2/10
Semprini 2012 máj. 13. - 17:52:51 2/10
(963/1523)
"Plazma megint bizonyította, hogy itt a helye, mert nagyon jól tolta."

Hát sztem meg inkább a közönség bizonyította be, hogy mennyire nincs ízlése, hogy egy ilyen abszolút N U L L A produkciót hétrõl hétre továbbjuttat, míg a jobbak kiesnek szép sorban, ráadásul többnyire éppen akkor, amikor önmagukhoz képest is a legjobbak voltak).
Seven7Crown 2012 máj. 13. - 17:32:59
(962/1523)
Plazma megint bizonyította, hogy itt a helye, mert nagyon jól tolta.
P.Róbertnek igaza volt, amikor azt állította, hogy ez a stílus kicsit távol áll az emberektõl, ezért talán kicsit furcsán tekinthetnek a fiúra is, de ha belegondolunk, az õsidõkben még a a rock is valami megbocsájthatatlan bûnnek számított, viszont most már éllovas.
És ha Plazma nem is Eminem szintjén mozog, de a saját! szövegeivel a rap, szinte minden egyes követelményének megfelel, ráadásul nem kell tõle már 1000-szer lejátszott számokat hallgatni!
2/10
greghouse 2012 máj. 13. - 16:33:47 2/10
(961/1523)
ezt én értem is, meg is értem, de az élet már csak ilyen, fél gázsinak huss...ingyen reklámért, mert a Borsodi bejegyzett márkanév. Bocsánatos bûn, de pont azért mert profi, tudni kell. Az orvosnál sem nézik el a mûhibát, hogy "becsúszik az ilyen"...ne csússzon be. Egyébként ügyes volt, rögtön kivágta magát, de biztos összeszorult gyomorral ment utána a producerek elé. Spongyát rá, bár ez lenne a mûsor legnagyobb gyengéje.....
Kattrin 2012 máj. 13. - 15:29:01
(960/1523)
Szegény Nóri véletlenül szólta el magát, és ilyen hibába bárki könnyen belefuthat. Adott volt a szövegkörnyezet, a srác szereti a sört, egy régebbi adásban azt mondta, Pesten drága a sör, Borsodból jött, amit többször is elmondott...
2/10
greghouse 2012 máj. 13. - 14:12:13 2/10
(959/1523)
Azért eldurrantott Nórika egy kis "temékelhelyezést", ingyen reklámot, Marci interjúja során, hogy "és jó a borsodi sör"...de gyorsan kijavította magát "azaz borsodban jó a sör...". Elõbbi változat termékelhelyezés (a reklám egyik fajtája), amiért a Borsodi sörgyárnak súlyos pénzeket kell fizetnie, hogy elhangozzon, fõleg egy ilyen nagy nézettségû filmben. Errõl Nórika nem dönthet, szigorú szerzõdés szabályozza, nem hiszem, hogy elõre megbeszélt lett volna, mert akkor nem javítja ki magát villámgyorsan (beszóltak neki a fülesbe), és az a gyanúm, alapos fejmosást kap az adás után (gondold el, mintha egy pár százezres terméket ingyen odadobnál valakinek, ez volt az elszólás.)
...Nem teljesen ide tartozik, de letöltöttem a Marslakók sorozat szerzõdését (nem a sorozatot, nem vagyok gyengeelméjû), ahol a termékelhelyezést is szabályozzák, abból nem kap Jáksó, az a csatornáé, a sima mûsorközi reklámból 10-20 % körüli a bevétele, mûsoridõtõl, nézettségtõl, terméktõl függõen. (Mármint a 2,5 milliárdos díjon kívül). A termékelhelyezés kizárólagos tulajdonosa a csatorna, tehát Nórika elkotyogta magát. Normál esetben ez gázsilevonás simán.
2/10
Semprini 2012 máj. 13. - 13:41:18 2/10
(958/1523)
Mészáros a duóban CSAK kevés volt, a szólója viszont kimondottam rosszul sikerült, amint azt alább ketten is leírtuk. Nincs ezen mit ragozni, nem énekelt jól és pont. Ki is eshetett volna akár, de nem esett. Sajnos Plazma sem, és ez a nagyobbik baj.
tompika74 2012 máj. 13. - 13:38:25
(957/1523)
Én mind a két mûsorvezetõ csajt szeretem. Nórinak az egyre pikánsabb beszólásai már kezdenek túlzónak tûnni. Attól félek, még pár év és átmegy parasztba, mint a Liptai Claudia :)
Ettõl függetlenül a TV2 örülhetne, ha ilyen profi bemondóik lennének, mint a Lilu és a Nóri :)
2/10
greghouse 2012 máj. 13. - 13:36:33 2/10
(956/1523)
"Jól figyeljenek, mert csak egyszer mondom el századszor!"

Puzsér nyilván dacból lett ilyen, és nyilván szóltak neki. Ahogy Falusi Mariann e mûsor másik klónjában elmondta, õk egy show mûsor statisztái. A Heti Hetesrõl egy interjúban elmondta valaki, talán a Gálvölgyi, de nem biztos, hogy pontosan ki vannak osztva a szerepek, Fajkasházy a tudálékos, Hajós a poénkodó és zsidóskoddó (most meglátjuk automata moderátor van-e, majd pengetem a basszusgitáromat olahmikire gondolva...), Hernádi "az" ostobácska nõ, (most Ábel Anitának kéne játszania ezt a szerepet, dehát tehetségtelen a szerencsétlen, még ostoba nõt sem tud játszani, csak megsértõdni folyton), Gálölgyi a jópofa parodista, Bajor a piás unottarcú, stb.
..Itt nyilván kipróbálták a "Fekete" Puzsért, nagy volt a tiltakozás, a producer azt mondta vegye lazára a figurát, Puzsér meg erre "dafke" mindenkinek jót mond és mosolyog (szerep, álvigyor, mint ahogy az eddigi keménykedései is szerep volt), de azért a pontokat nem szórja (megijedtem, mikor a reppert nem szúrta le, de megkönnyebbültem, mikor a pontozáskor a mai legalacsonyabbat, 4-et adta neki, dehát sajnos ez sem volt elég alacsony). Pedig nem is rep volt már amit csinál a srác. Abban sem vagyok biztos, hogy ez a mai kor mûvészete. Lehet, hogy az lesz valamikor, szerintem nem az, de jó, mások a vélemények.
...Még annyit, hogy tényleg lehet, hogy mikrofon beállítási gond volt a János duónál, de nem hiszem. Ugyanis az élõ adás elõtt zárt körben lepróbálják az egészet, ezt a múltkor valamelyik zsûritag (talán pont Puzsér) elkottyantotta, hogy "ma negyedszer hallom a produkciódat..", de egyébként is élõ adás elõtt van próba mindig, pont itt ne lenne...ha nem is minden pont úgy, de azért ezt nem csak úgy bekapcsolják és kész. De még ha úgy lenne is, miért pont a János mikrofonjával lett volna a baj?
..Két eset lehetséges szerintem, vagy tényleg gyengébb János hangja mint Jenniferé (de ennyivel?), vagy - már fel sem tételezem - netán eleve több kakaót adott a rendezõ Jenniferre.
...Én azt REMÉLTEM, hogy a Plazma esik ki, és attól FÉLTEM, hogy esetleg János, és az volt a GYANÚM, hogy a prügyi duó (amit sajnos kár volt triósítani, mert a Marcit erõsítette, õket gyengítette.)
..A moderátor meg közben nyilván valami jó filmet nézett, addig automatára hagyta...
Mindegy, amíg félpercenként kétmilliós reklámidõvel dolgoznak, tök mindegy hány "tehetség" van nálunk, ilyen sók vannak, voltak, lesznek. Ha nem lenne elég versenyzõ (de van), akkor felkérnek pár amatõrt, de lesz mindig.
2/10
greghouse 2012 máj. 13. - 13:14:33 2/10
(955/1523)
Nem szóltam rég hozzá, mert valami abszolút értelmetlen szintre süllyedt az egész vita egy idõben.
"Jól figyeljenek, mert csak egyszer mondom el!" (Allo, Allo)

A Fehér Puzsér volt a legjobb ma. Hernáditól meg Pokornytól megolvad a megcukrosodott méz is.
Ahogy elõre kiszámítható volt, a producer (és messze nem a közönség) természetesen a repper gyereket viszi tovább.
János Elek azt gondolom, a duettben szúrta el, Jennifer hangja eltakarta teljesen, pedig nem rossz.
A Prügyieknél a zongorista srác a jó, mégis ott meg õt "takarták ki".
Quantum mutatott valamit, amit kertévékben lehet látni ha valaki véletlenül az ezer tini zene tévé egyikére kapcsol.
Jennifer tehetséges. (De tényleg valami útszéli tini ribancnak öltöztették...)
Plazmát felejtsék már el, az, hogy betanul egy szöveget és eldünnyögi, talán még csak nem is rep. Vagy hip hop vagy mi. Itt épp Puzsért nem értem (bár õrá nem adott nagy pontot, talán 4-et), hogy nem küldte el a francba.
A Deák Bill klónozású srác tényleg nem találta meg a saját mûfaját még. Itt meg Hajósnak volt igaza, hogy annak a dalnak, akkor, (nyolcvanas évek vége) teljesen más volt a jelentése, mint õnála. Technikailag azért jó volt. Viszont trióban gyengék voltak.

végül, de ne utolsódorban, kérdés a MODERÁTORHOZ, ha van néha:

Ha valaki egyszer Törölt Felhasználó, miért hagyják, hogy (ezen a néven bár, de) tovább trágárkodjon off-topic szélsõséges dolgokat (bal és jobb szélsõséget), ha egyszer törlik, töröljék.
Tudom, technikailag nehéz, mert IP címet nem törölhetnek, mert egy gépet más is használhat.
DE ha mondjuk éjjel valaki csak olyan szavakat használ amit plazmásítanának (kisípolnának), akkor még ha új felhasználóként is bejelentkezik két perc múlva, nem kellene hagyni. Éjszaka nem fog elrohanni a könyvtárba bejelentkezni másik IP címrõl.

Az lesz a vége, mint a heti hetesnek, befagyasztják két-három telejesen elvadult hsz. miatt, akik "Törölt felhasználóként" is írhatnak érthetetlen módon.
Uff.
teardrops 2012 máj. 13. - 12:56:56
(954/1523)
"Akkor ugyanis sokkal dinamikusabban, szenvedélyesebben, hogy azt ne mondjam, idõnként õrjöngésbe átcsapó módon kellett volna énekelnie, hogy valamennyire megközelítse az eredeti elõadó stílusát,"
...akkor lett volna igazán karaoke, nem?
Szerintem az egyáltalán nem baj, ha nem egy az egyben úgy és oly' módon énekelnek, mint az eredeti.
2/10
Semprini 2012 máj. 13. - 12:50:36 2/10
(953/1523)
Nem szoktam ilyen hosszú hozzászólásokat írni (legfeljebb néha 1-2 filmrõl), de ha most írnék, nagyjából hasonlókat írnék, mit te, hiszen pontosan leírtad azt ahogy én is láttam és hallottam a tegnap estét. Egyetértek azzal is, hogy a "fekete Puzsér" sokkal jobb volt, ez a fehér, jóságossá átvedlett, mindenen nyájasan mosolygó Puzsér a harmadik értékelés után már rendkívül unalmas volt, kiszámítható, és nem is illett hozzá ez a maszk - mert az volt, semmi kétség, a fekete az IGAZI Puzsér...

A Prügyi duó tegnap élete legjobb teljesítményét nyújtotta, és lassan szinte megszokottá válik, hogy a legtöbben akkor esnek ki amikor pont a legjobban teljesítenek. Így volt ezúttal is. Sokan fújnak rájuk, de ha valamikor, akkor most tényleg nem érdemelték meg a kiesést.
Nagyon sajnáltam hogy Plazma nem esett ki, ezek után már az sem lepne meg ha megnyerné. A zsûri hatalmas, jóvátehetetlen TÉVEDÉSE, hogy egyáltalán bejuttatták. Az embereknek meg nincs ízlése, ezért bent is tartják.
Jennifer a múlt adáshoz képest egy picit mintha visszalépett volna, de persze ezúttal sem ment egy bizonyos szint alá, Mészárost pedig lazán leénekelte (persze ludas lehet ebben a mikrofonok nem megfelelõ beállítása is).
Nekem Mészáros János Elek csak azért nem volt olyan nagy csalódás mint neked, mert ahogy írtad is, én eddig sem láttam bele többet. De tény, hogy most volt a legrosszabb, önmagához képest is. Ezúttal is nagyon melléválasztott, a könnyûzene végképp nem az õ világa, és tényleg nagyon látszik a segítõ szakmai tanácsok hiánya, megy a saját feje után, alighanem ezért sem lehet belõle igazán jó profi énekes.
A Quantum XXL, Marci, valamint Plazma számomra töltelék-emberkék, bármelyik kiesne, egy cseppet sem érdekelne, de hát elég nagy a szavazótáboruk ezek szerint, hogy még mindig bent legyenek. Azért nagyon remélem, hogy nem közülük fogja megnyerni valaki...
Kattrin 2012 máj. 13. - 12:10:04
(952/1523)
A fehér Puzsér.
Reméljük, a következõ adásban újra a régi arcát láthatjuk.
Hogy rászóltak, vagy õ maga találta ki ezt a fricskát, azt nem tudom.
Mindenesetre az jól látszott, hogy valójában nem változott meg, csak szép köntösbe csomagolja a kritikáit, amit vagy megértenek vagy nem. Pl. a Quantum XXL-nél is hiányzott a tegnapi adásban az akrobatika, túl sokat építettek a show-ra, ami a produkció hátrányára vált. Ezt Puzsér is hibaként értékelte, de csak annyit mondott, hogy "óvatosabban", ill. "ha a hét fej együtt mozog, akkor rendben, de ha nem, jön az ezer kezû sms-cézár". Egyébként ezzel Hajós is egyetértett, de õ úgy fogalmazott, hogy "hiányolta ifjúsága kedvenc, figuráját, mikor a haverját átcsúsztatta a lába között", magyarul hiányolta az akrobatikát, ami korábban megvolt.

Nem folytatom a példálózást, aki nézte, látta, most már csak arra vagyok kíváncsi, fog-e valamit írni errõl Puzsér a blogjában.

Még annyit, hogy amikor Hajós kritizálta karaokehercegnõ Jennikét, akkor Puzsér elkezdte "védeni", hogy õ még olyan fiatal, stb. Tehát pont azt csinálta, mint a többi zsûritag eddig.

Amikor sorozatosan minden produkcióra 6 pontot adott, akkor felvetõdött bennem, hogy ha mégiscsak rászóltak, akkor õ visszavághat azzal, hogy mindenkinek ugyanannyi pontot ad, így nem tesz hozzá és nem vesz el a többi zsûritag pontozásából, de nem így lett, hiszen adott 4 és 5 pontot is. A mosolygás viszont nem áll jól neki.

Összegezve, a fricska tetszett, de egyszer elég volt, ne legyen több ilyen.


Végre kiesett a Prügyi Duó, ennek már régen meg kellett volna történnie.

Marci rockénekessé avanzsálása viszont kifejezetten jót tett neki, hiába a zsûri idegenkedése, hogy "úristen, nem azt csinálja, amit eddig", szerintem ez jól áll Marcinak.

Lilut sokan és sok helyen szapulják, hogy mit keres ott, csúnya, stb, Devil Nóra sokkal jobb, de én erre csak annyit mondok, hogy: WTF?????? Szerintem Nóri egy kifejezetten csinos nõ, és az utóbbi adásokban még jól is öltöztették, inkább õ legyen a mûsorvezetõ, mint bárki más. Az viszont érezhetõ, hogy nem szeretik egymást devillel.
olahmiki1959 2012 máj. 13. - 10:19:00
(951/1523)
Elnézést mindenkitõl, de most, hogy ellenõrzésképpen elolvastam az általam belinkelt elég hosszú írásomat, csak kapkodom a levegõt, ugyanis most vált világossá a számomra, hogy egy automatikus moderátor dolgozhat a porton, amelyik bizonyos szavakat megcsillagoz. Más magyarázatot ugyanis nem tudok arra, hogy miért lett megjelölve a basszus szó, amit én nem egy manapság sûrûn használt indulatszóként, hanem egy zenei kísérettel kapcsolatban írtam le, amely szó egyébként mély hangfekvést, zenei alapot, meg egy bizonyos fajta gitárt jelent, és amit most - gondolom - újból meg fog csillagozni a keresõprogram.
Egyelõre nem tudom eldönteni, hogy sírjak-e, vagy nevessek...
10/10
Towner 2012 máj. 13. - 10:10:51 10/10
(950/1523)
A különbözõen beállított mikrofonokban én is biztos voltam.
olahmiki1959 2012 máj. 13. - 10:01:27
(949/1523)
Soha nem gondoltam volna, hogy egyszer még visszasírom a kötözködõ, sötét, gondterhelt arccal a zsûriben ülõ Puzsért, és most ez is megtörtént. Az elegáns fehér ruhában, arcán mûvigyorral, negédes szövegeket mondó fickótól kis túlzással majdnem elhánytam magam. Természetesen tudom, hogy ez ugyanolyan magára erõltetett póz, mint a régebbi, talán szóltak neki, hogy változtasson a modorán, õ meg azt mondhatta magában, oké, ha csak ez kell nektek, megkapjátok, de nekem akkor sem tetszett. A többiek arcán is látszott a megrökönyödés.
Kíváncsi lennék egy valódi, szerepjátszás nélküli, értelmes Puzsérra, de azt ebben a mûsorban valószínûleg nem fogjuk megkapni...
A duettek eléggé kényszeredetten lettek összeállítva ezekbõl a szereplõkbõl, a Prügyi-duó és Juhász Marci egy jó közepes, felejthetõ számot adott elõ, Plazma és a Quantum XXL együtt nem volt rossz, kihoztak a dologból mindent, amit lehetett, bár szerintem Plazma egy óriási félreértés áldozata, ami a reppelést illeti. Õ ugyanis azt hiszi, hogy akkor reppel jól, ha egy nagyon sûrû szöveget, nagyon gyorsan mond, ami alapvetõ tévedés.
Hiszen ha a hadarás-szerû szövegmondás az érthetõség rovására megy, akkor kioltja saját magát. Nem lesz hatásos, ha a nézõ, a hallgató összeráncolt homlokkal próbálja megérteni, hogy mirõl is van szó, elvész a lényeg.
A közös produkció közben a zene idõnként elnyomta az amúgy is sûrû szöveget, ugyanakkor azért nézni kellett a táncosokat is, akik egyébként hozták a megszokott színvonalat, és néhányan közülük mellesleg ugyanolyan jól reppeltek, mint Plazma, ami megint csak tanulságos volt.
A duettek közül Mészáros János és Szirota Jennifer produkciója sikerült a legjobban, biztos voltam benne, hogy ezt a számot fogják elõadni, más nem is nagyon lehetett volna.
Jennifer szinte hibátlan volt, meglepõ módon a hangja elég sokszor elnyomta János hangját, szerintem a mikrofonjuk hangereje nem volt pontosan beállítva, mert ilyen különbség nincs a két énekes között.
Szépen szóltak a szólamok, figyeltek egymásra, összességében tetszett az egész.

A szóló produkciók egészen más jellegûek voltak, és másképp is sikerültek, mint a duettek.
A Quantum XXL a Presley paródiával inkább a humoros oldalát mutatta meg, a tánc mint fõ attrakció ezúttal a háttérbe szorult, de arra jó volt az egész, hogy a bennük rejlõ változatosságot, ötletességet, show-jelleget megmutassa.
Plazma nagyon gyenge volt, a szövege még elment volna, - bár éntõlem alapvetõen távol áll a rap, - de valamilyen zenei kíséret azért szükséges lenne a prózai szövegmondás alá is. Az nem megy, hogy elindítom a dobgépet, és rádumálok a ritmusra, egy jó akkordmenet, megtámasztva egy dögös basszus-kísérettel, rögtön izgalmasabbá teheti az egészet. Az õ esetében minden hiányzott.
Titokban reméltem, hogy Plazma végre kiesik, de ez még várat magára.
A Prügyi-duó most volt az összes adásból a legjobb, Stevie Wonder-nek az "Is'nt she lovely" címû számát az énekes gyerek baromi jól adta elõ, a hangja tiszta volt, a díszítéseket jó helyen, jó érzékkel és ízléssel rakta bele a nótába, az este talán legjobb szóló produkcióját nyújtották, "természetesen" ki is estek, ahogy kell.
Hogy ez miért törvényszerû?...
Az énekes gyerek mintegy mellékesen nagyon jól is zongorázott, amibõl az is kiderült, hogy a másik, a zongorista gyerek abszolút felesleges ebben a duóban. Hogy miért vannak mégis együtt, azt mindenkinek a fantáziájára bízom...
Szirota Jennifer szólóban is jól énekelt, de amikor megtudtam, hogy Janis Joplin számát adta elõ, akkor kissé módosítottam a véleményemen. Akkor ugyanis sokkal dinamikusabban, szenvedélyesebben, hogy azt ne mondjam, idõnként õrjöngésbe átcsapó módon kellett volna énekelnie, hogy valamennyire megközelítse az eredeti elõadó stílusát, ha már ezt a számot választották neki.
Juhász Marci az "István a király" betétdalával új oldalát mutatta meg, egyébként jól, csak el kell döntenie, hogy megmarad-e a régi, egy szál gitárral való éneklés mellett, vagy sem.
Nagyon nehezen mondom ki, de számomra az este legnagyobb csalódását Mészáros János Elek szólóban való éneklése jelentette.
Az, hogy a számot nem igazán ismertem, az az én hibám. Viszont Mészáros hangja a mély fekvésekben erõtlen volt, idõnként bizony hamis hangokkal, a magas részeknél kinyílt ugyan, de vékonnyá vált, és ott is szinte végig egy hajszállal ugyan, de fölé énekelt.
Régebben azt hittem, hogy talán nem hallja jól a zenei alapot, azért énekel fölé, de miután ez már sokadszorra fordult elõ, kénytelen vagyok azt hinni, hogy ez az õ hibája. Egy nagyon alapos, lelkiismeretes énektanárra lenne most szüksége Jánosnak, aki segítene neki továbblépni, és a hibáit kijavítgatni.
A tegnapi teljesítménye alapján azt kell mondjam, hogy sajnálom, de szinte biztos vagyok benne, hogy Mészáros János valamelyik következõ adásban ki fog esni.
Egyúttal elnézést kérek Semprinitõl, akivel elég sok vitánk volt régebben, azt hiszem, õ ítélte meg jól Jánost, akibe én az elsõ adások után valószínûleg többet láttam bele, mint amennyi valójában benne van.
Összességében ez a döntõs társaság változatlanul szedett-vedett, és biztos vagyok benne, hogy amint véget ér a mûsor, másnap már el is fogjuk felejteni az egészet, már csak azért is, mert állítólag már jönnek az új mûsorok, az X faktor, a Voice, és a többiek, nehogy egy pillanatnyi lélegzethez jussunk...
werti20100 2012 máj. 13. - 08:23:59
(948/1523)
:))))
5/10
offtopic
_Freddy_ 2012 máj. 13. - 07:55:30 5/10
(947/1523)
Szerintem meg a Quantum XXL egy sz*r...nagyképû majombanda az egész....

végén már örültem, hogy kiesnek, aztán mégsem

Ördög Nóri azt mondta, hogy csak 4-en jutnak tovább, ehhez képest 5-en jutottak tovább...most ezt nem értem

abban reménykedtem hogy kiesik a Q XXL aztán mondják h továbbjutnak 5. ként ez most mi? ilyenkor persze, hogy nem esnek ki....
tompika74 2012 máj. 13. - 07:29:08
(946/1523)
A mostani adásban a Jennifer (aki régebben még Dzsennifer volt) szárnyalt. Simán leénekelte az M. J. Eleket.
Egyébként Elek szólóban már megint hamis volt, és nem csak a mély részeknél, ahogy a zsûri állította. De még van ideje javítani, mert vannak még gyengébbek, akik remélhetõleg hamarabb fognak kiesni.
Kár volt megengedni, hogy a QXXL is reppeljen pár sort, mert kiderült, hogy a Qauntum XXL tagjai legalább olyan jól reppelnek, mint a Plazma. Azaz Plazma kinullázta saját magát.
cene7 2012 máj. 13. - 01:02:24
(945/1523)
ezért mondtam hogy a Quantum XXL tuti utolsó volt a közönség szavazatok alapján. Közönségnél Plazma és/vagy Mészáros János nyert :D
offtopic
Endy88 2012 máj. 12. - 22:36:32
(944/1523)
Akkor nem nagyon szavaztak a QXXL-re a nézõk... :-S