Ezüstliliom 2012 máj. 06. - 21:24:15
(823/1523)
Én arról beszélek, hogy ha a zenei alapba tették bele a sípolást, és arra rappelt, tuti, hogy nem esett volna egybe a kisípolandó szó kimondása a sípolással. Ugyanis annyira nem tudja pontosan mondani a szöveget.
Ezüstliliom 2012 máj. 06. - 21:21:58
(822/1523)
Nem Veled vitatkozom, csak véleményt mondtam róla.:)
offtopic
tompika74 2012 máj. 06. - 20:26:21
(821/1523)
Puzsér Robi azért nem néz autóversenyt, mert a versenyzõk nem a saját kezükkel építik az autóikat. Sõt még a benzint se õk finomítják.
1/10
southwind 2012 máj. 06. - 18:00:40 1/10
(820/1523)
mondjuk azt nem tudom, hogy a plazma jószág mit keres a képernyõn, aki csipázza az obszcén dumát az vigye haza
1/10
southwind 2012 máj. 06. - 17:59:41 1/10
(819/1523)
nem lehetne õket négyesével kiejteni? Puzsér szerintem idõnként maga se tudja mit beszél, összefüggéstelenül hullanak ki a szavak a szájából... Jucikának a véleménytelensége már fáj, zéró... Mondjuk tök mindegy , azért hullanak már kettesével, mert nem jött be a biznisz, mondjuk nekünk nézõknek se...
szavazzunk erre meg a megaizére, ja és a széfre és a fókuszra és mindenre... ennyi lóvé a világon sincs.
olahmiki1959 2012 máj. 06. - 17:13:10
(818/1523)
A kisípolásokkal kapcsolatban. Én nem értek hozzá, csak a kételyeimet fogalmaztam meg, ahogy rajtam kívül még néhányan.
Semprini azt mondja, elhiszem neki, hogy a zenei alapba a megfelelõ helyeken elhelyezték a sípolásokat. Lehet, de a szövegben attól még ott maradnak a szavak. Ha élõben énekel valaki.
Ha playback-rõl megy az egész nóta, akkor persze sokkal egyszerûbb a megoldás, csak az meg ciki. Élõ adásban tátogni, szerintem nem az igazi.
Arról nem is beszélve, hogy ha már ezt a gyereket, a Plazmát ilyen sokáig hagyták eljutni a versenyben, akkor vállalják fel, hogy õ ilyen szövegeket mond. Megcsonkítani, cenzúrázni egy produkciót, - mindegy, hogy nekem személyesen tetszik-e, vagy sem - szerintem a legnagyobb gyalázat.
Ha egy színésznõ felolvasna mondjuk egy részletet a Vagina monológokból, az ottani erõs kifejezéseket, amelyek egyébként indokolt, és szerves részét képezik a sokszor drámai, felkavaró szövegnek, azokat is kicenzúrázná egy sötét, korlátolt ember? Hol élünk?...
Az RTL akkor tenné jól a dolgát, ha legközelebb a mûsor elején valaki két mondatban tisztázná ezt az egész kisípolási problémát, és megnyugodnának a kedélyek.
Meg akkor, ha idõnként élõben abba a terembe kapcsolnának, ahová beérkeznek a szavazatok, és ott mutatnák meg a pillanatnyi állást, és köszöntenék a jelenlévõ közjegyzõt, aki elmondaná, hogy minden szabályosan, az elõírásoknak megfelelõen történik. Nagyon naiv vagyok, hogy ez egyáltalán eszembe jutott?
2/10
greghouse 2012 máj. 06. - 15:29:34 2/10
(817/1523)
Nem tudom pontosan, mire gondolsz, ha a sípolásra, itt éppen kivitelezhetõ, de normál esetben akkor is a késleltetett adás a megoldás. Nem lehet mindig zenei alapot felvenni, és nem mindig kiszámítható. A hangmester figyeli a szöveget, lecsap a szóra, pár másodperc múlva már sípolva megy tovább. Ennyi, nem is nagy ördöngösség, comuterrel még könnyebb.
2/10
offtopic
Semprini 2012 máj. 06. - 14:53:27 2/10
(816/1523)
Ne velem vitatkozz, élõ adásban elhangzott a delikvens szájából, õ ezt állította. Aztán persze lehet hogy hazudott... :-P
Ezüstliliom 2012 máj. 06. - 14:44:25
(815/1523)
Hááát... ez szerintem kivitelezhetetlen.
offtopic
Ezüstliliom 2012 máj. 06. - 14:37:19
(814/1523)
Ebben a diktatúrában az sem véletlen, hogy nem lesz többé Heti hetes.:/
Ezüstliliom 2012 máj. 06. - 14:28:24
(813/1523)
Még annyit tennék hozzá, hogy - Puzsér véleményével ellentétben - igenis volt mély mondanivalója az In Diretta dalának.
2/10
Semprini 2012 máj. 06. - 13:57:06 2/10
(812/1523)
Puzsért egészen a legutóbbi adásig bírtam valamilyen szinten, a válogatókon rajta szórakoztam a legjobban, a blogját is olvastam ahol a versenyzõkrõl ír. De tegnap nálam is kiverte a biztosítékot a véleményeivel, amelyek közül egyedül Szirota Jennifer esetében értettem egyet. Õ valóban szuper volt (bár nem egészen jazz-t énekelt, de nem is mai slágert).
A mostani tudálékos, szakmai alapokat teljesen nélkülözõ kirohanása egy öntelt, nagyképû, mindenben a hibát keresõ, befordult, félmûvelt és álpacifista ember benyomását keltették. Persze, az a dolga nyilván hogy a hibát keresse, na de így leszólni pl Kodály Háry Jánosának Toborzóját? Ami kb a Hazám hazám és Petur bordala mellett a harmadik igazi magyar operasláger? Vagy lakodalmas zenekarnak nyilvánítani a prügyi duót, akik soha egyetlen egyszer sem játszottak semmit ami akár nyomokban emlékeztetne a lakodalmas stílusra? Az In Direttát is leminõsítette rendesen. Méghogy meggyalázták a sramlit, reggae-t, meg a rock and roll-t? Ugyan már! És ugyan hová tette erre az idõre a saját szám-mániáját? Mert õk aztán tényleg saját számot vittek, immár sokadszor! Aztán voltak akiket meg túldicsért, mindenekelõtt a Quantum XXL-t, akik sztem középszerûek, egyáltalán nem tartom olyan világszámnak õket, mint amennyire puzsér túllihegi, valamint az Immigrants-ot akik végre ki is estek.
Tehát jó lenne ha Puzsér kicsit visszavenne az arcából mert ez így nagyon ellenszenves volt.
2/10
Semprini 2012 máj. 06. - 13:47:28 2/10
(811/1523)
Néztem tegnap a Cool-on a CSISZ háttérmûsort és ott plazma a riportban elmondta, hogy már a zenei alapon eleve rajta voltak a kisípolások a majdan odakerülõ csúnya szavak helyén. Ennyi a titok.
pozsizsuzsi 2012 máj. 06. - 12:51:21
(810/1523)
Egyszerû a válasz: a hazafias színezetével, a globalizáció ellenében.
werti20100 2012 máj. 06. - 12:45:06
(809/1523)
Most komolyan, ha az ilyen mûsorokban általában a fiatalok szavaznak Mekk Elek hogy van még versenyben. Olvastam hogy az RTL nõt akar keresni neki, lehet valami belsõ ember, más nem jut eszembe.
2/10
greghouse 2012 máj. 06. - 12:10:08 2/10
(808/1523)
Persze, várják az eredményeket, nézettség, új szponzorok, stb. Ha nyereséges, a büdös életben sem lesz vége. Ezért nem mondták, mi lesz. De az ötszázat kell hangsúlyozni, a nézettség miatt. És minden adásban elmondani ki kinek tetszik a CsISz-bõl. Most valamennyire csökkent a nézettségük, és szegényeknek 250 ezerrõl levették a heti fizetést potom 200 ezerre. Hüp, hüp.
Kattrin 2012 máj. 06. - 12:08:45
(807/1523)
Én örülnék neki, ha az énekes lenne a zongorista kísérõje, mert lényegében ezért jutott idáig ez a produkció. Önmagában az ének nem lenne elég. Számomra a zongora érdekes a duóból.
2/10
greghouse 2012 máj. 06. - 12:07:31 2/10
(806/1523)
...még valami. Szerintem élõben megy, de sok a "parasztvakítás", divatos szóval. Pl. fél mondattal a két miniszoknyás közül az egyik (mindegy melyik) belöki, hogy "most számolják a szavazatokat, közjegyzõ jelenlétében"...látta valaki a közjegyzõt vagy a nevét? A Szerencsejáték RT ezt nem tehetné meg (más országban sem), mert iszonyatos botrány lenne. Ott kiáll a közjegyzõ, nevét és arcát adja a hitelességhez. Itt meg azt mondják, "jelenlétében". Oszt még igaz is lehet, mert lehet, hogy ott sörözget a közjegyzõ mellettük. Azt senki nem mondta, hogy a közjegyzõ HITELESÍTI a számokat, és ki is a közjegyzõ.
Nyilvánvaló, hogy a mindenkori producerek döntenek a továbbjutásról, de - megint - ahogy Falusi Mariann (szebb napokat látott volt elég jó jazz énekesnõ még a PaDödösége elõtt) mondta, "Ez egy show, és a zsûri és a versenyzõk is csak statisztálnak a showhoz". Ez van.
offtopic
Kattrin 2012 máj. 06. - 12:06:38
(805/1523)
Heti Hetes utóbbi két adásában mondták, hogy az 500. adás után vége. Hogy örökre vagy csak nyári szünet? Van még kb. 3-4 adás az 500-ig. Kár lenne érte. Tény, hogy ráférne némi megújítás, de én sajnálnám, ha megszûnne.
2/10
greghouse 2012 máj. 06. - 12:02:25 2/10
(804/1523)
Miki, alapjaiban egyetértek, de egy dolgot tudnod kell, teljesen technikai (voltam már stúdióban, amire nem vagyok büszke, de tény).
Az "élõ" adás valóban az, kb. 7-9 másodperces késleltetéssel kerül fellövésre (legalábbis pár éve az volt). Ezt a késleltetést senki nem veszi észre, viszont ott van a producer asszisztens, akinek semmi más feladata nincs, mint árgus szemekkel figyelni ami elhangzik, keze a piros gombon. (Ráadásul elõre bekérik a szövegeket, tehát tudja, mit kell kifütyülni, de ha mégsem az lenne, 7 mp. elég a reflexeidnek, ki lehet próbálni.)
Plazma meg üzlet és kész. A cigány zongorista srácot meg azért nem engedik improvizálni, vagy szólózni sem, mert lejátszaná az énekest, és az énekes lenne az õ "kisérõje" legjobb esetben. Fogunk még róla hallani, de ez egy ilyen ország, ahol a Plazmák hozzák a nézettséget és a reklámot, nem a jazz vagy a tiszta ének.