5/10
toshiba321 2009 szept. 16. - 05:36:12 5/10
(370/610)
"A SG azonban olyan dolgokat másolt le, amelyek nem léteznek, így joggal tekinthetõ koppintásnak." Aha!!! Ezzel nem értenék egyet mert az Csillagkapu az emberi történelembõl és a különbözõ mitológiákból merített ha gondolod kifejthetem bõvebben.
5/10
toshiba321 2009 szept. 16. - 05:34:05 5/10
(369/610)
"A valóság másolását úgy hívják, hogy alkotás." Na ezt mire alapozod? A Star Trek és a valóság milyen kapcsolatban áll egymással? Mert szerintem semmilyen kapcsolatban nem áll de ha igen akkor gyõz meg errõl.
5/10
toshiba321 2009 szept. 16. - 05:32:05 5/10
(368/610)
"Az Enterprise-t pl. a tengeralattjárók ihlették, még a kinézetét is" Komolyan? Na ezt fejtsd ki nekem bõvebben ha lehet mert nagyon érdekelne.
5/10
toshiba321 2009 szept. 16. - 05:30:57 5/10
(367/610)
"Már elmondtam (ha figyeltél volna), hogy az összehasonlítás különbözõ szinteken történhet." Na ilyet konkrétan te nem mondtál
5/10
toshiba321 2009 szept. 16. - 05:29:46 5/10
(366/610)
"Vallás témában nincs új hozzáfûznivalóm." Mivel alapvetõ fogalmakkal nem vagy tisztában erre már rájöttem veled ellentétben én azért elolvastam egy- két vallástörténeti mûvet és elvégeztem egy egyetemet történelem szakon szóval ha vitatkozni akarsz szerintem semmi értelme mert pár elméletet felsorolhatnák és azt sem tudnád mirõl beszélek.
intellectuel 2009 szept. 15. - 21:35:34
(365/610)
Azt írtad a sg transzporterrel kapcsolatban, hogy már megvalósították a teleportációt és egy hamis bulvár cikket löktél be magyarázat nélkül :P


Olvasd már el amit a cikkböl idéztem, ha a cikk átfutására nem vagy képes.

„A tudósok sajnos most sem fedezték fel a teleportáció megvalósításának lehetõségét legalább is abban az értelemben, ahogy mi laikusok értelmezzük a távolba továbbítást, de ismét kísérleti bizonyítékokat találtak arra, hogy a kvantumelmélet helyes, mégha néha olyan eredményekre is vezet, amit józan paraszti ésszel nehezen tudunk felfogni.”

ezt írtad
""Inkább nézz és gondolkozz utána, hogy mi mit jelent.
Olvasd mi van a cikkedben leírva cimbora"

Baromságokat beszélsz sajnos. A fizika-blablát természetesen nem olvastam el, mert az itt nem érv. Már elmondtam, hogy baromira nincs köze a témához, és nem tudom eldönteni, hogy csak "süket" vagy, vagy esetleg hülye is. :-) El kéne gondolkodnod, honnan indultunk, és hogyan jutottunk idáig."

Az te vagy , ha nem érted !
Neked a természettudomány csak blabla, egy normális érvet nem tudsz felhozni. Szerintem nézegesd csak tovább a scifiket az való neked.
2/10
trev 2009 szept. 15. - 20:58:34 2/10
(364/610)
Ez már no comment, nagyon nem vagy képben. :-)
2/10
trev 2009 szept. 15. - 20:52:07 2/10
(363/610)
"Inkább nézz és gondolkozz utána, hogy mi mit jelent.
Olvasd mi van a cikkedben leírva cimbora"

Baromságokat beszélsz sajnos. A fizika-blablát természetesen nem olvastam el, mert az itt nem érv. Már elmondtam, hogy baromira nincs köze a témához, és nem tudom eldönteni, hogy csak "süket" vagy, vagy esetleg hülye is. :-) El kéne gondolkodnod, honnan indultunk, és hogyan jutottunk idáig.

"De ott van, hogy információt vittek át, anyagot nem , azt csak felhasználták."

És? Mi köze ennek ahhoz, hogy a SG koppintja a ST-t? :-)

"Nincsen anyag átvitel és anyag továbbítás, ahogyan az a laikusok számára értendõ, mint teleportáció ! Ez pusztán egy szerencsétlen névhasonlóság."

Jaja, pontosan úgy, mint a hibernáció és a jeges fagyasztás közti tartalmi azonosság, gondolom. :-))))))))
Szedd már össze magad.
2/10
trev 2009 szept. 15. - 20:41:00 2/10 Előzmény Valezius
(362/610)
Az álcázást eredetileg a tengeralattjárók "láthatatlansága" ihlette.
2/10
trev 2009 szept. 15. - 20:37:04 2/10
(361/610)
"Trev, ezt nem tudom, honnan szedted"

A sorozatból. :-) 6. évad 20. rész: The Chase.

"Tehát nem vívhatott az emberek létrejötte elõtt semmiféle csatát isteni lényekkel."

A nevezett részben a galaxis idõben elsõ értelme teleszórta génjeivel az egész galaxist, ez a magyarázata a humanoid kinézetnek a különbözõ fajok között. A Borg jóval régebbi, mint az emberiség, és mintha a Borg háborúzott volna ezzel az elsõ értelemmel, de lehet, hogy ezt rosszul tudom. Mindenesetre a Borg gyõzött.

"Én ugyan ateista vagyok, de nem hiszem, hogy a keresztény, vagy bármilyen vallást bele kéne keverni 2 egyszerû sorozat vitájába xD, egyrészt nem illik, másrészt ezzel sok embert megbánthattok fölöslegesen."

Ugyan már. Aki bántónak találja, az ne olvassa. Másfelõl nem konkrét vallásokról van szó.

"az Oráj más népeket tesz a rabszolgájává, alattvalójává(akik istenként tisztelik"

A Jem'Hadar istenként tiszteli az Alapítókat, és más népeket tesz az Alapítók szolgájává. A többi jelentéktelen apróság.

"nem hiszem, nem ugyanaz a kinézetük, nem ugyanaz a viselkedés módjuk a tetteiknek más a története s a következménye, ahogy a 2 fajnak is, más a neve."

Lényegtelen.

"Annyit tudnék érdemileg hozzá tenni a Star Trekhez, hogy tisztelni kell a készítõit, hiszen nélkülük, valószínû, ma nem lenne Star Gate sem"

Hát az tuti, haha! :-DDD

"fejezzétek be a fölösleges vitázást"

Miért fáj az neked? Ha nem tetszik, ne olvasd. :-)
2/10
trev 2009 szept. 15. - 20:07:50 2/10 Előzmény Beruchan
(360/610)
Ez nem chat, hanem fórum. Itt nincsen idõkorlát, vsz a kommentelõk többsége csak este ér rá. Ebbõl nem érdemes messzemenõ következtetéseket levonni.
2/10
trev 2009 szept. 15. - 20:04:49 2/10 Előzmény toshiba321
(359/610)
"akkor rájössz arra hogy mekkorát is tévedsz valójában és mennyire nem állja meg a helyét az állításaid másfelõl a Star Trek sok ötletet a tudomány területérõl vesz és használ fel."

Már elmondtam (ha figyeltél volna), hogy az összehasonlítás különbözõ szinteken történhet. Természetesen a ST sem a semmibõl pattant elõ teljes fegyverzetben, az, aki kitalálta, rendelkezett egy kultúrával, amibõl építkezett. Az Enterprise-t pl. a tengeralattjárók ihlették, még a kinézetét is (Jacques Piccard batiszkáfja, hogy pontos legyek. http://h2so4.blog.hu/2008/11/01/elmerult_a_batiszkaf :-)). Mivel ez létezõ, mûködõ dolog, nem tekinthetõ másolatnak. A valóság másolását úgy hívják, hogy alkotás. Ez sikerülhet jól, vagy kevésbé jól, kinek mikor hogy. A SG azonban olyan dolgokat másolt le, amelyek nem léteznek, így joggal tekinthetõ koppintásnak.
2/10
trev 2009 szept. 15. - 20:02:37 2/10 Előzmény toshiba321
(358/610)
"TE CSAK KIRAGADSZ MONDATOKAT GONDOLATOKAT ÉS A SAJÁT SZÁD ÍZE SZERINT ÉRTELMEZED FÉLREMAGYARÁZOD."

Ez nem igaz. :-)

"Mint mondtam államvallásokról beszélek."

Hogy te mirõl beszélsz, azt lassan már csak a jóisten tudja, hogy stílszerû legyek. :-D
Vallás témában nincs új hozzáfûznivalóm. A saját szájad íze szerint alkalmazod önkényesen a vallás és a hit fogalmakat, felcserélve õket egymással olykor.

"te vagy az aki általánosítasz és az alapvetõ a mûfajra jellemzõ hasonlóságokkal akarod bizonyítani a magad igazát."

Én csak a koppintásokat emlegettem, a mûfaji hasonlóságokra nem tértem ki (pl. ûrhajók használatát nem tekintem koppintásnak).

"A szövegekre reagálj egészbe és ne csak mondatokat ragadj ki AMIT FÉLRE TUDSZ MAGYARÁZNI mert akkor én is kiragadhatok gondolatokat és a saját felfogásom és ízlésem szerint félremagyarázom."

Arra reagálok, amire érdemes. A te reakcióid pedig a te dolgod. Az enyém meg az enyém.
intellectuel 2009 szept. 15. - 19:43:09 Előzmény trev
(357/610)
A sifikben levõ hasonlóságokkal kapcsolatban. Az, hogy pl transzporter volt a ST-ben és van a SG-ben nem koppintás, mert az egy kézenfekvõ megoldás, alkalmazták más a St elött is a vintage fantasy könyvekben csak nem hallottál róla. Egyébként sem lehetne koppintás mivel nem áll olyan egyedi kivitelezettségi fokon amit lekoppintottak volna. Nincsen benne semmi egyedi ami csak ott van abban a sorozatban. A tudósokat nem ihlette meg a scifi, mert az egy tudománytalan mûfaj, az csak a szórakoztatásról szól. Nem is lenne mit lekoppintani, mivel müszaki és természettudományos ismereteket nélkülöz a kidolgozottságuk. A scifi szokott koppintani a tudományból és joggal, amint azt az elözõ írásom végén a vissza a jövõbe c. filmel kapcsolatban leírtam. A fizika némileg összetettebb mint a scifi papírmaséi. A történethasonlóságokkal kapcsolatban, valójában az sem koppintás, ajánlom figyelmedbe toshiba321 hozzászolását.
intellectuel 2009 szept. 15. - 19:33:23 Előzmény trev
(356/610)
Kedves scifit nézõ tudományos fantasztikum után érdeklödõ barátaim. Sokat hallottatok már teleportácioról, a scifikben is és esetleg hallhattatok a valóságban is, mivel a bulvár tele van velük, íme lehull a lepel utánajárunk mi is az igazság ezzel kapcsolatban, ezuttal hiteles forrásból. Minden ezen téma iráni érdeklödõ forumolvasó barátom figyelmébe ajánlom.

"Teleportációt és transzportálást nem lehet csinálni, és nem is csináltak csak névhasonlóság van, de a tartalom más, úgy látszik csak felületesen figyelsz egy egy hirre, nem nézed meg a valóságtartalmát, bár ahogy a hozzászólásaidból kiderül nagyon képzetlen vagy ehhez"

Tessék:

"http://index.hu/tudomany/tp1006/"



REALITY SPOILER

Ember, hát te ténleg nem érted meg amit írok neked egy ideje??
Hát éppen erröl beszélek ! Csupán végig kellene olvasni, és persze gondolni a cikket és annak valóságtartalmát, de ez neked nehéz úgy veszem észre.
Nincsen anyag átvitel és anyag továbbítás, ahogyan az a laikusok számára értendõ, mint teleportáció ! Ez pusztán egy szerencsétlen névhasonlóság. Én ezt a cikket annak idején frissen olvastam, és olvastam az eredeti forrást is, sõt minden forrást eredeti nyelven eredeti publikációkban nem pedig eltorzúlt bulvár lapokban.

Itt a kvantummechanika különlegességeiben megbúvó dolgokat kihasználva vittek véghez információ átvitelhez, ami pusztán információ átvitelt jenet !!! és nem anyagot, mégkevésbé atomot vagy részecskét.

Magának az Einstein-Podolsky-Rosen paradoxonnak, azaz a lokális okság paradoxonjának egy különleges alkalmazása. A lényeg : a kvantum világban míg egy részecske vagy fény ( ami sem nem részecske, sem nem hullám ) míg meg nem figyeljük ill kölcsönhatásba nem lép valamivel, ill mérést nem végzünk rajta, addig a számára lehetséges állapotok koherens szuperpozíciójában van, : azaz mindenhol. Mikor megfigyeljük mérés által, akkor redukálódik azaz a hullámfüggvény összeugrik, és egyetlen állapotba kerül. Ha egy atombol egyetlen részecskekibocsájtásból, azaz olyankor amikor olyan dolgok keletkeznek amik egyek voltak, szétrepülnek, akkor bizonyos egymással szinkron kvantum tulajdonságaik nem vesznek fel egzakt értéket. Mindazonáltal, hogyha az egyik ilyen részecskén megfigyeljük az egyik kvantumtulajdonságot az felvesz egy értéket, és ezzel ugyanabban a pillanatban az a másik is akármekkora távolságból. Ez az azonnali információs távolbahatás ! Ha pl kétféle értéket vehet fel egy egy részecske, és az egyiken az egyik ilyen értéket felveszi és megtudjuk határozni, hogy melyiket, akkor azzal összefüggésben azon a nagyon távol levõ másikon megjelenik egyidõben a másik érték, mindenféle fizikai kapcsolat nélkül is! Ezt nevezik azonnali távolhatásnak. Fontos megjegyeznem, hogy itt csupán kvantum tulajdonságokról van szó, nem pedig anyag átvitelröl, mivel az nem lehetséges.
Elöljáróban ennyit, ha maga a jelenség és amit megcsináltak valakit érdekel, akkor javaslom hiteles forrásból olvassa el.

http://www.hrasko.com/xaknak.php?docid=10002

http://www.termeszetvilaga.hu/fizika_eve/szkeptikus/hrasko1.html

http://www.termeszetvilaga.hu/X-Aknak/cikk/qtp/qtp.html

Az eredeti cikkel is megmutathatnám, de abból még ennyit sem hámozhatnál ki.

mivel trev cimbora nem érti meg amit írok, ezért idézek a cikkböl, hátha nincsen kedve valakinek elolvasni

„A tudósok sajnos most sem fedezték fel a teleportáció megvalósításának lehetõségét – legalább is abban az értelemben, ahogy mi laikusok értelmezzük a ‘távolba továbbítást, de ismét kísérleti bizonyítékokat találtak arra, hogy a kvantumelmélet helyes, mégha néha olyan eredményekre is vezet, amit józan paraszti ésszel nehezen tudunk felfogni.”

„Tapasztalataim alapján bátran felhívom laikus természetbúvár társaim figyelmét hasonló szellemi túrák megtételére. Természetesen szükség van bizonyos szintû angol nyelvtudásra és egy megbízható Internet kapcsolatra is (és persze jól jön néha egy szakmabeli ismerõs, vagy rokon is).”

„A másik út annak a felfedezése, hogy hogyan és miért engedjük magunkat oly könnyen becsapni a szenzációhajhász hírek által. Ez utóbbi túra segíteni fog minket beilleszkedni a ‘megtévesztettek’ gondolkozásába, ami elsõrendû fontosságú a hatékony ebéd utáni vita lefolytásához.”






A párhuzamos univerzumok is a hullámfüggvény redukcióval kapcsolatosak, Minden esetben ahányszor válsztásra kényszerül egy kvantumrendszer, ami elötte sok állapot mindegyikében volt, a megfigyelés által egyetlen állapotba kerül.Ezáltal sok lehetséges állapot elveszik, ez az ellentmondás. Hugh Everett III javasolta azt az elméletet, hogy ezek mindegyike megvalósúl, a valóságban, pusztán mindegyik másik világban. Ezért lenne „sok világ”, és ezért lenne nekünk alteregónk : egy ugyanolyan ember valahol, mivel az azelötti világ ugyanaz lenne a keletkezõ másikban is ! csak az egyik világban a macsi meghal, ha kinyitjuk a ládát míg a másikban meg vígan él. Persze ezek pusztán minden bizonyítást nélkülözõ elmélet. Sajnálatos módon az elméletböl számos dolog még következik. Másodpercenként több milliárdszor kell lemásolódnia az univerzumunknak, és ez ugye az energiamegmaradással ellentétes. Viszont nem is lehet kapcsolatba kerülni sohasem egy másik Párhuzamos világgal. Ebböl ered a viisza a jövõbe c. filmben az õsz doki mondata, hogy nem találkozhatsz Mati a multbeli éneddel, mert az a világ megsemmisülését jelentené, persze ott nem pont ezzel a témával kapcsolatban használták, de ez a kijelentés eredetileg ezzel a PU elmélettel született meg. No, koppintott a scifi a tudományból és nem fordítva, ejha.

„A fizika-blablát éppen ezért a továbbiakban el sem olvasom, csak annyira futom át, hogy megállapítsam, mi is az, de reagálni nem fogok rá.”

Ezek után jobb is. Inkább nézz és gondolkozz utána, hogy mi mit jelent.
Olvasd mi van a cikkedben leírva cimbora

„több milliárd atomból álló makroszkopikus tárgyat leíró információt teleportáltak fél méteres távolságba”

„fényt és anyagot is használtak az adatátvitelhez.”

De ott van, hogy információt vittek át, anyagot nem , azt csak felhasználták.
stanmart 2009 szept. 15. - 18:28:26 Előzmény Valezius
(355/610)
"Ki keresné puszta szemmel? :)"

Mondjuk Kirk az ST4-ben. :D De igazad van, az, hogy a hajó vizuálisan is eltûnik, inkább látványelem. :)

A Csillagkapus ST színészek közül pedig ne felejtsd ki Robert Picardot se.
Lord Carl 2009 szept. 15. - 18:20:05
(354/610)
Felfedek elõttetek egy nagy titkot "teleportálás" címszó alatt xD, még, ha sikerül is értelmes léyt a jövõben bármikor is anyag átvitellel 2 pont közt elmozdítani, azt ugye tudjuk, hogy egy ilyen gépnek elemeire kell felbontania a lényt és a másik helyen összeraknia azt, ha valaki látta A 6. napon címû filmet, amelyben Schwarzit klónozzák és visszaadják az eredeti emlékeit, az máris párosíthatja ezt a teleportálással(ha van egy kis agya...)Mi is történik, ha valamit szétszedünk, majd újra összerakjuk?Hát az történik, hogy az nem ugyanaz lesz, mint az eredeti, csak épp föl se fog tünni, mert az eredeti a teleportálás pillanatában megszûnik létezni...Nem tudom ti, hogy vagytok vele, de én ezt nem szeretném kipróbálni...("tesztelni"), ugyanis, ha igazam van az sosem derülne ki...(vitába nem szeretnék bele menni, ezt azért írtam le, hogy, ha valakit ténylegesen érdekel a téma, az picit gondolkodjon rajta, mert érdemes, s ez csak puszta spekuláció, úgymond saját elmélet...)

"Fölösleges számonkérned rajtam az utolsó képkockát is. Az ugyanis, hogy a SG nem minden perce koppintás, még nem bizonyítja azt, hogy egyetlenegy sem az.
Bár most, hogy mondod, a ST-ben is vannak õsök, akik legelõször benépesítették a galaxist, és manipulálták az õket követõ humanoid fajok genetikai állományát az Alfa kvadránsban. Talán a Borggal vívott háború pusztította ki õket. (vö. oráj - õsök) :-))) ;-)"

Trev, ezt nem tudom, honnan szedted :O, de ha a Borg bármikor is "valószínûleg" "istenekkel" vívott volna csatákat, asszimilálta volna õket és az emberiség úgy nem is létezne szerintem....Nem nagyon értem ennek mihez mi köze volt, de kíváncsi vagyok, hogy ezt most elírtad, vagy, hogy értetted?Mellesleg a Borg tudtommal emberi baklövés eredménye volt a sorozatban(bár én már nagyon nagyon régen néztem Star Trek-et)Tehát nem vívhatott az emberek létrejötte elõtt semmiféle csatát isteni lényekkel...Mellesleg az isten "közeli" lények sehol sem istenek, teljesen mind1 melyik sorozatról beszélünk, MAXIMUM isten közeliek, pl "démonok", fél istenek stb...ahogy jól esik(természetesen ezt függetlenül attól mondom, hogy õk magukat sokszor istennek hívják, pedig csak evolúciós fejlettségi szintrõl van szó)Ha jól emlékszem a Star Trek: Az új nemzedék-ben volt egy faj ameik csettintéssel bármit megoldott s végül róluk is kiderül, hogy mennyi saját problémájuk van amit nem tudnak maguktól megoldani(nagyon fejlettek, isten közeliek, de mégsem azok)Én ugyan ateista vagyok, de nem hiszem, hogy a keresztény, vagy bármilyen vallást bele kéne keverni 2 egyszerû sorozat vitájába xD, egyrészt nem illik, másrészt ezzel sok embert megbánthattok fölöslegesen.

a Jem'Hadar és az Oráj közt pedig van egy baromi nagy különbség, az Oráj más népeket tesz a rabszolgájává, alattvalójává(akik istenként tisztelik), míg a Jem'Hadar egy szolgálatra teremtett faj, talán lehet hasonlóságot észrevenni, ha valaki nagyon látni akarja benne, de hogy koppintás lenne...nem hiszem, nem ugyanaz a kinézetük, nem ugyanaz a viselkedés módjuk a tetteiknek más a története s a következménye, ahogy a 2 fajnak is, más a neve... xD, szerintem ez egy hülye vita, nincs értelme, majdnem minden scifi sorozatban van féreglyuk, teleportálás és stb....alap dolog, az, hogy a Star Trek volt az elsõ ilyen sorozat, az nem jelenti azt, hogy az összes többi csak a másolata lehet(s nem azért dolgoznak egy egy részen a készítõk, hogy utánna mások azzal töltsék a napjaikat, hogy ilyen oltári nagy marhaságon egymást szapulják...)

Részemrõl akármeik sorozatot nézem, nem a hasonlóságokat keresem, hanem élvezem magát a mûvet, nem kezdek filozofálni azon ki miért, hol mikor... a Star Trek 1966-os részeit ugyanolyan élvezettel nézem, mint a Csillagkapu Atlantiszt, mert jó, mert ötletes és tanulságos. Annyit tudnék érdemileg hozzá tenni a Star Trekhez, hogy tisztelni kell a készítõit, hiszen nélkülük, valószínû, ma nem lenne Star Gate sem, õk látták meg elsõként mekkora pénz van egy ilyen sorozat elkészítésében, s miattuk élvezhetjük mi ma az összes hasonló mûvet(persze akkoriban még egyik sorozatba se tettek bele 625 filler részt, hogy ezzel húzzák a történetet, de ez manapság már ugyanígy megtalálható mind2-õben, tehát errõl sem érdemes vitát nyitni)S most nem azt állítom, hogy az SG nem létezne ma, hanem azt, hogy nagyban befolyásoló volt saját korában az elsõ ST a késõbbi scifi-k kialakulásában(de semmiképp sem másolatok készítésében, hiszen azt senki se élvezné ergo nem lennének rajongók, vagyis fölösleges pénzkidobás lenne, amibõl mivel nem jönne pénz, abba is hagynák...)

Remélem valamelyest meggyõztelek titeket, hogy fejezzétek be a fölösleges vitázást, mindegyikõtöknek van egy saját véleménye, csak maguk az írók, rendezõk és a film készítõi tudnának arról nyilatkozni, vettek e egymástól ötleteket, s, ha vettek is, õk valószínûleg baráti módon tették, nem bármiféle vita kiváltásáért
10/10
Beruchan 2009 szept. 15. - 18:17:12 10/10
(353/610)
Mostmár világos, hogy miért nem lehet ezt az egész veszekedést szóban elintézni: nem vagytok ugyanis elég gyors észjárásúak. Órák kellenek hozzá, mire képesek vagytok egy valamire való hozzászólást (visszaszólást, beszólást)kicsikarni a nagyon képzett agyatokból. Szükségetek van közben az internetre is, hogy gyorsan még utána lehessen nézni dolgoknak, amiket aztán beleépíthettek a frappánsnak, ütõsnek szánt hozzászólásotokba. De elárulnék egy titkot: a Csillagkapu és a Star Trek is csak kitaláció, mint az összes többi tudományos fantasztikus alkotás. Mellesleg a legtöbb story azonos sémára épül azért, hogy a(z átlag) közönség számára élvezhetõ legyen.
Higgadjatok le.
Minden jót.
offtopic
Valezius 2009 szept. 15. - 16:18:50
(352/610)
Egyébként szerintem az álcázás már az STben is baromság volt, az oké, hogy nem látszi ka mûszereken álcázott módban, de minek kell láthatatlannak lenni egy ûrhajónak? Ki keresné puszta szemmel? :)
5/10
toshiba321 2009 szept. 15. - 15:56:53 5/10
(351/610)
Csak hogy értsd mirõl beszélek:

"Az álcázás, a transzportálás és maga csillagkapu Star Trek-bõl vett ötletek. Sajnálom."

Akkor olvasd el Isaac Asimov, Robert A. Heinlein, Arthur C. Clarke, Stanislaw Lem, Verne Gyula, Herbert George Wells stb. - és még sorolhatnám - mûveit és akkor rájössz arra hogy mekkorát is tévedsz valójában és mennyire nem állja meg a helyét az állításaid másfelõl a Star Trek sok ötletet a tudomány területérõl vesz és használ fel.