guppi612 2013 szept. 02. - 20:22:16 Előzmény Fõnix_császárnõ
(30/50)
Hol lehet ezt meg a continumot letölteni?
10/10
Fõnix_császárnõ 2012 nov. 29. - 16:57:15 10/10
(29/50)
Sokáig én sem értetten hogy lehet valaki olyan szerencsétlen hogy nem látta a sorozatot.

Elhaym se látta, a blogjára írtam , megkérdeztem s mondta mindig mást nézett, meg álltában olvas.

Nos, aki nem látta a sorozatot, azt üzenem nézze meg.

És látod, olyan idióták hogy látatlanban lepontozzák, pedig van benne minden, nem 10est hanem 100ast érdemelne.
10/10
Fõnix_császárnõ 2012 nov. 29. - 16:52:43 10/10 Előzmény Rahar
(28/50)
Remélem most nézed, vétek lenne kihagyni.

Ha nem, online vagy majd februártól amikor megismétlik megnézed.
Bigpapa 2012 nov. 29. - 16:39:38
(27/50)
A csillagkapu sorozatot minden tv adja.Kezdte az RTL klub, aztán a Tv2 folytatta,majd AXN,Viasat3 és Viasat6.Gyakorlatilag nincs nap,hogy ne menne valahol. Azért nehéz elhinni, hogy valaki 14 év alatt nem találkozik a neten, a tv-ben, az újságban azzal a ténnyel, hogy van Csillagkapu sorozat.
De ennek ellenére megnézted az Igazság ládáját...és nem tetszett és lehúztad. :))) Azért ez jó.
Én nem nézem a Battlestar Galaktika sorozatot. Eddig össz ha 4 részt elkaptam itt ott.Nem érdekel.Ha kijön egy BG nagyfilm, nem nézem meg, mert azt se fogom tudni,ki kivel van és mivel kapcsolódik a sorozathoz,így annak érdekes,aki követte. De mondhatnám a Dextert is.Abból még egy részt sem láttam, ergo,ha kijön egy mozifilm,nem nézem meg.Ha igen,elõtte letolom az összes évadot,hogy képbe legyek.

Szóval ahogy látom,nem azon ment a vita,hogy neked tetszett vagy sem,hanem azon,hogy kuka vagy egy témához,abból megnézel egy filmet,még kukább leszel :)) és lehúzod.
Peppo 2012 okt. 24. - 22:18:38
(26/50)
Megnéztem a két sorozatzáró filmet, és szerintem nem voltak rosszak. Aki ismerte a sorozatot, annak nem volt nehéz felvenni a fonalat, aki nem, azt viszont megzavarhatta, hogy külön filmként jöttek ki, mert túl sokat nem érthettek belõle. Talán jobb lett volna, ha a 10. évadon belül vannak ezek a részek, és pár töltelékrészt kidobnak helyettük.

A történet a szokásos, nagy nehézségek, de végül gyõz a csapat. A két fontos szál, az Ori és Baal le lett zárva, így senkinek nem lehet hiányérzete. A stílusát, a látványt, és minden egyebet tekintve egy az egyben befért volna a sorozatba, így akinek az tetszett, az ebben sem fog csalódni.

Jó kis sorozat volt, de a végére már érzõdött, hogy fárad. Úgy tudom, eredetileg már a 8. évadban be akarták fejezni, ezért van abban is egy hosszabb rész, ami a zárás lett volna. Végül folytatták, és bár szerintem sem volt már olyan, mint az elején, azért nem volt rossz. Most végigrágom magam az SGA-n, mert abból pár részt láttam csak eddig. Erre meg adok egy 10/8-at, mert láttam már jobbat is, de a mostanában futó sci-fi sorozatokból még mindig ez a leginkább nézhetõ.
csemetekert2010 2012 ápr. 15. - 14:50:56
(25/50)
Én elmondhatom hogy amikor alkalmam volt megnézni én mindig megnéztem. Mint sci-fi nekem nagyon tetszik. Persze nem igazán adok a mások által gyártott véleményekre ha ezt így lehet mondani! ha pontoznom kellene akkor 10 és 20 között pontoznám.. De így csak 10.
7/10
jonatan70 2012 febr. 15. - 15:25:43 7/10
(24/50)
A Csillagkapu sorozat néhány epizódját láttam, volt tehát némi fogalmam arról, mire számíthatok.
A film önmagában is élvezhetõ, de nem több egy középkategóriás sci-fi-nél. Nálam 7-es.
9/10
offtopic
Mr.Niceguy 2012 jan. 04. - 13:45:46 9/10
(23/50)
nem azt mondtam, hogy minden apró részletet derítsen ki valaki az adott filmrõl, de azért pár percnél nem tart tovább megnézni, hogy kik a fõszereplõk és milyen filmekben/sorozatokban láthattuk õket eddig...
ennyi baromságot... 2012 jan. 04. - 13:00:48
(22/50)
Persze, utánajárással... szerinted ki fog utánajárni, ha pusztán szórakozni akart és elkezdte nézni?
9/10
offtopic
Mr.Niceguy 2012 jan. 04. - 12:06:51 9/10
(21/50)
köze nincs az eredeti kommentednek ahhoz, amit állítasz. arról hadoválsz benne, hogy nem nézted a sorozatot és valószínûleg így-úgy. ha tisztában lettél volna azzal, hogy ez a film csak az sg-1 lezárása miatt készült el, akkor nem vártál volna tõle többet, mint a sorozat részeitõl.

természetesen van, más kérdés, hogy mennyire feltûnõ.

10 sikeres évad után szerinted ezen a dvd-n szedték meg magukat? ne viccelj már. le akarták zárni a történetet, ennyi.

ha annyira elfogult vagyok a filmmel kapcsolatban, akkor miért adtam rá 9 pontot és nem 10-et? az persze eszedbe sem jut, hogy megfelelõ információval rendelkezem ahhoz, hogy a helyén tudjam kezelni ezt a filmet és ezért tetsszen.

egyébként, ha igazad lenne, akkor elismerném, de amiket írsz, nem más, mint a lustaságodból adódó információhiány következménye...
9/10
offtopic
Mr.Niceguy 2012 jan. 04. - 12:05:43 9/10
(20/50)
még egyszer mondom, kis utánajárással kideríthetõ, hogy ez a sorozathoz kapcsolódik és nem a régi sg filmhez.

nem tetszett, van ilyen, nincs is ezzel semmi baj. nincs olyan film, sorozat vagy akármi, ami mindenkinek bejön. alapvetõen nem rajongok a sci-fi-ért, de itt a karakterek zseniálisak és a történet is jó, úgyhogy szívesen néztem a részeket.
4/10
offtopic
Rahar 2012 jan. 04. - 00:20:58 4/10
(19/50)
Nem vagyok Gyûrûk ura rajongó és nem is én hoztam fel példának, tõlem nyugodtan csináld, bár szerintem csak írogatsz és nem fogod megtenni, ezért direkt meg fogom nézni a topikját.
9/10
offtopic
Mr.Niceguy 2012 jan. 02. - 10:47:52 9/10
(18/50)
http://www.port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=57193
http://www.imdb.com/title/tt0167260/

hol is szerepel a film címében, hogy ez a 3. rész?

egyébként nem az zavar, hogy lepontoztad ezt a filmet, hanem az, hogy olyasmi miatt tetted, ami nem a film hibája. kb olyan, mintha egy természetfilmet azért húznál le, mert túl kevés benne az akció...
Rhaegar 2012 jan. 01. - 14:44:38
(17/50)
Csillagkapu SG-1
10 évados, tölts le, nézd meg (megéri) a 90-es film szerintem sehol sincs színvonalban a sorozathoz képest..

Majd, miután megnézted mind a 10 évadot, nézd meg ezt az "Igazság Ládája" címû filmet.
Utána minden világos lesz.
vlad90 2012 jan. 01. - 14:37:07
(16/50)
Csatlakozom az elõttem szólókhoz.
Egy olyan filmet, ami nem csak kapcsolódik a sorozathoz, de szerves része annak, tényleg nem lehet értékelni a sorozat ismerete nélkül

Viszont azt megjegyezném, hogy szerintem az SGU nem volt tévút. Szerintem érdekesebb lett mint az Atlantisz, még ha kicsit lassan is indult be. Sajnálom, hogy elkaszálták.
lacy 2012 jan. 01. - 09:12:05
(15/50)
Azért NE a sorozatot, meg a készítõket és a rajongókat hibáztasd, hogy a mûsorújság ostoba módon címkézi meg a filmet, és nem szól arról, hogy ez (a két film mert ugye két lezáró film lett, sajna a 3-ik nem készült el) film a sorozat szerves része és NEM mozifilm.
A többihez meg
a képi megvalósítás történetesen egy az egyben a sorozaté, mivel mint ugye már többen is megírtuk, ez NEM mozifilm, hanem egy TV sorozat lezáró részeként került leforgatásra. Ami ráadásul azért lett normál film hosszúságú, mert
1. egy 45 perces részbe nem fért volna bele
2. A másfél órás idõtartam pont jó egy DVD kiadványnak
3. Elõször csak és kizárólag megvásárolható módon jelent meg, (azt nem tudom hogy DVD vagy BR vagy mindkettõ, nekem BR rip van belõlük :) ) tv sugárzás csak jó 1 évvel a kiadás után kezdõdött.

Szerintem igenis probléma, ha valaki nem isteníti a kedvencünket, már abban az esetben ha a sorozat ismerete nélkül áll neki valaki lesajnálni.
Talán ha végignéznéd a 10 évadot plusz az SG Atlantisz 5 évadát (az Universe-t hagyjuk az egy tévút volt) akkor másképpen értelmeznéd a saját mondandódat is meg Bakufu-ét is.
És igen nagyon kevés mondhatni nincs is más szinte sorozat ami ilyen hosszban élt volna.
Az X akták volt még ami 10 évadot megélt, a Stra Trek nem jó példa mert ott pár évad után új spin off sorozatok indultak. Így hiába megy 30 éve de egyvégtû 10 évada nem volt.
A nem scifi-ben meg még a Vészhelyzet ami sok évadot megért, és mi is végig nézhettük de itt most a sci fi vonalról van rajongás :)
10/10
DcsabaS 2011 dec. 31. - 15:17:45 10/10
(14/50)
Kedves Rahar és Bellusov!
Ahogyan már többen is írták, ezek a filmek _NEM_ az eredeti csillagkapu filmhez készültek, hanem az SG-1 és SG-A TV sorozatokhoz, lezárásuk képpen. Az eredeti Stargate mozifilm persze, hogy önmagában is érthetõ, hiszen az önmagának készült. Ugyanakkor a TV sorozatnál sokmindent másképp kellett csinálni, pont azért, hogy egy gördülékeny, jól mûködõ sorozatot lehessen csinálni. Így is tettek, és minden idõk legnagyobb szabású (és szerintem legjobb) sci-fi sorozatát produkálták. Minden okosnak vélt kérdésre megvan benne az értelmes válasz (pl. hogy "Miért vannak mindenfelé emberszerû idegenek?" - Azért, mert azok a civilizációk tényleg emberek leszármazottai, konkrétan olyanok, akiket a(z istennek hitt) Goa'uld-ok hurcoltak el más bolygókra. (A kérdés tehát ezzel analóg: Miért vannak négerek Amerikában?) A sorozatban nem magyaráznak el mindig mindent. (Azzal nem is lehetne messzire jutni a kályhától.) Helyette egész univerzumokat találtak ki benne, meghökkentõen logikus részletességgel. Jellemzõk az olyan részek, amelyeket CSAKIS akkor lehet megérteni, ha vissza tudunk emlékezni, hogy akár 30 részekkel korábban mikor kivel mi történt, kik és miért cselekedtek úgy, ahogy, és mi lett annak a következménye. Több rendkívül érdekes rész is akad, ahol szinte egyetlen puskát sem sütnek el, mert a csata elméleti-stratégiai-játékelméleti szinten zajlik, megbolygatva mindenféle erkölcsi és vallási dilemmákkal.
Összefoglalva: aki nem nézte (és értette) az SG-1 sorozatot, annak felesleges ezeket a filmeket megnéznie. Nemcsak azért, mert híján lesz a megértéséhez szükséges ismereteknek, de valószínûleg azért is, mert nem is vonzódik a világokon átívelõ tudományos-fantasztikus, valamint erkölcsi-vallási problémahalmazokkal való küszködéshez. (Hiszen ha vonzódna, beleszeretett volna az SG-1-be!)
4/10
offtopic
Rahar 2011 dec. 28. - 16:29:25 4/10
(13/50)
Egyetértek veled. Ez nem egy rajongói oldal, ergo ha valakinek nem tetszik, az keressen magának az interneten hasonszõrû emberkéket és közösen örüljenek eme film és a sorozat nagyszerûségének. Én biztos nem fogok ilyen fórumokra menni és zavarni õket.
9/10
offtopic
Mr.Niceguy 2011 dec. 28. - 12:14:49 9/10
(12/50)
ez a film a 10 évados stargate sg-1 címû sorozathoz kapcsolódik, így aki csak ezt a filmet nézi meg, valószínûleg nem nagyon fogja érteni, mit, miért, hogyan és merre.
AvatáR Gil Maerth 2011 júl. 26. - 10:57:48
(11/50)
szerintem is inkább a sorozatnak szólt, meg onnan hoztak át momentumokat. (és a sorozat szerelmeseinek szólt)
megint nem tudtak elszakadni pár dologtól.
(replikátorok, mindenki fejbõl fordít mindent, etc)

és azt se tudom hogy képzelik, hogy az univerzum többi része angolul beszél (!)
és hogy mind antropomorf -azaz emberre hasonlító élõlények.
meg hogy az összes bolygó össze légtere lélegezhetõ, és semmi baj se lesz ha egy idegen világon grasszálunk.
:)

miért nem mondjuk magyarul vagy eszperantóúl beszél a többi nép? :)
én nagyon bírnám ha az univerzum túlsó felén magyar ûrállomások nyomulnának, és magyar mentõhajók :D
de miért ne? :)

10/5- a filmnek. mert sorozat-igényes.