10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 31. - 10:50:43 10/10
(1173/2293)
Továbbra sem értem. :)))

Hm.

Eszembe jutott valami.

Malek Miklóstól hallottam egyszer, az egyik tehetség-kutató mûsorban. (Mivel mindig mindent fejbõl tolok, a szó szerinti idézéseim pontatlansági jogát fenntartom. Ezúttal is.)

"Ha az ember nem tud valamit leírni, vagy elmondani, akkor azt elzenéli."

Nem tudom, hogy számodra negatív, vagy pozitív volt-e a hozzászólásom, ezért beszéljen helyettem más, a félreértések elkerülése végett.
...hogy olykor-olykor miért olyan nehéz számomra a tudományt és az emóciót összefésülni. ;)Azokat a dolgokat, amire semmilyen magyarázat nincs. Talán csak "még". :)))

https://www.youtube.com/watch?v=3MIzpHR7lAQ
10/10
eIemes 2015 márc. 31. - 10:37:34 10/10
(1172/2293)
Az, hogy ezt az egészet így leírtad.
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 31. - 10:16:36 10/10
(1171/2293)
Szerintem csak annyi minden eszébe jut A-S-B-nek a film témájáról, hogy egyik gondolata születik a másik után, és abból megint egy, és megint, hogy nehezebben követhetõ.
Hatványozott a gondolatébredése, és irtó gyors. Szerintem próbálja õ ezt közvetíteni, de néha a kérdésébõl újabb kérdés születik, és mindez olyan gyorsan, hogy a kezével alig bírja követni. (Másként fogalmazva: a keze nincs mindig szinkronban a gondolat gyorsasága és sok kérdésûsége miatt egy hozzászólásban. :)))

Szerintem a filmhez kapcsolódik, csak messzebbre gondolkodva. :))) Nagyon "messzebbre."

Teológia szerintem idefûzhetõ, de tény, hogy kényes téma errefelé. :)))
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 31. - 10:10:49 10/10
(1170/2293)
Micsoda?
8/10
offtopic
Irgum76 2015 márc. 31. - 09:30:53 8/10
(1169/2293)
leginkább Never Ever Mind-al értek egyet...
úgy csapongsz a témák között mint egy hiperaktív kolibri
"Tudom, hogy annyira bonyolult módon összetett mondatokat írok, de mert megpróbálok mindenre kitérni, ami felmerül a hozzászólásokkal kapcsolatban. Viszont így már nem jó, hogy magamat kell magyarázni, nem a gondolatmenetet."
ha egy fórumra írsz próbálj meg következetes maradni ne térj el a témától, próbáld meg összeszedni a gondolataidat és úgy tömören, lényeglátóan reagálni másokra
ne indíts egyszerre 5 különbözõ témaszálat ami a te agymenésedbõl kerül ki
most is pl hogy keveredett ide Jézus???
már írtam, hogy Hawking filmnél megy az agyalás a mindenki egyenlõ témában
hagy idézem onnan a végkövetkeztetést:
vannak az átlagemberek akik KÜLÖNLEGES, EGYSZERI ÉS MEGISMÉTELHETETLENEK
és vannak a különleges emberek akik KÜLÖNLEGESEBBEK, EGYSZERIBBEK ÉS MEGISMÉTELHETETLENEBBEK!

én leginkább a Brian életeben felvetett gondolattal (paradoxonnal) értek egyet
-Ti mind egyéniségek vagytok!
-(tömeg) Igen mi mind egyéniségek vagyunk!
-(valaki a tömegbõl) Én nem.
ha mindenki egyéniség akkor az az egyéniség aki azt mondja, hogy õ nem az?

válaszolva a kérdésedre amit sikerült végre olyan jól megfogalmaznod, hogy kénytelen vagyok rá
annak ellenére, hogy rühellem a teológia fejtegetéseket

"Szóval: Ha valaki (akit NEM kértek rá) konkrétan a bûntõl mentesíti az embereket, akkor ez a valaki vajon említhetõ megváltó szerepben?"

szerintem ezen nem érdemes agyalni van aki szerint õ a megváltó van aki szerint nem van aki szerint nem is létezett ez hit kérdése a hit nem következetes, logikus vagy objektív
hiszek mert hiszek és kész

de ha csak a kérdésre koncentrálunk abszolút feltételes módban mért ne tekinthetnénk valakit megváltónak ha õ megtette azt ami ehhez kell (a bûntõl való megszabadítást) akár kérték rá akár nem a cselekedet a fontos nem, hogy milyen indíttatásból tette

de könyörgöm koncentráljunk a filmre!
10/10
eIemes 2015 márc. 31. - 09:28:55 10/10
(1168/2293)
nahát, ez szép.
10/10
Bensid 2015 márc. 31. - 08:38:01 10/10
(1167/2293)
Nos, Interstellar rajongók..
Eljött a mi idõnk!
Tökéletes idõzítés volt ez a március 31.
Szülinapomra meglepem magamat egy rendeléssel. :D
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 31. - 07:59:06 10/10
(1166/2293)
"Szóval: Ha valaki (akit NEM kértek rá) konkrétan a bûntõl mentesíti az embereket, akkor ez a valaki vajon említhetõ megváltó szerepben?"

Hm. Teológia? :)))

Jézust... rendben, Jézussal elfogult vagyok. Rendben, elismerem, hogy Apu befolyásolása ha akarom, ha nem, közrejátszik a megítélésemben. Hiába nõttem fel, és hiába nõtt meg a saját értelmezésem, nem tudok Apu verziójától eltekinteni. :))) Szerinte briliáns elme volt. Brill elme, akinek legalább akkora szíve volt, mint amekkora bölcsessége. Szerette az embereket. Az emberiséget. Apu mindig nagy tudósokkal emlegette egyszerre, akkoriban, amikor kártyázott, vagy pecázott, vagy csak úgy, a haverjaival, Testvéreivel lógott. Valami olyasmit mondott, hogy pókerozott volna vele, és Einsteinnel, Teslával, és Edisonnal, sõt, még Leninnel is, aki Apu szerint zseniális eszmét írt, csak épp kizárt dolog a megvalósítása, de az elképzelését kiválónak tartotta. (Annak ellenére, hogy még politikai fogoly is volt.)

Hogy mi történt ott? Valójában?
Szerintem (!) Jézus azért "kapott", mert azt mondta, folyamatosan azt jegyzik, vagy ilyesmire utalnak, hogy szerinte nem kell egyház a hithez. Szerinte a hit az emberekben van, és nem egy építményben.

Én azt vallom, hogy a hitet sok mindenre lehet használni. És ha mosolyogsz, hogy újra az agynál, és annak mûködésénél lyukadok ki, akkor is azt kell mondjam, hogy ez olyan - tudom, hogy vadul hangzik! -, mint az agykontroll. Ha valamiben hiszel, ha valami parancsot adsz magadnak, az agy irtó nagy munkát végez "helyetted" is. És ha Jézus szavait, tanait, tudományosan vizsgálom meg, akkor is erre az eredményre jutok. Aki hisz, az tovább él? Vagy nagyobb eséllyel alakul át valami olyan energia, bennünk, emberekben, amirõl semmit, de tényleg, zérót tudunk. (El sem tudjuk képzelni, "mi" lehet ez.) A hitet természetesen valláshoz kötik a kultúrák - de ha alaposabban megvizsgáljuk, az összes "mese" ugyanarról az "energiáról" szól, aminek éltetésének a hit az alapköve.
Az agykontroll. Mondom ezt úgy, hogy hiszek egy Istenben. (Nem vallásból, nem ilyesmikbõl, hanem mert...amióta csak az eszemet tudom, "valaki" mindig segít. És szó szerint kilenc hónapos korom óta pesztrál. Nem túlzok, tényleg óv, vagy mentõövet dob. Nagyon sok (!!) idõbe telt nekem, a világ egyik legtudományosabb racionálistájának, hogy félre tegyem a szkepticizmusomat, a fizikát, tényleg, az összes ismert tan ismeretét, hogy fel tudjam ismerni Isten arcát a legnagyobb trében is.)


És egy idézet, a végére. ;)

"– Azt mondják, a rókalyukakban és süllyedõ hajókon nincsenek ateisták – mormoltam." (N.G./ Kívánsággömb, karácsonyéj)
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 31. - 07:06:29 10/10
(1165/2293)
"Minden, mindennel összefügg" (Tibeti közmondás)

A gyermeki agy korláttalansága a képzelõerõben mutatkozik meg a legjobban. (Egyébként ezt S. Kingtõl is olvastam; õ is ezt vallja.)
Hogy mi volt elõbb? És genetika-emlékezés? Jó és rossz? A keletkezésnek, az emberiség keletkezésének elméletei között sok találkozási pont van.
Rengeteget ismerek. A Bibliait, Darwinét, az összes vallásét, a sumér agyag-tábla fordításokét, és Danikenét is. (Utóbbiról, állítólag a NASA azt mondta, hogy ötven évet ment visszafelé az emberiség a kutatásban. Daniken sok mindent elhibázott? Vagy csak a tálalást?)
A mindenségrõl, a Föld és élet keletkezésérõl meglehetõs sajátos legendát ismerek. Ami - számomra! -, bármily hihetetlen volt elsõnek, azt kell mondjam, hogy szintén számtalan metszésponttal bír, ha összességében nézem az egészet: a világ vallásait, kultúrait, Darwint, a biológiát, földrajzot, és az összes keletkezési tant, történetet - beleértve az õsrobbanást is -, egyszerûen összeillenek. Egyszerûen és logikusnak tûnõen.

Ismeri itt valaki Csí-meséjét? Legendáját? Olvastatok róla? Emlékeztek ilyen mesére, gyerekkorból?

Ha valakit érdekel, szívesen leírom a keletkezés valóban furcsa elméletét, sok egyszerû magyarázattal. Egyszerû fogalmazással. Úgy, ahogyan nekem is tanították.
1/10
offtopic
cellasto 2015 márc. 30. - 21:31:03 1/10
(1164/2293)
jahh,hogy itt csak ahhoz lehet szólni amihez te megengeded?ezt nem is tudtam :D
egyébként meg csak a hozzád hasonlók "pofáznak"
mellesleg én nem személyeskedtem,mint ahogy ezt te teszed
nagy veszteség lesz a fórumnak,ha törlöd magadat..
muhahahaha :D
8/10
offtopic
Irgum76 2015 márc. 30. - 21:30:34 8/10
(1163/2293)
ne fontolgasd tedd meg!
hidd el mindenkinek jobb lesz így
8/10
Irgum76 2015 márc. 30. - 11:34:14 8/10 Előzmény Irgum76
(1162/2293)
na elértem a 100. sorig (huréy) az 550-bõl...
nagyon nehezen megy
az a baj mikor néztem/olvastam értettem mit magyaráznak hiszen már ismertem azokat a dolgokat amirõl beszéltek
de így szóró-szóra visszaadni teljesen más (már ha egyáltalán sikerül)
meg a felirat is elég hülyén van tagolva plusz néhol különbözõ bevágások úgyhogy közben néznem is kell ki mondta mire mondta ehhhh
pics-pics
10/10
offtopic
eIemes 2015 márc. 30. - 10:53:51 10/10
(1161/2293)
8/10
offtopic
Irgum76 2015 márc. 30. - 09:32:33 8/10
(1160/2293)
elégé kesze-kusza számomra amit írsz ráadásul ellent is mondasz magadnak
mikor az elõzõ hozzászólásodban azt írtad, hogy:
"hogy amíg nincs ember, aki mindenre tudja a választ, addig nincs senki, aki okosabb, vagy butább a másiknál. Sem Einstein, sem senki nem több vagy kevesebb nálad"

a A mindenség elmélete-nél is megy egy agymenés az egyenlõség kérdésérõl
http://forum.port.hu/viewtopic.php?topic_id=56928
8/10
Irgum76 2015 márc. 30. - 09:17:30 8/10
(1159/2293)
A kérdezõ nyilván az ûrállomás saját tengelye körüli forgást értette.
http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyok__3116001-egy-urallomast-milyen-fordulatszammal-kellene-megporgetni-a-vilagurben-hogy-f

"Az ûrállomás föld körüli pályáján mindíg egyensúlyban van, azaz a centrifugális és centripetális erõk egyensúlyban vannak, azaz az ûrállomáson 0m/s2 a gravitáció.
Ha megforgatnák az ûrállomást a saját tengelye körül, akkor elérhetõ lenne a gravitációhoz hasonló centripetális gyorsulás, csakhogy ez a fenti képletbõl adódva erõsen függene a forgástengelytõl mért távolsággal. Ebben az esetben az ûrállomás méretei és az ûrhajósok magassága azonos vagy egy nagyságrend különbségben vannak, így egy másik erõvel, az ún. Coriolis erõvel is meg kellene küzdeniük, azaz a fejükre és lábukra más-más gyorsulási erõ hatna, így ez meglehetõsen bizonytalanná tenné a mozgást.
Lehetne persze gyûrû alakú ûrállomást is készíteni, ahol ezt a hatást kompenzálhatnák valamilyen mértékben a gyûrû átmérõjével, de ez még meglehetõsen messze van.


Ja, még egy adalék a gyûrû alakú ûrállomás problémájához:
Ha az ûrhajós a gyûrû forgásával ellentétes irányban menne, akkor lassabban tudna haladni, mert kisebb lenne a "gravitációs" erõ (azaz nagyokat tudna ugrani). Ha pedig a forgással azonos irányba menne, akkor folyton nekipréselõdne a talajhoz."

egy kicsit megint elkalandoztál szokásodhoz híven
igen a Föld körül keringõ ûrállomásra is hatnak a keringésbõl következõ és a gravitációs erõk
ha nem így lenne letérne a pályájáról
így az ûrállomáson nem is beszélhetünk zérógravitációról mikrogravitáció van jelen
és igen valószínûleg a keringés miatt is van mikró centripetális erõ ami az "egyik oldal felé tolja" az ûrhajósokat
de ez olyan jelentéktelen, hogy nem érdemes vele foglalkozni
9/10
gesztenyéskuglóf 2015 márc. 29. - 21:25:41 9/10
(1158/2293)
Ez egy jó film. Talán kicsit gyengébb a rendezõ elõzõ filmjeinél, de ettõl független remek szórakozás. Izgalmas a történet, jók az alakítások, nagyon szép képek vannak benne, (Oscart is nyert asszem), a zene is faszantos. Sokkal jobb, mint az ehhez eléggé hasonló és borzalmas (an túlértékelt) 2001 - Ûrodüsszeia. Mindenkinek ajánlom.
10/10
Teddy Daniels 2015 márc. 29. - 18:44:07 10/10
(1157/2293)
Mozi óta háromszor néztem meg és másodjára jobban tetszett, mint premierként. Csodálatos film, C. Nolan óriási és talán zenére meg látványra jelölték 'hálivúdban'. Hajrá "Birdman"...
10/10
Attaca 2015 márc. 29. - 17:25:31 10/10
(1156/2293)
Ez egy abszolút szájbarágós mainstream alkotás, mit nem értettél a filmen? A 10-es meg mindenkinek relatív, nálam az egyik legjobb film, amit láttam valaha, ezért csak azt kaphatott.
8/10
Irgum76 2015 márc. 29. - 09:37:57 8/10
(1155/2293)
ja most nézem az usa premier 25 November 2014 volt
úgyhogy mégse pár hét
ha nagyon unatkozok lehet nekiállok de valószínûbb, hogy nem
8/10
Irgum76 2015 márc. 29. - 09:18:47 8/10
(1154/2293)
gondolom a Discovery hamarosan nálunk is leadja szinkronizálva
pár hét csúszás szokott csak lenni