olahmiki1959 2012 máj. 21. - 16:21:27
(1163/1523)
Állítólag az új, RTL-2 csatornán akarják majd leadni a Delhusa Gjon feleséget keres c. mûsorsorozatot, ami már 2 éve dobozban van, és eddig még nem került adásba.
Namost, finoman, és európai módon kérdezem, hogy ki a francot érdekel Delhusa Gjon? Mi közöm ahhoz, hogy talál-e feleséget magának, vagy sem?
Magánügy, de Delhusa soha nem volt nekem szimpatikus, a tenyérbemászó, geil modorával, meg a hihetetlen beképzeltségével, amikor elõadta, hogy õ a legnagyobb magyar könnyûzenész, kitüntetésekkel, meg eladott lemezekkel, közben meg 2 vagy 3 számnál többet a kutya sem tud felidézni tõle.
Lehet, hogy nem véletlenül nem adták még le a mûsorát. Ha egy eldugott, gyakorlatilag senki által nem fogható majdani csatornára számûzték, az sok mindent elárul...
2/10
greghouse 2012 máj. 21. - 16:02:18 2/10
(1162/1523)
Az RTL2 funkciója nyilván az lesz - legalábbis kezdetben - hogy 1) kisérleti mûsorokat teszteljenek, 2) már kicsit lejártakat, az 1-en kevésbé eladhatóakat vagy vitatottakat a külsõ sávba tegyenek.
...Ilyen lesz minden kisérleti mûsor, pl. Vágó István legújabb ötletei, és a Heti Hetes, ami hiába nagy a nézettsége, éppen akkora az ellentábora is, és a legnagyobb országos ker.tv nem vállalja fel a nagy, kirívó ellentéteket.
...Egyelõre bizonyos "játékosokat" az NB I.-bõl az NB II.-be helyeznek, "aztán meglátjuk" alapon. Induláskor biztos, hogy egyrészt kisérleti, másrészt várakoztató/pihentetõ csatorna.
offtopic
Kattrin 2012 máj. 21. - 15:46:00
(1161/1523)
Ha online visszanézhetõ lesz és lecserélnek 1-2 embert, akkor kiegyezek vele.
Béciman 3 2012 máj. 21. - 14:29:10 Előzmény Béciman 2
(1160/1523)
Azóta kiderült - mint azt már bizonyára mindenki tudja - hogy mégis lesz heti hetes, csak egy újabb RTL adón.
Mondjuk arra az RTL2-resemmi szükség nem lenne...
Béciman 3 2012 máj. 21. - 14:17:05
(1159/1523)
Megtiltották Puzséréknak, hogy kritizáljanak

http://www.borsonline.hu/20120521_megtiltottak_a_zsurinek_hogy_kritizaljon_

Most már elhiszem, hogy ugyan ilyen csalás az összes tahóságshow is! Mindig hallottam a pletykákat, hogy elõre meg van írva az egész, ki, mikor essen ki és mit csináljon, amíg bent van.
2/10
greghouse 2012 máj. 21. - 10:24:19 2/10
(1158/1523)
És mondjuk - még ha így is van - talán nem nyerõ stratégia, hogy ha azt nyilatkozza, hogy õt nem érdekli a zsûri (ez még hagyján) de a KÖZÖNSÉG SEM. Merthogy õ szabad és azt mond amit akar. Azért talán legalább a közönséget nem kellene lenéznie, és a szám végén nyelvét nyújtogatnia. ... Szabadságában áll valóban, azt csinálni amit akar. Lehetõleg a képernyõn kívül, vagy valamelyik tini zenecsatornán, de kétlem, hogy oda is hívnák. Talán meg kellene próbálni visszamenni az iskolába.
2/10
greghouse 2012 máj. 21. - 10:21:26 2/10
(1157/1523)
Kösz. Én is több helyrõl láttam/hallottam ilyet megszellõztetni, nyilván nem véletlen. Szerepek leosztva, hogy a nézõ is izguljon, közben a producerek döntenek. Nem meglepõ amit írtál, és még ha a Bors nem is elsõszámú hírforrás, ha más huszadik helyrõl hallja az ember (beleértve egyess zsûritagokat is) ...nem zörög a haraszt. Így van.
whitedoor41 2012 máj. 21. - 09:20:04
(1156/1523)
Hogy ez a Plazma mekkora egy gyökér, volt képe ezt nyilatkozni:
"Én ugyanaz a srác vagyok, aki voltam. Nem felejtem el, honnan jöttem, fõleg, hogy azokat az élményeket kell megírnom, amelyeket eddig átéltem. Nem értek egyet a zsûri véleményével, szerintem azért eshettem ki, mert nagyon kevés idõm volt. Mivel én nem karaokézok, mint a többiek, nekem egy hét nem elég arra, hogy megírjak két dalt – nyilatkozta Plazma.
pneklara 2012 máj. 21. - 08:09:01
(1155/1523)
A Bors lehozott ma egy Utasítás- félét, amelyen elõírják a zsûrinek, hogy mit szabad dicsérni és mit nem lehet kritizálni. Így erõsen besegítettek a valószínûségnek. Ez már manipuláció:)
2/10
greghouse 2012 máj. 21. - 00:50:54 2/10
(1154/1523)
tompika: röviden és leegyszerûsítve, "a megszólított jogán".
Keversz három fogalmat. Az esélyt százalékban mérve (köznapi használat), az "odds"-ot amit fogadásokra adnak, ez a reciprokhoz közel áll, de nem ugyanaz, és a valószínûséget, ami egy 0 és 1 közti szám. A matematika a legutolsóval foglalkozik (illetve a másik kettõt lefordítja arra.)
...Jelen esetben ez egy egyszerû kis trükk, amit elsõ valósz. kurzuson dobnak be a tanárok. (Több ilyet is tudok, de nem most.)
...A lényeg, hogy a valószínûség számításához kell két dolog: 1. nagy számok, tapasztalatok, a végtelen fogalma, és 2. bizonyos feltételek "ceteris paribus", azaz "feltéve, hogy minden egyéb körülmény adott/változatlan" megléte.
...a macskás példa trükkje, hogy vagy egyáltalán nem tartozik a valószínûségszámítás témakörébe, mert a fenti feltételek egyikét sem vizsgálja, de ha valaki esetleg vizsgálja, akkor sem veszi figyelembe a "ceteris paribust".
...Példa. Ha egy dobókockát eldobunk, akkor bármi lehet az eredmény, de a kijött számok átlaga n számú gurítás után 21/6 - hoz fog tartani (nagy számok törvénye alapján). De ekkor FELTÉTELEZTÜK a ceteris paribust, tehát minden egyéb körülmény változatlan (nem csap bele a villám, nincs cinkelve a kocka, stb.) Plusz, ú.n. független eseményekrõl van szó. Ekkor is azért mondhatjuk, mert múltbeli megfigyeléseink vannak a várható értékre (értsd, ismerjük a kockát).
...namost a macskánál újabb trükk ott van, hogy a két kimetel (hat láb vagy nem hat láb) egymást KIZÁRÓ események. Mivel az összes egymást kizáró esemény valószínûségi összege 1, ezért HA NEM TUDUNK ELÕZETES INFORMÁCIÓT a ceteris paribus alakulásáról, akkor egyenlõ a valószínûségek összege. De ez így nagyon le van egyszerûsítve, az igazság az, hogy a jelzett probléma nem vizsgálható a valószínûségszámítás eszközeivel.
(Olyan, mint mikor Blaise Pascal mondta mikor Istenrõl kérdezték, hogy "értelmetlen kérdésekre nem lehet értelmes választ adni.") Tehát az a diák, aki ezt val.sz. eszközeivel elemzi, bukik.
....Ugyanis, nagy számok ide vagy oda, a jövõben bekövetkezõ EGYEDI esemény kimenetelére nem tudunk semmit mondani.
Ha feldobsz egy pénzt, ami korrekt, nem hamis, stb., és ötvenszer fej lesz, azt gondolnád, már írásnak kell lennie. A valóságban az 51. dobásnál éppen úgy 0,5 és 0,5 a fej és az írás valószínûsége, mert FÜGGETLEN eseményrõl van szó. Más dolog a feltételes valószínûség, de akkor sem azt nézed, hogy a következõ dobás milyen lesz, hanem annak a valószínûsége számítható, hogy 51-szer egymás után fej legyen, ez pedig 0,5 az 51.-en. Ezt kivonod az 1-bõl, és akkor kapod meg az írás valószínûségét, ami soha nem lesz sem 1, sem 0, hanem a kettõ közt.
...vagy mondjam azt a közhelyet, hogy a lottónál annak a valószínûsége, hogy az "1, 2, 3, 4, 5" szám-ötöst fogják kihúzni, pontosan annyi, mint bármelyik más ADOTT számötösé. Bizony.
...Összefoglalva, a pénzre, kockára, stb. azért van válasz, mert vannak elõzetes megfigyelések. A hatlábú macskára semmilyen elõzetes megfigyelés nincs, ezért nem lehet rá alkalmazni a valószínûségszámítást.
....Egyébként ezt nevezik "murphy" valószínûségnek: "A világon minden esemény bekövetkeztének valószínûsége nulla egyész öt tized, mivel VAGY bekövetkezik, VAGY nem."
...A macskák esetében azért "ugyanannyi" a valószínûség, mert ha két esetet tételezünk fel, meghatározhatatlan, nem valós probléma.
....De mielõtt begörcsölne az agyad, mondok egy egyszerû bizonyítást mondjuk a nyolclábú macska létezésére.
1. Vegyünk két négylábú macskát. Alkosson ez a két macska egy zárt rendszert. Eddig rendben.
2. Vegyük el a zárt rendszeren belül az egyik macska mind a négy lábát.
3. Következésképp, ebben a zárt rendszerben, kapunk egy nyolclábú macskát és egy teljesen lábatlan macskát.
QED.

(Egyébként- bár ezt nyilván csak hétfõn olvasod - javaslom a ma éjjeli filmet John Nash-rõl, a játékelmélet megalapítójáról, az Egy csodálatos elmét. Nagyon jó film, és korszakosat alkotott a játékelméletben (ami nem a Barbi babákkal, hanem matematikával foglalkozik).Én most megyek nézni, bár már láttam vagy háromszor.)
offtopic
Ezüstliliom 2012 máj. 20. - 22:21:55 Előzmény greghouse
(1153/1523)
Te lehet, hogy jól elvoltál. Én azért nem így szoktam eszmét cserélni, mint ahogy Te tetted, azzal, akit kedvelek.
Ezüstliliom 2012 máj. 20. - 22:18:59
(1152/1523)
Ja, így már igazad van.:)
dantonb 2012 máj. 20. - 21:59:08 Előzmény Ezüstliliom
(1151/1523)
nem az összes dalára értettem hanem vannak köztük olyanok IS ,amelyek nélküle nem lennének sehol.
offtopic
tompika74 2012 máj. 20. - 21:48:12 Előzmény Ezüstliliom
(1150/1523)
Megnéztem, honnan indult ki ez az egész valószínûségszámítás-lecke :)

Ezüstliliom:
"Mondjuk adott egy zsûritag, aki csak dícsér és adott egy másik, aki csak szid. A valószínûségszámítás elvei szerintem mindkettõnek megvan az esélye, hogy olykor beletrafáljon.:) Úgy értem, nem csak annak, aki szid."

Ha igaz, hogy nem csak jó vagy nem csak rossz produkciót látnak, akkor az állításod igaz :)

Greghouse:
"Annak a valószínûsége, hogy reggel hattól minden macskának hat lába lesz, matematikailag pont annyi, mint annak, hogy nem lesz minden macskának hat lába."

Már elég régen tanultam matematikát, de ez az állítás kicsit fura nekem. Ha jól értem, egymás reciproka a két állítás. Azaz együtt 100 százalék az esélyük. Ha egyforma az esélyük, akkor szerinted a matematikusok szemszögébõl 50-50 százalék az esélye a két eseménynek. De a matematikusok nem hülyék! Tudják, hogy annak van egy nagyon kis esélye, hogy a kismacska 6 lábbal születik. Annak, hogy a most négy lábon élõ macskák holnapra növesszenek még kettõt, annak még kisebb az esélye. Majdnem nulla. (Azért ne zárjuk ki a lehetõségét :) ) Egy magára valamit is adó matematikus a biológiai ismereteibõl kiindulva 0-100 százalék közeli esélyt ad ;)

Greg! Te jobb matematikus vagy, mint én (99 az 1-hez valószínûséggel :) ). Nehogy (bonyolultan :) ) válaszolj, nem szeretnék újból matematikát tanulni :D
Darth Plagueis 2012 máj. 20. - 21:32:36 Előzmény zgabor121
(1149/1523)
Nem Elek lesz a nyertes ,mert õ nem eladható !
Vagy Jennifer vagy a Quantum XXL lesz a befutó !
tompika74 2012 máj. 20. - 20:22:00
(1148/1523)
Csatlakozom. Szerintem is a Csillag Születik sokkal jobb, mint a Megasztár. Mûsorvezetõkben, zsûriben, az egész mûsor hangulatában. A Megasztárt annyira hosszan húzzák, hogy az már unalmas. Reklámbevételük viszont biztosan kitûnõ :) Egy valamiben vezet - a Gigi a legjobb a két mûsor énekesei közül. Szerintem.
Az Ördög Nóri olyan gyorsan hadar, minha a kimondott szavak mennyiségéért fizetnének neki. Szerintem éppen ezért is bakizgatott.

Nekem sem tetszett a Jenny a metálban.
A Quantum XXL-nek nagyon jó volt az elsõ tánca. Zavaró volt, hogy a hátuk mögötti nagyképernyõkön a produkciójukat mutatták - fél másodperces késéssel. Nagy ügyességük, hogy egyszerre tudnak mozogni, erre a hátuk mögött a "tükör" késik. Az énekeseknél is bambán néz ki, hogy nem a hangjukkal szinkronban tátognak, de azoknál talán nem annyira.
olahmiki1959 2012 máj. 20. - 19:41:37
(1147/1523)
Most, hogy ezeket leírtad, jutott eszembe, hogy lehet, hogy te vagy Ezüstliliom is, és két nicknév alatt saját magaddal vitatkozol, csipkelõdsz, huzakodsz, hangulattól függõen. Hiszen te írtad le egy korábbi hsz.-ben, hogy két macska leszel, és játszol egymással. (Karinthy után szabadon, hogy egy pillanatra azért a mûveltségemet én is megvillantsam, a miheztartás végett).
Egyébként meg 20 h-tól nézd meg az Indy filmet a TV2-n, baromi jó, és ahogy vége van, húzzál át az 1-esre, a 13.-as rendõrörsre, az is jó film.
Azt meg, hogy csináltam neked egy jó estét, nem kell megköszönnöd, amúgy is mindig tudtam, hogy egyszer a jó szívem visz majd a sírba.
Na szia!
2/10
greghouse 2012 máj. 20. - 19:04:01 2/10
(1146/1523)
Mit is mondott valamelyik számítógépes Guru? "Az internetben az a jó, hogy nem tudod, hogy a vonal másik végén valójában nem egy jól idomított vadászkutya ül-e."...Lehet, hogy itt ül a szomszédban. Vagy a munkatársam. Vagy a tiéd...Nem kell belõle nagy ügyet csinálni, én is kedvelem Ezüstöt, csak cívódunk egy kicsit. Õ legalább (és te is) nem arra használja a netet, hogy anyázzon, bármilyen ürüggyel bármilyen topicon. Mert látod, olyanok is sokan vannak. Nem állítom, hogy engem még sohasem ragadott el a hév és nem írtam le olyant amit késõbb megbántam, vagy nem sértettem meg akaratlanul másokat, de azért próbálok vigyázni rá.
...Az a lényeg, hogy jól megvagyunk. Egyébként meg az a taktikám, (szerintem neked is), hogy ha eldurvul a vita és átmegy személyeskedésbe, meg indokolatlan politizálásba (mert azért néha lehet indokolt is), akkor angolosan lelépek és kész, majd visszajövök, ha megnyugodtak, akiknek füstöl a fülük az indulatoktól...annyi más érdekes dolog van.
...Na most átmegyek a mai napra, nem tudom, a sokszor látott Indiana Jonest nézzem-e meg, vagy az m1-et..vagy mást. ahogy magam ismerem, egy ideig kapcsolgatok. (Bár ha megint reklám nélkül adják az Indianát, akkor nem tudom).
..és még egy kicsit dolgozni is kellene.
olahmiki1959 2012 máj. 20. - 18:34:21
(1145/1523)
Nekem Ezüstliliom nagyon szimpi. Ennél sokkal nagyobb baj, hogy te is az vagy. Namármost, én baromira nem szeretem, hogyha azok marják egymást, akiket én csípek. Úgyhogy a torzsalkodásnak ezennel vége!
2/10
greghouse 2012 máj. 20. - 18:10:58 2/10
(1144/1523)
..:-D
ez jó poén volt...de tényleg mindenkit rendreutasít....szerintem most elkérné az ellenõrzõnket mert fecsegünk óra alatt. A kislányomnak volt egy ilyen tanárnõje...de az õ gúnyneve itt ki lenne húzva mint a basszuskulcs...
Ha meg matematika szakos, akkor én vagyok Robert DeNiro...:-)
Na, megyek vissza Michael J. Fox filmet nézni, vége a reklámnak. (És a Loki 3-0-ra nyert a Honvéd ellen, félgõzzel.)
OFF..:-)