzõnél, lehet azért, mert én mindig is szerettem az átívelõ szálakat és ebben az évadban nem volt annyi mint az elõzõben. az akciójelenetek, robbantgatások is meg tudnak venni és az sem volt annyi ebben az évadban, szóval talán ezért eréztem gyengébbnek. viszont drámailag sokkal drámaibb évadot tudhatunk magunk mögött, teljesen más hangulattal mint amilyen a 7.évadé volt, ami persze nem rossz :)
reménykedjünk, h a következõ évadbeli idõpontváltozása miatt nem fog sok nézõt veszíteni és nem fog elhalálozni a CSI: MIAMI, mert én még bizony egy minimum 3 évadnyi Miamit szívesen elnéznék, eddig nem sikerült megunnom és ha tartják a színvonalat nem is fogom.
10/10
mulao 2010 máj. 28. - 12:59:32 10/10
(5744/6912)
Kösz az ajánlást, majd megpróbálom, ha lesz idõm írni. Bár nem vagyok egy szuper író.
10/10
mulao 2010 máj. 28. - 12:57:02 10/10
(5743/6912)
10/10
zora 2010 máj. 28. - 12:50:12 10/10
(5742/6912)
Itt van egy jo fanfiction oldal, ha valaki unatkozna a nyäron. Sajnos Miami magyarul 1 darab van, ugyhogy aki késztetést érez, annak hajrä! Az oldal hasznälatähoz, ha valaki nem tud angolul, elég egy szotär, eléggé egyértelmü. Mulao, szerintem probäld meg a müvedet ide feltölteni, itt nincs also hatär!
fanfiction.net/tv/
10/10
mulao 2010 máj. 28. - 12:44:53 10/10
(5741/6912)
Errõl a kérdésrõl az jutott eszembe, hogy még a pilot részben (Las Vegas-i helyszínelõk 2. évada) arról beszélt Horatio az elrabolt kislánynak, hogy neki is meghalt valakije, és neki is hiányzik. Nem tudom már akkor is Raymondról volt-e szó. Vagy õ már a sorozat ideje alatt hal meg, és derül ki, hogy él, aztán meghal (akkor már végleg)?
Meg volt még mikor Yelina is játszott a soriban, egy kép Y. asztalán, amin asszem Raymond is rajta volt a fiukkal.
10/10
P.C.P. Jr 2010 máj. 28. - 11:44:46 10/10 Előzmény mulao
(5740/6912)
Hát igen, ez elég zavaró tud lenni. De legalább van min "vitatkozni" kicsit :D
Amikor megjelenik Raymond akkor sokkal fiatalabbnak néz ki mint H. És az 5. évad elsõ részében is láthatjuk, bár nem valami partyképes állapotban. Késõbb öccseként is említi H. Bár ki tudja, kevernek mindig:) De sebaj!;)
10/10
mulao 2010 máj. 28. - 01:58:30 10/10
(5739/6912)
Na, tessz
ék már megint egy ilyen hiba. Engem ez is bánt, hogy nem lehet pontosan azt se tudni, hogy most Raymond az idõsebb, vagy Horatio. Sajnos nem tudom, bár még amikor az RTL-en szoktam rá erre a sorozatra régen, akkoriban asszem nekem Horatio bátyaként maradt meg.
H. az elsõ évadban azt mondja Calleigh-nek, mikor az megkérdi, hogy 45 éves. Ez talán segít valamit, bár nem hiszem, hogy Raymond kora kiderült a sorozatból.
Ez is olyan zavaró, mint Delko testvérei, vagy, hogy Calleigh szülei elváltak, vagy sem.
10/10
Esperanza Nunez-Fuertes 2010 máj. 27. - 16:11:51 10/10
(5738/6912)
Szia!
Nem régen volt egy hasonló elírásból fakadó téma itt az oldalon:) Csak akkor a Delko testvérekrõl folyt diskurzus. Horatio testvérérõl már én is gondolkodtam. Felfigyeltem erre én is. Az elsõ évadban láthattunk egy képet, amin egy idõsebb vörös hajú férfi volt látható, akkor azt mondták, hogy a bátyja volt. De késõbb már úgy emlegették, mint az öccsét. Mivel a késõbbi évadokban megjelenõ testvér szemmel láthatóan fiatalabb volt, mint H, szerintem az öccse volt Raymond. Vagy a forgatókönyvírók nem egyeztettek (ami nem lenne meglepõ ismét)vagy pedig a magyarra fordításnál volt hiba. Az én véleményem, hogy az öccse volt.:)
10/10
CSI:Miami fan 2010 máj. 27. - 13:35:38 10/10 Előzmény mulao
(5737/6912)
Egyik részbe ezt,a másik részben azt mondják!! Akkor most Raymond Horatio öcsse, vagy bátyja??? Aki tudja írja meg, köszi
10/10
mulao 2010 máj. 27. - 07:28:54 10/10
(5736/6912)
Nem jelent meg, mert mire elküldtem új szabály lépett érvénybe, olyan, hogy elõre be kell küldeni 8-10 fejezetes folytatást, meg még rövidebb a határidõ.Szóval felhagytam vele.
10/10
P.C.P. Jr 2010 máj. 27. - 07:14:30 10/10
(5735/6912)
Személy szerint még nem írtam, de már én is gondolkodtam rajta. Funfiction-nal akkor találkoztam elõször, amikor elkezdtem olvasni a CSI:Miami-s könyveket. Aztán a neten is olvastam pár ilyen történetet. Ha belegondolunk, akkor jó szórakozás, végül is vmilyen szinten "forgatókönyvíró" lehetsz:)
10/10
Esperanza Nunez-Fuertes 2010 máj. 27. - 07:10:36 10/10
(5734/6912)
Valamit már hallottam róluk, de nem igazán néztem utána. :)Akkor te igazi FUN vagy!;) Megjelent vmelyik oldalon?
10/10
mulao 2010 máj. 27. - 07:04:47 10/10
(5733/6912)
Tulajdonképpen ez afféle rajongói kiteljesedés. A rajongók megírhatják, hogy mit szeretnének kedvenc sorozataik folytatásaként, persze ezek nem valósulnak meg, csak rajongói oldalakon olvashatók.
Én is írtam már.