proklima 2015 márc. 29. - 07:44:55
(1153/2293)
Szerintem ez a következõképpen történt (már régebben leírtam, ezt most egy ccpy):
-Kezdõdött a "titokzatos " üzenetekkel a könyvtárban (lehulló könyvek), melyeket Murphy feljgyzett
-Dr. Brand szerint az emberiség pusztulása a Földön elkerülhetetlen.
-Viszont felfedeztek egy féreglyukat, amelyen átjutva átkerülhetnek egy másik galaxisba, ahol esetleg találhatnak egy életre alkalmas bolygót
-Ennek felderítése a Lázár-misszió feladata
-Az Endurance "projekt" feladata pedig az, hogy kiderítse, a 3 talált égitest közül melyik a legalkalmasabb
-Cooper vezeti az expedíciót, videóüzenetekkel tudnak kommunikálni, mindaddig, amíg át nem jutnak a féreglyukon
-Sajnos az egyenletbõl, mely az emberiség megmenekülését biztosíthatná, hiányzik egy adat, mégpedig a fekete lyukon túl lévõ szingularitásról
-Miközben a kukoricásban tûz tombol, Murphy visszatér a házba, s késztetést érez arra, hogy a gyerekkori feljegy zései segítségével megfejtse az üzeneteket.
-TARS, a robot, a Gargantua eseményhorizontjának közelében adatokat gyûjt a szingularitásról
-Miután Cooper kilövi magát a fekete lyukba, bekerül a szingularitásba, hajója elpusztul, õ pedig az ötödik dimenzióban találja magát
-Itt rájön, hogy valójában akik a féreglyukat létrehozták-az emberiség megmentésére-, jövõbeni emberek
-Az ötödik dimenzióból csk egy módon tud kommunikálni Murphyvel, úgy, hogy gravitációs hullámokat küld a könyvtárba.
-A könyvek leesési sorrendjébõl a Morse ábécé segítségével dekódólható az üzenet.
-Az üzenet, mivel a Brand egyenlet hiányzó adata TARS segítségével a helyére került:
HOGYAN LEHET EVAKUÁLNI AZ EMBERISÉGET
7/10
Bsmarcona 2015 márc. 29. - 07:14:51 7/10
(1152/2293)
Csalódás volt ez a film. Jó scifinek indult aztán átment egy unalmas nyálas valamibe. Erre 10-est adni? Hagyjuk már. Ha reálisak akarunk lenni akkor ez rosszabb mint Az Inception és az is maximum 8-as. Én ennek valahol 7 és 8 között adnék pontszámot. Ráadásul a film nincs túl jól kidolgozva. Komolyan van itt egyáltalán valaki aki eltudja mondani hogy konkrétan mi is történt a filmben? Persze itt neked kell behelyettesítened mindent ahogyan te elképzeled, de én ezt a magyarázatot nem fogadom el, mert ez nem fog egy filmet jóvá tenni. Nekem nincs szükségem filmre ahhoz hogy elgondolkozzak ilyen filozófiai dolgokon.
csibesz007 2015 márc. 29. - 04:05:25
(1151/2293)
Nekem Friderikusz Sándor Lukács Bélával készült sorozata jutott az eszembe a fimrõl és ezért mindenkinek ajánlom akit érdekel a téma. Nagyon jó kombináció a kettõ.
lacee83 2015 márc. 28. - 20:40:00 Előzmény Irgum76
(1150/2293)
Ma megnéztem mégegyszer a filmet és másodszor is nagy élmény volt. Ez a dokumentumfilm érdekel de jó lenne hozzá egy magyar felirat....
8/10
Irgum76 2015 márc. 28. - 20:11:29 8/10
(1149/2293)
igen a hangzás engem is idegesített de ez rendezõi koncepció volt nem a szinkron hibája
részletesen itt:
http://port.hu/article/34195
8/10
Sadenal 2015 márc. 28. - 19:00:43 8/10
(1148/2293)
Kissé hatásvadász volt de ezzel még nem is lett volna baj (Hollywood), mert jól állt neki, de a magyar hangot mintha kur*a szarul keverték volna ki, folyton a hangerõ gombon volt az ujjam, mert hol túl halk volt, hol dobhártya robbantó, fõleg a zene kapott néhol túl sok hangsúlyt ami jó volt, de nem annyira, mint amennyire az egekbe magasztalták. Alapvetõen tetszett, bár kicsit lehetett volna kurtítani a játékidõn mert elnyújtották és Nolan annyira megcsavarta, hogy rögtön a 2001 ugrott be. A látványvilága pazar volt, a színészek közül McConaughey vitte a filmet a hátán. Szóval....


8/10
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 28. - 12:38:55 10/10
(1147/2293)
Remek munka! Láttam! Micsoda vágás és történeti felépítés van abban a filmben?! Pazar! Michael Douglas nem semmi arcát mutatta meg...például a gyorsétteremben. (Jó rég láttam. Lehet, hogy újrázom is, kösz!)

Én egy relevánsot tudok adni cserébe, ha érdekel a téma téged is, csak egyet. "We need to talk about Kevin" (Beszélnünk kell Kevinrõl)
Nagyon...nyomasztó, választ keresõ alkotás. (Ha esetleg megnézed, rád bízom, van-e válasz a kérdésemre, kérdésünkre. Hihetetlenül aggasztanak engem ezek az esetek. A valódiak.) Ez a film bele próbál nyúlni az egész közeg lelki mélységébe. Nagyon mélyen, nagyon mélyre.

https://www.youtube.com/watch?v=ZLRgAe2jLaw

Gonoszságra nincs orvosság? De bármilyen morbidul is hangzik, bármilyen bizarr, Ted Bundy fizikuma káprázatos volt. És hozzá sokak szerint jóképû is. (Sajnos.) Vagy Ed Gein "egyénisége", három fiktív õrült karakter személyiségébe is belekerült. (A bárányok hallgatnak Buffaló Billje az egyik, Norman Bates a másik, a Texasi Láncfûrészes a harmadik.)
Sõt, ezekre az emberszörnyekre sajnos rendkívül jellemzõ a kimagasló intelligencia szint. Ezért is olyan nehéz õket sittre vágni. (Sajnos.)
8/10
offtopic
Irgum76 2015 márc. 28. - 12:23:45 8/10
(1146/2293)
"Konkrétan az iskolai-lövöldözésekrõl, mert egyszerûen nem tudom felfogni, hogy "mi (???) húzza meg a ravaszt", a mániám/mániánk ez a téma több ismerõsömmel is"

errõl van egy jó film (egyik kedvencem) igaz nem konkrétan az iskolai lövöldözésrõl de, hogy hogy válik egy átlag emberbõl egy mániákus az Összeomlás (Falling Down)
http://www.port.hu/osszeomlas_falling_down/pls/w/films.film_page?i_film_id=8964
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 28. - 12:09:19 10/10
(1145/2293)
Hát ez komoly! :))) Pont ezt akartam mondani! Itt vaciláltam, hogy leírjam, ne írjam? Csak "zongorával". Balett helyett zongorával.(Ugye, milyen érdekes az agy, ha egy hullámhosszra kerül. ;)
Azért szerettem volna még ezt a gyerekek verzusz gyilkolást felhozni, mert pont a napokban beszéltem friss diplomás gyógypedagógus unokahúgommal ezekrõl. Konkrétan az iskolai-lövöldözésekrõl, mert egyszerûen nem tudom felfogni, hogy "mi (???) húzza meg a ravaszt", a mániám/mániánk ez a téma több ismerõsömmel is, és a csajszi azt mesélte, hogy volt egy eset - nem emlékszem, hol, pedig mondta -, ahol egy kislány felment a tetõre (?!), és a szemközti óvodásokat elkezdte "támadni". Valami játék-puskával. Állítólag zavarta a "hang". A kicsik hangja. Hogy honnan jött neki ez az ötlet? Hát ezt kutatják. Ott valami kémia lesz, és valami vegyület, legalábbis az unokahúgom szerint. Illetve a szülõ-felismerése.
De igen, igazad van. Ettõl még lehet kitûnõ balett-táncos.
A kompenzálás rendkívül érdekes történés az agyban.
8/10
offtopic
Irgum76 2015 márc. 28. - 11:58:08 8/10
(1144/2293)
oké ezt értem amit te mondasz de továbbra is tartom, hogy A-S-B nem erre gondolt
viszont ha a te gondolat menetedet követem vannak pl paranoid-skizofréniások akik gyerekeket gyilkolnak mert azt mondják nekik a hangok, hogy különben megeszi õket a Sátán...
persze ez csak egy fiktív kirívó példa de lehetséges (és igaz az is, hogy ettõl még tehetséges balett táncos lehet)
szóval nem mindig kompenzál az agy
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 28. - 11:39:23 10/10
(1143/2293)
Dehogy, nem értettelek félre. :)))

Csak...ezek az értékek, ott vannak ám, csak a téma más. Einsteinné a tudományban mutatkozott meg, vastagon. (Másként fogalmazom ezt a kompenzálást, az agyét: egy világtalannak a hallása, szaglása, olyan fejletté válik/válhat, hogy egy párducéval vetekszik. Valami ilyesmire célzok, és azt hiszem A-S-B is, amikor a viszonyításról ír.)

Persze, egy Down-kóros nem a relativitást oktatja, de állítom, hogy órákat tarthatna önzetlen, tiszta szívû szeretetbõl. :)))
8/10
offtopic
Irgum76 2015 márc. 28. - 11:31:00 8/10
(1142/2293)
félre ne érts nem állt szándékomban megsérteni a down-kórosokat
igen lehetnek értékes emberek
viszont nem lehetnek olyan intelligensek mint csak egy sima átlag ember nem hogy Einstein

A-S-B szerint amíg nincs aki elõ nem állt a tökéletes válasszal mindenre, mindenségre addig mindenki azonos szinten okos, hiszen nincs egy abszolult igazság amihez mérni lehetne
8/10
Irgum76 2015 márc. 28. - 11:20:17 8/10
(1141/2293)
"Szóval a gravitáció miért is érvényesül (ha egyszer azt látni, hogy a pörgés sebessége folyamatos, nem pedig a pörgés gyorsulása az egyenletes)?"

a középpontból kifelé tartó erõtõl (pontosabban nem tudom leírni nézz utána egy 4.-es fizika könyvben)
az préseli a falhoz az ûrhajósokat a forgási sebesség csak abban számít, hogy hány G-t akarunk elérni minnél gyorsabban forog annál nagyobb lesz a G-erõ
de ez nem igazi gravitáció hiszen itt nincs tömegvonzás

viszont sok filmben el is kúrják ezt láttam már olyan sci-fi-t ahol a központi henger körül forogtak a karéjok mégis a szerkezet beindításakor a stabil hengerben is pörgés nélkül rendes gravitáció lett
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 28. - 11:19:14 10/10
(1140/2293)
"nem értek vele egyet ha ez igaz volna egy down kóros szerencsétlen pont ugyanolyan értelmesnek kellene tekinteni mint Einstein-t aki lehet, hogy nem tudta minden kérdésre a választ de legalább a kérdéssekkel tisztában volt és kereste a választ..."

Down-kórosok még színészi képességgel is bírnak. :))) Ismertem egy kislányt, szegénykémnek még a szívével is volt probléma, mégis...a világ egyik legvidámabb, legboldogabb gyerekének bizonyult, és mindenkit - de tényleg! - mindenkit szeretett.

Spielberg pedig - most megnézem a wikiben is, hogy pontos legyek a meghatározást illetõen -, "Spielbergnek Asperger-szindrómája van, ami az autizmus egy enyhébb formája. Az Asperger általában normális vagy átlag feletti intelligenciával, de csökkent társasági érzékkel, valamint kései érzelmi éréssel jár."

Szóval, az agy egy csodásan mûködõ dolog, gyanúm szerint sosem lehet a bonyolultsága miatt a mûködését megfejteni.

Ez oknál fogva - szerintem! - A-S-B valami ilyesmire szeretne rávilágítani. A lényeg, azt hiszem, a lényeg az, hogy mindenkinek vannak értékei. :))) És ezek az értékek bárkiben, bárhol fellelhetõk, a tudománytól a táncon át a repülésig, a mozgásig, rajz, vagy hallás, ilyesmik.
8/10
Irgum76 2015 márc. 28. - 11:00:55 8/10
(1139/2293)
""Miért, mit hittél, hogy én vagyok az Isten, aki mindent tud, vagy mi? :)"

azt hittem nagyobb rálátással vagy a filmre és alapvetõ dolgokat pl hogy a képlethez az adatokat küldi Cooper nem kell elmagyarázni neked aki különféle teóriákkal áll elõ"

ebbõl te hogy szûrted le azt hogy ezzel én egyetértek?:

"most meg úgy tûnik mégis érthetõ volt számodra az, amit legutóbb írogattam, hogy amíg nincs ember, aki mindenre tudja a választ, addig nincs senki, aki okosabb, vagy butább a másiknál. Sem Einstein, sem senki nem több vagy kevesebb nálad"

nem értek vele egyet ha ez igaz volna egy down kóros szerencsétlen pont ugyanolyan értelmesnek kellene tekinteni mint Einstein-t aki lehet, hogy nem tudta minden kérdésre a választ de legalább a kérdéssekkel tisztában volt és kereste a választ
illetve a tudomány mai állása szerint pár dologra meg is találta és ez alapján újabb kérdéseket tesznek fel segítségükkel újabb válaszokat adva

"ugye legutóbb kiröhögtél (idézlek: "ehhh")"
ehhh jelentése pfhhh gyakorlatilag egy legyintõ kézmozdulat betûkben lévõ materializációja
hozzátok tényleg tegnap kötötték be a netet vagy mi tököm?

"Az ûrben is érvényesül a centrifugális, vagy centripetális erõ (nem tudom, hogy melyikrõl van most szó, ha igen)?"

igen az ûrben is érvényesül mért ne érvényesülne? köze nincs a földi gravitációhoz
igazából centripetális de a köznyelvben centrifugálisként szokták emlegetni
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 28. - 07:14:51 10/10
(1138/2293)
"meg azt, hogy ha egy ember repülne a fekete lyukba megnyúlna mint egy spagetti aszt gatter
azt nem mondták, hogy akkor a filmben mért nem így történt."

Mert Coopernek nem állt volna jól a gyufafej. :D ;)

Biztos jó anyag, úgy néz ki, ma lesz idõm délután, rámozdulok az ajánlóra, köszi. :)))
8/10
Irgum76 2015 márc. 28. - 06:13:56 8/10 Előzmény Irgum76
(1137/2293)
The Science of Interstellar Discovery Channel mûsora van hozzá angol felirat

INTERSTELLAR BONUS DISC belenéztem ebbe is de sajnos ez is a The Science of Interstellar csak más néven
8/10
Irgum76 2015 márc. 27. - 16:15:56 8/10
(1136/2293)
na megnéztem a The Science of Interstellar-t
nem sok újdonságot tudtam meg belõle
leginkább csak a világegyetemrõl beszélnek tér-idõ, gravitáció és sebesség miatti idõ eltolódásról, lakható bolygók utáni kutatás, fekete lyukak észlelése
a végén meg az ûrkutatás jövõjérõl
a filmmel kapcsolatban leginkább a vizuális effektek tudományos modellezésérõl beszéltek
meg azt, hogy ha egy ember repülne a fekete lyukba megnyúlna mint egy spagetti aszt gatter
azt nem mondták, hogy akkor a filmben mért nem így történt
8/10
Irgum76 2015 márc. 27. - 14:41:16 8/10
(1135/2293)
"Úgy tudom troll az, aki eléri bármilyen módszerrel, hogy róla szóljon egy téma."

igazából nem tudom kire mondják azt, hogy troll nálam az "idegesítõ hülye gyerek rengeteg offolásal és személyeskedéssel" értelmezés áll hozzá legközelebb

áh eszembe jutott olyan mint pl Spekimen
8/10
offtopic
Irgum76 2015 márc. 27. - 14:34:39 8/10
(1134/2293)
"Azt is itt a fórumon magyarázták el, hogy troll vagy"

ezt a jelzõt Roah sütötte rám kb elsõ benyomásra

"viszont a cseled ügyes, hiszen most meg egy engem megértõ módon fogalmazol (én az ilyenekre értem az ellentmondásosságodat)."

ez nem ellentmondás aki normális emberi hangon beszél velem azzal én is normális vagyok
aki csak csesztet azt elküldöm a picsbe

"Úgy tudom troll az, aki eléri bármilyen módszerrel, hogy róla szóljon egy téma."

igazából nem tudom kire mondják azt, hogy troll nálam az "idegesítõ hülye gyerek rengeteg offolásal és személyeskedéssel" értelmezés áll hozzá legközelebb
(esetleg kérdezd meg Roah-t konkrétan mit jelent vagy neki mit jelent)
nem érzem se magamra igaznak sem rád

"Azt látom, hogy belõlem sikeresen azt csináltál, pedig, közlöm, nem rólam szól ez a fórum. Én nem magamat akartam itt magyarázni sosem, hanem a véleményemet a filmrõl, vagy még inkább a film kapcsán,"

hát pl a piramisos sztorit nem én erõszakoltam ki belõled