10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 31. - 17:30:49 10/10
(1213/2293)
Az önzõség, az egy alapvetõen agresszív szó - abban a helyzetben, amibe Copper került...? Hogy "kiválasztották" az elektromágneses anomália üzeneteivel - hitte õ -, "valami idehozott", mondta, a koordinátákkal, hogy a professzor gyõzködte, mert Cooper rögtön azt mondta, amit minden szülõ mondott volna "Gyerekeim vannak", és a professzor meggyõzte lényegében arról, hogy tartson a Lázárra õ is, Cooper szerintem azért tette, hogy a gyerekeit megmentse. Aztán ugye kiderült a professzor hamis terve, és az is, hogy nem õt választották ki, hanem a lányát. Szerintem nem önzõ volt, hanem félt.
Szülõként a döntés nehéz; ha én vagyok Mörf, és otthagy az Apu, ugyanúgy kiborultam volna, ahogyan a karakter tette. Lehet, hogy ez meredek lesz: én önzõ lettem volna! Az Apukámat akartam volna. Gyerekként, bármilyen okos is vagyok, fel sem fogtam volna, hogy Apu nem csak engem, másokat is megmenthet, és hogy a tette nem önzés, hanem önfeláldozás. Hogy odaadta egy nagy, nemes cél érdekében a legszebb éveket, amit a szülõ eltölthet a gyerekeivel.
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 31. - 16:55:48 10/10
(1212/2293)
Spoileres!

A szülõ felelõssége? Szegény Cooper - a professzor jól behúzta a csõbe...õket. Ezért kérdezte Mörf, hogy tudta-e az apja, a "nagy átverést", az eszközt, és hogy az Öreg Brend professzor mit is használt ki tulajdonképpen, hogyan, és amikor Cooper erre rájött, a többiekkel együtt, kapásból azt mondta: "Haza akarok menni". Matt Damon néhány mondattal ki is vesézte az egészet.
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 31. - 16:52:22 10/10
(1211/2293)
Így van - játssz el a gondolattal, aminek tudományos magyarázata is van.
8/10
Irgum76 2015 márc. 31. - 16:47:19 8/10
(1210/2293)
megnéztem a The Science of Interstellar-t és ott ezt mondják:

"A Csillagok között egy kalandot ajánl
új világok között és az emberiség sorsáról.
Úgy hangzik a dolog mint egy sci-fi?
Talán.
De a film alapjai
a valódi tudományban gyökereznek,
köszönhetõen a híres asztrofizikus
Kip Thorne részvételének.
A Csillagok közöttben az egyik legfontosabb jellemzõ
a mód ahogy ez a tudomány be van ágyazva."
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 31. - 16:46:21 10/10
(1209/2293)
"Megértetni", igen. A folytonosságát. Ez az, amihez elengedhetetlen a nyitottság, és az, hogy legalább képzeleti szinten áttudjuk lépni az árnyékunkat, és mi is megértsük Nolanék ötödik dimenziós koncepcióját. Ez vagy megvan, vagy nem. Ez a nyitottság.
8/10
Irgum76 2015 márc. 31. - 16:42:18 8/10
(1208/2293)
az ötödik dimenzió létezése nem az idõtõl függ elvileg lehet most is akárhol sõtt több dimenzió is viszont mi nem érzékeljük és nem is fogjuk a 3+1 dimenziós agyunkkal
hacsaknem genetikai módosítjuk azt, hogy érzékelje
ezért volt a filmben is, hogy "ez egy öt dimenziós tér három dimenziós leképezése", hogy Cooper megértse
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 31. - 16:31:36 10/10
(1207/2293)
Mert A-S-B gondolatát tovább gondoltam. De igazad van.
Bár az ötödik dimenzió nem valós...még?
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 31. - 16:30:28 10/10
(1206/2293)
És a nagy titok, júj.

Komolyan, gyerekek...

A Csillagok között talán valós?!

Fantázia szüleménye! Mörfi törvényét hirdetve. Arról szól, Nolan saját bevallása szerint, hogy milyen érzés szülõnek lenni. Ezt pakolta bele egy sci-fibe, és egy megérthetetlen, gondolatébresztõ produkcióba.

Mik vannak?!

Verne meg a Holdra szállást írta meg, aztán mi lett...?


:DD Ne mááá
8/10
offtopic
Irgum76 2015 márc. 31. - 16:30:01 8/10
(1205/2293)
szóval ne tegyünk fel kérdéseket ne próbáljuk megválaszolni azokat tényekkel bizonyítva
mindenkinek legyen egy kis saját fantazmagóriája a világ mûködésérõl mint neked az öröktõl fogva létezés
semmivel sem vagy jobb Roah-nál
te sem tényekkel jössz elõ hanem a te is csak a magad elképzelését hajtogatod a világról
ennek a filmek elvileg az egyik célja az volt, hogy bemutassa a tudomány jelenlegi állását
ti meg itt jöttök istennel meg öröklétezéssel pfhhhh
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 31. - 16:15:42 10/10
(1204/2293)
Ez az! Mindig el kell ezt játszanod, ezt a mû balhét fent. Nincs olyan, hogy ne lenne!

Játszi?! Naná! :DDDDDDDD

Bakker, bárki megtudja azt csinálni, ha arra utazna, amire te!

Neked van mindig valami balhéd valakivel: ez nem különleges látásmód, ahogyan te írogatod itt magadról (:DDDDDDDDD ), amin sírva röhögünk, mert alatta, fölötte cáfolod meg saját magadat, hanem tahóság! Mások ízlése, megmitudomén, simán, aki akar, az tud provokálni, nem balhékért, hanem azért, mert a neten csak így tudja felhívni magára a figyelmet. Mint amikor egy elkényeztet gyerekkel nem foglalkoznak eléggé, úgy, ahogyan neki tetszik, és minden módot elkövet, hogy rá figyeljenek.
Amikor érdekel téma, nagy csend van, ha visszaszólnak, akkor jön csak a buli, meg az ökörségek a nagy, nemlétezõ különlegességrõl. Örökké a szemétségrõl írogatsz, aztán gyorsan el is követed valaki felé.

Hogy a valóságban milyen vagy, arra teszek!

Csak úgy lehet ezeket a kommersz (!) jelenségeket kezelni, hogy amint kezdetét veszi nálad mûbalhé, abba kell hagyni az eszmecserét, és elköszönni.
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 31. - 15:59:33 10/10
(1203/2293)
Netes feltûnési viszketegségeddel nem tudok, és nem is szeretnék mit kezdeni. Az a te mászókád, abban mozogsz elõbb vagy utóbb mindig. Ez nem másság, ahogy ezt képzeled magadnak, ez klasszik "lehúzza a gyerek a megterített asztalról a terítõt, bõdületes zajjal, hogy rá figyeljenek" netes effekt.

Nos, ebben nem leszek partnered. Keress mást, abban van rutinod.


Amirõl itt írtam/tunk, az Isten, hit kérdése volt. Te hiszel engem valami extra különlegesnek, csak azért, mert sajátos - ami egyébként mindenkinél ugyanilyen sajátos, mint nálam! -, ez a vélekedésem is a tudományról és a világról, ami minket körbevesz, amibe tartozunk, vagyunk.
Engem nem érdekel, hogy ez Istené, vagy tudományé, van, aki inkább megoldáson töri fejét, mint a tudósok, kutatók, akik nélkül nem lehetne egy csomó betegséget gyógyítani, vagy még mindig a négykézláb járnánk, vagy ami legrosszabb, egy-helyben.

Addig örülj, 'míg vannak olyan emberek a világon, akiknek fantázia-világa gyógyításhoz, technológiákhoz, fizikához vezetnek.


Viccnek is morbid, hogy neked bármi közöd legyen A-S-B türelméhez, és elveihez, netes megnyilvánulásaihoz, de remélhetõleg sokat dumálsz vele itt, és ragad rád belõle némi jó is.


A továbbiakban csõ neked, netes feltûnési viszketegségekhez további jó szórakozást.
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 31. - 15:26:31 10/10
(1202/2293)
:)))

Vagy mindössze azért kutatja, hogy másoknak is jusson ebbõl, mások is jobban legyenek; Istentõl vagy tudománytól? Mit bánom én, melyik nyer - csak már az emberiségnek is több jutna a pozitívumokból.
offtopic
spekimen 2015 márc. 31. - 15:11:46
(1201/2293)
Annyira hangoztatod ezt a nincs is objektíven létezõ, hogy eldurran az agyam, te tényleg valamilyen más dimenzióban élsz.
Minden egy meghatározott rend szerint mûködik, mivel ha nem így lenne, akkor nem is léteznénk. Mi az, hogy nincs objektív? Éhes vagy akkor eszel mert, ha nem, akkor kampec ez is objektív, fúj a szél vagy hideg van és fázol az is objektív, süt a nap, gravitáció van és ezekre a jelenségekre mind van magyarázat. Amire meg nincs az attól még létezik, csak mi nem értjük még, hogy kapcsolódik a rendszerhez, mivel járul hozzá, ahhoz, hogy mûködjön ez a hatalmas "gépezet". Mivel minden egy teljesen kiszámítható, egységes egészként mûködik, ezért vetõdik fel a kérdés néhány tudósban is, hogy netalán mégis létezik valami, ami ezt ilyen tökéletesen létrehozta, de csak azért, mert nehéz elhinni, hogy enélkül is létrejöhet, mivel nyilván emberi agyal gondolkodunk.
offtopic
spekimen 2015 márc. 31. - 14:50:28
(1200/2293)
Én csak ezzel az idézettel járulok hozzá ehhez a rengeteg agymenéshez, ami itt mûveltetek, szuperérzékeny ez nagyon fog neked tetszeni, és nekem is egyre jobban kezdesz bejönni ;)
Tehát:
„Gondolkoztam azokon az embereken, akik azt mondják, hogy a boldogság elérhetetlen a Földön. Figyeld meg, milyen keményen próbálnak mindannyian valamilyen örömöt keresni az életben! Figyeld meg, hogyan küszködnek érte. Miért kellene bármely élõlénynek fájdalomban élnie? Milyen elképzelhetõ joggal követelheti bárki is azt, hogy egy emberi lény bármi másért éljen, mint saját öröméért? Mindegyikük ezt akarja. Minden porcikájuk erre vágyik. De sohasem találják meg. Vajon miért nem? Sopánkodnak, és azt mondják, nem értik az élet értelmét. Van egy bizonyos embertípus, akit megvetek. Azokat, akik valamiféle magasabb célt vagy egyetemes célt keresnek, akik nem tudják, miért éljenek, akik siránkoznak, hogy meg kell találniuk önmagukat. Mindenhonnan ezt hallani körülöttünk. Úgy tûnik, ez évszázadunk hivatalos közhelye. Minden könyv, amit kinyitsz. Minden fecsegõ önvallomás. Úgy tûnik, nemes dolog ezt bevallani. Számomra ez lenne a legszégyenletesebb dolog.
- Figyelj ide, Gail! – Roark felállt, kinyújtotta a kezét, letört egy vastag ágat a fáról, az ág két végét két öklébe szorította; csuklója és ujjpercei megfeszültek az ellenállással szemben, és lassan ív alakúra hajlította az ágat. – Most már azt csinálok belõle, amit akarok: íjat, dárdát, sétabotot vagy léckerítést. Ez az élet értelme.
- Az erõd?
- A munkád. – Elhajította az ágat. – Az anyag, amit a föld kínál neked, és amit abból készítesz ………. „
8/10
Irgum76 2015 márc. 31. - 14:31:29 8/10
(1199/2293)
"és mi lenne ha ott tartanánk, másképp mennél el reggel a melóba, ha a Föld lapos lenne?"

ja egyébként az biztos jó sok mindenrõl lemaradtunk volna ha megragadunk azon a szinten

a The Science of Interstellar meg így kezdõdik: "az emberek született felfedezõk"
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 31. - 14:06:00 10/10
(1198/2293)
Ez vita?
Ez nem vita. Ez egy jelentés - számomra mit jelent Isten.

Tudod, mi a vita? Állítólag van valami videó, "Isten a vádlottak padján", na arrafelé aztán van vita. A videó körül. Minden félék egymásnak feszülése. Ütköztetések.

Én a hétköznapit írtam le, a magam szemszögébõl, azt, nekem mit jelent. Az, hogy legalább annyi tré ért - ha nem több -, mint amennyi jó, és nemhogy nem vette el az életigenlõ életimádatomat ez a sok szemét dolog, hanem erõt adott. Ismered a mondást? Ami nem öl meg az erõssé tesz. :D (Biztos ezt is valami buggyant idealista lehetett, aki ezt a dumát kitalálta. Magam is ezt vallom; tapasztalatból.)

Sok rossz van a világban, sajnos, és hogy Isten, ha létezik, miért engedi? Lehet, hogy harcol, nem tudom, de ha tehetném, mindenhova küldeném, ahol azt mondják: "Már csak Isten segíthet."
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 31. - 13:48:16 10/10
(1197/2293)
Ennél kisebbekkel is beérem! :DD Na! :D De a legjobban akkor látom azt, mekkora mázlista vagyok, mennyire bírhat Isten, amikor fiamra gondolok, vagy a szeretteimre, vagy amikor megnézek egy háborús filmet, vagy amikor látom, mit történik másokkal, mi történik az olyanokkal, akik hittek valamiben, és elvesztették. Vagy akkor, amikor egy haverom hazatért Lusakából, és csak annyit mond, az volt a hotelben a szappanra írva: "Don-ít!".
Igen.
A mihez képest.
8/10
Irgum76 2015 márc. 31. - 13:34:30 8/10
(1196/2293)
akkor csak üljünk és bambuljuk a csillagokat?
bázzz
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 31. - 13:24:43 10/10
(1195/2293)
Nem, várj...

Pont ez az! :)))

Annyi, de annyi trében volt részem, hogy ...több emberre valónyit nyertem meg tombolán. Csak engem ez nem megvadított, hanem megszelídített.
Ha már szóba hoztál egy kutyát.
Nézd meg, hány genyó bánt egy kutyust, aki orvos kézre kerül, szanaszét verve, az utolsókat rúgva. És a kutyus mit csinált? Hagyja magát. Bízik az emberben. Ugyanúgy bízik, mint a bántalmazás, kínzás elõtt. Odaadja a mancsát.

Annyiszor kellett volna kinyiffanom, betegségben, balesetben, annyit szívtam, annyit tanultam, melóztam...Sokat. Noha tény: lehetett volna sétálva is, csak az nem én vagyok. Nem az én személyem. Én választottam egy saját világot, amit nem szülõktõl, vagy ilyes helyekrõl szedtem, én is a magamét húztam fel.
És hidd el, hogy baromi drága volt.
Volt olyan szitum, amikor senki nem fogadott volna rám, és de. Túléltem. És amikor azt látom, hogy másokat ezek örökké lelkileg meggyötörnek, bántanak, vadítanak, a rossz dolgok, akkor legszívesebben beléjük nyúlnék, hogy ne tegyék. :))) Mert lehet, hogy eltörött a patellám három darabba, annak örültem, hogy ennyivel megúsztam. Lehetett volna rosszabb is. És igen, örültem akkor is, amikor mondjuk nyaktól lefelé nem bénultam le, vagy a havert nem rakták ki a lakásából, és akkor tör rám...ez az érzés. Lehet, hogy felfogás is, hogy miként élem/látom meg én a dolgokat.

De igen, pont azért lettem boldog, mert boldogtalannak kellett volna lennem ennyi tré után. De nem lettem az; hogy magamtól, vagy Istentõl...?
Juszt se kenõdök el! Azért se! De nem ám! :D (Oscar Wildenak van is egy baró mondása az optimista hozzáállásról.)

Talán sosem derül ki, hogy mi van körülöttünk - de jó ez így, nem? Különben min agyalna az emberiség. :)))

És hogy az embereknek néha csak azt kellene néznie, látnia, hogy mije van, nem azt, hogy mije nincs. :)))
8/10
Irgum76 2015 márc. 31. - 13:24:01 8/10
(1194/2293)
"Én sem tudom elképzelni, hogy valami csak úgy lesz a tényleges semmibõl. Hogy?"

esetleg vedd a fáradságot és nézz utána vannak nagyon jó tudományos doku filmek amiben elmagyarázzák másodpercrõl-másodpercre a nagy bummot közérthetõen
de persze ezek le is vannak vezetve tudományos alapon nem csak olyan légbõl kapott ötletecskék
illetve a teóriákat, hogy mi okozta a bummot multiverzum stb
mielõtt el utasítasz egy teóriát ismerkedj legalább meg vele
könyörgöm ha mindenki csak a saját tapasztalatait venné alapul még mindig ott tartanánk, hogy a Föld lapos és körülötte kering a Nap mert ezt látjuk ez a logikus következtetés de abban legalább egyetértünk, hogy ez nem így van