Valezius 2009 okt. 05. - 12:50:14
(450/610)
Nekem az nem tiszta, hogy amikor emberek laktak ott, akkor le akarták rombolni. Amikor õsöket találnak ott, akkor meg beköltöznek.
Aztán jönnek harmadjára is, és megint le akarják rombolni, hát ejj... :)
9/10
lossoka 2009 okt. 04. - 19:39:44 9/10
(449/610)
Bevallom õszintén én már végig néztem mind az 5 évadot (igaz angolul) de most a magyar részeket is ugyanúgy nézem.
Voltak részek amik nagyon jók voltak pl. Tilk Ronon, volt ami kevésbé volt izgalmas, de látni kell az elõzmények miatt. De továbbra is élvezem mint a gyerekek az esti mesét.
A csillagkapu mind a 10 évadát + a két befejezõ filmet.
10/10
christianbale 2009 okt. 04. - 19:31:17 10/10
(448/610)
huhhhh...... apám benned Einstein veszett el... tényleg nem idevaló vagy :) :) :)
10/10
christianbale 2009 okt. 04. - 19:30:10 10/10 Előzmény intellectuel
(447/610)
atyaúristen... ezt ugye nem gondolod komolyan :)
Én emelem kalapom a tudásod elõtt... de véleményem szerint se ide való..

Lehet, hogy neked alapvetõ dolgok, amiket leírsz.. mégis rajtad kívül sokan vagyunk itt és úgy vélem 10-bõl 8 ember nem érti "kvantumfizikai" hozzászólásaidat :)

Nem szeretnélek megbántani, de miért nem lehet magáról a filmrõl beszélgetni itt? Kinek mi tetszik, miért... stb.
intellectuel 2009 okt. 04. - 19:23:15
(446/610)
Már várom a Tilk vs Ronnon csatát. a sorozatból szeretném megtudni a kimenetelt, nehogy leírjátok. Én Tilknek szurkolok.
intellectuel 2009 okt. 04. - 19:19:31
(445/610)
Én Élvezem mindenhogy :)

Minõ csalódás az Õsök nem tudták megvédeni Atlantiszt a replikátoroktól. Ezek a nagy elõdök egyre kellemetlenebb meglepetésekkel szolgálnak a sorozat elõrehaladtával, a felemelkedettekböl már régen kiábrándultam. Egy kávézóba berendezni a fõhadiszállást.:XD

Egyedül az Ori az aki elég jól gazdálkodik a tudásával, na nem az ideológiai irányra gondolok, hanem a mûsorban a kivitelezésre, mindenhol ott vannak, és nagyon aranyosak:)
9/10
lossoka 2009 okt. 04. - 19:08:22 9/10
(444/610)
Gyerekek egy mesét nézünk amit élvezünk, és nem egy valóság show-t. Azt szerintem senki nem nézi azok közül akik csillagkapuznak. Ugyhogy élvezzük a fizika nélkül.
intellectuel 2009 okt. 04. - 16:44:45 Előzmény Lex Icon
(443/610)
Azért hozom fel a fizika tételeit, mert te kérted az elözõ hozzászólásodban, nem emléxel?! Azt írtad sehol nem írja a tudomány, hogy soha, ehhez képest azt írja, hogy pl az elsõfajú és másodfajú perpetuum mobile készítése lehetetlen, felesleges és hasztalan volt az emberiség ez irányú fáradozása. Ide tartozik az összes örökmozgó ami vákuumenergiával menne, és az összes Egely készülék. Az Egely kerék amit a szél hoz és tart mozgásba a kezünk által, semmi köze a bio energiához. Sok más példát lehetne említeni, csupán azok a tudományos források számodra nem hozzáférhetõek. Továbbá azért írtam le tudományos tételeket, mert ha szóban fogalmazom meg, ahogy elõször, akkor azt mondja a társad, vagy te, hogy az nem úgy van, és nézzek utána ; hát tessék!

Te olyannak tünsz akinek nincsen rálátása a dolgokra mint a fórumos ismerõsödnek. Nem bulvár cikkekbõl kell utánaolvasni dolgoknak.

A hajszálérnek is van érfala, nem mondtam hogy nincsen. A hibernáció valójában rendkívüli puszításokat visz végbe az emberi szervezetben. Az idõs vagy szerencsétlen halálos beteg ember aki ezt a fajtáját választja az eutanáziának, testileg elég rossz állapotban vannak, nem csupán az érfalra gondolva hanem egyéb szerveiben.

Hangsúlyozom nem alapkutatások folynak, hanem magán zsebbõl alkalmazott kutatások !
Pénzes emberek cége által finanszírozott magán kutatások, bár ez inkább csak a bulvár felé felfújva.Itt nem igazi kutatásokról van szó, valójában csak virtuálisan becsomagolják a szolgáltatásaikat. Becsapják a szerencsétlen kiszolgáltatott halálos beteg embereket, hamis reményeket táplálva beléjük.

A tudomány tökéletes.
Egy konkrét példán keresztül be is mutattam korábban, a Newtoni és a modern fizika kapcsolatára utalva. Minden felfedezésnem az érvényességi körét megszabja, és azon belül teljesen igaz. Matematikában is a hároszögek belsõ szögeinek összege mindig 180 fok, és megadjuk hogy euklideszi metrikájú térre érvényes, gömbinél sosem. Mindig a megfogalmazott alkalmassági kört is figyelembe kell venni. A Heisenberg – féle határozatlansági relációban is meg van a mérési tartomány. Ha megmérjük egy részecske impulzusát akkor nem lesz helyzete elkent állapotban van, nem koncentrálódik egy helyre. Ha a helyzetét ismerjük pontosan akkor fordítva igaz az impulzusra.
gabrix81 2009 okt. 04. - 13:53:28
(442/610)
A youtube-on Stargate25 oldalán fentvan a STARGATE UNIVERSE elsõ két része(AIR) angolul!
Lex Icon 2009 okt. 03. - 23:44:19 Előzmény intellectuel
(441/610)
Úgy látom, ennek a vitának nem lesz vége.

Annak, akit az SGA 5. évada érdekel: októberben jön az 5. évad.
http://www.csillagkapu.hu/hir.php?ID=1523
AXN-SciFi-n Okt. 6-án 22.00-kor lesz az 5. évad elsõ része.

Intellectuel!
Sorjázod a fizika tételeit, és szeretnéd, hogy ettõl okosnak és tévedhetetlennek tûnj. De jó lenne, ha átolvasnád amit írsz, mert sok mindent hibásan írsz le, így inkább dilettánsnak tûnsz, mint okosnak. Már megbocsáss!

"A tudomány tökéletes."
Mármint a tökéletlen ember alkotta/ismert tudományra gondolsz?

Hibernáció: "A tudományos oldalakon azért nem olvashatod hogy lehetetlen, mert annyira sem lehetséges, hogy felvetüljön a probléma."
Pedig pont az általad linkelt Wikis oldal írja, hogy kutatások folynak manapság is. Persze lehet, hogy a balgák még nem ismerik a te elképzelésed a témáról. :)

"A jég kiszurja a sejteket igen. Sajnos elég kemény és sok esetben az érfalat is irreverzibilesen károsítja, tönkreteszi, nem csak a hajszálereket. Sajnos a szívverés is sok esetben szétnyomja, olvass utána mennyi a strokos eset napjainkban, elég sok."
Az érfal is lehet egy hajszáléré. És inkább olvasd el mi a stroke, mert stroke-nál nem sérül az érfal.

"Az idõs lefagyasztott ember elég ramaty állapotban van, hamar károsodik a teste minden porcikája. Ha orvosbiológiailag utánanézel ilyen forrásoknak szakértõk szájából, és te is utánagondolsz akkor rájöhetsz, hogy ez bizony nem lehetséges."
Jesszusom, akkor mivel akasztották hasba azt a sok embert, aki hajlandó volt bemászni a frigóba?

"Én értek hozzá, egyetemet végeztem"
Azt sokan végeztek, de az nem azonos a hozzáértéssel. Én is mondhatom, hogy a CERN-ben dolgozok. De az is lehet, hogy csak a diri szobáját takarítom. ;) De ettõl még nem leszek se okos, se tévedhetetlen. De lehet, hogy tévedek. :)
2/10
trev 2009 okt. 03. - 07:33:54 2/10
(440/610)
"Az Stargate elég hitelesen próbálja azon területet leképezni a sorozatban."

A SG mindössze másolja a világ egyik legismertebb és legnépszerûbb sci-fi sorozatát, semmi több. Csak te nem ismered a ST-t, és azt gondolod, hogy más sem ismeri.

A mondandód többi részének nincs értelme, és továbra sem érdekel senkit. Totális képzavarban vagy.
intellectuel 2009 okt. 02. - 16:05:00 Előzmény trev
(439/610)
Eléggé elmondtam, nem részletezve a tudományos részleteket. Az Stargate elég hitelesen próbálja azon területet leképezni a sorozatban. Az univerzum szerkezeti gyengeségéröl van szó. Az õt alkotó energia mezõ gyenge. Te ebbõl semmit nem fogtál fel, még a teleportáció cikket sem értedted meg, csak a bulvárból, ott is csak a címét:P. A startrekes marhaságaid nem érdekel senkit, már az elején megmondtuk. Én értek hozzá, egyetemet végeztem, tanulmányoztam különbözõ szakterületeket, világszintû kutatókkal. Te még csak a bulvárig jutottál el, menj vizsgázz le elméleti fizikából, utána beszélj
2/10
trev 2009 okt. 02. - 12:31:07 2/10
(438/610)
"Az univerzum túl gyenge, és ki is fejtettem nagy vonalakban, de te azt nem értedted"

Nem fejtettél te ki semmit, mondtál egy rakás baromságot, amelyek között a legnagyobb, hogy az univerzum gyenge. Az univerzum nem lehet gyenge, mint ahogy erõs sem, teljes fogalomzavarban szenvedsz. De különben is, senkit sem érdekel ez.

"Az, hogy a tudomány tökéletes, azt csak az jelenti ki aki ért a tudományhoz."

Te nem értesz hozzá, az biztos, különben nem égetnéd be magad ilyen gyermeteg butaságokkal. Megmosolyogtató. :-)
intellectuel 2009 okt. 01. - 22:24:35 Előzmény trev
(437/610)
Az, hogy a tudomány tökéletes, azt csak az jelenti ki aki ért a tudományhoz.

Minden kijelentés, amit tesz a fizika, egy adott érvényességi körre definiálja. Ezen a körön belül teljesen érvényes!

Erre a legjobb példa a Newtoni mechanika és a relatívisztikus mechanika közti kapcsolat.Amikor még nem volt modern fizika és csupán a Newtoni formalizmusra hagyatkozhattunk, bár érvényességi köre korlátozott volt, mégis azon belül teljesen érvényesnek tekinthettük. A modern fizika nem írta át, csupán újabb szinten ért el eredményt.
A newtoni mozgásegyenletek abban az esetben, ha v<<c azaz a testek sebessége a vákuum fénysebességhez képest kicsi, teljes mértékben leírják a valóságot, hozzávetõlegesen. Valójában a test tömege ha nagy sebességet ér el növekedni kezd és a relatívisztikus értéket veszi fel.
Minden esetben, ha a test sebessége egyre nagyobb valójában megnõ a tömege is, de ez csak abban a sebességtartományban észlelhetõ ami a fénysebességhez közeli. Hétköznapi esetben is igaz, az autóknál, csupán ott olyan elenyészõ értékû hogy észre sem vesszük. A focilabda tömege is megnõ, de igen csekély mértékben.
Igen nagy sebesség elérésekor igen nagy ez a tömegnövekedés.
Tehát maga a Newtoni fizika is igaz, de megfelelõ körülmények között. Ezért tökéletes a tudomány.

A relatívisztikus tomeg m(r) és a Newtoni nyugalmi tömeg (N) közötti összefüggés a következõ

m(r)=m(N)/ (1-(v/c)2)1/2
intellectuel 2009 okt. 01. - 22:18:59 Előzmény stanmart
(436/610)
Azon kérdéskör , hogy mi való egy ilyen topicba.

Én mindig csak a sorozattal összefüggõ dolgokról írtam benne ! A sorozat egy olyan sci-fi, amiben igen sok mennyiségû fizikai jelenség, elmélet és feltevés továbbá fikció van. McCay aki a sorozatban külön karakterként csak emiatt tettsek bele, állandóan kitalál új ötleteket. Én mindig csak a sorozatban levõ megvalósítási elemeket jártam át. Mi más kellene lennie a topic forumának témája, ha nem ez?

Az, hogy Téla terhes, valakitöl már rég megbeszéltétek.Egyébként van olyan akit ez sem érdekel, saját maga szeretné ha a sorozat következõ részeiböl kiderülne, még csak nem is írtatok spoilert a válaszban. Ha valakit ténleg érdekel, a wikipediában vagy más sg oldalon úgyis el tudja olvasni.
Az, hogy mikor vetítik le a axn-en az új évadot, könnyedén meg lehet tudni, ha valaki megereszt egy telefont a tv csatornának, az hogy valaki ide válaszol valamit, az nem vehetõ biztos információnak. Egyébként szerintem maga a csatorna sem tudja, mert mint láthattátok összevissza részeket adnak, hol az sgt hol at atlantiszt. Ha valamit elterveznek az sem úgy lesz.
Ez egy science-fiction sorozat éppen hogy fizikának és sci-fi elemzéseknek kell benne lenniük.
A te megjegyzésed, nem érintette a sorozatot, még sem ütöttél offtopicot.

Egyébként ha megnézed ezzel párhuzamosan a mcgyver féle sg topicot, totál semmit nem látsz benne, mert nem írt senki. Egy topicot éppen az állandó beszélgetés tesz vonzóvá és élövel telivé.
intellectuel 2009 okt. 01. - 22:16:28 Előzmény trev
(435/610)
Az univerzum túl gyenge, és ki is fejtettem nagy vonalakban, de te azt nem értedted. Egyébként az a SG Atlantiszi rész valóságos lenne, ugyanígy felszakadna az univerzum, abban az esetben is, ez reális számítás. Éppen te vagy az aki mindent elhisz amit a sci-fikben olvas, hiszen szerinted koppintja a tudomány a st-et, de már ezt is megbeszéltük. Mutattam példát, hogy sokszor jelenti ki a tudomány, hogy nem lehetséges soha, csak te nem érted, és a bulvár lapokat olvasod csak.
intellectuel 2009 okt. 01. - 22:15:15
(434/610)
Már elég összevissza adják a részeket a tv2 és az axn szo, vas és hétköznapi részeiben is.
Van olyan rész amit már tv2esen is és axn hétköznap és axn hétvégén is láttam.
Nem is tudom, hogy most pontosan hol tartunk, nem baj most jöm a final évad
Eerika 2009 okt. 01. - 18:40:13 Előzmény Valezius
(433/610)
Köszi a választ. Már csak azt nem írtam le, hogy a síma AXN-rõl beszélek. Nálunk sincs sci-fi sajnos(:
(Még a síma AXN-ért is az õrületbe kellett kergetnem a szolgáltató igazgatóját, szerintem már csak úgy tudott lerázni, hogy inkább berakatta a csatornát. Még fel is hívott, hogy van AXN). Lehet, hogy telefonálnom kéne az AXN Sci-fi miatt is?:)
2/10
trev 2009 okt. 01. - 09:32:13 2/10
(432/610)
"Az univerzum túl gyengesége kérdés."

Ha az lenne, sem tudnál rá válaszolni. Túl sok sci-fit nézel, és elhiszed, hogy ami ott történik, az valóságos.

"A tudomány tökéletes."

Ilyet csak olyan mond, aki nem ért hozzá.

"A vitát lezártuk, trev semmilyen épkézláb felvetéssel nem tudta alátámasztani a Startrek koppintást."

trev valósággal a szádba rágta a koppintás indoklását, de ami nem megy, azt nem kell erõltetni. Egy egyszerû érvelést nem voltál képes megérteni, és egy még egyszerûbb kérdésre nem tudtál válaszolni. Ez van.

"teleoffolja a topikot, azzal amit senkit sem érdekel."

teleoffolod fizikablablával a topikot, ami senkit sem érdekel.

"Az hogy a tudomány nem jelent ki olyat, hogy lehetetlen vagy megvalósíthatatlan, ez nem igaz !"

Na üjjé' le fijam, egyes.
2/10
trev 2009 okt. 01. - 09:23:11 2/10
(431/610)
"Ha visszalapozol egyet láthatod, hogy hárman írtak rajtatok kívül."

Aha. Ez lenne az a hatalmas forgalom, amit megszakítottunk, igaz? ;-)

"Még csak választ se kaptak (kivéve azt, aki véletlen neked címezte)"

Mégis mit kellett volna mondani? Hogy kitõl terhes a Tejla nevû? Tartalmas. És te sem erõltetted meg magad.

" De biztos nem azért, mert csak kettõtöket lehet olvasni oldalak óta, és már nem is figyeli senki ezt a fórumot..."

Elõtte sem érdekelte a kutyát se.

"Nem értem, miért olyan nagy kérés, hogy máshol folytassátok ezt a vitát. Az utolsó megjegyzésedre pedig csak azt tudom mondani, hogy lehet te mész rossz irányba, nem mindenki más..."

Akinek nem inge, ne vegye magára.

"az utolsó 30+ üzenetben nem is szerepel az Atlantis szó"

Hát írjál valamit Atlantisról, ha már ennyire a szívügyed. Kíváncsi vagyok mi lesz az, és generál-e valamilyen érdekes kommunikációt. Tiéd a szó.

"Részemrõl ennyi volt, én megpróbáltam, nem szólok többet bele."

Csak nyugodtan, engem nem zavar.

"A többi fórumozó érdekében..."

Senki sem kérte, hogy moderátorkodj. Érezd magad máshol hasznosnak.