olahmiki1959 2012 márc. 27. - 23:48:15
(183/1523)
Ne haragudj, de ebben nagyon nincs igazad!
A saját szám elõadása az égvilágon semmire sem garancia, ugyanis, mi van olyankor, ha a szerzemény egy hallgathatatlan, iszonyatosan gyenge zene, rossz akkordokkal, összelopott dallammal, hamisan, rosszul elõadva?
Az igazi tehetség fokmérõje abban van, hogy valaki egy ismert számot úgy ad elõ, hogy nem akarja leutánozni az eredeti elõadót, valószínûleg nem is nagyon sikerülne neki, hanem a saját stílusában, saját felfogásában énekli el a dalt, tisztán, stílusosan, egyedi elõadásmódban.
A világ legnagyobb dzsesszzenészei arról híresek, és abból élnek évtizedek óta, hogy ismert, sokszor giccses, szirupos musicalrészleteket, filmzenéket játszanak el a saját stílusukban, és improvizálnak ezekben a számokban virtuóz, egyedülálló módon, zseniálisan, utolérhetetlenül.
Vannak persze, nem is kevesen, akik saját számokat játszanak, de ahhoz egy nagyon erõs zeneszerzõi tehetség is kell, ami vagy megvan valakiben, vagy nincs.
A két dolognak semmi köze egymáshoz, aki jó zeneszerzõ, egyáltalán nem biztos, hogy elõadónak is jó, aki pedig csodálatosan énekel és mondjuk hangszeren is játszik, lehet, hogy semmi érzéke a zeneszerzéshez, vagy a szövegíráshoz.
Más példa, de talán idevág. Idõnként elõfordul, hogy nagy nevû, országosan ismert költõk a saját versüket olvassák fel a tv-ben. Láttam néhány ilyet, egytõl egyig katasztrófa volt, értékelhetetlen teljesítmény.
Kossuth-díjas színészeknek odaadva ugyanezeket a verseket, csodálatos élményben van részünk.
Ha valaki jól énekel, késõbb elõadhat saját számot is, de csak akkor, ha elõtte már bebizonyította a tehetségét ismert, népszerû számok magas színvonalú elõadásával.
tóbiás111 2012 márc. 27. - 20:45:00
(182/1523)
Puzsér anyagai letölthetõek egyrészt a honlapjáról, másrészt egyéb elérhetõségeken, érdemes rákeresni a civilkontroll oldalra, a Demokrácia Rt, Apokalipszis Rt, A hét mesterlövésze rádiós mûsoraira. Meg persze a "Mókás" Batman interjúra, na az is kiverte a biztosítékot néhányaknál. Régóta figyelem a tevékenységét, nagyon szimpatikus, de félek ettõl a mûsortól, nehogy a végén csalódjak benne.
tóbiás111 2012 márc. 27. - 20:39:31 Előzmény tompika74
(181/1523)
Nagyon nem értek egyet! Majd ha csodálatosan elénekli a saját szerzeményét, akkor ok. Nagyon sokan vannak ebben az országban, akik bármit elénekelnek, úgy , mint az adott világsztár. De hol vannak a saját dalok? Mit fognak énekelni 20 év múlva? Ugyanazokat a régi slágereket? Igenis kellenek a saját dalok, ha már a zenérõl van szó. Különben mit ér szerinted az a produkció, ami egy amúgy is vitatható minõségû popsláger, ezredik, elcsépelt elõadásaként definiálható? Szerintem ettõl rohadtul nem kell seggre esni. Ha valaki ír egy dalt vagy legalább saját magát kíséri hangszeren, miközben énekel, az már kicsit komolyabb. Szerintem.
offtopic
robicsek2 2012 márc. 26. - 22:01:38 Előzmény tompika74
(180/1523)
Csak egy kis érdekesség. Egyre több jel utal arra amit már többen is említettünk hogy elõre megrendezett mûsort látjuk, most pl szöges csávó. Egyrészt tuti hogy össze nyomható szög volt. Másrészt én úgy emlékszem nem mutatták folyamatosan a csávót, és ha mutatták akkor se mindig közelrõl. Szerintem a pénzért tapsoló nézõk is be voltak avatva. Nori is , és mindenki. (Mindenki tette a dolgát.) A zsûri szavazásáról, én úgy tudom nem nem mutatták, hanem már 3 igen is elég a hozzájutáshoz. Ott már nem is kérték Róbi véleményét. Mert annyira egyértelmû volt hogy továbbjut.
tompika74 2012 márc. 26. - 07:07:33
(179/1523)
Többször nem mutatták a Puzsér Róbert véleményét. Valószínûleg nemet mondott (pl. Szirota Dzseniferre is), és ez már a rendezõnek is sok(k) volt. Enyhén szólva is ünneprontó a fickó, de még bírom a búráját. Remélem, késõbb nem úgy dönt két énekes közül, hogy a hamis, vacak saját szerzeményt választja a tiszta, tökéletesen elénekelt ismert dal helyett.
A százas szöges gyerek miután kihúzta a szöget az orrából, odaadta a Nóri kezébe. A taknyos felével. Én a Nóri helyében visszanyomtam volna a gyerek orrába.
olahmiki1959 2012 márc. 26. - 03:50:08
(178/1523)
Nagyon sokan el vannak ájulva Puzsér Róbert egyéniségétõl, mármint hogy milyen vagány, õ aztán nem kertel, megmondja a véleményét, bele a pacekba, õmiatta érdemes nézni a mûsort, stb. Meg hogy nagyon sokszor a többiek ellenében dönt, de pont ezért érdekes, szükség van egy ilyen figurára a zsûriben, hogy fent legyen tartva egy állandó feszültség.
(Zárójeles megjegyzés. Többektõl eltérõen számomra nem teljesen ismeretlen Puzsér, ugyanis, - fõleg régebben, - elég rendszeresen feltûnt különbözõ tévék kerekasztal beszélgetéseinek résztvevõjeként, az azóta megszûnt Bp. tv-ben, aztán a Hír-tv politikai mûsoraiben, és nagyon markáns, okos véleményeket mondott, szórakoztatóan és szellemesen.)
Viszont! Ha Puzsér annyira vagány, belevaló, és csak a valódi teljesítményt értékeli, ahogyan õ állítja, akkor megkérdezem: az orrába 100-as szöget betoló srác teljesítményében mi olyat látott, hogy tovább engedésre méltónak tartotta? A következõ fordulóban a srác mit fog csinálni? A másik orrlyukába tolja be a szöget, vagy egyéb testrészébe? Ez egy mutatvány? Ez egy teljesítmény? Ebben van perspektíva?
A nevekkel mindig bajban vagyok, ezért csak annyira emlékszem, hogy néhány pillanatig egy fekete pólóban egy srác elképesztõ jó hangon, tisztán, magabiztosan énekelt valami musical részletet, mondanom sem kell, "természetesen" nem jutott tovább.
Akkor hol van a sokat hangoztatott igazi teljesítmény észrevétele, és a tehetségek felkarolása?
És még egy utolsó kérdés. Másnak is feltûnt, nem csak nekem, hogy Szirota Jennifer éneklése után 3 zsûritag értékelését és igennel való szavazását mutatták, Puzsér Róbertét pedig nem.
Ez mit jelent? Csak nem azt, hogy neki még ez az elképesztõ énektudás sem volt elegendõ ahhoz, hogy igent mondjon. Tehát nemet mondott, és a tv inkább nem játszotta be az õ véleményét, nehogy botrány legyen a dologból?
Meg fogjuk-e valaha tudni az igazságot, hogy mi történt ott valójában?...
2/10
Semprini 2012 márc. 25. - 22:40:34 2/10 Előzmény vénasszonyok_nyara
(177/1523)
"Fiatal koromban néztem a "Ki mit tud"-ot. Valahogy nem emlékszem, hogy ennyi elmebeteg került volna adásba."

Én is láttam pár Ki mit tud-ot, (talán a '83-as volt az elsõ,a 60-asévekben még nem éltem.) Nemhogy ilyen elmebetegeket nem engedtek képernyõre, de a tévés elõdöntõket megyei és országos válogatók elõzték meg, és akik adásba kerültek, gyakorlatilag már MIND olyanok voltak, akik akár simán meg is nyerhették volna a saját kategóriájukat, nem volt egyáltalán ordító színvonalkülönbség az egyes produkciók közt. Ezért is volt szükség a SZAKÉRTÕ zsûrire, hogy a mûfajokon belüli szubtilis, nüansznyi különbségeket is érzékeljék. Ezért volt kb 10 tagú a zsûri, volt köztük rendezõ, színész, zenész, koreográfus, stb. A mai zsûrikben ilyenek nincsenek, még a két színésznõ (minek kettõ???) sem tud érdemben szakmailag hozzászólni, lévén vers- és prózamondó alig bukkan fel. Tegyük hozzá: a Ki mit tud? a közszolgálati tévé egyik legnépszerûbb mûsora volt, amihez hasonló ma már teljességgel elképzelhetetlen. Bizony, nagyon nagyot változott a világ, és nem elõnyére.
offtopic
kissmekate 2012 márc. 25. - 22:28:04 Előzmény vénasszonyok_nyara
(176/1523)
Az OPNI hiányát sajnos érezni, egyre több dilis emberrel találkozom. Pénz hiányában szabadjára engedtek olyanokat is, akinek bizony bent lenne a helyük.
vénasszonyok_nyara 2012 márc. 25. - 20:58:56
(175/1523)
Egyáltalán nem baj, ha valaki félreérthetetlenül és keményen fogalmaz. A török basa és a háremhölgynek öltözött férfi valami olyan tömény ízléstelenséget adott elõ, hogy teljesen jogos volt Puzsér elemi felháborodása.
Fiatal koromban néztem a "Ki mit tud"-ot. Valahogy nem emlékszem, hogy ennyi elmebeteg került volna adásba.
Bezárt az OPNI, meg úgy látszik a különféle élelmiszer adalékok is megárthattak a lakosságnak, mert ennyi elmebeteget egy rakáson már rég nem láttam.
2/10
Semprini 2012 márc. 25. - 18:17:17 2/10
(174/1523)
MINDIG jók a Puzsér hozzászólásai és többnyire van is bennük igazság. :-)
baby5 2012 márc. 25. - 17:55:28
(173/1523)
néha jók Puzsér hozzászólásai,és van is bennük igazság :)
hajrá Szirota!!!!!! )
vénasszonyok_nyara 2012 márc. 25. - 12:27:20
(172/1523)
Próbáld értelmezni, amit elolvasol. Nem Hajósra írta Robicsek, hogy kis travi, hanem az egyik szereplõre.
5/10
offtopic
_Freddy_ 2012 márc. 25. - 11:00:32 5/10
(171/1523)
ebbe a részbe volt pár olyan aki tuti bennelesz a top 12-be vagy hányba...
offtopic
robicsek2 2012 márc. 25. - 10:48:26
(170/1523)
ideggörcs
Annalía 2012 márc. 25. - 09:55:11
(169/1523)
Nem tudjátok véletlenül a gumi lány:)produkciója alatt szóló nõi éneket ki énekli?Keresetem a YouTobe-n de nem találom..:((
princesz 2012 márc. 24. - 22:55:48
(168/1523)
Nekem is nagyon tetszett.
2/10
Semprini 2012 márc. 24. - 21:39:38 2/10
(167/1523)
Na ja, ha már a produkciók nagy része nézhetetlen vagy ahhoz közeli, legalább a zsûriben legyen valaki, aki miatt egyáltalán érdemes nézni! :-)
pillangókisasszony 2012 márc. 24. - 21:22:34
(166/1523)
Egyetértek!
vénasszonyok_nyara 2012 márc. 24. - 21:18:58
(165/1523)
Rosszul tette Szirota Dzsennifer, hogy elindult itt a sok elmebeteg között. Méltatlan hozzá ez a környezet. Valamelyik énekes tehetségkutatóban kellett volna ismét indulnia. Csodálatos tehetség!
Valahogy megértem Hernádi Juditot, hogy elsírta magát, mert itt tényleg megszületett egy csoda.
Csak azt a sok elmebeteget tudnám feledni! Kár, hogy bezárt az OPNI.
offtopic
robicsek2 2012 márc. 24. - 21:00:22
(164/1523)
Még egy ugyanilyen lak vagy spandex felsõ ,és akár Bat gyrl nek is elmehetne :)

Baker utálom amikor kiskorú gyerekeket indítanak a szülei. Azért egy korhatár már kélne , oké egyszer aranyos volt, de mára már csak a Shoow része. Ugyanúgy mint azok az emberek akik pucéran berohangálnak meg ilyenek, Füzetnek nekik érte.