olahmiki1959 2012 máj. 10. - 18:29:18 Előzmény marie1
(843/1523)
Hajós zenei végzettségérõl én nem tudok semmit. Azt viszont tudom, - mert értek hozzá, - hogy amikor a Heti hetesben felveszi a gitárt, az átlagnál sokkal bonyolultabb, nehezen lefogható akkordokat játszik, emellett pedig nagyon jó zenei ízlése van.
A te elvárt igényeid, - régi karmesterversenyek színvonala, zenemûvészeti egyetemi végzettség, és hasonlók - jogosak lennének egy komolyzenei verseny kapcsán, vagy egy zongoraverseny zsûrizésében.
Azonban egy félig-meddig show jellegû, könnyûzenei vetélkedõben kifejezetten zavaró lenne mondjuk egy Kocsis Zoltán, vagy Vásáry Tamás jelenléte. Azért, mert nagyságrendi különbség lenne köztük és a zsûri többi tagjai között, talán a sok alacsony intellektusú, közepes tehetségû versenyzõhöz sem lenne türelmük, nem is beszélve a jópofáskodó, bulvárstílusú, idõnként közönséges hangvételû mûsorvezetésérõl, a két csaj "szellemes", egymás bugyiját kitárgyaló párbeszédeirõl.
És ez visszafelé is érvényes. Ilyen kaliberû zsûritagok jelenléte rányomná a bélyegét az egész mûsorra, merev, visszafogott lenne mindenki.
A zenei végzettségrõl annyit, hogy jó, ha van, komoly zenészeknél elengedhetetlen, az úgynevezett könnyûzene, vagy a dzsessz azonban teljesen más kategória.
Rengeteg olyan zenész volt és van a világ legelismertebb könnyûzenészei között, akik autodidakta módon, hosszú évekig gyakorolva, saját magukat képezték világszínvonalú mûvésszé, és senki nem kért tõlük semmilyen papírt a tudásuk igazolására. Természetesen rengetegen vannak olyanok is, akik klasszikus-zenei tanulmányokat végeztek, vagy a legmagasabb fokú dzsessz iskolákat járták ki.
A Csillag születik zsûrijével rengeteg egyéb baj van, nem csak a végzettség hiánya.
Ezüstliliom 2012 máj. 09. - 22:35:32 Előzmény marie1
(842/1523)
Egyetértek Sz. Péterrel: nem attól lesz zenész valaki, hogy megvan a papírja róla.:) Sok nagyszerû színész sem végzett Színmûvészetit, mégsem vitatja senki, hogy színmûvészek.
De a színvonallal kapcsolatban egyetértek.
offtopic
Sz. Péter 2012 máj. 09. - 21:49:26 Előzmény marie1
(841/1523)
Most ne kelljen már felsorolnom világhírû zenészeket akik nem végeztek semmiféle Zenemûvészeti Egyetemet!
Mivel nem azon múlik.
marie1 2012 máj. 09. - 10:57:49 Előzmény Ezüstliliom
(840/1523)
Ja, te a Hajóst gondoltad zenésznek? Bocs! Semmilyen zenei végzettsége nincs, Tanítóképzõt végzett, majd késõbb szociológiát tanult. Amatõr muzsikus egyébként- még az sem biztos, hogy gyerekkorában iskolázták e téren. Persze annak nem rossz, de nem véletlenül létezik a Zenemûvészeti Egyetem. Vagyis én nem vállalnám el a zenei zsûrizést, ha amatõr lennék. Másra nem gondolhattál. De amúgy mindegy is, ez úgyis népbutítás, amatõrködés, színvonaltalanság. És ezt pont azok tudják a legjobban akik jó pénzért a zsûriben ülnek. Hol vannak már a régi jó karmesterversenyek pl...
Ezüstliliom 2012 máj. 08. - 23:49:59 Előzmény csineva-xx
(839/1523)
Bocs, de azt írtad: "...unásig énekeltettek velünk...", "kevésbé – bocsánat, de Kodály iránt érzett minden tiszteletem ellenére ezt kell mondjam – elcsépelt dallal..." Számomra ez azt jelenti, hogy unod, eleged van belõle, ergo: megutáltad.
olahmiki1959 2012 máj. 08. - 22:40:41 Előzmény csineva-xx
(838/1523)
Tetszik a stílusod, majdnem olyan szellemes, mint az enyém(hihihi)! Írjál többször, jók a meglátásaid, ha meg nagyon nagy csacsiságot írnál, ami elõfordulhat ebben a zûrzavarban, akkor azt ugyanolyan következetesen, de a feléd irányuló érezhetõ szimpátiával fogom kijavítani, mint eddig.
A többiekkel való szócsatákat meg vívd meg egyedül, azt igazán nem kívánhatod, hogy azokat is helyetted vívjam meg, ott azért még nem tartunk, úgyhogy arról ne is álmodj!
Szióka, mondanám, miután rád kattintottam, és olvastam, hogy nõ vagy, de ez elég hülyén hangzik, meg nem is az én stílusom, úgyhogy gyorsan felejtsük el.
Kézcsókom, drága hölgyem! (Ez szerintem elég választékos volt).
csineva-xx 2012 máj. 08. - 18:34:58 Előzmény olahmiki1959
(837/1523)
Hát ez lesújtó, sõt, ez a vér ciki!!!!!! Basszus, köszönöm az észrevételt, és sajna még ettõl sem tudom garantálni, hogy a jövõben nem követek el hasonló bakit. De ígérem, igyekezni fogok odafigyelni . Hm! Egyébként pedig ezer bocs, de sajna töredelmesen be kell valljam, hogy abszolút felületesen követem a mûsort, eddig kétszer kattintottam rá, akkor is csak a háttérben… Szóval az általad írt konkrétumokat hál’ Istennek nem szenvedtem el, és tényleg elég fura ez az egész. Egy dolog biztos: ezeket a mûsorokat nem kell, nem szabad komolyan venni!
Viszont Semprininek meg Ezüstliliomnak üzenem még: álmomban sem gondoltam volna, hogy magyaráznom kell a korábbi hozzászólásomat…
De hogy a „szerintem vér ciki volt a szám” mitõl lenne téves? Az nem egy ítélet, ami téves lehet, sokkal inkább egy érzés a produkcióval kapcsolatban, ami viszont természetébõl adódóan nem tud téves lenni. Hja, hogy nem volt hibátlan: oks, biztos igazad van, az én fülem se tökéletes, sõt; szóval én nem hallottam a hibákat, de õszintén szólva nem is voltam kiélezve rájuk… De akinek tetszett, annak a véleményét, érzéseit, ítéletét elfogadom, tiszteletben tartom, stb… Mindegy is!
Hogy velem bármit is „megutáltattak”??? Olvasd el még egyszer, amit írtam, aztán nyugodj meg, rendben vannak az érzéseim Kodállyal is, meg más zeneszerzõkkel kapcsolatban is.
Üdv!
Endy88 2012 máj. 07. - 22:37:10
(836/1523)
Ez a Puzsér vs. Hajós minek kell, nem nézik elegen a mûsort, hogy kell a mûbalhé? :-/
Seven7Crown 2012 máj. 07. - 21:52:58 Előzmény Ezüstliliom
(835/1523)
Akkor a közös nevezõ elmarad!:D
Ezüstliliom 2012 máj. 07. - 21:14:35
(834/1523)
Én nem az ízlésedrõl vitatkozom, hanem arról, hogy egyediek-e a szövegei.
pillangókisasszony 2012 máj. 07. - 20:10:47
(833/1523)
Puzsért tüntessék már el a mûsorból.Miatta nem bírom nézni.
olahmiki1959 2012 máj. 07. - 18:29:16
(832/1523)
A "le kell súlytani" helyesen: le kell sújtani. De egyébként sok mindenben egyetértünk, néhány dologban azonban nem.
Puzsérnak ebben a mûsorban elejtett megjegyzései között túl sok elméset eddig én nem találtam. Azt tudom róla, hogy itt afféle polgárpukkasztó, belvárosi értelmiségiként felvette a beszólogató, a magas kultúra élharcosaként megnyilvánuló pózt, én viszont láttam õt más, beszélgetõs mûsorokban, ahol nagyon jól látott dolgokat kulturális, adott esetben még politikai kérdésekben is.
Ott normális hangon, idiotikus arckifejezések, grimaszok nélkül szokott beszélni. Itt egyértelmûen szerepet játszik. De ezt már sokszor körüljártuk.
Abban még igazad is lehetne, hogy harcol a gagyi, az értéktelen, a mindent elárasztó kultúrszenny ellen, csak az a baj, hogy a döntéseivel megcáfolja saját magát.
Lustaságból idemásoltam egy régebbi írásom idevágó részét, amelybõl szerintem kiviláglik Puzsér zsûrizési módszere és hozzáállása.
"Lecikizte, fikázta az InDiretta zenekart, hogy kevés a mély mondanivalójuk...
Milyen zsûritag az olyan, aki nem veszi észre, hogy egy nagyon populáris, humoros show-elemekkel dolgozó zenekar a következõ héten gyökeresen mást ad elõ, és ujjpattintásra egy nagyon színvonalas, egyénileg is kitûnõ hangszeres produkciót nyújtó rockzenekarrá tud átváltani, jelezve, hogy univerzális tudású, hétrõl-hétre megújulni képes zenekarról van szó. Ezt nem észrevenni, szerintem a dilettantizmus csúcsa.
Az õ kiesésüket kifejezetten sajnáltam, az este egyik legjobb produkciója volt, és a múltkori számuk is tetszett, az egyéni hangjuk, a humoruk miatt."
Ezek a mondatok szerintem ma is érvényesek.
Arról nem beszélve, hogy Plazma teljesítményétõl elájulni, azt preferálni, az végképp nem a kultúra támogatását jelenti.
Félreértés ne essék, nem a trágár kifejezéseket kifogásolom, hanem a színvonalat. Plazma stílusú elõadókból el vagyunk látva, Majka például nagyságrendekkel jobb. A rap stílus abszolút távol áll tõlem, mégis az egy héttel ezelõtti Frizbiben elõadott Majka szám elgondolkodtatott, és megérintett. Plazma egyelõre csak polgárpukkasztó. Amikor meg mondanivalója van, Puzsérnak az sem jó, akkor másba köt bele.
Javasolni kellene, hogy Puzsér állítson össze egy 10-12 pontból álló követelményrendszert, zsinórmértéket, tájékozódási keretet, amit ki lehetne függeszteni a versenyzõk szállásán a folyosón, mert egyelõre úgy látszik, képtelenség megfelelni neki.
Az biztos, hogy szavazatszerzési szempontból Puzsér szerepeltetése felér a tv számára egy fõnyereménnyel, mert a közönség "csakazértis" arra szavaz, akit ez az alak lecikiz. Az RTL producerei meg röhögnek egy jót, és összeütik a tenyerüket.
Seven7Crown 2012 máj. 07. - 16:54:25
(831/1523)
Hát nekem tetszik, de ez van.
Valószínûleg elég sokan elítélnének a zenei ízlésemért!:D
Ezüstliliom 2012 máj. 07. - 16:46:19
(830/1523)
Az is egy hozzáállás, hogy elfogadod, netán még tetszik is, hogy itt minden a pénzért = szavazatokért történik. Nekem ez nem tetszik. Aztán meg azt mondod, Puzsér beolvas a "gügye, kertévés" produkcióknak? Hisz õ maga is egy gügye, kertévés" produkció része!:)

Az szomorú, hogy Veled nem megszerettették a suliban ezeket a zenéket, hanem megutáltatták. De ha hiszed, ha nem, ezzel nem mindenki van így.
Ezüstliliom 2012 máj. 07. - 16:40:01
(829/1523)
Én meg vitatom, hogy teljes mértékben saját lenne, amit elõad. Szerintem tele van készen kapott elemekkel. Nem sok eredeti van benne. Az obszcén szavak sem hitelesnek, csak megjátszósnak, polgárpukkasztónak tûnnek.
2/10
Semprini 2012 máj. 07. - 15:53:27 2/10
(828/1523)
"vér ciki volt a szám, a csodálatosan hibátlan ének-teljesítmény ellenére"
Mindkét állításod teljesen téves, sem a szám nem vérciki, sem az énekteljesítmény nem volt "csodálatosan hibátlan". Hallgasd meg lemezrõl mondjuk Melis Györggyel vagy Sólyom-Nagy Sándorral - na az igen! Õk baritonisták, a Háry János szólama bariton hangra íródott, az õsbemutatón Palló Imre énekelte, azóta sem jutott eszébe senkinek tenoristával énekeltetni. Mészáros János vékonyka lírai tenorján meg sem szólalt igazán ez a szám. Ami amúgy nem "ciki", hanem Kodály immár klasszikusnak számító daljátékának része.
Seven7Crown 2012 máj. 07. - 15:44:20 Előzmény olahmiki1959
(827/1523)
Nekem pont Plazma a kedvencem, mert már unom a sok nyávogó "kis csillagot", akiktõl P.Róbert azért kap hülyét, mert azt hiszik magukról, hogy ha valamit eldúdolnak, akkor egybõl világsztárok lesznek.
A srác viszont a saját nyomorát(amirõl nem tehet!)adja elõ néha csúnyább szavakkal is megspékelve, de ez legalább hiteles, õszinte, kemény, és egyedi.
És pont ezért nem értek egyet azzal, hogy sípolnak!
csineva-xx 2012 máj. 07. - 15:32:39
(826/1523)
Nem akarom a Puzsért mentegetni (nem is szorul rá :D), de egyrészt ez egy show-mûsor, õ is a show része, és csúfos hazugság lenne azt állítani, hogy dögunalom a jelenléte, vagy hogy nem kivételesen elmések és ezzel figyelemreméltók a megjegyzései.

Pénzt hozhat az is a konyhára, ha egy ilyen „megmondóember” nyilvánosan földbe döngöli a versenyzõt, így a rajongók és szimpatizánsok pénztárcájukat és ujjbegyüket nem kímélve kelnek imádott elõadójuk védelmére. Hajrá!

Ezenkívül legyünk már vele kicsit elnézõbbek, hiszen õ legalább igen látványosan szembemegy valamivel, amivel szembe kell menni, amit szét kell zúzni, amit porrá kell alázni, amire végérvényesen le kell súlytani: azzal a kimondhatatlanul gyalázatos és igénytelen közízléssel, ami a sekélyesebbnél sekélyesebb gügye kertévés produkciókat az elképesztõ számokban mérhetõ nézettséggel és nem kis haszonnal élteti. Messze nem a csatorna ebbéli színvonalát képviseli, mégis itt van, és ez jó!

Vagy a versenyzõknek rosszul eshet? Hja, de attól tartok az se lélekemelõ, amikor a sztár-gyárosok összeraknak valakit egy szám erejéig, és megmondják, hogyan riszálj, hogyan ne légy görcsös, hogyan játszd el a tötörötöröt, stb… Elképzelni nem tudom, de biztos az sem igazán jó érzés… Talán túlélhetõ!

Végül bevallom, hogy (többek között komoly zenét is rendszeresen hallgatóként) egy ilyen mûsorban számomra nagyon furcsa volt hallani olyan dalokat, amiket anno az általános iskola alsó tagozatában unásig énekeltettek velünk, még ha ezek épp Kodálytól vagy bármely nagy tekintélytõl származnak is. A szóban forgó versenyzõnek nem az elsõ ilyen választása volt a legutóbbi; én azért úgy érzem, szerencsésebb lett volna valami kevésbé – bocsánat, de Kodály iránt érzett minden tiszteletem ellenére ezt kell mondjam – elcsépelt dallal próbálni meghódítani az igényes zene kedvelõit. Így már nem vagyok benne biztos, hogy itt még mindig beszélhetünk „kultúrmisszióról” – ahogy korábban Puzsér fogalmazott. Szerintem is vér ciki volt a szám, a csodálatosan hibátlan ének-teljesítmény ellenére.
offtopic
delamico 2012 máj. 06. - 22:22:30
(825/1523)
Igen, ez volt pontosan az én problémám is. Hogy ez csak egy dal és sem az elõadó, sem az elõadásmód, sem a háttértánc nem kívánt háborús érzelmeket ébreszteni senkiben. Ezt beleképzelni az egészbe enyhén paranoid.
Ezüstliliom 2012 máj. 06. - 21:27:44
(824/1523)
Nem tehetik meg, hogy ne sípolják ki ezeket a szavakat. Bizony, még a Vagina monológból is ki kellene, mert különben súlyos büntetéseket kapnak. Ilyen a médiatörvény. Én legalábbis így tudom.