8/10
Irgum76 2015 márc. 24. - 12:35:44 8/10
(933/2293)
na végre haladunk eljutottunk az elsõ kérdésemig:
"Egyetlen egy idõpont, hely és tárgy volt arra képes, hogy Cooper üzenni tudjon a lányának és ez pedig a kislány szobája"
mért?
8/10
Irgum76 2015 márc. 24. - 12:30:03 8/10
(932/2293)
"Olyan felhasználóval, aki minõsít, hogy-úgy-mondjam, stílusban nem a világom, nem szívesen beszélek. Õ így kezdte. (kisjani? fejbõl írom, úgyhogy nem biztos, hogy pontosan jegyeztem meg a nevét. Válaszolt a felhasználóknak, és simán "hülyeség" degradálást kapott.)"

esetleg lapozz vissza párat mielõtt beírsz valamit nem túl nehéz ráadásul nekem is ezt javasoljátok

a történelmi hûség kedvéért:

márc. 23. 14:12 | 1175/1224
oké jó film fõleg a drámai oldala miatt
de ezt az ajnározást ami itt megy nem tudom szó nélkül hagyni

***Spoiler***


mért pont a kislány és az apuka a kiválasztott???
mért egy könyvespolccal és karórával kommunikálnak???
bármilyen egyszerûbb módszert is választhattak volna a jövõbeliek a képlet átadására pl elküldik e-mailben :)
szóval az egész 3 órás katyvasz kavarás értelmetlen

az elõzõhöz képest apró baki de a végén ugye elmegy megkeresni a csajt (aki nem mellesleg nagyon jól néz ki ilyen rövid hajjal) sáz huszon akárhány évesen köztük lévõ korkülönbség kb 15-20 év akkor is elmúlt már a csaj 100 éves nem kolóniát épít hanem csendesen oszladozik valamelyik völgy aljában


elemes| Válasz | Elõzmény (Irgum76)
márc. 23. 14:38 | 1177/1224
na ez a hátránya, ha nem nézed meg a filmet, és úgy akarod értékelni


Irgum76| Válasz | Elõzmény (elemes)
márc. 23. 14:44 | 1178/1224
esetleg válaszolnál a kérdésre és nem cseszegeni?


elemes

| Válasz | Elõzmény (Irgum76)
márc. 23. 15:22 | 1179/1224
SPOILER

"mért pont a kislány és az apuka a kiválasztott???"
- nincsen "kiválasztott" az apuka korábban ûrhajós,
aki késõbb farmerkedni kezdett. a fekete lyukban õ
maga üzent a saját lányának, mert õ volt az, akiben
volt motiváció az üzenet fogadására, és értette is
az üzenet tartalmát.

"mért egy könyvespolccal és karórával kommunikálnak???"
a filmben többször is elhangzott: a gravitáció lehet
az az erõ, amely az "idõsíkokat" össze tudja kötni (az
elektromágneses erõk nem) *

"akkor is elmúlt már a csaj 100 éves nem kolóniát épít"
- a filmben szerepel, hogy az elsõ bolygó (amiben térdig
ért az óceán de százméteres cunami söpört végig rajta
és doyle meghalt), szóval az volt annyira közel az
eseményhorizonthoz, hogy Cooper és Brand húsz évet
"átugrott" (míg Romlly várt rájuk). Tehát itt a csaj
nem elõzte meg.

Ezután volt még egy közös utazásuk az eseményhorizont
közvetlen közelében, ahol Cooper kb az utolsó percben
vált le a nagy ûrhajóról, amin Brand ottmaradt, tehát
eddig a pillanatig megint nem elõzte meg a csaj. Hogy
a szétválásuk után történt-e idõeltolódás, nem tudjuk,
ahogy azt sem, hogy hol tart a csaj az építkezéssel.

* ugyan még nem született meg a nagy egyesített elmélet,
amely egy fedél alá hozná einstein két szellemi gyermekét,
a kvantummechanikát és az általános relativitáselméletet,
de úgy néz ki, hogy a gravitáció sem kap ilyen felmentést.
a drámaiság kedvéért elnézzük ezt.


Irgum76

| Válasz | Elõzmény (elemes)
márc. 23. 16:21 | 1181/1226
SPOILER

ha nem volt kiválasztott akkor mért építettek a jövõbeni emberek direkt az õ számára egy komplett ûrszerkezetet a fekete lyuk közepén ami csak és kizárólag a lánya szobáját kapcsolja össze vele?

"mért egy könyvespolccal és karórával kommunikálnak???"
a filmben többször is elhangzott: a gravitáció lehet
az az erõ, amely az "idõsíkokat" össze tudja kötni

ha egy fekete lyuk generátort képesek készíteni egy gravitáció alapú kommunikációs eszközt nem?
nem "építsünk egy 5 dimenziós szerkezetet egy fekete lyuk közepébe hátha valaki belepottyan és elkezd a kislánnyal morzézni"

és ha már itt tartunk és feltételezzük ami a filmben elhangzik, hogy ez nem idegen eredetû hanem az jövõ emberisége építette, hogy jutnak el olyan fejeltségi szintre ha nincs meg a képlet a múltban hiszen ahhoz kell a szerkezet, hogy visszajuttassák szóval paradoxon

Hogy a szétválásuk után történt-e idõeltolódás, nem tudjuk,

azt viszont tudjuk, hogy kb 40 éves + 27 év együtt és amikor fölkel 127 évesnek mondják tehát 60 földi évet töltött a fekete lyuk belsejében míg a csaj csak a közelében volt pár percig a fekete lyuknak
(de ez csak részletkérdés nem ez a film nagy hibája)

számomra a vége olyan volt mikor a big bang theory-ban Amy tönkretette az Indiana Jones


ElFary| Válasz | Elõzmény (borkasztik)
márc. 23. 18:51 | 1183/1226
Spoler!
A robot adatokat rögzített a 5.dimenziós térben, csak nem tudta kiküldeni. Átformáztatta morzéra a robottal és azt küldte az órával. Amit én nem értek, hogy ki építette a feketelyukat?


kissjani| Válasz | Elõzmény (ElFary)
márc. 23. 19:08 | 1184/1226
###SPOILER###
a Feket lyukat senki a féregjáratot talán az emberek rakták oda ezt is taglalták Cooperék
###spoiler###


Irgum76| Válasz | Elõzmény (kissjani)
márc. 23. 19:55 | 1185/1226
Hülyeség

SPOILER

ha igazi, természetes fekete lyuk lett volna Cooper elõször atomjaira hullik szét aztán az atomjai belecsapódnak a fekete lyuk magjába nem pedig úszkál benne
a robot mondja is, hogy az 5 dimenziós teret kivetítették neki 3 dimenzióssá
tehát egy mesterséges szerkezet volt ami fekete lyuknak tûnt

azt meg, hogy ki tette oda
eleinte ugye idegenekre gyanakodtak de a "fekete lyuk"-ban rájön Cooper, hogy ezek is emberek csak ép a jövõbõl
aztán, hogy melyik igaz az konkrétan nem derül ki de Cooper felismerése olyan drámai, hogy biztos igaza van

viszont mint alább írtam:
ha feltételezzük ami a filmben elhangzik, hogy ez nem idegen eredetû hanem a jövõ emberisége építette, hogy jutnak el olyan fejeltségi szintre ha nincs meg a képlet a múltban hiszen ahhoz kell a szerkezet, hogy visszajuttassák szóval paradoxon

szóval hülyeség amit írtál
franszoá81 2015 márc. 24. - 12:24:40
(931/2293)
hirtelen mennyi tudós lett itt. soha nem értem az ilyen magukat okosnak képzelõ embereket, hogy minek ülnek be egy ilyen filmre, amikor már az elején jól tudják, hogy egyszerûen nem tartalmazhat valós dolgokat. még akkor sem, ha tudósok/szakemberek segítették a sztorit. ennek ellenére csak megnézik és itt fikáznak orrvérzésig, hogy mekkora királyok. inkább szánalmasak vagytok.
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 24. - 12:22:52 10/10
(930/2293)
Szia!

Ne haragudj a zavarásért, de muszáj szólnom így: troll. Trollizmus. Mindenáron bajt akar, klasszik típus. Sajnos.
Túl jó volt a hangulat, ami szerinte "ömlengés", és kérdéseken át köt oda, ahova tud.

Nemhogy nem voltál idegebeteg apuka, de még segítettél is, rászóltál a srácra, hogy lazuljon, és ne viselkedjen így másokkal néhány kérdés okán.

Elõször én is azt hittem, hogy a srác túlreagálta, amikor nekünk jelezte, hogy gondok lesznek, de most már látom, hogy neki volt igaza.

Ha ez megnyugtat, én is magamból indulok ki, miszerint miért akart volna rosszat Irgum76? Segíteni szerettem volna, de nem megy - mert õt szerintem nem a válasz érdekli.
Sajnos.

Nem mondom, hogy vigyázz, ne hagyd magad felbosszantani, mert látom, hogy te is az együttmûködés-véleménycserebere híve vagy, de azért csak óvatosan. ;)

Üdv,
Roah
8/10
offtopic
Irgum76 2015 márc. 24. - 12:13:59 8/10
(929/2293)
jaj ne rugóz már ezen :)
némi költõi túlzás volt részemrõl
(állítólag Einstein szerint az õrültség definíciója ha valaki mindig ugyanazt csinálja de más eredményt vár tõle)
és igen tényleg jólesett, hogy valaki leintette Spekimen a stílusa miatt
köszi
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 24. - 12:12:00 10/10
(928/2293)
Csak egy részre reagálnék; arra, hogy mi miért nem válaszolunk, illetve a többiek.

Mások nevében természetesen nem beszélhetek, csak a saját álláspontom fejtem ki, röviden.

Olyan felhasználóval, aki minõsít, hogy-úgy-mondjam, stílusban nem a világom, nem szívesen beszélek. Õ így kezdte. (kisjani? fejbõl írom, úgyhogy nem biztos, hogy pontosan jegyeztem meg a nevét. Válaszolt a felhasználóknak, és simán "hülyeség" degradálást kapott.) Szóval ez csak a net, de jobb szeretek magam is érdekes dolgokról beszélgetni a film kapcsán. Fõleg ennek a filmnek kapcsán.

A másik meg az lehet - kizárólag szerintem, mint mindig -, hogy vannak felhasználók, akik már belefáradtak, hogy ugyanazokat a köröket fussák le, ugyanazokat a válaszokat kövessék el, idõhiány okán nem mindenkitõl várható el, hogy százszor írja le ugyanazt. Hm? :))) Talán a hivatkozás gyorsabb és egyszerûbb, és, mint már mondtam, nem kell engem sem félteni verbális em-em-ából, de ez nem az a fórum, és nem az a téma, ahol feltétlen szükségét érzem, legalábbis a magam részérõl - nekem szívügyem a téma, offostul -, ráadásul, olyan kérdéseket tesz/tett fel, ami másoknak világos. Igen, persze, nem vagyunk egyformák. És igen, ha van valaki, aki szeret tanítani, az én vagyok - de van olyan stílus, ami nálam sem mûködik, és ebben az esetben - sajnos! -, ez kezd erõsen látszani. (Ahogyan neked felelt, abban is. Semmiféle idegbeteges zöngéd nem volt, hidd el nekem, azt én elõbb megérzem nõként, mint bárki más, és az írásook az egyik szakterületem, de provokációnak kiváló...lett volna. :))) Csak annál jóval okosabb vagy. :)))


Szóval részemrõl is lezárva. :)))
8/10
Irgum76 2015 márc. 24. - 11:57:17 8/10
(927/2293)
ja a legfontosabb:
"többieknek is mondom, hogy az a mi hibánk, hogy a régi hozzászólásokat is idézve nem tudjuk megadni a válaszokat."
nem, nem a ti hibátok
mert nincsenek benne!
8/10
Irgum76 2015 márc. 24. - 11:53:35 8/10
(926/2293)
"Szerintem pont ez a lényeg... (Mi) akik sz*arrá offolnak itt, azok nem az Interstellar-ban hisznek, hanem a gondolatébresztõ hatásában"

spekimen márc. 23. 20:55 | 1187/1218
Csak jelzem, hogy szerintem irgum76 szándékosan kérdez újra és újra, úgyhogy próbáljátok visszafogni magatokat a válasszal. Kissjani irigyellek a türelmedért, hogy próbálod itt magyarázni neki, aki nem elég, hogy idióta, de még kérkedik is vele. Felesleges pocsékolni az idõt és energiát rá, hisz szándékosan nem akarja megérteni, de ha akarná se tudná. Vagy érti csak provokál, hisz azért kérdezni azt tud, igaz jó nagy baromságokat.

"A Csillagok között az nem egy Csillagok háborúja, amit megnézel és csak simán a filmrõl, a film univerzumáról kimeríthetetlen módon beszélgethetsz"
ez oké de hogy jön ide pl.: a vallás?

"Ezért nem értem, hogy akkor a világ elõbbre vitele csak akkor igaz, ha te kötekedsz... Ha mi kötekedünk, akkor már nem megy elõrébb a világ"
azért más a kettõ mert én feltettem pár kérdést amire még véletlenül sem kaptam választ illetve egyet igen "azért mert csak" míg a másik oldal csak azt hajtogatja, hogy ez egy hibátlan hiper-szuper alkotás és nem érdemes belegondolni mert az csak kötekedés és a film meggyalázása

de ezekkel a kommentekel is csak az offot gyarapítjuk úgyhogy hagyjuk
8/10
Irgum76 2015 márc. 24. - 11:21:30 8/10
(925/2293)
"csak olyanokat kérdezel, amelyekre már megtalálhatók itt a válaszok, Te is rájöttél."
nem, hiába olvastam vissza 300 kommentet nincs válasz az általam feltett kérdésekre
csak a szájkarate megy
8/10
Irgum76 2015 márc. 24. - 11:18:58 8/10
(924/2293)
"Kérdéseken kívül van valami más is? Mondjuk...ami tetszett benne, ami megfogott, hm? :))) Tudod, ilyesmik?"

mért írjam le harmadszor is, hogy a drámai oldala tetszett
ha megnézed 7/10 adtam rá (8/10 van a nickem fölött de az véletlen volt) nem írtam azt, hogy ez egy kibaszott szar film

egyszerûen felmerültek bennem ezek a kérdések a film megnézése után és gondoltam ezen a fórumon megvitatom
de látom nincs vevõ közönség csak hajtogatjátok, hogy már pedig ez kibaszott jó és kész
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 24. - 11:04:33 10/10
(923/2293)
Nézd csak:

"Az offtopic szó jelentése: témán kívül esõ, a fõ témától eltérõ.
Ha egy felhasználó egyetlen üzenet, azon belül is egy-két mondat erejéig szándékosan eltér a fórum témájától, azt a hozzászólás offtopic megjelölésével jelezheti. Üzenet elküldésekor "Elküld (Offtopic)" gombra kattintva a hozzászólás offtopic megjelölést kap.
Offtopic üzenetek megjelenítése kikapcsolható az offtopic elrejtése gombra kattintva. "

Ezt írja az üzemeltetõ, itt, bal oldalt. :)))

Ha zavar a téma - mert miért ne, mitudomén -, akkor egy gombnyomással eltûnik saját kezûleg tüntetheted el. ;)

(Személyes véleményem meg az, hogy nincs is off az offban, illetve az off az offban van, és elvileg itt is a helye. :)))

Kérdéseken kívül van valami más is? Mondjuk...ami tetszett benne, ami megfogott, hm? :))) Tudod, ilyesmik?
8/10
Irgum76 2015 márc. 24. - 10:55:23 8/10
(922/2293)
most olvasok vissza régebbi kommenteket szarrá van offolva

egy gyöngyszem tõled: "Én sem, tartom magam többre másoknál, de megvan bennem az a hozzáállás, hogy utána járjak dolgoknak és érzékenység, hogy felfigyeljek olyan egyszerû ámde fontos dolgokra, amik mellett mások simán elsiklanak."

"Olyasmiket kérdezel, ami másnak kötekedésnek hat, ez minden. Szerintem."

sokan tettek fel olyan kérdéseket a történelem folyamán amik másnak kötekedésnek tûntek
ezek vitték elõbbre a világot

és mielõtt bárki is azt hinné, hogy hozzájuk hasonlítom magam közlöm csak példaként hoztam fel

te imádod ezt a filmet, értem
ha valaki el mer gondolkozni rajta az egy pöcs, értem

ha valaki valami értelmeset is hozzá tud szólni ne tartsa magában
viszont a "hiszek egy Interstellarben" kérem fogják be és ne offolják szarrá a témát
köszönöm
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 24. - 10:47:56 10/10
(921/2293)
Nézd, errõl beszélnek a többiek, itt van, megkerestem neked. :)))

Hátha itt megtalálod a válaszaidat.

http://forum.port.hu/viewtopic.php?topic_id=54951&start=255

Ha lapozol, van ott még több is.
offtopic
spekimen 2015 márc. 24. - 10:32:24
(920/2293)
"Olyasmiket kérdezel, ami másnak kötekedésnek hat, ez minden. Szerintem."

Ennyi, ehhez nem is kell több magyarázat. Fogod Irgum76?
offtopic
spekimen 2015 márc. 24. - 10:29:48
(919/2293)
:D :D
na jó legyen 99% és akkor már nem lesz sci-fi :D
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 24. - 10:28:31 10/10
(918/2293)
Ez jó kérdés! :))))))

Hogy ez milyen "film" is tulajdonképpen? Miként hat az emberre?! :)))
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 24. - 10:23:45 10/10
(917/2293)
Szerintem legalább annyit offoltam az offtopicban (!), amennyit A-S-B, vagy mások, noha igyekeztünk a témánál maradni, magunkat is figyelmeztetni hozzászólás írása közben; nagy a kísértés, nem vitás, mert ez a film annyi-de-annyi témát képes kibontani, hogy az, akiket rabul ejt, nemigen képesek elvonatkoztatni, kvázi sokat és sokfélét kapcsolnak hozzá. És úgy fest, pazar dolgokról lehet beszélgetni. :)))

Az összes kérdésedre van válasz, a magam részérõl csak történeti aspektusból tennék egy próbát. :)))

Hogy miért pont Mörf szobája? Mert az a kapocs. Kapocs közöttük. Ahol lehetõség nyílik a kommunikációra.

Hogy miért pont õk ketten? :))) Amiért Szauron volt a gonoszok fõnöke Tolkiennél. :))) Amiért Tarzan nõtt fel a dzsungelben, és nem Superman. :)) Amiért Terminátort küldtek vissza az idõben, és nem egy beszélõ, pálcikás jégkrémet, talpig gránátban, hogy végezzen Sarah Connorral. :))

Olyasmiket kérdezel, ami másnak kötekedésnek hat, ez minden. Szerintem.


Mert õk ketten, Mörf és az apja a történet origója. :)) Mert az apa ugrott? :)))
offtopic
spekimen 2015 márc. 24. - 10:19:07
(916/2293)
Roah és A-S-B nagyon jól "toljátok". Még-még "tanítsatok" mesterek, tágítsátok az ismereteimet. A fantáziám szárnyra kap és ezáltal kinyílik elõttem a tér. :D
8/10
Irgum76 2015 márc. 24. - 10:12:50 8/10
(915/2293)
látod ez a különbség köztünk te elismerted, hogy tévedtél ami tiszteletre méltó
nekem viszont igazam van
offtopic
spekimen 2015 márc. 24. - 09:57:10
(914/2293)
Te engem ne puszilgassál, hallod-e? :D
Elismerem, hogy kezdetben én is jól félreértelmeztem egy bizonyos részletet a filmben, de amikor erre felhívták rá a figyelmemet, akkor vettem a fáradságot és utána olvastam és megnéztem vagy 5-ször a jelenetet, ami mellesleg a film csúcspontja is egyben. És utána ide leírva BEISMERTEM, hogy TÉVEDTEM, nálad ezt eddig nem tapasztaltam, hanem még neked áll feljebb.
Pedig a filmben minden-mindennel összefügg és egymásra épül. Nincs olyan, hogy tízféle kimenetelt lehetne belemagyarázni, csak egy (idõ)vonal létezik és ennél érthetõbben, már nem is tudom, hogy lehetett volna bemutatni.
Képes voltam kb. 300 kommentel arrébb vitatkozni, de az akkor volt, veled viszont felesleges is a fentebb leírtak miatt.

Üdv.: Spekimen (mûvésznevén spikemen)
Szép napot!