8/10
offtopic
Irgum76 2015 márc. 26. - 09:24:07 8/10
(1093/2293)
upsz már megint elfelejtettem az offtopikot
elnézést
Paul Deak 2015 márc. 26. - 09:23:39
(1092/2293)
Én is a filmrõl beszéltem, mégpedig arról, hogy ez egy paradoxon benne.
8/10
Irgum76 2015 márc. 26. - 09:23:16 8/10
(1091/2293)
hirtelen egész jó fejnek tûnök Spekimen-hez képest
nem? :)
8/10
Irgum76 2015 márc. 26. - 09:18:21 8/10
(1090/2293)
ezt így szerintem rosszul tudod
a itt a Földön is a CERN-ben is létre jöhet fekete lyuk sokan fosnak is ettõl, de egy doku filmben elmondták, hogy igen létre jöhet viszont elpárolog mivel a körülötte lévõ összes anyagot beszippantja de tovább már nem tud növekedni
meg van errõl egy régi 70-es évekbeli film is a Kína-szindróma
http://www.port.hu/kina-szindroma_the_china_syndrome/pls/w/films.film_page?i_film_id=1355
proklima 2015 márc. 26. - 09:17:20
(1089/2293)
Semmi gondom azzal amit írtál.
Csakhogy: nem ugyanarról a dologról beszélünk.
Én a filmrõl, Te pedig valami másról.
Paul Deak 2015 márc. 26. - 09:15:02
(1088/2293)
Egyébként olvastátok az eredeti, Jonathan Nolan forgatókönyvet, na az ilyen szempontból szerintem sokkal jobb lett és színesebb is, több minden történik benne és egész elvont témák is belekerültek (fraktál szerûen szervezõdõ gyógyító lények, több ezer éves technológiai fejlõdés, stb,)
Paul Deak 2015 márc. 26. - 09:12:52
(1087/2293)
Egyébként így van.
A filmben ott van minden, amit és ahogy az alkotók mondani akartak. Én is ezért nézek néha nagyokat, hogy miket bele nem lehet látni :) Ami önmagában tényleg király, vannak még gondolkodó emberek, de már rég nem a filmrõl szól.
offtopic
spekimen 2015 márc. 26. - 09:12:30
(1086/2293)
Úgy tûnök, mint aki kétségbe van esve? Szerintem te vizionálsz, mint ahogy azt is, hogy én itt csajozok.

"Az ilyen fószer nem bátor, hanem nulla, férfi kell a nõnek, nem erkölcsi hulla" XD
Ez jóóóó. Saját kútfõ? de úgy látom idéztél -kitõl?
Paul Deak 2015 márc. 26. - 09:10:13
(1085/2293)
Az egy költõi kérdés akart lenni, mert egy olyan emberiség, amely haldoklik, NEM VÁLIK szuper emberiséggé, ami létrehoz egy féregjáratot, amely megmenti a haldokló emberiséget, hogy késõbb szuper emberek létrehozzanak egy féregjáratot, amely megmenti a haldokló emberiséget, hogy késõbb szuper emberek létrehozzanak egy... blablabla..... :)

HANEM KIPUSZTUL :)
Paul Deak 2015 márc. 26. - 09:07:23
(1084/2293)
Orákulum? :D
Én is hülye vagyok hozzá, csak én máshogy, mint a többiek :D
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 26. - 09:07:15 10/10
(1083/2293)
Nem akarok már ide írni, komolyan.

Hagyj légyszí' békén, jó? Nincs annak jelentõsége, hogy az ember lánya milyen félvér, vagy milyen nem. Három féle is, egyszerre. És?

"- Triszten félvérnek hív.
- Triszten félvérnek hív?!
- Fél-pocok, fél-sólyomnak."
(Legend of the Fall/ Szenvedélyek viharában/ Ládló ezredes, és Izabel, egy félvér, indián kislány.)
Fél-macska, fél-ember. Így jó?

Ha csak az izgat, hogy ülve pisilek, akkor hagyjuk a beszélgetést. Ez nem társkeresõ fórum. Full irreleváns. És már kellemetlen is.

Vannak itt full jó fej felhasználók, akik eltekintenek attól, hogy ki-kicsoda, csak jókat lehet velük beszélgetni, az Univerzumról. Ennyi.

Szóval, béke veled, és amit mindig mondok neked, srác, hogy sok sikert a jövõben.


A film kérdéseirõl...minden ott van! Minden benne van az alkotásban! Az összes válasz. Csak túl-bonyolítjátok, néha-néha belekavarodva.

"Mi a legfõbb dolog? Az egyszerûség!" (Marcus Aurelius)

A legbonyolultabb képletet is csak úgy lehet megoldani, ha azt leegyszerûsítjük, minél jobban, annál könnyebb bizonyítani, minél kisebb az adat, annál könnyebb megérteni, megoldani.

Az hiszem, az Amerikai Históriában hangzik el, valahogy így. (*Fejbõl tolom, úgyhogy nem biztos a szó-szerintiség.)

"- Nincs válasz...?
- Nincs.
- Szóval...nincs válasz...
- Nincsen.
- Mert lehet, hogy rosszul tettük fel a kérdést."
Paul Deak 2015 márc. 26. - 09:06:48
(1082/2293)
A fekete lyuk az nem porszembõl jön létre, hanem szétb*szott nagy beb*szott nagy csillagok robbanása révén elb*szott kis ponttá zsugorodik szanaszétb*szottan nagy tömeg és ez az, ami már bekavar térnek és idõnek :)
8/10
Irgum76 2015 márc. 26. - 09:03:18 8/10
(1081/2293)
"most elfogadom azt a feltételezést, hogy a fekete lyukat is a szuper emberek pakolták oda, bár ha ez így van, az egész sztori kezdeti misztikumát és epikusságát nyírja ki nálam, e helyett már tényleg morzézhattak volna egyet egy éveken át fel fel bukkanó féregjárattal és lenyomhatták volna azt az egyenletet e képpen :)"

hát igen én is így vagyok ezzel
8/10
Irgum76 2015 márc. 26. - 08:59:28 8/10
(1080/2293)
úh baszki Paul Deak ne érts velem egyet mert mindentudó orákulumból provokátorrá válsz te is :))))
8/10
Irgum76 2015 márc. 26. - 08:55:44 8/10
(1079/2293)
"(fekete lyuk - ejj, nem tetszik ez nekem, mert az nem gravitációs anomália, rgo oda se tehették, mert csak gravitációval lehet babrálni, na mindegy)"

pont az elõbb gondolkodtam azon a kommenteden amiben kizárod a fekete lyuk mesterséges voltát
és én arra jutottam, hogy ugye a fekete lyuk tulajdonképpen egy szuper nagy tömegû nagy gravitációs erõvel bíró izé
amit egy láncreakció indított be
mivel a jövõbeliek képesek a gravitációt manipulálni pár porszembõl is elindíthatták ezt a láncreakciót
hogy, hogy lett ebbõl "szerkezet" azt már nem tudom de viszont szerintem a fekete lyukat is "oda tehették"
proklima 2015 márc. 26. - 08:52:43
(1078/2293)
Csak 1 kiragadott példa:
"Csak egyet elfelejtünk. Amíg a téridõ szövedékén, a hengeren NEM VOLT FÉREGJÁRAT és az emberiség haldoklott, akkor ez a szövedék hogyan termelhette ki magának a megmenekült emberiségbõl létrejövõ szuper emberiséget?" (ez 1 provokatív kérdés akart lenni?).
A film lényege pont az volt, hogy az emberiség megmenekül. Ergo: létrejöhet egy fejlettebb ember, mely létrehozhathatja az emberiség megmenekülését biztosító féreglyukat.
Summa summarum.
offtopic
proklima 2015 márc. 26. - 08:44:06
(1077/2293)
Nyilván.
Csak olyan filmhez szólok hozzá, amit végig is néztem.
Paul Deak 2015 márc. 26. - 08:38:45
(1076/2293)
Így van. Én sem tudok egyet érteni a sorsszerûséggel, meg 'eleve annak ott kell lennie', 'így kell lennie' elmélettel.

Az, hogy bizonyos dimenziókban a téridõ tulajdonsága miatt idõn kívüliként vizsgálódhatunk, attól meg a téridõ szövedékében alapvetõ és meghatározó az ok-okozati összefüggés. Anélkül mi alapján jött volna létre maga a téridõ összefüggõ és egymásra épülõ szövedéke, mi alapján követnék benne az események egymást?

Az hogy látjuk a múltat és jelent és jövõt, az nem azt jelenti, hogy akkor ez minden felett álló, felsõbb, mindennek más értelmet adó dolog miatt van így, hanem csak szimplán azért, mert egyszerre látjuk a múltat és jelent és jövõt. Az összefüggések attól még nem változnak.

Másik dolog. Gondolatkísérletekhez visszatérve.

A piramisos példa: a piramisoknak abban az idõben VOLT ÉRTELMÜK, temetkezési helyszínek is voltak, egy csomó embert oda temettek, az akkoriaknak jelentõséggel bírtak. Ha azt feltételezzük, hogy azokat a jövõbõl érkezõ emberek építették, azért hogy majd a jövõben okuk legyen kitalálni, hogy végül is õk építették, ennek semmi értelme. Nincs OK. Nincs cél, nincs SZERVEZÕ ERÕ körülötte. Csak úgy lóg a levegõben. A dolgok nem történnek csak úgy, mindennek van oka. Lehet, hogy mi nem látjuk mi, de akkor is van oka. Mindig van valami interakció, ami kivált egy másikat. Emberek között, tárgyak között, részecskék között, akármik között.

Harmadszor nekifutva, azért mert látjuk a múltat, jelent, jövõt egyszerre, az nem azt jelenti, hogy nem létezhet paradoxon. Attól a téridõ még egy kiterjedéssel rendelkezõ valami. Az egy dolog, hogy egész valójában látjuk és látjuk a kiterjedését is (az 5.dimenzióban), de attól még van kiterjedése. Attól még van benne múlt, jelen, jövõ is, amik egymásutániságra épülnek. És ezeknek össze kell függniük egymással. És ezen a téridõ szövedéken (tekintsünk rá úgy mint egy nagy és hosszú henger) csak a gravitációval tudunk machinálni, ugrálni, beavatkozni.

Na most. Addig, hogy be tudjunk avatkozni, el is kell jutni addig, hogy beavatkozzunk, ehhez két dolog kell.
1. a féregjárat
2. Cooper menjen ba a fekete lyukba
(most elfogadom azt a feltételezést, hogy a fekete lyukat is a szuper emberek pakolták oda, bár ha ez így van, az egész sztori kezdeti misztikumát és epikusságát nyírja ki nálam, e helyett már tényleg morzézhattak volna egyet egy éveken át fel fel bukkanó féregjárattal és lenyomhatták volna azt az egyenletet e képpen :) )

Na, ha a szuper emberek a téridõ hengeren egyszer csak beraknak egy féreglyukat, gravitációs anomáliát, ami egy másik ilyenhez vezet (fekete lyuk - ejj, nem tetszik ez nekem, mert az nem gravitációs anomália, rgo oda se tehették, mert csak gravitációval lehet babrálni, na mindegy) az természetesen lehetõséget ad, hogy a téridõ szövedéke onnan átalakuljon, amivel még mindig nincs (túl nagy) baj. Csak egyet elfelejtünk. Amíg a téridõ szövedékén, a hengeren NEM VOLT FÉREGJÁRAT és az emberiség haldoklott, akkor ez a szövedék hogyan termelhette ki magának a megmenekült emberiségbõl létrejövõ szuper emberiséget?

Még egyszer emlékezzünk rá, hogy attól hogy egyszerre látjuk a múltat, jelent, jövõt, az nem azt jelenti, hogy azok hirtelen teljesen máshogy is mûködnek, csak egyszerre vannak jelen. Nincs ebben semmi sorsszerû, vagy magasztosabb akármi. Ahogy Cooper sem érzett, látott semmi extrát, csupán egyszerre látta a múlt megannyi szeletét.

És akkor ismét visszatérve a paradoxonhoz: ha a téridõ szövedékén nem jön létre a szuper emberiség, akkor nem is képes arra, hogy létrehozzon a téridõ egy õt megelõzõ pontján anomáliát, a féregjáratot.

A Cooper-Murphy közötti üzengetést azért tudom elfogadni paradoxon mentesen, mert mindehhez MEG VAN TEREMTVE A FELTÉTEL. Azaz, van féregjárat, vannak szuper emberek, akik megcsinálták a járatot és Cooper be tud menni a fekete lyukba és még oda is csináltak neki megfelelõ eszközt. Õ ezeket csak használja és küld pár gravitációs sms-t haza.

De a szuper emberes paradoxont azért nem engedem, mert a szuper emberek nem egy rajtuk kívül álló ok miatt tudnak a film szerint segíteni Coopernak, hanem éppen hogy azzal, hogy segítenek Coopernak, a saját létezésüket alapozzák meg. Na de ilyen NEM LÉTEZHET. Ilyen nincs. Egy körforgásba nem teheted bele a körforgást alapvetõen meghatározó kezdeti feltételt, mert akkor a körforgás el sem tud indulni.

Volt egy nagyon jó tudományos dokumentumfilm, amiben bemutatták a téridõt, hogyan lehet a legkönnyebben elképzelni, csak nem leltem meg nektek. Na az alapján értenétek, hogy miért is létezik az 5D-ben is paradoxon, vagyis hogy miért nem létezhetnek paradox jelenségek ott SEM.

És ezért mondtam, hogy inkább kitalálták volna, hogy valami naaagy csillagközi robbanás, vagy akármilyen véletlen egybeesés révén maga a természet hozta létre a féregjáratot, ami alapján Cooper eljut egy olyan fekete lyukig, ami az erõit tekintve olyan brutkó, hogy jól szétgörbíti neki a teret és idõt, és így átjuttatja az 5D-be és akkor fullosan 100%-os lenne a sztori.

Vagyis számomra :)
De így se rossz, sõt!!! :)
offtopic
spekimen 2015 márc. 26. - 08:38:42
(1075/2293)
Ne féltékenykedj, hisz nincs semmi okod rá, nem igaz?
Örülök, hogy jól szórakoztok, így vagyok vele én is.
Nem írtam konkrét számokat, és nem én erõltetem ezt a meleg dolgot.
Egyébként beletrafáltam mi, hát így már nem is olyan „kívánatos” Roah.
8/10
Irgum76 2015 márc. 26. - 08:06:11 8/10
(1074/2293)
Gmanarts kivételével