offtopic
spekimen 2015 márc. 25. - 15:08:00
(1051/2291)
Köszönöm!
SAKK-MATT
8/10
offtopic
Irgum76 2015 márc. 25. - 14:07:00 8/10
(1050/2291)
"Viszont nem tudok elvonatkoztatni ehhez a filmhez fûzött elsõ pár butyuta hsz.-tól, ezért fenntartom azt a lehetõséget, hogy te végig tisztában voltál a film minden mozzanatával, és elõször tényleg provokálni jöttél ide, de késõbb változtattál a stílusodon, mikor láttad, hogy egyesek (pl. a birka türelmû A-S-B) nem akarnak tudomást venni a hülye kérdéseidrõl és rendre komolyan válaszolnak rá"

leszarom mit gondolsz, leszarom mit gondoltál, leszarom a teóriádat
offtopic
spekimen 2015 márc. 25. - 13:56:29
(1049/2291)
Nem unjátok még, már zsong a fejem a sok teóriától? Éppen ezért pihenésként, mindig sokkal izgalmasabb egy ilyen jó csajt fûzni, mint Roah.

Pontosan ahogy mondod Irgum76, az elsõ kommentjeid után annak is tûntél amit felsorolsz, erre Roah is felhívta a figyelmedet, és, ha nem tûnt volna fel, rengetegen említették, hogy talán nem is láttad a filmet, mivel olyan marhaságokat kérdeztél. DE most, hogy elkezdtél sokkal komolyabb kérdésekkel foglalkozni és még választ is tudtál adni rá kezd megváltozni a véleményem rólad pozitív irányba.
Viszont nem tudok elvonatkoztatni ehhez a filmhez fûzött elsõ pár butyuta hsz.-tól, ezért fenntartom azt a lehetõséget, hogy te végig tisztában voltál a film minden mozzanatával, és elõször tényleg provokálni jöttél ide, de késõbb változtattál a stílusodon, mikor láttad, hogy egyesek (pl. a birka türelmû A-S-B) nem akarnak tudomást venni a hülye kérdéseidrõl és rendre komolyan válaszolnak rá. (hidd el nagyon jó ember ismerõ vagyok, még így neten keresztül is, de inkább megérzés)
8/10
Irgum76 2015 márc. 25. - 12:38:40 8/10
(1048/2291)
igen de én amikor gondolkoztam akkor csak féreglyukkal gondolkoztam rajta
de a normál ûrutazás elég sokáig tartana az adott technikával ha (aszem) 2 év volt a Szaturnuszig az út valaki kiszámíthatja ha akarja meddig tartana a legközelebbi lakható rendszerig
és közben meteorzápor, por , üzemzavar, lemerült aksi szóval elég kicsi az esélye, hogy egyben odaérjenek
10/10
Attaca 2015 márc. 25. - 12:28:43 10/10
(1047/2291)
Nem azért mintha bármelyik elmélet mellett letenném a voksom, de a "B" terves verziónál leírtam iért nem kell féreglyuk...
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 25. - 12:07:44 10/10
(1046/2291)
Ez az! :)))

Az ember miként lépje át a saját árnyékát?! Pontosan. :)))

SPOILER!

Csak sci-fi írók agyával tudok olykor-olykor gondolkodni, írásaikon keresztül sokat jártam a fejükben; ebbõl az aspektusból, szerzõibõl, nagyjából úgy mûködik egy ilyen történet megírása, megalkotása, hogy egy fiktív világot, amit képzeletben elkövetnek, egy fiktív logika alapján is vezetnek fel, aminek, ha tetszik a szerzõnek, ha nem, összefüggõnek, koherensnek kell lennie. (Mint pld District 9, vagy akármelyik fantasztikum, mondjuk Lucasé, aki úgy indít, hogy "Réges-régen, egy messzi messzi galaxisban", vagyis olyan, mintha le is "védené" magát a tudománytól, de mondok egy másik végletet, a Fortress kettõt, Lamberttal. Na, hát ahogy egy fantasy író barátom mondta egyszer: "..és nem gyerekek, az a Krisztofer, a Lámbert, kint sétál az ûrben, és nem, gyerekek, nem hal meg...". Vagy egy utolsó, ami kissé sarkos példa, de talán jól szemléltet: egy Gyûrûk urába elfér a varázslat, de ha mondjuk Frodó magasugró lett volna, az már nem - borítja a fiktív cselekmény logikáját.
Ebben a sci-fiben, a Csillagok közöttben, a belsõ, fiktív logikát kellett az alkotóknak követni, és ahogy valaki lentebb írta, ebben az általuk kreált világban mozogni. A hézagokat-réseket ki kellett (!) tölteni, aminek befogadásához - szerintem! - elkerülhetetlen képzelõerõ és fantázia is szükségeltetik. Olyan, mintha ugrás, rugaszkodás nélkül nem tudták volna megalkotni magát a produkciót sem.
Nolan fikciója azért mûködik nálam (!), mert a sztori egyéni, belsõ logikája szerint mûködõképes. (És itt lefékeznék. Nagyon jó példa volt Irgum76 felvetése a hajó ripityára törésérõl, és a ruha, illetve az ember egyben maradása a járatban! Kitûnõ! Ez ugyanis belsõ logikai hiba, szerintem. A magam részérõl elnézem az alkotásnak, de hibának hiba.)

A többi megértése, vagy talán ahogyan A-S-B írta, befogadása már valóban igényel képzelõerõt, talán külsõ rásegítést, a nézõ részérõl, ami egyeseknél megvan, másoknál nincs. És hibátlan film nincs, ez kétségtelen. Ebben is van - jó bonyolult világot épített Nolan, szerkezetileg is. Sztori-szerkezetileg. A közértés miatt itt-ott még szájbarágós is. Igyekezett tartani a ritmust, feloldani, mondjuk Brand kirohanását, szerintem egy sima egy fordított volt, egy sírás - egy oltás (lehurrogós jelenet), izgalom és pihenés.

Az idõ és a paradoxon - bár ez utóbbi nem teljesen az, mert a kulcs talán a kommunikáció, kommunikáció hiánya, ezt mondja Cooper is a járatban -, illetve néhány csehovi puska - például, Matt Damoné is, aki nem adta oda az adatokat a robotnak elemzésre, elég feltûnõ jelenet volt, ami arra utalt, rosszban sántikál a karakter -, filozófia, húr-elmélet, az ötödik dimenzió, ahol minden egyben van, térben, idõben, plusz erkölcsi, emóciós szívet-melengetõ üzenet, szerintem ezt a filmet megfoghatatlanná tette.
Az, amit maga után hagyott.
8/10
Irgum76 2015 márc. 25. - 11:53:19 8/10
(1045/2291)
bocs nem bántásból
de szerintem már te sem tudod igazán mit szeretnél mondani
pár HSZ-el lejjebb azt mondtad, hogy próbáljuk kiterjeszteni a Mörf szobájának nincs idõ képzetét az egész univerzumra
8/10
Irgum76 2015 márc. 25. - 11:49:58 8/10
(1044/2291)
a B-terv nekem is eszembe jutott mint lehetséges magyarázat csak épp a B-tervhez is szükséges a féreglyuk...
szóval el is vetettem rögtön
8/10
offtopic
Irgum76 2015 márc. 25. - 11:42:39 8/10
(1043/2291)
" Vagy most Speki azért szálltál rá Irgumra, mert az általad kinézett, és megkóstolt :-) Roah és õ szemtelenkedtek egymással?"
ez is benne lehet
viszont Spekimen már az elsõ pár kommentem után un ortodox, provokátor, baromnak nevezett akit ignorálni kell mert kérdéseket mert feltenni egy általa tökéletesnek tartott mû kapcsán
10/10
Attaca 2015 márc. 25. - 11:42:26 10/10 Előzmény Paul Deak
(1042/2291)
***SPOILER***
Erre a kérdésre is voltak még itt a fórumon is válaszok, meg külföldi oldalakat is olvasgattam, alapvetõen az alábbi elméleteket találtam:
- Nem az emberek tették oda. Innentõl kezdve mindenki fantáziájára bízva, Isten, idegenek, stb.
- Az "eredeti" - filmben nem látott - idõsíkon nem volt ott a féreglyuk, de az emberiség megmnekeült. A "B" terv alapján. Csak emberek nélkül. Vagyis gépek eljutottak nagyon messzire, és ott az emberi fajt újraélesztették. Amikor eljutottak arra a technikai szintre akkor meg megváltoztatták a múltat. Más kérdés, hogy egy fejlett, magastechnikai szinten álló emberi faj, miért akarná megmenteni az emberiségnek azt a részét, amihez semmilyenn érzelmi kapcsolat nem köti, és szüksége sincs rájuk? Ráadásul a változtatatás hatására tulajdonképpen saját jövõjüket semmisíthetnék meg, hisz, akkor nem kell "B" terv.
- Az emberiség kihalt eredetileg, de a gépeket ráállították a probléma megoldására, akik mikor elértek arra a fejlettségi szintre, ami az elsõ lehetséges megoldást megtaláltálták, akkor cselekedtek

Amúgy egyetrtek, hogy ennek az abszolút 10-es filmnek ez az egyetlen gyengéje. Szerintem is jobb lett volna, ha semmilyen magyarázatot nem kapunk erre a filmben (a fentiek akkor is belemagyarázhatóak lettek volna), vagy ha már ennyire szájbarágós akart lenni, akkor valami jobb magyarázatot adnak.
8/10
Irgum76 2015 márc. 25. - 11:34:07 8/10
(1041/2291)
de ha a filmet magát nézzük az összes dráma az idõvel való keverésrõl szól
ha erre hegyezték ki a filmet nem hiszem, hogy az lett volna szándékuk, hogy azt sugallják nincs idõ
Atesz1987 2015 márc. 25. - 11:29:30
(1040/2291)
Ha ezt a paradoxont megértenénk, akkor okosabbak lennénk, mint Stephen Hawking. :)

Ez az eseménysor szükségszerûen elrendelt szerintem. Mivel én csak 3 dimenziós lény vagyok, és a mi korunkban csak tippjeink vannak a tér, és idõ tágabb értelmezésérõl, nyilván nem tudjuk feloldani józan paraszti ésszel ezt a paradoxont. Viszont ennek a konkrét történetnek a kapcsán simán el tudom fogadni, hogy egy 5 dimenziós lénynek ez nem is paradoxon, mert olyan tudás birtokában van, ami túl mutat a mi 3 dimenziós gondolkodásunkon.

Így lesz a film tulajdonképpen logikus.
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 25. - 11:29:05 10/10
(1039/2291)
Szerintem is, hagyjuk már lógva.

Amúgy meg zene-zene-zene minden mennyiségben! Nem is tudom elképzelni muzsika nélkül a világot, vagy az életet. :))) Malek Miklóst imádtam! Az összes kritikáját, van, amit máig idézek fejbõl. :))

Láv en' písz, kis zenével, nálam ez szól, jelenleg - de kábé úgy nincs határ a zenei ízlésemben, mint ahogyan az Univerzumban sem -, küldöm Mindenkinek, aki szereti:

https://www.youtube.com/watch?v=tIdIqbv7SPo

Telórol olvastam, mit írtatok. Hm :))) Mindjárt kiegészítem ezzel-azzal. ;)
offtopic
spekimen 2015 márc. 25. - 11:24:38
(1038/2291)
Néztem az elsõt, aztán a többinél már csak a válogatásokat, mert azon nagyon jól lehetett szórakozni, hogy mennyi "egyéniség" létezik, viszont az énekesi részekre már nem voltam kíváncsi, mert ott már az egyéniségeket-egyediségeket szokás szerint eltüntették vagy átformálták a jelenlegi "ízlésre".
8/10
offtopic
Irgum76 2015 márc. 25. - 11:22:30 8/10
(1037/2291)
hát én is örülnék neki ha nem csak személyeskedõ hülyeségedet tolnád itt
offtopic
spekimen 2015 márc. 25. - 11:18:36
(1036/2291)
Most egy szóval sem mondtam, hogy idióta és még csak utalni sem utaltam rá, mint azt korábban tettem, az x-faktornak sincs köze hozzá, nem is mondtam -ezt te kötötted össze. Én csak arra utaltam, hogy örültem volna, ha ott vagy és nem itt.
8/10
Irgum76 2015 márc. 25. - 11:10:00 8/10
(1035/2291)
"Mindez feltételezné az idõutazás lehetõségét!!!!"
miért?
eltelik pl 400 év a válság után az emberek eljutnak egy olyan fejeltségi szintre, hogy féreglyukakat tudnak nyitni akár a múltba is (mármint nem úgy, hogy visszamenjenek rajta hanem egy adott idõpontba) és gravitáció segítségével tudnak kommunikálni
egyszer csak valakinek eszébe jut mi lenne ha megváltoztatnánk a múltat és megmentenénk a földet a válság idõszakában
de jó ötlet mondják és megcsinálják
ezzel nem idõutaznak hanem egy alternatív idõsíkot hoznak létre
8/10
offtopic
Irgum76 2015 márc. 25. - 11:00:33 8/10
(1034/2291)
én csak most láttam a filmet és szeretek filmekrõl vitatkozni
igen az X-faktort is szeretem de pl írtam a sokak által fikázott A zéró elmélet-hez is vagy a szintén fikázott The Rover-hez is védelmükben
egy személyiség összetett dolog azért mert valaki X-faktort néz nem jelenti azt, hogy egy beszûkül agyú idióta
Paul Deak 2015 márc. 25. - 10:58:20
(1033/2291)
Akkor menjünk csak bele ebbe még jobban :)

Szóval nézzük másik szemszögbõl. 4000-ben vagyunk, állnak a piramisok, épp most jött a hír, hogy na lehet menni idõutazni :) Felgyullad a villanykörte a fejöünk felett, hoppá, csekkoljuk csak le, kik is építették ezeket a csúnya piramisokat :) És nem azt csináljuk, hogy hipphopp visszamegyünk X idõpontra, hanem szépen, másodpercenként megyünk vissza az idõben.

Pl.: 20óra 54perc 23másodperckor látjuk, hogy még állnak, nem jó, visszamegyünk 20óra 54perc 22másodpercre. Franc, ezek még mindig állnak :)

Na, akkor indul a kísérlet.
Ha azt mondod, hogy a 4000 beliek is azt látják, hogy senki sem építette õket, de mégis állnak, akkor a másodpercenkénti visszaugrándozós teknikával MIT fognak látni? És mikor?

Mert mielõtt megindultak volna is a piramisoknak el kellett készülniük, ugyanis magát az OKOT, hogy a 4000beliek visszamenjenek az adta, hogy a piramisok léteznek.

Szóval ugrálunk vissza, vissza, vissza... Lesz egy olyan másodperc ugrás, ahol pl. 45mp-nél ott vannak a piramisok, 44mp-nél meg nem? És ebbõl látják majd, hogy nekik kell megépíteni?

Vagy hogy? :) Vagy látják magukat építeni a piramisokat?

De magát az OKOT, hogy legyen piramis, MI adja?
Olyan nincs, hogy csak úgy, azért mert a téridõ kontinuumban a múlt-jelen-jövõ egyszerre van jelen, attól még az ok-okozatnak mûködnie KELL.
8/10
Irgum76 2015 márc. 25. - 10:53:43 8/10
(1032/2291)
de tudom te ezt másképp látod