pillangókisasszony 2012 márc. 18. - 20:36:06
(123/1523)
Persze,csak gondoltam pontosítom :)
1/10
offtopic
PartvisNyél 2012 márc. 18. - 20:31:29 1/10
(122/1523)
Ez már megint van?

Cirkuszt és kenyeret a csürhének,(hogy lezsibbadjon az az izé a nyakán)!
Niquist 2012 márc. 18. - 20:02:21 Előzmény Semprini
(121/1523)
Felfogtam (ilyen megközelítésben) és nem röstellek elnézést kérni. OK? ;)
2/10
greghouse 2012 márc. 18. - 19:57:29 2/10
(120/1523)
....rémálmaimban sem jött elõ eddig, hogy visszasírom Fáy Miklóst. De ha Puzsér-ra nézek...inkább rémálmaim. Fáy legalább ért ahhoz, amirõl ítéletet mond, még ha nem is értek vele egyet. Puzsér ért...mihez is???????
2/10
greghouse 2012 márc. 18. - 19:49:09 2/10
(119/1523)
Kedves Vinogradov! Távol álljon tõlem, hogy politizáljak, pedig kedvenc foglalatosságom. Mégis, Puzsér elvtársat vagy urat én soha nem ismertem, ami nyilván az én hibám. Fáy Miklóst sem ismertem elõtte, de utána olvastam, és egy általam nem kedvelt újságban általam nem kedvelt - és most jön a lényeg - szerintem HOZZÁÉRTÕ cikkeket ír. Utálom amit ír nagyrészt (nem mindent, mert a jazz-zenében nagyjából tetszik amit ír, meg akkor is, mikor a musicaleket lehordja, mindegy), de legalább megjeleni egy országos napilapban (amit, mint mondtam, nem szeretek, de olvasok, mert munkám része).
...De Puzsér urat még nem láttam komoly szakmai médiumban, hogy véleményt nyilvánított volna, ezzel szemben itt atyaúristenként mond igent vagy nemet. Az, hogy Hernádi mûvésznõ ott van, már megszoktuk, kell egy érzelgõs anyuka tipus, akiért rajonganak a versenyzõk és mindenkire igent mond. Fáy Miklósnak is meg volt a szerepe, õt sem szeretem, de õ legalább megindokolta, miért mond nemet valamire.
....Kérdésem volna: Puzsérnak olyan nagy fáradtságába kerülne néha megindokolni, miért mond nemet,vagy igent???
2/10
greghouse 2012 márc. 18. - 19:26:31 2/10
(118/1523)
Zoli: ..egyszer németeknek pár éve elsütöttem ezt, hogy "a Trabant is német autó, meg a BMW is, de micsoda különbség"...persze verték a mellüket, hogy BMW.
Igaz.
De azt gondolom, és most nagyon áttétes lehet, hogy aki a BMW-t magáénak vallja, az viselje el a Trabantot is.
Értse mindenki, ahogy akarja.
Vinogradov 2012 márc. 18. - 19:26:04
(117/1523)
Látszik, hogy mennyire nem ismerte senki Puzsért ezelõtt, meg a Batmenes akciója elõtt...

Õ egy nagyon szuggesztív (film)kritikus, aki rendkívül karakterisztikusan tudja megfogalmazni a véleményét, és egy kiváló mûsora (A hét mesterlövésze) volt a Radio Cafén - amíg ugye meg nem szûnt a Radio Cafe. A véleményét természetesen rendszeresen lehetett vitatni, de a baráti és ellenkritikáját egyaránt élvezet volt hallgatni, még akkor is, ha nem volt igaza, mert érezte az ember a felkészültséget. Volt egy szellemi nívója a dolgainak és a transzcendens húrokat is szerette megpengetni, márpedig azt manapság nagyon nem divat (ld. például az Édentõl keletre c. filmrõl szóló Ószövetség kontra Újszövetség indíttatású elemzését)

Sajnos lehet, hogy minderrõl most már csak múlt idõben beszélhetünk, mert a média valószínûleg megvette magának és most tajparaszt megmondóembert csináltak belõle, aki majd mindig jól beszólogat, ha arról van szó. Ez esetben õszintén sajnálom a dolgot, mert egy újabb hiteles embert veszíthetünk el az õ személyében, aki még ráadásul egy szórakoztató egyéniség is (volt?).
tompika74 2012 márc. 18. - 19:17:28
(116/1523)
A Lilu még kicsit meg van szeppenve az új mûsortól - nem nagyon jutott szóhoz Ördög Nóri mellett.
Egy csillag már született: Puzsér Róbert. Általában egyetértek a döntéseivel. Kihalok fura tájszólásán(?), kemény kritikáin, meg azon, ahogy a többiekre néz, és kiolvasható a szemébõl hogy: "Normálisak vagytok? Ez nektek igen?"
A mûsor kellõen érdekes. Vannak teljesen õrült fazonok, és vannak nagyon profi elõadók. Sokkal nézhetõbb, mint a Megasztár. Szirota Dzsniferrel felturbózva az ének színvonala meg fog felelni (vagy akár még túl is lép) a kimondottan énekes tehetségeket kutató mûsorokéval. Én a Dzsenifer helyében most a TV2-õn próbálkoztam volna, az RTL (konkrétabban Geszti Péter) már egyszer csúnyán elbánt vele.
-csengõzoli-- 2012 márc. 18. - 18:20:35
(115/1523)
Hát pontosan te írtad le,hogy NEM ENNEK van hagyománya,hanem a ki mit tudnak!
Greg jól összefoglalta a lényeget.
A Ki mit tud és a Csillag születik, a legkevésbé sem hasonlít,max annyiban,hogy mindkettõben mindenféle fellépõk voltak és volt zsûri.
Kész,itt vége is a hasonlóságnak,de ennyi erõvel a Lada és a Merci is hasonlít,hisz 4 kerék, 1 kormány stb.
A Ki mit tud egy sokkal értékesebb mûsor volt, kategóriákkal, hozzáértõ zsûrivel és fiatal mûvészekkel.
Ez meg Showbiznic,ahol az nyer,akire a legtöbbet hajlandó költeni a közönség,akik ugye a legkevésbé sem hozzáértõk.
Ezeket a legritkább esetben nyeri a legtehetségesebb,de nem is ez a céljuk, hanem a potenciális vásárlók kiszolgálása.
2/10
greghouse 2012 márc. 18. - 18:12:23 2/10
(114/1523)
Kedves Pillangó, ebben lehet, hogy igazad van, de nekem tök mindegy, hogy az America....talent, vagy az American Idol, az nekem kb. annyi különbség, mint hogy RTL klub vagy TV2. Te is tudod, ez mind ua. benchmarking, csak más névvel. Bocs, hogy elírtam, de a lényeg ugyanaz: licensz, aminek bizony vannak nagyon kemény pontjai, a zsûri összeállításban és másban is, ez már így megy. Tök mindegy, mi a hivatalos neve. Egyébként igazad van.
pillangókisasszony 2012 márc. 18. - 17:07:43
(113/1523)
Nem akarok beleszólni,de ez a mûsor az America's Got Talent mintájára készül.Az American Idol mintájára a Megasztár.
2/10
greghouse 2012 márc. 18. - 17:00:39 2/10
(112/1523)
A második bekezdésedben igazad van, de ez semmit sem változtat azon, hogy azóta eltelt egy kis idõ, és ez bizony akkor is amerikai licensz, akár tetszik akár nem.
2/10
Semprini 2012 márc. 18. - 14:33:32 2/10 Előzmény greghouse
(111/1523)
"mi egy amerikai vetélkedõ magyar változatát nézzük. Nincs ebben semmi nacionalista hõzöngés, egyszerûen ez az üzleti tény, nekünk kell alkalmazkodni hozzájuk (történetesen pl az American Idol címen futott az elsõ ilyen)"

Azért álljon meg a menet, ne feledkezzünk már meg a 60-as években a magyar tévében már futott, "Ki mit tud?" címû tehetségkutató vetélkedõrõl, ahol is kategóriánként volt egy-egy HOZZÁÉRTÕ(!) zsûritag,ellentétben a mostani zsûrivel, ahol bizony egyetlen egy SINCS, aki csak alapfokon konyítana pl. énekhez, tánchoz, artistamutatványhoz, stb. Szóval lehet hogy ez a mûsor az amerikai idol mintájára készült, de kicsiny hazánkban több évtizedes hagyománya van már az ilyesminek.
2/10
offtopic
Semprini 2012 márc. 18. - 14:08:51 2/10
(110/1523)
Nem tévesztettem el,fogd már fel, hogy poénból írtam, arra utalván, hogy a manus olyan volt, mintha egy másik bolygóról jött volna. Na, így már világos? Egyébként meg a két szó kiejtve majdnem ugyanúgy hangzik, ezért merészeltem vele tréfálkozni. Most pedig elég lesz, le lehet zizzenni rólam, oksa?
2/10
greghouse 2012 márc. 18. - 14:00:46 2/10
(109/1523)
Talán még nem eléggé köztudott, ez nem "majmolás". Ez egy licensz mûsor, mint a kertévék mûsorának 95 százaléka, ami azt jelenti, nem térhetnek el a licensz adó normáitól (milyen összetételû legyen a zsûri, milyen tipusúak jussanak tovább, stb.) Ez egy tisztán jogi és üzleti dolog,semmi majmolás. Pénz. Tényleg azt gondolja valaki, hogy Amerikában, Angliában, és nálunk is véletlenül nyer egymás után egy semmmibõl elõbukkanó, alsó-középosztálybeli kövérkés csúnyácska nõ??? Én nem bántani akarom õket, nyilván tehetségesek, vagy nyilván ezt írja elõ az amerikai szerzõdés. Nincs itt semmi varázslat, ahogy a vetélkedõk sem a mi találmányaink, hanem megvettük (a legyen ön is milliomosnál még Vágó is tiltakozott a magas szék ellen, most Friderika is, de nincs mit tenni, így szól a licensz.) Higyjétek már el, hogy a show business ugyanúgy terméket ad el mint más, és ahogy a mittudomén a Chevrolet odaadja a nevét egy koreai cégnek, elvárja bizonyos alapfeltételei teljesítését.
..Summa summárum, mi egy amerikai vetélkedõ magyar változatát nézzük. Nincs ebben semmi nacionalista hõzöngés, egyszerûen ez az üzleti tény, nekünk kell alkalmazkodni hozzájuk (történetesen pl az American Idol címen futott az elsõ ilyen), cserében külsõséget, zsûrit, nyertesek összetételét, de még a díszletet is õk adják meg..
..Jogos kérdés: mit nyer a Tv. A nagy felhajtást, azt, hogy készen kapja a terveket, a lebonyolítás rendjét, a látványtervezõket, stb.
..szálljunk le a földre, ez üzlet, semmi több.
Niquist 2012 márc. 18. - 13:56:06
(108/1523)
Hát ezt még viccbõl sem lehet eltéveszteni, mert manapság gyakran elõfordul a port.hu topikjaiban is (ezt se fontos „c”-vel írni.) Wikipédia (ne hogy má’ csaljak):
"A kiborg (angol: cyborg) szó a kibernetikus organizmus kifejezés rövidítése."
A Keyboard pedig ugyanúgy lehet számítógép billentyûzete, mint bármelyik billentyûs hangszeré. :)
Béciman 2 2012 márc. 18. - 13:20:56
(107/1523)
Komolyan gondoltam, láttam már ennél nagyobb ostobaságot is fórumban.
Már "érdemben" is hozzászóltam, nem ez volt az elsõ hsz-em.
2/10
offtopic
Semprini 2012 márc. 18. - 13:14:30 2/10
(106/1523)
Most komolyan azt gondoltad, h nem tudom,mit jelent a keyboard?! Csak viccbõl írtam kiborgnak, egyébként meg angol nyelvlecke helyett inkább érdemben szólhatnál hozzá a topichoz, az offolásnak semmi értelme. :-(
Béciman 2 2012 márc. 18. - 13:10:07
(105/1523)
Nem "kiborg", hanem Keyboard kapitány.

Keyboard = billentyûzet, jelen esetben billentyûs hangszer.
oldbone 2012 márc. 18. - 12:43:03
(104/1523)
Egyszer már feltettem, de azért érdemes megnézni: ki is ez Puzsér? (Jé, a helyesírás ellenõrzõ hibát jelzett a név beírásakor, talán külföldi kém?):
http://mandiner.blog.hu/2008/01/11/puzser_ujra_ordibalhat#more292089