10/10
offtopic
Roah 2015 ápr. 02. - 18:50:23 10/10
(1273/2293)
Belõled mindig ez váltódik ki, csak a személy más.
Nem hunyót vagy felelõst keresek, ez csak a net - ne vedd már ennyire komolyan. Pont úgy, mint amikor valakit tévesen ítélsz meg, hisz' semmit sem tudsz róla. Egy hozzászólás, vagy kettõ? Sokszor még azokat sem ismerjük tökéletesen, akik mellettünk élnek, akikkel együtt dolgozunk.
Felesleges.
Másokból nem váltódik ki ez - belõlem valóban nem tud -, nem kell gyûlölködni. Túlzás. A net nem errõl szól, ezek csak pötyögések, lazán, próbálj meg így tekinteni erre.
A környezet, a valós, épp elég tükör, õk mutatják meg, milyen vagyok, és az nekem épp elég. Szerencsére nem vagyok tökéletes - na és? És ufo sem. Elhiszed, hogy nem csinálnék ebbõl ügyet? Fõleg nem a neten.
Mi neked a gonoszság? A te olvasatodban mit jelent? Azt, amikor fagyi visszanyal? Amikor mások ugyanúgy viselkednek - egy darabig! mert nagy részük kiszáll, okos enged, szamár szenved jeligével -, ahogyan te szoktál velük?
Miért ne lehetne sügérkedés nélkül megnyilvánulni hozzászólásokban? Ha kritizálsz - jellemzõen tévesen -, számolnod kell azzal, hogy erre reagálnak is. Akkor jön ez, amit most is teszel.
Minek?
Amikor mindenféle jelzõ nélkül, másokat nem (!) becsmérelve követsz el valamit, az jó! Azokat magam is szeretem olvasni. Amikor következetesen, minden nemû megjegyzést kerülsz - hála az égnek, néha kiesel a gonosz szerepbõl, és elfelejtesz így megnyilvánulni -, vagy jókat kérdezel, tényleg, akkor sokkal több olvasót szerzel.
De így?
Ha fejreállsz, akkor sem tudlak néhány hiszti miatt utálni, az ég szerelmére, hisz' nem is ismerlek.

Ne tükröket keress, hanem a monitort, a képernyõt nézd, azt szevasz, csõváz, gringóz. :D
10/10
offtopic
Roah 2015 ápr. 02. - 17:54:37 10/10
(1272/2293)
Mert nehezebb eljátszani. A jót, az ideálisat, a fullost, csuklóból kirázza egy színész. Az árnyalás, akárcsak regényekben, lényegesen nehezebb.
SPOILERES!

Nézd meg a karaktert, az ûrhajóst: buzog benne a tettvágy, elhatározás, tudás, mekkora felelõsség, és hõstett vár rá, milyen célt tûzött ki maga elé, azt érzi, képes rá, nagyra tartja magát, erõsnek, bízik magában, hiszi, hogy õ valóban megtudja menteni a világot, vállalja a halált is, hiszen hõs, és amikor tettekre kerül sor, csalódik. Elsõsorban önmagában. Aztán semmi más nem érdekli, csak a túlélés. Nem, nem tudta magáról - és szerintem senki sem tudja magáról, hogy bizonyos élethelyzetekben mire képes -, hogy gyenge, nem ismeri, honnan is ismerhetné, nem volt abban a helyzetben, hogy a nyakán volt a kés, gõze nem volt arról, miképpen reagál valóban a halálra, a végre. (Ezért mondja azt a néhány mondatot Matt Damon, amikor kiderül a Prof habiszti terve; valójában nem (csak) az öreg Brandet magyarázta meg, hanem saját magát (is). (Eljövendõ)Tettének motivációját. Cselekmény-vezetés szempontjából ezt úgy hívják a szerzõk: elõkészítés. Szóval, amit Damon csinált, arra számítottam, igazából vártam is. Hisz' Tarsnak sem engedte, hogy a másik robotot megvizsgálja, kvázi tuti volt, hogy valami nagyon rosszban sántikált.)
Szerintem.

Off, saját példa:
Vékony csaj vagyok, negyvenhét kilós, és ehhez egy-hetven magas. Baromi vékony csontokkal. (Egyszer úgyis megnövök! :D) Nem igazán keresem ilyen testalkattal a bajt, csak táncos vagyok, bringás, gyorsan futok, kondi-edzés, és slussz. :D Többet ésszel, és humorral! :D Ez pajzsom, ez az én ájkidóm. :D
Történt, hogy egy nap, lenyúlták a pénztárcám. Na, képzelheted, fõleg, ha láttad is a plázában, ki/kik volt az. Két idõsebb nõ. Összesen kitettek vagy száznyolcvan kilót, hóttkomolyan.
Nem tudom neked megindokolni, mi ütött belém, mert még csak nem is vagyok erõszakos, agresszív, de fogtam magam, és azon gondolkodtam, hova rohanhattak el a pláza tömegében. "Klotyó" Eddi Mörfi klótyoja! Az ugrott be. Eddi Mörfi is a klotyóra ment zsebesek után az egyik filmjében, mit veszíthettem, hát ezt tettem én is. És banyek tényleg ott voltak! :D Tyhúú, az összes nõ, lány, asszony megállt, látták rajtam, hogy keresek valakit, szó szerint a wc ajtókat rángattam, és megtaláltam a két nõt. Na, hát fogalmam nincs, hogy csináltam, de az egyiket kikaptam, felraktam a falra - én?! :DD -, a másik elszaladt. Megijedtem. Akkor jöttem rá, hogy mit csinálok. A nõ elrohant, én meg a kukából, kosárlabdás zsákolással kireptettem a pénztárcámat. (Bele nem nyúltam! :D Ne tudd meg, mi volt benne?! :D)
Egy órával késõbb tört rám a remegés, adrenalin lezuhanással, amit akarsz, minden. :D Máig nem tudom, mi történt, hogy a francba bírtam el egyáltalán egy akkora csuklóval, mint az enyém, de azt igen, hogy rájöttem, nem a súlyon múlik az erõ, és nem is vagyok annyira gyenge, mint amennyire azt hittem.
Alábecsültem magamat - Matt Damon karakterével simán megeshetett ez, csak éppen fordítva, és jóval nagyobb trében, ugye.
10/10
offtopic
Roah 2015 ápr. 02. - 17:28:01 10/10
(1271/2293)
Hm.


Sátán õsi magyar legendáját ismered? Elöljáróban annyit mondok: rövid! ;)

Hajdanán, Sátán, egy rossz fiatal volt, elzavarták az övéi hazulról, hogy tanuljon meg a szívével látni. Útja során kalandok kísérték, 'mígnem egy napon találkozott egy nõvel - Pokollal. A találkozásból szerelem lett, a szerelembõl házasság, majd egy kisfiú: Ördög.
Boldog családként éltek õk, 'mikor a Földet katasztrófa sújtotta - a földrengésben, árvízben odaveszett Pokol, és Ördög is, emberek milliói haltak meg. Sátán annyira dühös volt, annyira tépte a szívét a fájdalom a gyásztól, hogy éktelen haragra gerjedt, láng lobbant a tekintetében, és a tûz nem aludt ki soha; az emberek félni kezdtek tõle...
De a nyelv õrzi emléküket, nézd, ma is mennyi Ördög él...

A tudás démoni? Nem akarok történelembe, és inkvizícióra mutatni, mert arra ott volt a Brown regénye, A da Vinci-kód.

De úgy igazi egy ember, szerintem, ha benne van mindkettõ, a rossz és a jó is. Jing-jang. :))

Yoda mondta:

"A sötét-oldal nem erõsebb. Csak könnyebben járható."
10/10
offtopic
Roah 2015 ápr. 02. - 17:13:59 10/10
(1270/2293)
Ha ölni kell-ben láttad? Ott nem volt botox, kapta is az ívet a kritikusoktól, hogy szanaszét sírta a filmet.
Én hittem neki - de nem vagyunk olyanok, mint a nyúlbogyó, nem vagyunk egyformák.
10/10
offtopic
Roah 2015 ápr. 02. - 17:12:02 10/10
(1269/2293)
Salam aleykum! :)))

Látod, ez a különbség, én nem...gyûlölök. Rezisztens vagyok.
Én nem tudom, hogyan kell irigykedni.
Emberedre akadtál? :)) Lehet.
De a gyûlölet nem kenyerem, és nem is lesz az soha. Ha ezt szeretnéd, az nem fog összejönni, mert úgy hiányzik belõlem, mint a prosztata.
Ide, mocskolódás szintjére, nem fogok - és valóban nem tudok - lehajolni. Te se' tedd, mert nem éri meg. Bár jobb lennél humorban, simán át lehetne ping-pongozni, vagy táncolni azokat a kommentjeinket, amelyekben nem értünk egyet. (Elhiszem, hogy egy realiti sóban nagy dolog ez a teátrális mûsor, de a valóságban nem az, hidd el. Nem biztos, hogy ami a tévében jól mutat, vagy egy játékban mûködik, az a valóságra is ráhúzható, sõt, nem valami népszerû.)

Küldök egy ilyet - ha megbántottalak volna, vagy ilyesmi, akkor sajnálom.

(Hátha bírod, nem tudom, csak egy ötlet. Hm? ;)

https://www.youtube.com/watch?v=dVGRRCzYxeM
10/10
offtopic
Roah 2015 ápr. 02. - 16:37:05 10/10
(1268/2293)
Ezért írtam azt, effélét. ;) (Hát, én most újráztam egyet 2001-el kapcsolatban, és az Interstellarhoz képest baromi lassú volt. Jó, még mindig jó, de irtó nehezen mozdul, a képvilág ugyan beszédes, máig, csak, más, ugye.)
10/10
offtopic
Roah 2015 ápr. 02. - 06:42:09 10/10
(1267/2293)
"S ha már zárójelesen emlegetted Einsteint (továbbá nemrég volt itt téma a tudomány, volt itt téma Isten), idéznék tõle:
"A véletlen egybeesés nem más, mint Isten módszere arra, hogy névtelen maradjon."
Ez a legjobb példa rá, hogy a tudománnyal foglalkozók is beszélnek Istenrõl, és Isten is hagyja, hogy beszéljenek a tudományról :D Jó látni, hogy van összhang és összeférhetõség köztük. Afféle Szent a Béke :D"

Isten hagyja? :))) "A szabad akarat" ? ;)

Így van, pontosan! A tudomány belekarol(hat) a hitbe, a hit a tudományba,és amondó vagyok, hogy egymás nélkül nem is nagyon lenne eredményesség, hatékonyság. ;)A "minden" megvizsgálása valóban azt jelenti: minden.
Mintha Nolanék is effélét ábrázoltak volna. :)))
10/10
offtopic
Roah 2015 ápr. 01. - 22:19:06 10/10
(1266/2293)
...és padlóhoz csapja az órát. :(
Ez az önfeládozás - bele is pusztult Cooper, amikor kiment azon az ajtón.
A színésznõt én is kedvelem, bár nekem a mozit Cooper vitte; sok helyen olvastam, hogy a színész végigbõgte az alkotast, és "mér kellett" Matthew M. a Ha ölni kell-ben szerintem többet könnyezett és az akkori alakításához képest óriásit fejlõdött.
Abban is, ebben is jó apa karatert hozott, szerintem. :)))
10/10
offtopic
Roah 2015 ápr. 01. - 21:52:48 10/10
(1265/2293)
Pont ez a pláne - hogy melyik ember, mire képes, milyen helyzetben. És bàrmilyen különös, az asztronauta is "csak" ember; egy olyan aki baromi nagyra tartotta magàt. Tévedett.
10/10
offtopic
Roah 2015 ápr. 01. - 21:47:18 10/10
(1264/2293)
Látod! Menni fog ez neked wiki nélkül is. *taps és mosoly*
10/10
offtopic
Roah 2015 ápr. 01. - 21:41:52 10/10
(1263/2293)
Lehet, hogy Édenhoteles Interferenciára számított?
10/10
offtopic
Roah 2015 ápr. 01. - 21:41:34 10/10
(1262/2293)
Lehet, hogy Édenhoteles Interferenciára számított?
xzsoltzsoltx 2015 ápr. 01. - 21:37:45
(1261/2293)
Bár ha jobban belegondolok, ahogy magyarázták a féreglyukat is a tér görbítésével, azt megtehetik az idõvel is, és akkor már nem lép fel idõparadoxon. Szóval nem a múltba megy vissza a csávó, hanem az egyszer történik meg egy idõben, csak más dimenziókban, és hogy a "jövõbõl" visszaküldik a féreglyukat, lehet az hamarébb történik meg, hogy ki akarna halni az emberiség. De mondom én tök hülye vagyok hozzá. :D
xzsoltzsoltx 2015 ápr. 01. - 21:12:38
(1260/2293)
Sõt annyira nem haltak ki, hogy olyan csúcsfejlettséget értek el, hogy csak úgy féreglyukakat tudnak pakolgatni ide-oda, akkor nem tudom mitõl paráztak, hogy jutott ott a "jövõben" az az eszükbe, hogy úristen, lehet hogy "korábban" ki fogunk halni, meg kell menteni a magunkat, hogy ide eljussunk! WAT?
xzsoltzsoltx 2015 ápr. 01. - 21:08:44
(1259/2293)
Úristen, mi ez a rengeteg hozzászólás? :D Na, nem olvasom végig mindet, de nem volt ez rossz film, teljesen lekötötte a figyelmem, bár szemet hunytam egy-két apró "baki" felett, (sõt, elég laikus vagyok hozzá, hogy még el is higgyem), de amellett nem tudok elsiklani, hogy SPOILER Az emberek küldik a "jövõbõl" vissza azt féregjukat az embereknek, hogy megmentsék az emberiséget a kipusztulástól, de hát nem haltak ki, mert õk ott vannak a jövõben, akkor minek küldik vissza, hogy ki ne haljanak? SPOILER VÉGE Noormáliiis? Ááá, sok nekem ez az 5 dimenzió, néha még a 3 is. :D
10/10
offtopic
Roah 2015 ápr. 01. - 17:40:19 10/10
(1258/2293)
Hát, nem akarok elmenni a témával, és vinni magammal titeket rák irányba, csak a szóhasználat olyasmi, mint amit Never Ever ír, "rákos". Egy...állapot. És igen, ha a HPV vírust nézem - és most hanyagolnám a latint, ha lehet -, akkor igen, valós tény, hogy ez a vírus nõgyógyászati tumorok (rosszindulatú) kialakulásánál "segédkezik". Reményeim szerint nem kell anamnézist leírni ide, ha valaki tényleg kíváncsi rá, küldjétek a guglihoz. :)))
(És igen, vannak/voltak - ennél a betegségnél sem zárnak ki semmit a kutatók (!) -, vírusra vonatkozó kutatások. Ha valakit érdekel a téma, szintén utána lehet nézni a neten.)
10/10
offtopic
Roah 2015 ápr. 01. - 17:32:30 10/10
(1257/2293)
A válasz: 42. ;)

Úgy-úgy. :))) Egyszerre kell vizsgálni mindent, és igen, a rendszerezésén sok múlik. És a vizsgáló személyén is. :))) De ez nem csak kutatókra igaz, hanem mindenre. Minden hivatásra, foglakozásra. Hogy is van az? Szívvel-lélekkel? ;) Hát, az enyémben valahogy így hangzik: Észívvel-lélekkel. ;)
10/10
offtopic
Roah 2015 ápr. 01. - 17:25:51 10/10
(1256/2293)
Ennyi! :D Jössz a vérszagra, mi? :D

Ezt láttad már? Bakker, bárhol szóba kerül, megállás nélkül megy a témázás a filmrõl, eleinte, aztán tudomány, aztán a cselekménye, aztán megint tudomány, a végén meg Kant jön, és meg sem állunk az ötödik dimenzióig. :D Aztán onnan még tovább! :D (Arra sokan rájöttünk, hogy ezerszer jobb dumázni errõl, mint a politikáról. :D)
10/10
offtopic
Roah 2015 ápr. 01. - 17:22:41 10/10
(1255/2293)
Hello! :))

De, volt! :D

Amúgy, ne haragudj. :)) Csak néha olyan a téma, hogy húzza az embert, aztán száz irányba lyukadunk ki; azért sokszor beszéltünk a filmrõl is, kinek, mi, hogy jött le - és egyébként, nem értem, hogy az offtopic gomb után miért szelektálódik furán a hozzászólások nagy része, ahogy írják, mindenki azt nyomogatja, akkor is, amikor épp verbális kumité zajlik.

Elnézést, ha tegnap nagyon elmentem más irányba.

Egy ilyen? ;)

(Kocsiba állatul szól, és ehhez a viharos idõjáráshoz pont passzol. Hm? ;)

Bocs a kellemetlenségekért.

https://www.youtube.com/watch?v=yvm_nvPssLc
10/10
offtopic
Roah 2015 ápr. 01. - 17:15:52 10/10
(1254/2293)
Szia! :)))

Téged is látni erre? ;) :)))