danton-b 2012 jún. 04. - 21:58:52 Előzmény kõmacska
(1483/1523)
Hát biztos hogy nagy szerepe volt saját bûneinknek Is,de akkor ez Trianonra is igaz.
pillangókisasszony 2012 jún. 04. - 21:36:29
(1482/1523)
Milyen Lepkekisasszony?Az opera címe Pillangókisasszony,értem?Amúgy nem ezen voltam kiakadva érts már a szóból jóember!Szerintem Jenny tudta volna fordítani a lemezének elkészítésére,a Quantuméknál is lett volna bõven hely a tánciskolába a pénznek!...De hiába jártatom a számat mert nem érted meg.
offtopic
kõmacska 2012 jún. 04. - 21:25:57
(1481/1523)
Te ismered ezeket a szavakat? Tévedtem, meg bocs? Szeretném, ha nekem is leírnád!
Ezüstliliom 2012 jún. 04. - 21:09:36 Előzmény danton-b
(1480/1523)
Akkor tévedtem. Bocs!:)
offtopic
kõmacska 2012 jún. 04. - 21:06:09
(1479/1523)
Abban nem voltam biztos, hogy minden évben megünneplik-e. Ahhoz kerestem linket. Mert elõször azt akartam írni, hogy de hisz minden évben megünneplik, hogyhogy nem emlékszel rá. Aztán rájöttem, hogy nem vagyok biztos abban, hogy minden évben megünneplik-e. Szóval az ünnepléshez kerestem linket.
Amúgy abban teljesen biztos vagyok, hogy Kölcsey jól megfogalmazta a lényeget - a bûneink miatt veszett el az ország. Ha megbecsülnénk magunkat, a Kárpát-medencét soha senki nem bírta volna elfoglalni. Mert akkor is az volt, hogy 1526-ban elveszett az ország, pedig majdnem minden mozgatható haderõ felvonult - aztán öt évvel késõbb, 1531-ben az iciripiciri Kõszeg megállította a szultáni haderõt - azt a haderõt, amivel a törökök Bécset akarták volna elfoglalni. Három hétig ostromolták Kõszeget, aztán kiegyeztek "döntetlenben" és eltakarodtak. Pedig Jurisich semmilyen segítséget nem kapott senkitõl. Ha valahol megtalálom a neten a Ferdinándhoz írott levelét, akkor belinkelem, mert annyira megható és döbbenetes.
Szóval - Jurisich megbecsülte magát és nem hagyta el a helyét - és az a semmi kis városka képes volt feltartóztatni az egész szultáni hadsereget, ami Bécset készült volna bevenni...
Kölcseynek tökéletesen igaza volt. Minket csak a saját bûneink tehetnek tönkre, és nem idegen erõ.
danton-b 2012 jún. 04. - 20:00:40
(1478/1523)
Én tudtam,mert utánanéztem,de állítom hogy akik trianonoznak azok döntõ többsége nem tudja.Azért az is érdekes hogy linket mellékelsz a dátum kapcsán,mert aki fejbõl vágja, annak nincs afejében link ami kapcsolható a témához:)
Seven7Crown 2012 jún. 04. - 15:32:56
(1477/1523)
"Ezért becsülöm én Jánost, mert egyrészt már negyven is elmúlt, másrészt nem tagadta meg önmagát."
Ebben egyetértünk!:)
perry 2012 jún. 04. - 15:27:35
(1476/1523)
Az az áldott jóindulatod, az fog téged a .....:):)
Seven7Crown 2012 jún. 04. - 15:11:18
(1475/1523)
Én nem politizáltam, csupán némi rávilágítással szolgáltam ezekre a "tehetségkutató" versenyekre!
Seven7Crown 2012 jún. 04. - 15:08:06
(1474/1523)
Annyit viszont hagy mondjak, hogy aki a Simándy díj után epekedik, az már nem sima fürdõszobai énekesnek képzeli magát.
Seven7Crown 2012 jún. 04. - 15:02:50
(1473/1523)
De ezeknek a mûsorok mind-mind megszervezettek!
Pl.Tabáni a Megaszarban indult elõször, de rögtön a válogatónál kiesett, hiszen az elején már le volt zsírozva, hogy Király Viktor fog nyerni!
A döntõben Fridi, pedig a mûsor közepén beköpte a második helyezettnek, hogy ha megszakad, akkor sem lesz elsõ, mert ez már elõre eldöntött, viszont kap egy ugyanolyan kocsit tõle, mint a gyõztes.
offtopic
-csengõzoli-- 2012 jún. 04. - 15:00:03
(1472/1523)
Egyetértek.
János nem fog holnaptól VV Seherezádéval fellépni és nem hiszem,hogy bárki is komolyan ezt várná el tõle.
Még a menedzsere sem (akit nyilván kap az RTL-rõl, kötelezõen,mert meg kell majd jelennie itt-ott a szerzõdésébõl adódóan)
Valószínûnek tartom,hogy továbbra is ugyan ott fog dolgozni ,ahol eddig és ha van esze a helyi színház igazgatónak,akkor talál neki plusz munkát.
Seven7Crown 2012 jún. 04. - 14:49:11
(1471/1523)
Utoljára Tabáni volt az, aki tényleg megérdemelte a gyõzelmet, és Hernádi is valószínûleg ezért jelentette ki, hogy büszke magára, hogy annak idején a srácra szavazott, miután a gyõztes Mekk Elek szinte meg sem tudott nyikkanni a fiú mellett!
perry 2012 jún. 04. - 14:44:22
(1470/1523)
Ezt én nem tudhatom. :)
Petrapetrus 2012 jún. 04. - 14:42:46
(1469/1523)
János kicsit nekem 'tabánis'. Kell mellé egy nõ és majd kinyílik.
Tabáninak is mióta párkapcsolata van, sokkal közvetlenebb, beszédesebb, kevéssé szégyenlõs... :)
Kívánom, hogy találja meg a másik felét és akkor sokkal nagyobb eséllyel fog tudni élni a lehetõségeivel. :)
perry 2012 jún. 04. - 14:27:51
(1468/1523)
Az én véleményem az, hogy mindenki nyert mondom ezt annak ellenére, hogy Mészáros vitte el az elsõ helyet.
A táncosok majd mennek 2-3 számot elõadni, Szirota bele került egy csak áhított világba és csak reménykedhetünk jó magyar szokás szerint a lesz nekünk egy világsztárunk címû lehetõségben.
Mészáros pedig ha jól látom azt ami a képernyõrõl lejön errõl az emberrõl inkább fog a saját kis világában küldetést teljesíteni mint mesés karriert befutni, bár lehet, hogy tévedek.
Még fogják néhány fellépésre hívni aztán ha nem "promotálja" magát vagy valaki õt akkor el lesz õ a gyümölcsfáival, a présházzal és a saját közösségével.
Számomra akkor lenne ön azonos, de hangsúlyozom ez az én gondolatom.
A körtét az almával és kolbásszal összehasonlítani elég nehéz vállalkozás.
Mindhárman tehetségesek, adtak nekünk valami olyat ami szívet melengetõ.
Már pedig ebben a rohanós, teljesítményorientált világban lélekemelõ vagy vidám pillanatokat kapni önzetlenül emberektõl /és itt nem a mûsorgyártóra gondolok/ nem kis teljesítmény.
pillangókisasszony 2012 jún. 04. - 14:24:12
(1467/1523)
Nem nyomja semmi a pici lelkem!Tehetségesnek tartom Õt,és úgy érzem megérdemli,de én akkor is a Quantumot vagy Jennyt hoztam volna elsõ helyre,ennyi.Szerintem jobbak voltak,és jobb helyre került volna a nyeremény náluk.Ennyi.Úgy véded mintha az apád lenne.
Petrapetrus 2012 jún. 04. - 13:10:18 Előzmény Ildika79
(1466/1523)
"A quantumnak kellett volna nyerni. Most kinek az elõadását nézné a legtöbb fiatal? Hát biztos nem a gazda szépen megtanult, szépen kidolgozott éneklését, ami nem nagy durranás. A quantum egyedi, érdekes, vicces, lezser, vagány"

Szerintem meg nem... Egyedi, érdekes, vicces, lezser, vagány?! Az eddigi tánccsoportok jelentõs része UGYANEZT tudta, mint a Quantum... Nekem egyedül az Elvis-es produkciójuk tetszett, erre a nép azt tartotta a legsz*r*bbnak... Színvonal... Pff. Amúgy a vége felé látszott már, hogy kifogytak az ötletekbõl. És még csak olyan nagyon viccesnek sem tudtam õket titulálni.

Kit érdekel a legtöbb fiatal?! Nem csak a húszéveseké a világ! Szánalom, hogy a más ízlésvilágúak le vannak sz*rv* csak azért, mert a sok ízlésficamos kis tini brokkoli a tucatszemétre vevõ, meg az számít nekik, hogy ki a jó pasi, ki a jó csaj, mennyit mutogat magából (testrészek), a többi már igazán mellékes. Na szép...

Nekem semmi bajom azzal, hogy János nyert. Megérdemelte. Annak ellenére is, hogy én Jennifert vártam befutónak. Szerintem fontos, hogy a mai fiatalok is megismerjék ezt a mûfajt is, amit János képvisel(t). Szégyen és gyalázat, hogy lédigyagyán, fluoron, espén meg szelínagomezen kívül lósz*rt se ismernek. Még azt se tudják, ki az az Andrea Bocelli. (pedig õ még a mûfaj ismert (??!) és elismert képviselõje lenne..)
Petrapetrus 2012 jún. 04. - 12:58:08 Előzmény olahmiki1959
(1465/1523)
"a magyar embernek az ismeretlennel szembeni ösztönös bizalmatlansága"

Akko' én nem is vagyok mádzsár... :)))
Mellesleg azt a dalt, amit Jennifer énekelt a Hairbõl, én speciel ismerem és szeretem.
És mondhat bárki bármit én kifejezetten örülök, ha "ismeretlen" dolgokkal állnak elõ. Amúgy meg minden dolog ismerõs és minden dolog ismeretlen valakinek. Az meg külön becsülendõ, ha egy versenyzõ nem azt nézi, hogy milyen nagyon ismert sláger eléneklésével tudna továbbjutni / nyerni. Az igenis saját (lényegesen kiforrt) ízlésre vall, ha nem áll be ilyen szempontból a sorba. És lehet, hogy ezért nem lesz belõle országszerte futtatott sajtóceleb, meg tinisztár, de egy bizonyos réteg el fogja ismerni a munkáját és kíváncsiak is lesznek rá. És ez itt a kulcs. Nem az számít egy igazi elõadónak, hogy minden héten õ legyen a Story címlapján, hanem az, hogyha elmegy xy klubba koncertet adni, akkor az ott ülõ közönség maximálisan elégedett legyen. (És hogy õ, mint elõadómûvész élvezze, szeresse, szívvel-lélekkel csinálja azt, ami neki örömet okoz - s ezáltal másoknak is) Legyen az akár 500, vagy akár 50 fõ.
offtopic
kõmacska 2012 jún. 04. - 12:34:52
(1464/1523)
Augusztus 29-én volt. Furcsa, hogy nem tudod, ha "elit" iskolákba jártál.... Ezt mindenki tudja, szerintem. És azt is, hogy augusztus végén nem árad a Csele-patak... Augusztus végén nem árad semmi se. Na, itt egy videó a tavalyi ünnepségrõl, mert épp 485 éve volt, szóval "kerek" évfordulós ünneplés: http://www.youtube.com/watch?v=aZd8ewxw8Qw