Téma: Csillagkapu

Dorm 2006 aug. 27. - 17:37:00
(94/1434)
Nem tud valaki arrol, hogy vajon nalunk ezek miert nem kaphatok DVDn? Ahogy megneztem USA-ban tok jol dobozolva jol neznek ki. Gondoltam mar ra, hogy onnan megrendelni, de neha azert jol jonne a magyar hang :)
Elkeserito, hogy ilyet itthon nem adnak ki, pedig szerintem azert csak lenne ra kereslet :)
bbenjoe 2006 aug. 24. - 21:08:34 Előzmény Riker
(93/1434)
Nos 2006. augusztus 21.-én a Sci-Fi Channel bejelentette, hogy nem rendeli meg a 11. -évadot.

Ad 2: Azt is bejelentette, hogy a nálunk most induló Csillagkapu: Atlantisz-ból megrendeli a 4. évadot.

Ad 3: A Sg-1 írói szerint ez még nem jelenti a történet lezárulását. Hiszen már korábban elhintették egy harmadik sorozat és egy második film elkészültének lehetõségét.

Ad 4: Az SG-1 jogait az MGM/Sony birtokolja, s õk kifejezték az óhajukat, hogy a történet folytatódjon.
Ez akár azt is jelenheti, hogy az SG-1 sorozat nem áll le, csak pusztán keresnek egy másik vevõt/sugárzót. Aki eléggé tájékozott az tudja, hogy a Sci-Fi Channel csak a 6. évad óta birtokolja a Stargate Sg-1 sorozatot.

Szóval ki tudja mi fog még történni.
Riker 2006 aug. 22. - 09:13:00
(92/1434)
hallotátok már állitolag a 10évad lesz az utso amit leforgatnak a csillagkapubol az atlantiszt azt folytatják de oriásot esett a nézettsége a SG-1nak ezt olvassátok el!!
<a target="_blank" href="http://www.csillagkapu.hu/hir.php?ID=921" title="http://www.csillagkapu.hu/hir.php?ID=921">www.csillagkapu.hu</a>
Toroco 2006 aug. 15. - 02:59:21
(91/1434)
Feliratok csak az 5. epizódig vannak meg a 10. évadból. gondolom a többi meg készülõben van. az 5.rész feliratát 13.án töltöttek fel.

én úgy hallottam, hogy valahonnan lelehet tölteni szinkronos verziókat is, az elmondás szerint a dvd-n kiadott részekre van rátéve a tv bõl felvett szinkron, de ennek majd utána járok.
Kobaljov 2006 aug. 14. - 22:12:35
(90/1434)
Jó hír! Az írt CSK honlapról letölthetõk az epizódok, kis méretben, de élvezhetõ minõségben, igaz angol szinkronnal, de talán így is érthetõ, illetve lehet van hozzá felirat is, még nem kerestem

Tehát a múlt szombati rész itt van (alul), csak 30 mega!
<a target="_blank" href="http://www.stargate.hu/evad9.php" title="http://www.stargate.hu/evad9.php">www.stargate.hu</a>
Toroco 2006 aug. 14. - 20:59:43
(89/1434)
Szívesen. én is várom már az atlantist
10/10
tanikot 2006 aug. 14. - 19:48:30 10/10
(88/1434)
Köszi szépen!
Hálám örökké üldözni fog. :-)
Bár most meg azért esz a fene, hogy mikor folytatják végre. Így is várom már a szombatot, az Antlantisos folytatásért. Köszönöm a gyors választ!
Nikó
Toroco 2006 aug. 14. - 10:37:12
(87/1434)
Köszi a kiegészítéseket, ezeket tényleg kifelejtettem.
Kobaljov 2006 aug. 14. - 01:03:32
(86/1434)
Elvileg ha MPEG 4-be tömörítitek be (pl. DivX-el), akkor feleakkora lesz mint a DVD (MPEG 2) ugyanolyan minõség mellett, de kb. 2x erõsebb dekódoló (~számítógép, de itt a 2x talán túlzás) is kell a lejátszásához. Ennél több gyakorlatit nem tudok, még nem csináltam.
Kobaljov 2006 aug. 14. - 00:58:27
(85/1434)
Ja és Teal'c és a Lucian hajók, csak a csata közben jelentek meg, meglepetésként a többieknek (Teal'c nem mondta hova megy).
Kobaljov 2006 aug. 14. - 00:56:38
(84/1434)
A földiek új hajója a Daedalus, az oroszoké a Korolev.

Camelotban nem találták meg Danielék a Szent Grált (amit Merlin még sengral-nak vagy minek (vörös kõ) hívott, egy nyaklánc), elvileg Artúrék ennek keresésére indultak anno, most a Fekete lovaggal (hologram ez is) való küzdelem közben az egyik falubeli jány kihúzta a téren a kardot a kõbõl, ami miatt Artúrék vissza fognak térni és így lehet majd információ a Szent Grálról (csak nem tudni mikor, ezért mentek el onnan Danielék).

Teal'c-nek némi izgalmak után sikerült a Lucianosokat rábírnia a segítségre (hagyta elfogni magát, majd a vezetõk elõtt lefegyverezte az õreit, de visszadta a fegyvereket szándéka jeléül)

Sam az egész ûrcsatát a szuperkapu szélén egy szkafanderben lebegve töltötte, nem tudták átsugározni/kommunikálni vele a kapu mûködése miatt.

Most néztem, mûködik egy profi magyar rajongói oldal, ahol írnak a CSK folytatásról is, meg sok másról is: <a target="_blank" href="http://www.csillagkapu.hu/" title="http://www.csillagkapu.hu/">www.csillagkapu.hu</a>
Toroco 2006 aug. 13. - 22:52:06
(83/1434)
Elõször is elmentek a Merlin gépében talált címre, Camelotba. Ott megtudták, hogy Merlinnek van egy könyvtára, de nem mehettek be mert átok védi. De a falu történésze kinyitotta neki, amiért meg is halt, megölte az átok, a fekete lovag. A falu vezetõi elakarták küldeni õket, amikor asgard sugárral felvitték öket az új hajóra, aminek most nem jut eszembe a neve. Megmutatták nekik hogy megtalálták az ori szuperkaput. Daniel és Michel visszamentek a könyvtárba, Sam szokás szerint a világ megmentésén kezdett gondolkodni, Teal'c a Lucian szövetséghez ment segitséget kérni. egy asgard is csatlakozott Samhez és segített. Daniel megfejtette Merlin kódját, elõ jött a hologrammja, és adott neki egy feladványt. Kiiktatták a fekete lovagot. Kiderült hogy Merlin fegyvere a medál amit a nyakában hordott, a szent grál, de nincs a könyvtárban. Az asgardok megfejtették Merlin naplóját, és kiderítették hogy Merlin fegyvere egy ZPM tipusú dolog. Samnek és az asgard csávónak az az ötlete támadt, hogy õk nyitják meg a szuperkaput, és ha megvan Merlin fegyvere elküldik az ori galaxisba. Közben Danielt és Michelt újra elvitte az asgard sugár, miközben a falusiakkal beszéltek. A falusiak megint alaposan meglepõdtek. Az oroszok szedték fel õket. Igen már nekik is van egy hajójuk. Közben sok jaffa hajó, 2 tauri, asgard hajó gyült a kapu elé, idõközben Teal'c is megérkezett a Lucian szövetség hajóival. Samék csináltak is egy vezérlõ kristályt, amit Sam vitt ki az ürbe és cserélt ki a kapu vezérlõjében. DE elkéstek a kapu megnyilt, és 4 hatalmas ori hajó jött elõ. Szöveges üzenetet küldtek a védõhajóknak. természetesen valami idézetet az eredet könyvébõl. Töményen azt mondták hogy hódoljanak be vagy meghalnak. Daniel egy idézettel válaszolt az eredet könyvébõl. valahogy igy szólt: Mielött más házában keresed a gonoszt, jól nézz szét a sajátodban. Erre az ori hajók elkezdték feltölteni a fegyvereket, a védõhajõk támadásba lendültek. Valami sugárral löttek. A jaffa hajók egy lövéstõl megsemmisültek, a tauri hajók kettõtöl adták be a kulcsot, asgard hajót nem láttam, hogy szétlöttek volna. ori hajók persze nem sérültek. Következõ kép a hajók belsejében, ahogy robbanások elesõ emberek. Köv képek: ori hajó fedélzate, Vala néz ki az ablakon. a csatának vége, minden hogy hajóroncsok úsznak az ûrben. Vala a hasához kap, mintha megindulna a szülés. és itt van vége a résznek.

Én felvetettem DVDre, mert nem voltam itthon úgyhogy megvan. 740MB, ha valahogy lehetne jobban összetömöríteni, mondjuk a felére, akkor még az is megoldaható lenne, hogy áttöltjük neked valahogy. ekkora méretben elég sokáig tartana.
Toroco 2006 aug. 13. - 22:16:33
(82/1434)
Biztos hogy nem most fogják leadni, gondolom még nem is vették meg. Amerikában még csak most adják a 10.évad 5. részét. Én azt tartom valószínûnek hogy az atlantis elsõ évadja után fogják leadni, vagy az atlantis után.
10/10
tanikot 2006 aug. 13. - 20:45:33 10/10
(81/1434)
Segítsetek!
Nagy örömömre szolgálna, ha valaki elmesélné, hogy mi történt az utolsó részben tegnap, mert majdnem felrobbantam, miután pár percet néztem a filmbõl és a kábeltévé szolgáltató bemondta az unalmast és a TV2 adása fél kilenckor jött vissza. Egy sorozatot akartam aznap megnézni, és az nem jött össze!
elõre is köszi:
Nikó
Kobaljov 2006 aug. 13. - 18:44:02
(80/1434)
Erõs a gyanúm, hogy nem, jövõ szombaton a szokásos idõben már az Atlantist adják a CSK helyén. Nagyon remélem, hogy tévedek és lesz annyi eszük, hogy befejezik azt amit elkezdtek és félbehagytak.. :-\
Toroco 2006 aug. 13. - 16:27:27
(79/1434)
Hali!

Ez csak a 9. évad befejezõ része volt. van 10. évad is, ami asszem 14 részes. Azt volna jó tudni hogy azt leadja e a TV2 valamikor. Jobb lenne ezt befejezni, mielött elkezdik az Atlantist.
Kobaljov 2006 aug. 13. - 15:22:25
(78/1434)
Sziasztok,

Tényleg ennyi volt az egész sorozat befejezõ része amit tegnap láttunk?? Ennek az epizódnak van 2. része is, vagy majd az Atlantis elsõ részében lesz vmi normális átvezetés? (a tegnapi önmagában kritikán aluli befejezés lenne, még önmagában a részt sem zárták le, nemhogy a sorozatot)

Egyébként én is szerettem a sorozatot, bár azért valóban voltak gyengébb, töltelék részek is, és azért RDA-t is nehéz helyettesíteni.

Az Ûrháború 2063-at (Space (2063?): Above and Beyond) nem adják valahol? Anno a tv3-on volt, szinkronnal együtt, nem vette meg senki tõlük?
CamDan 2006 aug. 13. - 13:03:08
(77/1434)
Sajnálom hogy így érzel. Nekem pl a Scourge az egyik kedvenc részem. Pont a 9. évadnál szerettem bele újra a sorozatba, Ben, Beau és Claudia jót tett nekik. Kár hogy RDA már nincs jelen, egy hattagú SG-1-et igazán komálnék :D Akárhogy is, nekem a 10-es évad is nagyon tetszik. Sajnos minden soriban eljön az az idõ, amikor már egyre nehezebb lekötni a nézõk figyelmét, de aki hûséges SG-1 fan, az örökké nézné... Ahogyan én is.
Atlantisból még egy részt sem néztem meg (pedig megvan), kivi leszek rá... Bár nálam az SG-1-et semmi sem tudja felülmúlni :)
Meli 2006 aug. 13. - 01:05:09
(76/1434)
Sziasztok!
Jó volt a Camelot!!!!
Szombaton: Atlantisz!
Üdvözletem
Gabó 2006 aug. 12. - 15:21:51
(75/1434)
Mostanra már asszem beleuntam a Stargatbe. A végsõ döfést akkor kaptam meg, mikor qrva bogarakkal küzdöttek, mint valami olcsó x*r horrofilmben..:( :-)
Még az Atlantis elmegy, bár kezdetnél több fantázia volt abban is.
Úgy látszik, nem olyan könnyû hosszan lekötni a nézõk figyelmét, de ez a sorozat azért messze felül múl sok-sok másikat!:)